rs. Laatste Berichten. Landbouw. Telegrafisch Weerbericht. Burgerlijke Stand. -msrn lister H. en. Maj. em. Van nog ant- dat ons Tot nog sympa- iping ko- voor den oor ons n, vooï snnijss&n, eren, om Zonder win ons n dienst i.W.zn. 1 b u r g. t de be- Vlissin- der Leeï- olitie, A. te bekl. tot den lis is en ski. allefs krijgen, vond de men om vragen, wep'older nüe hou- jachtge- waarvan gemeente achtigingj n op het perceel hij wist as, trou- n of er bekl. al hetgeen lbs. twee iring van r en d« Bax te Lek, door sr. Kerken Dinsdag ivenhage. lie Hooge- de Werk- Bal; en .agaarj' en ■ef. school ader wijzer Itexdam is atram ge- rondingen u is een verdron- Jle K. uit lliede door aan dei |lagmorgen te Nieuw lonken. Jun zekere |aarlijk ge- de Noor- |ia" Zater- man zijn i.a. gered. npereiland ook vele lie van de eiland Urk rken staat zijn over 's de Zui- karn staan De „Têl." waar niet loken kan kn had de- lekocht on- |n Minister rgemeester nemen. Ie, dat ieen Vge te ver- puffe tarwe I veevoeder. Ingd. Deze [ster in be nden dag men rogge, overgoten lie guldens lis 80 H.L- kt voor de een dorp vele ar beiders wonen, voor wie roggebrood het hoofdbrood is. De burgemeester heeft reeds maatre gelen genomen, zoodat den .handelaar deze daad wel eens lang kan heugen. Jackson's rooverbend.e. Uit Johannesburg wordt gemeld: De rooverbende van Jackson, die |de oorzaak was geweest van den dood van generaal de la Bjey, had een schuilplaats gezocht in een ,hol in het gebied van den Oost-Rand. De politie omsingelde het hol en sommeerde de bende, zich over te geven en de wapens in hataden te( stellen van de vrouw van Jackson, die tot dat doel het hol binnenging. Zij1 werd door Jackson doodgeschoten. Daarna, pleegden hij zelf en twee medeplichtigen zelfmoord. Geen prettigp wittebroods weken. Een soldaat had de vorige week van zijn compagniescommandant toestem ming gekregen om te trouwen. Donder dag werd het huwelijk voltrokken en de jonge echtgenoot begaf zich den volgenden dag per eerste gelegenheid weer naar zijn garnizoensplaats. Bij aankomst werd hij onmiddellijk in arrest gesteld en thans ondergaat hij 14 dagen provoost. De com pagniescommandant oordeelde, dat de sol daat. reeds Donderdag terug had moeten komen. MIDDELBURG. Gisteravond daalde plot seling de electrische booglamp in de Sta tionstraat bij de Loskade, en in haar val ge broken dooi' de takken van de boonven, kwam zij wonder boven wonder zonder breken en nog steeds brandende beneden en bleef daar op straat staan. Een pal van het toestel om de lamp op te halen was losgeschoten en daardoor draaide de draad af. MIDDELBURG. Een hier niet goed be kende heer liep Vrijdagavond tegenover de Nieuwstraat in de Kade, vermoedelijk een schip voor een brug aanziende. Spoedig was de drenkeling weder op het droge gebracht. MIDDELBURG, 't Ontweirp gemeen.©be ting is thans in druk verschenen. Het gee t in eindcijfer een bedrag aan van f 657339.611/2 met een post voor onvoor zien ad f 3700.55. Het bedrag van den hoofdelijken omslag bedraagt f 172003, dus evenveel als voor het loopendjaar is toegestaan. De opcenten op 's Rijks directe belas tingen werd vastgesteld als volgt: ge bouwd 40, ongebouwd 10 en personeel 59. Een bedrag Van f 170.000 aan te slui ten leeningen en een van f 46187.371/2 voor rentebetaling, f 14150 voor annui- teit en f 205.600 voor aflossing komen ■op de begrooting voor. Daar reeds medegedeeld is dat deze begrooting in normale tijdsomstandighe den is ontworpen en dus thans groote kans op veranderingen bestaan, willen wij verder alleen nog melden, dat het eindcijfer 'der begrooting van de gasfa briek bedraagt f206.811.91, van de water leiding f 60230.571/2 en van het elec- trisoh bedrijf f 37 480.001/3. Goes. In het jaarverslag van den al gemeen-en Rijksarchivaris (mr. R. Fruin) ito 's Gravenhage, komt o.a. voor onder het hoofd„Aanwinsten van het algemeen Rijksarchief in 1913" op blz. 110. 40: Een en twintig belangrijke stukken, als geschenk van de dames Rembges tet.Goes, door bemiddeling van den heer J. de RruijteT te Goes, Geslaagd voor het notarieel Staats examen 2e gedeelte de heer N. F. Viets, te Goes. Dendermonde. Over het gevecht bij' Dendermonde ont leent de „N. R. Ct." aan de berichten in de - Antwerpsche eri Gentsche ochtendbla den nog deze bijzonderheden: De Dudt- schers waren 7 a 8000 man sterk. Het Belgische geweer- en kanonvuur was weer buitengewoon moorddadig en moet den vijand groote verliezen hebben toe gebracht. Van Belgische zijide wordeni acht of vijftien gewonden opgegeven. De Belgen maakten vier Duitsche kanonnen buit. Strategische redenen voor dezen hernieuwden aanval op het in puin lig gende Dendermonde kunnen alleen deze zijnóf de vijand deed daarmede een hernieuwde poging om de Schelde over te trekken en in het land van Waes de verbindingen tusschen Antwerpen en het westen van België te verbreken, óf wel wilden de Duitschers door een hevigen aanval ten zuidwesten der stelling Ant werpen de aandacht der troepen afleiden van bewegingen op hun verbindingslijn van Brussel naar het oosten. Dit laatste is bet meest waarschijnlijke. Meer of min der belangrijke schermutselingen worden gemeld uit Leeuwerghen, Aalst, Herzele, Assche en Schandelbeke zij houden ver band met de systematische schoonmaak van het Vlaamsche land. Over het hernieuwde bombardem'ent van Dendermonde schrijft het „Hbd. v. Antw.nog: De Duitschers zijn Woensdagavond nog maals de stad Dendermonde binnenge trokken. Rond 5 uur begonnen zij te bom- baideeren. Onze troepen trokken zich rug op het grondgebied Grimbergen !en snnTi krug, die zij Dinsdag over de uS hadden, in ^rand in ig^dt™Ur dUUlde V°°rt t0t laat schSerdagm0Tgen Werd °?niBnw &- monde Zvirf' dw..zioh nog in Dender monde bevonden, nu gevlmht Gansch den nacht hebben de Duitschers de nog overblijvende gebouwen der stad in brand gestoken. Vluchtelingen verzekeren, dat zij de groote kerk, het stadhuis, de gevangenis en het gerechtshof hebben vernietigd. Tot heden in het den vijand niet gelukt, cie Schelde over te steken. Denzelfden dag der inneming van Den dermonde was een Duitsche afdeeling afgezakt naar Appels, voorzien Van kanon nen. Eenige Duitschers gingen op verken ning tot aan de Schelde. Op den oever, langs Berlaere, lag een wacht Belgische soldaten verschanst. Zoodra de Duitschers verschenen, werd er een salvo gelost, waardoor een officier dér Duitschers een kogel in den mond kreeg, dwars door het hoofd en dood neer viel, waarop' de Duitschers de burgers beschuldigden geschoten te hebben. Noch- tens zagen zij de iBelgiscbe soldaten vluch ten, daar zij te weinig in getal waren. De Duitschers zijn daarop begonnen met deuren in te stampen; de burgers aan te houden en in de kerk op te sluiten; dan hebben zij hunne kanonnen opgesteld achter de kerk, gericht op de Rijkestraat, en zonder iemand te verwittigen een half uur lang gebombardeerd. Bij de torste schoten vluchtte iedereen weg of ven school zich in kelders. „De Tuinbouw" 'bevat het „verslag van de commissie ingesteld door den Neder- landschen Tuinbouwraad, tot onderzoek van bestrijdingsmiddelen tegen den Ame- r'ikaanschen Kruisbessenmeeldauw. Het volgende is er aan ontleend. De proefnemers werden in de gelegen heid gesteld hun bestrijdingsmiddelen, wat samenstelling en uitvoering betreft nader toe te lichten. Op eenige middelen kon de Commissie niet ingaan daar de hooge prijs of de moeilijke bereiding gr van een ernstig beletsel voor de toepassing in de pnactijk vormde. De middelen van 3 proefnemers konden tot de proefneming worden toegelaten, terwijl nog voor het Instituut voor Phytopathologie de gele genheid werd opengesteld tot bespuiting met Califomische pap. De heer W. F. K. Lenshoek, admi nistrateur van den Zimmermanpolder, bood een terrein aan, waarvoor de Com missie genoemden heer dank zegt, zoo mede voor de hulp bij de uitvoering, detr verschillende bespuitingen, enz., terwijl van !h et hoofd van den Phytopatholo- gisohen toestemming werd verkregen op de proefvelden de bekende bestrijdings maatregelen (snoei, enz.) niet toe te pas sen. Het proefterxein bestond uit een pet- ceel met 13-jarige Crown-Bobs, die in 1913 sterk door meeldauw wanen aange tast geweest. Voor proefvelden werden bestemd 4 strooken, elk van 2 rijen van 50 struiken, die gescheiden werden door 3 rijen .struiken die geheel volgens de voorschriften, werden behandeld. Voor controle bleven een aantal struiken on behandeld, om na te gaan of misschien door andere oorzaken, buiten de toepas sing der bestrijdingsmiddelen gelegen, de meeldauw in 1914 minden of niet op zou treden. Daarvoor werd bestemd een strook van 5 maal 24 struiken die ten Z. van .de ,'proefperceelen gelegen wasi en eveneens omringd was door volgen's de gewone voorschriften gesnoeide sbui ken. Perceel A was bestemd voor middel I, penceel B voor middel II, perceel C voor middel III, perceel D voor inspuiting met Califomische pap; perceel E voor een middel dat ten slotte niet aan de proef neming onderworpen werd. De proefnemingen geschiedden in te genwoordigheid van den heer F. Kaké- beeke. Op 13 Nov. '13 werden de proef - perceelen uitgezet. Middel I werd toege past 2 en 9 Febr., 7 Mei en 8 Juni 1914. Middel II op 29 Nov. 1913, 8 Jan. en 19 Febr. 1914. Middel. III 14 Maart 1914. Califomische pap 6 Apr. 1914 (1 op 20 water) en op 28 Apr. (1 op 40 water). In het begin van Mei werd besloten het' ongebruikte perceel E met Nasfa (Gra- venzeigen, toen juist verkrijgbaar ge steld) te behandelen, doch buiten mede dinging evenals de bespuiting met Cali fomische pap. De hespuiting met 2 ptot. Nasfa geschiedde op 11 Mei 1914. fOp 3 April bleek leeds dat middel III de struiken ernstig had beschadigd. Bij de toepassing op 14 Maart begonnen de strui ken al uit te loopen. Alle groene knop pen waren nu gedood; slechts hier en daar bleek een enkele groene knop onbe schadigd gebleven. Daar alken de groe ne deelen en niet het hout beschadigd waren zouden de struiken zich vermoede lijk weer wel g'rootendeels herstellen. De oogs't was evenwel verloren gegaan. I n den aangegeven vorm bleek m id- d e 1 III dus onbruikbaar. Op 15 Mei werd wederom de stand van de ziekte opgenomen. In het controle perceel kwam weinig meeldauw voor; in het gesnoeide deel van het peroeell slechts sporadisch. Op de proefpercee- len A, B en D werd geen meeldauw ge vonden. Daarentegen bleek een aantal: bes sen op perceel C '(behandeld met middel III) die na de zware beschadiging nog waren gegroeid, door meeldauw te zijn aangetast. Behalve de beschadiging bleek dus de toepassing van middel III nog het nadeel te hebben dat de struiken vat baarder voor de ziekte werden. Op het met Calaif. pap behandelde perceel werd bladafval geconstateerd die echter eerst na de tweede bespuiting op 28 April is ingetreden. Op 1 Juni vond de heer F. Kakebeake na lang zoeken in perceel A (behandeld met middel I) 4 licht aangetaste bessen en in perceel B (behandeld met middel II) 2; op 8 Juni resp. nog 8 en 3 bassen. Op 17 Juni bracht de Commissie nog maals leen 'bezoek aan het proefterrein en werd 'het volgende vastgesteld. I11 de 'controle-struiken kwam veel meel dauw voor, 'zoowel op de bessen als op[ de scheuten. In de gesnoeide struiken daar entegen werd zeer weinig meeldauw ge vonden. Proefperoeel A leverde nog enkele be smette bossen op, terwijl hier en daar een scheutje licht aangetast was, klaar blijkelijk door infectie van buiten (van de onbehandelde controle-struiken). Per ceel B was aan A gelijk. Op beide 'pefr- ceelen was de Vrucht zeer goed ontwik keld, op perceel B zelfs nog iets beter dan op perceel A. De honderd struiken van perceel A gaven een opbrengst van 410 K.G. on besmette bessen, terwijl perceel B een totaal gewicht van 437 K.G. leverde. Vergelijken wij daarmede nu het oon- tróleveld, dat, zooals wij hier boven za gen, 120 struiken bevatte, dan zien wij een in elk opzicht ongunstiger resultaat. De opbrengst was daar namelijk 270 K.G. onbesmette en 180 K.G. besmette bes sen. Op pei'ceel C (middel III) waren de beschadigde struiken nog vrij goed uit- geloopen, maar bleken zoowel de weinige vruchten, die gezet waren, als de scheu ten, vrij sterk door meeldauw te zijn aangetast. Waarschijnlijk heeft hier de latere ontwikkeling de besmetting jn de hand gewerkt. Op perceel E, met .„Nasfa" bespbten, kwam weinig meeldauw voor, maar bleek een groot gedeelte der bessen beschadigd te zijn door het sproeimiddel, waarna kurkvonning was opgetreden. Hierdoor hadden de bessen zich belangrijk minder goed ontwikkeld. In perceel D, met Califomische pap bespoten, werden s'.eohts enkele zeer licht aangetaste bessen gevonden, maar bleek de bladafval sterk te czijn toegenomen, waardoor de bessen in ontwikkeling be langrijk waren achtergebleven. Zooals hierboven reeds ;is gezegd, was de blad afval eerst ;na de 2de bespuiting opge treden. Uit het sterk optreden van den meel dauw op het controle-perceel .is af te leiden, dat de ziekte niet uit andere oor zaken, buiten de toegepaste bestrijdings- methoden gelegen, is weggebleven. De vermindering van de ziekte op de proef- peroeelen kan dus geheel aan de wer king der bestrijdingsmiddelen worden toe geschreven. In verband hiermede meent de Commissie de volgende voo.rloo- p i g e conclusiën te mogen trekken om trent de werking der aan haar oordeel onderworpen bestrijdingsmiddelen. Middel I heeft uitstekende resultaten, opgeleverd. Slechts enkele licht aangetaste bessen werden gevonden. De struiken heb ben zich goed ontwikkeld en de vrucht was mooi. Middel II heeft eveneens uitstekende resultaten opgeleverd; nog minder licht aangetaste bessen werden gevondeh dan in de met I bespoten struiken. De strui ken staan prachtig en de vrucht is ook zeel' mooi, zelfs nog iets beter dan op het vorige perceel. Middel III is in den vonm, waarin het werd toegepast, onbruikbaar. Califomische pap heeft 'in zooverre gunstige .resultaten opgeleverd, dat het aantal 'licht aapgetaste bessen zich be perkte tot enkele. Echter hebben de strui ken veel geleden door bladafval en is daardoor ook de vrucht klein gebleven. De bladafval heeft zeer lang aangehou den. Deze uitslag kan zeer gunstig genoemd wonden. De Commissie meent,echter nog niet te mogen overgaan tot het toetken- nen van een prijs voor het beste bestrij dingsmiddel. Bij bet rapport is een grafisch over zicht gevoegd, naar hetwelk wij belang hebbenden verwijzen. (Ongecorrigeerd LONDEN, 21 Sept. Uit Amiens wordt aan de Daily Mail bericht, dat ten Oosten van Peronne een verwoed gevecht heeft plaats gehad, hetgeen zou kunnen wijzen op een poging om den Duitschen rech terflank om te trekken. DEVENSPORT, 21 Sept. 1200 Britsche gewonde soldaten en 80 Duitsche gevan genen zijn hier aangekomen. Meer dan 100 gewonde Engelsche soldaten en 50 Duitsche gevangenen kwamen te Plymouth aan. NEW-YORK, 21 Sept. Mevrouw van de Velde, de echtgenoote van den Belgischen soc.-dem. minister van staat Emile van de Velde, is hier aangekomen; zij zal een beroep doen op de Amerikanen, om de Belgische noodlijdenden te steunen. GENT, 21 Sept. Omtrent de verwoesting van Tremelo wordt gemeld, dat Donder dagmorgen een Duitsche patrouille wiel rijders uit de richting van Schrieck de gemeente Tremelo binnenreden. Zij maak ten halt en begonnen het dorp op ver schillende plaateen in brand te steken. De bevolking vluchtte zinneloos van schrik. Niets kon gered worden. PARIJS, 21 Sept. Het officiëel commu niqué van gisteravond 11 uur meldt: De troepen der geallieerden hebben op den linkervleugel ten Noorden van de Aisne, Westelijk van Soissons, hevige tegenaan vallen van den overmachtigen vijand moe ten doorstaan, en eenige terreinen moeten ontruimen, die echter kortdaarop weer werden heroverd. Op den rechteroever van de Oise wordt de voorwaarts ruk kende beweging van de 'geallieerden voort gezet. Ten Noorden van Reims werden alle aanvallen afgeslagen. In het Centrum behaalden de bondgenooten nieuwe voor- deelen. In het gebied van Argonne is de toestand onveranderd. In de streek van Woëvre worden de troepenbewegingen zeer bemoeilijkt door den regen van de laatste dagen. LONDEN, 21 Sept. De Daily Mail ver neemt uit Rome, dat, terwijl generaal Alfenberg er in geslaagd is uit Polen terug te trekken, het leger van generaal Dankl van Krakau is afgesneden, waarvoor zich een sterke Russische legermacht bevindt. LONDEN, 21 Sept. Een telegram uit Rome meldt, dat de Roemeensche regee ring bij Italiaansche fabrieken 150 mil- lioen patronen besteld heeft. GENT, 21 Sept. Zaterdagmorgen half acht werd een patrouille Duitsche sol daten gezien te Erpe Vijfhuizen, even buiten Gent. De patrouille bestond uit 40 uhlanen en nam de richting Eronte- ghem, waar zij kampeerden op den Steen weg. Om 5 uur nam. hadden tusschen Erpe en Eronteghem op den Gentschen Steenweg schermutselingen plaats tus schen patrouilles^ Duitsche wielrijders en Belgische infanterie. De Belgen openden het vuur, waarbij 1 Duitscher werd ge wond. Toen de Duitschers versterkingen kregen moesten de Belgen langs Impe en Lede, waar zij gekampeerd waren, vluchten. GENT, 21 Sept. Vrijdagmiddag hebben de Duitschers Dendermonde weer gebom bardeerd. De Duitschers beschieten de stad voortdurend om te beletten, dat de Belgische troepen langs die zijde uitval len uit Antwerpen doen. Verder hebben nog schermutselingen plaats gehad tusschen Gilles en Dender monde. 's GRAVENHAGE, 21 Sept. De Britsche admiraliteit heeft aan den Ned. gezant te Londen de verzekering gegeven, dat indien de Ned. haringvisschers op eigen risico in de nabijheid van Doggersbank willen vis- schen, zij daarin niet zullen worden be lemmerd. In het' begin van den oorlog werden zij wel eens gehinderd, doch dit geschiedde, omdat onder heri ook Duit schers waren. ANTWERPEN, 21 Sept. De Duitschers requireeren in geheel België wapens en munitie om hun troepen goed te kunnen bewapenen. LONDEN, 21 Sept. De admiraliteit deelt mede: De Engelsche hulpkruiser „Car- mania" heeft 14 Sept. een Duitsch bewa pend stoomschip in den grond geboord, waarschijnlijk de Trifalgar of de Berlin. De „Carmania" had 9 dooden in het ge vecht, dat 2 uur duurde. LONDEN, 21 Sept. Volgens een tele gram uit Bordeaux heeft de regeering be sloten zich langs diplomatieken weg te wenden tot alle mogendheden met een verontwaardigd protest tegen het bombar dement en de verwoesting van de cathe- draal van Reims. IJMUIDEN, 21 Sept. Bij de Noordpier is een mijn aangespoeld. Het ding werd onschadelijk gemaakt en in bezit genomen. 'tWas blijkbaar een Duitsche. CADZAND, 21 Sept. Zaterdag is hier door een paar vrouwen een afgedreven mijn op het strand gevonden, vermoedelijk een van de mijnen nit De Wielingen aan den mond van de Wester-Schelde. AMSTERDAM, 21 Sept. Het Duitsche consulaat deelt mede: Ten Westen is het Fransche leger over de geheele linie terugv getrokken. De Duitsche aanval tegen de sterke gedeelten van de in de verschillende liniën achter elkaar opgestelde stellingen wordt steeds voortgezet. De aanval tegen de zich ten Zuiden van Verdun bevinden de sperforten is in vollen gang. In den Elzas gaan onze troepen langs de grens dicht bij den vijand. In het Oosten is 17 Sept. de 4e Finlandsche brigade bij Au- gustuw totaal verslagen. Bij den opmarsch naar Osowitsj werden Kraijewo en Sze- zaczijm na een korten strijd veroverd. De uitslag van de ooiiogsleening over trof alle verwachtingen. Tot heden is voor meer dan 31/2 milliard mark geteekend. LONDEN, 20 Sept. De Daily Mail ver neemt uit Petrograd, dat de Oostenrijkers het fort Jaraslav in de asch gelegu hebben, omdat de Russen de achterhoede bedreig den. Na de inneming van Krycheshof hadden de Russen op deze wijze de verbindingen achter Pzremysl afgesneden. TOKIO, 20 Sept. Officiëel wordt ge meld, dat de Japanners in de baai van Laoshan troepen hebben geland. De Ja panners vielen Wangkohuang, op 13 kilo meter ten Oosten van. Tsimo aan. De vijand, die hier in een versterkte positie zat, maakte gebruik van machinegeweren, maar moest bij het vallen van den avond aftrekken met achterlating van approvian deeringen en uitrustingen. BERLIJN, 20 Sept. Aan prins August Wilhelm, den vierden zoon des keizers, is nu het IJzeren Kruis toegekend- Vijf zoons des keizers hebben reeds het hoog ste onderscheidingsteeken ontvangen. Prins Adelbert van Pruisen, die volgens berichten in de buitenlandsche bladen reeds lang zou gesneuveld zijn, bevindt zich op de vloot. LONDEN, 20 Sept. Volgens berichten uit Washington zouden Roemenië en Bul garije spoedig aan Rusland's zijde aan den oorlog deelnemen. PARIJS, 20 Sept. Ondanks de kortheid der officieele rapporten zijn de Parijze- naars niet ontevreden met het verloop van den grooten slag aan de Ainse. Zij zijn vast overtuigd, dat het succes aan den kant der Verbondenen is, en hun optimisme wordt bevestigd door den toe stand der gevangenen, die afgemat en terneergeslagen zijn en bevestigen dat er zware verliezen geleden zijn, vooral dooi de Pruisische garderegimenten. Onder de gedoode Duitschers is generaal Von Schacx. BAZEL, 20 Sept. Blijkens mededeeling van het „Journal De Genève" is in ver schillende havens van de Middellandsche Zee de pest uitgebroken. BERLIJN, 20 Sept. (Ambtelijk). Blij kens betrouwbare berichten is, zooals te venvachten is, ook Rabaul, een Duitsche bezitting in Nieuw-Guinea, door de En- gelschen bezet. ANTWERPEN, 20 Sept. Te Brussel is een Duitsch soldaat gefusilleerd, die te Hajelen viugers van de handen van lijken had afgesneden om de ringen te stelen. Bij een Duitschen soldaat, die te Gent als gevangene is binnengebracht, heeft men in den zak de hand van een vrouw ge vonden. De vingers waren van ringen voorzien. De Duitschers versterken zich achter Dendermonde en Waelhem. Het fort vuur de op de Duitsche versterkingen. KIEL, 20 Sept. Het schip „Guide me" uit Hangosund is ten noorden van die plaats, gedurende mistig weer. door een Engelschen kruiser aangevaren. Een deel van de deklading ging over boord. Het schip wist zich drijvend te houden. De Engelschen namen het hulpelooze schip op sleeptouw en brachten het 22 zeemij len in noordoostelijke richting. Toen liet de kruiser de sleeptros kappen, aldus schip aan zijn lot over latend. Het schip bereikte met veel moeite de haven van Hangosund. Naar waarnemingen in den morgen van 21 Sept. medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 765.2 te Vlis- singen, laagste 755.1 te Memel. Verwachting tot den avond van 22 Sept. Zwakke tot matigen, noordelijke tot noordwestelijken wind, gedeeltelijk be wolkt, weinig of geen regen. Weinig ver andering van temperatuur. GOES. Geboren: 18, Elizabeth, d. v. Kornelis Maartense en Pieternella Jacoba Jacoba Kooman. Overleden: 19, Pan lus Voois, 24 j., geh. met Lientje Jacoba Timmermans. Van 1519 Sept. VLISSINGEN. Ondertrouwd: P. Rie,- mens, 46 j. jm. ein E. van der Burght, 43 j. jd. Getrouwd: C. H. Lagendijk, 21 j. jm. en J. Looisen, 20 j. jd. ■Bevallen: S. ïümmeJ, gteb. Leijenaar, z.; E. Klaijsen, geb. Izeboud, d.; T. Kats, geb. Dronkers, z.H. C. Harting, géb. Zuürveld, z.S. J. A. van Ham, geb. Van Gelderen, z. iOvetrledienJ. Prins, wednr. van D. Kannegieter, 85 j.; L. T. Lindens, 4-rn., iz. Z1ER1KZEE. Geboren27, een d. v. Th. Klink en S. Redjnhoudt; 28, een d. .v D. Geluk en J. Antheunisse; 29, een d. v. W. J. van Tiggclhoven en H. M. Ro- doe; 30, een 'd. v. J. de Haan en E. de .Graaf31, een z. v. M. Viergever en P. Slegt; 1, een d. v. G. Scholiten en M- van der Weele;.3, een, d. v. M. Kloote en M. Berrevoets; 5, een z. v. K. IW:. 'Feijen en L. Olderiks; 8, een z. v. P. Vogelaar en P. A. Buijse; J8, een z. v. A. Rodoe en C. C. M. Bos- siaert; 9, een z. v. A. Bolier en 4>. van Vossen;! 11. een d. v. Mr. E. J. H. M. van Rijckevorsel en Jkvr. L. L. A. J. M. de van der Schueren; 12, eem d. v. :M. Berrevoetei en H. Tuinman; 15, een z. ,v. F. D. Padmos, en 3. van den Berge; 16, een z. v. M. de Hooge en M. Hoekman. Overlieden: 4, S. Klink, 8 d., d.; A. H. Lemson, 63 j. en 11 m., echtge noot van M. Geers7, C. A. C. G. van Os, 32 j„ ongeh. d.; 9, M. van deh Have, 21 j., echtgenoote van N. K. de Wit; 9, JL Arnold, 5 m., z.; -13, H. W. de .Valk, 3 *m., z.; 16, A. Rikman, 69 j., .echtgenoot van H. Axer. Levenloos, aangegeven2, een d. v. W. Versteeg en E. Zonrujter. Over de maand Aug. POORTVLIET. Geboren: Jacob David, z. v. Martinus Cornelis Overbieke en Christina v. d. Graaf; Marinus Corne lis, z. v. Nathaniël Luijk en Janna Heij- boer; Hector, z. v. Leendert Jansen en Janna Bijl; Jannetje Paulina Dina, d. v. Hermanns Marinus Uijl en Catharina Uijl; Neeltje Cornelia, d. v. Macihiel WilLeta Goudzwaard en Leunt je Janna van Dalen, Overleden: Willemijne Maria, 6 mnd'ly d. v. Hendrik Jacob Quist en Cornelia Janna Anthonisse.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1914 | | pagina 3