Telegrammen. Marktberichten. Burgerlijke Stand. Advsrtentiën. Kerknieuws Onderwijs. Predikbeurten. Briefwisseling Hop, 001 Telegrafisch Weerbericht. In overleg met het Militair Gezig heeft er zich een commissie gevormd,, die thans een beroep doet op allen, die iets voor dit doel gevoelen, en haar daar in de behulpzame hand willen bieden Er is groot© behoefte aan allerlei ge- zelschaps-spelen, Hollandsche en Fransche boeken, illustraties, tabak, sigaren, pij pen enz. enz. Alles is welkom en alles kan worden gebruikt. Wie ziet zijn kasten eens na? En stuurt ons 'spoedig wat hij voor dit doel missen wil en kan? Ook geldelijke bijdragen voor dit doel worden 'gaarne door de commissie ont vangen. 1 Alles kan worden geadresseerd: Depot Oudestraat 5 te Kampen. De commissie voornoemd C. VIS, Voorzitter. T. PLANTEN,GA, Secr.-Penn. H. EILERS. J. H. KOK. AV. v. d. MUELEN. F. WALKATE. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Staphorst, A. v. d. Sluis, te kluizen. Te Oldiebroek zal, zoo meldt de Nedieai., bij1 de Ned. Herv. Kerk een tweede pre dikantsplaats gevestigd worden. Goes. De vergadering van oud-leerlin gen der Chr. School Wijngaardstraat is uitgtesteld. (Zie advertentie in dit no.) Laten de oud-leerlingen bij de behartiging der nooden van onze Belgische broeders, toch ook de behoeften van genoemde school niet vergeten. Op 1 November a.s. zal de heer N. J. Bastmeijer 40 jaar het 'Christelijk on derwijs als hoofd hebben gediend en ge durende al dien tijd de Christelijke school te Bruinisse. op Zuid- en Sloord-Beveland. op Zondag 18 October. NED. HEBV. KERK. Baarland, 2 u. ds. van Essen. Biezelinge, 9.30 u. dhr. J. Metz, zendeling- leeraar met verlof, 2 u. ds. v. d. Bergen. Borssele, 9 en 2 u. ds. Elenbaas. Cats, 9 en 2 u. ds. Moerman. Colijnsplaat, vm. en nam. ds. H. C. A. Feykes. Cortgene, 9 en 2 u. ds. Lijssen. Ellewoutsdijk, vm. en nm. ds. Bins, 's Gravenpolder, vm. en nm. ds. Gerretsen. Hanjsweert, 9.30 en 2 u. dhr. Lensvelt. Hoinkenszand, vm. en nam. ds. Warners. 'sH. Abtskerke, vm. en nam. ds. v. d. Plassche. 's H. Arendskerke, 9 en 2 u. ds. de Voogd. 'sH. Hendrikskinderen, vm. en nam. ds. Steenkamer. 's Heerenhoek, 9.15 u. leeskerk. Hoedekenskerke, 9.30 u. ds. van Essen, 2 u. geen dienst. Ierseke, 9.30 en 2 u. ds. Kijne. Kamperland, vm. en run. ds. Van Veen Kapelle, 9.30 en 2 u. ds. Schmidt (vm. bed. H. Av., nam. Dankz.) Kattendijke, vm. en nam. ds. Andreae. Kloetinge, vm. ds. Meloen va.n Baarland, nam. ds. Meloen. Krabbendijke, 9 en 2 u. ds. Muller. Kruiningen, vm. en nam. ds. Willemsen. Nieuwdorp (bewaarschool), 2 u. ds. Bui- nink (Voorber. H. A.) Nisse, vm. en nam. ds. Pont. Oudelande, 9.30 u. ds. Buinink, 2 u. geen dienst. Ovezand, 9 en 2 u. ds. v. d. Waal. Rilland-Bath, 9 en 2 u. ds. Visser. Schore, 9 u. geen dienst, 2 u. ds. Krip kamp (Bed. H. Doop). Waarde, 9.30 en 2 u. ds. E. V. J. Japchen. Wemeldinge, 9.30 'u. ds. Krijkamp, 2 u. dhr. J, Mets, zendeling-leeraar met ver lof. Wissenkerke, 2 u. ds. v. d. Linde. Wilhelminadorp, vm. en nam. ds. Bois- sevain. Wolfertsdijk, 9 en 2 u. ds. Stegenga. Op Walcheren. Aagtekerke, vm. en nam. ds. Seulrjn. Arnemniden, vm. leeskerk, nam. ds. van Empel. Arnemuiden, vm. leeskerk, nam. ds. Ober man. Biggekerke, 9.30 u. geen dienst, 2 u. ds. Postrna. Domburg, vm. en nam. ds. Koldewijn. Gapinge, nam. ds. Maas. Grijpskerke, vm. ds. v. Empel, nam. geen dienst. Kleverskerke, vm. en nam. ds. Semmelink. Koudekerke, 9.30 u. ds. Postma, 2 u. geen dienst. Meliskerke, vm. en nam. ds. Siemelink. N. em St. Jooeland, 9.30 en 2 u. ds. Tak. Oostkapelle, vm. ds. Maas (Voorber. H. Av.), nam. geen dienst. Ritthem, 9.30 en 2 u. ds. Kiehl. Serooskerke, vm. ds. Muller (Bed. H. Av.), 6.30 u. ds. Muller en dhr. Petermeijer, bidstond, extra zendingscollecte. St. Laurens, vm. en nam. ds. v. 'tHof. Oost- en West-Souburg, 9.30 en 2 u. ds. Terneden. Veere, Vrouwepolder, vm. en nam. ds. Kroese. Westkapelle, vm. en nam. ds. Reus. Zoutelande, 9.30 en 2 u. ds. de Wipt. 't Zand, 10 'u. ds. Hogerzeil, 6 u. ds. Kiehl. Ger. Gemeente. Goes, 9.30, 2 en 6 u. leeskerk. Aan.... te K r a b b e n d ij k e. Wij noodigen beleefd uit aan de kleine li berale heeren van het comité te zeggen, dat zij zeer onpractisch en ontactisch, en stellig niet in het belang der vluch telingen handelen, met deze lijsten in te houden totdat de „Goesche Courant" verschijnt, en tevens namens ons him hunne onbeschaamdheid te verwijten, dat zij zelfs openlijk durven uitspreken, dat ,,de Zeeuw" niet voor jaudere bladen ko men mag. Nu is door deze dorpersche taktiek van het Comité de lijst zoo lang geworden, dat wij, ook al hadden wij heden plaatsruimte, ze niet heelemaal zouden kunnen opnemen. Hadden wij ze gisteren gehad, zooals 't behoorde, dan hadden wij gisteren de helft opgenomen, en de rest morgen, Zaterdag. De geschreven lijst ligt thans op ons bureau voor onze vluchtelingen ter in zage. Red. GOES. De Symphonic zal Zondagavond 8 uur in de Soc. V.O.V. een uitvoering geven uitsluitend voor Belgische vluch-, telingen. VLISS2NGEN. Twee motorwagens van de eleetrisehe tram MiddelburgVlis- singen zijn te Vlissingen bij het sta don in de Aagtje Dekenstraat in botsing geko men. Bieide wagens werden beschadigd; een vrouw en een bestuurder zijn gewond. VLISSINGEN. Een stier sloeg op hol in de Walstraat alhier. Hij werd spoedig gegrepen. Geen ongelukken hadden bij dit incident plaats. Voor de rechtbank te Middelburg werd beden behandeld de zaak tegien P. J. B., schoenmaker te Vlissingen, gedaiineerd te Middelburg beklaagd van de bekende zware mishandeling van zijn .zwager C. de Kan in dien nacht van '25 op 26 Juli op het Droogdok te Vlissingen. i De eiseh luidde drie jaar gevangenis|- straf met aftrek van het voorarrest. Tegien J. J. C. M. werd wegens landloo- perij te Koudekerke 2 dagen hechlenis en een jaar en zes maanden op-zending ge vraagd. Over deze persoon bestond twij- ;fel over de toerekenbaarheid, maar de ofiicier meende dat volgens de hem door dr. Reilingh verstrekte glegevens, biakl. toerekenbaar is, ook al meende de he den gehoorde deskundig©, dr. Merebens, dat hij1 niet voor zijne daden toereken baar is. Tegien J. A. R. uit Groede werd wegens mishandelnig f 15 of 15 dagien geëischt. Tegen den 46-jarigen de N. die in 1906 tot 14 dagen werd Veroordeeld we gens beleediging van den inspecteur van politie Klaassen uit Terneuzen, en die nu uit België is komen vluchten, werd thans- f3 of 3 dagen geëischt. Tegen M. H. uit Rilland werd wegens het in brand steken van peulvruchten een maand geëisieht. Tegen P. C. V. uit Wissenkerke, die gerecht stond wegens het veroorzaken van brand op> een dijk vrijspraak. Tegen C. P. en zijne vrouw P. v. d. B. uit Arnemuiden werd wegens mishan deling ondanks hunne ointkentenis f10 of 10 dagen gleëischt. Bevestiging werd gevraagd van het ver- stekvonnis waarbij' J. B-. V. te Middelburg werd vbroordieeld tot f5 of 3 dagjemwegfeins loterij watovertreding. De gemachtigde mr. Dieleman bepleitte een lichtere boete, daar het niet op gaat door een agent de maat schappij te Itreffen. In gesloten zitting werd ten slotte weL gens overtreding van het rende-z,-vous- verbod 14 dagen gevangenisstraf geëischt tegen C. Ph. V. echtgenoot© van B. te Middelburg1. SAS VAN GENT, 16 Oct. Na de be zetting van Brugge is thans ook Ostende door de Duitschers bezet. LONDEN, 16 Oct. Thans mogen brieven worden gezonden aan Engelsche officie ren en manschappen, die in Nederland zijn geïnterneerd. LUIK, 16 Oct. De prijs der levensmid delen stijgt onrustbarend. Petroleum is bijna niet meer te krijgen. DEN HAAG, 16 Oct. Boter, kaas, aard appelen en varkensvleesch mogen niet roeier uitgevoerd worden. ST. PETERSBURG. 16 Oct. Bij1 War schau is een Zeppelin buit gemaakt. PARIJS, 15 Oct, 11 uur. Op verschil lende punten van het front op' den lin kervleugel ten No-orden van Lije zijn door de Franschen vorderingen gemaakt. Zij hebben Estayres genomen. Op het Cen trum ten Noorden van Reims zijn zij meer dan 2 K.M. vooruitgekomen. Verder hebben wij voordeelen behaald op de Maashoogten en te Woevre ten zuiden van St. Mihiel. MAASTRICHT, 16 Oct. De Belgische regeering heeft gemeld, dat de Belgische bankbiljetten met de beeltenis van Leo pold I (20100 franca) valsch zijn. LONDEN, 16 Oct. Uit Rome wordt ge meld, dat volgens telegrammen uit Boe karest en W.eenen in de Zwarte Zee een zeegevecht heeftplaats gehad tusschen een Russisch eskader en „De Goeben" en „De Breslau", die onder Duitsche vlag voeren. In diplomatieke kringen wordt hieraan geloof gehecht. DEN HAAG, 16 Oct. Met ingang van Maandag zal hier geen wit brood meer gebakken worden. Het mag ook niet in gevoerd worden. PEÏROGRAD, 16 Oct. De Generale Staf dealt mede, dat de toestand aan het Oost-Pruisische front aan Weichsel en San onveranderd is. Ten Zuiden van Przemysl heeft een Russische kolonne de Oostenrijkers verslagen, en 7 officieren en 500 soldaten gevangen genomen. Eenige machinegeweren werden buit gemaakt. ARNHEM, 16 Oct. Ook hier wordt na 17 Oct. geen wit brood meer gebakken. WEENEN, 15 Oct. (Officieel). Gisteren hebben onze troepen de versterkte hoog ten van Staarsol veroverd, ook met den aanval op Stary en Sambor gaat het goed. Ten noorden van Stxwiaz zijn een reeks hoogten tot aan het zuid-oost-front hij Przemysl in onze handen. Beneden de San wordt eveneens ge streden. Bij onze vervolging van den vij and over de Karpathen hebben wij AVysz- kow en Skole bereikt. BREDA, 15 Oct. (N. R. Ct.). Te Mcir (vlak nabij de Nederlandscbe grens, ten zuiden van Breda) heeft gisteren een Bel gisch soldaat een Duitscher neergeschoten. De Duitsche bevelhebber heeft een ge streng onderzoek ingesteld en onder de nog in het dorp vertoevende bewoners heerscht groote vrees voor represaille maatregelen. PARIJS, 15 Oct. De Duitschers hebben de streek tusschen Brugge en Thielt be zet. ROOSENDAAL, 15 Oct. (N. R. Crt.) Be Duitsche overheid eischt, naar verluidt, van de stad Antwerpen geen oorlogs schatting, maar wel overeenkomstig hare voorschriften het volkomen onderhoud van de 15,000 man sterke bezetting. De eisch, dat de deuren der bewoonde hui zen ook 's nachts open blijven, is in getrokken; wel moet er voortdurend licht branden in de gangen. TERNEUZEN, 16 Oct. Te Selzaete is- het stil. Gisteren deelden aangekomen vluch telingen mede, dat Dendermoude geheel verwoest is. In Gent werd toestemming gegwen om de Belgische vlag uit te steken, 'tis e-r rustig. De burgemeester van Clinge is door de Duitschers meegenomen. De gemeentekas was in beslag genomen. KEULEN. Uit Zurich wordt geméld, dat een uit 18 schepen bestaande Russisch© Zwarte Zee-Vloot in de richting: van Door gas en Konstantinopel voer en eenige scho ten loste. Men ziet hierin de eerste vijande lijkheden van Rusland tegen de Turken, we gens het sluiten van de Darlaneulein. ROME, 16 Oct. De Bussen hebben Woensdag bij Warschau een Oostenrijksah- Duits-ch legerkorps verslagen. De vijand leied enorme verliezen. AMSTERDAM, 16 Oct. Bij Terryvïlte(?) is een boot v'an de Maatschappij' Nederland opgebracht. Het s.s. moest rubber en thee lossen. Gemeenteraad van Goes. Zitting van Donderdag 3.30 n. nam. (Slot.) VI. Daarop is aan de orde het voor stel tot onbewoonbaarverklaring van een drietal woningen, overeenkomstig de be trekkelijke adviezen de'r gezondheidscom missie, n.l. de achterwoning gelegen in de St. Jacoblstraat B 45, kad. sectie D no. 451, eigendom van mej. A. M. Zwit- teirDe Ronde, alhier; de woning aan de Kleine Kerkstraat C 263, kad. sectie D no. 92, eigendom van den heer W. Kok, alhierde achterwoning in de Lange- vorststraat C 128, kad. sectie D no. 265, eigendom van J. C. TheeuwisScheffer. Z. h. s. goedgekeurd. VII. Daarop wordt behandeld de vast stelling van den pensioensgrondslag voor W. Vermeer, met ingang van 1 Septem ber 1914 benoemd tot agent van politie. B. en W.'s voorstel wordt z. h. s. a an gen o-men. Het bedrag waarop de pensioensgrond slag voorloopig wordt bepaald is f625. VIII. Waar het niet gelukt is voor dhr. F. C. van Strien, landweerplichtige, onbepaald verlof te krijgen, opdat hij zijn lessen in boekhouden aan de leerlingen, van het herhalingsonderwijs zou kunnen geven; en waar door den heer C. J. Snouck, onderw. aan school B, het on derwijs in het boekhouden zal worden overgenomen, stellen B. en W. voor tij delijk te benoemen tot onde'rwij'zer bij het herhalingsonderwijs den heer H. van der Veen, onderwijzer aan school B. Met algemeen© stemmen wordt dhr. Van der Veen als zoodanig benoemd. IX. Vervolgens is aan de orde het verzoek van de Commissie van toezicht op den cursus t ot opleiding voor de boofd'- akte, om een gratificatie te verleenen aan de onderwijzers aan de O. L. scho len, die aan bedoelden cursus deelne men. Het verdient volgens B. en W. wel aanbeveling eenige tegemoetkoming te ge ven in de te betalen lesgelden, waarom zij voorstellen aan ieder van hen een gratificatie te verleenen van f 10, behou dens de goedkeuring van Ged. Staten. De financieele commissie maakt hier tegen geen bezwaar. De Raad keurt het voorstel z. h. s. goed. X. Alsnu wordt behandeld het adres van de Vereeniging „Handelsbelangen" te Goes, houdende verzoek het daarheen te willen leiden, dat door de gemeentegas fabriek geen z.g. gasartikelen geleverd zullen worden aan particulieren. B. en W. vereenigen zich met de toe lichting van den directeur-boekhouder van de gasfabriek, weshalve zij adviseeren overeenkomstig het schrijven van de gas- commissie afwijzend op het adres te be schikken. In de bedoelde toelichting wordt o.a. opgemerkt, dat het niet mogen verkoo- pen van gasartikelen dikwijls beletten zou den verbruiker goed licht te verschaf fen, gezien de minderwaardige artikelpn, die soms door handelaren aan den man worden gebracht. Er wordt voor den ver koop geen moeite gedaan. Wil het publiek bediend worden door de gasfabriek, dan is dit het beste bewijs, dat deze handel reden van bestaan heeft. Met de gas- tentoonstelling is niet bedoeld de bevorde ring van den verkoop van gasartikelen, doch hoofdzakelijk de gaslevering. Opge merkt wordt, dat de handelaren zooveel duurder zijn, en dat eventueele lioogere aanschaffingskosten zouden zijn tegen het belang der gasverbruikers en van de gas fabriek, daar het debiet dan niet meer stijgt. De heer Dekker vraagt of de Raad dit punt wil verdagen, opdat Sp;r. de zaak nader bestudeer©. De heer Donner ondersteunt het voorstel. De Raad besluit z. h. s. heit te ver dagen. XI. Vervolgens wordt overgegaan tot behandeling van de begrooting voor 1915 voor de gemeente gasfabriek. Hierop komt o.a. een post voor van f14500, die als volgt toegelicht wordt: In verhand met de stijging der produc tie moet ruimte gemaakt worden voor kolenberging. Om hierin te voorzien dient het kantoor en de gasmeesterswoning te worden ontruimd. Vastgesteld wordt den houw van een nieuw kantoor en woning, tezamen begroot op f 12000. Het oud© fabrieksgebouw moet worden .verbouwd en ingericht voor meter- en regulateur- kamer, exhausterkamer, mag,azijn en sme derij, waarvan de kosten zijn geraamd, op f2500. Uitgetrokken worden nu: Voor nieuw kantoor f 7500 Inrij'hek f 250 Gasmeesterswoning f 4000 Werkzaamheden aan bestaand© gebouwen f 2500 Onvoorzien f 250 Samen f14500 De begrooting sluit met een bedrag.aan ontvangst en uitgaaf van f 113265.45. De begrooting van de gasfabriek wordt z. h. s. goedgekeurd. XII. De hegrooting van het burgerlijk armbestuur sluit met een bedrag, van f 105377.851/2 aan ontvangsten en uitgaven. De begrooting van het Burgerlijk Arm bestuur wordt z. li. s. goedgekeurd. XIII. De begjrooting' van het gasthuis- bestuur sluit niet een bedrag van 117792.531/2 aan ontvangsten en uitgaven. Be hegrooting van het Gasthuisbestuur wordt z. h. s. goedgekeurd. De heer Pilaar brengt den voor zitter een woord van hulde voor de wijze waarop deze ais voorzitter van het Co mité van vluchtelingen zich van zijn taak kwijt. Die leiding verdient niets dan lof. (Applaus.) De burgemeester dankt voor do vriende lijk© woordien. De heer fl 0 11 m a n n vraagt of de po litie des nachts wel voldoende toezicht kan houden, met het oog op de vele vluchtelingen, w.o. ook minder nette heer schappen verkeeren. De voorzitter zegt, dat de politie haar best doet, doch dat de burgers zei- ven ook goed moeten oppassen. Bovendien zijn de nachten voor de Comité-leden maar heel kort, zoodat de beruchte individuen niet veel gelegenheid hebben om hun bedrijf uitteoefenen. Dhr. Hollmann vraagt of geen hulp agenten aangesteld kunnen worden. Dhr. v. d. B out noemt een geval van een vrijwillige nachtwacht. De voorzitter zegt nog, dat B. en W. voorstellen de toondagen niet te doen doorgaan. De inschrijvingsgelden zouden dan moe ten worden teruggegeven. De Raad vereenigt zich hiermede. De veemarkt zelf gaat natuurlijk door; alle feestelijk vertoon vervalt echter. Daarop worden in geheime zitting de reclames H. 0. behandeld. St. Maartensdijk. Ten overstaan van no taris Meulenberg werd Woensdagavond ten verzoeke van den heer C. Gaakeer, in tweede veiling alhier verkocht: het huis en erf aan de haven te St. Maar tensdijk, genaamd „Schippershuis", waar in herberg wordt uitgeoefend, voor f 1600. "MIDDELBURG, 15 October 1914. Ter graanmarkt was de aanvoer ruim, de handel vlug. Witteboonen 1 gulden lager. Maanzaad opgeruimd. Jarige Tarwe f0,af0,Nieuwe Tarwe f10.a f 12,Roggef0,—af 0,—Zomer- gerst f 11,a f 12,Wintergerst f0,— a f0,Haver f 0,a f0,—Paardeboomn f0,— a f0,—Tuinboonen f0,a f0,— Ronde Bruineboonen f 18,af 19,Lange Bruineboonen f 12,a f 14,Witteboonen f 14.50 a f 16,50; Groene Erwten fa f Kioonerwten flO,— af 11.Alles per H.L. Maanzaad f a f per 50 "kilo. Boter 80 a 90 ct, Particulieren 90 ct. Eieren per 100 f8,10 a f0Particulieren f8.50. Eieren Veilings Ver. f8.20 a f8.70. "OOSTBURG, 14 Oct. 1914. Oude Tarwe f a f nieuwe Tarwe f 12.af 12.50,Rogge f 11.af nieuwe Wintergerst f 12. a f 12.25, Zomergerst f 12 a f 12.25, nieuwe Haver f 10.50 a f 10.75, Kookerwten f 10.— a f 10.50, Voererwten f 0.— a f 0.—, Paardeboonen f 9.50 a f 9.75 alles per H.L. AMSTERDAM, 15 October. Aardappelen. Andijker blauwe per mud f0.aO. bonte f0.— 0.— muizen f 0.0. Red star f 0.0.— Langedijker blauwe f 0.0. Friesche blauwe f 2.40 2.60 Friesche borgers f 0.— 0. Friesche bonte f0.— 0.— Zeeuwsche bonte f 2.75 2.90 Zeeuwsche blauwe f 2.80 2.90 Zeenwsche eigenheimers f 2.30 2.40 Hillegommer Eigenheimers f 0.0. Hillegommer kralen f0.0.— Eigenheimer poters f 1.80 2. Drentsche poters f 0.0.— IJpolder borgers f 0.0. Geldersche blauwe f 0.0. Aanvoer 6 ladingen. Woensdag 14 October 1914. CHICAGO. Tarwe. De termijnmarkt opende prijshoudend a Vb c. hooger, steeg verder wegens kleinere aanvoeren in het Noordwesten, in verband met de willigtete Winnepeg en tengevolge van vraag voor buitenlandsche rekening. Het slot was vast. Oct. Dec. Mei Juli 14 Oct. 112'/2 1187, 13 - 111 116»/, - 10 - IIOV4 115V8 - '9 1097, 115 NEW-YORK. T a rw e. De termjjnmarkt prijshoudend, fluctueerde verder om dezelfde redenen als te Chicago en sloot vast. Loco vast. 14 Oct. 13 Oct. 10 Oct. 9 Oct. North 120 V2 11874 H8'/4 118 Roode Winter 1197, 118'/4 117% 1177„ Oct. Dec. Mei. 14 Oct. - 12078 126' /4 13 119'/, 12474 10 118'/4 124 9 118% 124 N. R. C. Naar waarnemingen in den morgen van 15 Oct. medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste stand te Stockholm 7.74.5, laagste stand te Maastricht 7.64.8. Verwachting tot den avond van 17 Oct. Zwakke tot matige winden uit Ooste lijke richtingen, nevelig tot half bewolkt, weinig of geen regen. Weinig verande ring van temperatuur. Van. 14-16 Oct. MIDDELBURG. Ondertrouwd: M. A. van Sep pen van der Meer, jm. 24 j. en J. Koolwijk, jd. 24 j.; K, Dingemanse, wedn. 53 j. en M. Sanderse, jd. 43 j. Getrouwd: J. C. Clarijs, wedn. 40 j. en K. M. Oreel, jd. 45 j.; H. A. de Groot, jm. 23 j. en AV. C. Barbier, 24 j. jd. Bevallen: M. Merecij, geb. Nuijk, z. Overleden: E. K. R. Bugisch, 24 j. GOES. Geboren: 13, Christina Paulina, d. v. Petrus Ludovicus van Velthoven en Ludovica Angelina Naets te Antwerpen; Helena Wilhelmina, d. v. Berthus de Korte en AVillemtje Staal; 15, André, z. v. Alphonsus Janssens en Maria Cesarina van Mieghem te BeverenWaes. Overleden14, Gïiillaume Au guste Haes- aerts, 77 j., wedn. van Eulalia Verbrug- gen te Rumpst. De Heer en Mevrouw KIEHL van Ameijden geven met blijdschap ken nis van de voorspoedige geboorte van een Dochter. Pastorie Ritthem 15 Oct. 1914. Heden overleed in den ouderdom van 76 jaar en 9 maanden onze Oom JOB KARELSE, in leven landbouwer te Nieuwdorp. Deze dient voor algemeene kennis geving. Namens de Familie, A. KARELSE. Nieuwdorp, 13 October 1914. Voor de talrijke blijken van be langstelling op mijn 95sten jaardag on dervonden, betuig ik mijnen hartelijken dank. C. POLDERDIJK. Nieuw- en St. Joosland, Oct. 1914. V* Voor de vele blijken van deelne ming, ondervonden bij liet overlijden onzer geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Mej. Wed. J. MEIJLER Wessels, betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, A. MEIJLER. Goes, 16 October 1914.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1914 | | pagina 3