Binnenland. Uit de Provincie, G< BelJ Bijna alle officieren en matrozen werden gered. Het verlies bezit geen groote militaire be teekenis. Van andere zijde De „Hermes" werd Zaterdagochtend om 8 uur door twee torpedo's getroffen. Het schip bleef nog 45 minuten drijven, kan telde toen en zonk. Andere vaartuigen redden de bemanning, waarvan echter 45 leden vermist worden. De „Hermes" was een beschermde krui ser van 10.500 P.K., met een waterver plaatsing van 5600 ton en was in 1898 van stapel geloopen. De bemanning telde 437 koppen. Prediking van den heiligen oorlog? Van Turksche zijde is, gelijk de „Tiigl. Rundschau" meldt, de volgende procla matie in de Arabische taal aan alle Mo- hammedaansche soldaten, die in de rijen der bondgenooten strijden, uitgevaardigd: „Mohammedaansche soldaten, gij be vindt u in handen van de vijanden van Gods recht en geloof. Men hen tezamen trekt gij in den oorlog. Wanneer gij dit echter doet, begaat gij zonde tegen het geloof, welke Gods toorn zal wekken. Mohammedaansche soldaten, die op het slagveld vallen, waar zij aan de zijde Van de vijanden van het geloof strijden, zullen eeuwig in de hel moeten zuchten, waar zij vereenigd zullen zijn met zon daren en verdwaalden. De Franschen hebben het geloof met voeten getreden, God en den Hemel den oorlog verklaard. Allah zegt echter in den Koran, dat hij hen, die met goddeloos volk ten strijde trekken, zal vernietigen. Het is onze heilige plicht de Fran schen te vernietigen jen de wereld van don Islam uit hun handen te redden, tegen hen de banier van het ophoer te verheffen. Wanneer gij aan hun bevelen gehoor zaamt en ten strijde trekt, zult gij in den oorlog tegen een volk, dat tot verde diging van het recht en de rechtvaardigt- heid de wapenen heeft opgenomen, on voorwaardelijk sterven. Alle ongeluk, dat |0ver den Islam is gekomen, hebben Engeland, 'Rusland en Frankrijk over u gebracht. De tijd is gekomen om op1 te staan tegen hen, die onze eer en trots vernieti gen". Korte Oorlogsberichten. In de Noordzee. Men meldt uit IJmuideu aan de „N. R. Ct.": De schipper van den stoomtrawler 1JM 87 keerde Zaterdag uit zee terug en deed een wonderlijk verhaal, voor de waarheid waarvan ook de overige opvarenden in stonden. Vrijdagavond jl. te 8V2 uur visschen.de voelde men het stoomschip plotseling vajtloopen en achteruittrekken. Nadat on middellijk de machine stop gezet was, zag men achter de trawler, tussclien de vischlijnen, een onderzeeboot boven water komen, die blijkbaar in 'het trawlnet ver ward geraakt was. Van den trawler riep men den onderzeeër iets in het Engelsch toe, maar kreeg geen antwoord. Toen daarop de duikboot begon te trekken, waardoor de zee over het achterschip sloeg en van den onderzeeër plotseling een licht- of vuurpijl werd afgeschoten, achtte men het geraden, de vischlijnen te kappen en met prijsgeving van de netten en de vangst zoo spoedig mogelijk naar IJmuiden terug te stoomen. De Duitschers in Antwer pen. Op een door het hulpcomité voor Duitsche vluchtelingen uit België hij den cdvielen gouverneur van Antwerpen ge vraagde inlichting omtrent den terugkeer van Duitschers naar Antwerpen, werd go- antwoord dat bestendige terugkeer van be middelde Duitschers gewenscht was. De bevolking was rustig en verstandig. De „Daily Mail" meldt, dat de Duit schers Rijssel ontruimd hebben. De Keizer van Duitschland vertrek Zaterdag naar Koningsbergen. Het bonte leger der geal lieerden. Re correspondent der „Tri- buna" te Duinkerken zegt, dat de Fran sche soldaat volkomen uitgeput is. De soldaten hebben bijna geen tijd aan de verzorging van hun lichaam te denken. Zij moeten alle drie a vier dagen eindet looze marsohen afleggen en lijden zee» onder de ontberingen en het gebrek aan zindelijkheid. Men weet als men ze ziett, niet of men medelijden met hen of be wondering voor hen moet voelen. De koloniale troepen zouden verstijfd zijn van koude. De Indiërs schijnen de koude iets beter te kunnen veTdragein; zij zijn ook warnier gekleed dan de troe pen uit Afrika, die bovendien in de open lucht moeten slapen. Het meest benijdenswaardig zijn de En- gelschen, die zich in zekere mate als toe risten gevoelen, aan niets gebrek lijden en een soort aristocratie vormen in het bonte leger der bondgenooten. Het bombardement van Tsingtau is Zaterdag begonnen. Eenige forten zijn ver nield. Het „Handelsblad van Antwerpen" zal Van morgen, Dinsdag, af weder ver schijnen onder dezelfde redactie. Te Antwerpen is een proclama tie uitgevaardigd, waarbij de vesting voor het verkeer met automobielen wordt ge sloten, uitgezonderd: 1. automobielen van het leger en de vloot; 2. van de brand weer; 3. automobielen, die voorzien zijn van een bijzondere vergunning van het gouvernement van Antwerpen. Alle voor 28 October verleende vergunningen zijn niet meer geldig. Overtredingen worden met inbeslagne ming van het rijtuig en een geldboete tot 3000 Mk. gevangenisstraf gestraft. Bij een Antwerpsch dokter vervoeg den 'zich drie Duitsche officieren met ver zoek om burgerkleeren, om op deze wijze de "Nederlandsche grens over te komen. Op een morgen ontbraken er op het appel van de bezettingstroepen te Ant werpen 900 Duitsche soldaten, die naar men vermoedt allen gevlucht zijn. Naar uit Konstantinopel wordt ge meld, heeft de Turksche minister van fi nanciën derf Franschen gezant te Kon stantinopel medegedeeld, dat het optre den der Turksche oorlogsschepen plaats had buiten weten van de Turksche regee ring. Bij de Nederlandseh-B1 g i- sche grens. Zaterdagmiddag om on geveer 4 uur vloog een vliegmachine kort bij de Nederlandsch-Bclgische grens. De vliegmachine, die bommen wierp, werd achtervolgd door een taube. Beiden zet ten koers in Zuid-Westelijke richting en waren spoedig niet meer te zien. Korten tijd later werden niet minder dan 5 vlieg machines waargenomen, die op Neder- landsch gebied vlogen. NaarZeebrugge. Zaterdag kwa men hier verscheidene personen van Bel gische plaatsen aan, die verklaarden, dat nog steeds aanzienlijke Duitsche verster kingen in de richting van Zeebrugge ver trekken. Een ultimatum aan Turkije. Naar men in diplomatieke kringen ver neemt, zou er aan de Porie een nota worden overhandigd om opheldering te vragen over de aanvallen in d© Zwart® Zee en om te eischen dat de Duitsche officieren en manschappen van de Turk sche schepen zullen worden verwijderd en dat de Goeben en de Breslauzullen worden ontwapend. Ingeval van weige ring zullen de betrekkingen tusschen Tur kije en do verbonden mogendheden wor den afgebroken. Het antwoord van Turkije is nog niet ingekomen, maar men geeft de oprechte hoop te kennen, dat het van een aard zal wezen, geschikt om ©en uitbreiding van de vijandelijkheden af te wenden. Turk ij een de oorlog. De Turk sche kruiser Sultan 'Jawoes Selim heeft Sebastopol met succes beschoten; de stad is in brand geraakt. Turk ij e en Engeland. Het En- gelsche ministerie van buitenlandsche za ken heeft een uitvoerig communiqué gepu bliceerd, waarin gezegd wordt dat de Turksche regeering zonder voorafgaande waarschuwing Vrijdag de telegrafische verbinding met het Engelsche gezantschap te Konstantinopel verbrak. Het lijdt geen twijfel, dat andere agressieve handelingen van de zijde der Turksche regeering zul len volgen en de regeering van Groot- Britannië de noodige maatregelen moet nemen om de Engelsche belangen en het Engelsche grondgebied, alsmede Egypte te beschermen tegen do reeds gedand en te verwachten aanvallen. Do laatste zitting der Jeugdrecht- bank te Keulen leverde 'een verrassing op. Wegens voortgezet spijbelen moest zich een 15-jarige jongen verantwoorden. Hoo verbaasd keken d© rechters, toen een net onderofficierlje verscheen, die 3 Aug. er van door was gegaan en zich bij het 53e regiment aangesloten had. Hij was in pad vinderuniform. Wegens zijn dapperheid bij de bestorming van Luik en Namen was hij tot onderofficier bevorderd. Thans staat hij hij Rijssel en was met verlof overge komen, om zich te verantwoorden. Van veroordeeling was natuurlijk geen sprake, de jongen kreeg van rechters en advoca ten, behalve hartelijke wenscben nog 'een flinke fooi mee. De jongen vertrok weer onmiddellijk naar het front. Een ridderlijke Duitscher. De correspondent van de> „Times" in Noord-Frankrijk verhaalt, dat onder de gewonden, die voor het gevecht aan de Yser achter het front werden gebracht, een jonge Duitscher was, wiens bloedeloos, verstandig gezicht bijna geheel schuil ging onder een verband. Hij kwam uit den Roode Kruistrein en werd behoedzaam in een bed gelegd in een geïmproviseerd hospitaal in een spoorwegloods. Een groep verpleegsters stond rondom hem, sommige met tranen in de oogen. „Hij redde het leven aan zeven Franse he soldaten". Een door bloed bevlekt stuk pakpapier, op een deken gespeld, ver haalde ons, dat de jonge Duitscher een held was. Onder de ontploffende grana ten en de barstende shrapnels was deze enkele, eenvoudige mededeeling alles, wat de mannen der Fransche ambulance tijd hadden, om ons mede te deelen. Doch het was genoeg. Men is gelukkig te weten, zoo voegt de „Times"-correspondent er aan toe, dat deze vertegenwoordiger der ware Duitsche ridderlijkheid en beschaving door een En- gelschen dokter goed wordt verzorgd, en dat hij hem hoopt te redden, als zorgvul dige verpleging en medische wetenschap dit kunnen. Belgische hecren uit Brussel te Maastricht aankomende, veiteUen, dat het Duitsche bestuur te Brussel Woensdag bij1 aanplakbiljet heeft bekend gemaakt, dat alle leden van de Belgische burger wacht, die tegen de Duitschers in het vuur geweest zijn, zich moeten aanmelden en zoo zij in gebreke blijven gestraft zul len worden. Velen van die heeren, die zich weer over ons land naar Brussel begeven hadden, verlaten de stad. Reuter meldt uit Bordeaux dat ach teraf gebleken is, dat het stoomschip Amiral Ganteaume, dat vluchtelingen naar Engeland bracht en gezonken is, zonder reden en in strijd met alle internatio nale gebruiken getorpedeerd was. „De inval van Duitschers in An gola" schijnt van weinig betaekenis te zijn. De Portugeesche regeering weet van niets. Aan de Adriatische Zee. De beschieting van de vestingwerken van Cattaro van den Lowtsjenberg af duurt nu reeds acht dagen. Door de samenwer king van de, Oostenrijksche zeemacht in de haai van Cattaro kon de Fransche vloot niet deelnemen aan de beschieting, wat ten gevolge had, dat do batterijen van de Lowtsjen, ondanks de groote in spanning, aan de Oostenrijksche verster kingen geen merkbare schade hebben toe gebracht. De Montenegrijnen vuurden voor namelijk op het fort Vermatsj. Keizer Wilhelm en liet IJ ze- ren Kruis. Koning Ludwig van Bede- ren beeft, in overeenstemming met alle Duitsche Bondsvorsten. Keizer Wilhelm verzocht liet IJzeren Kruis, tweede en eerste klasse, als opperbondsveldhoer te willen aanvaarden, ter eere van het roem rijke Duitsche leger. De Keizer heeft daarop den Koning en de Bondsvorsten met een telegram uit het hoofdkwartier zijn dank betuigd. De Keizer zal het IJzeren Kruis dragen, ter herinnering aan de vastberadenheid en dapperheid, waarin alle Duitsche stam men in den strijd voor Duitschland's eer hebben uitgemunt. Zaterdag zijn in Knock© de huizen aan den Zeedijk, evenals in Ostende ge beurde, ontruimd. De nrensohen, die daar wonen, mogen daar niet meer verblijven. De kathedraal te Reims. Daar hot Fransche legerbestuur wederom een batterij voor de kathedraal te Reims heeft opgesteld en waarnemingsposten op den toren van de kathedraal ingericht,, heeft de Pruisische gezant bij' het. Vati- caan in opdracht van den rijkskanselier hij de kurie een protest ingediend tegen het op harbaarschie wijze misbruiken van godshuizen. De Franschen alleen, zoo wordt in het protest gezegd, dragen de verantwoordelijkheid voor mogelijke be schadiging, die zij op huichelachtige wijze den Duitschers ten laste leggen. (N. R. Ct.) Valsche zilverbons. Er zijn valsche zilverbons in omloop. Een onzer abonnés was zoo welwillend, in het belang van het publiek, onze aan dacht te vestigen op zulk een nagemaak te f2.50-bon, welke men op het eerste gezicht niet dadelijk als valsch herkent. Vergelijkt men haar echter met een echte, dan 'ziet men spoedig dat de handteekenin- gen met inkt erop geschreven zijn. De naam Bertling hoeft dei namaker blijkbaar niet goed kunnen lezenVoorts is de, on der aan de zilverbon gedrukte strafbepar ling met grooter letter gedrukt en neemt ze drie regels in, terwijl op een echtte bon' slechts 2V2 regel daarvoor noodig is. Het serie-nummer van de valsche bons moet 345 zijn. Men zij das op zijn hoede. „Hand." Belgische vluchtelingen. De „Staatscourant" van Zaterdagavond bevat de volgende mededeeling Het heeft Hare Majesteit de Koningin behaagd mij op te dragen openlijk uit te spreken, dat Hare Majesteit diep getrof fen is door de talrijke uitingen van dank baarheid, door Belgische uitgewekenten tot Haar gericht, voor de hulp en den steun, alom in Nederland ondervonden'. Hare Majesteit betuigt voor die gevoelens Hare booge waardeering. Het is Hare Majesteit ©ene voldoening to ontwaren met hoeveel liefde het ge- heele Nederlandsche volk zich gewijd heeft aan de vervulling van de plichten, ge boden door gastvrijheid en menschelijk medegevoel. 1 De Minister van Binnenl. Zaken, CORT v. d. LINDEN. Roosendaal. Men meldt uit Roosendaal, dd. 30 Oct. Wie thans het station Roosendaal moet passeeren denkt zich weer terug te vin den in de beruchte dagen van den Ant- schen uittocht. Alleen staan de gezichten der vertrekkenden wat vergenoegder, want het geldt nu voornamelijk den terugkeer naar België. Wij vernamen ,uit officiëele bron dat van 26 tot 30 October naar Ant werpen terugkeerden 60250 mienscben, waarvan in die dagen weer uit Antwer pen opnieuw naar hier terugkwamen 12500. Vandaar de enorme drukte op ons groot station. Hier verblijven nul nog 7500 vreemdelingen. Do geruchten omtrent uitbetaling der loonen van het Belgisch Spoonvegperso- zijn nog niet bewaarheid. Voor velen was dit heden hier een teleurstelling. „Msb." Kamerverkiezing Roermond. Ten gevolge van de bevordering van den heer M. C. E. Bongaerfs tot inge nieur van den Rijkswaterstaat der 1ste klasse, moet in Roermond eene verkiezing plaats hebben. De verkiezing zal plaats hebben 17 November e.k., de stemming, zoo noodig, 26 November d.a.v., de her stemming, zoo noodig, 3 Dec. d.a.v. Middelburg. Men schrijft ons: Zondag avond te ongeveer 9 uur ontstond in de omgeving van de Markt een groote opschud ding, doordat plotseling een bijzonder hevige knal werd gehoord. Het bleek dat de electrische tram, die op dat oogenblik van Vlissingen aankomt, op de Markt ge reden was op een ontplofbaar voorwerp dat op de rails lag, want hij de knal werd een vrij hoog opslaande vlam waargeno men door de surveilleerende politie-be- amhten, terwijl op de plaats waar het voorwerp gelegen moet hebben een zware kruitdamp hing. Het is bijna niet aan te nemen, dat het een gewone patroon voor een geweer was, zooals thans zoovelen hier in hun bezit 'hebben,, wat het wel is geweest zal wellicht een nader onder zoek kunnen uitmaken. Thans kon alleen geconstateerd worden, dat do aarde tus schen de steenen was weggeslagen en dat van de klinkers ter plaatste stukjes af waren. De hevig geschrokken passagiers waren in een minimum van tijd uit do tram, die onmiddellijk stopte. Door de gcheelo stad en zeker ook daarbuiten is de slag gehoord en van een grooten af stand kwamen de mcnschen aanloopen. In dezen tijd van hommen en allerlei akelige dingen zijn baldadigheden zeker zeker nog minder op zijn plaats dan ooit en het is te hopen, dat de dader gevonden en ter dege gestraft wordt. Men schrijft ons: „Op het voetbalveld achter de Meelfa briek is Zondagmiddag bij het spel een jongen uit. Vlissingen zoo tegen een zijner hteenen geschopt, dat hij met ©en gebro ken been per brancard naar het gast huis moest worden overgebracht." Edel spel Bij de politie werd Zaterdag aan gifte gedaan van vermoedelijke verdui stering van een rijwiel ten nadeel e van een rijwielhandelaar Reeds was men den huurder van het rijwiel op het spoor, toen vermoedelijk, door dat lont geroken was, het rijwiel Zondagmorgen weder voor de deur van den verhuurder werd terug gevonden. Door de politie is proces-verbaal opgemaakt tegen vrouw S., die in tegen woordigheid van politie-ambtenaPen dreig de haar man te zullen dood slaan en daarbij een pook van onder haar rokken te voorschijn haalde. De pook werd in beslag genomen. In den nacht van Zaterdag op Zon dag werd de hulp der politie ingeroepen voor een man die in dronkenschap minder vriendelijk tegen zijne vrouw optrad, hij werd ter ontnuchtering opgeborgen op het politiebureau. Alhier is een 56-jarige Belgische vluchteling op den Noordweg door een beroerte getroffen en direct overleden. Alhier neemt de laatste dagen het aantal vluchtelingen niet meer in die mate af als in (liet begin der vorige week, terwijl toen per dag ongeveer 300 per sonen gratis naar Esschen werden ver voerd, bedroeg dit Zondag slechts onge veer 50. De geruchten over het in dienst roepen van mannen van 18 tot 30 jaar en de loop der krijgsbedrijven in West- Vlaanderen hebben hier zeker invloed op. Voor leden zijn 175 biljetten uitgereikt. Met den eersten extratrein vertrok ken heden ongeveer 170 personen, met den tweeden slechts enkele. Van uit Vlis singen zaten in de beide .treinen wel meerderen maar in vergelijking met ver leden week itoeh zeer weinig. In beide treinen bleven honderden plaatsen open. Gisteren werden 2018- en heden 1982 bons voor warm eten afgegeven. Door het Belgisch comité is besloten een school te openen met Belgisch per soneel, welke hoogstwaarschijnlijk in de sociëteit St. Joris zal worden gehouden. Het plaatsingsbureau heeft thans het meeste werk met menschen die meestal door geldelijken toestand gedwongen van woning wenschen te veranderen en komt daarbij steeds voor groote moeilijkheden te staan, ook kwamen de laatste dagen weder enkele nieuwe om huisvesting vra gen. 1 t 1 II De 16-jarige N. die heel wat op zijn kerfstok heeft is hedenmorgen voor den officier van justitie geleid. 1 In de Noordstraat voor het postkan toor zakte Zaterdagmorgen een voor een dogkart bespannen paard in elkaar. Het bleek een der geïnterneerde paarden, die opgekocht zijn, te wezen. Het ongeluk kige dier heeft zoo door den oorlog ge leden, dat het geheel uitgeput is. He| vel zit river de beenderen. Tot twee maal toe .viel hot om en het kon dan ook niet langer voor de wagen staan en werd wankelend aan de hand weggevoerd. Goes. Plaatselijk Steuncomité. Dankbaar kan het genoemd comité nog de volgende giften vermelden: N. N. door Mr. J. S. f2.50, van dhr. A. Wisse door Mr. J. S. f 10, van den heer Hartogh van Ark te Bodegraven door mej. v. A. f 2.50, terwijl ook nog dank meet gebracht worden aan de dames van Cainpen, Van Calinthout, Pilaar, Stieger v. Schie, en Mulock Houwer voor steeds verschaffing van koffiewater, melk en kinderpap. De ontvangsten met de vorige opgaven beloopen tot heden saam f2288.85 en 752.25 francs. Daar het getal behoeftige vluchtelingen eer toe dan afneemt, is ver sterking der kas zeer gewenscht, waarv'oor het comité zich blijft aanbevelen. DE LIGNY, Penningmeester. Volgens de M. C. is in de duinen een flesch aangespoeld met kennisgeving van 't vergaan van een motorboot. Het papier was gtetcekend „Jansen, Goes". Bij beschikking van den Minister Van Waterst'at is bepaald, dit de ii ge nieur van den Rijkswaterstaat 3e kl. J. A. Ringers tot 1 Mei 1915 belast blijft met de waarneming van den dienst van arrond.-ingenieur in het arrondissement Goes van dc 11e directie. Op de Vrijdagavond te houden ver gadering van de Ver. voor Algemeen© Wetenschappelijke Belangen, alhier, zullen o.a. aan de orde komen de verkiezing van twee bestuursleden, wegens vertrek van den heer J. de Iloogh en periodiek© aftreding van den heer L. van Bruggen; en het werkplan 19131914. Vlissingen. Alhier zijn de openbare scholen thans reeds drie weken gesloten, daar zij voor asyls voor vluchtelingen in gebruik zijn, geleidelijk wordt voortgegaan met de ontruiming en hoopt men spoedig het onderwijs weder als gewoon te kun nen geven. Het vertrek was echter Zaterdag en Zondag minder groot dan de vorige dag«n, vooral Zondag was het heel wat minder. In de jongste vergadering van den ge- gemeenteraad is ook reeds de vraag ge steld wanneer de scholen ontruimd zou den zijn en is door den burgemeester in bovengenoemden geest geantwoord. Vrijdag is alhier een voorloopig co mité tot oprichting en in standhouding; van een volksgaarkeuken opgericht. Leden van dat comité zijn do hecren Hogerzeil, Huijsmans, Polderman, Nieuw- kuyk, Israel, De Meij, Jungcurt, Zietse, Heine, Mannoury, Tichelman en Hensel. Do opening van de volksgaarkeuken zal binnen enkele dagen plaats hebben. (M. Crt.) Hansweerd. De laatste dagen zijn weer vele Belgen met de Telegraafboot uit Ant werpen teruggekeerd, sommigen met hun huisraad bij zich. Nisse. Onze gemeente, die ook haar deel van de Belgische vluchtelingen gekre gen had, n.l. 101, wordt thans gaande weg daarvan bevrijd, zoodat er thans maar enkele meer over zijn, die niet in lum eigen onderhoud kunnen voorzien^ Het was eigenaardig hoe sommigen zich reeds eigen gevoelden, zoodat bij 't af scheid menige traan werd weggepinkt Schore. Vrijdagmiddag vergaderde de raad. Ingekomen stukkenle. bericht v*an G-ed. Staten dal de hecren Kareis© en Sterk benoemd zijn tot zeiler. 2e. Van Ged. Staten een bericht, dat z;ij aan het college van Prov. Staten zullen voor stellen afwijzend te beschikken, doch ge negen zijn een voorstel tot Tenteloos voor schot te verleenen indien de raad besluit den weg 'te verbeteren overeenkomstig advies van den provincialen ingenieur. Daartoe wordt met algemoene stemmen besloten. De Voorzitter deelt verder mede, dat sollicitanten zijn opgeroepen tegen 7 No vember a.s. naar de vacante betrekking van hoofd der school en verder wordt medegedeeld, dat tot heden tevergeefs is getracht een tijdelijke kracht aan te stel len voor dlrr, de Visser, die wegens ziekte verhinderd is dienst te doen. Aan een verzoek van don veldwachter Hennekam om hem te waarboigen, dat hij vrijheid krijgt in zijn huis en op zijn erf zal zoo mogelijk voldaan worden. Hierna wordt de begrooting voor het jaar 1915 behandeld en vastgesteld op een bedrag van f 10211.26 in ontvang en uitgaaf met een post onvoorziene uitgaven Van f 109.02. Daarna worden reclames kohier H.O. be handeld. 3 reclames waren ingekomen n.l. le. Dr. Koltï, 2e. C. v. d. Borght, 3e J. Luijk. Beide eerstgenoemden werden gehandhaafd doch no. 3 werd 1 klasse verminderd. Den aanslag van v. d. Borght werd géhandhaaft wegens te laat inkomen. De begrooting 1915 van Burg. xVrmbe- stuur werd eveneens vastgesteldidem do rekening van dat lichaam over 1913. Daar de ontvanger van het Burg. Arm bestuur overleden is, werd besloten de borgtocht voor den nieuwen titularis op f 1000 te laten, het salaris op f 120 per jaar. Bij de rondvraag bespreekt dhr. Ver- haagen even het werk onder de Belgische vluchtelingen en de thans zeer modde rige straten. De voorzitter zegt: Wat het eerste be treft is gedaan wat kon, en wat de stra ten aangaat, deze zulten moeilijk te ver beteren zijn, want er is geen werkvolk' te krijgen. Dhr. in 't Anker zr. gt: Werkvolk vol doende, in de Vroone woont ook neg een werklooze. D|p voorzitter zegt voorziening toe. Waarde. In do Vrijdagnamiddag gehou den zitting van den gemeenteraad werd be sloten bet totaal aan bijdragen, verschul digd voor den inkoop van op 1 October 1913 in dienst zijnde gemeenteambtena ren, zal Worden betaald in 40 annuïtei ten. De Digr00ting van het Burg. of Alge meen Armbestuur weid goedgekeurd in ontvang en uitgaaf op f 1786.86. De b; grooting der gemeente dienst 1915 werd vastgesteld in ontvang en uitgaaf op f 11491,01. Men verzoekt ons, ter voorkoming van misverstand, nog eens te verwijzen naar de predikbeurten te Waarde en Krab- bendijke op a.s. Dankdag. Rilland-Bath. Zaterdagvcoim ddag h eld de raad dezer gemeente een openbare ver gadering onder voorzitterschap van den heer L. J. Lucasse, burgemeester. Tegen woordig alle leden. De notulen der vorige vergadering werden onveranderd goedge keurd. Aan de orde is thans een voorstel van B. en W. om de Waterleiding Mij. Zuid-Beveland op te dragen de waterlei ding van Rilland naar Bath door te trekken met huizen van 80 m.M. Dit voorstel werd met algemeene stemmen aangenomen, zoo dat ook Bath, binnenkort van de water leiding zal "kunnen profiteeren. De ge- meentebcgrooling Voor 1915 wordt vastge steld. Bij rondvraag vraagt dhr. A. Blok of de vluchtelingen nog niet uit do school kunnen, en of het geven van on derwijs daal zet. De vooj getal vluchtf het niet me langer te de school onderwijs Heinkenszl zal op Woel een verg add den bondsJ Noord-Be velf denle. leden der (i| ling en de| zal te 6 ieder, die hl Jonge lingsv'l Stavenissi gemeentera:i[ 1915 vastgl f20124, 83 j het Burg. op een bel noeind tot werd de he ver werd li gemeen te-wl leiding Vanl leidingcomif treffende h| de vorige •den gebrac te laten n| Met 5 vJ Raad tot al naar aanleif zoek van Gem. en Daarbij wil men ee n te| houders. Ritthem. gemeen teral deling val ken de geml 1915, wellf hoofdsom besloten dd meen te bel collecteereil Steuncoinill Terneuzel afkomstig te Sluiskil, van een vc Ofschoon "werd en nl heelt om c| mocht dit reeds overl Beroeper! E.Bz. te S| Aangenol ten Bruggif Bedankt door J. H.[ woerd; te Zwartsl| Woel Waarde, 2 u. ds. Krabbendijl Japchen.l Grijpskerkd Souburg, Ritthem, P1 Eijk vaj Zoutelandc dienst. Goes, 9.30 Rotterdil De volg Nederlandl zocht ter R. van destraat, Cesar brugge. Camiel Gentbrugg (Andere over te Br; firma Gel| zoomede heer Leef heel uitgil dat het 4| brand haif afgebrand! Mo bij Nijmel landbouwl broken. EeJ uit Katw| Alhier trailleursd Zeehospiu Een viel volgde eil dorp waa il maakten. I vier, mal

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1914 | | pagina 2