Telegrammen. De vijand van U zeiven, Kerknieuws. Onderwijs. Predikbeurten Leestafel Gemengd Nieuws. Reclames. Rechtszaken. Laatste Berichten. den overgedragen. Het Dagelijksch Bestuur wees er in zijn rapport op, dat ieder voorstel tot wegs- verbetering van den polder Walcheren' in beginsel gunstig zal worden overwo gen, wanneer zij1 strekt in het voordeel van ingelanden en eigendommen, het Da gelijksch Bestuur ondersteunt dan ook gaarne de plannen daartoe in welke ge meente ook, zooals uit vroegere subsidies blijkt en ook voor dezen weg heeft de voorzitter den Bouwmeester behoudens goedkeuring der vergadering f 1000 toe gezegd. Ook thans is het Dagelijksch Bestuur bereid deze bijdrage als gift in eens voor te stellen. Het Dagelijksch Bestuur maakt echter bezwaar om zich te verbinden dezen weg in onderhoud te nemen, waar niet door ruime bijdragen van belanghebbenden de kosten van dit onderhoud verzekerd zijn en het meent dat deze belangstelling tot nog toe op verre na niet gebleken is en vermoede lijk niet grooter zal worden. Dit is te vreezen omdat de medewerking aller eerst moet uitgaan om de eigenaars der perceelen aan dien weg gelegen. Tusschen den Seisweg en de ruïne van Hoogelande zijn slechts twee hofsteden, aan den Sparretaksweg eveneens slechts twee. Bij een beteren weg zal wel weiland worden gescheurd, dus productiever gemaakt, en zullen allicht meer woningen worden ge bouwd en daardoor zal die weg in be- teekenis winnen. Omgekeerd meent men dat zoolang de weg niet beter is, de toe stand niet beter wordt. Zoo draait men in een kringetje, rond. Dit is zeker, door een beteren weg zullen de percee len in waarde stijgen. Is het aldus het Dagelijksch Bestuur niet billijk dat in de eerste plaats de eigenaars dier perceelen eerst belangrijke geldelijke offers brengen. Inschrijvingen van f 5 of f 2.50 per jaar kunnen toch geen aanspraak maken op de uitvoering van een werk als hier bedoeld. Het Dagelijksch Bestuur stelde dan ook voor op het verzoek niet in te gaan. De heer W. A. de Rijcke heeft tot zijn spijt het voorstel gelezen, maar met blijd schap gezien dat in principe het dage lijksch bestuur tot het bieden van steun aan alle wegen gezind is. Spr. stelt daar om .voor dit adres thans niet in behan deling te nemen, maar deze behandeling tot een volgende vergadering aan te hou den; en tevens het dagelijksch bestuur te verzoeken om naar aanleiding van de toelichting bij zijn voorstel tot afwijzing van het verzoek tegen de volgende ver gadering het bedrag te willen aangeven hetwelk als jaarlijksche bijdrage voor on derhoud door de commissarissen zal die nen te worden gegarandeerd, teneinde daardoor de mogelijkheid te openen om tot het gewenschte doel „verharding v. a den bedoelden weg" te kunnen gerakeiv Na eenige discussie splitst de heer De Rijcke zijn voorstel; het le deel wordt met algemeene stemmen aangenomen, Over het tweede deel staken de stemmen (8 tegen 8) en beslist de voorzitter over eenkomstig het reglement, dat het is ver worpen. Na het geven van volmacht aan 't Da gelijksch Bestuur om onderhandsche aan besteding te doen en de openbare aan besteding uit te- stellen, werd besloten aan de wed. Stroo te Vlissingen een pen sioen van f 162.50 toe te kennen. De voorzitter doet hierna mededeeling jv-an de reeds door ons vroeger gemelde beslissing van het Kantongerecht, waar bij de bedoeling voorzit om uit te ma ken of de Polder Walcheren recht heeft op een deel van de vestinggrachten te Veere. Daar het vonnis van den kanton- ïechter geene beslissing hieromtrent be vat, zal overwogen worden om langs an deren weg zekerheid te krijgen. De vergadering werd hierop gesloten. Door de Commissarissen werd in een besloten vergadering opgemaakt een voor dracht ter voorziening in de vacature van een Raad ten gevolge van de periodieke aftreding van H. W. Allaart. De voor dracht bestaat uit de heeren J. Kodde en J. de Visser. (Ongeco rrigeerd Ontwikkeling en ontspan ning der gemobiliseerde troe pen. Op uitnoodiging van de Centrale Commissie tot ontwikkeling en ontspan ning der gemobiliseerde troepen wordt gevormd een provinciale Commissie voor tZeeland. Het dagelijksch bestuur daarvan zal be staan uit de heeren Herman Snijders, [voorzitter; mr. H. C'. J. Groot, secretaris; E. W. Hendrikse, secretaris-penningmees^ ter; mx. A. A. de Veer en ds. Al. van JEmpel te Middelburg, I. G. J. Kakebeeke te Goes en A. Staverman te Vlissingen. Een aantal personen van allerlei richting, uit verschillende deelen van Zeeland waar zich troepen bevinden, zijn uitgenoodigd mede van deze provinciale commissie deel uit te maken. Zij zullen in hun omgeving zoo noo- dig sub-comité's vormen. J Benoemd tot rijksveldwachter te Zaamslag J. v. Sprundel te Schudde- beurs (Noordgouwe). Benoemd tot gezworene van den polder Oude van St. Philipsland, I. Hage to St. Philipsland; tot dijkgraaf van het waterschap St. Maartensdijk, A. Geluk, te St. Maartensdijk en tot plaatsvervangend dijkgraaf van het waterschap Ooster Zwake, A. van Dijke, te 's Gravenpolder. Goes. De maximumprijs voor rijst (ande re dan Java) is door den burgemeester bepaald op 24 centen per K.G., die van havermout op 30 ct. per K.G., die van Raapolie op 52 ct. de Liter. Colijnsplaat. In de vergadering van In gelanden van den Nieuw-Noord-Beveiand- polder, alhier gistermiddag gehouden, wa ren tegenwoordig en vertegenwoordigd 13 van de 15 ingelanden. Op de aanbevelingslijst voor gezworen, vacature P. K. Boone (overleden) werden geplaatst de h.h. G. J. de Looff, G. N. C. Israël en W. Israël Jz. Breskens. Gisteravond had alhier de officieele opening van het Tehuis voor Militairen plaats. Vele militairen waren bij deze plechtigheid tegenwoordig. On der dezen merkten we op den overste, den kapitein met de overige officieren van het detachement. Ds. Meeuwenberg sprak een kort openingswoord, waarna hij Gods zegen over dit Tehuis afbad. Nog werd het woord gevoerd door den Burgemeester en den kapitein. Onder muziek pn zang, solo zoowel als gemeenschappelijk, werd de avond vroolijk doorgebracht, terwijl rappe dameshanden thee, koekjes en si garen ronddeelden. Blijke deze inrichting in een bestaande behoefte te voorzien, om den soldaten eenigermate het gemis van den huiselijken haard te vergoeden. Terneuzen. In Zei. lezen we: Gistermor gen had de overbrenging plaats van het lijk van den milicien D. M. Quakkelaar naar zijn woonplaats te Poortvliet, die in den nacht van Maandag op Dinsdag als offer van zijn plicht zoo noodlottig is verdronken. De sleepboot Elizabeth" die het lijk overbracht lag daartoe gemeerd aan de ponton van de Provinciale Stoomboot- dienst, alvorens de kist met het over schot van den jeugdigen milicien, waar op was neergelegd een krans van de of ficieren van het garnizoen Terneuzen en een krans van de onderofficier en minde ren aan boord werd gebracht, deed de commandant, majoor Kollewijn, een toe spraak en wees er p.a. op, dat daar, waar groote mogendheden in vuur en vlam tegenover elkaar staan en dagelijks dui zenden als offer s van hun plicht vallen, ook ons leger een strijd te voeren heeft in geduldig de gebeurtenissen af te wach ten en ook offers kan eischen zooals ka meraad Quakkelaar, die in zijn jeugd, vol hqop op de toekomst, is gevallen. Laat ons daarom Quakkelaar in onze gedach ten houden alsook zijn moeder, voor wie hij eenige kostwinner was. Nadat de kist aan boord was gedra gen en het gewapende peleton de gewe ren presenteerde, vertrok de sleepboot naar de bestemming. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Ameide door F. de Gidts te Goedereede; voor Noorden door P,. Kruijt te Gouderak. Gerei. Kerken, 's Gravenpolder. In de Geref. kerk al hier zal D. V. a. s. Maandag, des avonds 7 uur, weder een Bidstond worden gehou den voor den nood der tijden .waarin Ds. B. A. Knoppers van Kapelle hoopt voor te gaan. Aan de universiteit te Amsterdam plaagde voor het cand.examen genees kunde de heer C. P. Vogelaar. Theologische School. Ge slaagd voor het 2e Admissie-examen de heeren B. Wentsel en P. van Dijk, beiden te Kampen. Ned. Herv. Kerk. Zondag 27 September. Goes, 9.30 u. ds. Homburg, coll Evang. Hansweerd, 2 u. ds. de Vries Cat. Znd. 51, 6 u. ds, Steinz. Homoeopathisch Maandblad, red. dr. J. N. A. Voorhoeve, Stadhou dersplein 13, Den Haag. Uitgave La Rivière en Voorhoeve, Zwolle. 25e jaargang, no. 9, bevat o. a. Erva ringen van een homoeopathischen officier van gezondheid. Dit is dr. de Leeuw uit Schiedam. Zeer lezenswaardig is ook „HahnemannMonumenten". Men leze ook de Briefwisseling in het Bijblad. li Spiegel van deze week bevat o.a. het portret mn Ds. D. Bakker, en van Ds. Allaart, met levensbeschrijving. Kiek jes uit Den Haag, o.a. de Kamerleden rondom de Koningin geschaard tijdens zij de Troonrede uitspreekt. Het trekt de aan dacht dat behoudens een enkele uilzonde ring alle Kamerleden op de photo Eliza's zijn, bewijzen dat zij altijd zwaar ge studeerd hebben. De kiekjes uit Oldebroek en Eijsden zijn zeer treffend, alsmede het feuilleton „De Sluitzegels", blijkbaar een ware geschiedenis. Woord en Beeld van deze week bevat o.a. Schetsen en Beelden, een op stel met photo's over Maastricht, een ver haal „De deserteur"; mooie photo's vaa het oorlogsterrein, o.a. Dinant en Leu ven. Duitsche officieren een laatsteen groet brengend aan hunne gesneuvelde mak kers. Eenige kiekjes van de opening der nieuwe zitting van de Kamers door de Koningin; enz. -I Timotheus van deze week heeft een meditatie „Een vorstenmoord en zijn ge volgen", en onder Indrukken „Duitsch land en Engeland", beide van den hoofd redacteur; het slot van het aangrijpend verhaal „Wereldveroveraars". Een opstel „Veiligheid" bij de plaat. Een mooi bij schrift bij het portret van Koos de la Rey den Christen Krijgsman, die aan de af- deeling Engelschen welke zijn hoeve en have had verbrand, onder Methuen en la tex door hem krijgsgevangen gemaakt werd, vergiffenis en vrijheid schonk, o helden van 1914, hoort 'ttoch! En eindelijk een en ander over „Zeemijnen". V t e e s e 1 ij k drama. Tijdens een twist trof te Rotterdam een grenadier zijn vroegere verloofde zoodanig met een revolverschot, dat het meisje naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Haar toestand is niet levensgevaarlijk. Na het plegen van de daad maakte de jon geman een einde aan zijn leven. Een to o vers ge zin. De 14-jari- ge L. N. K. te Rhenoy (gem. Reesd), is. wegens het lichten van palingfuiken, op gezonden naar een Rijksopvoedingsge sticht. Reeds 4 van de 5 broertjes, zijn successievelijk wegens vernieling en dief stal in een dergelijk gesticht geplaatst. Het slechte voorbeeld der ouders heeft hen doen opgroeien tot boefjes. De moe der is reeds verscheidene malen veroor deeld. onlangs tot 1 maand hechtenis wegens diefstal van eenden. De vader, die in Duitschland tverkzaam was enj ten gevolge der tijdsomstandigheden huis waarts keerde, was nog geen maand thuis of tegen hem werd proces-verbaal op gemaakt wegens strooperij van rijswaar denhout, in gemeenschap gepleegd met zijin vrouw. Het gezin is een ware roo- versbende en op zijn strooptochten ont ziet het have noch goed der omwoners. Alleen de jongste, oud 6 jaar en 2 jongere zusjes zijn tot heden nog niet in handen der justitie gevallen. „N. v. d. D. Do rijksveldwachters zullen zoo noo- dig ook van een wapenstok worden voor zien. Te Delft staat een seringenboom voor de tweede maal dit jaar in vollen bloei. -- Door rivier die ven gescho ten. Schipper J. Hukkema van het schip „Disponibel", dat op de rivier de Maas bij het Maasstation te Rotterdam voor anker lag, geladen met aardappelen, hield gisternacht de waciit op zijn schip, uit VTees voor rivierdieven. Gistermorgen 5 uur zag hij een roeiboot onder zijn boeg doorvaren. Hij vroeg, wat zij daar te maken hadden, waarop een der personen een schot loste, dat den schipper midden in den rug trof. Gevaarlijk gewond is hij naar het zie kenhuis gebracht. De onbekend gebleven daders namen de vlucht. Een zonderling. Ln het Acad. Ziekenhuis te Leiden is een man geope reerd, in wiens maag een aantal metalen voorwerpen werden gevonden, geldstuk ken, spijkers tot zelfs een beitel toe.1 Hij had deze voorwerpen blijkbaar' op zettelijk ingeslikt. De patient verkeert in levensgevaar. In Velsen doet zich een nijpend ge brek aan meel gevoelen. De bakkers zul len het bedrijf staken, als de uitvoer uit Amsterdam verboden blijft. In Boven Italië is het bar weer. Hevige onwedors gaan er gepaard met sneeuwval, op sommige plaatsen ligt de sneeuw 30 c.M. hoog en vriest het een paar graden. zijt gij, indien gij niet onmiddellijk Uw hoest geneest. Gij fluimt, gij kucht, gij niest dikwijls, Uw neus loopt en gij denkt: „O, dat is niets, dat gaat vanzelf wel over." Mis, ditmaal gelukt dat riet en voordat gij het weet, hebt gij een chronische bronchitis, misschien wel een begin van tering op 't lijf en moogt gij van geluk spreken, indien gij het leven er van afbrengt. Waarom zijt gij de vijand van U zeiven, waarom dobbelt gij aldus met Uw leven G(j zijt het L zclveti en de Uwen ver plicht, zonder dralen Uw reddend ge neesmiddel te nemen, de wondervolle Abdijsiroop. Daarmede zult gij onmid dellijk Liw hoest, of beginnende borst kwaal genezen, voordat deze ernstige gevolgen heeft kunnen veroorzaken. Hoe- velen vóór U heeft de Abdijsiroop niet van beklagenswaardige borst- en asthma- lijders, tot levenslustige menschen ge maakt, die weer van het leven kunnen genieten als elkeen. De Abdijsiroop zal als 't ware Uw longen vernieuwen en van alle ziektekiemen zuiveren en Uw borst versterken. Asthma, bronchitis, slijm- en kinkhoest en vele borst- keel- en longaandoeningen werden door de Abdijsiroop grondig en blijvend genezen. De Abdijsiroop is onschadelijk, zelfs voor het kleinste kind en kost per flacon f 1. f2en 1' .1.50. Eischtonze handteekening L. J. Akker, Rotterdam. Alom verkrijg baar. Arr .-Rechtbank te Middelburg. Bij bevelschrift van bovengenoemde rechtbank is rechtsingang verleend, met. bevel tot instructie der zaak tegen P. J. d. P., 45 jaar, brievengaarder, geboren en wonende te St. Jansteen, verdacht van verduistering, en is ter zake van mishan deling, zwaar lichamelijk letsel tenge volge hebbende, naar de openbare zitting verwezen de zaak tegen P. J. B„ 39 jaar, schoenmaker, geboren en wonende te Vlissingen, thans te Middelburg in hech tenis. Gisteren zijn veroordeeld wegens: overtreding der loterijwet: D. Th., 37 j., aannemer, Neuzen, tot f 50 b. s. 10 d. h., met vernietiging van het vonnis in eersten aanleg. De eisch was bevestiging van genoemd vonnis; niet voldcen aan ibevel ambtenaar': P. P. G„ 47 j. vissciher tje Neuzen tot 14 d. gev.straf; de eisch was 1 m.; eenvoudige beleedigingP. C. B. 35 j. commies-tit. der posterijen te Neu zen, tot f 15 b. s. 5 d. h.; de eisch was f25 b. s. 25 d. h. en II. V., 39 j. sleepbootkapitein te Dordrecht, conform de eisch f 15 b. s. 15 d. h.mishandeling J. B. 23 j. werkman te Wissenkerke, tot f 10 b. s. 10 d. h., de eisch was 14 d. gev.straf; strooperij: L. Z. d. H. 22 j. schilder en L. C. 20 j., timmerman te ■*s Heeren hoek, ieder tot f3 1>. s. 3 d. h., de eisch was voor ieder f 10 b. s. 10 d. h. Na de Zaansche staking. De houtworker Hey te Zaandam is door de Haarlemsche Rechtbank we gens mishandeling van den kantoorbe diende Brugman, tijdens de Zaandamsche staking, veroordeeld tot f 10 boete of 10 dagen hechtenis. 's GRAVENHAGE, 26 Sept. Dr. A. W. baron Schimmelpenninck van der Ojje, minister-resident buiten dienst, is qp 45- jarigen leeftijd overleden. 's GRAVENHAGE, 26 Sept. Tegen W. J. M. is wegens den te Sluis gepleegden moord door den Proc.-Gen .15 j. gev. ge- eischt. MAASTRICHT, 26 Sept.. Gisteren pas seerden aan het station Aken tusschen half 9 en half 2 niet minder dan 18 treinen met gewonde Duitsche militairen, allen uit Frankrijk afkomstig. ROME, 26 Sept. Ui St. Petersburg wordt gemeld, dat de Russen de bezetting van geheel Galicië voorbereid hebben en thans meester zijn van de passen der Karpaten. DEN HAAG, 26 Sept. De staat van beleg is afgekondigd in de gemeente Ril- land-Bath voor zoover betreft den Voi- ckerpolder. LONDEN, 26 Sept. De admiraliteit deelt mede, dat de verliezen bij de ramp van de drie kruisers bedragen 60 officieren en 1400 manschappen. NEW-YORK. 2 6Sept. Een telegram uit Berlijn van een station voor draadlooze telegrafie te Sayville, meldt dat door do ontzaglijke opoffering, die Duitschland zich getroost heeft von Bethmann HollWeg en Moltke eerst den vrede zullen kunnen aanvaarden, wanneer de positie van Duitschland in de toekomst absoluut on aantastbaar is geworden. Het blad, dat dit bericht bevat, voegt er aan toe, da.t dit de algemeene opinie in Duitschland weer geeft. BERLIJN, 26 Sept. Vanwege het hoofd kwartier wordt gemeld: De voortzetting' van de operaties aan den uitersten rech tervleugel gaf aanleiding tot nieuwe ge vechten, zonder eenig beslissend resul taat. In het Centrum van het front is, afgezien van eenige kleinere gevechten, niets voorgevallen.'Het fort Camp des Ro- mains, bij St. Michiel, het eerste dier sperforten, ten Z. van Verdun is gisteren gevallen. De Duitschers hescben er de vlag. Ook overschreden onze troepen daar de Maas. Noch op ons Westelijk, noch op ons Oostelijk front hebben wijzigin gen plaats gehad. BORDEAUX, 26 Sept. In het Centrum geen nieuws. Op den rechtervleugel moest de vijand zijn strijdkrachten bij Nancy en Toul verspreiden. De vijand begon ter rein te verliezen in Zuid-Woevre, zich terugtrekkende in de richting van Rupt- Demad. Ueze actie wordt ter hoog to van da Maas voortgezet. De Duitschers trekken door in de richting van St. Michiel, doch konden niet de Maas oversteken. LONDEN, 26 Sept. Do admiraliteit be richt, dat bij het zinken van de drie kruisers de Hollandsche s.s. Flora en Titan buitengewone krachten ingespannen hebben om de matrozen te redden en hen van kleeding en voedsel te voorzien, ter wijl een onbekende zeetrawler verdween zonder hulp te bieden. De Aboukir zonk in 35 minuten, de Hogue in 5 en de Cressy in 45 minuten. De Hogue werd in 20 seconden 2 maar getorpedeerd. Do Hogue en de Cressy zijn gezonken omdat ze hulp verleenden aan de zinkende Abou kir, waardoor zij een gemakkelijk doel boden aan den onderzeeër. BORDEAUX, 26 Sept. Het officieel com muniqué van gisteravond 11 uur meldt o.a.Aan den linkervleugel en tan Wes ten van Noyon zijn onze vooruitgeschoven stellingen op sterke vijandelijke troepen gestooten, welke in den morgen eenig ter rein wonnen. Toen onze troepen met nieu we manschappen versterkt werden, herna men onze troepen krachtig het offensief. De strijd in dit gebied draagt een zeer lievig karakter. ROME, 26 Sept. Een Italiaansch blad verneemt uit Bazel, dat de Duitsche Re- geering aan de ,Zwitsersche vergunning; gevraagd heeft om 3 legerkorpsen over Zwitsersch grondgebied te voeren. Zwit serland weigerde. BRINDISI. Het bombardement van Cat- taio is begonnen. Men jelooft, dat de stad spoedig zal bezwijken. In de Adriatische Zee zijn onderzeeërs gezien. ANTWERPEN, 26 Sept. Dagelijks heb ben kleine gevechten plaats, waarbij de Duitschers steeds meer in de richting van Brussel worden teruggedreven. Bij Ninove is een Taube-toestel neergeschoten. Een gedeelte van den Duitschen generalen staf zit in Hall bij Brussel. Uit Brussel wor den de levensmiddelen schaarsch. Bij Thielt hebben de Belgen een pa trouille Duitschers verslagen. BERLIJN, 25- Sept. Het bericht van Duitsche zijde, dat de Engelsche. kruiser Pegasus Daressalam heeft verwoest, is van Engelsche zijde bevestigd. De Pega sus is later, naar men weet, door den Duitschen kruiser Königsberg vernield. Aangezien Daressalam een onversterkte stad was, heeft Engeland tegen het vol kenrecht gehandeld. GENT, 26 Sept. Donderdagmiddag zijn talrijke Belgische troepen uit Antwerpen aangekomen. Men zegt, dat ze bestemd zijn voor Dendermonde en Brussel. BRUSSEL, 26 Sept. Toen Donderdag morgen de tram van Brussel naar Em- gheen vertrok, werden de passagiers door de Duitschers aangehouden en gefouil leerd; 200 personen in het bezit van kranten en brieven, zijn in hechtenis ge nomen. LONDEN, 26 Sept. Uit Boulogne aange komen vluchtelingen zeggen, dat Valen ciennes door de Duitschers bezet is. De stad moet een oorlogsschatting van U/a millioen fr. betalen. LONDEN, 26 Sept. Het Russische s. s. Bajan moet niet alleen een Duitschen kruiser, maar ook een torpedoboot in den grond geboord hebben. ADEN, 26 Sept. Alle sultans en sjeiks in Aden hebben Koning George htm dien sten aangeboden. REIMS, 25 Sep-t. De Duitschers hebben gisteren de beschieting van de kathedraal hervat. Veilingsvereeniging „Zuid-Beveland". Goes, 26 September. Pondspeer 34; Louise bonne d'Avan- ches 610; Maagdopeer 79; Soldat La- boreur 6—8; Beurré Hardy 810; Du- chesse Angouleme 710; Beurré Olur- geau 610; Konig Cartiou Wuitiemberg 68; Marguérite Marillat 6—9; Nouveau Porteau 58; William Duchesse 610; Beurré Six 6—9; Ponnne d'Oranje 45; Goud Reinet 610; Ster Appel 810; Vlaamsche Schijveling 67Cox Pomo na 810; Eng Winter Gold rearmain 6—9; Reinette Boumann 56; Schutters Reinette 56; Jodenpeer 56; alles per K.G. Onderstaaiido berichten zijn opgenomen in een gedeelte van de vorige oplaag: Rechtbank te Middelburg. De eenige zaak welke hedenmorgen voor de rechtbank te Middelburg werd be handeld was die tegen den 22-jarigen J. M., vroeger te Kloetinge, die in 1911 wegens mishandeling tot een maand ge vangenisstraf werd veroordeeld, zulks bij verstek, doch die door vertrek naar Ame rika zich aan die straf en aan den mi litairen dienst had onttrokken. Met de mobilisatie was hij teruggekeerd en thans ingedeeld bij het depot te 's Gravenhagei. Uit de verklaringen van den onderwij zer J. Eversdijk en de dienstbode N. Dekker bleek, dat bekl. op 17 September 1911 den eersten getuige in een sloot heeft geduwd en zijn hoofd onder water heeft gehouden, omdat deze tegen hem riep „Zoo brave jongen". Bekl. bekende, maar zeide dat Eversdijk hem het eerste aan pakte. jHet 0. M. vroeg oplegging van een lichtere straf, namelijk f20 boete subs. 20 dagen hechtenis. Uitspraak 2 October. Raad van Beroep. In de gisteren te Middelburg gehouden terechtzitting van den raad van beroep voor de ongevallenverzekering had de uit spraak plaats inzake N. 0., weduwe A. de J. te Terneuzen, A. S. J. wed. H. van H., Sint Kruis; J. E. v. d. B. wed. C. L. de S., Terneuzen, R. S. wed. M. de V., Terneuzen, M. v. d. R. wed. D. C. G. S., Sint Philipsland, W. S., Vlissingen, P. C. wed. v. G., Terneuzen, waarbij de beslis singen van het bestuur der Rijksverzeke ringsbank werden bevestigd en aan kla gers hun vorderingen ontzegd. RIO DE JANEIRO, 25 Sept. Het Duit sche s. s. Prussia kwam te Santos aan en ontscheepte den kapitein en 15 man van de Indian Prince, die door het oor logschip Kronprinz Wilhelm in den grond was geboord. De rest der bemanning moet op een ander schip gered zijn. AMSTERDAM, 25 Sept. De Engelsche post is niet aangekomen, doch in En geland aangehouden. Zelfs geen krant mag naar Nederland. OSTENDE, 25 Sept. Vannacht om 11 uur is een Zeppelin boven de stad ver schenen. Drie bommen werden geworpen', doch ze richtten weinig schade aan. LONDEN, 25 Sept. Officieel erkent het Hongaarsche ministerie van binnenland- sche zaken, dat 9 gevallen van cholera zijn geconstateerd bij teruggekeerde ge wonden. ST. PETERSBURG, 25 Sept. Wegens gebrek aan papier komen te Lublin geen kranten meer uit. Omroepers maken het oorlogsnieuws bekend.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1914 | | pagina 2