GOED L. IHJVKKOT €z Goes. Aanbesteding KOOLASCII. Naar Antwerpen idministralenr de Badls. H. M. v. Brakel WinkeljÉouw ol Gouvernante, Bietenvaart op de Wester-Schelde. Wilhelmina Tarwe, Eerste nabouw Engelsche Roodkaf Tarwe, Ruwarige Essextarwe, Baardtarwe, Zeeuwsche Rogge, Petküser Rogge, Zeeuwsche Winfergerst. prijs 5 franc. BOUWLAND Bouwland en Sprink Paardenmest een Knecht een Meid een aankomende Meid Het beste adres voorj jManufactureR is dat van L. RIVIERE Groote Markt, hoek Gravenstraat, Middelburg. Burgerlijke Stand. Marktberichten. Telegrafisch Weerbericht. Advertentiën. Feuilleton. Een spook op de rails. De vrijzinnige Kiesvereeni- ging te Nieuw- en St. Joos- land beveelt bij de herstem ming op 23 dezer aan, den heer P. DINGrEMANSE Az. HET BESTUUR. waarschijnlijk 's middags. Landbouwvereeniging. Kan afgewasschen worden. Craijon-Verg rootingen. Atelier: „Wilhelmina", Amsterdam. Stoomvaart-Maatschappij „Zeeland", Vlissingen Vraagt monsters en prijscourant. Aanbevelend, Zij, die alsnog of weder om kamers aan vluchtelin gen te verhuren hebben, worden verzocht hiervan morgen (Donderdag), tus schen 10 en 4 uur aangifte te doen op de Graanbeurs. Vrijdag 30 October a.s., aanbesteden Het bouwen van een kantoor en gasmeesterswoning en het uitvoeren van eenige werk zaamheden op het terrein der gemeente-gasfabriek te Goes. per Salonboot GEREGELDE DIENST van Vlissingen naar Antwerpen v. v. Aanvangende Dinsdag 20 October, en vervolgens om den anderen dag. Vertrek 's morgens 9 uur van Vlissingen. WESTKAFELLE. Opneming Voetpaden met de Kunstwerken, in kwaliteit. Voordeeligst- in 'tgebruilo. DE STEARINEKAARSENFABRIEK "APOLLO "SCHIEDAM. Middelburg, Te pachten voor 7 jaren, WEILAND 2 Kalfvaarzen te koop, TE KOOP warme Mosselen en Erwtensoep. oon Kalfvaars Van 20—22 Oct. MIDDELBURG. Bevallen: L. Pluijmers, geb. Bucher, z. Geboren: buitenechtelijke dochter, moe der 19 j. Overleden: M. R. J. Bart, 12 w., z.; A. 'van Tiel, 83 j., wedn. v. M. J. Akker mans; C. Barentsen, 5 w., z. Van 1720 October. VLISSINGEN. Bevallen: C. S. Lammens, geb. Baart, d.; E. Witte, geb. van de Velde, z.; A. L. J. Huijbrechts, geb. Feij- ens, z.,; J. Schroevers, geb. van Belzen, d.J. Seis, geb. Aerts, z.; M. T. van Even, geb. Jordens, z.; J. Malipaart, geb. Bogte, z.; J. But, geb. Kortenbout, z.; C. B. C. Titerickx, geb. Bauwens d. (tweel.) Overleden: J. B. Engels, man van A. V. M. Everaert, z. 3 m. Vedlingsvereeniging „Walcheren". Middelburg, 21 Oct. Witte ribbing 911, Piinsesse Noblie 11, Tuinznet 8, Bismarck 10, Goud Rei- nette 11, Beur re Claiigeau 915, Nouveau Poiteau IO1/2, Soldat Labo 11 reur 12, Du- chesse d'Angulème 10, Le Lectur 10, Gold Pearmain 11, stoof peeren 7, spruiten 15 20, princesscboonen 915, uien 45, poters 21/2. alles per K.G., William Dtu- chesse 21/24, bloemkool 217, roode 24V2, savoye 25, boerenkool 1, witte 21/23!/2sla V?1- andijvie 13, alles per stuk, spinazie 3238, per ben, zuring 1012, veldsla 1011, postelein 18, alles per mandje, peen IV24 Vb, prei 56, karoten 23, rapen 2VaS1/^. rammenas 1, selderij 12, pieterselie 1. Vlissingen, 20 Oct. 1914. Boter per halve kilo f0,90 a f0,95. Eieren per 104 stuks f8,80 a f9,36. Naar waarnemingen in clen morgen van 20 Oct. medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 781.4 te Herno- sand, laagste 760.8 te De Bilt. Verwachting tot den avond van 22 Oct.: Zwakke tot matige winden uit Oostelijke richtingen, betrokken tot zwaarbewolkt, wellicht eenige regèn. Weinig verandering van temperatuur. Zoo de Heere wil en zij leven, hopen onze geliefde Ouders JACOBUS G0EDBL0ED Az. en SUZANNA ALEWIJNSE Pd. den 23en October a. s. hunne 25- jarige Echtvereer.iging te herdenken Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkind. Gapinge, October 1914. Heden overleed op het alleron verwachtst tot diepe smart van mij, bare zes jeugdige kinderen, hare we'derzijdsche ouders, broeders en zusters, mijn geliefde echtgenoote en der kinderen zorgdragende moeder JANNA WILLEMiNA DEN B0EFT, in den ouderdom van 40 jaar en ruim 5 maanden God sterke ons in dezen zwaren beproevingsweg. Uit aller naam, A. WONDERGEM. Serooskerke (W.) 19 Oct. 1914, In vliegende vaart reed, midden in den nacht, de sneltrein van New-York naar Chicago. Do machine stoomde en stampte, en uit den schoorsteen vlogen gloeiende vonken in de nachtelijke duisternis om hoog. Het was stikdonker. Geen ster stond er aan den hemelde regen viel bij stroo men neder, en de stormwind huilde en loeide vreeselijk. Maar de sneltrein vloog onophoudelijk verder: over bergen en da len, over bruggen en velden, voorbij de stille, slapende dorpen en steden. De hoofdconducteur daarboven in zijn wacht huisje kreeg het benauwd. „Als nu eens niet alles in orde was?" vroeg hij zich aarzelend af; en plotseling drukte het hem als een loodzware last op het hart, dat hij alleen de verantwoordelijkheid droeg voor het leven van al die hon derden menschen, die slapend in den lan gen trein onbezorgd voortreden. Men was bij het eerste groote station aangekomen, en terwijl er opnieuw water- werd ingenomen en de sloker de electri se ho verlichting onderzocht, overtuigde de machinist zich nogmaals grondig, of al les wel in orde was. Maar alles zag er voorbeeldig uit, en gerustgesteld begaf Voor de hartelijke en vele blijken van belangstelling, bij het overlijden van onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder ondervonden, betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, J. BRAAMSE. Goes, 21 Oct. 1914. Voor de vele bewijzen van deel neming, ontvangen bij het overlijden van mijn geliefden Echtgenoot, betuig ik mijn oprechten dank. Wed. DE BRUIJNEBroekhoven en Kinderen. Goes, 21 October 1914. Voor de vele blijken van deelne ming, ons betoond tijdens de ziekte en het overlijden van onze geliefde Echt genoote, Moeder, Behuwd en Groot moeder, MARIA KOK Jd„ betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, H. A. BREKER. Krabbendijke, 21 October 1914. De leden der Landbouwvereeniging te Grijpskerke worden dringend uitgenoo- digd tot bijwonen eener BUITENGE WONE VERGADERING op Zaterdag den 24 October 1914, des nam iddags twee ure. Namens het Bestuur: L. BOSSELAAR, Secretaris. Grijpskerke, 19 Oct. 1914. Wij maken volgens elk portret hoe klein of verbleekt ook Fraaie Heeren of Dames-Kop en Schotel met portret compleet f 0 75. Melkbeker Aschbakje Wandbord 0.70. 0.70. 1— Artistieke afwerking. Prachtige uitvoering, sprekende ge lijkenis. Prijs fl.75. (50 X 60 c.M.) 12 Briefkaarten met portret f 0.60. 12 Medaillon-foto's, keurig af gewerkt (geen Tip-Top) 0.35. Gekleurd 12 stuks 0.75. Portretten onbeschadigd terug. Zending fr. na ontvangst van postwissel of postzegels en portret. Wilhelminastraat 2. hij zich weder op zijn post. Weer ging het verder, de Roch Creek tegemoet, waar een reusachtige brug over de breede rivier ligt. Het was zoo mogelijk nog donkerder geworden, en de storm loeide nog veel erger dan straks. De machinist tuurde opmerkzaam in de duisternis voor zich uit. Er was niets te zien, niets te onderscheiden. Slechts onmiddellijk voor de locomotief lag er een heldere lichtglans op de rails. Maar wat was dat? Juist in dien lichtkring bespeurde hij plotseling de reusachtige gedaante eener spookachtige vrouw, in een zwart, fladderend gewaad, die hare armen als een heks heen en weder zwaai de en allerlei wonderlijke bewegingen uit voerde. Ontsteld deinsde de man terug; maar eer hij nog den tijd had om het spook nauwkeuriger op te nemen, was het weer verdwenen. De trein beschreef de volgende bocht en naderde pijlsnel de brug. De machinist was zeer ontroerd. Hoe zeer hij ook zijn best deed om zich zei ven uit te lachen, het wilde hem toch niet goed gelukken. Telkens weder vroeg hij zich af: „Vanwaar dat onheilspellende spook?" Of had hij zich misschien slechts verbeeld, een spook te zien?.... Om zijne gedachten af te leiden, keerde hij zich om en wierp hij een blik op den stoommeter, en tegelijkertijd wilde Door tusschu,komst van het STEUNCOMITÉ VOOR DE BINNENSCHIPPERIJ heeft de Minister van Marine toegezegd, voor de vaart van een sleeptrein met bietenschepen op de onbetonde Wester-Schelde tusschen Vlissingen, Bres- kens en Hansweert, dagelijks, kosteloos een Rijksloods ter beschikking te stellen. Nadere informatiën zijn bij bet loodswezen te vernemen. Koninklijke Wekelijksche Maildienst via de Kaap. Maandelijksche dienst via het Suez-Kanaal. Nadere inlichtingen bij de Agenten Namens het Centraal-Comité voor Vluchtelingen op N.- en Z.-Beveland, Mr. J. H. M. STIEGER, Secretaris. De GASCOMMISSIE te Goes, zal op des namiddags 2 uur, ten kantore der Gasfabriek Bestek en 4 teekeningen verkrijgbaar ten kantore der Gasfabriek a f2.50 per stel. Aanwijzing, aanbesteding en inlevering der biljetten volgens art. 34 van het bestek. Inlichtingen te verkrijgen bij den ge meente-bouwmeester en den directeur der gemeente gasfabriek. De GASCOMMIStilE Aan de Gasfabriek te Goes is Koolasch verkrijgbaar a f 1.50 per voer. hij ook een paar woorden met den sto ker wisselen; dat, dacht hij, zou hem die spookgedachten wel uit het hoofd zetten. Doch nauwelijks had hij den man aan gesproken, toen hij hem plotseling zag verbleeken en bemerkte, hoe hij met strak - ken blik en doodsangst op 't gelaat voor zich uit staarde. En daar was het dan ook weder, het zonderlinge verschijnsel, vlak voor den trein! Thans was er geen twijfel meer mogelijkbeide mannen za gen het volkomen duidelijk, terwijl het nu eens gedurende eenige seconden onbd- weeglijk bleef, en dan weer met woeste sprongen hen en weer danste. „Rijd niet over de brug", stamelde ein delijk de stoker; „ten minste niet vóór en aleer wij nauwkeurig weten, dat zij heel en al gaaf is!" De machinist was het hiermede eens. Met vaste hand greep hij naar de kruk, om den trein te doen stilstaan. Dit ging niet vlug, want de trein was in volle vaart, maar eindelijk bleven de lo comotief en de wagens toch staan. Men kon reeds het ruischen en schuimen van het water der Roch in de onmiddellijke nabijheid onderscheiden. „Wat is er te doen? Waarom slaan wij stil? Is de machine niet in orde?" riepen de hoofdconducteur en de ande ren den machinist toe, en deze stond Aanvangende 2 November 1914. Groote lichtsterkte Lanije brandduur Onovertroffen' MEERMALEN HEL GOUD BEKROOND, Agent voor de provimie Zeeland: S. L. .TACOBSON, Middelburg. nu plotseling met den mond vol tanden, want van de spookachtige gedaante was niet het geringste meer te zien, en toen hij er van begon te vertellen, klonken hem woorden van ergernis en uitbastingen van spottend gelach tegemoet. Maar met dat al bleet hij er op aan dringen, dat. hij eerst eens de rails zou onderzoeken; en daar de vertraging nu toch eenmaal geschied was stemde de hooldoonducteur er ten slotte in tce. Met lantaarns in de hand, liepen de beide mannon langs de rails voort. Alles verkeerde in de beste orde. Na weinige schreden moesten zij aan de brug zijn. Maar nu bleven zij plotseling verbijsterd staan en staken zij hunne lantaarns ver vooruit; zij liepen nog eenige stappen ver der, en stonden toen stil, als verlamd van schrik. Daar voor hen bruisten en rüischten de wateren van de Roch Creek, die tot een woesten stroom was gezwol len. De brug wasweggeslagen. „Nu?" sprak de machinist. „Ja, Frank," antwoordde de ander, „het is werkelijk wonderbaar." „God zelf heeft ons gered," zeide Frank, en hij vouwde eerbiedig de handen. „Maar God he ft toch niet de gedaante van een spook aangenomen?" vroeg de hoofdconducteur ongeloovig. Doch Frank schudde het hoofd. ,,'tMag wezen zoo het wil", zeide hij, „het was betaalt steeds de HOOGSTE PRIJZEN voor huiden en velleD. Ing. 25 Nov. 1914. A. 85 Aren 70 Centiaren (2 g. 55 r.) nabij de hofstede Zuidwerf te Seroeskerke. B. 63 A. 40 c.A. (I g. I34'/i r.) aau den grintweg te Zoutelande, (Perc. 34 der voormelde veiling). C. 23 A. 64 c.A. (186r.) te Westkapelle, (Perc. 2 der veiling d.d. 14 Maart 1914). Insclirijvingsbiljetten worden vóór 30 October 1914 ingewacht ten kantore van Notaris STRUVE te Middelburg. bij P. LAMPERT, Straatweg, Biggekerke. 2000 oude Dakpannon waarbij 900 blauw verglaasde zijn, Oude Steen R. V. Moer- en Kinderbalkje en Oude Deuren te bevragen bij J. A. BECKERS Turf- kade H 183 te Middelburg. Vanaf heden iederen Donderdag Aanbevelend, J. MUNTER Café Witte Ballon St. Janstraat. TE KOOP liefst vaste afnemer, stalhouderij „de Vijf ringen". TE KOOP rek. 26 Oct. bij J. DE WITTE, Buttinge. Tegen Mei gevraagd, die genegen is met paarden om te gaan, bij F. MAAS, Grijpskerke. Wegens ziekte van stonden aan of met Mei gevraagd, bij C. WONDERGEM, Souburg, Schooneveld. Deftige Juffr., hebbende betr. ver loren door den oorlog, zoekt plaatsing als Fransch en Vlaamsch sprekende, ook wat Boekhouden kunnende en Telephone. Brieven en adressen aan H. VAN LU1JK, Lange Weststraat, Axel. Met Mei benoodigd, bij D. TAVENIER, Seroos- kerke. Gods vinger." Daarop keierden zij ijlings naar dein trein terug, waar inmiddels bij de locomotief ook verscheidene passagiers waren bijeengeko men, die omtrent hot plotselinge opont houd opheldering verlangden. En zie, nu was het spook er óók weder midden op de rails verhief zich de don kere reuzengestalte en zwaaide zij als in razende vroolijkheid hare lange, magere armen. i 1 „Daar is zij alweer, de zwarte heks," riep Jim, de stoker, en Frank zeide met luider stem: „Het waarschuwende toeken van den Heere onzen God." Doodsbleek van schrik luisterden de pas sagiers naar het verhaal omtrent de ver woesting der brug, en huiverend staarden allen naar de nog steeds dansende spook gestalte. Maar nu besloot een der moedig sten, de zaak eens wat nader te onder zoeken. Hij wendde den blik naar de lamp der locomotief, ging er dichterbij cn zeide: „Daar is nu uw spook. Een nacht vlinder is in den reflector gevangen ge raakt, en het spook is de schaduw van het diertje." Zoó was het. Het onbeduidende beestje, dat, aangelokt door den licht glans, achter het glas der eleetrische lamp verdwaald was geraakt en nu angstig flad derend naar een uitgang zocht, was het werktuig geworden tot redding van velen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1914 | | pagina 4