Telegrammen. van Tarwe, r. Allerlei. Gemengd Nieuws. Laatste Berichten. Leestafel Briefwisseling Telegrafisch Weerbericht. Burgerlijke Stand. Marktberichten. Advertenfiën. JACOB, L. MARIJS—van Rotten. Over den oorsprong van enkele nam e n. Sommige namen zijn van vorm veran derd, en hebben daardoor hunne betee- kenis verloren. Van andere blijkt de be- teekenis uit de bestanddeelenGodfried, Ohristiaan. Weer in 'andere komt een zelfde deel voor,- bijv. rik en hard. Rik beteekent machtig, sterk. Hard ook. Fre- derik de machtige door vrede. Diederik de machtige door volk (diet volk). Hendrik of Heimrik de machtige in huis. Bernhard sterk als een beer. Gerhard sterk als een ger (ger speer). Reinhard sterk als de vos. Adelbrecht schitterende door adel. Ger- brecht de beroemde door zijn speer. Koen- raad de kloeke van besluiten. Hoe wij aan de namen Van Aken, Pie- terse, Bussemaker (bus geweer), Valk, e. a. gekomen zijh, ligt voor de hand. Gerbrand Adriaanszoon Bredero ont leende zijn naam aan een uithangbord zijns vaders, waarop de graaf van Brede- rode was afgebeeld. Dirk Pieters Pers was aldus geheeten (hij was de uitgever Van Vondels eerste gedichten) naar de witte pers die in den gevel prijkte. Tal van zaken ontvingen hun naam van haar uitvinders. S p ij k er bal s e m, zoo geheeten naai- Jan Spijker te Amsterdam, die deze zalf het eerst verkocht; evenzoo Schakellijm naar Adriaan Schakel. Flikjes naar Caspar Flick, den eersten vervaardi ger dier chocolaadjes. Tram naar den .uitvinder Outram. De fuchsia naar den Duitschen kruidkundige Von Fuchs; de dahlia naar den Zweedschen bloemist 'Dahl; de begonia naar den Franschen botanist Begon. Holland beteekent moerasland. Gronin gen (Gruoninga) Gruno's gouw. Twen- the en Drenthe beteekenen tweede^ en derde gouw (van het bisdom Utrecht). Loo beteekent bosch. Boekeloo beu kenbosch. Nu nog enkele Nederlandsche plaatsen: Maastricht heette oudtijds Trajectum ad iMosam, d. i. overtocht over de Maas. Utrecht Ultrajectum, d. i. overtocht. Alk maar Tempelmeer; Den Helder, deur der hel; Zutfen, Zuidvest; Apeldoorn was vroeger Apelthorn, d. i. appelboom even als Appelthern. Buitenlandsche namen, o. a. Europa Westland. Australië Zuidland. Amerika naar den Florentijnschen aard rijkskundige Amerigo Vespucci. Portugal uit Portus Cale naai- de rots Cale voor de stad Oporto (haven). Montenegro Zwarte bergen. Galicië Zoutland. Boeko- wina Beukenland. Schwerin dierenplaafe. Mecklenburg groote burg. Costa Rica rijke kust. Venezuela klein Venetië. Pomnieren (Pomorië) bij de zee. Luxemburg (Lützel- burg) denk aan het Friesche lutze of lietze kleine burg. Patagonië land der grootvoeters. Faroër schapeneilanden. Fontainebleau bron met het schoone wa ter. Leipzig lindestad. Valparaiso paradijs dal. Interlaken tusschen de meren. Padang vlakte. Aken komt van a.qua (water). Keulen van Colonia (kolonie). Coblentz van Con- fluentia (samenvloeiing). Brenner kolen brander. Amazone beteekent bootver- woester. Rio de Janeiro Januaririvier. La Plata Zilverrivier. Bab el Mandel tranen- poort, naar de vele schipbreuken van de visschersschepen. Vele voortbrengselen zijn genoemd naar de plaats van afkomstperkament van Pergamus; krent van Corinthe; kastanje van Castana in Pontus (Klein Azië); prui- medanten, prunus d' Adanteduffel van Duffel bij Antwerpen; landauer van Lan dau (Beijeren); bajonet van Bayonne. Een Joodsch symbool. Van Israëlitische zijde wordt ons ge schreven, hoe Zondagavond 21 Septem ber, de aanvang van het Nieuwe Jaar gevierd werd door velen onzer Joodsche medeburgers. In menig gezin wordt dan nog opgevolgd de oude, door traditie als tot wet geworden gewoonte, om als sym bool een weinig honing met een stukje zoeten appel te nuttigen. Dit symbool drukt de hoop uit op een zoet, aange naam, gelukkig jaar. Het Joodsche volk, natie van lijden bij uitnemendheid, bedoelt hiermede „Ook al 'zou alles wat door menschen ons gedaan wordt ons leven bitter en ellendig maken, zoolang de producten van plant- en dierenrijk, onafhankelijk van 's menschen wil, nog zoet en streeliend zijn, zoolang is er- nog hoop op en ver trouwen in de toekomst." (Hand.) Inbraak te Wormerveer. Te Wormerveer is leergistermiddag ingebro ken in de woning van den heer K. B., aan den Nieuwen Wandelweg. De heer B. bevindt zich onder de wapenen, ter wijl zijn echtgenoot© naai- Koog aan de Zaan was gegaan, om daar een familielid te bezoeken. Van deze gelegenheid, dat niemand thuis was, hebben de inbrekers gebruik gemaakt om bun slag te slaan. Alles in bet buis werd doorzocht ien overhoop gehaald, terwijl wat hun b(£ gwrenswaardig voorkwam, meegenomen De Wormerveersche politie, die met het geval in kennis kwam, toen de daders zich reeds mt de voeten hadden gemaakt, had reden te gelooven, dat zij Wormerveer, met de boot van de Alkmaar Packet in laten f/f11 Amsterdam hadden ver- wmn en telefoneerde daarom de politie L ona aa^mst ™n de boot nderzoek te willen instellen. de taofïzich vóór aan den steiger aanlegde, aan met het gevolg, dat drie jongens van 16, 20 en 21 jaar, allen van Amsterdam, werden aangehouden, die in het bezit bleken van de Vermiste goederen. Op het bureau kwamen de verschil lende zaken voor den dag: het trouwpak, de winter- en de regenjas van den heer B., de bont en nog eenige verdere kl&e- dingstukken van mevrouw B., gouden ketting, zilveren lepeltjes en tenslotte nog rijkspostspaarbankboekjes. Dat het drietal meer samen op stap is geweest bleek uit een foto, waarop zij als drie gezworen vrienden gekiekt ston den. Aangezien ook in andere plaatsen be noorden het IJ (Oostzaan, Nieuwendam, enz.) in den laatsten tijd dergelijke dief stallen zijn gepleegd, veeltijds onder de zelfde omstandigheden, is het niet on mogelijk thans ook daarvan de daders in handen te hebben. De verdachten zijh door de Zaandam- sche politie aan 'die te Wormerveer uit geleverd. „Tel." Griezelige vangst. Toen te, Rotterdam 2 jongens in de reserve-Boezem met hun hengels aan bet visschen waren, bemerkte de eene dat er iets zwaars aan zijn hengel zat. Bij nader onderzoek bleek het ©en lijk van een man te zjjn. Uit papieren bleek dat het een zekerej E. J. Kuenen was, geboren te Aalten in 1865, reizend koopman. Dezer dagen wendde men zich uit Amsterdam tot een der Belgische auto riteiten te Antwerpen, met het verzoek om bericht omtrent een der leden der Antwerpsche Burgerwacht, van wien het gerucht hier ter stede had geloopen, dat hij gewond, wellicht gesneuveld zou zijn. Het telegrafische antwoord, dat hier werd ontvangen, laat zien, dat de geest in Antwerpen nog niet onder gebrek aan humor lijdt; het telegram luidde letter lijk: „Noch gesneuveld, noch gewond, „Burgerwacht is steeds gezond". (Hand.) Generaal Beyers. Generaal Beyers is afgetreden ais commandant- generaal van de Zuid-Afrikaansche ver- dedigingsmacht. Dit ontslag is een ge volg hiervan, dat generaal Beyers het niet eens is met de politiek van Botha en Smuts en van een offensief optreden tegen Duitsch Zuidwest-Afrika niet wil weten. Generaal Beyers is het eens met generaal Hertzog en senator Wolmarans, dat men zich moet beperken tot verde diging van het eigen land en niet offen sief moet optreden. Generaal Beyers heeft op straffen toon zijn meening over de politiek van Botha en Smuts geuit. Onder de Hollandsche Afrikaanders overigens heerscht ten aanzien van Zuid-Afrika's deelneming aan den oorlog ook verschil van meening, de meesten althans in den Volksraad gaan met de generaals Botha en Smuts mede en ook „Ons Land", het Kaapsche blad. D e 1 a. R e y. De plechtige kerkdienst ter huldiging van de nagedachtenis van generaal De la Rey werd door een tal rijke menigte bijgewoond. Alle te Pretoria verblijvende ministers waren aanwezig. De regeering heeft een commissie van enquête benoemd om naar de omstandig heden van den dood van den generaal een onderzoek in te stellen. De. bom te Maastricht. Nader seinde men aan het „Hbl.": Gistermorgen te kwart voor negen is een vliegmachine over de stad gekomejn. Volgens ooggetuigen zou ze van zuid westelijke naar noordoostelijke richting ge vlogen zijn. Door de militairen werd er op geschoten. Aan de Brusselsche poort is een bom uitgeworpen, die terecht kwam in den tuin van den heer Graafland in de Brus selsche straat, waar zij groote verwoes tingen .aanrichtte. Ze maakte een gat met een middellijn van 1.50 M. en een halven meter diep. Een deur in de buurt van het gat was 17 maal doorboord. Boomen zijn half doormidden en de keien zijn tot op een dak gevlogen, terwijl er over de muren in de tuinen aan weerszijden terecht kwa men. Alle ruiten, ook op de binnenplaats (ruim 100), zijn gebroken. De familie, die in een binnenkamer, uitziende op de binnenplaats, aan het ontbijt zat, werd door een vreeselijken knal opgeschrikt. De scherven der ruiten vlogen in de ka mer en de familie vluchtte de straat op. De dienstmeid, die uit de keuken kwam, werd op den grond geworpen en een paar meter ver weggeslingerd. Een muur op 30 meter afstand werd beschadigd. GENT, 23 Sept. In het arrondissement Philippeville zijn de volgende dorpen ge heel of gedeeltelijk verwoest: Nisme, Tombe, Ronue, Matagne, Romedoux, Suriteheer, Hermetoix, Herve en Battice. DUSSELDORF, 23 Sept. Een vijandelijk vliegtuig wierp in de nabijheid van de luchtschiphal 2 bommen. De schade is onbeduidend. ST. PETERSBURG, 23 Sept. De Russen hebben de belangrijke stelling Jaroslaf bezet Zij! namen bezit van den spoorweg naar Przemysl. Vele locomotieven en ander rollend materiaal vielen in hu)n| handen. t LONDEN, 23 Sept. Uit Johannesburg wordt geseind, dat Generaal Botha het expeditie-leger tegen .Duitsch Zuid-West- Afrik a zelf zal aanvoeren. BERLIJN. (Officieel) 23 Sept. Uit Brus sel wordt gemeld, dat te Leutven alle kunstschatten in het Raadhuis onbescha digd zijn gebleven. In de Pieterskerk zijn alleen in den zolder eenige gaten. De Michielskerk, de Jacobuskerk met de Hu- bertskapel en de Gertruidskerk zijn on beschadigd. Van het bibliotheeksgebouw zijn de gevels zeer beschadigd. Een zesde gedeelte van de stad is verwoest. De schilderijen van Derk Bout bleven onge schonden. In Luik zijn alle kerken en kunstver zamelingen onbeschadigd. Te Hoey is de Collegiumkerk onbeschadigd. LONDEN, 23 Sept. Een Lloydstelegram toeldt, dat het Ned. s.s. Automaat 17 dezer van Grimsby naar Rotterdam vertrokken, in de Noordzee is gezonken. Omtrent het lot der opvarenden wordt niets gemeld. ROTTERDAM, 23 Sept. Heden is uit Gothenburg een telegram ontvangen van den bootsman J. F. van Os, geboren te Capelie a. d. IJsel, een opvarende van de Automaat, waarvan gemeld wordt, dat het schip in een storm vergaan is, en dat hij zich kon redden. Hij werd op gepikt door de James Dickson, die te Gothenburg is aangekomen. PARIJS, 23 Sept. Het off. communiqué van gisteravond 11 uur luidt: De toestand is onveranderd. LONDEN, 23 Sept. Dertig niet gewonde Engelsche officieren van de vergane krui sers zijn {te Harwich aangekomen, voor het meerendeel in sjaals en doeken gewik keld. Er zijn ook 80 dooden aangebracht. Men schat het aantal geredden op 700. LONDEN, 23 Sept. De Duitschers heb ben St. Quentin en Peronnë ontruimd. AMSTERDAM, 23 Sept. Hedenochtend 10.15 is een extra-trein met geredde En- gelschen aangekomen. Ze werden bege leid door Hollandsche militairen met de bajonet op het geweer. In het geheel bevatte de trein 266 man, o. w. 7 offi cieren. Toen de trein stilstond werden sigaren uitgedeeld. Even vóór het vertrek verscheen stelling-commandant Ophorst op het perron. De trein vertrok daarop naar Gaasterland. Kapitein Nicolson is naar den Haag gebracht. LONDEN, 23 Sept. De Central News ontving een telegram uit Rome, dat de Paus een telegram aan Keizer Wilhelm heeft gezonden waarin geprotesteerd wordt tegen de verwoesting van de ka thedraal van Reims. GENT, 23 Sept. Gistermiddag 3 uur vloog een vliegmachine boven de stad, waar ze een uur bleef. DEN HAAG, 23 Sept. Volgens een Fransch bericht veroverden de Franschen op de Duitschers 20 auto's en een aantal gevangenen. Op den rechtervleugel werd terrein gewonnen. DEN HAAG, 23 Sept. In een communiqé van de Engelsche legatie wordt medege deeld, dat het Engelsche s.s. Berwick de Spreewald van de Hamburg-Amerikalijh heeft buit gemaakt. In het geheel zijn er nu „92 huit. gemaakt, dat maakt met de 95 in beslag genomen schepen 187 Duitsche bodems door de Engelschen ge nomen. 70 Engelsche schepen zijn in Duit sche havens genomen. Van de 4000 En gelsche schepen zijn er 12 buit gemaakt. (Plus drie in den grond geboord? Red.) DEN HAAG, 23 Sept. Wij vernemen dat er nog geen zekerheid bestaat bij de regeering, of de geredde Engelschen al of niet geïnterneerd kunnein worden. In de verdragen van de tweede 'Vredescon ferentie is in dat geval niet voorzien. LONDEN, 22 Sept. Volgens een telegra,m uit Rome is Serajewo door de Serviërs en Montenegrijnen bezet, na een groote nederlaag der Oostenrijkers. NISJ, 21 Sept. (N. R. C.) Een buiten gewoon bloedige slag, die verscheidene dagen heeft geduurd, is bij Kroepanje aan de Drina geleverd. De Oostenrijkers, ter sterkte van 150,000 man met veel geschut, zijn door de Ser viërs verslagen. Door dezen slag hebben de Oostenrij kers de laatste wanhopige poging gedaan om Servië binnen te dringen. Servische en Montenegrijnsche troepen rukken thans in Bosnië op. De Monte- negrijnen, aangevoerd door den Servi- sehen generaal Boja Jankowits, staan op 15 K.M. van Sarajewo. Gemeenteraad van Middelburg. In de heden middag onder voorzitter schap van den burgemeester gehouden) vergadering van den gemeenteraad van Middelburg, werd alleen behandeld het voorstel inzake de noodregeling van de werkloosheid verzekering, welk voorstel met de opmerkingen van dp commissie van finantiën gisteren door ons is gepu bliceerd. De .burgemeester deelde mede, dat B. eti W. hun voorstel handhaven, maar dat zij bereid zijn een artikel op te ne men waarin hun college gemachtigd wordt om in spoedeischende gevallen afwijking van de bepalingen toetestaan. De Commissie van Fin. nam met deze lezing genoegen. Een amendement van den heer Onder- dijk stelde voor om aan ongehuwden, geen kostwinner zijnde, f2.50 en aan per sonen onder de 20 jaar mits ongehuwd en igeen kostwinner fl.50 te geven. Dit werd aangenomen met 8 te gen 6 stemmen. Het geheele voorstel van B. en W. werd aangenomen met 13 tegen 1 stem. Voorloopig ,werd uitgesteld de beslis sing over het ,te verleenen crediet. Aan B. en W- werd machtiging verleend om een tijdelijken ambtenaar ter secre tarie aan te ptellen, omdat 2 commiezen onder de wapens zijn. Op een vraag van den heer Onderdijk deelde de voorzitter mede, dat de Ver. Kindervoeding dit jaar eerder haar werkzaamheden zal aanvan gen. HOEDZKENSKERKL. Voor Hoedekens- kerke en I\wadendaimne is opgericht on der voorzitterschap' van den burgemeester dhr. J. M. Slegt, een comité voor eventu eele steunverleening aan vluchtelingen uit België. Het comité bestaat uit dhrn. J. Nieuwendijk, voorzitter, J. F. Depondt, penningmeester, W. Boonman, C. Boo gaard, leden. J. Ermerins, secretaris. Aan sluiting zal worden gezocht bij het Prov. Comité te Middelburg. 'sHEER ARENDSKERKE. Hedenoch tend vergaderde de gemeenteraad. Afwezig met kennisgeving de heer B. de Jager. De rekeningen van het Burgerlijk arm bestuur te 's Heer Arendskerke en van het Groot armbestuur te 's Heer Hendriks kinderen, beide over het dienstjaar 1913, worden in handen gesteld van eene com missie van onderzoek, bestaande uit de heeren K. Janse, N. Remijn en J. Min naar. Tot hoofd der openbare lagere school te Nieuwdorp wordt met toeken ning van eervol ontslag als onderwijzer aan de openbare lagere school te 's Heer Arendskerke (Ouddorp) benoemd de heer J. Eversdijk, op eene jaarwedde van f 1050. De huur van de nieuwe secretaris woning wordt vastgesteld op f 200 per jaar, terwijl ten plotte op voorstel van B. en W. eenige wijzigingen worden aan gebracht in de verordening op de straten, wegen en andere openbare plaatsen. Hierna sluiting. Spinoza, door dr. B. J. Ovink. Baarn, Hollandia-drukkerij. De studiën over Spinoza vermeerderen. Sedert de verschijning, nu dertig jaar geleden, van ,het geschriftje van G. P. Post. vernam men er niet veel "meer van. Thans verschenen bij de Hollandia-druk kerij te Baarn achtereenvolgensUren met Spinoza, over Bierens de Haan; en bo vengenoemde studie van prof. Ovink; in „Ons Tijdschrift" wijdt Petri al zijn aan dacht aan dezen ongeloovigen of, wil men, scheefgeloovigen wijsgeer. Vooral het tweede gedeelte is, vooral om de cri- tiek, hoogst belangrijk. De expeditie van „De Zeeuw". Enkele abonné's klagen over de late be zorging van „De Zeeuw", doch ten on rechte bij onze administratie. Onzerzijds wordt alles in het werk gesteld om de courant zoo spoedig mogelijk onder de oogen van onze lezers te brengen. Bij den tegenwoordigen treinenloop is het ons echter niet mogelijk de verzending te be spoedigen, weshalve wij nogmaals een beroep doen op de welwillendheid en het geduld van onze lezers. Als men vermoedt, dat de bestelling tengevolge van een fout ten postkantore vertraagd wordt, laat men daar dan even 'n onderzoek instellen. Even verlangend als onze lezers zullen wij den normalen treinenloop tegemoet zien. J. A. E. te I. De voor u bestemde cou rant komt 7.26 u. nam. te Kruiningen- Ierseke, vanuit de richting Bergen op Zoom. Kan ze dan niet 's avonds be steld worden Informeert u eens ten post kantore. Overigens verwijzen we u naar bovenstaande mededeeling. Naar waarnemingen in den morgen van 23 Sept. medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 773.4 te Gro ningen, laagste 761.6 te Bodo. Verwachting tot den avond van 24 Sept. Zwakke uiteenloopende wind. Nevelig! tot lichtbewolkt. Droog weer. Mogelijk nachtvorst. Weinig verandering van tem peratuur overdag. Van 2223 Sept. MIDDELBURG. Bevallen: A. de Smit, geb. Midavaine, d. Overleden: J. Marijs, ongeh., z., 16 j. GOES. Geboren: 20, Johan Frans Ja cobus, z. v. Johan Marie van der Peijl en Adriana Deij; 22, Johannes, z. v. Ja cob Torbijn en Maria Cornelia Quist. /Vau 1922 Sept. VUSSINGEN. OndertrouwdC. M. van Aïidel, 43 j. jm. en C. M. Aartsetn, 26 j. jd. Bevallen: L. Ufke©, geb. Van der Peijl, z.; G. Nauwen, geb. Schriel', d.; A. van Leeuwen, geb. De Haan, z.; P. L. Vroon land, geb. Van Daele, z. Veilingfeveaeeniging „Walcheren". Middelburg, 22 Sept. 1914. Uien '4 a 6 ct., bordaanappels 8V2 a 9 ct., witte wijlnappel 6 ct., marsapijh- peer 41/2 a 9 ct., maagdepeer 7 ct., me loenpeer 6 ct., vijgepeer 6V2 ct., Bonne Louise 7 a 11 ct., William Duchesse 71/2 ct., soppe de groene 5 ct., callabassq carrafojn! 5 a 6V2 ct., conseiller de la cotir 7 ct., soldate laboureur 7 a ct., Trumph de Jodoigne 4 ct., Beurré Haidy 8 a 10 ct., afval appels 2 a 4 ct., afval peelreinj 2 a 4 ct., BeUrré d'Arlenberg 8 ct., thomaten 3 a 8V0 ct., snijboonen 5 a 8 ct., stoksnijboonen 8 a 14 ct., princesse boonen 8 a 10 ct., suikerboonen 5 a 8 ct., alles per K.G.; vijgen 1 ct., bloemkool 3 a 15 ct., roode kool' 2 a 3 Va ct., savoye kool 21/2 a 5 Va ct., witte kool 2 a 3 ct., sla Vi a 1 ct., andyvïe 1/^ 1 ct., kom kommers 1/2 a 3 ct., alles per stuk; spinazie 17 a 23 ct., zuring 10 ct., poste lein 12 a 26 ct., alles per ben; peen 3V2 a 41/2 ct., prei 5 ct., karoten 2i/a a 3Va ct-., rapen 3 a 4 ct., rammenas I1/2 a 21/2 ct., seldery 1 a 2 ct., pieter selie 1 a 2 ct., allen per bos. Vlissingen, 15 Sept. 1914. Boter per V2 Kilo f0.75 a f0. Eieren per 104 stuks f5.80 a f0. AMSTERDAM, 22 September. Aardappelen. Andijker blauwe per mud f0.—aO. bonte f 0.— 0.— muizen f 0.— 0. Rad star fo.-„0.— Langedijker blauwe f0.—„0. Friesche blauwe f2.10 „2.30 Friesche borgers f 1.60 1.70 Friesche bonte f2.10 „2.30 Zeeuwsche bonte f2.35 „2.40 Zeeuwsche blauwe f2.40 2.50 Zeeuwsche eigenheimers f 1.70 1.80 Hillegommer Eigenheimers f 0.— 0. Hillegommer kralen f0.—„0.— Eigenheimer poters f 1.50 1.70 Drentsche poters f 0.0. IJpolder borgers f 0.— 0. Geldersche blauwe f2.20 „2.25 Aanvoer 3 ladingen. ROTTERDAM 21 Sept. Vee. Aanvoer 190 vette runderen, 132 vette kalveren, 1921 schapen en 736 varkens. Koeien en ossen 32 tot 37 a 41 c. stieren tot c., vette kalveren 35 tot 37'/, a 40 c., voor export a c., schapen (over jarige) 20 tot 25 c., dito (jai-ige) a c. fokschapen c., lammeren 30 tot 35 c., zuig- lammeren f 18 tot 22 a per stuk. Varkens 29— tot 31 Va a c. en lichte varkens voor export 22 a 24 c. per 7S kilo. Maandag 21 September 1914. CHICAGO. Tarwe. De termijn markt opende vast en 174 c. hooger, steeg verder op willige buitenlandsche berichten, wegens bonafide aankoopen en in verband met groote uitklaringen. Groote aanvoeren veroorzaak ten eene daling, waarop de markt prijshou dend sloot. Sept. Dec. Mei Juli 21 Sept. 111'/, 1137, 1205/, 19 1103/4 11374 1203/8 18 1117, 1183/8 17 107 74 110— 1163/4 NEW-YORK. Tarwe. De termjjnmarkt opende vast, fluctueerde verder om dezelfde redenen als te Chicago en sloot prijshoudend. Loco traag. 21 Sept. 19 Sept. 18 Sept. 17 Sept. North 1247, 126 1237„ 124 Roode Winter 21 Aug. 19 18 17 1227, Sept. 1207, 121— 1177, H6V4" 123 1207, 1197, Dec. 122— 1227, 12074 1187, Mei. 1297, 129% 1243/4 N. R. C. Heden overleed na een langdu rig lijden, in de hope des Eeuwigen Levens, onze geliefde Man en Vader JAN B0MMELJÉ, in den ouderdom van ruim 72 jaren. Wed. J. BOMMELJÉ en Kinderen. Nieuwdorp, 19 Sept. 1914. Heden behaagde het den Heere van leven en dood op het aller onverwachtst van onze zijde weg te nemen, onzen innig geliefden Zoon en Broeder in den nog jeugdigen leeftijd van 16 jaar en drie maanden, na een smartelijk lijden van enkele dagen, diep betreurd door ons en onze eenige Dochter. De Heere, Die geen rekenschap geeft van Zijne daden, doe ons in Zijn heiligen wil be rusten. J. MARIJS. A. MARIJS. Grijpskerke, 23 Sept. 1914. Heden overleed na een langdurig en geduldig lijden onze geliefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, JANNETJE DE JONGE, in den ouderdom van 65 jaar en 6 maanden. Uit aller naam, JOSEPH KRIJGER, Kinderen, Behuwd- en Kleinkin deren. Kruiningen, 21 September 1914. Voor de vele blijken van deel neming, zoowel van buiten als van bin nen de Gemeente bij het overlijden van onze innig geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder ontvangen, betuigen wij onzen hartelijken dank. Namens de familie, J. J. OTTE. Ierseke, September 1914.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1914 | | pagina 3