Telegrammen. Kerknieuws, Onderwijs. Reclames. Rechtszaken. Faillissementen. Gemengd Nieuws. Leestafel Laatste Berichten. Burgerlijke Stand. Briefwisseling. Marktberichten. Telegrafisch Weerbericht. Advertentiën. ïaact met goedkeuring van Ged. (Stalen, een personeel© toelage van f 100 aan zijn [bezoldiging toegevoegd. Ook in de an dere onder ;zijn beheer staande 'polders mocht zijn voortvarendheid, inzake verbe tering der afwatering en aanleg van grind wegen, goede resultaten opleveren. Jam mer Idat zijn betrekkelijk: vroegverscheiden aan 'zijn omvangrijken werkkring-teen ein de maakte. Ook voor zijn gezin is dat een zHvaar verlies. Rilland- Alhier en ook te Krabbendijke loopt het gerucht, dat een der Eervv. Pa ters is gevangen genomen, omdat hij een toestel voor draadlooré telegrafie zou ge bruikt. en berichten onderschept hebben, dat hij Dinsdag' j 1. door hoogere officieren was overvallen en Woensdag was opge bracht. Dit wordt ontkend. Onzte cor respondent is aan het klooster inlichtin gen gaan vragen en is toen gemachtigd het volgende mede te dee'en Dinsdag j 1. is het klooster vriendschap pelijk bezocht door eenige officieren, een Belgischen pater en den burgemeester; allen kwamen uit Wcensdnecht. Ze hebben ook Bath een bezoek gebracht. (Door het personeel van den te Bath liggenden Kruiser wordt het klooster ook meermalen met ©en bezoek vereerd.) Pater Gardiaan vertelde, dat er op het klooster volstrekt geeen toestellen v.oor draadlooze telegra fie aanwezig waren, doch dat dezer dagen vanwege den kerkassuradeur een wijzi ging was aangebracht in den op dein to- Jren staanden bliksemafleider. Nog deelde Pater Gardiaan mede-, dat door hem f 1000 wordt beschikbaar -ge steld ten behoeve van h-em, die bewijzen kan dat door een der kloosterlingen, met name Pater Gardiaan, een strafbare daad is bedreven, of dat het bezoek der mili tairen andere- reden in zich had, dan een hoogst vriendschappelijk be-zoek. Scharendijke. lhieir zijn twee reddings boeien aangespoeld, resp. gemerkt Abou- kif en C'ressy, en een wrijfpaal gemerkt Cressy. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Hoogeveen door G. Benes te Delft. Garef. Kerken. Bedankt voor Arnemuiden door F. Staal te Colijnsplaat. Geref. Gemeenten. Beroepen te Ter Neuzen, J. Roelofsen te Ophensden. De Unie-collecte bedroeg te Seroos- ke-rke (W.) f78,95 en te Terneuzen f 109,17». Aan de universiteit te Amsterdam is bevorderd tot arts de heer H. J. H. Leijgraaf. Binnenkort zal het vergelijkend exa men worden gehouden voor adspirant- opzichter der telegrafie (5 plaatsen). Aan melding vóór 16 Oct. bij den Dir. Gen. der P. en T. Voor het Kantongerecht te -Middel burg stond Zaterdag terecht de veerman iWi. D. uit Middelburg teir zak© -dat hij toen hij zich met zijn -wagen voor het café van Davidse op den Nieuwen Vlis- singschen weg onder Koudekerke bevond, niet "iroidoende die wagen heeft opzij ge zet, toen de automobiel van den terri- torialen commandant aankwam. Bakl. had zijn wagen naar links gebracht, maar niet voldoende dien wagen heeft opzij ge- weg. Twee marechaussées, die achter be klaagde reden en hem zagen stoppen, wer den er door den territorialen commandant op gewezen die er aan toevoegde reeds, meermalen van den onwil van bekl. om uit te wijken last te hebben gehad. De ambtenaar van bet 0. M. hoeft eerst niet geweten of hij deze zaak wel zou vervolgen, daar bekl. op het oogen- blik der bekeuring niet reed en dus niet vervolgd kon worden wiegcns niet goed uitwijken, wel bleef de vraag of er sprake was van belemmering. Hieronder verstaat de wet echter m-eer het .belemmeren voor langeren tijd, bijv. het plaatsen van een tent, zonder vei gunning van da bevoegde macht. De ambtenaar meende tot 'zijn spijt niet anders te kunnen vragen dan ont slag van rechtsvervolging. De arrondissements-rechtbank te Zie- rikzee beeft, ter vervulling van de va cature vau kantonrechter te Tholen, de volgende alphabetische lijst van aanbe veling opgemaakt: mr. C. L. Gratama; rar. J. A. de Jong; inr. J. A. van Pésch, allen griffier, respectievelijk bij' de kan tongerechten te Sliedrecht, Tholen jete Harderwijk. „St.-ct". Zierikzee. Geëindigd het faillissement J. M. Doeleman, winkelier. Ongelukken. Te Tilburg is een opzichter bij. het walsen van palen door een losgeraakten takel doodgeslagen. De man laat -een weduwe met 4 kinderen achter. De Duitsche fabrikant, die) eenige dagen geleden te Kouduin door auto-ongeluk zwaar werd gewond, is overleden. Vrijdagavond i's te Jaars veld de 25-jarige dochter van N. van den Berg voor de stoep van haar woning verdronken. Een logger, schipper Brou wer, uit Den Helder, heeft Vrijdagavond in de Visschershaven te Scbeveningenf het geheel naakte 15jk van een 30- a 35-jarigen man aangebracht. Het was 7i/a mijl ten Noordwesten1 van ScheVejningen opgevischt. In het Hoendiep te Gro ningen is de 8-jarige Hendrik de V., uit de Werkmanstraat, verdronken. Te Amersfoort is de melkslijiter Van P. door een op- hol' geslagen paard dood getrapt. Brand. De boerderij' van den land bouwer H. V. L., gelegen ondetr de ge meente Lichtenvoorde, is; tot den grond toe -afgebrand. De vlammen grepen zoo ontzettend snel om zich heem dat aan redden niet te denken viel. Ternauwer nood gelukte het aan de vrouw des hui zes hare kinderen in veiligheid te bren gen. Een viertal koeien en twaalf varkens kwamen in de vlammen oin. Bovendien werd eene groote hoeveelheid koren door het vuur verteerd. De man bevond zich tijdens den brand in Vreden (Duitschland). De oorzaak van den brand is onbekend. - In Baarle-Nassau waren gisteren ruim 1200 Belgische vluchtelingen. Aan den Wassenaarschen slag zijn 6 lijken van Engelsche zeelieden aange spoeld. Er drijven er nog meer in zee. Langzame afwikkeling van faillissementen. Men schrijft aan het „Centr." De crediteuren der „Noord-Brabant- sche Bank", gevestigd geweest te Den Bosch, die in 1902 failleerde worden thans 12 jaar later, verblijd met een laatste uitkéering van l2/3 pCt. indien tenminste geen verzet wordt" ge daan tegen de uitdeelingslij'st, wat in dit faillisement met zïjh ongeveer 1300 cre diteuren nog alvertraging zou ver oorzaken. De brand in 's- Rij'ks mu,nt. De voorbereidende maatregelen zijn leeds genomen om de schade door den brand aan het Muntgebouw te Utrecht toege bracht, ten sp-oedigste te herstellen. Ond-ei- ede 1 a o h t ba re n. In de jongst gehouden vergadering van den Raad -der gemeente Beïgh ging' een dei- leden, de heer Th. Jansen, over een bij de rondvraag ter sprake gekomen finan cieel© kwestie zoodanig te keer, dat de voorzitter, na voora%,aande waarschuwing, de vergadering sloot en den heer Jansen door de politie uit de raadzaal deed Ver wijderen. De jongste wethouder gaf door applaus zijn instemming met de- .plechtig heid" te kennen. Het weerbarstige lid be- tocgicie tijdens zijn verwijdering onophou delijk, dat hij- op de zaak terugkwam en voegde er dan telkens met gïoot ge baar aan toe: „Ik hol mien end jen vast." (HM.) Door den trein gedood. Toen trein 314 Zaterdagavond ten 8 u. 40 min. aan het station te Groningen reeds in be weging was, wilde de heer M. Knol, on derwijzer te Wiester-Emden, nog instap pen. Hij stapte echter mis en viel tusschen het perron ©n den trein, waardoor beide beenen tot boven de knieën werden af gereden, met het noodlottig gevolg, dat hij binnen weinige oog-enblikken overleed. Het lijk is naar het Academisch Zieken huis te Groningen overgebracht. Wittebrood afgeschaft. In Rotterdam wordt vanaf heden niet anders dan tarwebrood gebakken, met hoogstens 25 pet. tarwebloem. Schuit met boonen gesto- 1 e n. In den Amstel, te Amsterdam, lag Vrijdagavond een schuit met 21 baten bruine boonen gemeerd. Toen Zaterdag ochtend eenige werklieden zich naar den Amstel begaven om de schudt te lossen, bleken tot hunne groote verbazing vaar tuig en inhoud verdwenen. Informaties brachten aan het licht, dat de hoot des nachts door Ide Amstelsluizen was g&- sschut. Van de brutale gasten, die er zonder vorm van proces met dezen eige-n- aardigen buit van door gingen, ontbrak gisterochtend nog elk spoor. Ook niet zonder voorbarigheid bie den drie Fransche schrijteers van naam op hetzelfde oogenblik bijna vergeldings- voorstellen voor de Vernieling van de kathedraal te Reims aan. Alle drie zijn het er over eens, dat de schade niet met goud te betalen is -en daarom in natura dient te geschieden. Uit Duitsohland's musea zal men equivalenten voor do verloren kunstschatten moeten halen. De Vriend des Huizles, Red. ds. J. Schrij ver, pred. directeur der Weesinrichting' Neerbosch. De- 10e aflevering van dit jaar heden verschenen, munt weer uit door fraaiheid en diegelijkheid van uitvoering'. Het vredige tooneeltje op het titelblad contrasteert treffend met het relief op de le bladzjjde, waarop de aandoeningen van den oorlog zijn getypeerd. De bekende plaat „Op 'tduin" bevat een niet minder aangrijpende tegenstelling, welke dan ook door den dichter van het bijschrift wordt bezongen. Populair wetenschappelijk zijn de beschrijvingen van het Paleis voor Volksvlijt en het gebouw der -Rekenka mer. Het maandoverzicht geeft weer mooie herinneringen, zoo in proza alsi -in poë zie, ook in betrekking tot -den oorlog en de gebeurtenissen van den dag. De ver volgverhalen blijven jong en oud interes se-eren, en de jeugd vindt ook nu weer menige bladzijde te genieten. Haar aan dacht zij gevestigd o.a. op de kostbaarste „Robinson Crusoë"verzameling der we reld. Christendom en Maatschappij. 7e jaargang no. 13, red. prof. Diepen horst en A. S. Talma. Utrecht G. J. A. Ruys. i. De inhoud luidt: Socialisme en Loon- stelsel. De oorlog in de Tijdschriften. Van het maatschappelijk lieven: Staats commissie. Electriciteit. Acht en een half millic-én voor Werkverschaffing. 'Moratorium in de verschillende (Landen. Stemmen dies Tijds. Maandschrift voor Christendom en C'uJtuur. Red. dr. W. J. Aalders, dr. B'. Wietenga en anderen. Utrecht, G. J. A. Ruys. i De 3e jaargang is met deze (twaalfde) aflevering weer compleet. Oud-minister H. Colijn voleindt zijn belangrijke reisbeschij- ving uit China; wat hij vertaald over neemt uit een Chineesch blad over onze Nederlandseh© staatkunde -en rechtsiche partijen is hoogst belangrijk. Wij (trachten het over tb nemen. Niet mind-er interessant is de sociale situdie van -dr. Slto-temaker de Bruine- „De Chr.-sociale overtuigingen in Frankrijk". Dr. Reimers geeft aan de hand van Roseg'gers werken, „werken, .ver vuld Van het aroma van het hooggebergte" een en andier over dezen vromen humo rist; wie houdt bijv. den adem niet in bij het l-eren van het verstopte cru cifix en den jongen in de klokkekast, en wie zegent ni-et in zijn hart zulke ouders en zulk een gezin! Prov. v. Gel- deren zet zijn „belangrijke studie brier oude religies" voort. Een mooi stuk „Eco nomische Kroniek" levert prof. Diepen hors'!, die de- Vredesbeweging en de Sociaal Democïati© tegenover den oorlog onder het ontleedmes neemt. De recensie (Van dr. Essers „De Goddelijke teidingi (in de Zending" door den oud-minisheir Colijn, een deskundige, Verdient zeer be belang stelling. i Menigerlei genadewekelijk'sche leerredenen. Kampen, J. H. Kok. Schrijver en uitgever hebben het igoed begrepen; ons! volk houdt nog' van den ouden Heidelb-erg-er. Vermeer, Van der Kemp en Smytiegelt word-en nog' (bestu deerd; Fering'a, Hoekstra en Bavinok wor den nog gelezen. Bavinck wordt h-erdruikt. Nu weer hebben ds. Wielenga, dr. v. Proosdij, ds. Lindeboom en anderen zich opgemaakt hun licht over den ,H. C. te doen schijnen. Afl. 120 van !den 4en jaargang zijn verschenen. Ds. Wielenga Zondag 18, Prof. Sillevis Smitt (Zon dag 916. Dr. de Moor .Zondag 1720. PARIJS, 5 Oct. Het communiqué van gisteravond 11 uur luidt: In de omgeving van Atrecht is de slag in vollen gang. Er is nog geen beslissing. Tusschen Som- me en de Oise is de actie minder hevig. In het Woevre-gebied is het rustig. Bij Soissons winnen wij terrein, alsook tus schen Apremont en d-e Maas. LONDEN, 5 Oct. Aan de Daily Mail wordt uit Chiasso geseind: De Fransch- Engelsche vloot begon weer met het bom bardement van Cattaro en vernielde een der sterkste forten. Een toestel voor draadlooze telegrafie werd vernield. PARIJS, 5 Oct. De Duitsche majoor, die' voor de verwoesting van Leuven verant woordelijk is, bevindt zich in Fransche handen. FOLKESTONE, 5 Oct. Nog voortdurend komen hier Belgische vluchtelingen aan. De meesten komen via Ostende uit het gebied van Aalst, Dendermonde en Ant werpen. BOEKAREST, 5 Oct. Volgens een hier ontvangen telegram rukken de Duitschers met aanzienlijke strijdkrachten uit Silezië op. De operatie-basis wordt gevormd door sterke posities liggende in de lijn Kalisj en Czenstochow. Bereden Duitsche voor posten bereikten reeds Stopnica ten Z. O. van Tilsen. DE BILT. Zaterdag zijn hier 2 sterke aardbevingen opgeteekend. De eerste 5.33 u. nam. (Greenwichtijd) afstand van het epische centrum 6900 K.M.; de tweede 10.12 u. nam. afstand van het epische centrum 1950 K.M. in O.Z.O. richting. KONSTANTINOPEL, 5 Oct. In den nacht van Zaterdag o-p Zondag heeft een hevige aardbeving plaats gehad te Boen- doez en Sfarta in het vilajet Konia (Klein- Azië). In den loop van den Zondag zijn lichte schokken gevoeld, sterke schokken te Boendoez (en omgeving. Vermoedelijk zijn 2500 menschen omgekomen. NISPEN, 5 Oct. Uit Nispen wordt ge meld, dat 'te Duffel heldendaden verricht zijn door Belgische Vliegers. Een oogge tuige verhaalde van een duel tusschen zes vliegmachines. De burgemeesters van Lier en Duffel en de Belgische reg-e-erings- commissaris van Kouwelaer ver.oeven te Roosendaal. Laatstgenoemde huurde een huis te Gastel. Roosendaal zit propvol met vluchtelin gen. Allen zijn ervan overtuigd, dat inder daad vier forten van Antwerpen gevallen zijn. MAASTRICHT, 4 Oct. Hedenmorgen te 7 uur zijn de D-uifechers begonnen met het bombardement van het Belgische dorp La naeken (6 K.M. van Maastricht), het geen in Maastricht groote ontroering te weeg (bracht. Lanaeken is thans geheel verwoest. ,Wa.t er van overgebleven is staat in brand. Tal van vluchtelingen komen aan. Eenige Belgische soldaten 'zijn geïnterneerd. MAASTRICHT (N.R.C.) Hevige kanonna- des en geweervuur uit de richting La- naeken hebben de bewoners hedenmorgen uit den slaap gewekt. Het duurde van ongeveer half acht tot bijna 9 uur. Een boer uit Veldwezel vertelde me, dat de Duitschers daar om half zeven zonder meer met geschut doorgetrokken zijn. Het gehucht Briegden, dicht bij Lanaeken, met ongeveer 60 huizen is echter beschoten. De molen moet in brand staan en de pastoor zou het allerheiligste hier naar. de Lambentuskerk (gebracht hebben. De Cabepgweg naar Lanaeken is buiten de Brusselsche Poort ,voor het publiek afge floten. 3 .Belgische soldaten, die over de grens kwamen, zijn ontwapend en zullen geïnterneerd worden. Poincaré naar jiet oorloge! t o o ne e 1. BORDEAUX, 4 ,0.ct. Sinds, het begin der vijandelijkheden had Poincaré den wensch uitgedrukt om het leger te be zoeken en ,het geluk te wenschen. Tot dusverre was ,hij hierin verhinderd, wijl hij dagelijks den ministerraad moest voor zitten, en de militaire autoriteiten het oogenblik niet gunstig achtten om het voorstel teni uitvoer te brengen. Daar de omstandigheden heden deze reis mo gelijk maken is. Poincaré heden in gezeb schap van MiHerand en Viviani uit Bor deaux vertrokken. GOES. Heden middag te 2.18 kwam'en de eerste Belgische vluchtelingen hier aan. Eenige leden van het Comité waren aanwezig; onder anderen de burgemees ter, de höeren mr. Stieger en A. S. J. Dekker. Een tiental van deze vluchte lingen, blijkbaar welgestelden, hadden den nacht te Heyst doorgebracht, en waren over Gent en Vlissingen aangekomen. De overigen ongeveer een veertigtal, meest kinderen, maakten in hun schamele plunje een betreupenswaardigen indruk. De on- gelukkigen werden in de Korenbeurs en in het pakhuis van den heer v. Heel, uitnemend daartoe ingericht, onder dak gebracht. MIDDELBURG. Gisteren heeft de po litie alhier Walcheren behoed voor de praktijken van twee vrouwen, die be kend staan te behooren tot een bende", welke zich bezig houdt met het bekende zoeken naar den beeltenaar van H. M. de Koningin. De vrouwen kwamen met den trein van 4.10 uur aan en werden direct herkend. Zij gaven eerst op: Bel gische vluchtelingen te zijn; toen echter hare namen genoemd werden alvorens de papieren waren ingezien, was ontkennen niet meer mogelijk. Toen gaven zij voor brillen te willen verkoopen, waarvan zij zes stuks bij haar hadden. De commissaris van politie verklaarde echter hiertoe 'geen vergunning te zullen geven. Toen trokken de vrouwen achtervolgd door een agent de stad in en nadat haar in twee lo gementen opname was ^geweigerd gingen zij den weg op1 naar Vlissingen, steeds) door een agent gevolgd. Bij de Abeeld zeiden zij den agent toch maar liever terug te fvillen gaan; ook nu ging de agent mede naar het station, vanwaar de vrouwen te 7 uur per trein in de richting .Roozendaal vertrokken. MIDDELBURG. Gisteren veroorzaakte een jongen, die zich dronken hield, een oploop' op de Markt. Toen hij een café inging werd hij daaruit door een inspec teur van politie verwijderd en verklaarde hij dat het maar een grap was. Onze held zette liet op een loopen, tot groot vermaak van het publiek, dat nu zag hoe dronken hij was. Van 4 en 5 Oct. MIDDELBURG. Bevallen: J. Kort, geb. Davidse, d.; J. Melse, geb. de Klerk, z. Overleden: P. C. v. Melle, 70 j., man van C. v. Immerzeel; N. A. Potter, 23 mnd., d.C. L. de Klerk, 66 j., vrouw van A. L. v. Veen. GOES. Huwel.-afk.3, Marinus Jacobs, 33 j. jm. te Goes en Louisa Adriana Nuijts, 25 j. jd. te Ossendrecht. Geboren: 2, Anton Emile, z. v. Eduar- dus de Guchteneire en Sidonia Maria Josepha Weemaes; 2, Gerardus Marinus en Foort, tweelingzoons van Cornelis Do minions en Helena Timmerman; 4, Anna Rosella, d. v. Matthijs Blondel en Ul- bania Maria de Bock; 4, Cornelia Jo hanna Christiana, d. v. Piatep Anthonie de Witte en Jannetje Harinok; 4, Suzanna, d. .v. Willem de Plan en Johanna Katrina Burgs. Overleden: 4, Ulbania Maria, 2 j., d. v. Matthijs Blondel en Ulbania Maria de Bock; 3, Din<a Johanna Wesseis, 70 j., wed. van Jacob Meijler; 4, Maria Antoi nette de Wagemaker, 80 j., ongeh., te Middelburg. Van 29 Sept.3 Oct. VLISSINGEN. Ondertrouwd: H. C. Min derhout, jm. 23 j. en W. Janisse, jd. 20 j.; A. Castel, jm. 30 j. en J. M. van Hoepen, jd. 23 j.; J. Schot, jm. 25 j. en J. C. M. Jordé, jd. 24 j.; W. van Gemert, jm. 20 j. en P. Withagen, jd. 19 j.; E. Siegers, jm. 24 j. en K. Nagelkcrke, jd. 18 j.; P. Verholen, jm. 26 j. en P. F. Polderman, jd. 20 j.; J. van der Hof, jm. 24 j. en S. A. van Doorn, jd. 21 j. Getrouwd: G. J. van der Laan, jm. 37 j. en P. 't Hart, jd. 33 j.; P. Riemens, jm. 46 j. en E. van der Burght, jd. 43 j. Bevallen: C. T. de Rooij, geb. Poppe, z.; A. Vercijs, geb. Weststrate, d.; J. Schuurbiers, geb. Geervliet, z.; P. van Zweeden, geb. Luitwieler, z.; C. A. Hen.- drikse, geb. Louwerse, z.; P. H. Derby, geb. Van Damme, d.; A. ten Hove, geb. Dikschei, z. Overleden: C. Gazan, d. 4 m.G. Teir- linck, z. 11 j.; M. P. de Priester, ongeh. d. 64 j. Over de maand September. WOLPHAARTSDIJK. Gehuwd-: 3, Pie- ter de Maaker, 39 j. wedn. van Maatje van de Kreeke, en Cornelia Maas, 32 j. jd. Geboren: 1, Pieter, z. v. Pieter Meulpol- der en Adriana Oreel; 4, Cornelia Jaco- mina, d. v. Adriaan Kole en Maria Ver- schrage; 13, David, z. v. Cornelis Re- mijnse en Sara Heijnsdijk; 18, Jan, z. v. Jacob Schipper en Jannetje Ossewaar- de; 27, Johanna, d. v. Leendert Overbeeke en Elena Butijn; 29, Dina Cornelia, d. v. Cornelis Saaman en Cornelia Jozina van den Berge. Overleden: 5, Maatje van Luijk, 81 jaar, wed. van Cornelis van de Kreeke; 17, Pieter, 17 d., z. v. Pieter Meulpolder en Adriana Oreel; 18, Suzanna Ossewaarde, 82 jaar, echt. v. Francoi.s de Bak, eerder wed. van Jacobus Tolhoek. Levenl. aangegeven: 23, een d. v. Adri aan Kallemein en Cornelia Snoodijk. H. H. Berichtgevers. Berichten om trent benoemingen van zetters voor Rijks belastingen nemen we niet meer op. Red. 'Veilingsvereeniging „Walcheren". (Middellwg, 3 October 1914. Beurré Claerjean 8 ct., bteurré Duran- deon 7 ct., beurré Hardy 71/2 a 10 ct., beurré d'Are,nbeii(g 7 ct., William Duchess© 6 ct., Axoer.ec de Congres 7 a 7V2 ct., maagdepeer 7 a 8 ct., beurré Louise 2e 5 ct., soldate Laboureur 6 ct., klokke- peer 6 ct., Nouyeou Porteou 6 a 8 ct., gaxrabaldi 7 ct., Enseelter de la coup 5 ct., Zomer precent 6 ct., Bismark 2e 5 ct., thomaten 6 a 12 ct., uien 3V2 ct., poters 2 ct., stoksnïjboonien 8 a 19 ct., stamsnij'boonen 6 ,a 9 ct., princesseboo- nen 10 a 12 ct., suikerboonen 7 a 10 ct., spruiten 12 ct., alles per K.G.; per ziken 2V2 a 9 ct., vijgen 3/4 ct., bloem kool 3 a 16 ct., roode kool 2 a 4 ct., savoye kool' 2 a 4 ct., boeren kool 1 ct., witte kool 3 a 6 ct., sla 1/4 a 1 ct., andijvie 4/2 a 1 ct., komkommers I a 5 ct., alles per stuk; spinazie 18 a 26 ct., zuring 11 ct., postelein 15 a 18 ct., veldsla 2 a 12 ct., allen per mandje; peen 2V2 a 41/2 ct., prei 41/2 a 51/2 ct., kaï'oten 2 ,a 3 ct., rapen 2 a 3 ct., ramenas 1 a 2 ct., seldery 1 ot., pie terselie 1 a 2 ct., alles per bos. (Ongecorrigeerd Naar waarnemingen in den morgen van 4 Oct. medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 771.9 te Vlis singen, laagste 755.7 te Bodoe. Verwachting tot den avond van 6 Oct. Matige, later wellicht toenemende zuid westelijke tot noordelijke wind, betrokken tot zwaarbewolkt, waarschijnlijk eenige regen. Weinig verandering van tempera tuur. Heden overleed in den ouder dom van 70 jaren, onze innig ge liefde Moeder, Behuwd- en Groot moeder, M j. DINA JOHANNA WESSELS, Wed. van den heer Jacob Meijler. Uit aller naam, A. MEIJLER. Goes, 3 October 1914. Heden overleed zacht en kalm onze geliefde Echtgenoot, Vader, Behwd- en Grootvader, de Heer PIETER DE POTTER, in den ouderdom van bijna 77 jaren. Wed. P. DE POTTER— Abhahamse. Koudekerke, 4 October 1914. Heden overleed onze geliefde Tante, Mejuff. MARIA ANT0INETTA DE WAGEMAKER in den ouderdom van ruim 80 jaar. Goes, 4 Oct. 1914. J. J. DUVELT— tBaTWagemaker. W. S. DUVEKOT. A. J. OSSEWAARDE- de Wagemaker. Jos. OSSEWAARDE. rJ. A. BLOK— de Wagemaker. [P. A BLOK Middel burg.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1914 | | pagina 3