Binnenland. Uit de Provincie. muniqué gegeven lijn zijn teruggeslagen. Met spanning wordt nu afgewacht wat het herhaalde offensief der Duitschers in de richting van Warschau vermag. Hangt niet het lot van Europa af van de worsteling op dit reuzenfront? Van het Westelijk front valt niets van eenig belang te melden. De vijanden staan pal tegenover elkaar. Er is een stilte ingetreden, die een vreese- lijke ontlading voorspelt, tenzij wat vurig gehoopt wordt een wapenstil stand voorloopig aan de spanning een eind maakt. Doch er is geen sprankje hoop te dien opzichte. Dezer dagen is gemeld, Idat de Belgen de overstrooming aan de Yser hadden kun nen bewerkstelligen op grond van inlich tingen, die zij hadden verkregen uit een oud stuk, waarin aangegeven was, hoe men bij de verdediging van Nieuwpoort in het laatst van de 18de eeuw het om liggende land onder water had gezet. Nu geeft een correspondent van de Ti mes echter een geheel andere lezing. De man, zegt hij, die de inundatie van de stellingen der Duitschers aan de Yser heeft ontworpen, heeft de Leopolds-ordo gekregen. Hij is wachter aan de groote sluizen te Nieuwpoort die den waterstand in de kanalen en plassen regelen en be zit daardoor een ongeëvenaarde kennis van de wijze waarop men het land onder water kan zetten. Hij vestigde er de aan dacht van den Belgischen staf op, dat men door den spoordijk als dijk té gebrui ken en den kanaaldijk op verschillende plaatsen door te steken, het grootste ge deelte van het land waarin de schansen en de artillerie-stellingen van de Duit schers lagen, onder water kon zetten. Zijn plan werd dadelijk aangenomen. De door gangen onder den spoorweg werden afge sloten en daarna werd het vuur van de zware kanonnen op sommige punten van den kanaaldijk gericht, tot er in dezen een gat was geslagen en het water zich over de lager gelegen landen verspreidde. Het weder wordt immer slechter. De nadeelen van een geduchten winter doen zich reeds gevoelen. Zaterdagochtend begon het in den noor delijken hoek van Frankrijk te sneeuwen. Het weer is de laatste twee dagen bitter koud geweest met een hoogen wind en veel regen. De omkeer is plotseling ge komen. Verleden week was het warm en zacht en stil en baadden de Belgische sol daten nog in het kanaal van Nieuwpoort naar Yperen, terwijl de rook van de sprin gende granaten roerloos in de stille lucht hing. Zondag woei er een sneeuwstorm en werden de wegen in poelen herschapen. De toestand van dje wegen zal een merk baren invloed op het krijgsbedrijf hebben. De gewone groote weg in Vlaanderen is alleen in het midden geplaveid. Bij slecht weer wordt die weg een glibberige kei- strook, waarop een auto van den eenen kant naar den anderen slingert, en elk oogenblik gevaar loopt een wiel te ver liezen in die poelen opzij van den weg. Men verwacht echter niet, aldus een Engelsch journalist, dat de winter in het Noorden van Frankrijk streng genoeg zal zijn om daar het vechten tot stilstand te brengen. Aanvallen en tegenaanvallen du ren op de gewone wijze Voort, ofschoon de omstandigheden dikwijls zeer moeilijk zijn. Een lezer van „het Vaderland" komt met een sympathiek voorstel voor den dag. „Met het oog op den aanstaanden win ter, zegt hij, neemt de ellende van de menschen tot de oorlogvoerende partijen behoorende, hand over hand toe, maar ook het personeel, behoorende tot de die naren van het Roode Kruis, zullen niet alleen ook in die noodlottige gevolgen doelen, maar zij kunnen eveneens dermate van die ellende lijden, dat verplegers en verpleegsters, zoowel als de medici zou den bezwijken of buiten staat gesteld hun liefdevolle taak te volbrengen. Door de directie van het Roode Kruis zou daarom het initiatief kunnen worden genomen om op die dreigende gevaren te wijzen en bv. over te gaan tot het bijeenroepen van een congres en aan de aldaar samenkomenden over te laten op welke wijze tegenover al hun regeeringen op te treden, om zooal niet tot den vrede, voor het minst tot wapenstilstand te ge raken, te meer daar ook door den na tuurlijken vijand den winter buiten de duizenden, die nog door het vijandelijk lood zullen vallen, eveneens duizenden slachtoffers zullen worden gemaakt." Mocht in dien geest een poging gewaagd worden, en, zoo niet de vrede, dan toch een wapenstilstand bewerkstelligd worden. Het lijdelijk verzet der Belgen. De corr. der Vossische te Brussel schrijft: Het Belgische ministerie gaat voort, van uit Havre het verzet der spoorweg en postambtenaren, alsmede van de de- parlemenls-aiiibtenaren, te stijven, tot schade van Belgë. Dientengevolge vertoont zich onder de bevolking earn groote oppo sitielus t, daar het te kort schieten Van de p 'St, handel en verkeer schaadt en de staking van bet spoorwegpersoneel op de sabotage van het lokaalspoor-verkeer neer komt, waardoor kolenvervoer onmoge lijk is. De prijs van het brandmateriaal is der halve buitengewoon gestegen en er heerscht groot gebrek. Belachelijk is bet verzet van de Belgische Bank, waardoor het g b e.c aan kein ge'd binnenkort een noodio'lig karakter verkrijgen moet. Men ziet haast geen zilver en goud meer. De bevolking begrijpt niet, dat 'n dergelijk verzet den toestand van het land niet verbetert maar verslechte,t. Vele Belgen zijn verontwaardigd, dat men Vlaanderen tot gevechtsterrein ge maakt en door inundaties vruchtbare stre ken verwoest heeft. Overigens strijden er haast geen Belgische Soldaten meer op onzen rechtervleugel. Zij moesten wegens volslagen demoralisatie naar Parijs wor den gebracht, om weer op hun Verhaal te komen. Nieuws uit België. Uit Antwerpen wordt dd. 16 Nov. aan de Tel gemeld Natuurlijk is de naamdag van koning Albert hier niet in het openbaar gevierd geworden. Geen mensch zelfs heeft het het gewaagd, zijn vlag' uit te steken. Maar met gansch hun hart waren gisteren zeker al de Antwerpenaren bij onzen heldhafli- gen jongen vorst, bij den engel, die zijn troon deelt, en bij onze arme, arme solda ten, die ginder verre in West-Vlaanderen aan den overweldiger voet voor voet het laatste stukje betwisten van den vader- landschen grond Ein binnen menig huis, goed beveiligd tegen luistervinken, weid dan ook wel diep-treurig feest gevierd, terwijl buiten de wild warrelende sneeuw de doode stad in een blanke lijkwa hulde. Nieuws sijpelt slechts bij heele kleine droppeltjes hier door. De officieele be richten, die de bladen mogen meedeelen, komen geregeld vier, vijf dagen te laat. De bladen zélf, al zijn ze pas verschenen, ruiken muf en schimmelig. Berichten, die minder gunstig luiden voor de Duitschers, worden, als wacht woorden, van oor tot oor gefluisterd. Men weet van sommigen, dat ze in 't geheim nummers van de „Telegraaf" ontvangen en van andere vertrouwde bladen uit Ne derland. Men benijdt ze, maar men ver raadt ze niet en tracht mee te deelen van hun weelde. Van personen, die de vorige week ver toefden tusschen Mechelen en Aalst, weet ik, dat de Duitschers gansch den weg van de ze© naar de Duitsche grens in staat van verdediging z:ijn aan 't brengen. Dat klopt met al de berichten uit Vlaan deren, die erop wijzen, dat zij in België slechts voet voor voet achteruit zullen trekken, als het geluk wil, dat zij ooit daar toe gedwongen worden. Te Haeltert, dat nabij Aalst ligt, tegen de baan van Kortrijk naar Brussel, zijn al de achtergebleven, mannen door de Duitschers voor graafarbeid geprest. Zij1 moeten bree- de grachten delven naar aanduiding van de Duitsche officieren, en daaraan werken van 9 tot 12 uur voor middags en van 1 tot 4 uur in den achternoen. Daarvoor ontvangen zij een dagloon van 3 'franc 50. Bij het vallen der duisternis moeben zij het terrein verlaten en wordt het hun, onder bedreiging met den dood, verboden er nog terug te keeren. Des anderdaags zijn die grachten dan altijd weer gevuld. De boeien denken, dat de Duitschers daar des nachts hun lijken begraven, doch het lijkt veel waarschijnlijker, dat er in die grachten mijnen zijn gelegd, al is het dan niet duidelijk, waarom ze zoo breed moeten zijn. Maar als gansch de weg tusschen het huidige front en de hoofdstad op die manier met mijnen is doorstreept, dan wordt het voor de geallieerden natuurlijk geen kleine kunst om naar Brussel op te rukken. Op dezelfde manier worden grachten, gegraven rond Mechelen. De Duitsche sol daten zeiven hebben langsheen den Noor delijken muur op de begraafplaats te Me chelen een broed© loopgraaf aangelegd, en daarvoor ettelijke honderden kind-efr» lijkjes opgedolven, die ze een eind verder, in een wijden kuil, hebben gestopt. Dit hyena werk heeft onder de bevolking van Mechelen en den omtrek een ver ontwaardiging vol walg en afschuw ver wekt. Ik sprak een persoon, die in een sta tion op de lijn Kortrijk naar Brussel een trein met Duitsche gewonden zag stilstaan, die van het front kvvain. Deze trein be stond geheel uit goederenwagens. Enkele dezer waren zóó overladen, dat de arme gewonden verplicht waren, overeind ta blijven staan, de een tegen den ander. Voor de halfgeopende deuren had men ijzerdraad gespannen, omdat de ongeluk- kigen bij 't rijden er niel uit zouden vallen. Andere wagons waren eu bleven herme tisch gesloten, maar door alle reten en spleten lekte het bloed er uit. Er was niemand in dat station om de gewonden te laven, of op eenige andere wijze verlichting te brengen in hun vree- selijk lijden. Blijkbaar waren zie in allerijl, zonder eenig voorloopig verband, in d n trein gegooid en werden ze, met den meest mogelijken spoed, naar Duitschland gevoerd. Op menige plaats hebben de Duitschers hun dooden ontgraven, ze in k sten gel©gd en naar het vaderland gezonden. Te Antwerpen valt weer méér en méér allo verkeer, alle beweging alle bedrij vigheid stil. De toestand te Luik. De Duitschers worden te Luik met den dag lastiger. Elk oogenblik wordt naar de pas gevraagd. Gisteren werden weer ver scheidene personen gevangen genomen, wier passen niet in orde waren. Mij werd van Visé tot Luik, een afstand van drie uur, niet minder dan negen keer naar mijn pas gevraagd. De toestand in de stad zelf wordt ook telkens critieker. Petro leum is niet meer te krijgen. Ondanks al deze ellende komt toch het nationali teitsgevoel der Belgen telkens weer bo ven. Dit bleek mij, toen een 20-tal her stelde Belgische soldaten naar den trein gebracht werden. Direct liep het volk te zamen en vol enthousiasme juichte men: Vive l'armée Beige. Ruw werden de betoogers door de soldaten die de gevangenen begeleidden met de geweer kolf achteruit gdreven. „Vad." De heldendood van een vlieger. Een jonge onder-officier Binder steeg,, zoo meldt de „Berliner Börsen-Courter", met een officier als passagier op, om een belangrijken verkenningstocht te onderne men. De Taubo schroefde zich snel de hoogte in en even snel was de verlangde verkenning ten uitvoer gebracht. Een vij andelijke artillerie-stelling, die het den Duitschen troepen zeer lastig maakte, was ontdekt. De vliegmachine wilde reeds terugkee- ren, toen ze plotseling een Fransch vlieg tuig achter zich hoorde. Binder manoeu vreerde zeer handig, maar enkele minuten later vloog de Fransche machine reeds rechts van de Taube, op ongeveer zes honderd meter afstand. Een woedend ge vecht begon. De Duitsche officier vuurde uit zijn karabijn op den Franschen twee dekker, terwijl de kogels van een machine geweer over de Taube heen vlogen. Plot seling trof een kogel den Duitschen be stuurder. Het projectiel doorboorde het lichaam van rechte naar links. De Taube had- juist de Duitsche stelling bereikt, waar het gevecht in de lucht niet onopgemerkt gebleven was. Houwit sers openden een lievig vuur op de Fran sche machine, die dan ook spoedig ge troffen werd. Als een steen plofte de twee dekker omlaag. De bestuurder, die door een granaat getroffen was, lag onherken baar verminkt naast het toestel. De pas sagier, een officier van den Franschen generalen staf, was door den val gedood. Als een slapende lag hij er, een roos in het knoopsgat, in de vore van een akker. De kogel had Binder, den Duitschen be stuurder, ook doodelijk gewond. Hij was echter slechte een oogenblik buiten westen. Zijn handen lieten het stuurrad niet los. Met koortsachtige oogen volgde de offi cier achter hem zijn steeds matter wor dende bewegingen. Zijn gewichtige aan- teekeningen moesten gered worden, maar alleen de bestuurder kan liet vliegtuig naar beneden brengen. Opzweepend klonk het Binder in de ooren: „Volhouden, kame raad. In zweefvlucht uaar benoden." De doodelijk gewonde onderofficier bracht de machine met zijn laatste krachten op den grond. Van alle zijden kwam hulp toe snellen. De Taube hield stil. Binder zat op zijn plaats. Zacht vroeg hij: „Ben ik goed geland?" Toen werd hij bewusteloos. Snel droeg men hem naar de ambulance. De dokters zagen onmiddellijk, dat hier geen menschelijke hulp meer haten kon. Binnen een paar uur zou zijn lijden voor bij zijn. Een officier van den staf ging in een automobiel naar het opper-commando. Nadat hij daar snel rapport had uitge bracht over de heldendaad van den vlie ger, komt hij naar de ambulance terug. Op de borst van den stervende legt hij Let IJzeren Kruis. Een uur later nas onderofficier Binder dood. Uit Gaiicië. Regelmatig bomt het in de verte als een stamper op straatsteenen. Hel huilend gezang van de granaten komt thans van den anderen kant. Een oogen blik fluit de wind huiveringwekkend over ons heen. Sterren vonken uiteen. Zwarte kolken stijgen omhoog. De aarde bloedt uit diepe trechtervormige wonden. De sol daten op den weg loopen ineengedoken op een drafje. Twee vluchtende boeren vrouwen heffen angstig de armen om hoog. In het grauw Van de wolken dwaalt een adelaar rond en van de hoornen langs den weg vallen gele blaren. Kanonniers zitten gedoken achter hun dekking. Plotseling houdt het kanongebulder op. Langs den berm van den weg ga ik verder. Ik kom aan een dorp, dat in zijn geheel met Roode - K ruis-v 1 aggen beplant is. De lage huizen zijn uit balken gebouwd. Wit gekalkt en de oude slroodaken hangen als stug boerenhaar over de muren. Irr de luwte ligt op versch stroo een cholera- lijder zich te wringes onder hulpeloos gejammer. Zijn ingevallen zwarte oogen zijn op mij geri cht. Do dokter Van do ver- bandplaats schudt op mijn vraag Wee moedig het hoofd. Een onbeheerde schim mel dwaalt om de hoeve, begint zonder eenige reden te galloppeeren, en draaft als een stokpaard om den eenzamen ster vende. In de keuken van de hut kookt een hospitaal-soldaat soep op een steenon fornuis. De keukenmuren zijn met leem gepleisterd en hangen vol heiligenbeelden. Door het gat van een granaat in den buitenmuur schiet een bundel licht naar binnen. De bewoners, arme Roetheensche boeren, liggen te vege te-eren in een aar den appelkuil beneden aan de beek. In de turfstekerij in de verte, waar rook op slaat, wor len de lijken verbrand van aan besmettelijke ziekten gestorven burgers en soldaten. In de naburige hoeve gaat een priester met langen zwarten mantel en zwarte loeren slobkousen naar drie soldaten toe, die zwaar ziek onder het stroodak liggen. De priester neemt de officierspet af, legt do paarse stola om de schouders en buigt het baardelooze g-ezi ht naar de zieken, die zich met moeite op de knieën hebben opge richt en nu hun biecht spreken tegenover den dienaar der Kerk. Een van hen opent zijn hemd en grijpt met onzekere handen naar het zilveren kruis op zijn borst. Zijn harde, scherpe trekken, die door den woesten baard verwilderd schijnen, wor den plotseling zacht. Ik ga van den weg af, het heuvelland op. De heuvel is geheel doorgroefd met loopgraven, de eeno reeks achter de an dere. Half overdekte dekkinqsho en zwel len er boven uit. De meeste zijn stuk geschoten en vervallen. Ransels, patvounhulzen, geweren, blik jes, vuil rott -nd stroo, alles ligt erward over het veld verspreid. Als groote mieren leeuwen hebben de Russische granaten on telbare trechters in de aarde gewoeld. Aan den voet van dezen heuvel rust de schaar van helden, die bdj de bestorming op deze hoogten viel. Aan gekruiste ber- kenstanimen hangen kransen uit nog groe ne varens en verdord eikenloof. Met inkt staat op een bordje aan een kruisstam geschrevenHier rust met God Ziedaar een schetsje van het oorlogs terrein in Gaiicië. Korte Oorlogsberichten. Zendeli ngen in Kameroen. Volgens een bericht, bij het zendingge nootschap te Basel ontvangen, zijn de leden een-er missie uit Basel, waartoe veel Wurtembergers behooren, met hun vrou wen en kinderen van de kuststations van Kameroen als gevangenen naar de Afri- kaansche havenstad Lagos gebracht om naar de kust van Britsch Guinea te worden gevoerd. Waarschijnlijk zullen zij dan naar Engeland worden oveirgebracht. Van het lot van andere zendelingen die zich verder in het binnenland van Kameroen bevinden, is nog niets bekend. Een officieel Servisch bericht zegt, dat de Oostenrijkers met zware verliezen in Herzogowina zijn teruggeworpen. Het Duitsche gouvernement te Namen maakt bekend, dat de Maas binnen een week bevaarbaar zal zijn. Aan de Perzische Golf Een officieel bericht uit het Turksche hoofd kwartier vermeldt, dd. 16 Nov.: Gisteren hebben wij de Engelschen aan gevallen bij Fao. Zij hadden vele dooden, naar onze schatting duizend. Abdoer Resakaka, die door de geheel© Mohammedaansche wereld wegens zijn revolutionaire intriges, waarmee hij zich lang afgeeft, wordt verfoeid, is in de huurt van Makoe rnet 300 man de grens overgekomen onr de Russen te helpen. Hij werd echter onmiddellijk verjaagd. Een groot aantal van zijn volgelingen werd gedood. De Russisch© vlag, die bij het dorp geplant was, is door ons buitge maakt. Abdoer is een Koerd. Van 't Russisch-Turks che gevechtsterrein. Een communiqué van den generalen staf van het Russische leger in Kaukasië behelst o.a.: In deze zelfde richting viel een van onze colonnes een gedeelte van den Turk- schen linkervleugel aan, en bracht die in verwarring. Een andere Russische co lonne werd hij Achweran in een ge vecht gewikkeld, dat in haar voordeel eindigde. In de Oltychai-vallei zijn be wegingen van Turksche troepen waarge nomen. De koerden hebben zich bij- Dajar verzameld. Vier van hun regimenten werden door onze cavalerie uiteengejaagd. De Russische troepen die voorbij- den pas Klitsjkadoek en dicht hij Kamoer operee- ren hebben een volkomen nederlaag toe gebracht aan de Turksche strijdkrachten en talrijke Koerden-benden. Onze voor hoede heeft de Koerden uit het dorp Tsjabanagag verdreven, dat gelegen is ten zuiden der top Taparis, aan den weg van Bagazid naar Van. In Azerbeidsjan is de toestand onver anderd. Aan -de kusten der Zwarte Zee is de poging der Turken om aanvallend op te treden aan den kustweg bij Liman en op de flanken beschoten door de Rus sische oorlogsbatterijen; zij leden zware verliezen en hun reservetroepen werden vernietigd. Het regeeri ng s p 1 an. Wij hebben reeds van de verschijning van het regeeringsplan gewag gemaakt, voegen we er nog de mededeeling aan toe, dat de regeering de 275 mi 11 ioen gulden wil aflossen in 15 jaar tijds, het welk een jaarlijksc-he uitgaaf beteeifoept van 261/2 millioen, te vinden door o p- centen, en wel 20 opcenten op de directe belastingen maaktx) f 10.15 millioen 50 op de zegelrechten van buitenlandsche effecten, en op andere zegelrech ten, 10 op de rechten en boeten van hypo theek en registratie; 20 op rechten en boeten krachtens de successie wet totaal -14. 10 op de invoerrechten 2) - 1.75 20 op de wijnaccijns - 0.3 10 op den accijns op het gedistilleerd - 2.9 10 op den accijns op het geslacht - 0.6 20 op den suikeraocijns 3) - 4.5 20 op de successierechten - 3.4 „j Totaal f27.60 millioen Bedoeld zijn: grondbelasting, personeel, bedrijfsbelasting (geldt ook voor sociëteiten, niet voor „hier te lande gevestigde naamlooze vennootschappen, commanditaire vennootschap pen op aandeelen, coöperatieve of andere ver- eenigingen en onderlinge verzekeringmaatschap pijen deze allen echter weer wel bij buiten gewone uitdeeliugen) en vermogensbelasting. -) Uitgezonderd azijn, bier en zout. Bedoeld wordt de verlaagde accijns - an de wei van 1897, gewijzigd in 1903, doch nu weer in den buden vorm van wet 1897 terug te brengen. Gouverneurgeneraal Ideiiburg. Het persbureau Vaz Dias te Amster dam ontving een telegram uit Mag-dang, meldend, dat gouverneurgeneraal Iden- burg een rit maakte door Java en de Roode Kruis-ambulance te Toempang hij Malang bezocht. Tweede Kamerverkiezing. Bij enkele candidaatstelling is gisteren herkozen tot lid van de Tweede Kamer voor Roermond de heer M. C. E. Bon- gaerts (R.-K.). Het kamp van Loosduinen. Heden is het kamp hij Loosduinen voor goed verlaten. Eenige soldaten waren aan gewezen om de tenten af te breken. Al vorens dit echter geschiedde, heeft H. M. de Koningin nog eens de plaats be zocht, die zij in de laatste maanden meer malen met een bezoek vereerde. Kon. bezoek. Gistermorgen kwart over tienen arri veerden te Brielle H. M. de Koningin en. Z. K. H. Prins Hendrik en gevolg met vier auto's, ter bezichtiging van de vesting Brielle. Plaatselijke Keuze. Het adres voor plaatselijke keuze, getee- kend door 670.902 personen, zal 20 Nov. worden ingediend; H. M. de Koningin zal het op dien dag op het Huis ten Bosch in ontvangst nemen. Tabaksbelasting. Treub overweegt nog steeds een ta baksbelasting, hetzij een debietrecht dan wel een andersoortige. Pub 1 ica tie. De Territoriale Bevelhebber in Zeeland enz., ter standplaats Middelburg, heeft de navolgend© nieuwe verordening van politie vastgesteld: Artikel 1. De vaart voor zeilschepen door de Wieling-en is, zoowel over dag als 's nachts, die op het terrein beoosten de lijn HansweertWalsoorden voor alle schepen van af xjz uur na zonsondergang tot V2 uur vóór zonsopkgmst, verboden. Artikel 2. Van 9.15 uur 's avonds tot Va uur vóór zonsopkomst is de vaart op de Schelde voor alle vaartuigen geheel verboden, met dien verstande dat, van af Va uur na zonsondergang, noch in Teir- neuzen, noch in Hansweert, kan worden, doorgeschut. Artikel 3. Overtreding van deze veror dening wordt, ingevolge Artikel 43 der Wet van 23 Mei 1899 (Staatsblad no. 128), gestraft met hechtenis van ten hoogste eene maand, of geldboete van ten hoog ste drie honderd gulden. De ramp te Westkapelle. H. M. de Koningin liet door tusschen- komst van den opperbevelhebber van land- en zeemacht Hare deelneming be tuigen aan de nagelaten betrekkingen der hij de ontploffing omgekomen personen. De ministers van marine en van oor log, evenals de opperbevelhebber voor noemd zonden betuigingen van rouwbe klag aan de families der slachtoffers. De minister van marine en de opperbe velhebber zijn voornemens zich bij de begrafenis te laten vertegenwoordigen. Aan A. v. d. Weel, wed. P. Beun, onderwijzer aan een Openbare Lager© School, is een pensioen verleend van f334 per jaar. Middelburg. Zooals uit het verslag van de heden gehouden gemeenteraadsver gadering blijkt, heeft de heer jhr. M. van den Brandeler, met ingang van 1 Februari, a.s. eervol ontslag aangevraagd als burge meester onzer gemeente, ofschoon de voortdurende ongesteldheid, die xeeds meermalen gedurende geruimen tijd den burgemeester verhinderde zijn ambt waar te nemen, dit besluit niet onverwacht doet zijn, zal het zeker toch door vele met groot leedwezen vernomen worden. De heer van den Brandeler, die met ingang van 1 Februari 1908, benoemd werd tot burgemeester van Middelburg, heeft steeds getoond een warm hart te hebben voor de belangen der gemeente en harer inwoners. Gaarne sluiten wij ons dan ook aan hij den wensch uitgesproken door den wethou der den heer Dumon Tak, dat de alge heel© rust den burgemeester ook alge heel herstel van gezondheid moge bren gen. Met den trein van 9.09 uur vertrok ken heden 80 personen met gratis bil jetten. Hedenmorgen werden 27 kaarten uitgegeven; het aantal bons voor warm eten bedroeg heden 1493. Door de arrondissements-rechtbank alhier js in de plaats van wijlen mr. J. de Witt Hamer J.Gz. to Goes, benoemd tot plaatsvervangend lid van de raden, van beroep voor de vermogens- en de personeele belasting te Middelburg de de heer mr. M. van Toulon van der Koog, griffier van den ïraad van beroep erü advocaat en procureur te Middelburg. In een bericht van gisteren betref fende de candidaatstelling voor die Ka mer van Koophandel is een fout geslo pen. Onder do namen van de aftredende en opnieuw candidaat gestelde leden, is weggevallen de naam van den heer W. Bosman. Goes. In de vorige maand zijn ingeko men: Mr. H. C. J. Zaaijer, advocaat uit Vlis- singen, Rozemarijnstraat 194; G. J. Brand, smidsknecht, Bennebroek, Westsingel 158; F. Meijer, kellner, Zalt-Bommel, Groote Markt 10; A. Ruijsaard, Oudelande, oude Vischmarkt 66. Vertrokken: F. H. Clement, onderwijzer naar Wouw; L. A. Staal, onderwijzeres, Kapelle (Z.-B.) „M. Ct." Naar wij vernemen is het bericht omtrent de bekeuring van een bakkér, het- welk wij gisteren aan de „N. Z. Ct." ont leenden, in zoover onjuist, dat niet voor do tweede maal bij denzelfden hakker

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1914 | | pagina 2