Onderwijs. Reclames. Gemengd Nieuws. i elsiirefssB TE GOES Kerknieuws. het belang van de vluchtelingen, opdat deze Voor hen bestemde telegrammen enz. in ontvangst kunnen nemen. Namens het Comité, J. B. DE BEAUFORT. Mr. STIEGER. -Het werk o nd e r de vluchte lingen. Sinds Zaterdagmiddag zijn weer vele honderden Belgische vluehtelinglen aan het station uitgestegen, om hier on derdak en voedsel te zoeken. Velen, van hen hadden kwade dagen achter den rug, maar vooral ook schrikkelijke nachten. De trek naar de Brabanlsoh© grens was zoo algemeen, dat 't onmogelijk was al die ongelukkigen een onderdak; te be- izbrgen, zoodat velen in de bosschen bij Ossendrecht en Hoogerheide b.v. hebben moeten overnachten. We hebben er gesproken, di© daar op den killen ghond gelegenhadden. Slapen Was onmogelijk; de koude deed zich erns tig voelen en het geween der kinderen vervulde den omtrek. Zij, die in Goes terecht kwamen, heb ben weer niet Vergeefs een beroep gedaan op onze gastvrijheid. Het Comité tot Hulp- verleening is met z'n grooten staf van helpsters en helpjers onafgebroken in touw geweest, om het werk der barmhartig heid tte Verrichten; en met verrassende snelheid werden de groepen „geborgen'' nadat de hongerigen in bet Beurslokaal zich te goed hebben gedaan aan brood en koffie. Vele burgers ook hebben zich aangemeld, om een ot meer vluchtelin gen mee naar huis te mogen nemen, en zoo heeft menigeen z'n logees een. rus- tigen Zondag bezorgd. Be stakkerds hadden er behoefte aan. Op het station wordt ijverig gewerkt. Dames-belfpsters staan gereed om hen. een goede ontvangst te bereiden. D© kwie ke padvinders hun aantal bedraagt thans, dank zij het werk van den heer A. Arnoldi, niet minder-dan 50 zijn onvermoeid. Niet alleen wordt voor hen, die den trein verlaten, gezorgd, doch ook zij, die doorreizen, worden bedacht P© jongens loopen met emmers water de coupé's af, zoodat de dorstigen zich kun nen verkwikken. Gistermorgen en -middag is door een 40-tal heeren huis aan huis gevraagd, of er eventueel vluchtelingen ondergebracht kunnen worden. Het resultaat was., dat voor meer dan 1000 personen slaapplaat- pen zijn toegezegd, terwijl velen ook voor den kost kond-en zorgen, deels kosteloos deels tegen matige vergoeding. Intusschen zijn weer velen bij onze burgers inge kwartierd. Met de ophooping Van vluchtelingen aan het bureau in d-e Korenbeurs schijnt het iets beter gesteld te raklen. Op 't oogen- blik 4 uur nam. zijn er geen vluch telingen dakloos. T-e 2 uur ziijin er vier wagens naar Driewegen vertrokken, ter wijl 10 wagens gereed staan om zoo noo- dig vluchtelingen naar andere dorpen over te brengen. Uit Hansweerd zlijn er 4000 Vtertrokken naar Mep-pel -en Zwolle. On der de aanzienlijke vluchtelingen, die hier zijn, behoort de heer Engels, directeur Van de Antwierpsohe bram. Deze hee-r, wiens echtgenoot© reeds in Engé-land was, was Vrijdag ©en der laatsten, die Antwerpen; Verliet, en het bombardement tot het laatsit bijwoonde. Hij sprak -eenige Engelsche of ficieren aan, die opi zijn vraag wat zij gingen doen, ten antwoord kreeg: We are going hack (wij- gaan terug) waarop de heer Engels., meenende dat, op g'rond van de toezegging door de Engelsohen ge daan, het gevecht in de straten zou be ginnen, te 10 uur in den morgen de stad verliet. Bedeelde gevechten hebben ech ter niet plaats gehad. Nader vernemen we, dat bedoelde tien wagens vluchtelingen vervoerden naar Ellewoutsdijk en Ovezande. Geïnterneerden, Sedert Zater dagavond zijn hier verscheidene -treinen met duizenden geïnterneerden gepasseerd van allerlei nationaliteit. Ze verkeerden in opgewekte stemming en onder het voor bijsnellen werden giroeten gewisseld tus schen hen en de zich op- liet perron: bevindende Belgen. D-e Belgische vluchtelinge, hier jLn het laatst der vorige week aangekomen, en naar het Gasthuis vervoerd, wijl ze moeder moest worden, is thans aldaar overleden. Door den penningmeester der Dia conessen Vereeniging) is ontvangen voor verleende hulp der Wijkzuster f5. Vlissingen. De Kamer van koophandel en fabrieken alhier heeft besloten aan de regeering een adres te zenden, waarin verzocht wordt het daarheen te voeren dat de invoer van materialen, bijv. koper uit Engeland ook vrij zal kunnen geschie den onder waarborg, dat het voor Neder- landsch gebruik is, daar anders verschil lende industriën zouden moeten gaan stil liggen. Opgemerkt werd dat de invoer van ijlzer uit Duitschland geregeld gaat. De P. L. T. deelt mede, dat aan het post- en telegraafpersoneel, dienstdoende op de poststoombooten tusschen Vlissin gen en Folkestone, nadat dit gewezen had op het gevaar waaraan het bloot stond, is medegedeeld dat wanneer bet door 't oorlogsgevaar het leven mocht ver bezen aan de weduwen en weezen boven het pensioen een buitengewone toeslag van 50 pet. boven het pensioen zal worden gegeven. Men spreekt van 20 tot 25 duizend hier doorgevoerde geïnterneerde Belgische soldaten. Borsseie. Ook deze gemeente heeft zijn Ideel gekregen van de Belgische vluchte lingen. Vrijdagmiddag arriveerden er 28 met die Provinciale boot en Zaterdagavond ruim 70 met rijtuigen uit Goes, zoodat wij er nu circa 100 hebben. Ze zijn onder gebracht in het oude kerkgebouw der Oud- Gereformeerde gemeente en in een school lokaal dei' openbare school. Zaterdagavond hebben v-elo gemeeatenaiten deken-s etn kleeren gebracht, zoodat zij nu goed ge dekt zijn tegen d-e koude. Een ieder was bereidwillig om de arme menschen te hel p-en, waarvoor ze zich zeer dankbaar be toonden. Zelfs Zondagmorgen hebben ©eni ge landbouwers- hun wagens en gerij- af gestaan om zé naar 's Heerenhoek te bren gen, om daar hun kerkelijk© plichten te vervullen, daar" zie meest allen katholiek zijn. Colijnspiaat. Gisteren kwamen hier de eerste vluchtelingen aan. Reedssedert; eenige dagen werden z© vtetrwaoht en was alles in gereedheid gébracht om ze in de 2 voorste schoollokalen te ontvangen. D-oor eenig-e landbouwers werden ze van het Catsche veer afgehaald met rijtuigen en hier aangekomen van het noodige voor zien. Ruim 30 personen, glroot en klein zijn hier geïnstalleerd, terwijl nog' ©en) faniilie, bestaande uit 10 personen in een der logementen hun intrek hebben ge nomen. Stavenisse. Belgisch vluchtelin gen. Ovér Tholen zijn hier gistermid dag een paar honderd Belgische vluchte lingen aangekomen en terstond per motor boot naar Zi-erikzee overgebracht. Gister avond werden er hier nog een 150-tal verwacht, di© hier tijdelijk zull-en verblij!- Yen. veröüjf houdende vluchtelingen k kinderen. ie©htg. ecfatgenoot(e). adr. tegenwoordig adres. Gustave Oeijen, registratie-ontvanger te Wijneghem bij Antweiqren (en echtg.), Cle- memce Oeijen, z. b. Wijneghem, allen bij dhr. Ruijss-enaers. reg.ontvanger te Goes. Emile Verhae'rt, ontvanger der rijks belastingen te Wijneghem, Anna Verhaert (Emiledochter) vrouw van Leon Ansay en hare 2 k. (beroep van den man klerk ministerie geldwezen) te Wijneghem, Ce lesta Verhaert (Emiledochter) te Wijne ghem, Germaine Verhaert (Emiledochter) te Wijneghem, Leonard van de Weijteï, gepiensionneeid gemeente-secretaris te Wij neghem, Marie van d-en Heuvel, dienst bode bij Emile Verhaert te Wijneghem,i gedeeltelijk bij' dhr. De Wit, Lange Kerks-tr. te Goes en gedeeltelijk bij dhr. Sandijtek( Lange Kerkstr. te Goes. Louis Claes; kletrk, Anvers, adr. dhr. J. F. v. d. Leeuw, Paptegaaistr., Goes. Mr. en Mme. Emile Prud'homme, in genieur en 2 k. te Antwerpen, adr. 'Mevr. Wed. Knitel, Opril, Goes. Aloijsius Josephus Smet en Vrouw en 2 k. te Antwerpén, adr. Fa-esse. Korte Vorsfetr. C 103 te Goes, Eduard Servos- en echtg. en 3 k., loods uit Anvers, adr. Mej. Wed. Swart, Voori stad A 92, Goes. Max van den Berghe en echtg. uit Ant werpen, adr. C. D-uvekot, Wes-tsingelj Goes. Mile. E. INfaveauHeylen en 3 ,k. bit Antwerpen (Berchem),, vroeger te Bou- chout, Oostsingel 235. Familie Gerard van den Berghe uit Antwerpen, adr. Wed. Duvekot. Vrouw Dierdk met 1 k. en Marie Fryis- ser, allen uit Antwerpen, adr. B. Kuijper, Wijngaardstr. Karel van den Evnde, edhtg. en zoon Maurice, Muziekleeraar uit Antwerpen, adr. D. Bendix, Kleine Kade. P. J. Denies- en echtg. uit Antwerpen,, -adr. Huijsse, Vlasmarkt. Mile. Decleir en familie uit Antwerpen (Burgerhout), adr. Hof Olmensfein, KLoe- tin-ge. Helene t'Jollyn uit Antwerpen, Jos. Wa- telet en echtg., Fort II, Wommelghem, Mme. WateletSegers en dochter, uit Ant werpen, adr. Mevr. Goemana, Ganze- poortstr. Louis Camerman en familie en dienst meid, uit Antwerpen, -adr. Notaris Pi laar. Jos. van Sintruyen en familie uit Ant werpen, Wijngaardstr. 81. Gebroeders Lievervs uit Merxerai, adr. Van Gorp, Michiel de Ruijterlaan. Frans Willesms uit Hoboken, Familie Le- boy uit Antwerpen, -adr. Gard on, Beesten markt. Jan Baptist Boschmans, echtg. en één k., Mechelen, adr. Van Vijven, Ganzepoort- straat. Mile. Julienne Désirée Pruvost, Antwer pen, adr. M. Magielsen, Markt. Cornelus Follainte en Echtg. en 4 k., Antwerpen, adr. Bergpad no. 8o. Franciscus Philippus Podewijn, echt. en 3 k., Antwerpen, adr. dhr. Boluijt. Petrus Josephus De Raeck, echtg. en 3 k., Bercheim, adr. A. Schrijver, D. no. 30. Remain Donas, echtg. en 1 k., Antwer pen, adr. D. A. Constandse, Kade. Dr. Fr. Mets en echtg., 4 k. en schoon mama, uit Liierre, iadr. dhr. Vienings, West- wal. Edjmond JacobsDe Mont en echtg., Antwerpen, adr. Verdenk, Kloetingscheweg H 95. P. van SintruijenGeerinck, echtg. en 1 k., Antwerpen, adr. A. Fagel, Oostwal. Fr. de Winter en echtg., Antwerpen, adr. H. P. van der Heil. Jacques Wauters en 2 k., Antwerpen, adr. Westsingel 223. Gerard Evrard en echtg., Antwerpen, adr. Hotel Boudeling. Jacques SegersDe Meyst en 2 k., Ant werpen, adr. J. Fukken, Hotel du Com merce. Henri Swennen en 1 k., Antwerpen, adr. J. Fukken, Hotel du Commerce. Mej. Palms, Deurne bij Antwerpen, adr. Johanna de Dreu, St. Adriaanstr. A 65. Dames Goubau en Van de Velde, Ant werpen, adr. 's H. Hendrikskinderenstr. 56, P. van Drom en echtg., Antwerpen, adr. J. Huige, Singelstraat. Dames Helene, Alice Victoire, Emilie De Cluppele Aalst, adr. Nieuwstr. D 72a. Pierre Van Overloop en echtg., Beverè, Waes, adr. Lange Kerkstr. 40. Riné van den Berghe, echtg. en z., Antwerpen, adr. dhr. Laurens, Wal. E. I. Schram, echtg. en 4 k. en meid, Antwerpen, Iadr. J. Ko-oman, Westsingel 218. Aug. Pijnaert, Vesting 49, Antwerpen, adr. IM. Vonk, Lange Kerkstr. Petrus (Cré, echtg., k. en kleinkind, Ka pelstraat 48, Eckeren, adr. M. P. Vonk, Lange Kerkstraat. Arth. Tang he, echtg., z. en moeder, Wa- terloostraat G 3, Antwerpen, adr. Hotel Boudeling, Groote Markt. I. Golruyt en echtg., Hubrechtsstraat, Antwerpen, adr. A. P. Tilroe, Oude Singel G '94. Petrus Vloeck en Iustina Meertsman, Hofterbekestr. 19, Antwerpen, adr. Corns, den Boer, D 153, Nieuwstraat. Just. Stoop, Avocat met echtg. en d., Langen -Klarestraat, Antwerpen, adr. Kerk straat C 41. Joseph "Mculemans, echtg. en k., Antwer pen, -adr. Wijngaardstr. 81, Cornells (den Boer, echtg. en k., Antwer pen, 'adr. Lange Vorststraat 230. Charles Vandamme, echtg. en k., Antwer pen, adr. D. Fukken, Groote Markt. Charles '-de Latin, echtg. en schoonzus ter, Antwerpen, adr. Hotel „de Zwaan", Kapelle (Holland). Alfo-ns en Jid-es Huysmans, Contich, adr. Kooimans, Lange Vorststraat 214. G ©ertsen Janssens, Niieuwtewinckel' Geertsen, Co-ucke Janssens, Coucké Provo, Janssens van Brasselen, De Prins, Hu- per van Hove, allen uit Antwerpen, adr. De Ruyterlaan E 115. Dr. Van Deuren Peeters, Antwerpen, adr. J. D-e- Kruyter, Bierkade D 3. Adv. Schriller van der Linden, kinderen en meid, Antwerpen, adr. Hotel Koren beurs. Ida Schuermans, Antwerpen, adr. Bo- luyt. Jos. Winters en echtg., Lier, adr. Van Gend en Loos, Groote Markt. E. Po-ttieuw, Antwerpen; A. en G. van Cauwenberg, To'urinnes la Grosse, Leuven, adr. Van Breen, Oostsingel 236. Familie Alf. Cottyn, Romania van Si- maeys, WwS Victor van Simaeys, Maria van de- Wynckel, allen uit Antwerpen, adr. W. Walrave, Trompstraat. Familie L. F. Somers, Wiilebroeck, adr. Valk, Wijngaard-straat 54a. Benjamin Haesaerts, Boom, adr. De Herder, Koningstraat. i Jos. Melio en familie, Adriaan van Swij- genhoven en familie uit Antwerpen, adr. Bergpad. Jos. De Iiondt en 2 k., uit Antwerpen, adr. Van der .Linden, Klein Frankrijk. R. Tyssen en familie uit Antwerpen, adr. L. de Beste, D- '95. Ces-ar van Geem en familie uit Antwer pen, adr. T. H. Kosters, Pape-gaaistr. 96. jDerudde-r en echtg. en 3 k. uit Ant werpen, adr. C. Karelse, 'sHeer Hen drikskind erendijk. (Aerts Blanche, Regina, Omer, Maria, Prudence, Aerts van der Waeren en zoontje uit Berchem (Antwerpen), adr. S-andee, Oostsingel G 221. Roger Hippoliet uit Antwerpen, adr. De Jongh, Vlasmarkt. Francois Cammaert en echtg. en k. Uit Borgerhout, en Emilie Cammaerts en dienstbode, adr. J. F-aberij de Jonge, Kerkstraat. T. Verhaeg-en, echtg. en mceder ©n Joste- phina Tay Esse, beiden Antwerpen, adr. Huijisse, Nieuwstr. Florence van Diroogtenbroek en dochter Elza, Therése Lemmeus, Emerance de Roo- ver en dochter Margaretha, Marie Lamot, FJioris Decie-rcq en vrouw jCIémenee en kind Clementine, allen uit Antwerpen, adr. Lange Kerkstraat C 224. Alfred Josephus B-osny en echtgenoo'e kinderen Maria Joseph, Maria Lowieza Joanna, Emiel, Alioo, Joanna, Margaretha, uit B-oom, adr. v*. Eijckeren 'D 58, Schoen maker. Be Wilde Balkan familie vrouw en doch ters uit Antwerpen, te Kloetinge. Vrouw Spietwaar en dochter ut Antwer pen te Kloetinge. Wna. Thijsmans en 5 kinderen, uit Ant werpen te Kloetingé. S. Waycret en -echtg. uit Antwerpen, adr. Hillebrand, 's H. Hendrikskinderen- straat. j Jeanne Janssens, uit Antwerpen, Marie Madeleine Claesisens uit Deitrne, Marie GuUunaekers uit B-ouchout, adr. all-e- bij Schriel- 178, Ganze Poortstraat. Vrouw Deprez en dochter, uit Antwer pen, adr. Groote Kade B. 16. M. Hm. Mulder Van Sintruyen, Ant werpen, adr. Dekker, Lange Vorststraat. M. Van Sintruyen en echtg. en k., Ant werpen, adr. Fagel, OostwaL Utern Joseph Schrevens en vrouw, Ant werpen, adr. Plazier, Turf kade D- 27. J. Harli en vto-uw, Vrouw Nagel en d., Mile Van de- Vliet, Mile Marie Verhaeren, Mile Philomina Ilendrick, allen uit Ant werpen, adr. J. D-onner. Vrouw Volkaetite en 2 k. uit Antwerpen, adr. Be-hage, Nieuwstr. Mr. en Mme. Gustave VerzeleIlaute- keete, koster, uit Beverwaes, adr. Hartes- velt, Lang© Kerks-tr. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen voor St. Annaland door J. ide Bres te Bleskensgraaf. Colijnspiaat. Bij de stemming heden ge houden voor vijf leden in het kiescol lege werden de aftredende leden, de hh. van Oeveren, Hage, van Breda en Taze- laar, herkozen, en in de plaats van dhr. P. K. Boone (overleden) werd benoemd dhr. A. D. Snoep. Geref. Kerken. Beroepen te Oosterend Tj. Petersen te Purmerend. Clir. Geref. Kerk. Bedankt voor Harlingen door A. H. Hil- bus te Drachten. Ovezand. Benoemd tot onderwijzeres aan de in deze gemeente te openen Herv. school mej. P. M. G. de Liefde te Hitzum bij Franeker. De Unie-collecte bracht te Nieuwer- kerk op Duiveland op f67.85. VEERE. Benoemd tot onderwijzer aan de Chr. school de heer J. Nomes, onder wijzer te Dintelo-ord. Ongelukken. Te Weert is een 7-jarig meisje door een auto doodgereden. Aan den Zaankant te Wormerveer is een ledig benzinevat uit elkaar gespron gen, doordat eenige schipperskinderen met vuur speelden. Het 7 jarige zoontje van schipper Boerema uit Hoogeveen werd ernstig gewond in de Zaan geslin gerd en is er dood uitgehaald. Te Lissabon zijn bij de ontploffing van een gasfabriek vele personen gedood en gewond. De nieuwe Roemeense he Koning. Het parlement is voor heden bijeengeroepen. De kroonprins zal voor de volksvertegenwoordigers den eed op de grondwet afleggen. Daarop zal hij tot koning van Roemenië en kroonprinses Maria tot koningin van Roemenië worden uitgeroepen. Prins Carcl wordt kroonprins. Twee helden. Onder de wreed heden, die d© Russen gepleegd hebben tijdens het bezet houden van Oost-Pruisen, is die welke gepleegd is aan twee predi kanten ider Evangelische Kerk, een der afschuwelijkste. De predikanten van K i s- k o w e n (Kreiis Marggrahowa) en Szitt- kehman (Kreis Goldap) werden in den mond geschoten, omdat zij- weigerden den Russen tmee te deelen welke posities de Duitsche legermacht innam. Deze twee predikanten in arme gemeenten van het afgelegen Oosten (aldus De Heraut) waren geen ambtelijke dragers van Staats geheimen; zij vielen als offers voor hunne vaderlandsliefde; hunne namen zullen in de gedachtenis van het Duitsche volk voortleven als helden die liever stierven dan het vaderlandsche leger in gevaar brengen. Carol I f 10 Oct. 1914. Ko ning Carol I, prins van Hohenzollern, werd 20 April 1839 te Sigmaringen ge boren als zoon van Karei von Hohen zollern en prinses Josephine von Baden. Gehuwd was hij te Neuwied 15 Novem ber 1869 met prinses Elisabeth von Wied (bekend als Carmen Sylva). Sedert 1866 stond koning Carol aan het hoofd van Roemenië, nadat hij op 20 April bij volks stemming tot koning gekozen was. In verband met den tegenwoordigen toestand valt er op te wijzen, dat koning Carol een beslist Oostenrijkschgezinde politiek voorstond, die niet geheel door den kroon prins scheen gedeeld te worden. VL'ISSINGEN. Voortdurend komen hier nog vele honderden Belgische geïn terneerden aan, die van brood worden voorzien en in enoi me lange treinen wor den vervoerd Duizenden vluchtelingen worden met extra treinen naar het Noor den en midden van liet land vervoerd. OSS, 12 Oct. Een groot-industrieel alhier schonk f 100,000 voor de nuod- lijdenden. HARDERWIJK, 12 (Jet. Onder de Belgische geïnterneerden bevinden zich de generaals Verbruck en Jamotte. DEN HAAG, 12 Oct. De regeering heeft voor acht a tien miljoen gulden graan aangekochtmais hierbij niet inbegrepen. SAS VAN GENT. Zondagmorgen vloog een Taube boven Gent. Twee Belgische aviateurs verjoegen den Duitscher ""SAS VAN GENT. De brug"over het Kanaal Sas van GentGent is bij Ter donck opgeblazen. ROME. 12 Oct. De Portugeesche gezant heeft medegedeeld dat de oorlogsverkla- ringvau Portugal aan Duitschland spoedig kan verwacht worden. SAS VAN GENT, 12 Oct. Nabij Cad- zand hebben eenige artilleristen van het Belgische veldleger met 2 twee stukken geschut het Nederlandsche grondgebied overschreden. Zij werden ontwapend en geïnterneerd. SLUIS, 12 Oct. Zondag zijn 13000 Belgische en Engelsche militairen in burgerkleeren over de grens gekomen. AXEL, 12 Oct. Langs de heele Neder landsche grens werd gisteren hevig ge vochten o.a bij Moerbeeke, Wachte- beeke, Exaarde. Tusschen St. Nicolaas en Gent woedt een hevig gevecht. De Duitsche voorposten zijn eenigszins terug gedreven bij Moerbeeke en Selzaete. !n 't algemeen dringen de Duitschers voor uit in de richting Gent en Ostende. Hier wordt hevig kanongebulder en snelvuur gehoord PETROGRAD, 12 Oct. De Generale Staf deelt medeBereden troepen heb ben verschillende afdeelingenj van de Duitsche voorhoede gevangen genomen en velen gedood. De zoon van grootvorst Konstantijn, Prins Olej, werd licht ge wond aan een been. Aan de Oost-Fransche grer.s is de toestand onveranderd. Aan" den linker oever van den Weichsel hebben voor postengevechten plaats. In Galicië trokken de Oostenrijkersin verschillende groepen op Onze cavalerie is er in geslaagd een Oostenrijksche divisie onder vuur te ne men en gedeeltelijk op te lossen. AXEL, 12 Oct. Het Belgische leger doet wanhopige pogingen om bij Exaarde, Lissewege, Rousselaere, Schaflelaere en Desteldonck den vijand terug te houden. Het lijdt vele verliezen. Men ziet aan alle kanten cavalerie-paarden zonder berijders over de grens komen. De Duitschers rukken met succes op in de richting Ostende en Gent. Aan de Hollandsch-Belgische grens vertoonden zich 50 Duitsche cavaleristen. Over een greppel reikten zij de Hollandsche mili tairen de hand. SAS VAN GENT, 12 Oct. (Tel.) Naar het heet hebben de Engelschen zich er tegen verzet, dat Gent onverdedigd zou worden overgegeven. De stad zal evenwel onverdedigbaar verklaard worden en zich dan overgeven. Engelsche en Fransclie soldaten vertrok ken naar het Westen. Via Yperen zullen zij zich bij de geallieerden voegen. De gewonden uit Gent gaan naar Engeland. Ook de Duitsche krijgsgevangen. GENT, 12 Oct. (V. D.) Zondag zijti de schermutselingen voortgezet, wieer Z. ea W. van de plaatsen waar Vrijdag en Zaterdag gevochten werd. Bijzonderheden ontbreken. Eten Zeppelin is gezi-en bij Oudenaerde, het toestel verdween in de richting Brussel, 9 Uhlanen hebben het station te Renaix geïnspecteerd en gingen in de richting Kortrijk. 500 kampeerden er te Sotteghem. Twee- spoorwegbruggen 'bij Oudenhaven en St. Marie zijn door de Duitschers verwoest. Te Moerbeeke is ©en wacht van 15 Duitschers. Menschen uit Gent beginnen reeds in de richting Zeeuwsch Vlaanderen te vluchtten. Zijl kunnen nog in Sas van Gent komen, maar niet uit Lokristie. LONDEN 12 Oct. De Franschen hebben een groote overwinning behaald ten Noor den van Atrecht, waar. zij de Duitschers 10 mijlen terugdreven in Oostelijke rich ting, met achterlating van 1200 dood-en en gewonden. DEN BOSCH, 12 Oct. Hier passeerden tot nog toe 20 treinen met geïnterneerden, w.o. 2 generaals en de commandant van een der Antwerpsche forten en enkele uhlanen. WEENEN, 10 Oct. De „Reichspost" ver neemt van diplomatieke zijde, dat Por tugal zijln neutraliteit zal bewaren -en dat Engeland geen onderhandelingen met dit land gevoerd heeft. De Portugeesche regee ring vordert ©en crediet van 8 millioen voor bewapening. BERLIJN, 11 Oct. Na den oproep van den Duitschen gouverneur van Antwerpen, zijn reeds duizenden vluchtelingen vanuit het Nederlandsche gebiied weer naar de stad teruggekeerd. PARIJS, 11 Oct. (N. R. Ct.). Het bericht van den val van Antwerpen heeft hier groote deelneming met d© rampspoedig heid van België gewekt. Uit militair oog punt hecht men er minder gewicht aan, daar het Belgische leger in veiligheid is. Het bezit van Antwerpen heeft, naar men betoogt, weinig waarde voor de Duit schers, daar de zee fieitlehjk voor hen is afgesloten. WEENEN, 11 Oct. Het snelle optreden van de Oostenrijksche troepen heeft Przemysl ontzet. Onze troepen zijin de vesting binnengetrokken. Overal waar de aftrekkende Russten stand hielden, zij-n zij verslagen en op hun vlucht aan'de overgangen dér rivier bij' Siniawa en Lezajsk in grooten getale gevangen genomen. PARIJS, 11 Oct. (N.R.Ct.) Twee Duit sche vliegtuigen hebben in Verschillende stadswijken 20 bommen geworpen. Er zijn -drie dooden en veertien gewonden, voornamelijk in de voorstad St. Antoine ein de Rue Lafayette, Die stoffelijke scha de is gering. Een bom is gevallen op hiet dak van de- Notre Dame, doch niet ont ploft. Tal van Fransche vliegtuigen heb ben de Duitschers nagezet.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1914 | | pagina 3