t Telegrammen. Gemengd Hieuws, Landbouw, Oorlogsoverzicht. Marktberichten. V. d. Hoek, pp, Ruijsse- -ui anderen, en S. Dek- iton mee te ai. Toezien - en schoe- anbevelend, ing mieester. 'ing ge- d. Te Vlis- plaatselijk heven. Uit voor het iik dat jaar hoeft. Het per hoofd te cijfer tof vas heit ge- per hoofd aar is het idedijk afge- lertal Relgi- e Kruis en n die nog laar bij het n zijn ge- Badts" is Antwerpen isagiers aan ingen: Wa- 3500 anm- IIn er meer Eveneens ;n woning, n de arm- 4500 heele iven balen ind met de iten, vanaf 6.10 nam. rsknecht J. 't ploegen aperde en der paar de knecht toom tegen iat er een Lat hij niet i besturen, ling moest rbeider M. r den trein afgereden, k van een spoeld. zijn in dei ■ertrokkiein', Engeland, een ander© B personen er nog acht ook sinds lierwijs he it Leuven, waren go- later wis- ichool een nden, lieb- hreven. Zij1 voor het nng betrek- ig' hior en barakken ïgon wordt eder op te T© Zuid- overledein le 24 jaar n. Zeeland, rpe en ont- ders. 16 aan d© rd© tot de voor het •fe M. Hefting M. v. Ren- hage voor K I) de 'scihiedenis m te Mid- wiskunde -hoondijke. lidaatsexa- it aan de er R. W. acte vrije - ek de hee- Verbraeck, ungenen H. W. M. te Amster- theologie ven. erv. plred. benoemd de facul- Rijkeuni- versiteit te Leiden, om onderwijs te ge ven in de geschiedenis van het Gerefor meerd Protestantisme. Unie-collecte. Een collecte voor de Scholen met den Bijbel, dezer dagen onder de militairen te Terschelling ge houden, bracht het niet onbelangrijke be drag van f27.80 op. Hulde aan die warme voorstanders van Chr. onderwijs! Ongelukken. Klaas Oord uit Brussel en van daar gevlucht naai" ons land, waar hij in dienst kwam in een Stoomwassoherij te Hoorn, was daar Vrij dagavond bezig stoompijpen te isoleeren, toen hij door een drijfas gegrepen en dood geslagen werd. Hij laat een weduwe met vier kinderen achteT. Griezelig. Te Petten zijn twee lijken aangespoeld, waarvan het eene in een staat van vergevorderde ontbinding verkeerde. Aan het strand nabij Huis duinen zijn vijf lijken aangespoeld. Eén is ter plaatse hegraven, de anderen zijn naar- de begraafplaats te Huisduinen ver voerd. Naar de kleeding te oordeelen zijn het' zeelieden, van Engelsche nationaliteit. Ontsporing. Gisternacht is bij het station Hilversum een goederentrein, van Amsterdam gekomen, op een stil- staanden leegen personentrein geloopien. De locomotief en twee bagagewagens zijn vernield. Verder is ier aanmerkelijke ma- terieele schade. De machinist en de sto ker hebben, door op den tender te klim men, het loven gered. Het verkeer van Amsterdam naar Amersfoort en Utrecht ondervindt vertraging. „N. R. Ct." - Ooggetuigen. Men schrijft uit Zeeuwsch-Vlaanderen aan het „N. V. d. i'D.": Sinds 8 October, dus ruim 4 wieken, komen wij dagelijks in aanraking met hon derden Belgische vluchtelingen, hoofdza kelijk personen uit Antwerpen en uit ver schillende plaatsen uit het Land van Waes. Het is verwonderlijk welk een optimisti sche geest er over het algemeen heersclht bij deze mensohen, waarvan velen een groot gedeelte van hunne bezittinglen ver loren hebben. Allen zijn vast overtuigd dat het Duitsche leger vernietigd zal wor den. Eiken dag beeft de Duitsoher een of andere nederlaag1 geleden. Maar zieldein komt het bij deze mensohen op, te1 vragen of die berichten en geruchten wel waar zijn. Ze komen immers van ooggetui gen. Ooggetuigen In mijn woning- vertoefde een rijk© Belgische familie. De menscheen hadden niets kunnen medenemen dan wat liggend geld. Hun effecten en andere geldswaar dige papieren hadden zij in den hof be graven. Op een avond komt de vrouw: van hun tuinman in mijn woning gestormd „Madam, wilde ge eens wat nieuws we ten? De Duitschers zitten in uw huis, zij hebben al uwe kostbare meubels op groote wagens geladen en naar Duitsch- land vervoerd. Alles wat' maar ©enig© waarde had is vernield. De portretten van uwe voorvaderen drijven in den vij ver. In den hof graaft .men groot© put- "ten". Ge kunt begrijpen, welk een in druk dit relaas, in één adem uilgeworpen, op mijn gasten maakte. Allen barsten in tranen uit. Nu was men geruïneerd. „Maar vrouw, is het wel zeker waar, wat ge daar vertelt?", waagde ik eindelijk .te vragen. „Waar, mijnheer, waar," riep zie kwaad, omdat ik hare woorden in twijfel durfde trekken. „Het is van eigen waar, ik heb het zelf gezien". Nu moest ik wel zwij gen, ofschoon ik niet overtuigd was. Na een paar slapelooze nachten besloot de schoonmoeder der familie zelf eens te gaan zien. Een oude vrouw zou men toch geen leed doen. In hare woning gekomen, bemerkte zij', dat al de meubels op hun plaats stonden, de portretten hin gen aan dein wand en in den hof was niet giegravien. Wel was er een bom in den tuin gevallen en had een gat gemaakt van hoogstens een meter in het vierkant De Duitschcr soldaten hadden zich te goed gedaan aan spijs en drank. Vooral de wijn was goed aangesproken. Vermist wer den een honderdtal flesscben roet giroen ten, en wat linnengoed. Op1 tafel lag een briefje waarop1 stond, dat de Duitschers de eigenaars hartelijk dankten voor het gulle onthaal. Nu zou men denken, dat de familie vreeselijk hoos zou zijn op de vrouw, die hen zoo noodeloos ongerust gemaakt had. Geen gedachte van „De vrouw heeft zich vergist en de potten met ingemaakte groenten voor meubels aangezien." Goed afgeloopen. Achter de Koog te Texel zou Zaterdagmorgen een aangedreven, vermoedelijk Franschen mijn onschadelijk gemaakt worden. De per- nonen van den Helder, hiermede belast, hebben zich echter blijkbaar in de ont zettende uitwerking dier mijn vergist, ten minste, bij de hevig© ontploffing' vlogen de brokstukken koper tot opi zieer gr ooien afstand over Hunne hoofden,, terwijl op de plaats, waar de mijn gelegen had, een groot gat in het strand werd geslagen. Zeer toevallig werd slechts één der per sonen onheteekenend verwond. Treinverbinding met Betr- lijn. Men meldt ons uit Oldenzaal. Hier is telegrafisch bericht ontvangen, dat na zeven uur in den avond tot 's morgens zeven uur geen treinen naar B enthei m mogen vertrekken. Daardoor is de directe treinverbinding van 's avonds naar Berlijn "verbroken. De verdwaalde kameel. Do bewoners van verschillende dorpjes in het departement Seine et Mam© werden al eenige dagen lang bezeg gehouden door de verschijning van een geheimzinnig groot dier, een heest als uit de Apocalypds, waarvan men. overdag de aanwezigheid ontdekte in het kreupelbosch of het glriemd- hout langs de Marneoevers en datmen 's nachts hoorde rennen en draven als een opgejaagd stuk grof wild dat in pen wijden kring rondom zijn nachtleger holt. Het landvolk sprak over niets andere, de Vreemdste en meest fantastische ver halen vonden gretig geloof, de een wist nog meer bijzonderheden te vertellen dan de ander, maar niemand had het myste rieuze dier nog goed gezien,want ieder die het in zijn nabijheid bespeurde maak te beenen; het werd voor de eenvoudig!© landbewoners een nachtmerrie, totdat ©eni ge daar in de streek licht gewond© gele gerd© soldaten, Zouaven en Algerijhsche jagers, die "daar in de huurt verpleegd werden besloten eens te onderzoeken wat het toch was dat de bevolking zoo veront rustte. Ze organiseerden ©en soort van drijljacht en het geheimzinnige dier werd gevangen een reusachtig© kameel1 met twee bulten, nog gedeeltelijk behangen met zijn tuig en die blijkbaar bij een v'an de Indische af Marokkaansch© troepen had behoord. Alles wijst er op, dat het Ver schrikte dier, dat waarschijnlijk tijdens een van de gevechten zijn berijder verloren heeft, op de vlucht is geslagen en dwars door het land van Champagne is gedwaald om ten slotte in de omstreken Van Provins te belanden. Het dier is ter beschikking gesteld van den directeur van den Die rentuin te Parijs, is daarheen gebracht en heeft trotsch en eerbiedwaardig: en geëscorteerd door de Parijsche straatjeugd zijn entrée triomphal© gemaakt. GiensaVontuur. Op' een avond kwam bij een Duitsche wachtpost in de buurt van Waals oen Duitsche auto, de Hoode Kruis-vlag voerend. In den auto bevonden 'zich twee heeren, met den Roo- den Kruisband om den arm. Da Duitschers hielden overeenkomstig hu,n consignes, den auto aan en vroegen naar die papieren der heeren. Tegelijkertijd hoorden zie een .Ver dacht geluid in den auto. Zij- onderzochten den wagen en ontdekten twee Vette var kens. Smokkelaars, auto en varkens Wer den aangehouden. Het echtpaar Caillaux is per s.s. Perou van Bordeaux naar Zuid-Ame- rika vertrokken. De heer Caillaux moet belast zijn met 'een economische zending naar Brazilië. Lord Roberts, f Lord Roberts, die een kort bezoek bracht aan de Indi sche troepen in Frankrijk, waarvan hij kolonel-commandant geweest was, vatte Donderdag koude en overleed na een korte ongesteldheid door een aanval van longontsteking. Sedert einde 1899 voerde hij het opper bevel over de troepenmacht in Zuid-Afrika. Sedert dien datum tot zijn terugkeer naar Engeland December 1910 beëindigde hij den veldtocht tegen d© Boeren. Tot 1904 voerde hij1 daarop het opper bevel over het Britsche leger. Nieuwe President van Bra zilië. De nieuwe president van Brazilië, de heer Venceslao Braz, opvolger van Maarschalk de Fonseca, heeft heden de regeering aanvaard voor het 4-jarig tijd vak 1914—1918. Hij was van te voren vice-president der Republiek, na tot 1910 president to zijn geweest van den Staat Minas Geraes. Hij js 50 jaar. Tér gelegenheid van dezen feestdag was aan het gebouw van d© Braziliaansche kanselarij de vlag der republiek ontplooid. H u w e 1 ij k s t r o u w. Thans kan ware trouw en ware liefde leeren onder scheiden. Een Duitsch militair, die in het heetste vuur getroffen was, schreef zijn „Braut" vanuit het hospitaal te Berlijn, dat ze daar naar hem moest zien. Spoediger dan hij gehoopt had konden ze weer in eikaars armen liggen, aan een kleine verwonding had hij dit te danken. Toen het meisje hij den „Brautigam" kwam, moest ze tot haar verdriet ver nemen, dat haar Schatz zijn arm had verloren. Kort na haar thuiskomst deelde een brief uit het Berlijnsche hospitaal haar mee, dat haar dappere vrijer niet alleen een arm, doch ook een been in den strijd had moeten verliezen. IJlings reist ze weg en aan de sponde van den zieke verneemt ze nu pas de heel© waarheid; een wofrd in het hart is er de oorzaak van, dat de dagen van den krijgsman geteld zijn. Na deze droeve tijding verliet het meisje de zaal, om een paar uur later terug te komen met enkele vertegen woordigers van den Burgelijken Stand. Nog dienzelfden avond was zij in den echt vereenigd met dezen man, die eigen lijk, met zijn ééne heen, ééne arm en half hart, een half mensch was. Het Duitsche blad," waaraan wij dit ontleenen, deelt ons mee, dat die jong© man niet met aardsche goederen ge zegend was. De ironie van de wereldge schiedenis. Wie „de Leeuw van Vlaanderen" van Hendrik Conscience ge lezen heeft zal zich de heldenfiguren van Jan Breydel en Pieter de Koninck herin neren, en hoe deze hun schoone Vlaan- derenland eens van de Fransche overbaer- sching hebben hevrijd. En nu vluchtte de Belgische regeering met het stoomschip „Pieter de Koninck" naar Havre om bij dezelfde Franschen beveiliging te vindien. „Msbd." MAASTRICHT, 16 Nov. Zondag dreef hoven Maastricht een luchtschip, dat zich blijkbaar in ontredderden toestand bevond. Het verdween in de richting Aken. TERSCHELLING, 16 Nov. Zaterdag zijn hier op het Noordzee-strand 4 lijken aan gespoeld, in verren staat van ontbin ding. v f PARIJS, 16 Nov. Communiqué van gis teiravond 11 uur: 'De belangrijkste ge beurtenis van den dag was, dat de vij and op den rechteroever van het Yser- kanaal werd teruggeworpen. Het gedeelte van den linkeroever, dat nog in lian» den der Duitschers was, werd gqheel en al ontruimd. Ten Zuiden van Bixschoote hebben wij een klein bosch, dat wij bij een nachtelijken aanval verloren hadden, hernomen. Aan het eind van den da; deed de vijand zonder succes aanvallen ten Zuiden van Yperen. Overigens geen nieuws. LONDEN, 16 Nov. In Zwitserland (Lau sanne) heeft zich een hulpcomité voor gewonden van de oorlogvoerende legers gevormd met het doel de overvulde am bulances te helpen. WASHINGTON, 16 Nov. President Wil son heeft een regeling lafgckondigd be treffende het gebruik van het Panama kanaal tijdens den oorlog. Hierbij1 wordt bepaald, dat de oorlogsschepen van alle mogendheden van het Kanaal mogen ge bruik piaken tegen betaling van de ver- eischte retributie. Het gebruik maken van do draadlooze telegrafie door oorlogssche pen van oorlogvoerenden,, uitgezonderd wanneer het aangelegenheden van het Kanaal betreft, is verboden tijdens de doorvaart. I ij LONDEN, 16 Nov. Uit New-York worclt aan de „Daily Chronicle" geseind, dat de Duitsche oorlogsschepen „Dresden" en „Leipzig" Zaterdag V.alparaiso veMateri hebben. Drie andere oorlogsschepen voeg den zich hij hen; toen zij neutraal water bereikt hadden, waarop het geheel© es kader de Japansche vlag heesch. Mén ge looft, dat de Sharnhorst en de Gneisenau zich onder deze schepen bevonden. PARIJS, 16 Nov. Koning Albert's naam dag werd heden in de kerken en kathe dralen en in openbare bijeenkomsten ge vierd. De Koning was het voorwerp- van deze lofredenen en de bevolking ver eenigde zich teneinde hulde te bewijzen aan den heldhaftigen, toegewijden mo narch. LONDEN, 16 Nov. In de West-Minster Kathedraal heeft een indrukwekkende! dienst plaats gehad ter eere van Koning Albert. Zijne drie kinderen woonden de plechtigheid hij. LONDEN, 16 Nov, Uit Stockholm wordt aan de „Daily Telegraph" geseind, dat het Duitsche leger bezig is Breslau en Koningsbergen te ontruimen. Dit bericht zou afkomstig zijn van ambtelijke zijde uit Weeinen. i I i PARIJS, 15 Nov. Het officieele bericht van hedenmiddag 3 uur luidt: De dag van 'gisteren is over het g-eheele front betrekkelijk kalm verloopen. Hij is voor namelijk gekenmerkt door artillerie-duels, Intnsschen hebben de Duitschers opnieuw aanvallen beproefd ten Noordoosten en .ten Zuiden van Ypéren, welke alle zijn afgeslagen met aanzienlijke verliezten voor hen. BERLIJN, 15 Nov. De gevechten op- den 'rechtervleugel werden gisteren we derom door slecht weer belemmerd. Wij kwamen slechts weinig vooruit. Bij het voorwaarts rukken, dat met groote moeite gepaard ging, namen wij een paar hon derd Franschen en Engelschen gevangen. Verder werden twee machinegeweren buit gemaakt. In het Argonner Woud slaagden wij er in een sterke punt van de Fransche linie met een stormaanval te nemen. De bewering, van Fransche zijde gedaan, dat zij de Franschen bijl Coinoourt een Duitsche afdeeling in wanorde hadden gebracht, is. uit de lucht gegrepen. Daar entegen hadden hier juist de Franschen aanzienlijke verliezen, terwijl wij geen on kelen man verloren. BERLIJN, 15 Nov. De gevechten aan de grens van Oost-Pruisen en in Russisch Polen duren voort. Een beslissing is nog niet gevallen. ST. PETERSBURG, 15 Nov. Mededee- ling van het Russische hoofdkwartier: In Oost-Pïuisen, waar onze stellingen zich ongeveer uitstrekken van Stallupiönen over Angerburg tot bij Johannishurg, zijn onze troepen al vechtende met succes vooruit gekomen. In de buurt van Soldau en Neidenburg, waar wij, niettegenstaande den hardnekkigen tegenstand van den vij and, vorderingen maken, wordt de actie voortgezet. Aan den linkeroever van de Weichsel ontwikkelt de slag zich over een front van Plotsk tot aan de Warta. Op het front KalisjVelioune trekken de Duitschers terug. In de buurt van Czen- stochau en in het Zuiden trachtte de vijand aanvallend op te treden, hetgeen mislukte. De Russische opmarsoh naar Ivrakau wordt voortgezet. In Galicië trach ten de Oostenrijkers een verdediging voor te bereiden aan de Doenajetsrivier, op> een front JohnoTarnof, en aan de Vi- lokrivier op een front hij Jaste. Aan het Russische front in Galicië rukke-n wij aan op de piassen in de Karpathen. PRETORIA, 15 Nov. (N. R. C.) Offi cieel wordt meegedeeld,, dat commandant Visser 17 opstandelingen heeft gevangen geimaakt tusschen Vrijburg en Marigobo. Commandant De Beer nam een klein commando van 50 man met 70 paarden gevangen in de omstreken van Schweizer- Reneke. Aan beide kanten werden twee man licht gekwetst. Ontzettend ongeluk. WESTKAPELLE. Hedennajniddag 3 uur had alhier een ontzettend ongeluk plaats. Enkele autoriteiten waren bezig een aan gespoelde mijn te ontladen, toen een he vige ontploffing volgde. Acht personen, die met het gevaarlijke werk bezig waren, werden aan stukken gereten en ongeveer 200 Meter ver weggeslingerd. Onder hen bevonden zich de landweerkapitein Ok- hnizen, een paar onder-officieren en een paar zee-officieren. Brieven voor België. Een Duitsch officieel copmruniqué meldt: De commandeerende generaal van het Vile legerkorps te Münster, in West- falen, heeft het volgende afgekondigd: „Op grond van de wet op den Staat van beleg en in het belang van de. open bare veiligheid wordt bij deze in mijn krijgsgebied verboden brieven of andere schriftelijke mededeelingen uit Holland en naar Holland op andere wijze dan door middel van de post over de grenzen te brengen". MIDDELBURG. StukkenProv. Sta ten. Voorstellen Gedeputeerde Staten tot afwijzing van het verzoek van het Hoofd bestuur der Maatschappij tot bevordering van Landbouw en Veeteelt in Zeeland om een subsidie voor het doen geven van Landbouwhuishoudkundig onderwijs; tot afwijzing van het verzoek van inwo ners van Hontenisse en aangrenzende ge meenten om den weg HulstWalsoorden geschikt te maken voor rijwielverkeer; tot afwijzing van een verzoek van den gemeenteraad van Terneuzen, gesteund door verschillende and-ere belanghebbende gemeenten om zoo spoedig mogelijk -een verharden weg geschikt voor wagen-, rij tuig- en autoverkeer tusschen Oostelijk en Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen over Ned. grondgebied te doen aanleggen; tot het verleenen van een renteloos voorschot van ten hoogste f 2327 voor verbetering van den Schoorschen Zoute- weg van de gemeente Schore nu de ge meente zich bereid heeft verklaard den weg te verbeteren, zooals -door Ged. Staten is iaangewezen; tot het verlengen van de termijnen voor het in exploitatie brengen van de lij nen van de Zeeuwsch-Vlaamsche Tram wég-Mij. van 1 Juli 1915 tot 1 Juli 1917; tot het verkoopen van een stuk grond aan den weg van Buitenlust naar Groede tot toekenning van een subsidie van f 1000 voor 1915 aan d© Frov. Ver. tot bestrijding der tuberculose; en van f100 voor door het ü'ijk gesubsidieerde proef velden en ten slotte "tot wijziging der Prov. begrootingen /1914 en 1915. 30 Oct. Op het westelijk oorlogsterrein is de strijd tot staan gekomen. Turksche schepen beschieten twee Russische havens in de Krim en Turksche kruisers vier- schijnen aan 'de Golf Van Akaha en op de zuidpunt van het schiereiland Sinaï. 31 Oct. De Duitsche aanvallen op de Britsche linie hij het kanaal van La Bassée hadden geen succes. Bij' Reims en op de Maasheuvels valt verhoogde activiteit waar te nemen. Bij Vailly ten 0. van Soissons slaagden de Duitschers er in de geallieerden over de Aisne te werpen, ten Z.Wi. van het Yserkanaal namen zij' enkele dorpen. In Noord- Polen is de slag onbeslist; ten Wi. van Warschau duurt de vervolging door de Russen voort. Een algemeen© aanval op Tsingtau is begonnen. 1 Nov. De Russische, Fransche en Engelsche gezanten te Konstantinopel ont vangen hun paspoort. De Turksche ge zant heeft Petersburg verlaten. Op het Westelijk front treden geen wijzigingen van -heteekenis in. De Engelsche kruiser Hermes wordt in het Kanaal door een Duitschen onderzeeër tot zinken gebracht. 2 Nov. De Duitschers zetten hun aanvallen op het front in België op Noord- Frankrijk voort, zonder nochtans ergens bepaalde vorderingen te maken. In Rus- sisch-Polen duren de gevechten voort. Tus schen de Russische en Turksche troepen hebben bij Trebisonde (Aziat. Turkije) ge vechten plaats. 3 Nov. Het Fransche communiqué over den grooten slag gewaagt van ge ringe vorderingen in Z.-W. België. De Duitschers zeggen, dat de inundatie bij Nieuwpoort daar elke opératie onmoge lijk maakt, dat zij bij Yperen vorderen en 2300 gevangenen maakten. Op 't Oos telijk oorlogsterrein trad geen wijziging in. De Turken betoogeu dat Rusland en Engeland de vijandelijkheden- hebben ge opend. De diplomatieke relaties tusschen Turkije, de mogendheden der Tripte En tente en Servië zijn vertrokken. De Brit sche admiraliteit schrijft een bepaalde route rondom de Noordzee voor. 4 Nov. Op het Westelijk oorlogs- tooneel trad geen belangrijke verandering in. Een Duitsch smaldeel, dat zich in Britsche territoriale wateren waagde, bracht door een mijn een Engelschen on derzeeër tot zinken. Een Franco-Britscha smaldeel bombardeerde de Dardanellen. Een Russische legerafdeeling dringt van de Kaukasische grens op Turksc-h grondgebied en verslaat bij Kara Kilissa Turksche troepen. Engeland gaat over tot annexatie van Egypte en Cyprus; de oom van den khedive, prins Hussein Kia- mil Pascha wordt tot gouverneur-gene raal benoemd. Bij Kiautsjau springt de Duitsche kruiser „Kaiserin Elisabeth" in de lucht bij het voortgezette bombar dement doqr de Japanners van de reede van Tsingtau. De Duitsche kruisen „Yorck" stoot in de Jade (Noord-Duitsch- land) op een mijn en zinkt; ongeveer de helft der bemanning omgekomen. 5 Nov. De Russen rapporteeren, dat in Noord- en Zuid-Polen de Duitsch-Oos- tenrijksobe grenzen naderen. De Fran schen rapporteeren geringe vorderingen bij Messincs. In een zeegevecht hij de Chi- leensche kust is de Britsche kruiser „Mon mouth',' in den grond geboord. Twee ande re kruisers hebben averij gekregen. 6 Nov. Jaroslof in Galicië doei- de Russen op de Oostenrijkers heroverd; te rugtocht dezer laatsten langs: de San. 7 Nov. Kiautsjau en Tsingtau na een stormaanval door de Japanners en de Engelschen genomen; 2300 Duitschers krijgsgevangen. De verliezen aan Japan sche zijde bedragen ongeveer 450 officie ren en soldaten. Volgens een Oosten- rij'ksch bericht maken dei Oostenrijkers! bij de Save 15.000 Serviërs gevangen* benevens eenige stukken geschut. 8 Nov. In Oost-Pruisen worden de Duitschers bij Wirballen achteruit gedron gen en rukken de Russen voort tot Stal- lupönen. In Galicië worden de Oos- tenrijksch-D'uitsche legers teruggeslagen 125 officieren en 12.000 soldaten krijgs,- gevangen. Ten zuiden van Przemysl maken de Russen 1000 gevangenen; de Oostenrijksche troepen worden cup de Kar pathen terug gedrongen. Ulit Zuidi Afrika blijven berichten komen over het verloopen van De Wet's opstand. Op1 het westelijk oorlogstooneel iri Europa werd gedurende de géheele week verbit terd gevochten, het heftigst in zuidweste lijk België, waar de Duitschers al hun krachten conoentreeren voor den ofp- marsch naar Calais, doch waar de ge allieerden alle aanvallen afsloegen; aan de Yser, bij Dixmuiden en Yperen zijn de gevechten het zwaarst. Overigens val len aan het front in Noord-Frankrijk geen noemenswaardige wijzigingen te vermel den in de opstelling der tegenover elkaar staande legers. 9 Nov. Op het Westelijk oorlogstoo neel is de toestand stationnair. Ten N.O. van Soissons hebben de Franschen een locaal succes behaald. De stad Poti is door een Turkschen kruiser gebombar deerd. In Zuid-Afrika werden 31 „op standelingen" gevangen genomen. -De Russen melden, dat zij bijl Keupiskeui Turksche aanvallen hebben afgeslagen. 10 Nov. Op het Westelijk oorlogstooi- neel berichten de Franschen vooruitgang tusschen Langemark en Dixmuiden. Op het Oostelijk oorlogstooneel opent de te rugtocht der Oostenrijkers den Russen weder den weg naar Krakau. 11 Nov. De Duitschers hebben Dix muiden genomen. Een Britsch Witboek geeft een uiteenzetting van de redenen die tot de breuk tusschen Turkiji© en En geland leidde. In den Tower te Londen is een Duitsch spion gefusilleerd. 12 Nov. De Franschen meldden, dat de Duitschers in Z.W. België geen nieuw resultaat bereikten. Be Engelsche' admi raliteit meldt, dat een Duitsche onderzee ër een Britsche torpedoboot bij Dover heeft getorpedeerd. Een Turksch bericht gtei- waagt van een Fransche kanonnade nan de kust van Klein-Azië. We ontvingen het met mooie foto's versierde verslag van de Commissie voofj de Rundveeverbetering in Zeeland over 19131914, met een lijst van bekroonde en eervol verklaarde stieren. ROTTERDAM, 16 Nov. Binnenlandsche granen. Gerst klein aanbod. Winter- en 'Zo- mergerst. iets flauwer. Chevalier f 14.50 a f4.75. Winter- en Zcumergerst f 13.50 a f 14. Haver niet van heteekenis aange voerd. Bruine boonen tamelijk aangebo den f 11 a f 14.50. Bui tenlandsche granen. Jura Mixed loco f 245La Plata f 210 a f240; Grove Donau f245; Am. Mixed f240 a f230. Vlas. Aanvoer 2276 st.. b'auw, 1420 wit, 1200 Gron., 720 Holl. geel. Eieren. Zeeuwsche f 8.50 a f 9 per 100 stuks; Overmaassche f9 a f 10. Varkens. Prijs 31 a 34 c't., lichte voor export 23 a 27 ets. Aardappelen. Brielschekralen f2.30 Zeeuwsche eigenheimers f 2.25 a f 2.40 a f2.50; Zeeuwsche blauwe f2.90 a f3; Zeeuwsche bonte f2.80 a f2.90; Zeeuw sche bravo's f2.75 a f2.90; Sp'uische eigenheimers f2.40 a f2.50; Poters f 1.70 a f 1.90. Tamelijke aanvoer, tamelijke vraag'.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1914 | | pagina 3