Telegrammen. Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Rechtszaken. Laatste Berichten. Allerlei. Posterijen. Burgerlijke Stand. Verbetering. overtreding van d© brood-voorschriften is geconstateerd, doch ditmaal bij een anderen bakker. Men zij thans gewaarschuwd. Rilland-Bath. Gisteren had alhier een ongeluk plaats, dat betrekkelijk goed is afgeloopen. Vier militairen, die bij den landbouwer B. zijn ingekwartierd, hadden den vorigen avond bij 'het naar bed gaan ide vulkachel opgestookt en dichfgezet, zoo dat des nachts de kamer met kolendamp was gevuld. Toen zij 's morgens opston den kregen de mannen het benauwd en vielen tegen den grond, een verloor zelfs het bewustzijn en het kostte heel wat moeite hem bij te brengen. Thans zijn allen weer hersteld. lerseke De boot van schipper Wakkee uit Bergen op Zoom is gister door twee andere schepen gelicht en vlot gemaakt. De boot zelve heeft hoegenaamd geen schade, inventaris en lading zijn evenwel geheel weg. Hoedekenskerke. Doordat het paard van den huurkoetsier J. B. schrok van een paar wagens, viel het Dinsdagmiddag met het rijtuig van den z.g. Rijke Buurt-dijk. Het rijtuig was zeer beschadigd. De ge schrokken reizigers zetten te voet de reis naar huis voort. Eikerzee. Uit een der gezinnen van Bel gische vluchtelingen alhier was van tij dens de vlucht ©en 6-jarig jongetje kwijt geraakt. Toen nu dezer dagen de vader naar Antwerpen was om zich van den toestand aldaar op de hoogte te stellen, vernam hij dat het kind te Klundert in de school was gehuisvest. Daar vond de vader het in goeden welstand en bracht het naar hier over. Axel. Benoemd tot tijdelijk secretaris en ontvanger te Zuiddorpe de heer L. J. den Hollander, burgemeester alhier. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Vlaardingen, L. v. Mastrigt te Barneveld; te Veenendaal, B. J. C. Rijnders te Doorn. Geref. Kerken. Beroepen te Dwingeloo, H. Lanning te Baarland. (Rotterd.) Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor Kampen, door J. Jansen te Utrecht. Geslaagd aan de Hoogeschool te Utrecht voor het prop. theologisch exa men de heer J. F. Ossewaarde. Ongelukken. Bij Rotterdam is een wisselwachter tusschen de buffers van twee wagons geraakt, tengevolge waarvan hen de borstkas werd ingedrukt. De dood trad onmiddellijk in. Te Rot terdam is een scheepstimmerman in het ruim van een schip gevallen. Hij bekwam] een hersenschudding. Mijnen. Op Texel zijn, gelijk needs gemeld is, ook mijhen aangespoeld. Daar omtrent lezen we in ©en brief: Er kwamen torpedomakers om de eerst aangespoeld© mijn, die vermoedelijk een Franse-hé was, te demonteenen. Zij durf den dit evenwel niet, omdat ze de con structie ervan niet kenden. Om de mijin toch onschadelijk te maken, hebben ze aan de afslagbeweging een touw van 300 meter lengte bevestigd en de mij'n aldus tot ontploffing gebracht. Op dien afstand werd een schildwacht nog licht gewond door de stukken; de luchtverplaatsing was zoo kolossaal, dat er een groot gat in het zand sloeg, en de slag werd over het geheele eiland gehoord. Een tweede mijn heeft men getracht op een andere manier onschadelijk te ma ken. Er werd, van behoorlijken afstand, uit de duinen op gevuurd. Na tien scho ten was er nog geen resultaat verkregen; één kogel was er heeliemaal ingegaan. „N. R. Ct." Spionnage. De kustwacht heeft Maandag een Duitscher aangehouden, ver dacht van spionnage. Na verhoor is deze) in bewaring gesteld. Auto-ongeval van dengroot hertog van Hessen. Do groot-hetrtog van Hessen keerde Zaterdag van het front terug en deed met zijn gemalin een auto- toer door Darmstadt. Daarbiji stiet de auto op een tramwagen: de groothertog en de groot-hertogin werden uit dein wagen geslingerd, maar kwamen met den schrik vrij. Beiden zeiten den weg1 te1 voet voort. De auto werd slechts weinig beschadigd. Spionnage. Karl Gustav Ernst, een Engelsch onderdaan Van Duitsche af komst, is te Londen tot zeven jaar tucht huisstraf veroordeeld wegens spionnage. Hem was ten laste gelegd, in Febr. 1912 aan een Duitsc.h agent mededeelingén te hebben gedaan over bewegingen, bewape ning en gesteldheid van de EngeJsche vloot. Hooge Raad. Gisteren is voor den Hoogen Raad ge pleit in de zaak van D. N. aannemer te Terneuzen, door de rechtbank te Mid delburg veroordeeld tot f50 boete of 10 dagen (hechtenis, wegens door hem als agent van de Maatschappijl tot exploita tie van het Administratiekantoor Haighton en Co. geploegde loterijwetovertxeding. Mr. Denekamp voerde één cassatiemid del va,an, volgens hetwelk de rechtbank ten ,oniechte niet had beraadslaagd over het al of niet aannemelijke van de her roeping van requirants erkentenis, dat hij agent van Haighton en Co. was. Plei ter had aangevoerd dat die maatschappij geen agenten heeft (blijkbaar was hier een verwarring met Lotisiro in 'tspel); maar de rechtbank achtte deze herroeping niet geschied op aannemelijke gronden, zon der aan te geven, waarom die gronden niet aannemelijk waren. PI. heriep zich op een conclusie van procureur-generaal mr. Noyon, voorafgaan de aan het arrest van 22 October 1906 (W. 8844). Conclusie O. M. 30 dezer. 's GRAVENHAGE, 18 Nov. De Fransche legatie deelt mede: Rij Nieuwpoort, voor Dixmüiden en in de streek van Yperen is de kanonnade, heviger dan de vorige week, opnieuw begonnen. Aan het kanaal ten Zuiden van Dixmüiden heeft onze artillerie de werkzaamheden der Duit- schers, bestaande in het versterken van den oostelijken dijk, om zich tegen de inundatie te beschermen, gestuit. De vijand heeft zijn loopgraven moeten ontruimen, die reeds bereikt waren door het water. Twee Duitsche i nfanterieaanvallen, de een ten Zuiden van Bixschoote en de ander ten Zuiden van Yperen, zijn afgeslagen. Wij hebben vorderingen gemaakt tusschen Bixschoote en het Kanaal. Een hevig ar tilleriegevecht heeft plaats, in de streek tusschen La. Bassee en Armentières. Duit sche afdeelingen, die hadden beproefd de rivier de Aisne over te steken in de nabijheid Van Vailly, zijn teruggeslagen of vernietigd. Hevig geschutvuur wordt ge hoord op den rechteroever van de Aisne, hoogerop, ook bij Vailly en in de streek van Reims, waar eenige bommen op de stad zijn gevallen. In Woevre heeft de dag van gisteren zich gekenmerkt door een vooruitgang van onze troepen, op enkele punten, eenerzijds op de hoogten van de Maas ten Zuiden van Verdun, anderzijds bij het dorp Chauvoncourt, waar wij ons van de eerste huizen heb ben meester gemaakt. Dit dorp is de voorstad van St. Mihiel en maakt het eenige steunpunt uit door de Duitschers nog behouden op den linkeroever van de Maas. Vele gevangenen en mitrailleuses zijn in onze handen gevallen. 's GRAVENHAGE, 18 Nov. Hedenmor gen woonde H. M. de Koningin de plech tige beëediging bij van 13 reserve 2e luitenants van het regiment grenadiers. Na afloop der plechtigheid, die op de Maliebaan plaats vond, defileerde het gar nizoen voor H. M. de Koningin, die te paard het militaire schouwspel volgde. De beëedigde officieren werden daarna aan H. M. de Koningin voorgesteld. BATAVIA (Hbl.), 18 Nov. De comman dant en de marconist van het in de baai van Sabang opgelegde stoomschip Pillis sen (van de Hamburg-Amerikalijn) zijn ge arresteerd. Hoewel de verbinding tus schen de telegraafkabels verbroken was, bleek een geheime draad met den ont vanger verhonden onder het kussen van den marconist. De gevangenen zijn naar Medan gezonden, waar zij zullen terecht staan wegens schending van de Neder- landsche neutraliteit. PARIJS, 18 Nov. Communiqué van gis teravond 11 uur: De vijand heeft de aan vallen ten W. en ten Z. van Yperen vernieuwd, zonder dat toestand is ver anderd. De algemeene indruk is bevredi gend. Gedurende twee dagen maken wij belangrijke vorderingen, overal waar wij tot offensief overgingen, o. a. bij het sas aan de Yser, tusschen Armentières en Atrecht, de streek van Vailly en de Ar- gonnen en op de hoogte van de Maas. KAAPSTAD, 18 Nov. Op 15 Nov. is een lafdeeling Unietroepen onder Kolonel Vellier in gevecht gekomen met een strijd macht onder Beijers met 1500 man, nabij Buitsfontein. Vellier achtervolgde de re bellen, totdat de paarden uitgeput waren. Beijers' troepen verloren dooden en ge wonden en 100 gevangenen, benevens eenige ammunitie. WEENEN, 17 Nov. Om Kragoejewats wordt thans verwoed gevochten tusschen Oostenrijkers en Russen. i WEENEN, 17 Nov. Gisteren zijn onze troepen tot de rivier Kolubara doorge drongen leen gedeelte is reeds over de rivier getrokken, ofschoon de Serviërs alle bruggen achter zich hadden vernield. In Wal je wo, waar de generale staf is aan gekomen, is de rust hersteld. 300 Se!r- viërs zijn gevangen genomen. WEENEN, 17 Nov. Gisteren hebben onze uit de vestingwerken van Krak au opgerukte troepen de buitenste vérsterkte linie van den vijand stormenderhand ge nomen. Ten Noorden van de rijksgrens, in de streek van Wolbrom en Pilika kwa men de Russen 'meest slechts in 't be reik van ons geschutvuur; de aanvallen der Russische infanterie zijn alle afge slagen. Een van onze regimenten heeft 500 gevangenen gemaakt Jen twee machinege weren vermeiesteïd. De overwinning der Duitschers bij Kutno doet haar invloed op den algemeenen toe stand réeds gelden. ST. PETERSBURG, 17 Nov. In Oost- Pruisen trekken de Duitschers op bet front Gumbiimen-Aingerburg terug. Een groote slag woedt aan het front van den Weichsel tot de Warta. LONDEN, 18 Nov. Officieel wordt me degedeeld, dat de prins van Wales be noemd is tot aide de camp van Sir John French. i PARIJS, 18 Nov. Het bombardement van Reims, waarvan het officieele commu niqué melding maakt, begon 11. Donder dag, toen drie granaten de kathedraal troffen. Een er van viel op het hoog altaar, waar zij aanzienlijke schade ver oorzaakten. Gemeenteraad van Middel burg. Vergadering van Woensdag 18 Nov. des voormiddags te tien uur. Voorrzitter de heer P. Dumon Tak, waar nemend burgemeester. Aanwezig 14 leden. Afwezig de heeren Zijlstra, Adriaanse en Gratama. Alvorens de agenda te behandelen las de Voorzitter het volgende schrijven vaan den burgemeester, jhr. M. van den Bran- deler voor: Zooals ik u reeds mondeling mede deelde, acht ik het na mijn herhaalde ongesteldheid zoowel tegenover mijn ge meente als tegenover mijn gezin, mijn plicht mijn ambt neer te leggen en heb ik dan ook tegen 1 Februari 1915 mijn ontslag als burgemeester aan Hare Ma jesteit de Koningin aangevraagd. Niet geheel van mijn laatste ziekte her steld zal ik de raadsvergadering morgen niet kunnen leiden en verzoek ik u na mens mij mijn besluit aan den Raad te willen mededeelen. Dat het mij; leed gekost heeft tot dit besluit te komen zal niet noodig zijn te zeggen. Gaarne had ik nog, eenige jaren mijne krachten aan de belangen der gemeente Middelburg gewijd, in een werkkring, die mij lief was. Ik verzoek u aan den raad te willen mededeelen, dat door mij steeds zeer is gewaardeerd de wijze waarop' hij steeds met mij heeft samengewerkt en waardoor zij mijn taak als voorzitter zeer heeft vergemakkelijkt. De jaren die ik als burge meester hier heb gewerkt zullen dan ook steeds de aangenaamste herinneringen bij mij nalaten." De voorzitter sprak de overtuiging uit dat de leden allen met leedwezen dit be sluit hebben vernomen, en sprak den wensch uit, dat de heer Van den Brande- ler, in volmaakte rust, herstel van gezond heid moge vinden. Ingekomen zijn de volgende stukken. Een schrijven van den raad van de gemeente Hoboken van den volgenden inhoud. In de zitting van 5 Nov. heeft de gemeenteraad van Hoboken op voorstel van den beer dokter Verhoeven met een parige stemmen besloten U namens de bevolking van Hoboken zijn gevoelen van erkentelijkheid uit te drukken wegens het gul onthaal, dat de gevluchte Hobokenaars bij de inwoners uwer gemeente, tijdens hun verblijf aldaar, genoten hebben. Nooit zal een Hobokenaar, die het hart op de rechte plaats heeft, kunnen vergie ten, hoe gastvrij Uw medeburgers waren, jegens de door den oorlog geteisterde be volking onzer gemeente, en wie beloven U plechtig dat, moest hulp van onzent- wege U noodig wezen, we zonder woeker zouden trachten weer te geven, wat gij voor onze ongelukkige vluchtelingen ge daan hebt. Een adres van de Tucht Unie, waarin op de wenschelijkheid van de oprichting van sport- en speelterreinen wordt gewe zen en eveneens op de wenschelijkheid om van gemeentewege lokalen beschik baar te stellen voor gymnastiek-velrteeni- gingen. Een adres van dezelfde Unie betoo- gende de wenschelijkheid dat de onderwij zers aan de kinderen voorhouden wat onze verplichtingen tegenover de vluch telingen zijn. Het reeds gepubliceerde verslag van de vereeniging Kindervoeding. Een verzoek van de Christelijke muziek- vereeniging Middelburgsch Harmonie, om een lokaal ter beschikking te stellen voor de repitities, met bereidverklaring in het aanstaande zomerseizoen meermalen voor de Middelburgers te spelen. Een verzoek van Mevrouw M. J. Bolle Mulock Houwer om ontslag als lid der commissie van toezicht op de scholen voor Lager Onderwijs. Ten slotte een adres van R. Reisber- man, in verband met de teruggave van f 400 en f 60 van de f 1700 en f 150 respec tievelijk door Janvier en Huijgens als inschrijvingssom voor een plaats op de kermis betaald. Ook adressant vraagt ongeveer 23V2 pCt. van de door hem ge storte f362 terug. Hij wijst erop dat Janvier en Huijgens welgestelde menschen zijn en hij straatarm is .geworden door de exploitatie zijner berg en dalbaan, en hij daardoor met zijn vrouw 'en kind van 4 weken broods gebrek lijdt. Steuncommissies helpen hem niet, daar (hij niet tot de onderste lagien der maatschappij behoort, hij is namelijk oud-inspecteur van politie te Rotterdam. Al de stukken werden in handen van B. en W. gesteld, behalve het verzoek van Reisberman, waarop afwijzend be schikt werd. Het le suppletoir kohier van de Be lasting op het geschatte Inkomen 1914 werd vastgesteld op f2044.22 en dat van de hondenbelasting op f22. I Mejuffrouw H. E. A. Velthuis werd her benoemd als tijdelijk leerares in het Fransch aan het gymnasium. Het voorstel van B. en W. om f1000 vast te stellen als vergoeding door de vereeniging Normaallessen, voor het ge bruik van lokalen, werd aangenomen. Vastgesteld werd een nieuw biljet van aangifte voor de belasting naar het ge schatte inkomen. Behandeld werd vervolgens het voorstel van B. en W. om aan de vereeniging „Kindervoeding' 'een extra-subsidie te ge ven van f2650, terwijl de commissie van finantiën voorstelde f 1650 te noteeren. De voorzitter wees erop, dat B. en W. bedoelen f 2650 als maximum. De heeren Boudewijnse en de Veer ver dedigden het idee van de commissie van finantiën, op grond van finantiëele over wegingen en laatstgenoemde meende ook, dat het lang niet vast staat, dat er meer kinderen en voor Iangeren tijd zullen moe ten worden gesteund. De heer Onderdijk wees speciaal op de groote werkeloosheid en de verwachte grooteren toevloed van kinderen. De 'heer Bolle verdedigde ook met kracht het voorstel van B. en W.; hij ziet er geen bezwaar in een som van f 2650 beschikbaar te istellen. Als het bestuur van Kindervoeding het geld niet ten volle noo dig heeft, zal het er zeker ook geen aanspraak ep maken. De heer Boudewijnse uitte nog de vrees, dat de verhoogde subsidie een blij vende zal zijn; maar wees speciaal er pok op, dat de zorg voor de. bestrijding der gevolgen van de werkeloosheid ook reeds is uitgebreid. De heer Boasson verklaarde zich in hoofdzaak voor het voorstel van de com missie van finantiën, uit vrees voor ach- teruitstelling van het particulier initiatief. De voorzitter wees nog met kracht er op, dat hij de leden waarschuwde voor de gevolgen van medegaan met de com missie van financiën. Bij stemming over het voorstel van B. en W. verklaarden zich zeven leden Voor en zeven tegen het voorstel. Voor stem den de heeren Hioolen, van Teijlingen, On derdijk, He ij se, Tak, Bolle, en van der Harst. 'Tegen de heeren Boogaert, Ver- hage, Boasson, de Veer, Sprenger, van Andel, en Boudewijnse. Vanmiddag zal weer worden gestemd. AlsnU staan aan de orde het voorstel Van B. en W. om de minimum-salaris- sen van die ambtenaren, die heel hun werkkracht in dienst der gemeen'© stellen te bepalen op f500. Dit werd aangenomen. Vervolgens werd behandeld het voor stel om de periodieke verhoogingen niet om de drie jaar, doch om de twfe© jaar te doen plaats hebben. D'e commissies van fabricage en financiën hadden bezwaar gemaakt om thans die wijziging aan te brengen. De beer Onderdijk verdedigde het voor stel van Bi. en W|. omdat er thans groot© onbillijkheden in de regeling' zijn. De heer de Veer zeide, dat de com missie van financien dit niet ontkent, maar dit voorstel gaat te ver. De heer Boudewijnse zeide dat de com missie van fabricage een voorstel tot al- gehieele herziening der salarissen zal in dienen. De heer SpTenger bleek bet met dit laatste eens te zijn. De Voorzitter zeide, dat de tijdsomstan digheden niet direct een voor-stel tot al gemeene herziening deen verwachten. Het voorstel van B.. en W. werd aange nomen mét 8 tegiejni 6 stemmen. (Voor stè|m- den de heeren Hioolen, v. Teijlingen, On derdijk, Heijise, T. M. Boasson, Bolle en v. d. Harst. Tegen de heeren Boogaert, Verhagte, de Veer, Sprenger, van Andel en Boude wijnse. De voorstellen betreffende verhooginjg van het subsidie aan de ambachtsschool en van de subsidie-verleejning' Van de ver eeniging „Industrie- en Huishoudschool voor Zeeland" vervallen doordat op de staatshegrooting ook g©en posten vhor deze zaken zijn uitgetrokken. Het voorstel van B. en Wi. om! f275 por jaar uit be trekken voor het behande len Van gemeentewege van on- en minver mogende lijders aan favus werd bestre den door den heer Sprengen- en verde digt door de heeren Bolle en 'Onderdijk. liet voorstel werd zonder stemming' aan genomen. Vervolgens kwam aan de orde de Gemeenteheg'rooting 1915. Daar niemand het woord vroeg voor algemeene beschouwingen, werd overge gaan tot de hedrijfsbegrooting: der gas fabriek en wel eerst de inkomsten. Bij den prijs van het gas, hadden B. en W. voorgestelden prijs van f0.06 op f 0.061 /2 per M8 te brengen. De commissie van financien stelde voor deze yerhoo- ging niet toe te passen, maar voor munit- gas de prijs van de eerste 50 M3 weder te brengen op 10 cent per M3. Het Voor- stel om de prijs van het kook'gas te ver- hoogen werd verworpen met 9 tegen 5 stemmen, dat van de commissie van fi nancien betreffend© den prijs van het muntgas werd aangenomen met 9 tegpn 5 stemmen. De hedrijfsbegrooting gaf verder geen aanleiding tot opmerkingen. Evenmin de hedrijfsbegrooting van de waterleiding' en evenmin die van het electrisch bedrijf. Bij de behandeling Van de uitgaven der gemeentebegrooting diende de voorzitter het voorstel in, om van de glemeemttei- amhtenaren, die onder de wapenen zijn, en die een militair salaris van meer dan f500 hebben een vierde te korten van die salarissen; en Van hen die minder dan f450 hebben een achtste. 1 Dit voorstel werd aangehouden tot he den middag. Betrokken zijn er hij respec tievelijk 2 en 3 ambtenaren. In de hedenmiddag, voortgezette ver gadering van den gemeenteraad had de herstemming plaats over het voorstel van B. en W. om aan de Ver. „Kindervoe ding" een extra-subsidie te geven van f2650. Thans werd het voorstel aange nomen met 8 tegen 5 stemmen. Bij de verdere behandeling, van de ge meente-begrooting werd door dhr. Hioo len voorgesteld om het subsidie van het Middelburgsch Muziekkorps van f2000 op f2600 te brengen. Dit voorstel werd met 9 tegen 6 stemmen aangenomen. Hierdoor is het voortbestaan van het korps voor- loopdg weder verzekerd. De begrooting werd tenslotte vastgesteld op f657309.115, met een post voor onvoorzien van f8119.95. Opnieuw werd ter sprake gebracht het voorstel om van de salarissen door onder de wapens zijnde gemeente-ambtenaren, die meer dan f500 militair salaris ont vangen, een kwart daarvan voor de ge- gemeente af te houden. Dit werd goedgekeurd. Het ander deel van het voorstel om 1/8 af te houden van hen, die minder dan f500 salaris hebben, verviel, doordat zij, die daarvoor in de termen vallen, zijnde een 3-tal agenten van politie, volgens in gekomen mededeeling van den minister van oorlog, onverwijld met verlof zullen worden gezonden, evenals een 4e agent, die gewoon soldaat is. Na rondvraag sluiting. WEMELDINGE. Het aantal vluchtelin gen dat sedert begin October in deze gemeente een goed onderkomen vond, is sterk aan het minderen. De bewaarschool en het sleepschip „Ostrea" zijn reeds ge heel ontruimd, zoodat in school II het Jongelingslokaal en het ZondagsschooV tje plm. 200 Vluchtelingen overblijlVein. AMSTERDAM. Het. Gerechtshof eisehte tegen den redacteur van de Ned. Fi nancier wegens heleediging' van den Diuit- schen Keizer 3 maanden gevangenisstraf. DEN HAAG. De Hollandsche leden van het Internationaal Socialistisch Bureau, mr. Troelstra en de heer van Kol en tijdelijk ook het Kamerlid Albarda, zijn den heer Huisman, secr. Van het Intern. Bu reau, dat te den Haag gevestigd wordt, toegevoegd. Wat heteekent de naam Hooge Porte? In deze dagen van Turk- sche verwikkelingen hoort men weer druk den naam verluiden van de Hooge of Verhevene Porte. De Porte beduidt eigenlijk het paleis van den sultan, en wordt dan verder ge bruikt voor geheel de Turksch© regee- ring. De naam dateert reeds uit de 13e eeuw. Oorspronkelijk heette een paleis in Bag dad de Hooge Porte. De kalif Al Mostarsen had bij fcijn vlucht uit het paleis in de) poort een steen verborgen, die nog van' den aartsvader Abraham afkomstig was. Daardoor had de Porte een wijding ont vangen en dagelijks moest ieder die door door de poort ging van zijnvereeringi getuigenis geven. Sinds noemde men het paleis de Hooge of Verhevene Porte. Toen nu de Turken in 1517 de heer schappij verwierven, werd de titulatuur naar het hof van den sultan overgedragen. Nu heet het paleis te Constantinopel, waarin de ambtswoning van den grootvi zier, de 'ministeries van binnen- en bui- tenlandsche zaken ondergebracht zijn, Bab- Ali of de Hooge Porte. De Hooge Porte zelf is een breed ge>- bouw met grooten voorhof in renaissan cestijl. j In 'het midden van het gebouw zijn hooge zuilengangen. In dit gebouw, waar over een mysterieus waas hangt, zijn eeuwen lang de hesluiten gevallen, die vaak voor Europa van beslissende betee- kenis Waren. Vandaar dat de naam Hooge of Verhevene Porte gold als de aandui ding van de Turksche macht. „Msbode." Postkantoor te Goes. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten, waarvan de afzenders onbekend zijn, terugontvangen in de le helft der maand November 1914. Binnenland. Brieven: W. Bernaerts Goudappel, Schumackcr, Vlissingen; Maurice Thijs, Bergen op Zoom; Wed. C. VijnPregt, Goes. Binnenland. Briefkaarten: Van den Broek van Zand, Hansweerd. Buitenland. Brieven: Henri Petersen, Oostende; Gustaaf Steenlorum, idem. Buitenland. Briefkaarten: M. I. Dielis, Antwerpen. N.B. Aan ide afzenders wordt aanbevolen hun adres op de stukken te vermelden, opdat deze bij onbestelbaarheid aan hen kennen worden teruggegeven. Van 17—18 Nov. MIDDELBURG. OndertrouwdK. Schout, jlm. 24 j. en E. M. Wondergem, jd. 27 j. Getrouwd: H. D. H. Wehrens, jm. 31 j. en C. F. de Kort, jd. 31 j.; II. aan de Wiel, jm. 26 j. en J. H. Melis, jd. 23 j. Overleden: G. van der Weele, 4m., z.; P. J. L. Seidenspinner, 6 w., z.; D. Bour- sault, 45 j., ongeh. z. Van 14—17 Nov. VLISSINGEN. Bevallen: B. L. de Pauw, geb. Xhaët, d. Overleden: A. F. de Kort, d., 1 j.; J. A. Host Skudar, wedr. van J. M. T. Dobbels, 67 j.; A. M. Abeelen, ongeh. d. 78 j.; N. J. de Vries, wedr. van W. F. Huisman, 80 j. In het bericht uit Goes onder Laat ste berichten in ons vorig nummer leze men in plaats van Zaterdagmorgen: Zon dagmorgen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1914 | | pagina 3