Telegrammen. Gemengd lisuws. (Msb.) Belgische vermisten. Kerknieuws. Orderwijs. Laatste Berichten. Koloniën. Telegrafisch Weerbericht. Burgerlijke Stand. Marktberichten. tal volgrijtuigen brachten familie, vrien den en bekenden naar de begraafplaats, terwijl het lijk door leden van de turn- vereeniging „Medioburgum" alhier graf waarts werd gedrag-en en een gïoot aan tal landgenooten van den overledene den lijkwagen volgden. Aan de geopende groeve gaf de heer C. J. Mazure, voorzitter van „MediobUr- gum", namens die vereeniging de verzeke ring van de groote deelneming met den vader, den broeder en de tunnmakkerja in het door hen geleden smartelijk verlies. Dit verlies is des te treffender in deze droeve tijden nu alles er om gaat het menschelijk leven te vernietigen, daar tegenover staan de turners die niet vra gen naar nationaliteit, en die tot eenig doel hebben het ontwikkelen der jpensch- heid onder het devies „Frank, vrij', vroom ein vroed". De grijze vader en de andere familie leden en kennissen dankten met een hand druk dein heer Mazure en zijne clubgenoo- ten voor de laatste' eer den overledene bewezen. Een achttal bloemstukken en kransen, waaronder een van de Turnkring l'An- versoise, dekten de baar. Goes. Bevolking. In de eerste helft van October zijn ingekomen: G. van Os, paardenknecht uit Voorst, L. Vorststr. 128; O. Glinther, barbiers- ïbediende, België, Koningstr. 7/8; Wi. A. Kolkman, kellner, Arnhem, Groote Markt 3; A. M. J. Schelders, werkman, Kloa- tinge, 's Heer Hendrikskinderemdijlk 261. Vertrokken: A. P. Benjaminse, commies posterijen naar 's GravenhageJOosterkark, win keljuffrouw, Bodegraven. Er was. veel belangstelling1 voor het concert van gisteravond, al beantwoord de ze niet bepaald aan de stoutste ver wachtingen, doch moet dit niet aan de ■ernstigs tijdsomstandigheden toegeschre ven worden? Met het oog: op> het goede doel vulling: van de kas van het Co mité voor vluchtelingen was het te betreuren, dat de zaal niet eivol was; ofschoon men nog gelegenheid genoeg heeft om deze zaak te gedenken. Doch ook de medewerksters, die voor het eerst of bij1 vernieuwing ons' Gcesohe publiek van haar groote talenten hebben blijk ge geven, verdienden een grooter audito rium. Intussehen, zij' kunnen verzekerd zijn van de dankbare gevoelens der hoor ders. 'tWas een muzikale avond, waar goede kunst te heimeten viel. Mevrouw Cla ra van den BergheBamberg van Ant werpen bebeerscht het klavier volkomen. Beethoven en Chopin zijn bij deze mees teres in goede handen; mejuffrouw Ele- onora Rijekoord van Antwerpen gaf ons op verdienstelijke wijze veel uit den Vlaamsohen liederenschat, 'n opfrissching Van den bekenden Hullebroecikavond (tus- scihen twee haakjeshaar Vlaamsoh klonk [bekoorlijk) en mejuffrouw Betsy Dhont van Middelburg z;ij hoogelijk geprezen om haar gevoelvol vioolspel. Summa summarum, 't was een gcede avond, zoo voor ons, Hollanders, als voor onze gasten, de Belgen. En tenslotte ook voor het Comité, dat dankbaar de recette zal aanvaarden. Een woord van lof aan de beide leden van de regelingscommissie, die den avond georganiseerd hebben, is hier op z'n plaats. Domburg. In de gisteren gehouden ver gadering van den gemeenteraad, waarin alle leden tegenwoordig waren en de bur gemeester voorzitter was, werd allereerst de g'emeentebegrooting 1915 op een ont vangst en uitgaaf van f 12902.96V2 vast gesteld. Naar aanleiding hiervan deed de burge meester het voorstel de kermis af te schaffen, welk voorstel door den raad met algiemeene stemmen werd verworpen. Enkele Leden klaagden over den toe stand van de slechte verlichting: der straat lantaarns. Ook bij' particulieren wordt hier over veel geklaagd. Besloten werd hier in zoo (fepoedig mogelijk, door een schrijven te richten aan de betrokken Maatschappij' verandering te brengen. Na eenige zaken van huishoudelijken aard te hebben vastgesteld, had af- en over schrijving van enkele posten der gtemcenfe- begrooting 1914 plaats. 0- en W. Souburg. Maandag vergaderde de „Vereeniging tot stichting en instand houding van een School met den Bijbel". Na opening door Ds. Kerkhof brachten secx. en penningm. hun verslagen uit. Het aantal leerlingen bleek standvastig'; het ledental vermeerderde met 5 en ver minderde met 3. De uitgaven en ontvang sten bedroegen over 8 mnd. f3432,54 en £4866,631/2- Tot bestuurslid werd ge kozen dhr. A. Lorier, die deze benoeming aannam. Na eenige bespreking werd be sloten het 20-jarig bestaan der school niet onopgemerkt voorbij te laten gaan. Het bestuur zal deze zaak verder rege len. Hierna werd een voordracht gehouden over „de opvoeding door de school". Na de gebruikelijke rondvraag sloot bet be stuurslid K. Wielemaker met dankgebed. Moord. Zondagnamiddag is te Leeuwarden een 36-jarige vrouw, moe der van vier kinderen, vermoord. Het slachtoffer, vrouw Die Jong, wonende met nog zeven gezinnen in een huis aan den Groenenweg, leefde sedert ©enigen lijd in onmin met zekeren H., die met zijn moe der in hetzelfde huis woont. Zaterdag avond had de 'vrouw reeds' de hulp van de politie ingeroepien en gedurende eenigei uren had zich een agent in den omtrek van de woning opgehouden. De nacht ging kalm voorbij1. Zondagmorgen ging. H. met zijn zwager T. op stap en dronken hier en daar een borrel. Aangeschoten; keerden zij terug en drongen nu met ge weld, zonder dat er iets voorviel, de ka mer van De Jong' binnen, die met vrouw en kinderen om de tafel zat. Nauwelijks' waren beiden in de kamer of H. trok een mes en bracht daarmee de vrouw een steek in de borst 'Hoe. Het slachtof.feiB vluchtte, ernstig gewond, de straat op, vroeg aan eenige menschen wat water en zakte ineen. Zij' werd in een woning gedragen en gaf daar den geest. Het mes was tot het handvat in de borst gedrongen'. Die dader is daarna, weer met ziijn, zwager de straat opgegaan, naar bij' zieide, om zich aan te geven. Onderweg werd hij1 door een agfent opgepikt en naar bet bu reau gebracht, waar T. eenigen tijd later ook een plaatsje kreeg'. De dader werd, nadat hij' volledig1 had ■bekend, in het Huis van Bewaring' opge sloten, terwijl zijn zwager in het poli tiebureau werd opgeborgen. H. die eenigen tijd Ln 't krankzinnigen gesticht tie Franeker is Verpleegd, nadat hij miet anderen wegéns: een ernstig' verzet tegen de politie was aangehouden, moet Zaterdag zijn ontslag hebben gekregjem als arbeider aan de gemeentegasfabriek, eein ontslag, waartoe het slachtoffer, naar ziijn bewering, moet hebben meegewerkt. Zeldzaam. Als hooge zeldzaam heid kunnen wij' vermelden, dat de heer H. Van Beek te Hazersfoud© om den an deren dag rijpe frambozen va,n de koude grond plukt. En dat in October! Geïnterneerd. Zondag ontbra ken op appèl 61 Belgische geïnterneer den in het kamp te Harderwijk. De com mandant heeft verzocht aan de burge meesters der omliggende gemeenten op sporing en aanhouding. Een ontroerend oo'genblik. Een ooggetuige schrijft uit Breda aan „Het Volk": In de BOfSchstraat nabij het Plein, waar een is,troom van Belgische vluchte lingen nog steeds voor de bureaux van het steuncomité elkaar .verdringen, trek ken ook vele moeders met bare kinderen aan de hand door de straat. Plotseling schiet van achter een hoek van de straat een aantal militairen te paard de straat in, en de ongelukkige kleinen, vreezende dat het „Dutsers" zijn, vallen onverwijld langs den weg met opgeheven handen smeekende opl de knieën. De voorbij trekken de troepen, blijkbaar daardoor ontdaan, houden halt en eenigen hunner stijgen af om de arme ongeluk kige kleinen gerust te stellen en iets toe te reiken. G r u w e Ie n-f a n t a s i e. Er was ons medegedeeld, dat zich te Rijswijk, onder de Belgische vluchtelingen, een meisje zou bevinden, dat beide handen miste, aldus gruwelijk vlerminkt door Duitscihe solda ten. Onz© zegsman had het vernomen van een zijner collega-ambtenaren, die het zelf gezien zou hebben. Wij achtten die zaak, in verband meit de vele gruweldaden, waarvan die meeste in rook opgaan als men ze onderzoekt, be langrijk genoeg om haar eens tot de bron op te sporen. Bij ons onderzoek bleek, dat de betrok ken ambtenaar er niet zelf bij1 geweest was, doch zijn dochtertje, dat met een vriendinnetje op Rijswijk mede geholpen had met het uitdeelen van spijzen. Daar was 't beiden opgevallen, dat een meisje zich achteraf hield en niet grelig, als de anderen, het voedsel aanpakte. Naderbij' gekomen bleek, dat dit kind de armen op den rug' hield, en dat 'zij aan bedde handen Verminkt was, die werden nog, in verband gedragen. Toen we vierder in Rijswijk informeer den, wist men daar echter niets van een dergelijk geval af en ook een bezoek van onzen verslaggever bij' de vluahtedingein zelf leidde tot geen resultaat. Wel Vernamen wij1 ten slotte nog dat het Rij'swijksehe meisje, dat met haar Vriendinnetje bij 'de vluchtelingen hulp ver leend had, eig aan fantasie"'n lijdt; welk euvel in de (tjegtenvvoordige tijdsomstan[t digheden was toegenomen. Zij- moet het gebeele Verhaal veii'ztonnen hebben, daartoe misschien geïnspireerd door een kindje, ïdat aan een der handen onbeduidend verwond was. („N. Ct.") Een Groothertogelijk© brief uit het kamp. In de „Wei- marsche Zeitung," werd volgende veld- poetbrief van den Groothertog van Saksen Weimar gepubliceerd Eergisteren hebben we de Russen be hoorlijk geklopt. Van drie kanten hadden we ze ingesloten. Jammer genoeg zijn er ons toch nog ettelijke ontsnapt. De vijand stond in zeer versterkte stellingen, maar kon daardoor de omsingeling toch niet tegenhouden. Ik was eerst naar de divisie gereden, dan naar de brigade en toen naar het regiment, dat ik al lang niet meer gezien had. Het 94ste regi ment was eenige dagen lang aan een ander korps toegevoegd geweest en kwam juist te Leyen aan, toen het eèrste ba taljon tot den aanval overging. Daar kreeg me toen ook de oude vechtlust weer te pakken en' ik bleef, nam een karabijn ter band en maakte den aanval mee. Met gieweld rukten de Russen uit hun loop graven op. De vervolging maakte ik ge deeltelijk ook nog mee, speelde nu eens voor korporaal dan weer voor scherp schutter. Twee. voertuigen hebben we ook nog buitgemaakt. Het regiment heeft al leen voor zich over de 1000 gevapgenen giemaakt, en meerdere machinegeweren veroverd. Onze verliezen zijn maar heel gering. In. mijn bereik zijn er niet Veel Russen met het leven afgekomen. De spoorwegverbinding Antwerpen Brussel is hersteld. Mad. E. Naveau-Heijlen, (thans Oost singel 235, Goes) vraagt inlichtingen om trent haar echtgenoot, Victor Naveau, leer- aar van het Atheneum te Antwerpen; hij was soldaat bij het 3e reg. 5e bat. 3e oomp. Madame Roelandts uit Antwerpen, Bos- schaertstraat 28, Kiel, (verblijvende te Goes, Wijngaardstraat 185) zoekt hare zes kinderen, waarschijnlijk te Roosendaal. (Andere bladen worden verzocht dit over te nemen.) Nod. Ilerv. Kerk. Bedankt voor Viaardingen door S. van Dorp te Bodegraven. De Unie-collecte bracht op te Ga- pinge f23,185; Aardenburg met Ede en St. Kruis f 13.20; Kloetinge f38,925; Drie wegen bij Terneuzen f94.20. BREDA, 19 Oct. Nederlanders, heden per auto uit een dorp' nabij' Yperen gé- komen, deelen mede; dht daar in de buurt een hevige islag aan den gam(g is van Fransche en Engelsche troepen legen Duitsche infanterie. Vanuit de verschillen de plaatsen in den omtrek, welke door de Duitschiers bezet zijn, komen Van alle kanten Duitschiers paar die richting1. Vele gekwetsten moeten naar Gent gebracht zijn. N. R. Ct. BREDA, 19 Oct. De elecitrische tram- dienst van Breskens naar Merxem is we der gestaakt, omdat liet dradennet defect was. Vluchtelingen, die thans over Wern- hout terugkeeren, kunnen zoo noodig tot de glrens met de stoomtram gaan en van daar met wagens van een onderneming te Woestowezel naar Antwerpen komen. De treinen rijden nog' slechts van Es- soben tot Merxem. Alle personen die naar Antwerpen willen moeten aan het giemeein- tebuis van Merxem een Passiarscihein vra gen. Diez© moet dan afgestempeld worden door den Duitscben wachtpost te Marxern. De meening, dat de Belgische jongelui bij' hun kom'st (te Antwerpen moeilijkheden ondervinden of niet meer uit Antwerpen, kunnen komen, is beslist onjuist. Is men in het bezit van een Passierscheiin, welke ieder bij' het earsl% bezoek ontvangt, dan kan men tot nog toe steeds Antwerpen in- en uitgaan. De beweringen van sommige mensciben, dat de Duitschexs in Antwerpen fietsen in beslag nemen, is onjuist. Alle requisitiën voor de militairen geschieden door tusschenkomst van bet gemeentebe stuur. Da openbare kennisgevingen zïjln alle in de Duitsche, Vlaamsche en Fran sche taal gesteld. Zij worden op een, druk kerij1 te Antwerpen gedrukt. Om van liet Steel naar St. Anneke oveigle'ziet te worden gaat met vele moeilijkheden gepaard. Men moet daartoe een gestempelde vergunning hebben of in St. Anneke wonen. (N. R. Crt.) AMSTERDAM, 19 Oct. Volgens een bij de Stoomvaart Maatsch. Nederland ont vangen nader telegram is bet s.s. Koningin Emma door de autoriteiten te Biizerta van daar naar Marseille gedirigeerd, om al daar lading, die als contrabande be schouwd wordt, te lossen. Over het al of niet doorzenden van Marseille van de lading voor Genua bestemd, is de directie met haar agenten in telegrafische verbin ding. EERLIJN, 19 Oct. (Wolff.) Uit het groote hoofdkwartieri Aanvallen van den vijand in de streek ten westen en ten noordwesten van Rijssel zijn door onze troepen onder groote ver liezen voor de aanvallers afgeslagen. Op het oostelijk oorlogsterrein is de toe stand onveranderd. De operaties in Frankrijk en België. PARIJS, 19 Oct. In België heeft de zware vijandelijke artillerie zonder suc ces het front Nieuwpoort-VIadsloo, ten Oosten van Dixmuiden, beschoten. De ver bonden troepen en vooral het Belgische leger hebben niet alleen nieuwe aanvallen afgeslagen, maar zijn zelfs tot Roulers voortgedrongen. Op onzen linkervleugel, tujsschen de Lys en het kanaal van La Bas- isée zijn wij vooruit gerukt in de rich ting van Rijssel. Buitengewoon hevige ge vechten worden geleverd op het front La Batssée-Albain. In deze twee plaatsen moe ten wij huis voor huis veroveren. Ten Noorden en ten Zuiden van Areas vechten onze troepen sinds meer dan tien da,gen zonder ophouden, met een volharding en geestdrift, welke zich geen enkel oogenblik verloochend hebben. In de streek van Chaulnes hebben wij een hevigen tegen aanval van den vijand afgeslagen en eenïg terrein gewonnen. Op onzen rechtervleugel in den Elzas, ten Westen van Colmar, staat onze voorhoede op de linie Bon hom me-Bai res - S ui zern(M sb NEW-YORK, 19 Oct. Op' hét oogenblik dat de Japiansche kruiser „Takachino" zonk, bevonden zich 264 manschappen aan boord.- De neutraliteit van België. BERLIJN, 19 Oct. De „Nordd. Algem. Ztg." schrijft over de Belgische neutra liteit In een artikel van de „Nieuwe Tijd" heeft de Belgische socialist De Brou- chère, kort voor den oorlog, een zeer merkwaardige bekentenis afgelegd over de nauwe betrekkingen tuisschen België en de triple entente. Ons veldleger, zoo schreef hij, moest, op hevel van de triple entente, welke zich als beschermster van onze vestingen opgeworpen had, op 150.000 man gebracht worden. Kotrt na de verkiezingen in 1912, willigde men het dringend verzoek van frankrijk en En geland, en ongetwijfeld ook va.n Rusland, in. Nadat de Brouchère ,er op gewezen heeft, dat de ,15-maanden-dienstplicht vol gens het oordeel yan deskundigen onvol doende is, besluit. Jiij met de waarschu wing: Morgen zal Engeland, dat den mi litairen dienst voor zich zelf te zwaar vindt, misschien van ons eischen, dat wij onzen verplichtingen geheel en al ten uitvoer zullen brengen. LONDEN, 20 Oct. De Morning' Post ver neemt uit Noord-Frankrijk, dal de gealli eerden Ostende 'weer beziet hebben. KRAKAU. De bladen melden, dat bo ven Warschau een (Zeppelin is gezien, die onder de bevolking grooten schrik teweegbracht. Alle geigoedo families- heb ben Warschau verlaten. LONDEN, 20 Oct. De Daily Mail seint, dat de pogingen der Duilschers om zoo spoedig mogelijk de Kainaalkust te bereiken binnenkort op een echec zullen uitloopen. Met den slag bij Rijssel, 14 dagen gtete- den, zijn de onafgebroken tegenslagen Voor hen aangevangen. Al het mogelijke is ge daan om de Duitsche troepen te verster ken, doch hun actie heeft plaats gehad onder de meest ongunstige omstandighe den, daar bet terrein door de vele re gens is veranderd in een moeras. BREDA, 20 Oct. Te Brassehnet is gis termiddag een kruitmagazijn ontploft. Eeni ge Duitsobers zijn ernstig' gewond. De oorzaak moet toegeschreven worden aan de onvoorzichtigheid van de bezetting. DEN HAAG, 20 Oct. De Prov. Staten van Zuid-Holland kozen heden tot licl van de Eerste Kamer dhr. A. J. Gillissen met 45 van de 76 uitgebrachte stemmen.Dr. A. Plate verkreeg 29 stemmen, dr. Stoopi 1; blanco 1. SLUIS, 20 Oct. In Brugge worden voort durend gewonde Duitschexs .binnenge bracht. Hier aangekomen betrouwbare per sonen deelen mede, -dat de geest onder1 de Duitsche soldaten rumoerig wordt. De Duitsohers schijnen teruggeslagen tei wor den. De bezetting in de verschiliendej plaatsen is maar klein. Alle beschikbare troepen schijnen Zuidwaarts te trekken. In Sluis bevinden zich nog, 4000 vluch telingen, die niet wenschicn terug te kee- ren. Uit Londen wordt wit brood aange voerd. PARIJS, 20 Oct. Het Belgische leger heeft de aanvallen van de D'uilscbeirs bij Nieuwpoort ien Dixmuiden afgeslagen. Tus- schen Atrecht en Iloye hebben wij' op eenige p-unten terrein gewonnen. De troe pen zijn vooruitgiedrongien tot de ijzer- draadversperringenIn de omgeving van St. Mihiei hebben wij terrein gewonnen. Van den rechter Maasoever gieen nieuws. BERLIJN, 20 Oct. Het groote hoofd kwartier meldt: De Duitschie troepen, die van Ostende lang's de kust optrokken stootten bij de versperringen bij' Nieuwpoort op de vijan delijke machten, waarmede zij, sedert eer gisteren in den strijd gewikkeld z;ijn. Die aanvallen van de tegenstanders zijn „onder groote verliezen voor den vijand afgesla gen. Van het oostelijk ooriogsferrein g©e;n verder nieuws. GOES. Hedenmiddag had onder groote belangstelling de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van den heer mr. Jacques de Witt Hamer, in leven, advocaat en wethouder dezer gemeente. Rouumu d< groeve merkten wij op bur gemeester en wethouder van Goes, en de uaadsleden der gemeente; .mr. C. Lu- casse, kantonrechter, seor. en ontvangen der gemeente, directeuren van d© gemeen te-gasfabriek, Waterleiding en Landbouw proefstation, directeuren en personeel van de Kantor en Hordijkshank, waarvan de overledene president-commissaris was, le den van de baiie^zoo van Middelburg als Goes, burgemeesters van naburige' gemeen ten, ontvanger dier registratie, griffier bij het (kantongerecht en andere hoogere amb tenaren, verder ambtenaren ter gemeen te-secretarie en personeel van de andere gemeen te-bedrijven Nadat de raadsleden de baar grafwaarts hadden gedragen, nam allereerst het woord de heer J. B. de Beaufort, burge meester der gemeente, die den heer de Witt Hamer schetste als ©en groote werk kracht, die zich geheel ,gaf zooals hij was, en die der gemeente ontzaglijke diensten bewezen heeft. Dagislijksch be stuur, gemeenteraad en gemeentemaren, zeide spr. hebben zijn hulpvaardigheid, werkzaamheid en ruimen blik op hoogen prijs gesteld. Goes heeft veel in hem ver loren, Goes had veel aan hem te danken, Goes had hem lief. In de 3V2 jaar, dat ik met Jiem heb .mogen samenwerken heb ik zijn vele jgoede eigenschappen leerein kennen. Hij ruste in vrede. ,De heer D. D. v. d. Bout, wethouder wilde, waar het zoo een aangrijpend ge val (is, ook even het woord voeren, 't Is thans de derde maal, dat een heer de Witt Hamer der gemeente ontvalt. De spr. wees op de groote verdiensten van den overledene 'en weet zich zeker dat de nagedachtenis van den overledene dooit allen in eere gehouden zal worden. Mr. C. Lucasse, daarop het woord Ver krijgende, zeide niet alleen als, ka,n,tonr rechter het giemis Van dhr. de Witt Hamer te zullen gevoelen, maar ook als voorzit ter van het college van regenten van de strafgevangenis, in welk college ook de overledene zitting had. Spr. schetste daar op in korte woorden de Verdiensten van dhr. de Witt Hamer in de talrijke functies, die hij1 bekleedde. Namens de familie betuigde de broeder van den overledene, mr. C. de Witt Ha mer van Bxielte allen hartelijk dank voor de belangstelling, in 't bijzonder aan den burgermeester, waar 'them bekend was, dat zijn broeder zoo goed met hem kon samenwerken, en vooral ook aan de leden van den gemeenteraad, die de beleefdheid hadden den overledene grafwaarts te dra gen. Talrijke kransen w.o. van de raadsle den en het personeel der gemieientebedrij'- vten, dekten de baar. Het stoffelijk overschot van den heeffl de Witt Hamer is bijgezet in het g'raf van de families v. d. Bilt en de Wittt Hamer, in welk familiegraf na 1862 nie mand meer begraven werd. AMSTERDAM. Heden herdenkt de Vrije Universiteit haar 34-jarig bestaan. Giste renavond 8 uur werd dit feit in de Kei- zersgrachtkerk in een bidstond, onder lei ding van ds. Meyster, van Rotterdajn, herdacht. lieden te 3 uur werd in het Gebouw van den Werkenden Stand het rectoraat overgedragen door Prof. mr. Die penhorst aan den nieuwen Prof. dr. C. van Gelderen. De aftredende Rector sprak vooraf een rede uit en deed verslag vair de lotgevallen der Akademie. Wegens de ernstige tijdsomstandigheden zal de ge bruikelijke receptie heden avond niet plaats hebben. De firma Rikkers te Batavia stopte de broodlevering, omdat de meelvoorraad is uitgeput. Naar waarnemingen in den morgen van 20 Oct. medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 779.6 te Ha- paranda, laagste 763.8 te Karlsruhe. Verwachting tot den avond van 21 Oct. Meest matige, noordelijke tot oostelijkèn wind. Betrokken tot zwaarbewolkte lucht. Weinig of geen regen. Weinig' verandering van temperatuur. TERNEUZEN. Huw. afk.: 15, Josephus Johannes de Bakker, 33 j. jm. en Maria Augusta Daelman, 24 j. jd. Geboren: 11, Cornelia Jacoba, d. v. Abraham Casteleijn en Cornelia Pieter- nella Bal; 17, Cornelia Maria, d. v. Wil lem van Aalst en Johanna van Teijlingen. Overleden: 11, Maria Mathilda Wau- mans, 46 j., echtg. van Emiel Lode wijk Lambrechts; 12, Joanna Elisabeth Dooms, 52 j.; echtg. van Jannis Pieter Fokke de Goede; 13, Jef Doleslagers, 2 m., z. van Frans en van Udulla Amhaks; 17, Pieter van den Berge, 80 j., wedn. van Pietemella Hollestelle; Martinus Oppe, 4 j., z. v. Jan en Geertrui Riekwel. (T. C.) Veilingsvereeniging .Zuid-Beveland' Goes, 20 October. Groote Veiling. Goud Reinet 2e soort f 8.60 per 100 K.G. Champagne zoet f 7.50 per 100 K.G. Kleine veiling. Gieser Wildeman 68 ct.Woldragers 58, Pondspeer 46, Wjnten'louwtje' 5 8, Beri de Chamonthel groen 58, id. bruin 46, Bozi van Schonouwièim 1012, Bergamotten 68, Soldat Laboieur 812, Durandeau 1011, Ducbesse d'Angoulème 1014, Nouveau Poileau 812, Beurre Clargeau 1014, Beurre Hardenpont 8 11, Rrab. Bellefleur 1013, Zoete Ho- laart 68, Ponmie d'Oranje 79, Arm- haarde 810, Zoete Bellefleur 67, Champagnezoet 78, Goud Reinet 10 16, Jaruzhlempjes 1011, Reinefcle Tul- pa 610, Fransche Bellefleur 810, Court Pendu 810; Gold Pearmain 910, Prinsessc' Noble 814, Huismanszoet 5 7, RuigerS' 810, Engelsche Reiuet 8 10, Zon Zoet 67, alles, per K.G. Ko nijnen f 1.40 per stuk, kippen 60, eenden f 1.20, roode kool 4 cit., bloemkool 4 6, alle per stuk, noten 30110 per 100; Cafebasse 25 ct. per stuk. Grooten aanvoer. Handel vlug. Goes, 20 October 1914. Aanvoer zeer gering. Nieuwe Tarwe f 12.50 a f13.50. Nieuwe Rogge fa fWin tergerst per 100 K.G. f 12.— a f 12.50. Haver per 100 K.G. 110 a fll.—Winter-Koolzaadf a— Maanzaad f a f 0.—. Mosterdzaad f a f0.Kroonerwten f 11.af 12.Kook- erwten f a f Bruine Boonen f 12. a f 14.Karwijzaad f—afZomer- gerst per 100 K.G. f a f Opgaaf' van de marktzetters der gemeente. Eieren per 104 stuks f8.a f8.32. Mid- denprijs per 25 stuks f2.Aan particulie ren verkocht f0. Boter per kilo fl.50 a fl.60. Middenprijs per halve kilo f0.77. Aan particulieren ver kocht f0.85. Afwijkende boter f 0.per kilo. Minderwaardige boter verkocht a ct. Aanvoer tamelijk.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1914 | | pagina 3