Telegrammen. Uvttpfjjsea 11 Ine, Olie e» Suiker. Kerknieuws. Onderwijs. Predikbeurten. Gemengd Hisisws. Laatste Berichten. Leestafel ingezonden stukken. Burgerlijke Stand. Telegrafisch Weerbericht. Briefwisseling Marktberichten. in appèl gegaan, wat aanleiding heeft gegeven tot die meest uiteenloopende von nissen. Thans heeft de Centrale Raad van Be roep op 13 November j.l. in hoogste ressort over deze quaestie beslist. Zonder zich uit te laten over de al of niet bevoegdheid van het bestuur der Rijksverzekeringsbank om andermaal1 de aanspraken te onderzoeken heeft de Cen trale Raad van Beroep beslist, dat ds Invaliditeitswet aan 'hem, die geen gebruik maakt van het recht om van een afwij zende Bankbeslissing in beroep te gaan, niet Ihet recht heeft gegeven door een herhaalde aanvrage derzelfd© rente nog maals een voor beroep vatbare beslissing daaromtrent uit te lokken en de wet, nu zij daarover zwijgt, ook niet geadht kan worden dat recht wel te hebben willen verleunen, daar in verband met den aard dezer op 3 December 1913 ingaande rente, welke niet kan steunen op latere feiten, daaraan redelijkerwijze geen behoefte be staat. Centrum.'' Ned. Ilerv. Kerk. Beroepen te Hoogeveen (vacature v. d. Berg) dr. J. D. de Lindt van Wijngaarden te Feijenoord. Aangenomen naar Doet.inchem (als hulp- pred. te Gaanderen) door M. G. Gerrit sen cand. te Soesldijk. Bedankt voor Terwolde door H. G. Cannegieter, te Dong juni; voor Arne- muiden door J. H. Gunning te Sohoonre- woerd. (Rott.) Geref. Kerken. Beroepen te Opeinde-Nijega, J. S. Schaafsma te Emmercompascuum. Ev. Luth. Kerk. Benoemd tot predikant-directeur der Lu- thersche Diaconessen'nrichting te Amster dam ds. J. C. Schroder te Nijmegen. Geslaagd voor het 3e gedeelte van het Notarieel Staatsexamen de heeren S. S. Rouma, te Middelburg, P. Bos te Hulst, en J. W„ de Jong' te Vlissingen. Geslaagd op het examen Yan den Stenografen-Bond ,,Pont" voor kantoor stenograaf, de heer D. K. te Soharendijke. Ned. Herv. Kerk. Woensdag 25 Nov. (Dankdag). ■Goes, 9.30 ds. de Vries; 6 u. ds. Steinz. Borssele, 9.30 u. ds. Buinink, 2 u. ds. Elenbaas. 's Heer Arondskerke, vm. ds. Steenkamer, nam. ds. de Voogd. 'sHeer Hendrikskinderen, vm. ds. de de Voogd, nam. ds. Steenkamer. Kapelle, vm. en nm. ds. Schmidt. Kloetinge, 9.30 en 2 u. ds. Meloen. Nieuwdorp, 9.15 u. ds. Elenbaas. ■Qudelande, 9.30 u. ds. Kloek, 2 u. ds. Warners. Wemeldinge, 9.30 u. ds. Drost, 1.30 u. ds. Homburg. Wolfaartsdijk, 9.30 U. ds. Lijssen van Kort- gene, 2 u. ds. Stegenga, 6 u. dhr. G. Chr. Dun Oorlog en Zending"). Ongelukken. Langs den rijks weg ArnhemNijmegen is het lijk gevon den van een bootwerker uit Arnhem. De man, die Vrijdagavond zeer beschonken was geweest, is met een kameraad langs den wteg gaan rusten en vermoedelijk doodgevroren. Een schippersknecht uit Rotterdam, werkzaam op een motorboot is onder Koudekerke in den Rijn gevallen en verdronken. Hij laat een weduwe en twee kinderen na. Te Kijkduin heeft men een aange spoelde mijn laten springen, waarvan de knal te Scheveningen werd gehoord. ..Deserteur? De Duitsohe auto riteiten te Bunde (het eerste grenssta tion na Niauweschans), hebben een Ne derlander aangehouden, denkelijk deser teur, die van een pas, toebehoorende aan een dame, die te Nieuweschans logeerde en die naar Londen moest reizen, was voorzien. De aangehoudene is naar Nieu weschans aan de politie overgeleverd. 7~ Moordaanslag. Te Gendringen is ingebroken bij den landbouwer G. Lau- mes. Drie inbrekers zijn door het var kenshok in de slaapkamer van den knecht Reimer gekomen, die ze om schreeuwen to beletten het mes op de borst zetten. Twee der heeren gingen naar het bed van den boer. ioen ze geen geld kregen koel den ze hun woede door hem een zestal messteken toe te brengen, waarvan er een bijna de longen trof. De 92-jarige vader en de vrouw van den boer wilden hem helpen, doch werden ook zwaar ge wond. Men vreest voor het leven van den hoer. Smokkelen gestraft. Zaterdag avond is op de grens te Baarle-Nassau de 28-jarige J. B„ uit Raevels in België, door een Hollandsche patrouille soldaten doodgeschoten, toen hij trachtte spiritus over de grenzen te smokkelen. J. B. was keroepssmokke'aar. De officier van justi tie te Breda en de auditeur-militair te Tilburg hebben gisteren een onderzoek tegesteld. Ontsporing. Zaterdagavond zijn de twee laatste wagens van den goede rentrein van Utrecht naar Zwolle nabij het station Harderwijk ontspoord en om gevallen, waardoor de hoofdlijnen ver sperd werden. Een petroleumtank is groo- tendeels leeggeloopen. Het ongeval gaf de sneltreinen uit en naar het Noorden, groote vertraging aan de lokaaltreinen en Spionage. Het rijksgerecht te Leipzig heeft den koopman Kaul, die, in samenwerking met den reeds veroor deelden sergeant Pohl, heeft getracht Rus sische agenten Duitsche geheime mili taire stukken in handen te spelen, tot 51/2 jaar tuchthuisstraf en 10 jaar eer verlies veroordeeld. Te Munchen is iemand gevangen ge nomen, die 't laatste jaar voor ongeveer 200,000 mark valsch bankpapier in om loop heeft gebracht. Hij had. de bank noten zelf gemaakt en wel zoo mooi dat ze haast niet te onderkennen zijn van echte. In het huis van den man, die vroeger chemigraaf is geweest, zijn nog een groot aantal valsche banknoten, voor 197,000 mark, in beslag genomen. PARIJS, 23 Nov. Communiqué van gis teravond 11 uur: Heden is Yperen weer hevig gebombardeerd. De hallen en het stadhuis werden verwoest. In de om streken van Soissons en Vailly hebben hevige kanonnades plaats gehad. Overi gens geen nieuws. IJMUIDEN, 23 Nov. De stoomtrawler Anna Josina heeft op zee drijvende ge vonden den stoomtrawler Bertha Elisa beth uit IJ muiden. De Bertha Elisabeth had machinesfchade. Het schip werd op sleeptouw genomen en naar IJ muiden ge voerd. AMSTERDAM, 23 Nov. Omtrent het be richt van een Duitsch nieuwsbureau als zouden de Turksche troepen bij het Suez- kanaal zijn aangekomen, wordt gemeld, dat er hij het Engelsche consulaal nog niets van hekend is. KONSTANTINOPEL, 23 Nov1. Van Duit sohe zijde wordt gemeld, dat de Turksche troepen zich op een halven dag afstand van het kanaal van Suez bevinden. PRETORIA, 23 Nov. Commandant Du- troit had met 6 anderen over de Vaal trekkende, nadat hij' de overblijfselen van een strijdmacht uiteengeslagen had, de troepen van de Wet achtervolgd. Hij haal de hen in, waarop de adjudant van de Wet zich overgaf. De rest vluchtte, doch Dutroit bleef hen op de hielen. De schoon zoon van de Wet, Mentz, werd gewond. De Wet's troepen leden nog meer verlie zen. 's GRAVENHAGE, 23 Nov. Hedenmor gen had op de begraafplaats Ond Eik en Duinen bij Den Haag de teraarde bestelling plaats van loet stoffelijk over schot van den president van den Ho ogen Raad jhr. mr. S. Laman Trip. Er was veel belangstelling. Op uitdrukkelijken wensch van den overledene werden bij het graf geen toespraken gehouden. DEN HAAG, 23 Nov. H. M. de Koningin- Moeder heeft een grafkrans laten afgeven aan het sterfhuis van den president van den Hoogen Raad jhr. mr. Laman Trip. PARIJS, 22 Nov. (N. R. C.) Men ver neemt, dat de Ned. gezant hij de Bel gische regeering zich bereid heeft ver klaard de belangen van Turkije te behar tigen. PRETORIA, 22 Nov. Volgens een „of ficieel" bericht zouden twee zoons van de Wet zich aan de regeerings troepen hebben overgegeven. BERLIJN, 22 Nov. Kennisgeving van vanochtend uit het groote hoofdkwartier: Op het westelijk oorlogsterrein is de toe stand onveranderd. PARIJS, 22 Nov. De officieele kennis geving van vanmiddag behelst dat het vandaag op het geheele front rustig is geweest. LONDEN, 22 Nov. (N. R. C.) In ver band met onjuiste geruchten, volgens wel ke de Duitsohers eerst de stad Yperen hebben genomen en er later weer uit zijn verdreven, deelt het persbureau mede, dat Yperen in handen der bondgenooten is, en dat, behalve krijgsgevangenen en mis schien spionnen, geen Duitschers er in zijn geslaagd de stad binnen te komen of ze ook maar te naderen. De positie der bondgenooten is o<p dit punt sterker dan ooit. SLUIS, 22 Nov. (N. R. C.) De laatste drie dagen zijn te Brugge en Gent weder vele treinen met Duitscihe troepen uit het Oosten aangekomen. Hieronder was ook cavalerie, afkomstig uit Brunswijk. Te Zee- brugge zijn werklieden van een werf te Kiel aangekomen, die nieuwe _per trein verwachte onderzeebooten gereed zullen maken om uit te varen. De troepen die aankomen, zijn grootendeels troepen die nog niet in het vuur zijn geweest. ST. PETERSBURG, 22 Nov. De groote generale staf deelt officieel medeDe strijd tusschen de Weichsel en de Warta wordt met de grootste verbittering voortgezet. Wij hebben enkele plaatselijke successen behaald. De gevechten op het front Czen- toohowKrakau hebben geen wijziging van beteekenis in den toestand gebracht. Wij hebben 2000' man gevangen genomen en machinegeweren buitgemaakt. In Ga- licië hebben de Oostenrijkers onder den druk onzer aanvallen Neu Sandez ont ruimd. BERLIJN, 22 Nov. Kennisgeving van vanochtend uit het groote hoofdkwartier: In Russisch-Polen is nog geen beslissing gevallen. Ten zuiden van Plozk, in de streek van Lodz en bij Czentochow duurt de strijd voort. KONSTANTINOPEL. 22 Nov. Naar het hoofdkwartier mededeelt zijn de Turksche troepen bij het Suezkanaal aangekomen. In een gevecht bij Kantara zijn de Engel- scihen verslagen en na zware verliezen te hebben geieden, gevlucht. GOES. Bij K. B. is benoemd tot lid van het college van Regenten van de Strafge vangenis, alhier, de heer J. B. de- Beau fort, burgemeester. Stukken voor de Provinciale Staten. In hun voorstel tot het verleenen van eene subsidie van f 1000 voor het jaar 1915 aan de Provinciale vereeniging tot bestrijding der tuberculose zeggen Ged. Staten, dat in de zitting van 19 Juni j.l. een adres van die vereeniging, waarbij voor 1914 een subsidie van f 1600 werd verzocht, in hunne handen werd gesteld. Naar aanleiding van het advies van den hoofdinspecteur van de volksgezondheid, dat gunstig luidde, richtte Ged. Staten zich tot het bestuur der vereeniging met de opmerking, dat er bezwaar bestond nog voor 1914 eene subsidie voor te stel len. Het gevolg was een nieuw adres, waarin voor 1915 een subsidie van f 1000 werd gevraagd. Ged. Staten brengen in herinnering dat de afwijzing van een soortgelijk verzoek in de zomerzitting van 1912 berustte op de omstandigheid, dat toen geen eenheid van leiding voor de geheele provincie bestond, welk bezwaar thans vervallen is. Er is thans eene algemeene vereeniging, welke in 'het bijzonder op bestrijding der tuberculose toelegt, hare aanvrage wordt door het staatstoezicht zonder voorbehoud gesteund. Thans is dus het oogenblik ge komen, om 'in beginsel de vraag onder liet oog te zien, of het op den weg der provincie ligt, om het subsidie te verlee nen in 'het belang der volksgezondheid. Evenals in de meeste andere provinciën is geschied, beantwoorden Ged. Staten die vraag bevestigend; zij meenen, dat de bestrijding van een ernstige plaag als de tuberculose, welke de volksgezondheid zoozeer bedreigt en ondermijnt, inderdaad een provinciaal belang kan worden ge acht; antecedenten in die richting zijn te vinden in het subsidie, dat vanwege de Provincie verleend wordt voor het pare vaccinogène te Middelburg, en in de sub- sidiën, welke aan eenige gemeenten ver leend worden ter voorziening in de be hoefte aan genees- en verloskundige hulp. Daar het subsidie voorloopig slechts voor één jaar wordt gevraagd, meenen Ged. Staten niet verder te moeten gaan, later zal er dan gelegenheid zijn, om te beoordeelen of >de vereeniging zich in den gewenschten zin ontwikkelt en verderen steun behoeft en verdient. Bij hun voorstel om af te wijzen het verzoek van het bestuur der Maatschappij tot bevordering van landbouw en veeteelt in Zeeland, om verhooging van het Pro vinciaal subsidie ter bevordering van land bouwbelangen, tot dekking van uitgaven ten behoeve van cursussen in landbouw- huishoudkundig onderwijs, merken Ged. Staten het volgende op Uit op het verzoek van Ged. Staten aan gevulde opgaven blijkt, dat in de totale uitgaven, bedragende f2140, door belang hebbenden en de maatschappij gezamen lijk slechts f200 zou worden betaald, ter wijl de rest ad f 1940 zou moeten komen ten laste van het rijk en de provincie. Een zoodanige verhouding achten Ged. niet billijk. Ged. Staten moeten er dan ook de aandacht op vestigen, dat waar van de 151 leerlingen slechts 40 schoolgeld beta len en dit schoolgeld op geen hooger bedrag dan f2.50 per leerling en per jaar is gesteld, er alle reden is om te ver langen, dat in de eerste plaats door hen te wier behoeve het onderwijs wordt ge geven, in de kosten daarvan op meer billijke wijze worde bijgedragen, alvorens een beroep wordt gedaan op de provincie, die daarbij slechts zijdelings belang heeft. Ook mag gevraagd worden of de ge meenten, waar de cursussen gegeven wor den en die dan toch ook geacht mogen worden daarvan mede de vruchten te pluk ken, niet zouden hehooren tegemoet te komen in de beschikbaarstelling van loka len met behoorlijke verlichting en ver warming. Wordt dan voorts de bijdrage van de Maatschappij, thans berekend op f 10U, in werkelijkheid door haar besteed, of, het geen mede billijk voorkomt, nog verhoogd, dan zal blijken dat het beroep op de Pro vinciale geldmiddelen gerust achterwege had kunnen blijven. Het perceel aan den weg van Buiten- lust naar Groede, waarvan de verkoop wordt voorgesteld, betreft een sloot van 25,65 M2., waarvan de waarde is te schat ten op fO.öü den M2. De kooper is J. de Lijs te Groede. Doordat verschillende werken niet in 1914 zullen worden uitgevoerd en de twee de termijn van het renteloos voorschot aan de Zeeuwsch-Viaamsche Tramwegmaat schappij niet in 1914 wordt uitbetaald, waartegenover slechts kleine verhoogm- gen van enkele posten staan, wordt voor gesteld de begrooting voor 1914 te verla gen met totaal f448.000, terwijl de on voorzien© uitgaven nog met f 3.842.67 wor den verhoogd en gebracht op f 13.169. Mede in 'verband met de overbrenging van bovengenoemde 'uitgaven naar den dienst 1915 wordt voorgesteld de begroo- ting voor idat dienstjaar te verhoogen met f 758.000, waardoor de post onvoorzien wordt gebracht op f 17.350.18V2 of f 1.848.67 meer dan oorspronkelijk was ge raamd. Deurwaarder belastingen. De termijn Voor sollicitatie, volgens de re gelen van het Koninklijk besluit van 30 Maart 1904 no. 19, naar de Vacante be trekking Van deurwaarder der directe be lastingen in het district Scheveningen, van de eerste klasse, staat open tot 1 Dec. 1914. (St.ct.) Uit België. In de Tel. lezen we: lat er twee Duitsche soldaten bij Mal- deghem zouden neergeschoten zijn, welk gerucht in verschillende bladen de ronde doet, moet ik ten stelligste tegenspreken. Ik meldde u. dat er een week geleden wel op een schildwacht geschoten was, maar zonder dat deze getroffen werd. De overheid heeft geen gijzelaars ge- eischt, maar de instructies der schild wachten op de wegen en aan de bruggen zijn strenger. Men let op 't smokkelen en 't overbrengen van brieven. Wie brieven bij zich heeft, wordt minstens een paar keer aangehouden en strenger is de straf, als er in die brieven iets over den oor log staat. Ook kranten worden verboden. Twee Duitschers, die op een boerderij nabij de grens baldadig jvaren en een hond van een boer neerschoten, zijn tot straf naar het front gestuurd. Dergelijke maatregelen stemmen de grensbewoners rustiger. Met verbeten woede moet men de nooit eindigende requisities dragen. Een bericht aan de gemeentelijke auto riteiten gelast deze streng te letten op de wildstroopers en 't wild is overvloe dig. De Duitschers rond Brugge wisse len de oorlogsdrukte met jachtvermaak af en in de duinen vooral wordt menig konijn geschoten. Kun je zingen, zing dan mee, door J. Veldkamp en K. de Boer. Gro ningen, P. Noordhof. Met verwijzing naar 't ingezonden stuk der verzamelaars bevelen wij deze uit gaaf dringend aan. Het tekstboekje bevat een keur van de mooiste Nederlandsche (en enkele Vlaamsche) liederen, de meeste op school geleerd, welke liederen dooi onze soldaten en als zij thuis zijn ook door hunne zusters en broeders met lust zullen gezongen worden, wanneer men hen maar verblijden wil en hun zulk een tekstboekje ten geschenke geeft. Zij kosten bij 500 ex. slechts 61/2 cent. Van den getoonzetten bundel van 127 algemeen bekende schoolliederen met pianobegelei ding van P. Jonker, verscheen reeds de 8e druk, een flink boekdeel, kloek van formaat en van afwerking; keurig getoon zet; en in alle kringen te gebruiken. Moge deze bundel er nu eens in slagen deze echte 'mooie vaderlandsche liederen, naar de opvatting van Heije, Louwerse, Hol, Frans Coenen, en zoovele andere be voegden, zoo populair te maken, dat zij in school en 'huis, in zangvereeniging en werkplaats, ook op de straat, overal met geestdrift gezongen en genoten worden. Óns volk zingt niet genoeg. Het zwijgt of brult nog maar al te veel. Deze bundel deed al veel goeds, ga hij maar immer zoo voort I Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Voor en door de militairen. Door de uitgeversfirma P. Noordhoff te Groninglen werden dezer "dagien een 5000-tal Tekstboekjes van den bekenden zangbundel „Kun je nog' zingen, zing dan mee" gratis beschikbaar gesteld voor de Militairen. Het tekstboekje is voor dit doel ge stoken in een passend rood, wit en blauw omslag met toeken ing van Jan Sluyters, voorstellend© twee zanglustige militairen die bladerende in het tekstboekje vol be langstelling tal Van bekende liederen vin den, waarvan die melodie is bijgebleven, doch de tekst is vergeten. Door de Groepscommandanten der Stel ling Amsterdam zijn reeds 2500 ex. aan gevraagd en tevens eenige uitgaven van dien bundel met Pianobegeleiding voor de Vereenigingslokalen. Als ook de Commandanten dei' troepen buiten die Stelling Amsterdam de moeite wilien nemen ©en aantal Van deze Tekst boekjes aan te vragen bij de Firma Noord hoff, te Groningien, met opgav ©tevens van het aantal vereenigingslokalen met piano, dan zal zoolang de voorraad strekt aan dit verzoek gaarne worden voldaan. Het bekende Hollandsche lied moge z:oo stemming brengen op menig© langen avond. Amsterdam, Nov. 1914. J. VELDKAMP. Militair© Tehuizen. Daar de nijpende winterkoude zich Zoo streng laat gevoelen, denkt men onwille keurig aan onze mannen, die voor onze veiligheid de grenzen onzer dierbare erve bewaken. En ais we dan weten, in de plaats waar onze dierbaren zich bevinden, is een tehuis, waar men hen vriendelijk ontvangt en hun gemis aan zooveel, zioo ruim mogelijk tracht te vergoeden, wat aangename gedachte. En daarom was het zulk een goed werk van de Chr. Jonge- lingsvereeniging Pred. 12: 'la, dat zij zulk een flink bedrag uit hare kas reserveerde tot steun voor onze militaire tehuizen. Maar ze zal nog meer doen. Een 4-tal jongelingen zullen enkele vrienden on zer militairen in deze gemeente bezoeken en een kleine gave tot steun hunner te huizen Verwachten. Laten wij hen dan, wanneer ze bij ons aankloppen, niet teleurstellen, maar hen blijmoedig dien arbeid helpen verlichten, in de overtui ging, dat onze landszonen op hunne een zame posten ons zullen dankbaar zijn en onze jongelingen die het werk doen zullen, weten te waardeeren, de kleinst© gave die men hun overhandigt. J. VERSLUIJS Szn. Serooskerke, 23 Nov. 1914. Van 21 tot 23 November 1914. MIDDELBURG. OndertrouwdC. Boers, jm. 25 j. en S. H. Euijer, jd. 26 j. Bevallen: A. J. Lambrecht, geb. die Wit, z.; J. M. van Ouwerkerk, geb. Ho- veijn, d.; J. Kingmans, geb. Louws, z.; C. W. Alleman, geb. Pluijmers, d. Overleden: K. L. Verbeijden, 6 j., z.; K. L. De Laet, 1 j., z. Levenloos aangegeven een buitenechte lijke zoon, moeder 20 jaar. GOES. Geboren: 20, Jean Jules Emile, z. v. Louis Joseph Henri Ernest Comer- man en Jeanne Thérèse Juliette Vertin den, te Antwerpen; 21, Johannes Fran- ciscus, z. v. Francois Temmerman en Mathijs Christina Reijërse. Overleden: 19, Williemina Gelok, 46 j., wed. van Cornelis Kamp; 19, Levenloos kind van Marinus Hollemans en Neeltj© Jannetje Mieras; 21, Pieter Potter, 52 j., geh. met Andomina Piebernella Snoep. Van 17 tot 21 November. VLISSINGEN. Ondertrouwd: L. M. De Weirt, jm. 28 j. en II. F. Delandtsheer, jd. 30 j. Getrouwd: A. P. de Vries, jm. 27 j. en P. Swint, jd. 31 j.; W. van Wijnen, wedr. 29 j. en M. C. Beijst, jd. 30 j.; L. L. G. de Pagter, jm. 23 j. en M. M. Vos, jd. 22 j. Bevallen: M. M. de Croo, geb. van de Velde, d.; E. L. de Nooijer, geb. van Belzen, d.; A. M. Hubert, geb. Brijs, d.; W. Sanderse, geb. Matthijsse, z.; M. d© Ridder, geb. van Eennennaam, z.; T. J. Landmeter, geb. Brouwers, z.; L. O. de Cat, geb. Brack, d.; C. C. Baert, geb. Casteels, d.; M. W. Willemse, geb. Ovar ii uijs, d.; C. T. A. van Duin, geb. van de Velde, d.; A. M. Kloet, geb. van Blerk, d. Overleden: J. Winnepenninckx, vr. van A. Kiekens, 39 j.; F. L. Hooremans, m. van M. J. A. Mertens, 55 j. Naar waarnemingen in den morgen van 23 Nov. medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 767.9 te Wisby, laagste 753.1 te Bodoe. Verwachting tot den avond van 24 Nov.: Zwakke tot matigen wind, aanvankelijk uit Oostelijke richting; gedeeltelijk "be wolkt, voorloopig nog weinig neerslag, temperatuur om het vriespunt. H.H. Berichtgevers. Berichtjes, die niet anders inhouden dan het aanspoelen van mijnen, nemen we niet meer op. Corr. te D. Waarom ons Zaterdag niet uitvoerig getelefoneerd. Van andere zijde was men u toen en ook nu voor. Red. ROTTERDAM, 23 Nov. 1914. Binnenlandsche granen. Gerst Chevalier niet getoond. Winter en Zomergerst klein aanbod, lager ver kocht, f 13 a f 13.75 per 100 K.G., Ha ver willig aangeboden f 12 a f 12.70. Bruine boonen tamelijk aanbod voor he tere prijzen f 12 a f 15. Eieren. Zeeuwscihe f9 a f 9.50 p. 100 stuks. Overmaassche f9.50 a f 10.50 p. 100 stuks. Varkens. Prijs 32 a 34 ct„ lichte voor export 25 a 26V2 ct. Aardappelen. Brielsche kralen f2.40 a f 2.60Zeenw'sche blauwe f3.a f 3.20 Zeeuwsche eigenheimers f2.40 a f2.50; Zeeuwsohe bonte f2.90 a f3.10; Zeeuw sche bravo's f 2.90 a 1' 3.Spuische eigenheimers f2.50 a f2.75. Poters f 1.80 a ƒ2.Weinig aanvoer, meer vraag. Zeeuwsohe ajuin. Aanvoer pl.m. 4000 H.L. Prijzen groote, bruine en stroo- gele fö per 60 kilo. Vlas. Aanvoer 3876 steen blauw, 1900 steen geel, 3500 steen Gron., 1100 st. Zeeuwsch. Zaterdag 21 November 1914. CHICAGO. Tarwe. De termijn markt opende traag en 1 4 c. lager, daalde verder wegens de lagere markten in het Noordwes ten, als gevolg van de aanhoudend grootere aanvoeren en op grond van liquidaties. Het slot was traag. Nov. Dee. Mei Juli 21 Nov. 115 121'/, 20 1157s 121'/s 19 1157/a 122 18 - U57. 122'/8 - NEW-YORK. Tarwe. De termjjnmarkt opende traag, fluctueerde verder om dezelfde redenen als te Chicago en sloot traag. Loco traag. 21 Nov. 20 Nov. 19 Nov. 18 Nov. North 12774 128'/4 128'/2 128'/4 Roode Winter 1247,, 12474 125'/4 125 Nov. Dec. Mei. 19 Nov. 1237. 130*/a 18 12374 1307 17 n 1237a 13174 16 n 123 74 131 N. R. C.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1914 | | pagina 3