Telegrammen. Uit de Provincie. Gemengd Nieuws. Rechtszaken. Landbouw. Leestafel Laatste Berichten. Burgerlijke Stand. daarin de volgende verandering bï'engen: zevende vakje op de eerste bladzijde van Op het einde der tweede alinea van het dit model moeten de woorden: „met in achtneming van het bepaalde bij artikel II der wet van 14 Juli 1910 (Staatsblad no. 202)" vervangen worden door deze: „met inachtneming van het bepaalde bij artikel I der wet van 15 Mei 1914 (Staatsblad no. 200)". De M. U. L. O. scholen erkend volgens de wet van 15 Mei 1914 (Staatsblad no. 200) moeten in Januari a.s. en verder gebruik maken van Model Al. Stukken van den gemeenteraad van Middelburg. Zooals reeds in het kort gemeld is, zal in de vergadering van den gemeente raad, Woensdag te houden, een voor stel worden behandeld van B. en W. inzake eene noodregeling van de gemeen telijke werkloosheidverzekering Thans kunnen wij omtrent dit voorstel het volgende mededeelen: Het vöorstel is een gevolg' van het schïij- van van den minister yan Landbouw, Nijverheid en Handel d.d. 22 Augustus, waarin de wenschelijkheid van uitbrei ding deï werkeloozenvterzekering met hulp van heit Rijk wordt betoogd. Naar aanleiding van dit schrijven zijn B. en W. in overleg getreden met het be stuur van het gemeentelijk werkeloozen- fonds en leggen zij1 eene ontwerpveror dening over waardoor de regeling welke door de buitengewone tijdsomstandighe den vereischt wordt, in afwijking van de bestaande verordening zal worden be- heerscht. Uit een overgelegd schrijven van het bestuur van het werklooz'enfonds blijkt, dat de vakvereenigingen met zoodanige regeling1 accoord gaan. Datzelfde bestuur heeft voorts medegedeeld, dat met geen mogelijkheid antwoord te geven is op de vraag, hoe hoog de kosten dezer nood- regeling zouden te ramen zijn. Op grond hiervan geven B. en W. in de tweede plaats in overweging hen een onbeperkt crediet toe 'te staan, waaruit gelden aan het gemeentelijk werkloozen fonds ter beschikking kunnen worden ge steld om de kosten van den voorgestel den maatregel te bestrijden. Volgens de ontwerpverordening, welke 16 artikels bevat, zullen alle te Middel burg gevestigde vereenigingen of afdeelin- gen van landelijke bonden van werklieden of bedienden, die op 1 Augustus 1914.. een plaatselijke werkloozenverzekering be zaten, en allo werklooskassen van natio nale vereenigingen, voor zoover betreft haar leden in Middelburg, 'trechthebben zich bij het fonds aan te sluiten en zal aan ieder verzekerde boven de 18 jaar, die gedurende ten minste drie maanden zijn contributie heeft betaald, het recht op uitkeering moeten worden toegekend. E© uitkeering zal moeten bedragen: f3 per week aan gehuwden en kostwinners, f 2 voor anderen en f 1 voor personen beneden de 20 jaar, mits niet gehuwd ,en geen kostwinners, met een toeslag' van 100 pat De oommissie van financien kan zich met het voorstel van B. en W. niet vereeni gen en is van meening, dat „het hemen, van een besluit als B. en W'. voorstellen, het gemeentelijk werkloozenfonds te veel aan banden zou leggen. De bijzondere regeling berust op het bestaan van een noodtoestand. Een dergelijke toestand eischt zooveel mogelijk vrijheid van han delen. Deze vrijheid van handelen ont breekt, wanneer de raad, die niet ieder oogenblik de door de omstandigheden ver langde wijzigingen in zijn besluiten kan brengen, nu .reeds, zonder den toestand geheel te kunnen overzien, een geheel bindende gedetailleerde regeling treft. Daarom is het noodzakelijk, dat de raad alleen do hoofdlijnen aangeeft. Wan neer1 in de eerste plaats het gemeentelijk werkloozenfonds wordt gebonden aan de voorschriften van den minister en voorts vereischt wordt goedkeuring van B. en Wop de vast te stellen bepalingen, wordt volgens de commissie voldoende gewaakt voor de belangen der gemeente. De commissie heeft daarom een ver ordening van 7 artikels ontworpen, waar in o.a. bepaald wordt dat bet bestuur van het fonds de bepalingen zal vast stellen volgens welke het fonds wordt ge regeld onder goedkeuring van B. en W. De totaal-uitkeering wordt evenhoog voor gesteld als door B. en W. is gedaan. Ellewoutsdijk. Vergadering van den ge meenteraad Maandagmiddag 2 uur. Voor zitter de burgemeester. Present 6 leden; afwezig de heer Nieuwenhuijze zonder kennisgeving. De notulen worden gelezen en goedgekeurd. Ingekomen stukken: be richt wijziging door Ged. Staten van de begrooting 1914. Ingekomen een verzoek van den Fortcommandant om gebruik making van een schoollokaal voor onder wijs en ontspanning der militairen. Wet houder v. Lier© vraagt of dit van een miné tornt; de voorzitter stelt hem dit niet het geval is. Daarop wordt met algemeene stemmen het ver zoek toegestaan. Ete voorzitter zegt hier op nog een ander verzoek ter tafel te brengen en wel van den afgeschei den of gereformeerden dominé van Baar- pL f™,,1!1 gebruik te mogen hebben een schoollokaal voor godsdienstonderwijs aan de militairen. De voorzitter brengt f11 bespreking. Het blijkt dat 't aebniilr11^ 'j^ond dat een verzoek voor vooerrmn consistorie aan h.h. kerk- zittl» v«. (^gewezen, doch de voor een" demerit Z00V€Ï hem bekend g ijk officieel vessoek bijh.h. kerkvoogden niet .is ingekomen; boven dien achten B. en W. het beter dat de i consistorie tot dit doel gebezigd wordt. I Mocht een dergelijk verzoek worden af gewezen, dan blijven B. en W. bij' hunne meening, doch zullen pogingen aanwen: den om het verzoek door h.h. kerkvoog den ingewilligd te krijgen. Mocht dan het verzoek nog geweigerd worden dan stel len B. en W. voor het verzoek aan den Raad toe te staan. Met algemeene stem men wordt aldus besloten. Een verzoek van den Fortcommandant om een lokaliteit in te richten voor bad lokaal voor de militairen komt hierop in bespreking. De Raad besluit met algem. stemmen op voorstel van B. en W. om het ziekenlokaal beschikbaar te stellen, nadat op een vraag van den heer v. d. Velde of er ook kosten aan verbonden zijn door den voorzitter is geantwoord, dat er 3 hokken moeten ingericht wor den, en 28 meter buis voor waterafvoer moet aangelegd voor rekening der ge meente, terwijl de badkuipen en hokjes door het Rijk worden bekostigd. Ingekomen is een nota groot f5.20 van de N.V. Waterleiding Z. en N.-Beveland. Tot toelichting dient dat een huis door den wegwerker gehuurd en betrokken is voordat de waterleiding was aangelegd. Nu deze aanleg hij clen wegwerker geschied is, vragen B. en W. wie de kosten .van waterlevering moet betalen. De heer Bruin- ooge meent dat voor die 10 pent in de week de wegwerker goed water heelt en hij het dus zelf kan betalen, aangezien de huurprijs zijner woning maar 65 cent bedraagt. Hij stelt dit voor. B.. en W. echter bepleiten de billijkheid tegen over andere gemeenteambtenaren dat de gemeente die kosten draagt. Het voor stel wordt aangenomen met 5 tegen 1 stem, die van den heer Bruinoogje. De rondvraag levert niets op, weshalve sluiting volgt. Colijnsplaat. Gister vergaderde de raad dezer gemeente, waarbij alle leden te genwoordig waren, alsook de voorzitter. Door den secretaris werden de notulen van de vorige vergadering gelezen, welke goedgekeurd werden. Aangeboden werd een proces-verbaal van boeken en kas opname der gemeente, waaruit blijkt dat in kas is f 1214,36. Ter aanvulling op de voordracht van zettere, wegens het overlijden van dhr. P. K. Boone, werden geplaatst als no. 2 L. v. d. Moer, no. 3 Iz. P. v. d. Weele, en no. 4 M, J. Krijger. Hierna werd de openbare vergadering ge schorst en in gesloten zitting eenige re clames over den hoofd, omslag behandeld. Na opheffing der schorsing vestigde het lid Verburg de aandacht van B. en W. op de uitwateringssloot tusschen de pte'r- ceelen van A. D. Snoep en B. Bastiaanse. De voorzitter antwoordde, dat in de ver gadering van B. en W. juist besloten was met genoemde eigenaren te onder handelen -om genoemde sloot te laten del ven. Besloten werd nog de eenige acety leen gaslantaarn te vervangen door een gewone petroleumlantaarn zooals al de andere, waarna de vergadering werd ge sloten. N. en St. Joosland. Maandagmiddag hield de raad dezer gemeente een open bare vergadering, waarin alle leden te genwoordig waren, 1 vacature. Een sup pletoir kohier van den hoofd. omsl. werd opgemaakt en vastgesteld op een bedrag van f 69.38 V2 met 6 aangeslagenen. De verordening op de heffing van steiger en kaaigeld werd ppnieuw onveranderd vastgesteld. M/et 1 Januari a.s. is de goedkeuring daarvan vervallen. De wed. A. de Keuningi en P. de Klerk hadden gereclameerd tegen hun aanslag in den H. Omslag. Beiden werden 1 klas ver laagd. Verder werd nog een besluit ge nomen tot het aangaan oener geldlee- ning van f 1000 voor kasgeld. Mededee- ling werd gedaan van de ontvangen ko ninklijke goedkeuring op de verhooging van'het maximum van den hoofd, omslag. Gisteravond was er in deze ge meente iets 'bijzonders te zien, n.l. een menagerie. (Een Groningsch gezelschap, dat vertoefd had in België was uit Den- dermonde .moeiten vluchten voor levens behoud. Nu reizen en trekken ze, zonder doelpunt, steeds verder, overal waar ze mogen, vertooningen gevende met eten paar Leeuwen, een beer enz. Dat zulks op een dorp veel bekijks heeft is te be grijpen. Stavenisse. Een jongetje, dat op den dorschvloer zijn hand wat te ver in een windmolen stak, werd een der vinger toppen finaal afgesneden. Het arme ventje lijdt veel pijn. lizendijke. Door Gedeputeerde Staten is benoemd tot lid-werkman van den Raad van Beroep (Ongevallenverzekering) dhr. C. J. Reijnhoudt, timmermansknecht te IJzendijke en tot zijn plaatsvervanger dhr. D. Baart, timmermansknecht te Hulst. Terneuzen. Men schrijft ons uit Terneu- zen: Hedenmorgen om half vier is do milicien Quakkelaar uit Poortvliet, door del 'duisternis misleid, in het Kanaal ge vallen en verdronken. De pogingen om de levensgeesten weder op te wekken, mochten niet baten. 'Ongeluk ken. Te Rotterdam is een imatroos uit de Berkelstraat, uit een mast op het dek gevallen. Met een ge broken \schedel naar het ziekenhuis ge bracht is hij daar aan de gevolgen over leden. Gistermiddag zijn op het station te Utrecht de locomotief en zeven wagens van een goederentrein naar Rotterdam ontspoord. Persoonlijke ongelukken heb ben niet plaats gehad. Het goederenver voer ondervindt vertraging. In de Klei ne Houtstraat te Amsterdam is Zaterdag middag een 5-jarige knaap door een auto overreden en gedood. Gistermorgen is van de haringvisscherij te Vlaardingen binnengekomen het loggerschip „Sch. 340", van de reederij W. den Duik, waar van bij een stortzee drie man over boord waren geslagen. Twee er van konden ge red worden, terwijl de 19-jarige Jan Oos- terbaan, ongehuwd en wonende te Sche- veningen, ï,s Verdronken. Gisteren is bij Winneweer een 24-jarig werkman uit Delfzijl verdronken.'1 Het Zondagmid dag te IJmuiden aangespoelde lijk is her kend als te zijn van een Hollandsche marine matroos. Gisteren is het lijk van den verleden Zondag van den pier ge vallen milicien v. O. aangespoeld. Zilverb ons. Om zilverbons, die veel gekreukt en vettig geworden zijn, weer een beter aanzien te geven, kan men ze met een heet strijkijzer bewerken. Kreuken en vetvlekken zijn daarna ver dwenen. [Tusscheii IJmuiden en Wijk zijn drie mijnen aangespoeld. Meer en meer nemen de Engelsche troepen op het vaste land de gewoonte aan om een oorlogskreet te doen hooren vóór en gedurende het gevecht. De meest gebruikelijke is: Are we down-hearted?; Dit wordt door een der mannen geroe pen en de heele troep antwoordt dan daarop met een daverend: „No!" Een meel molen verbrand. Te Boedapest is een stoommeelmolen ten gevolge van 't heetloopen van eten wals, door brand vernield. De schade is enorm; er zijn 450.000 zakken en. 24 wagons meel verbrand. Treurig familiedrama. De alsi zeer oppassend bekend staande fa brieksarbeider Bollen, een Nederlander, die reeds circa 20 jaren te M. Gladbach werkzaam was, toonde zich sedert, het uitbreken van den oorlog zeer overspan nen. Zonder eenige reden legde hij zijn betrekking neer en trok met zijn gezin naar familie in Nederland, van waar hij dezer dagen weder te M. Gladbach te rugkeerde. Daar hij nu niet dadelijk we der werk vond, nam zijn overspannenheid voortdurend toe. Op een geheel onver wacht oogenblik greep hij een scheermes en bracht daarmede zijne vrouw ernstige verwondingen toe aan hoofd en hals, waarna hij zich zelf den keel doorsneed. De man overleed na enkele ooge.nblikken, de; vrouw verkeert in ernstigen toestand en werd naar het ziekenhuis getranspor teerd. Het gezin heeft één kind van 3 jaar. Zaterdag is het le Bataljon der Haagsch© Burgerwacht, 500 man groot, plechtig geïnstalleerd. De Duitsche pijlen. De pijlen, waarmee de Duitsche vliegeniers thans zijn gaan schieten, worden bij hoeveel heden van 500 tegelijk afgeschoten en het mechanisme is zoodanig dat zij zich verspreiden over 'een zoo groot mogelijk oppervlak. Het schietapparaat is zeer een voudig van constructie. Het behoeft gteen snelheid aan de pijlen te geven, want door hun val en hun zwaarte krijgen zij reeds vóór dat ze de aarde bereiken, kracht en snelheid genoeg. Wanneer de vliege nier zich op 3000 voet hoogte bevindt (een gevaarlijke hoogte om nog getrof fen te kunnen worden) dan zouden pijlen of bommen, door hem uitgeworpen, Ide aaJr- de bereiken miet een ©indsnelheid van 450 voet per seconde. De pijlen zijn natuurlijk lichter dan de bommen, maar ze komen toch 'met een kracht van minstens 90 kilo op hun valpunt en hebben dus, als zij treffen, doodelijke uitwerking, 't Eenig)0 bezwaar is dat zijl niet vooruit met eenige zekerheid te richten zijn, daar bij hevige wind of groote snelheid van het vlieg tuig, de pijlen soms in hun val scheef gaan staan en in de lengte op den grond vallen. t Lijkverbranding. Het hooger beroep van den ambtenaar bij het O. M. van het kantongerecht te Haarlem tegen het vonnis van den kantonrechter in de zaak van dr. van L. en mr. M. zal in een buitengewone zitting van de recht bank te Haarlem worden behandeld. Als verdediger zal optreden mï, P. Rink, oud-minister van binnenlandsche zaken. Prov. Bemiddelingsbureau voor den Landbouw. Door het Hoofdbestuur van de Zeeuw- sche Landbouw Maatschappij' werd, z'ooals men weet, in hare Vergadering van 27 Augustus j.l. een Provinciaal bemidde lingsbureau voor den Landbouw opgericht. Dit bureau is gevestigd te Goes, terwijl het Secretariaat wordt waargenomen door den heer I. G. J. Kakcbeeke, aldaar.; Het ligt in de bedoeling in eiken kring van de Maatschappij ©one Afdeeling van dit Bureau te stichten. In de Bestuursver gadering der Afdeeling Middelburg, op 16 dezer gehouden, werd daarom eene Af deeling- Walcheren van bovengenoemd be middelingsbureau opgericht. Daarin heb ben zitting de heeren Jhr. P. J. Boógaert, Middelburg, Voorzitter, S. Boogesrd, Mid delburg, J. Kraamer, Koudekerke, H. W. Allaart, Middelburg, C. Zwagerman, Mid delburg, Secretaris. De bedoeling van dit bemiddelingsbu reau is de volgende: De oorlogstoestand waarin een groot gedeelte van Europa verkeert, is oorzaak dat de landbouwers en wellicht ook de arbeiders op het platteland nu of in de naaste toekomst met vele moeilijkheden te kampen heb ben of zullen krijgen. Deze moeilijkheden hebben o.a. betrekking op: 1. het' afzetten der producten; 2. het vervoeren der pro ducten; 3. het aankoopen van voldoende voeder .kunstmest, en zaaigranen tegen behoorlijke prijzen; 4. het opnemen van gelden; 5. het ontbreken van voldoende arbeidsgelegenheid voor landarbeiders in den komenden winter, enz. Allereerst, nu wil het bur-cau door on derzoek te weten komen waar moeilijkhe den bestaan of kunnen ontstaan en van welken aard en omvang deze zijn. En tweedens wil het trachten door samen werking en voorlichting de moeilijkheden te verminderen of zoo mogelijk uit den weg te ruimen. 1. Ieder belanghebbende wordt in de gelegenheid gesteld, eiken werkdag jus- schen 912 uur en tusschen IV241//2 uur, mondelinge mededeelingen te doen aan het volgende adtesLaboratorium van den Zuivelconsulent, Wagenstraat E 113, Middelburg. 2. Schriftelijke mededeelingen kunnen aan hetzelfde adres geschieden. 3. Op elk dorp van Walcheren zal een Sub-C'ommissie van ©enige leden worden benoemd, waaraan zal worden gevraagd met de Hoofdcommissie in Middelburg sa men te- werken. Daar waar aankoo-ps- of dorpsve-reenigingen bestaan, zal daartoe het bestuur dezer vereenigingen worden uitgenoodigd. I11 de andere plaatsen zal aan eenige voormannen op landbouwge bied worden -gevraagd mede te werken. Gaarne bevelen wij den arbeid van dit Bemiddelingsbureau in de aandacht van belanghebbenden aan. Hierboven plaatsten we voldoende gegevens, om te doen zien, dat dit bureau bij flinke en vthigg© me dewerking met Vrucht werkzaam zal zijn. Uit de ons vanwege 'de commissie van het Bemiddelingsbureau „Walcheren" toe gezonden vragenlijsten blijkt, hoe serieus het z'n taak opvat. t MAASTRICHT, 22 Sept. Hedenmorgen half negen vloog op groote hoogte ieen vliegmachine van onbekende nationali teit. Men liet een hom vallen, per on geluk of vergissing^ in clen tuin van jhr. Graafland en Krekelberg aan de Brussel- sche straat. De stoffelijke schade is groot; er hadden geen persoonlijke ongelukken plaats. De buis van den bom is door de Nederlandsche autoriteiten in beslag ge nomen. ANTWERPEN, 22 Sept. Op een der treinen van- Gent naar Antwerpen heeft men vier Duitschers gearresteerd, die als priester verkleed waren. PETROGRAD, 22 Sept. (Off.) Het beleg van -Przemysl en Jaroslaf wordt krachtig voortgezet. Het Russische l-eger rukt naar Krakau op. ANTWERPEN, 22 Sep-t. Een klein ge vecht -tusschen Belgen en Duitschers. heeft bij Broechem plaats gehad. Die Duitschers werden teruggeworpen. ANTWERPEN, 22 Sept. (Niet-officieel) Men zegt, dat Generaal von Kluck tot Generaal-Kwartiermeester is aangesteld:. BERGEN, 22 Sept. Gisteren hebben eenige schermutselingen plaats gehad. De Belgen slaagden er in S-empst te her overen. KAAPSTAD, 21 Sept. Op de drukbe zochte meeting, te Bethlehem was de partij van Hertzog sterk vertegenwoordigd. Met overweldigende meerderheid werd het voorstel aangenomen om de regeering te steunen in haar operaties tegen de Duit schers in Zuid-West-AiTika. LONDEN, 21 Sept. (Msb.) De „Ti mes" verneemt dd. eeigisberen uit Osten- de, dat er zich op het oogenblik 70.000 man Duitsche troepen in of nabij Brussel -bevinden. Tien dagen geleden waren er slechts 6000. Waarschijnlijk zijn groote troepenmach ten uit het Zuiden teruggekeerd; zij be hoorden tot de troepen, welke tot Valen ciennes vooruitgeschoven zijln. De Martha Scheurkalender voor 1915 is al verschenen, en wel bij J. M. Bredee's Boekhandel- en uitgeversmaatschappij. Het schild de wijze en dwaze maagden munt uit door fijne afwerking en aangrij pende voorstelling; de inhoud van voor- en achterzijtjes is gelijk men dat van een een Chr. kalender verwachten mag: stich telijk en onderhoudend. De uitgever komt de Martha-stichting ten goede, derhalve verdient zij: dubbelen steun. Onderstaande berichten zijn opgenomen in een gedeelte van de vorige oplaag Een lastige kwetsuur. De „Petit Parisie)n" doet het volgende ver haal Een zending gekwetsten is zoo juist aan het station aangekomen. Van alle kanten komt men toeloopen, men maakt zich druk en juicht de soldaten van twin tig jaar -toe, die er bestoven, gehavend, bruinverbrand en met him ongeschoren gezichten wel als oude snorrebaarden uit zien. Vrouwen geven hun sandwiohes4 koekjes, tabak, wijn, cider, koffie en bloe men. De jongens nemen dat alles vroo- lijk lachend aan, want ze schijnen trek' te hebben en heel opgewekt te zijn. Zo worden druk ondervraagd. Allerlei stemmen klinken tegelijk, vragen en ant woorden kruisen elkaar. Bent u ge-kwetst? Waar bent u ge- kweltstC-' Aan mijn arm. Hebt tv pijn 'tBejteêkent niets. En-u? Aan mijn been. Erg? Heiele-maal niet. Een piepjong meisje, misschien zestien jaar, die tot dusver niets gezegd heeft, waagt het ten laatste een infanterist, die er buitengewoon welvarend uitziet, iets te „vragen. Bent u gekwetst, meneer? Jia, mademoiselle. Waar bent u giekwetst? Dat kan' ik niet zeggen. Waarom niet? Ik durf niet. Durft u niet? U zult me zoo belachelijk vinden. Ik u Maar meneer-. Welnu danMijn kepi, was dot>r een granaatscherf van mijn hoofd genikt en achter mij gevallen. Ik keerde mij om om hem op te rapfen en toen ik mij bukte i'langUBegrijpt u Nee. Niet? Een oogenblik stilte. Nou dan juffrouw, u moet dan weten, dat ik nu alleen maar op de helft van een stoel kan zitten Begrijpt u het nu? Het jonge meisje bloosde en had 't be grepen. (N. R. Crt.) RILLAND BATH. De werkzaamheden aan den verbindingsweg Zeeland-Noord- Rrabant zullen over eenige dagen aan vangen. Reeds worden materialen aange voerd. Tot opzichter is benoemd dhr. J. Nieuwdorp, gemeente-opzichter te Rilland- Bath. THOLEN. Benoemd tot onderwijzer aan d-e Christelijke School, rn'et ingang vanj 1 October de heer K. Laansma te Oost- kap-elle. Deze benoeming geschiedde in) verhand met den dienstplicht van den onderwijzer F. J. Hajer. Veiling'svereenïging „Zuid-Beveland". Goes, 22 Sept. 1914. Groote V e i 1 i n g. Pomm© d'Oranje 14.60 per 100 K.G-; Bieurre Bacheljeu f7.10; Williams Duches- s© f9.10 per 100 K.G. Kleine Veiling1. Beun© Hardy 812; Pond-speer 3 4; Maagdepeer 710; Soldat Laboreuï 79; Be-zi Van Schonouwen 79; Beur re Lebrun 68; DucÜesse fl'Angoiïlem© 189Marie Louisse 68Bonne Louisse d'Avranches 616; Nouveau Porteau 5 7; Williams Duchesse 610; Blanke jutten 79; Fransche Beurre 6—8; St-w- appel 6—8; Ribiton pip-ping' 45; Cox Pomona 48; Tuinzoet 57; Pomme d'Oranje- 47; Prinss-e Noble 68; Rouw- man Reinette 46; The Queen 610; 'Durondeau de Tongres 79; Beurre St. Nicolaas 34; Cure 46; Beurre Har- geau 812; Comellier -de Latoer 68; Calebasse de Tirlemont 8—10; Marguerite Marillat 1012; Triumpho de Vi-enne 6 8; Goud Reinet 68; Hondsmuil 34; Vlaamsche Schijveling 46; Schutter Reinet 35; eend-en 4550; Konijnen 50 60; roode kool 4—6; alles per stuk; nooten 3040 per 100. Van 19—21 Sept. MIDDELBURG. Getrouwd: M. J. van Pienbroek, jm. 35 j. en M. C. Verhulst, jd. 25 j. Bevallen: H. M. Meijer, geb. van dei- Grinten, d.; J. van der Weel, geb. Seij- bel, z. Overleden: A. M. Tamson, 70 j., wed. van P. Tazelaar. ZAAMSIiAG. Getrouwd: 3 Sept., Johan- nis Pieterse (van Wemelding'e), 47 j., jm. en Janna Dekker, 44 j., jd.; 17, Johannes Kempe, 34 j., weduvvn. en Jannek© de Bru-ijhe, 27 j., jd. Geboren: 2 Sept., Cornelia Pieternella, d. v. Martinus Schieman eu van Cor nelia Schieman; Jacoba Maria, d. v. Jo- zias Herrebout en van Catharina Corne lia Jaooba van der Molen; Frederik Wil lem, z. v. Willem Hendrik van der Hooft en van Pieternella Cornelia Leuinis; 3, Jan, z. v. Jan Bakker en van Ebarijtje Boer; 6, Tona, d. v. Jacobus de Ruijter (van Ter Neuzen) en van Tona Kaij'ser; 8, Krijn, z. v. Francois Hamelink en van Francoise Magdalena Allaart; Jan, z. v. Adriaan Michiel de Fedjter eu vau Klara den Doelder. „T. Ct." TER NEUZEN. Ondertrouwd: 19 Sept., Petrus Snoeijs, 23 j., jm. en. Femia Ame lia Jacobs, 25 j., jd. •Getrouwd: 15 Sept., Johannes Arnoldus van Schaik, 52 j., wedn. en Anna Maria Huineman, 30 j., jd.; 17, Leend-ert Bakker, 18 j., jm. en Johanna Maria de Rijke, 19 j-, jd. Geboren: 13 Sept., Maria Urbanie, d. v. Teunis Hooglander en van Anna Catha rina Maes; 15, Jan, z. v. Andries de Blaeiji en van Elizabeth Donze; Gijsberta Pieter nella, d. v. Gijsbregt Pieter Vteerman en van Neeltje Janneke de Ruijlter; Leuntje, d. v. Pieter Mee-uwsen en van Dina Elve; 18, Petras, z. v. Johannes Petras Levinus Volkerijk en van Janna Johanna de. Putter 19, Gerardus, z: v. Jan Pieter Fokke de

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1914 | | pagina 3