Binnenland. Uit de Provincie. „Breng aan Sasonoff ons diep leed wezen over, over het verbreken vian de goede betrekkingen der twee mogendhe den, veroorzaakt door het vijandelijk op treden van de Russische vloot. Gij kunt de Russische regeering de verzekering geven, dat de Porte niet zal nalaten een geschikte oplossing te geven aan deze zaak, en dat zij alle maatregelen zal ne men om de herhaling van dergelijke fei ten te voorkomen. Gij kunt den minister van buitemlandsche zaken verklaren, dat do Turksche regeering besloten heeft, haar vloot te verbieden uit de Zwarte Zee te komen. Wij hopen op onze beurt, dat de Russische vloot niet voor onze kust zal kruisen. Ik hoop ten zeerste, dat Rusland in deze zaak dezelfde geest van verzoening als wij zal toonen, in bet belang der beide landen". Sasonoff antwoordde, dat hij formeel ontkende, dat het initiatief der vijande lijkheden van de ^Russische vloot is uit gegaan. Hij geloofde dat het thans, te laat was om i>espreking]en van welken aard ook te beginnen. De minister voegde er bij, dat alleen indien Turkije onmid dellijk alle Duitsche ambtenaren van le ger en marine had ontslagen, het mo gelijk zou zijn geweest om onderhande lingen te openen of voldoening te geven aan hen die .door de laaghartige aan vallen hebben geleden. Korte Oorlogsberichten. HollandBelgië. Een HbL- verslagjgever seint uit SluisHet ver keer tusschen Sluis en België is geheel gestremd. Niemand wordt in- of uitge laten. Niettegenstaande mijn pas vrijheid van bewegen toestond tot 10 November voor Brugge en omgeving, tot aan Ma- riakerke, verklaarden de schildwachten mij, dat alle dergelijke vergunningen wa ren vervallen. Zooals gemeld, rijdt ook de tram niet meer, zoodat iedere com municatie verbroken is. Op de jNoordzee. Gisterochtend is de kanonneerboot Hal cyon, dienende voor de kustbewaking, door een Duitsch smaldeel aangevallen. Van de Halcyon is een opvarende ge- kwejtst. Nadat do Halcyon kennis had gegeven van het feit, werden verschillen de vlootbewegingen oiitgevoerd, die leid den tot een overhaasten aftocht van de Duitsche schepen. Lichte Engelsche krui sers volgden hen, (doch konden hen niet tot den strijd bewegen voor het vallen van den avond. Een Duitsche kruiser, die den koers van het smaldeel aangaf, strooide op den terugtocht een aantal pnjnen uit, waar van een de Engelsohe "duikboot D 5 tot zinken bracht. Twee officieren en twee matrozen, die op de brug waren, konden gered worden. Een jeugdig strijder. Joseph Soutelet, een Parijsche jongen van nauwe lijks zeventien jaren, wilde absoluut zijin oudere broeders volgen naar het front. Hij ging naar een recruteeringsbureau om zich te laten aanwerven. Maar daar zei men hem dat hij te jong was en werd hij afgewezen. Maar daardoor liet hij zich niet van zijn voornemen afbrengen, even min als door den raad van oudere vrienden en door de smeekingen zijner ouders. Hij schafte zich een uniform aan, en op een avond verliet hij de ouderlijke woning om naar het leger te gaan. Hij sloot zich bij' de troepen aan, streed mee in de gevechten bij Reims, onder scheidde zich door zijn moed in een ba- jonetgevecht bij een boerenhofstede eni werd door zijn superieuren gelukge- wenscht. Maar omdat hij nog onder den vereischten leeftijd was, was men wel genoodzaakt hem, pndanks zijn protesten, weer naar zijn ouders terug te zenden. In het ouderlijke huis wacht hij nu met ongeduld hot oogenblik, dat zijn jeugd geen beletsel meer is om deel te nemen aan de verdediging van zijn vaderland. Uitgewezen,Spanjaarden. Gisteren kwamen te Maastricht ongeveer tweehonderd Spanjaarden aan met hun gezinnen, die door de Duitschers uit Brus sel zijn uitgewezen en die op hun door reis zijn naar Barcelona. (Vad.) Verzekering tegen Zeppe lins. De Guildhall te Londen werd voor 100.000 verzekerd tegen schade, ver oorzaakt door bommen. De Guildhall, het stadhuis te Londen, stamt uit de 15e eeuw. Wat wil Turk ij e? De „Messa- gero" verneemt uit Alexandrië, dat niet ver van den Aziatischen oever van het Suezkanaal sterke Turksche troepen zijn samengetrokken. De troepen voerden vele kamelen mede en 300.000 zakken, die met zand gevuld in het Suezkanaal moesten worden geworpen. Tegen zulk eon brug zouden de Engelsche kanonnen weinig kunnen doen. De Engelsche regeering zou langs den Egyptischen oever ongeveer 50.000 solda ten hebben samengetrokken. Men is in officieel© kringen zeer pessi mistisch gestemd, te meer, omdat men een sterke gisting in Mohammedaansche kringen heeft opgemerkt. Men is overtuigd, dat de khedive voor de Turksche zaak is gewonnen, want, hoewel hij werd aan gespoord naar Egypte terug te keeren, wei gerde hij dit beslist met de woorden Ik ben geen Engelsch beambte. De Turken zouden in Egypte als be vrijders worden begroet. De „Lokal Anzeiger" verneemt uit Athene, dat 15000 Turken uit Mytilene reeds op Egyptisch grondgebied zijn. Veldmaarschalk von Hin denburg heeft onlangs eenige heeren uit Dantzig te gast gehad, die hem ge schenken voor de troepen aan 't front kwa men brengen, llij heeft bij die gelegen heid verzekerd, dat alle geruchten ove|r zijn minder goeden gezondheidstoestand praatjes zijn. Hij "lijdt in 't geheel niet aan galsteen, waarvoor hem niet minder dan 82 middeltjes zijn toegezonden, en er ïs ook niets van aan, dat een kwaal hem zou beletten paard te rijden. Ook Vertelde hij dat iedere post hem raadge vingen en veldtochtplannen brengt om de Russen te verslaan en zoo gauw mogelijk in Petersburg te komen. Duitsche bladen verteilen van een vrouw, die den ciood voor het vaderland is gestorven. Het is gravin Maria von Bissingen und Nippenburg, dochter van graaf Ferdinand, een Zwabisoh geslacht. Ze deed als Roode Kruis-zustor te vel de dienst bij de verpleging van gewonden en kreeg daarbij een infectie. Op 46-ja- rigen leeftijd stierf zij te Straatsburg aan wondkoortsen. (N. R. CU) Konstantinopel Volgens offi cieel© mededeelingen is bij het gebeurde te Tsjesme sprake van het handelsvaar tuig Kinala Aga en het jacht Beiroet, die door de afsluiting van de haven van Smyrna op de rede van Vierla voor anker lagen. Twee Engelsche torpedobooten sommeerden beide schepen om zich bin nen 10 minuten over te geven. De gezag voerders weigerden stellig, zij zetten de bemanning aan land en brachten de vaar tuigen tot zinken. Omtrent dit geval wordt opgemerkt, dat de Engelschen zich aan het schending van het volkenrecht schuldig maakten, om dat zij aanvallen deden op schepen, die als neutrale werden erkend. De Beiroet was naar de Roode Zee gezonden om daar boeien te leggen. Het jacht is daar langen tijd bezig geweest, op verzoek van Engeland, en er was een Engelsch vak- jnan aan boord. Nadat het de opdracht had vervuld, was het nu op de thuisreis naar Konstantinopel. Aldus heeft Engeland een schip aangevallen, dat voor een weten schappelijk doel diende en door het vol kenrecht als neutraal wordt erkend. De toestand in Servië. Het „Berl. Tagebl." verneemt uit Nisj over Sofia „Koning Peter is ernstig ziek. Blijkbaar lijdt hij aan hersenziektedikwijls be geeft hij zich naar de nabije badplaats Wranja. Zijn toestand is kritiek. De minister-president Pasitsj is zoo on populair geworden, dat hij zich nauwelijks op straat durft wagen. Over de verliezen wordt nooit iets be kendgemaakt. Ook hebben de Servi ërs nog geen bericht dat België door de Duit schers is veroverd. Zelfs Russische bladen mogen niet bet land binnen. Het over Roemenië aangekomen Russische officie ren-detachement is zeer weinig geizien. D© officieren geven voortdurend bevelen aan hun Servische collega's en oritisea- !ren het optreden van deze op hoonend© manier. Albanië. Uit Milaan wordt gemeld, dat Essad Pasja aan het hoofd van 20.000 man van Durazzo naar het noorden van Albanië optrekt. Hij hoopt zijn zending om Albanië te pacificeren en er een ge regeld bestuur te vestigen, tot een goed einde te brengen zonder bloed te vergie ten. Hij sprak er zijn voldoening over uit, dat Italië het eiland Sasseno in de Adriatische Zee heeft bezet. Turkije en de oorlog. Uit So fia wordt geaneld, dat de Turken liet groote Russische oorlogsschip „Sinope" in den grond geboord hebben. Het spoorwegverkeer .tusschen Servië en Bulgarije is verbroken. In Egypte is de staat van beleg afgekondigd. TurkijeServië. Het afbreken van de diplomatieke betrekkingen tus schen Turkije en Servië is een gevolg geweest van de aanbieding, door den Ser- vischen gezant, van. een nota aan de Porte, waarin wordt meegedeeld, dat de Servische regeering den gezant had doen weten, dat de diplomatieke betrekkingen als afgebroken werden beschouwd en dat voor bet personeel van het Servische ge zantschap passen moesten worden aan gevraagd. "(N. R. Crt.) Het gemeentebestuur v;in Antwerpen gaat naar men ons meldt dagelijks nauwkeurig na hoeveel vluchtelingen naar Antwerpen terugkeeren. Hiervoor wordt door de gemeenteambtenaren van Merxem aanteekening gehouden van het aantal passierscheinen enz.., welke daar gevraagd worden of ter stempeling aangeboden. Alle uitgewekenen, die naar Antwerpen terugkeeren, moeten zich daar van eeiul pas voorzien. Het totale aantal mannen en jongelieden boven 16 jaar (vrouwen en kinderen be hoeven geen pas te hebben), dat zich da gelijks aanmeldt, bedraagt tusschen de 4 a 5000. Zondag zijn er 6125 naar Antwerpen teruggekeerd. (N. It. Ct.) De eerste sneltreinen uit Duitsch- land naar België zijn nu ingesteld op de lijn Berlijn-Keulen-Aken-Brussel. Da bui- tenlandsche verbindingen van de nieuwe dienstregeling bepalen zich tot Oostenrijk en de neutrale staten. De treinen loopen over het geheel met dezelfde snelheid' als in vredestijd. Geïnterneerd oorlogsma teriaal. Van de grenzen zijn iwedierom aange voerd en in 's Rijks stapelmagazijnen te Delft opgeslagen 500 projectielen van 15 cM., met toebehooren, 500 kardoezen en geruide projectielen voor veldgeschut; voorts een hoeveelheid springstoffen (dy namiet, thoniet enz.), één Duitsche en vijf Belgische automobielen en 100 rij wielen. Nog is aangekomen een stoomschip met 700 drijvende mijnen len* wordt een rijnaak verwacht met oorlogsmaterieel. Het Duitsche en Engelsche materieel is licht en tot in de kleinste onderdeden Verzorgd; het Belgische is zwaar en in minder goede conditie. Minister Pothuma. De nieuw -bei i oe n id c minister van Land bouw, Nijverheid en Handel, de heer Pothuma, heeft, naar wij vernemen, ont slag gevraagd als voorz. van het Neder- landsch Instituut van landbouwkundi gen, voorzitter van de V. P. N. (vereeni- ging van pluimveehouders e.i tamme ko nijnenteelt in Nederland) en als lid V'an het bestuur van den Algemeonen Nel. ZuiveJ- bond. Verder hééft de heer Pothuma ont slag genomen uit verschillende coöperatie ve functies, als die van voorz. van den Haagschen Restuurdersbond, va.n Coöpe ratieve Vereenig ingen, van de Haagsolie Contractenvereeniging, lid van den Bonds raad van den Ned. Coöp. Bond en com missaris der Coöp. Winkelver. „Eigen Hulp". Voorts heeft de heer Pothuma zijn verschillende directoraten neergelegd als van de Centrale Werkgevers Risico-Bank, van d© Landbouw-Onderlinge, de Tuin- bouw-Onderlinge en van. de vereeniging Wet Risico. Stukken voor de Provinciale Staten. Door Ged. Staten wordt aan de Provin ciale Staten voorgesteld om aan de Zee vaartschool te Vlissingen, in verband met de Uitbreiding van personeel eene subsi die verhooging van f 500 per jaar toe te kennen, onder voorwaarde dat het Rijk en de Gemeente respectievelijk f800 ian f 200 verhooging toe staan. Laatstgenoem de verhooging is reeds door den raad goedgekeurd. Ged. Staten deelen aan de Provinciale Staten mede, dat zij van den Minister van Waterstaat een schrijven hebben ontvan gen met verzoek met den aanleg van den verbindingsweg Noord-Brabant zoo spoe dig mogelijk een aanvang te maken en dat zij bij onderhandsche overeenkomst met den aannemer A. van der Straaten Jr. te Hansweert aan dezen den aanleg van de aardebaan hebben opgedragen voor f 21.900, terwijl zij zich voorstellen in het volgende jaar zoo spoedig mogelijk tot het aanbrengen der verharding over te gaan. In verband met ©en schrijven van den Minister van Waterstaat stellen Ged. Sta ten voor, een wijziging aan te brengen' in de Electriciteitsverordening voor Zee land en wel in de redactie van art. 8 dat de schadevergoeding regelt hij in ge- bruikname van eigendommen ten behoeve der electriciteitsvoorziening. Verder stellen Ged. Staten voor, eene subsidie van f 1000 t© verleenen aan J. C. Krijger te Goes voor zijn autodienst tusschen het Wolphaartsdijksch© veer Goes, voor den tijd van drie jaar; even eens voor den tijd van drie jaar ©en© subsidie van f 100 aan J. F. Taalman de Poorter t© Philippine voor zijn omnibus- dienst tusschen Philippine en bet Station; tot afwijzing van het verzoek van B. en W. van Schore, om een renteloos voor schot voor wegsverbetering; tot verwij zing naar hun college van een verzoek van den Bond van Nederlandsche schil derspatroons om verandering te brengen in de voorwaarden van aanbesteding van verfwerken; om te bepalen dat de eerste termijn van de bijdrage aan het Rijk voor de laad- en losplaatsen te Terneuzen eerst 1915 zal worden betaald en ten slotte verkoop van een stukje grond langs den weg Hulst en Walsoorden door Dion Anthonisse te Hulst. Middelburg. In een thans ongebruikt lokaal van het asyl voor vluchtelingen in de school in de Lang© Delft, werd gisternacht een begin van brand ontdekt in het stroo en jpen paar plankjes. Het vuur was spoedig gebluscht, cte planken en een paar lucifers werden door de politie in beslag genomen. Men schrijft ons dd. 3 Nov. Voor de Belgisch© school hebben zich tot he den 128 leerlingen aangegeven voor de drie klassen lager onderwijs ten 3 voor het middelbaar onderwijs. Aan ouders die hun kinderen van 7 tot 12 jaar niet naar school toezenden zal geen bon voor kleeren worden afgegeven, lederen dag van half tien tot 11 uur en van 2 tot half drie zal gelegenheid tot aangifte blijven in St. Joris, waar ook de school gehouden wordt. Nader meldt men onsDe school voor de Belgische kinderen is heden aangevan gen met 150 leerlingen voor lager- en drie voor middelbaar onderwijs, terwijl de ge legenheid voor opgeven nog open is ge bleven. Het onderwijs wordt gegeven door de heeren E. Vincent en R. Crab, bei den leeraar middelbaar onderwijs; de hee ren J. Demaegt en M. Marck onderwijzers en Lambotte studiemeester. Waar deze heeren belangeloos hunne diensten aan boden, voldoen wij1 gaarne ,aan het ver zoek een ieder die door een kleine finan- tieele hulp de onvermijdelijke kosten wilt helpen bestrijden deze aan het Belgisch Comité te doen toekomen met mededee- ling, dat het voor dit dool bestemd is. In een winkel op het Hofplein en in een pakhuis in de Bellinkstraat liggen respectievelijk de kleeren en de etens waren, die door het Provinciaal Comité uit Engeland zijn ontvangen, ien men is druk bezig het een en ander te sorteeren. Jammer dat er zooveel brood is gezon den, dat het onmogelijk zal blijken alles uit te deelen alvorens het oneetbaar is. Beter gaat dit met spek, jams enz. Ofschoon iederen dag alhier onge veer 150 vluchtelingen vertrekken en te Vlissingen een paar maal zooveel, komen er in beide plaatsen ook dagelijks weder meerderen terug. Onder die terugkeeren den bevonden zich Dinsdag een aantal mannen, die zeiden, dat zij weder de wijk naar hier hadden genomen, omdat zij voor de Duitschers aan het werk gezet waren aan forten en bruggen. Hun doel is nu Engeland, trouwens de liefhebberij voor Engeland blijft groot. Ook bevond zich onder de terugkeerenden een ambte naar van het Belgische Roode Kruis, die reeds weken te Middelburg in het Gast huis heeft vertoefd. Deze deelde mede dat in den nacht van Maandag op Dinsdag hevig kanongebulder uit de richting van Dendermonde werd gehoord. Onder de Duitschers te Antwerpen heerscht eene zenuwachtigheid als onder de Belgische militairen tegen het beleg van Antwer pen. Het toezicht op de passen van hen die België verlaten is zeer verscherpt, volgens dezen Belg wegens het veelvuldig voorkomen van desertie .onder de Duit schers. In het Gasthuis alhier vertoeven thans nog 65 gewonde Belgen. We verwijzen naar de in dit nummer voorkomende aankondiging van de lezing over Amerika, te houden door Rev. Pfamstiehl op Woensdag 11 Nov. Gisteren werden twee Belgen die te veel aan bac.chus geofferd hadden door een politieagent en een waker naar het bureau overgebracht. Het waren twee mannen die hier voor .eigen rekening in hotel logeeren. Op last van den territorialen com mandant is door de politie voor hem ge leid een Belg, die een photographische opname had gemaakt. Blijkbaar is dit gedaan in verband met de onlangs uitge vaardigde publicatie. In deze publicatie staat echter het maken van photograp- hieën niet met name genoemd, wel wordt gesproken over het maken van schet sen enz., onder enz. blijkt men dus ook photographieën te verstaan. Een bejaarde vrouw is hedenmorgen in de Abdij door een wielrijder omver ge reden, zonder schuld echter van een van beiden. De vrouw werd bij ©en der om wonenden binnengebracht en bleek zich vrij ernstig aan een der armen te hebben bezeerd. Geneeskundige hulp werd inge roepen. Een kijkje bij het uitgaan der Bel gische school overtuigde ons hedenmor gen van de groote orde die men reeds den eersten morgen heeft weten te ver krijgen onder de jongens en meisjes uit verschillende plaatsen len uit zeer uit- eenloopende maatschappelijke kringen. In de rij verlaten de kinderen het gebouw en ook daarbuiten wandelden z;ij in drie groepen Leder naar hun stadsgedeelte te rug, terwijl voor iederen groep een vier tal der leerlingen als geleiders zijn aan gesteld, die voor de goede orde hebben te zorgen. Hedenmorgen werden weder een vijf tigtal nieuwe opgegeven, en het lokaal is dan ook Inu reeds te klein, zoodat naar een tweede wordt omgezien. Heden werden 1900 bons voor warm eten uitgegeven. Goes. Plaatselijk Steuncomité. Met dank nog ontvangen van den heer Tamminga, percentage van een opbrengst, f2.10; van D. te Goes over de post f 5 van N. N. door Mr. J. St. flO; voorta van het Burgerlijk Armbestuur voor de be- noodigde steenkolen, van den heer v. d. Peijl en van N. N. voor kachel- en vuur- aanm aakhout. Onder beleefde aanbeveling, De Li gny, penningmeester. Bevolking. In de tweede helft der maand October zijn in deze gemeente ingekomen I. Boer, bakkersknecht, uil Amen mi- den, Magdalenastr. 5; P. W. Koens, elee triciem, Nijmegen, Singelstr. 106; Ca. A. Heijnsdijk, verpleegster, Bergen op Zoom, J. Valckestr. 2; M. M. van der Eem, ka pelaan, Haarlemmerliede, Singelstr. 105; G. M. den Herder, onderwijzer, Groede, Oostsingel 260. Vertrokken A. S. M. J. van Kalmthout, apotheker, naar Zwolle; T. Torbijn, verpleegster, Zeist. (M. Crf.) Uitvoering in de Ned Herv. Kerk. Terecht is door de Allgemeine Mu- sik Zeitung dezer dagen opgemerkt, dat de menschen liefdadig zijn geworden, uit overtuiging, uit innerlijken dwang. In 't bijzonder ook de musici en toonkunste naars. „Terwijl wij hun toestanden kennen en niemand wat doet om hen door de moeilijkheden heen te krijgen, ziet men het schier dagelijks gebeuren, dat de krachten dier musici geëischt worden, om door middel van hun kunst geld voor alle mogelijke liefdadige doeleinden bijeen te krijgen." Bij ons betzelfde verschijnsel. Ook de heer en mevrouw van Keste- ren van Vlissingen en de heer J. Kooiman, die ons gisteren van hun talenten deden genieten verleenden hun „belanglooze me dewerking". En, niet Waar, daar zvtujgt gewoonlijk d© kritiek en daar is de waar deering van wat gegeven wordt te groo- ter. Doch afgezien hiervan, deze bekwame misici, waarvan de beide eerstgenoemden niet eens fluitist en zangeres van pro fessie, verdienden wat zij1 vondeneefi aandachtig en dankbaar gehoor. Dit mag hier wel gezegd worden. Mevrouw Louise van Kest'-ren's welluidende sopraaajptem zoowel als 's heeren van Kesteren's vaar dig spel op de fluit zijn met genoegen beluisterdterwijl hel indrukwekkende or gelspel van den heer Kooiman in de wer ken v'an Berthold Tours (geb. 1838 te Rotterdam), Töpter en Mozart diepen in druk maakte. Ook in de begeleiding toon de deze Goesche muziekmeeester zijn kta- vierkennis. i Op het Fransch-ltaliaansche program ma Van mevrouw van Resteren stond o.a. „Kirchen Arie van A. Stradella", ,,Sei mici sosperi". We merken op, dat volgens A. E. Melchior deze aria gebleken is niet Van 'Stradella te zijn, of is het nog immer geen uitgemaakte zaak De opkomst, ofschoon niet onbevredi gend, had beter kunnen zijn. De opbrengst is bij nader overleg bestemd voor het Co mité voor Vluchtelingen te dezer plaatse. Veel onkosten zijn niet gemaakt, dus het netto ibodrag kan nog meevallen. Zelfs het kerkgebouw was voor deze uitvoering geheel kosteloos ter beschik king gesteld. De afd. Goes van de Z. L. M. ver gadert Dinsdag a. s. 11 u. voorm. alhier. Op de agenda komen o. a. voor benoeming van 3 bestuursleden wegens periodieke af treding van de heeren M. de Bokx, J. M. Slegt en C. Zuijdweg, en benoeming markt- zetter. Vlissingen. In de maand October zijn met de mailbooten der Maatschappij Zee land vervoerd 20117 reizigers togen 13936 in October 1913. 's Heer Hendrikskinderen. Teneinde de burgerij in staat te stellen naar believen mee te helpen steunen in de kosten voor het onderhoud aan de vluchtelingen, is voor dit doel een collecte gehouden welke heeft opgebracht f 72.40. De beide instellingen van Weldadigheid, alsmede de kerkvoogdij der Ned. Herv. Gean. hebben bij bet begin reeds een bedrag disponibel gesteld. Over 't geheel werd door de burgerij, veel aan de pngelukkigen gegevon in natura. Hansweerd. Maandag passeerden de booten „Telegraaf 5 en 8", geladen met erwten, boonen en rijst, bestemd voor de noodlijdende bevolking to Brussel. De se cretaris van de Amerikaansche legatie zou hier aan boord komen en mee varen, doch schijnt per auto naar Brussel te zijn gegaan. Ook liggen hier nog een vijftal lichters met graan en zijn onder handelingen gaande om deze voor het zelfde doel naar Brussel te zenden. Heinkenszand. Dein landbouwer J. v. d. Does trof gisteren een gevoelige slag, doordat een zijner paarden, hetwelk in een ploot geraakt en weder door hulp vaardige handen uit de benarde positie verlost zijnde aan de gevolgen is bezwe ken. Een zoon van genoemden landbou wer, die even later nog eens ging kijken, daarbij zijn fiets aan den dijk achterla tende, bemerkte bij zijn terugkomst tot zijn niet geringe verbazing, dat de fiets was verdwenen. Wanneer deze niet aan den rechtmatigen eigenaar terugkomt, is het een dubbele schadepost. Wissenkerke. J.l. Maandag werd alhier ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den oud-waterbouwkundigen ambte naar van den pal. VlietepoJder, den heer P. Krijger. De overledene stond tijdens zijn actieven dienst bekend als een zeer kundig en daarom bij zijn superieuren goed aangeschreven ambtenaar. Daarom was hij zelfs bij de troonsbestijging van H. M. onze Koningin begiftigd met de zilveren eere-medaille van de Oranje- Nassau-o'rde. Twee zijner zoons en ver schillende andere jongelui hadden aan zijn kunde en invloed hunne plaatsing als waterbouwkundige te danken. Met hem is weer een ambtenaar der oude garde), die gedurende zijn 40-jarigen actieven dienst veel tot {te verzorging van de oeververdedigings- en waterkeerende wer ken van ons piland bijdroeg, ten grave gedaald. Aan zijn graf werd gesproken door ds. Van der Linde, terwijl de heer C. N. van der Ileijde met enkele woorden, van den ontslapene tafscheid nam door de hiorvo-ien vermelde verdiensten van den overledene in herinnering te brengen. De oudste zoon dankte de sprekers na mens de familie voor de eer zijn vader bewezen. Ritthem. De collecte onder de inge zetenen gehouden ten behoeve van de vluchtelingen bracht op f 60.90. Serooskerke.(W.) Gistermorgen vertrok ken er weer pen aantal Belgische vluch telingen uit deze gemeente naar Enge land en Antwerpen. Van de 80 vluchte lingen, die hier voor rekening van het. comité verpleegd werden zijn er nu nog; een 15-tal over uit Antwerpen, Mechelein en Leuven. Het mag gezegd worden, dat zij zich hier goed gedragen hebben en dankbaar zijn vertrokken. Maandagavond tusschen IOV211 uur was bier duidelijk een Zeppelin zichtbaar. Het luchtschip verdween in Westelijke; richting. Hulst. Door den .Commissaris der Ko ningin is benoemd tot lid der Gezondheids- oommissie, zetel Hulst, dhr. L. J. Colsen,. veerarts te Hontenisse jen is tot voor zitter dier commissie laangewezen dhr II. H. Reuling te Hulst. Schoondijke. Een honderdjarige. Alhier hoopt Zondag 8 November Mej. Maria Tak, weduwe van Hubiegt de Bliek haar honderdsten verjaardag te vie ren. Het oudje is nog zeer kras, gezicht en geheugen zijn nog zeer goed. Zij ver richt nog haar huiselijke bezigheden en vertelt juist in deze tijden nog vaak vait do gebeurtenissen in 1830 en 1870.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1914 | | pagina 2