Teleoraoimen. A T E GOES verblijf houdende vluchtelingen. Belgische vermisten. Kerknieuws. Laatste Berichten. kl: J. hem van die 9© naar de 8e kl. te brengen. Vaststelling gieschiedt van een 2e suppl. kohier hondenbelasting' respectievelijk op bedrag1 van f 4.07V2 en van f 3.75. Hierna wordt de begrooting der ge meente voor 1915 vastgesteld op een be drag van f 13086.32 in ontvang en uit gaaf met een post voor onvoorziene uit gaven van f 357.731/2. Goedkeuring wordt verleend aan een plan voor het buizennet betreffende de op te richten drinkwater leiding terwijl B. en W. gemachtigd worden over tö gaan tot de openbare verhuring van den schoolregenbak. Hierna sluiting. (Vervolg.) Familie Niewold (van Kreeftstraat 30, Zurenborg, Antwerpen), ad*. Langevopsfr straat C 136. Weduwe Moortgat, van Meehelen, 'die zich met "2 kinderen te Goes bevindt (bij Be Leeuw, Op1 de Hoogte) vraag! inlichtingen omtrent haar zusters. J. A. Behiels zoekt M. E. van Nespfen (vtouw Behiels), I. Th. Behiels, Jos. Be hiels, M. W. Behiels. Ros. Nath. Pastijn zoekt P. Pastijn met vrouw en kinderen. A. Beyltjins (vrouw Van Goey) zoekt Ferd. 'Van Goey. Joanna van den Berge zoekt M. Ros. Kroes (vrouw Giehens). Ther. Verhoeven zoekt Frans Verhoe ven, vtouw GeensVerhoeven en 2 kin deren. Em. G. Janssens (Vrouw Beets) zoekt Aug. Beets. Maria van Ulnem (vrouw Breinen) zoekt Maria Darconne. E. van Bavel (vrouw Breinen) zoekt Car. van Dijck (vrouw Van Bavel). Joanna Bijckmans zoekt Frans Hens, Ed. Dijckmans met vrouw en kinderen. Mei. Vermeulen (vrouw Lefevre) zoekt Ros. Lefevïe (vrouw De Houdt) en kin deren, Frans Lefevre en vrouw, P. Le fevre en zoon Louis. Jos. Niclot (vrouw Joly) zoekt Felix Ghyoot en vrouw en familie, Frans Cotr- nelissen en vrouw, Arthur Niclot en vrouw en kind. A. M. Smits (vrouw Joly) zoekt Jules Joly. Simon Naegels zoekt Gabriël Renkin (vr. Naeg.els) en 4 kinderen. Leo Roels zoekt Fr. Nauws met vrouw en 5 kinderen. C. Leys (vrouw Laureys) zoekt J. C. Lecourtois (We. Aertgeerts), A. AeTtgeeJrts, Vrouw en kind. M. C. de Smet (We. Franckaert) zoekt Fr. Franckaert. Elisa van Beeck (vr. Vriens). zoekt M. Hermans (We. Van Beeok). Josephine Joly zoekt L. Melsen en vrouw. Jules Pierre Peeters zoekt Louis Pee tere. Arthur Kenis zoekt Eug. Gooris en zoon Frans, Jaak Gooris en Vrouw, Leonard Gooris en vrouw, Leop. Bruneel en vrouw en 2 kinderen, Julius Huyghebaert. Willem Nens zoekt Aug. Npns en vrouw, Leon .Lévègne. Louisa Kenis zoekt We. Van de Put en 2 dochters. Adres van inlichtingen voor allen: Ds. J. de Voogd, Pastorie, 's Heer Arendskerke (Zeeland). Dhr. Kenens en zijn dochter, vrouw Goedschalk (thans te Biezelinge, Zuid- Bevelaad) zoeken Constant Goedschalk. Familie Ban Boer uit Antwerpen (adr. Lange Vorststraat, Goes) zoekt Mej. Ma ria Gohr uit Antwerpen. Theophiel van Brempt uit Buirght, zoekt naar vrouw en kind; en Alfons den Hondt uit Antwerpen zoekt zijne vrouw en de familie Moerenhout (beiden zijn per vluch telingen trein van Goes naar Friesland ge gaan). Van WinckelHomblé en Van Win- ckelLambneehts zoeken naar hun fa milie, adr. thans Baarland. (Andere bladen gelieven dit lijstje over te nemen). Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Ten Boer (toez.), J. C. v. Erkel, cand. te Leiden; te Nes en Wierum (toez.), J. Kramer te Molkwerum. Aangenomen naar Hoogeveen, door B. Plantinga te Rouveen; naar Uithoorn, W. Limburgh, cand. aldaar. Bedankt voor Retranchement, door dr. J. v. Beek te Waterlandkerkje; voor Kolderveen, door J. Stehouwer, cand. te Hendrik Ido Ambacht; voor Westmaas door K. H. Gravemeyer te Giessen- Oudkerk. Middelburg. Woensdagavond vergaderde het kiescollege van de Ned. Herv. Kerk, ten einde te voorzien in periodieke vaca tures van vier ouderlingen en vier dia kenen. Tot ouderling werd herkozen de heer A. Steketee, candidaat van de drie richtingen, H. J. Wijnne, candidaat van. de Ethische en van evenredige vertegen woordiging, tegen wie gesteld was de heer J. F. yan de Velde en de heer Chr. Hondius, gesteld door de confessio- neelen en ethischen, terwijl evenredige vertegenwoordiging geen candidaat stelde. Ten -slotte werd nog gekozen de heer H. L. E. Dormaar, candidaat van even redige vertegenwoordiging in plaats van den aftredenden confessioneel, den heer J. C. Hartman. De diakenen, de heeren L. Dekker, J. A. van Puffelen, die door alle kiesvereenigingen waren gesteld, wer den herkozen. Tegenover den heer A. G. van der Hooft, die weder gesteld was door de confessioneelen en ethischen, had „Evenredige vertegenwoordiging" den heer M. J. de With gesteld; de heer van der Hooft werd herkozen. De heer Chr. de Jongh, de vierde aftredende, was niet herkiesbaar; in deze vacature stel den de confessioneelen den heer G. Kra nendonk, de ethischen den heer A. M. Hofman en „Evenredige vertegenwoordi ging" den heer J. Verhage, laatstgenoemde werd gekozen. Geref. Kerken. t Bedankt voor Ouderkerk aan den IJssel door G. de Jager te Wolfaartsdijk. Geref. Gemeenten. Beroepen te Kampen, W. den Hengst te Venendaal. Ev. Luth. Kerk. Beroepen te Kampen N. J. Pabon, prop. te Amsterdam. Vrije Evang. Gem. Beroepen te Veendam, H. J. Logchers te Nijverdal. Naar de Stand, meldt, zal, waar de nood dringt, tot een tweede vervroeging van de subsidie-betaling aan de bijzon dere Scholen worden overgegaan. Op het stuurlieden-examen te 's-Gra- venhage, groote stoomvaart eerste stuur man slaagden de heeren J. Bos, J. B. A. Laanet; derde stuurman de heeren J. P. Boshoff, C. H. F. van Delden, J. W. F. Nanninga, C. H. Bakker, K. H. Blits, Th. de Boer. Treurig. Te Zoeterwoude bij Lei den, is een Belgische vluchtelinge, leen jonge vrouw, ten gevolge der ontberingen aan hartverlamming bezweken. Aan den dood ontsnapt. De opzichter van weg en werken der Holl. Spoor te Beverwijk reed met zijn fiets op de spoorlijn hij het station te Velsen, toen de sneltrein HaarlemIJmuiden na derde. Zeker ware de opzichter door de zen trein die niet te Velsen stopt, ver morzeld, ware het niiet dat de oplettende machinist het gevaar zag en de trein tijdig tot stoppen wist te brengen. Men moet maar durven! Er gens in ons land komt een dame bij het plaatselijk comité om steun. Manlief is naar het leger. Mevrouw komt evenals zoovele vrouwen, wier man nen onder dienst zijn en die nu zondelj kostwinner zitten. „Pardon, mevrouw", zegt de heer, tot wien de dam© zich in haar nood wendt, „uw man is immers onderwijzer?" „Jawel, mijnheer' „En hij verdient f2400?" „Ja, mijnheer". „Wordt zijn salaris niet uitbetaald?" „Ja, meneer. Maar ziet u, mijn man had ook privaatlessen, en die kan hij natuurlijk niet geven, nu hij in dienst is". De dame ging, gelukkig ongetroost, heen. (Chr. Schoolblad.) Tram ongel uk. Men meldt uit Emmer-CompascuumGistermorgen had te Nieuw-Weerdinge een ernstig tramonge- luk plaats, waarbij1 gelukkig geen msen- schemlevens tie betreuren vallen. Door den mist zag de machinist van de tram niet tijdig genoeg, dat de brug open stond. Door de gladheid der rails kon hij- niet vlug genoeg remmen en reed de machine het kanaal in. Zoowel de machinist als de conducteur konden door van de ma chine te springen hun levten redden. Het volgrijtuig, waarin vele passagiers geze ten waren, bleef staan, doordien plotse ling de koppelstang brak. Het scheepvaartverkeer is gestremd. Men is thans bezig de machine te lichten. Door een schildwacht ge troffen. Eergisteravond is door een schildwacht te Lent bij Nijmegen, de vier en twintig-jarige J. de K. doodelijk getrof fen, toen hij op een aanroepen, tot vijf maal toe herhaald, niet met zijn rijwiel stilhield. Hij werd in het Canisiusge- sticht opgenomen. Zijn toestand is hoogst ernstig. Duitschland en Portugal. Uit Johannesburg wordt verklaard dat zich ernstige incidenten hebben voorge daan tusschen de autoriteiten van Duitsch O.-Afrika en het Portugeesche bestuur te Nyasalow. Naar aanleiding van troe belen onder de inlanders, verdacht de Duitsche ambtenaar de Portugeezen er van dat deze de aanstokers zouden zijn, overschreed de grens en fusileerde een Portugeeschen sergeant en vier inlanders. Daarna bood het Duitsch bestuur vei - ontschuldigingen aan, doch de zaak zal te Lissabon en te Berlijn verder worden behandeld. GOES. Ten kantore van de firma Fransen v. d. Putte Zoon, agentschap! van de Nederlandsche Bank is 't dagelijks van 9- tot 1 uur druk met het inwisselen van Belgisch geld. De Ned. Bank heeft in 't belang alleen van de vluchtelingen den koers van den Belgischen franc op 47.75 cent bepaald, doch uitsluitend voor vluchtelingen, de koers is te hoog, doch onze Belgen mogen er van profiteeren, en wel dagelijks tot een bedrag van 20 francs per persoon. Er wordt druk gebruik van gemaakt; op één dag werd 90 duizend francs ver handeld. MIDDELBURG. De bepaling, dat geen armlastige vluchtelingen hier meer toe gelaten worden is ingetrokken en weder 500 nieuwe in het Entrepot ondergebracht. MIDDELBURG. De politie heeft in de school in de Lange Delft twee Belgen aan gehouden verdacht van diefstal van twee rijwielen ;ten nadeële van personen, die de rijwielen hij een rijwielhandelaar had den geplaatst. MIDDELBURG, De voorzitter van het Nederlandsche Roode Kruis, Z. K. H. Prins Hendrik kwam heden middag alhier aan en nam zijn intrek bij den commissaris der Koningin. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Joure (vac.-v. d. Meulen) door D. S. van Veen te Kam perland. gemisatrraad vmi Goes. Zitting van Donderdag 3.30 u. nam. Voorzitter de heer J. B. de Beaufort, burgemeester. Afwezig de heer De Witt Hamer, wegens ernstige ongesteldheid, en dhrn. van der Leeuw en de Paauw. De voorzitter spreekt de hoop uit, dat de heer de Witt Hamer spoedig herstelle moge. De Raad betuigt daarmede instem ming. I. Na mededeeling der notulen wordt voorlezing gedaan van de ingezonden stukken Goedkeuring van Ged. Staten van het Raadsbesluit betreffendfe de reorganisatie van het openbaar lager onderwijs te Goes. Bericht van den heer F. G. C. Rot huizen, dat hij de herbenoeming als leeraar in het handteekenen aan de avond school voor ambachtslieden aanvaardt. Id. van den heer P. Kakebeeke, leeraar in het lijnteekenen. Circulaire van den Bond voor Werk verschaffing. Goedkeuring van het 3e suppletoir ko hier schoolgeld school A cursus 1913 1914 ad f44. II. Op de aanvraag van de heeren P. M. de Liooff, J. A. G. Adriaanseuq P. Matthijsen, K. van Dalen, J. M. van Riet, C. V. d. Zaal, ,1. WeStstrate en A. J. Valk tot afschrijving en teruggaaf van belasting en schoolgeld wordt, over eenkomstig het advies van de Finan- cieele Commissie, gunstig beschikt. III. De primitieve kohieren van school geld van school A en de Meisjesschool, cursus 19141915 worden goedgekeurd resp. ten bedrage van f1530 en f790. IV. Een wijziging der gemeentebegroo- ting voor 1914 moet plaats vinden in verband meit het ingekomen schrijven van den heer ontvanger der directe belastingen inzake de betaling van het aandeel der gemeente in de kwade posten grondbe lasting en personeel© belasting tot een bedrag van f219.57, terwijl de begroo ting slechts een bedrag aanwijst van f 150. Overeenkomstig het advies van de fi- nancieele commissie wordt deze wijziging goedgekeurd. V. Het tweede suppletoir kohier van hondenbelasting dienstjaar 1914, ten be drage van f 26 voor 13 honden, wordt goedgekeurd. VI. Daarop is aan de orde het voor stel tot onhewoonbaarrerklaring van een drietal woningen, overeenkomstig de be trekkelijke adviezen der gezondheidscom missie, n.I. de achterwoning gelegen in de St. Jacobstraat B 45, kad. sectie D no. 451, eigendom van mej. A. M. Zwit- terDe Ronde, alhier; de woning aan de Kleine Kerkstraat C 263, kad. sectie D no. 92, eigendom van den heer W. Kok, alhier; de achterwoning in de Lange- vorststraat C 128, kad. sectie D' no. 265i, eigendom van J. C. TheeuwisScheffet. Z. h. s. goedgekeurd. VII. Daarop wordt behandeld de vast stelling van den pensioensgrondslag voor W. Vermeer, met ingang van 1 Septem ber 1914 benoemd tot agent van politie. B. en W.'s voorstel wordt z. h. s. aangenomen. Het bedrag, waarop de pensioensgrond slag voorloopig wo'idt bepaald is f625. VIII. Waar het niet gelukt is voor dhr. F. C. van Strien, landweerpJichtigé, onbepaald verlof te krijgen, opdat hij' zijin lessen in boekhouden aan de leerlingen, van het herhaling®onderwijs zou kunnen geven; en waar door Jen heer C. J. Snouck, onderw. aan school B, het on derwijs in het boekhouden zal worden overgenomen, stellen B. en W. voor tij delijk te benoemen tot onde'rwijizer bij het herhalingsonderwijs den heer H. van der Veen, onderwijzer aan school B. Met algemeen© stemmen wordt dhr. Van der Veen als zoodanig benoemd. IX. Vervolgens is aan de orde het verzoek van de Commissie van toezichit op den cursus tot opleiding voor de hoofd'- akte, om een gratificatie te verleeinen aan de onderwijzers aan de '0. L. scho len, die aan bedoelden cursus deelne men. Het verdient volgens B. en W. wel aanbeveling eenige tegemoetkoming te ge ven in de te betalen lesgelden, waarom zij voorstellen aan ieder van hen een gratificatie te verleenen van f 10, behou dens de goedkeuring van Ged. Staten. De financieele commissie maakt hier tegen geen bezwaar. De Raad keurt het voorstel z. h. s'. goed. X. Alsnu wordt behandeld het adres van de Vereeniging „Handelsbelangen" te Goes, houdende verzoek het daarheen te willen leiden, dat door de gemeentegas fabriek geen z.g. gasartikelen geleverd zullen worden aan particulieren. B. en W. vereenigen zich met de toe lichting van den directeur-boekhouder van de gasfabriek, weshalve zij adviseeren overeenkomstig het schrijven van de gas- commissie afwijzend op het adres te be schikken. In de bedoelde toelichting wordt o.a. opgemerkt, dat het niet mogen verkoo- pen van gasartikelen dikwijls beletten zou den verbruiker goed licht te verschaf fen, gezien de minderwaardige artikelén, die soms door handelaren aan den man worden gebracht. Er wordt voor den ver koop geen moeite gedaan. Wil het publiek bediend worden door de gasfabriek, dan is dit het beste bewijs, dat deze handel reden van bestaan heeft. Met de gas^ tentoopstelling is niet bedoeld de bevorde ring van den verkoop van gasartikelen, doch hoofdzakelijk de gaslevering. Opge merkt wordt, dat de handelaren zooveel duurder zijn, en dat eventueele hoogere aanpchaffingskosten zouden zijn tegen het belang der gasverbruikers en van de gas fabriek, daar het debiet dan niet meer stijgt. De heer Dekker vraagt of de Raad dit punt wil verdagen, opdat spr. de zaak nader bestudeer©v De heer Donner ondersteunt het voorstel. De Raad besluit z. h. s. het te ver dagen. XI. Vervolgens wordt overgegaan tot behandeling van de begrooting voor 1915 voor de gemeente gasfabriek. Hierop komt o.a. een post voor van f 14500, die a.ls Volgt toegtelicht wordt: In verband met de stijging der produc tie moet" ruimte gemaakt worden v'oor kolenberging. Om hierin te voorzien dient het kantoor en de gasmeesterswoning' te worden ontruimd. Vastgesteld wordt, den bouw van een nieuw kantoor en woning, tezamen heigtoot op f 12000. Het oude fabrieksgebouw moet worden .vferbouwd en ingericht voor meter- en regulateur- kamér, exhausterkamer, magazijn en sme derij, waarvan de kosten z:ijn geraamd! op f 2500. Uitgetrokken worden nu: Voor nieuw kantoor f 7500 Inrijhek f 250 Gasmeesterswoning1 f 4000 Werkzaamheden aan bestaande gebouwen f 2500 Onvoorzien f 250 Samen f 14500 De begrooting sluit met een bedrag aan ontvangst en uitgaaf van f113255.45. De begrooting van de gasfabriek wordt z. h. s. goedgekeurd. XII. De begrooting van het burgerlijk armbestuur sluit met een bedrag van f IOÖ377.851/2 aan ontvangsten en uitgaven:. De begrooting van het Burgerlijk Arm bestuur wordt z. h. s. goedgekeurd. XIII. De begrooting' van het gasthuis- bestuur sluit met een bedrag; van f 17792.53V2 aan ontvangsten en uitgaven,. Be begroeting van het G asthui sbéstuur wordt z. h. s. goedgekeurd. De heer Pilaar brengt den voor zitter een woord Van hulde voor de wijze waarop deze als voorzitter van het Co mité van vluchtelingen zich van zijn taak kwijt. Die leiding verdient niets dan lof. (Applaus.) De burgemeester dankt voor de vriende lijk© woorden. De heer H 0 11 m a n n vraagt of de po litie des nachts wel voldoende toezicht kan houden, mét heit oo,g^. op de vele vluchtelingen, w.o. ook minder nette heer schappen verkeeren. De voorzitter zegt, dat 'de pélitie haar best doet, doch dat de burgers zei- ven ook goed moeten oppassen. Bovendien zijn de nachten voor de Comité-leden maar heel kort, zoodat de beruchte individuen .niet veel gelegenheid hebben om hun bedrijf uitteoefenen. Dhr. Hollmann vraagt of geen hulp;- agenten aangesteld kunnen worden. Dhr. v. d. Bout noemt een geval van een vrijwillige nachtwacht. De voorzitter zegt nog, dat B. en W. voorstellen de toondagen niet te doen doorgaan. De inschrijvingsgelden zouden dan moe ten worden teruggegeven. De Raad vereenigt zich hiermede. De veemarkt zelf gaat natuurlijk door; alle feestelijk vertoon vervalt echter. Daarop worden in geheime zitting de reclames H. 0. behandeld. 0e uittocht uit Gstenoe. De oorlogscorrespondent van de Daily News in België beschrijft den uittocht van vluchtelingen uit Ostende. Hiji seinde gisteren. Ik ben vanavond om zes uur te Sluis op de Nederlandsche grens aan gekomen, als een van het groote leger vluchtelingen uit Ostende. Een paniek had de menschen bevangen, toen 's mor gens om negen uur een Taube weer twee bommen had geworpen, een in de nabijheid van de loodsen' van de vlieg tuigen en een bij' het hospitaal. Deze laat ste veroorzaakte brand in ieen brouwerij!. Het vliegtuig werd hevig beschoten door de Belgische kanonnen, doch de afstand was te groot. Een groote Belgische troepenmacht was de stad binnengetrokken, doch begon te gen den middag weer af te trekken. In de verte wa.s kanonvuur hoorbaar. In de straten bewoog zich een dichte me nigte vluchtelingen uit naburige gemeen ten en ook de mindere stand van de bevolking der stad zelve verdrong zich daar, voornamelijk voor de gebouwen, waar passen om het land te verlaten werden uitgereikt. Duizenden menschen stonden op den strandboulevard naar zee te kijken, alsof vandaar hulp zou op dagen. Om twee uur 's middags werd tot alge- meeme ontsteltenis kennis gegeven, dat vandaag geen booten meer naar Engeland zouden vertrekken. Bij' het station stond het vol menschen, die luidruchtig doende waren om middelen te zoeken, ten einde weg te komen. De strandboulevard, was nagenceg ver laten; alleen groepjes armelijk gekleed© menschen stonden er met pak en zak bijéén. Zij schenen alle hoop om het land Uit te komen, te hebben opgegeven. Sommigen schreiden, doch de meesten bleven onverstoorbaar kalm. Het was een jammerlijk gezicht, de stroomen gewonde en verbonden soldaten door de straten te zien strompelen, som migen op krukken, anderen elkaar voort helpend naar de booten van het Roode Kruis, die op hen lagen te wachten. Alle beschikbare booten waren blijk baar bestemd onr hen te vervoeren en dat was de reden, waarom de passagiers diensten waren geschorst. De trieste toestand waarin de stad thans verkeerde, deed zich nog sterker gevoelen door de tegenstelling met het luchthartige aanzien dat Ostende in ge wone jijden heeft en met de militaire bedrijivigheid van een paar dagen gele den. 't Was nu algemeen bekend dat de regeering naar Havre was vertrokken. Den afgeloopen nacht heb ik met een klein gezelschap kooplieden uit Ostende op de kale banken van een lokaal in een kloosterschool te Sluis geslapen. Voor elk een deken was al wat de goede mon niken ons 'konden geven, want wij' behoor den tot den laatstaangekomenen. Het schoollokaal was dien dag voor een En- gelsche les gebruikt, ten op 't bord stond met krijt geschreven: „A friend in need is a friend indeed." De laatste anderhalf uur van onzen tocht waren we tot op den huid toe nat geworden door ©en dichte mist, en duizenden zijn in den ellendigsten toestand de grens overgetrokken. Er wa ren tal van kleine kinderen die op den arm werden gedragen en heel wat aar dige meisjes van Ostende en Blankenberge zag men door d© modder sjouwen met haar kokette schoentjes en kousen. Wan neer de krachten haar begaven, werden ze weer aangespoord door het geboeni' van de kanonnen uit 't Zuiden. In Sluis heb ik menschen ontmoet, behoorende tot de gezeten burgers van Ostende, b otel-eigenaren, winkeliers, rus tende dokters, advocaten enz., die nu haast geen cent meer op- zak hadden en erg blij, waren dat ze nog 15 cent voor een kop koffie konden "betalen en den op die manier veroverden stoel moch ten behouden om er den nacht op dooïi te brengen. (N. R. Crt.) SLUIS, 15 Oct. Men meldt, dat vol gens hier ontvangen, berichten Brugge door de Duitschers is bezet, evenals Blan- kenberghe. Heden worden zijl te Ostende "Verwacht. LONDEN, 15 Oct. Koning George heeft de zilveren medaille voor betoonde' dap^ perheid toegekend aan de kapiteins vani de :s.s. Flora en Titan Voor de redding van de Engelsehen bij' de ramp van de drie kruisers. AMSTERDAM. De vierde kamer van de Arr. Rechtbank sprak heden vrij S. W|. C. redacteur van de Nederlandsche Financier, tegen wien 3 mnd. geëisehf was, wegéns beleediging van den Dtuit- schen Keizer. TERNEUZEJi, 15 Oct. Het Belgische gebied der Schelde ligt vol drijvend© mijl- nen. i LONDEN, 15 Oct. De Daily News be weert, dat de Koningin van België nog niet naar Engeland is overgtestoken, eini dat het niet waarschijnlijk is, dat H. M. België zal verlaten, zoolang haar gemaal! met het Belgische leger te, vélde blijft. ROME, 15 Oct. De toestand van minis ter San Guiliano is zeer Verergerd. PARIJS, 15 Oct. Communiqué Van gis teravond 11 uur: Er vallen geen belang rijke wijzigingen in den toestand te rap- porteeren. 1 LONDEN, 15 Oct. Het eerste contingëntj Canadeezen kwam gisteren te Plymouth aan. ANTWERPEN, 15 Oct. Bij proclamatie yan den volks,vertegenwoordiger Frank wordt dank betuigd aan Nederland voor wat het aan de Belgische vluchtelingen/ deed, en verder medegedeeld dat perso nen en eigendom veilig zijh. LONDEN, 15 Oct. De Daily Chronicle verneemt uit Cailais, dat de Duitschers uit de stellingen rondom RijSsel. verdre ven zijn. De spoorwegdienst Calais Rijtesel is hervat. Be Duitschers rukken in grooten getale naar Calais op. Zij wer den verrast en over de Belgische grens teruggeslagen. DEN HAAG, 15 Oct. De Eerste Kamer nam heden het tweede oorlog,'scirediet Van 50 millioen aan. NEW-YORK, 14 Oct. Uit goede bron te Tokio wordt gémeld, dat de Duit sche commandant van Tsingjïau het voor stel van den Japanschen keizer betreffende de ontruiming der stad aangenomen heeft. De ontruiming zal geschieden langs den spoorweg van Shangtun. BERLIJN, 14 Oct. Volgens inlichtinglcn uit Officieel© bron, is het bericht dat

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1914 | | pagina 3