K Rechtszaken. c Pre Gems dend groen licht. „Het wemelde daal- van vijanden." Sneller knetterden de schoten uit de geweren en nu en dan bewees een schreeuw, dat niet alles ernaast was. Doch ook wij hadden zware verliezen. „Flankvuur van links," klonk het plot seling, en inderdaad van links af hoorden wij achter ons gesis. „Wij moeten zoo spoedig mogelijk ver sterking hebben aan den linkervleugel," zoo vloog een uitroep weer langs de linie. En weinige minuten later kropen troe pen voorbij, die men ons gezonden had. De vijand echter haalde steeds meer naar rechts uit, kwam steeds nader en maakte zich gereed om onze stelling te bestor men. Een lange schaduw sprong als uit den grond opgeschoten, midden op den dijk en riep in het Duitsch:,,Geeftuover!" „Geef jij je over!" werd er teruggeroepen. Twee schoten knalden en de schaduw viel in elkaar. En nu kwam het. Kleine troepen van vijanden doken in het don ker onmiddellijk voor ons op en trachtten den wal te hestonnen. Doch als tijgers tot den sprong gereed, zaten onze man schappen achter den dijk, sprongen naar voren als zich een zwarte schaduw ver toonde en sloegen er met de kolf op los. Het knalde van rechts en links, het ging op en neer, men hoorde geschreeuw, gevloek, gehijg en gesteun door elkaar, het was een wilde en warme worsteling om iederen pas, om iederen duim gronds en niemand wilde wijken. Van links wer den wij zeer in het nauw gedreven en de vleugel moest teruggebogen worden, zoodat hij tegen de rivier kwam. Van rechts werden er patronen-pakjes in onze gelederen gegooid, die opengescheurd, ver deeld en verschoten werden. Het ging alles in razende, koortsachtige haast. Wij moesten het in ieder geval houden, dat wisten wij, want achter ons lag de rivier en als wij teruggedrongen werden, waren wij reddeloos verloren. Met vast opeen geklemde tanden en brandende oogen la gen wij gereed om op het juiste oogenblik, er uit te springen en den vijand te pak ken. Toen werd er plotseling mirt een hooge stem en duidelijk over het water geroepen: „Hier komt een bataljon om jelui linkerflank te dekken." Reeds blik semde het links achter ons, reeds werden de vijandelijke gelederen, die ons omsin gelden teruggeworpen. Dat was hulp op het juiste oogenblik. De donkere gestalten voor ons drongen naar rechts, vormden een zwarten hóóp, gingen verward heen en weer. „Vuren, mannen, wat je kunt, de vijand wijkt," en uit honderden geweren sprongen blau we vlammetjes, knalden doodbrengendo schoten, tot de schaduwen in het donker van den nacht verdwenen waren. Een schel gefluit: Ophouden met vuren. Een paar maal nog knalde het over het veld en toen was alles stil. De vij and was teruggeslagen. De helmen werden van het hoofd genomen en de nachtwind koelde de gloeiende hoofden. Vliegtuigen boven Friedrichshaven. Volgens het „Seeblatt" te Friedrichs- hafen, verschenen daar Vrijdagmiddags twee vijandelijke, schijnbaar Fransche vliegtuigen boven de stad, en deden een aanval op de werf waar de Zeppelins worden gebouwd. Zij' wierpen ongeveer zes bommen, die echter geen schade aan richtten. Een vliegtuig werd onmiddellijk naar beneden geschoten, de andere ont kwam. In aansluiting hiermede diene, dat om 1 uur 's namiddags 2 Engelsche vlieg tuigen boven de stad verschenen en een aanval op de luchtschipwerf uitvoerden. Een vlieger, die ongeveer 400 meter boven de hal kruiste, kon spoedig door de ballonverdedigingsafdeeling met shrap nel- en machinegeweer-vuur neergescho ten worden. Den anderen vliegenier, die zich op tamelijk grooter hoogte bevond, en herhaaldelijk rondom de hal vloog, gelukte het te onlkomen, echter moet hij, volgens later ontvangen, nochtans niet be vestigde berichten, in de Bodensee geval len zijn. De vliegeniers wierpen 5 bommen uit, die gedeelteujk in zeer d.chte nabijheid van de hal ontploften; in de stad zijn 2 huizen beschadigd en werden een man en een vrouw gewond. De vliegenier van het neergeschoten vliegtuig is een Engel- sche marine-officier; hij werd z.vaar ver wond naar het ziekenhuis Vervoerd. De opstand van de hal is ongedeerd geble ven. Korte Oorlogsberichten. Prins August Wilhelm vierde zoon des keizers, is bij een automobielongeluk in dienst gekwetst. Hij kreeg een gerom- pliceerde breuk van liet scheenbeen en werd nog aan de kaak gewond. Een door Duitsche rs gevon den schat. Een particulier telegram van den Matin" meldt, dat Duitsche sol daten, die te Montfort-sur-Meu in de abdij worden gevangen gehouden, een schat hebben gevonden. Vrijdag 13 November waren zij bezig steenen te halen uit een renbaan in Meu, welke toebehoorde aan M. Trasquier, burgemeester van Breteuil. Plotseling brak door een houweelstoot een pot, waarin zich 179 daalders van 6 francs met de beeltenissen van Bodewijk XIV en Lode wijk XV en 114 munten van 3 francs, benevens 30 kilo kocpergeld en een gouden munt bevonden. Op grond van de Fransche wet komt de helft van den schat aan de Duitsche gevangenen en de helft aan M. Trasquier, den eigenaar van het terrein. In de oorlogvoerende landen, wellicht ook hier, gaat men meer een pijp rookon, dat goedkooper uitkomt dan sigaren. Bo vendien kan men in de loopgraven wel een pijp rooken, maar om sigaren naar het oorlogsterrein mee te nemen, gaat minder makkelijk. De oorlog heeft de pijp in eere hersteld, en de pijpenfabrikanten in Duitschland, Zwitserland en Frankrijk hebben het drukker dan ooit. Vooral de „neuswarmertjes" gaan woer. In de „Kreuzzeitung" vertelt een officier uit de loopgraven van de goede verstandhouding tot de Engelsche vijan den, die daar heerscht buiten den tijd, dat er gevochten wordt, 's Avonds is het werkelijk vrij gemoedelijk. Als de scheme ring valt, doen vriend en vijand elkaar geen kwaad. Als wij dan uit de loopgraven komen om ons een beetje te vertreden of wanneer een van ons om zekere onverbiddelijke reden zich vertoont, dan wordt er aan beide kanten oen spade omhoog gesloken en is het eereplicht niet te schieten. Be gint het vuur echter toch te vroeg, dan wordt van alle kanten „Halt" of „stop" geroepen. En de wapens zwijgen. Men ziet, de oorlog heeft ook zijn idylle en als het zoo verder gaat, zullen wij van den winter, zooals in 1870/71 gevechten met sneeuwballen leveren. Te Luik kwam een goederentrein voorbij die liefdegaven vervoerde. Deze bestonden voornamelijk uit wollen onder goederen, bestemd voor de Yserlinie. Ook wordt ons mededeeling gedaan van een te Luik gepasseerden brein, die buitge maakte Belgische spoorwagens naar Duitschland vervoerde. Onze berichtgever telde 327 waggons. In de Rijnsteden worden gewonde c a val 1 e riep aard e nuit do omstreken van Yperen afkomstig,' verkocht voor de con sumptie. Verkeer met België. Men deelt ons mede, dat Nederlanders, die zich naar België wenschen te begeven, daar ion, be halve een door een Duitschen oonsulainen ambtenaar geviseerd buitenlandsch pas poort, nog bovendien voorzien moeien zijn van eene door dien ambtenaar af te geven verklaring nopens doel, plaats van bestem ming, tijdstip en duur der reis. Belgen moeten voor oen reis naar hun land eveneens deze yerklaring bezitten, doch hebben in plaats van een paspoort, een door eenen Duitschen oonsulairen. ambtenaar afgegeven legilimat .ebewijis noodig. Men meldt ons uit Valkenswaard: Omtrent het verbod van treinenloop over de Brabantsche grens bij Achel, vernemen wij van Duitsche zijde, dat deze maat regel noodig was, omdat gebleken is, dat van dien trein gebruik werd gemaakt om verschillende Duitsche voorschriften in zake uit- en invoer te ontduiken. De wach ten op het slation Achel zijn niet slerk- genoeg om een voldoend toezicht te kun nen houden. Van andere zijde deelt men ons mede, dat de Duitsche commandant het verbod vooral heeft uitgevaardigd om het wille keurig passeeren van de grens tegen te gaan. Vooral moeten in den laatsten tijd verschillende Duitsche landweermannen langs den spoorweg Achel-Findhoven gede serteerd zijn. De Duitsche wachten, daar naar gevraagd ontkenden dit niet. Zaterdagmiddag zijn in het Beverloo- sche kamp 600 uhlanen aangekomen. In de omliggende plaatsen werd den burgers en boeren aangezegd, dat zij voor één middagmaal voor deze manschappen te zorgen hadden. King Alberts Book. In En geland is een King Alberts Book uitge geven. De eerste staatslieden, kunstenaars, auteurs, enz. van Engeland en koloniën werkten er aan mee. Prins Aga Khan behoort er ook toe. Onder de vreemde medewerkers vinden we o.a. den naam van Sarah Bernhardt en Carnegie. De bruto opbrengst van het fraai ge- illustreerde boek zal aan koning Albert gegeven worden voor zijn lijdend volk. De Duitsche gouverneurs voor België. Naar de „Tiiglic he Rund schau" meldt, zijn in België de volgende militaire gouverneurs benoemd: provin cie Luik, luitenant-generaal graaf Schulen- burg; provincie Luxemburg, luitenant-ge neraal Hurt; provincie Limburg, generaal- majoor Ridder v. Lonchamps-Berier; pro vincie Brabant, luiten in'-generaal graaf v. Rödern; provincie Oost-Vlaandoren, lui tenant-generaal v. Manteuffel; provincie Henegouwen, generaal m ijoor v. Gladis: provincie West-Vlaanderen, luitenant-gene raal v. Weller. Het Rijksdaglid majoor Bassermann is adjudant van luitenant ge neraal v. Weller. Het leven in de loopgra ven. Een oorlogscorrespondent in West- Vlaanderen vertelt van het verblijf der soldaten in de loopgraven in deze koude dagen. De loopgraven vormen een be schutting tegen snijdenden wind, die van zee uit over de troostelooze, lage, dras sige velden tusschen Nieuwpoort en Dix- muiden waait. Het zou een vergissing zijn te denken, dat het leven in de loop graven aan den Yser het maximum van ongerief beteekent. Deze loopgraven zijn zoo comfortabel en beschut als ze door inspanning en vernuft maar gemaakt kun nen worden. De manschappen, die mees tentijds beneden de oppervlakte van den bodem zitten, hebben zich zoo ingedamd dat wind en regen en sneeuw hen niet bijzonder deren. Sommigen zijn zoo geluk kig geweest zich Van een petroleumlamp meester te maken en in dat geval zijn de kamertjes met aarden wanden soms warmer en misschien benauwder dan vol gens de gezondheidsleer goed is. Ook in Duitsche militaire kringen ziet men niet tegen de wintercampagne op. Voor de troepen zijn er genoeg warme kleeren en tenten en in de loopgraven zal het met vorst allicht beter zijn uit te houden dan hij nat weer. Op het oostelijk front verlangt men zelfs sterk naar flinke vorst, die de thans on begaanbare wegen in Russisch Polen zal Verharden. (N. R. Ct.) Concentratiekampen in T u r k ij e. Blijkens een artikel in de „Ta- nin" bestaat er in Turkije een krach tige strooming om de onderdanen der vijandelijke landen in concentratiekam- onder te brengen. Vooral tegen de Engel- sc.hen is een steeds aangroeiende haat te bespeuren. Men is zeer verontwaardigd over de gevangenneming van Turken aan boord van neutrale schepen door de En- gelschen evenals over het feit, dat de Engelschen door middel van draadlooze telegrafie de Russen op de hoogte zou gehouden hebben van de beweging der Turksche vloot. De politie heeft een toe stel voor draadlooze telegrafie gevonden in het aan den Bosporus gelegen huis van den Engelschman Henry, die met zijn zoon gevangen is genomen en voor een krijgsraad gevoerd. De „Tanin" protesteert tegen de van Engelsche en Russische zijde geuite bewering, dat de Zwarte zee-vloot hij Abaka door Duitsche officieren werd aangevoerd. Te Brussel is een diner gegeven ter eere van de drie Turksche prinsen, die ook in het Duitsche hoofdkwartier zijn ontvangen. Veldmaarschalk von der Goltz, de gouverneur-generaal van Bel gië, heeft een geestdriftige rede gehouden op het Duitsch-Turkschë* verbond. Ook Maubeuge krijgt een üuitsch burgerlijk bestuur, dat ondergeschikt zal zijn aan den gouverneur-generaal van België. Het betreft hier een gebied met 100.000 inwoners, waaronder 15.000 fa brieksarbeiders. (N. R. Ct.) Lichting 1915. Naar de Leeuw. Ct.'verneemt, zullen de dienstplichtigen van de lichling van 1915, die op 15 December a. s. worden ingelijfd, niet in do garnizoenen, doch in de depots worden geoefend. De uitvoer van zwavelzure ammoniak is verboden. Boter. De maximumprijs der boter voor bin- nenlandsch verbruik voor den verkoop en gros gedurende het overblijvende deel van Nov. is bepaald op f 1.45 per K.G. bij verpakking in wit fust van 50 K.G. Bij verpakking in wit fust van 25 K.G. kan vorengenoemde prijs verhoogd worden met 1 cent per K.G. Bij verpakking in eiken fust van 20 K.G. kan vorengenoemde prijs verhoogd worden mot 5 cents per K.G. De detailprijs van boter wordt per K.G. in maximum bepaald op 20 cents boven den vorengenoemden en-gros-prijs. Voor spe ciaal verpakte boter kan een verhoogde prijs worden toegestaan in overleg met het Rijks-Centraal Bureau voor den uit voer van Boter, 42a Buitenhof, 's-Graven- hage. Paardenfokkerij. Ingediend bij de Tweede Kamer is een wetsontwerp, waarbij aan het eerste lid van art. 6 der wet op de paardenfokkerij 1901 worden toegevoegd de woorden: „In bijzondere gevallen kan door ons worden bepaald, dat hetzij de voorjaars keuringen, hetzij de najaarskeuringen in een bepaald jaar niet zullen geschieden. De gevolgen worden door ons geregeld". Wegens de buitengewone tijdsomstandig heden en meer in het bijzonder in verband met de beperkingen, waaraan het verkeer is onderworpen, kunnen dit jaar de na jaarskeuringen uiteraard bezwaarlijk wor den gehouden, aldus deelt de Minister in de toelichting mede. Met het oog op andere gevallen, zooals bijv. het heer- schen van besmettelijke paardenziekten, overstroomingen e. d., is de bepaling al gemeen gesteld. Overplaatsingen. De Opperbevelhebber van Land- en Zee macht, Z. Exc. Generaal Snijders, heeft bepaald, dat overplaatsing van militairen bij ruiling alleen bij hooge uitzondering zal geschieden, wanneer daarbij gewichtige belangen van niet-persoonlijken aard zijn gemoeid en die van den dienst daardoor in geen enkel opzicht geschaad worden. Kerst- en Nieuwjaars verlof. De opperbevelhebber van Land- en Zee macht heeft de volgende order uitgevaar digd Daar het niet mogelijk is alle mili tairen in de gelegenheid te stellen de aanstaande feestdagen (Kerstmis, Oud- en Nieuwjaar) in hunne gezinnen te doen doorbrengen, wordt door mij ter tege moetkoming hieraan het volgende bepaald: Aan ieder militair, die in het tijdvak van 1 December tot en met 2 Januari a. s. op zijn beurt met verlof gaat volgens de re gelen, door mij vastgesteld bij order van 24 September 1914, B.L., No. 4790, kan éénmaal in genoemd tijdvak twee etmalen langer verlof worden verleend, dan volgens genoemde regelen het geval zou zijn. Van deze gunstige bepaling zijn uitge zonderd a. zij, aan wie in genoemd tijdvak inge volge bijzondere beschikking van den Mi nister van Oorlog of van mij een buitenge woon verlof (of verloven) van langeren duur (of gezamenlijken duur) dan vier dagen mocht zijn of worden verleend; b. zij, die wegens vervalsching van vrij- biljetten voor vervoer per spoor zijn ge straft geworden. Ik behoud mij voor, bovenstaande gun stige bepaling ^>p elk oogenblik in te trek ken, waarop de tijdsomstandigheden en het belang van den dienst ziüks mochten vor deren. Bovendien zijn de korpscomman danten en ^joogere autoriteiten gemachtigd bij de uitvoering- van bedoelde bepaling zoodanige beperkingen toe te passen als door de eischen van den dienst of de veiligheid bepaaldelijk gevorderd worden. („Sold. Crt.") Het m ij n e n g e v a a r. De Pro vinciale stoombootdienst op da Wester- Schelde zal met ingang van heden (23 November) de laatste reis van Vlissingen naar Terneuzen maken om 2.30 en in omgekeerde richting op hetzelfde uur. Naar Breskens vertrekt de laatste boot om 2.45 van Vlissingen en van Bres kens naar Vlissingen om 3.15 De eerste reis des morgens wordt om 7.50 gemaakt. Middelburg. Gisteren werden 38, heden 39 personen met gratiskaarten naar Ant werpen vervoerd. Het reisbureau is van af heden uitsluitend des avonds van 7 tot 8 uur geopend. In verband met de vermindering, van het aantal vluchtelingen, den ingevallen winter en de noodzakelijkheid om door andere redenen enkele lokalen to ontrui men zijn de voor rekening van het comi té gehuisveste Belgen behalve in enkele huisjes, geconcentreerd in de volgende lokaliteiten: Entrepot, school Langedelft, school Wal, manege, ijkkantoor, gymna stieklokaal Groenmarkt, Bogardzaal, Schouwburg, schaftlokaal firma Alberts, Doopsgezinde kerk, pakhuizen in de Pauw poort en op verschillende schepen. Er is voor verlichting en verwarming zorg ge dragen. Gisteren werden 1288 bons voor warm eten afgegeven en heden 1277. Goes. Plaatselijk Steuncomité. Met dank ontvangen van een comité f20.35; van de Leidsche Katoenmaat schappij firma M. S. do Vries Co., Amsterdam, 6 dozijn schorten; van den heer Labeur 3 11.L. aardappelen; ver der van de dames Haring, De JongDe Bokx, MasseeDe Witt Hamer en Iloskes vele kleedingstukken. Gebruikte heeren-kleedingstukken en schoenen alsmede nog aardappelen zijn zeer welkom. Aanbevelend, DE LIGNY, Penningmeester. Blijkens advertentie in dit nummer wordt vanaf morgen op de Zeeuwscihe lijn een trein ingelegd, vertrekkende van Vlissingen 9.25 u voorin.; aankomst Goes 10.05 u. voorm. Deze trein zal aan de tusschenstations stoppen. Vlissingen. Men schrijft ons: Naar aanleiding van het Reuterberioht, voorkomende in buitenlandsche bladen, dat er te Vlissingen een geïnterneerde Duitsche logger, die voor mijnenlegger dienst deed onder bewaking in de ha ven ligt, hebben wij een kijkje in de haven genomen, doch het schip daar niet aangetroffen en hij informatie ter plaatse, waar zulk een feit bekend zou moeten zijn, wist men er niets van. Onder de gemeenten, die nog steeds de moeilijkheden van het aanwezig zijn van vele vluchtelingen voelen, neemt Vlis singen zeker wel een eerste plaats in. Het aantal dal dagelijks gevoed moet wor den, bedraagt nog ongeveer 3800, waarvan er 900 op s hepen, honderden in de lood sen en andere asyls en de overige bij particulieren zijn ondergebracht. Niette genstaande het uitdrukkelijk verzoek van het provinciaal comité voor Zeeland, wor den er uit verschillende plaatsen nog steeds naar Vlissingen gezonden en zeer zeker is de vraag gerechtvaardigd of het geen tijd wordt, dat vooral met het oog op-de ingetreden winter een gelijke verdee ling naar verhouding der bevolking over alle steden van Nederland te doen plaats hebben. Hier koint nu nog bij, dat on danks de goede zorgen die men voor de vluchtelingen heeft gehad een gevaar lijke vijand zich doet gevoelen in den vorm van de typhus, die reeds bij meer dere personen is geconstateerd en be perkte dit zich in het eerst tot personen die in de loods op het haventerrein ver blijven, Zondag waren ook reeds vier ver- dach.e gevallen in de stad gerapporteerd. Wolf aartsdijk. Hedennacht is, door tot heden onbekend gebleven oorzaak, hel Ned. Herv. kerkgebouw gedeeltelijk uit gebrand. De schade is zeer aanzienlijk en wordt door verzekering gedekt. Nieuwdorp. Zaterdagmorgen viel de 11- jarige H. v. A. van een zoogenaaniden rolsleeper en bleef daarbij met de broek achter het wiel haken. De voerman merkte het niet dadelijk, zoodat de jongen een eindje meegesleept werd, waardoor het onderbeen inscheurde. Bij een familielid binnengebracht werd de wonde toegenaaid. Alhier is een mijn aan gespoeld ongeveer 1000 M. van den zeedijk. Ter voorkoming van ongelukken is de mijn onder politiebewaking gesteld. Ovezand. De Raad vergaderde op 20 November 1914; present alle leden en de secre'ar.s. De gemeentebegroot ng 1315 wordt na wijz'g ng opnieuw vastgesteld tot een bedrag van f 10433 90. Verder werd opgemaakt en vastgesteld het supple toir kohier hoofdgeld en hondenbelasting tot. een resp. bedrag van f 57 en f 6. De verordening tot het heffen van schoo'ged dato 25 Augus us 18.19 wordt inge .okken wegens opheffing* der Open bare School. Domburg. Het. laten springen der mijnen te Dombuig heeft met de grootste om- zichtigneid plaats gehad. De inwoners wa ren gewaarschuwd uit de buurt te blij ven en de omgeving der plaatsen waar de mijnen lagen waren afgezet, terwijl geadviseerd was de ramen der huizen in de buurt open te laten. Onder de mijnen werd de benoodigde hoeveelheid bus kruit gelegd en een kabel werd gelegd om op grooten afstand de mijnen te kun nen doen springen. De met het werk belaste militairen begaven zich achter de duinen, die hen tot beschutting dienden en dit voorkwam een herhaling van het ongeluk 1e Wcstkapelie. De materieele schade is echter groot. Het ergst is ge teisterd de woning van den kunstschilder den heer Zwart, daar alle ruiten en meer dere plafonds werden vernield, doch ook andere gebouwen, zooals de woning van den burgemeester, den hoer L. J. van Voorthuijsen, het badpaviljoen, de win kel van den heer van Schagen, het café- „Wilhelniina" bekwamen ineer of minder groote schade. Naar wij vernemen is rijks- vergoeding voor de toegebrachte schade toegezegd. Westkapelle. Zaterdag is alhier do. oudste inwoner dezer-gemeente overleden, Jacob Minderhoud, in den ouderdom van 98 jaar en bijna 3 maanden. Hij zag zijn nakomelingen tot in liet vierde ge slacht. Sas van Gent. Vrijdag hield de Wel- Eerw. heer L. Dek, godsdienstonderwijzer te Sluiskil voor de militairen alhier in de als Militair Tehuis ingerichte consistorie kamer der Ned. Herv. Kerk een bespre king. Deze druk bezochte bijeenkomst werd geopend met het zingen van I's. 89: 1 en daarna met gebed. De spreker begon met te zeggen, dat hij nu niet naar (Sas Van Gent gekomen was om een preek te hou den voor de militairen, maar toch wil de hij het een en ander spreken naar aanleiding van eert gedeelte uit het Evan gelie van Lucas, n.l over deze woorden: „De zoon van Abraham, de zoon van God". De heer Dek behandelde de vol gende punten: le. Dat dit gedeelte, als zijnde een geslachtsregister, hetwelk hij beschouwde als onze adelbrief, over het algemeen weinig wordt gelezen, maar dat het toch wel de moeite waard is gelezen te worden. 2e. Dat het wel zeer ge schonden is. 3e. Maar dat het toch wel hersteld kan worden Alle drie d ze punten werden door den spreker op een boeiende en pakkende wijze besproken en werden dan ook met groote aandacht gevolgd. Na afloop van deze bespreking werd ge zongen Ps. 118: 7, waarop de vergadering, waarvan wij hopen, dat het gestrooide zaad vruchten zal voortbrengen, met dankzegging gesloten werd. Kantongerecht te Goes. Door den kantonrechter te Goes zijn veroordeeld wegensovertreding Leer plichtwet: C. S. te Wolfertsdijk, J. H. te 's Heer Arendskerke. ieder f 0.50 b s. 1 d. h., M. S. te 's Heer Arendskerke, H. B., J. A. B., M. W. te Goes, W. J., W. Z., W. V., J. de J. te Hoedekenskerke, \V. S. te Kattendijke, A. O., W. S., W. S. te Baarland, J. P. te Oudolande, J. P. te 's Heer Arendskerke, allen f 1 b. s. 1 d. h.bij le herhaling: J. C. de W., M. de W. te Goes, ieder f2 b. s. 2 d. li., J. v. d. B., J. ,S. te Kloetinge, H. W. te Kattendijke, M. v. Z. te Kapelle, ieder f3 b. s. 2 d. h., P. Id. te Goes fl b. s. 1 d. h.; bij 2e herhaling: M. de P. te Goes f4 b. s. 3d. h„ H. de J. te Borssele f5 b. s. 3d. h„ A. B. te 's Heer Arendskerke f5 b. s. 4 d. h., J. B. te Baarland en M. K. te Driewegen, ieder f 12 b. s. 6 d. h.; jagen zonder vergunning: M. T. B. te Kloetinge, f2 b. s. 2d. h.; zonder akte met gel. ge weer in veld bevinden: D. K. te Kloetinge f2 b. s. 1 d. h.; straatschenderij: H. v. B., C. J. Z. te Kattendijke, ieder be risping; loopen over beplanten grond: J. C. M. te Ierseke, terug aan ouders, M. M. en J. H. v. d. V. te Ierseke, ieder fl b. s. 1 w. tuchtschool; in Augus tus loopen over weiland: J. C. M. te Ierseke, terug aan ouders, M. M. te Ier seke fl b. s. 1 w. tuchtschool; over treding Drankwet: T. M. te Billand-Bath f3 b. s. 3 d. h.; overtreding Boterwet: C. M. B. te Colijnsplaat f2 b. s. 2 d. h.; herberg niet tijdig sluiten: M. K. te Ier seke f3 b. s. 3 d. h.; te laat in herberg vertoevenM. M., J. P. te Ierseke f 1 b. s. 1 d. li.; 's avonds fietsen zonder lantaarn: D. W. te Borssele, A. J. de J. te Heinkenszand, terug aan ouders, J. B. te Nisse f 1 b. s. 1 w. tuchtschool, M. A. D. te .Colijnsplaat f2 b. s. 2 d. h., C. M. te Oudelande, A. S. te Schore, ieder f'2 b. s. 2 d. h.; Schelde bev. zonder consent: D. J. S. Cz. te Ierseke, fl b. s. 1 w. tuchtschool; dronkenschap: F. S., M. S., E. C., J. C., allen te Hans- woerd, C. L. Jzn. te Ellewoutsdijk, W. V. te Goes, ieder f2 b. s. 2 d. h., C. v. B. f3 b. s. 2 d. h.; dronkenschap en overtreding Wapenwet: C. W. v. 'tW. te Heinkenszand f 2 en f 1 b. s. 2 maal 1 d. h. Vrijgesproken, beklaagd van overtreding Leerplichtwet, P. D. te Wolfaartsdijk. Een belangrijke beslissing. Het is bekend dat aan hen, die een ouder domsrente zonder succes hadden aange vraagd en beweerden nieuwe gronden voor toewijzing te kunnen doen gelden, de raad werd gegeven om, nadat de beroepstermijn zou zijn verstreken, opnieuw een rente aan te vragen, waarop dan een beslissing volgde inhoudende: dat het bestuur niet andermaal de aanspraken op bovenbe doelde rente kon onderzoeken. Van die beslissingen zijn tal van be langhebbenden bij de Raden van Beroep in appèl geg; gegeven tot de nissen. Thans heeft roep op 13 ressort over d« Zonder zich niet bevoegdh Rijksverzekerii aanspraken te trale Raad v; Invaliditeitswe maakt van he zende Banklxü niet bet rech herhaalde aan maals een voo daaromtrent u zij daarover z worden dat re verleenen, daa dezer op 3 Dec welke niet kaï daaraan redeli staat. Ne Beroepen te Berg) dr. J. D. te Feijenoord. Aangenomen pred. te Gaan sen cand. te S Bedankt vo Cannegieter, tc muiden door woerd. G Beroepen Schaafstna te E Benoemd tol thersohe Diacc dam ds. J. C. Geslaagd Notarieel Staa Bounia, te Mi- en J. W,. de Geslaagd Stenografen-Bo stenograaf, de Ne< Woensda; Goes, 9.30 u. d Borssele, 9.30 Elenbaas. ■"sHeer Arends nam. ds. de 's Heer Hendri de Voogd, n; Kapelle, vm. Kloetinge, 9.3C Nieuwdorp, 9.1 Oudelande, 9.' Warners. Wemeldinge, 9 Homburg. Wolfaartsdijk, gene, 2 u. Chr. Dun Ongel weg Arnhem den van een b man, die Vrijd was geweest, den weg gaai doodgevroren. - Rotterdam, wei is onder Koude en verdronken, twee kinderen Te Kijkdr spoelde mijn la knal te Schev .Desert sriteiten te Bui tion na Nieuw- derlander aang teur, die van ec een dame, die en die naar L voorzien. De a: weschans aan Moorda is ingebroken b mes. Drie inbr kenshok in de s Reimer gekome te beletten het Twee der hoere don boer. Toen den ze hun wc messteken toe een bijna de 1 vader en de hem helpen, wond. Men den boer. vrc do vrc S m o k ke avond is op dc de 28-jarigo J. door een Hollar doodgeschoten, over de grenzen beroepssmokkel; ho to Breda e Tilburg hebben ingesteld. Ontspo de twee laatste

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1914 | | pagina 2