Telegrammen. MkMa ier Geref. Kerk te Goes. srten. Ds. L. BOONE m s. rijs. Reclames. Leestafel Rechtszaken. Telegrafisch Weerbericht. Marktberichten. Advertentiën. [ej. J. P. van. naar 's Gra/- ran Hoogstraat (M.. Crt.) wijziging in de Vitrite Works, giisteren Mid- het bcpetitie- 'sitraat, Balans, Darn, Korte - rlasmarkt, niet- mooie weddr, Het doel van shot waar" voor den tuin was eene uitvoe- ïrdeele van het .anwezigen zeer -allen. Het pro- er afwisselend, en het koraal i betalen", ston- eren en verdel" ën op, o.a. het oh Stam", hier t adsistent der eller J. B. F; urgemeester al- pfpij tot Exploi- ;omen, dat, hoe- rijzo nderen toe gegeven wor- ■1 geregeld ve(r- spoor zal kuari- nmiddag viel de Idigd gemeente- jen Iiollandsche tier was komen l i 1 genomen waren het hoofd van een Politieblad" ïij te ondergaan gd en men ver- van verjaringl werd de aange- -eldwachter Van van justitie te >ordeelde, dat de huis moest w'or- statu,ten van de NiaaT Zijne Vea*. van kooptere often en zaaiza- lonbeniisse. 1—15 Sept. kwa- ais van den cen- geval van ty- ea 'te Zierikzee, te Serooskerke (Kerk. lie (toez.), W. G. te Bunscho- - te Bergum Love; te Stap- Bodegraven. door L. J. v. eeft opgebracht te [te Baarland met lijk (Geref. Kerk) pvenhage voor de A. J. Bosselaar tc-ht voor machi- rd-Bsveland. september. KERK. Meloen, ds. v. d. Bergen. Elenbaas. Moerman, im. ds. Feykes. b. Lijsen. [nm. ds. Bins, nm. ds. Gerretsen. u. dhr. Lensvelt, _iam. ds. Warners, in nam. ds. v. d. Mi' Wl 2 u. ds. de Voogd, vm. en nam. ds. Ids. Buinink. ds. Elenbaas. |ds. Kijne. a. ds. Van Veen. Ids. Schmidt. i. ds. Andreae. Istegenga, nam- ds. u. ds. Muller, illemsen, nam. dhr. Ihool), 2 u. ds. |ds. Pont. u. ds. Kloek. s. v. d. Waal. ds. Visser, dienst, 2 u- <ls- i. Evang. Ie Hans- Waarde, 9.30 u. geen dienst, 2 u. ds. E. V. J. Japehen. iVVeaneldinge, 9.30 en 2 u. ds. Drost. Wissenkerke, 9 en 2 u. ds. v. d. Linde. Wilhelminadorp, 6 u. ds. Stegenga. Wolfertsdijk, 9 u. ds. Meloen, 2 u. ds. Stegenga. Op Walcheren. Aagtekerke, vm. en nam. ds. Seulijtn. Arnemuiden, vm. leeskerk, nam. ds. van 't Hoff. Biggekerke, 9.30 en 2 u. ds. Schuurmane Stekhoven. Domburg, vm. en nam. ds. Koldewijn. Gapinge, vm. ds. Maas, nam. ds. van Selms. Grijpskerke, vm. ds. van Selms, nam. geen dienst. Kleverskerke, vm. en nam. ds. Semmelink. Koudekerke, 9.30 u. ds. Postma (Bed. H. Av.), 2 u. ds. Postma (Dankz.) Meliskerke, vm. en nam. ds. Siemelink. N. en St. Joosland, 9.30 en 2 u. ds. Tak. Oostkapelle, Ritthem, 9.30 en 2 u. ds. Kiehl. Serooskerke, vm. ds. Muller, 6 u. ds. Ptostma (Bidstond v. d. vrede). St. Laurens, vm. ds. v. 'tHof. Oost- en West-Souburg, 9.30 en 2 u. ds. Terneden. Veere, vm. en nam. ds. Weijland. Vrouwepolder, vm. en nam. ds. Kroese. Westkapelle, vm. en nam. ds. Reus. Zoutelande, 9.30 en 2 u. ds. de Wijk. 'tZand, 10 u. ds. de Vries, 6 u. ds. Muller. Ger. Gemeente. Goes, 9.80, 2 en 6 u. leeskerk. Religie en Wetenschap door dr. H. Wl Ph. E. y\. d. Bergh van Eysinga. Baam, Hollandia-drukkerij1. Deze brochure uit de Serie „Levens;- vragen" is de afdruk van het stenogram eener lezing uilgesproken te Haariiem voor de vereeniging „De 'Middaghoogte". De lezing is nogal besproken en bestreden in de Chr. Eters; en de stichter der Mid daghoogte dr. de Hartog heeft ge verdedigd. Geluk er mee! Wijl voor ons verwerpen de nieuwbakken, of liever ou- hakken theologie in deze brochure ver kondigd. De Zaalbergs en Meybooms ver dedigden een halve eeuw geleden ook zoo hun modern geloof. Zij hielden ook zoogenaamd vast aan God en aan |de Schrift, doch hun uitlegging was anders. Alleen reeds de uitlegging van Joh. 1 -. 1, ook niet nieuw, behoudens wat philoso- fie en woordenspel er bij, bewijst en wettigt het verzet der rechtzinnige Chris tenheid tegen zijne leer, waarin geen plaats is voor de Zonde, en de Verzoe king, en den Mensch geworden Zoon van God. Wat vlucht zou detze brachuie dan voor onze lezers kunnen hebben, en dat in dezen tijd welke vraagt naar strenjg positieve belijders! Op leven en dood. Geschiedenis van den Grooten Oorlog, door M. v. d. Staal; met een beschrijving der voorgeschiedenis, van Joh. H. Been, archivaris te Den Briel. Rotterdam, Drukkerij „Libertas". Weer een geschiedenis van den oorlog. Evenals in 1866 en 1870 grijpt iedereen naar het oorlogsnieuws; en zoo zullen ook nu weer honderden intee kenen op dit werk, hetwelk de teboekstelling van alle merkwaardigheden uit deizen oorlog be oogt. Van der Staal is een aangenaam verteller, als hoedanig hij1 zijn sporen al verdiend heeft; Been is een historicus wiens naam ook buiten de grenzen van ons land bekend is, en de directeur van Li bertas gaf reeds meerdere blijken van ge zonde voortvarendheid in den dienst van het leesgrage publiek. Drie namen die vertrouwen wekken. Meer echter nog .is dit 't geval met de le aflevering van bovengenoemd werk, waarvan de inhoud al dadelijk inneemt. Van der Staal schreef het voorspel; hij leidt u door Servië, en roept u 'f, drama van Bosnië nog eens te binnen. Dan komt Been met een inleiding, opgehaald uit de verste tijden, maar leerrijk. Een en ander wordt door tal van photo's afgewisseld, en op goed pa pier gedrukt. Iedere aflevering1 zal een dubbeltje kostenmen krijgt voor een rijksdaalder een rijk geïllustreerde gé- geschiedenis van den oorlog. Natuurlijk, tenzij wat vrij voor ons hopen, doch helaas niet verwachten de oorlog bin nen een paar weken uit mocht zijn. Timotheus van deze week met bij blad en hijvoegsel bevat weer een schat van aangename, leerrijke lectuur. De oor log en het roode kruis, bij de photo, op de le bladzijde van het bijvoegsel; en de Vragenbus en de Vriend der Ge zondheid op hl. 2 en 3. In de Vragenbus beantwoordt de hoofdredacteur de vraag of het den Christen geoorloofd is op jz'ij'n medemensch te schieten. Dr. Voorhoeve beantwoordt weer verschillende vragen waarmee meerdere lezers hun voordeel unnen doen. Op blzi. 4 is eigenaardig photo van den schildwacht met het versje: zal het 'tegen Engeland gaan'" ho°fdblad ondef „Indrukken" maakt de hoofdredacteur menige treffen de opmerking. Het meest bekt ons aan de „hoofdplaat", door Isings, thans „op commando", in zijn vrije oogenblikjes ge- teekend: een Geus en een Krijgsman van thans houdende het Vaandel Pro Regie, rus tende op een voetstuk met de jaartallen 1568, 1672 en 1813 en 1914; en pis onderschrift het bezielende vers yan Beets: „Dat blijft zoo". Wij schrijven dat over: Dat blijft zoo, dat blijft zoo, Dat kan niet anders zijn! Oranje' en Nederland zijn één, Zijn schot-en lot-en God-gemeen; Dat blijft zoo, dat blijft zoo, Dat kan niet anders zijn. Dat blijft zoo, dat blijft zoo, Dat kan niet anders zijn. Oranje blijft aan 't Vaderland, Wij aan Oranje, 'thart verpand; Dat blijft zoo, dat blijft zoo, Dat kan niet anders zijn. 'Dat blijft zoo, dat blijft zoo, Dat kan niet anders zijn. Oranje blijft ons hou en trouw En oude liefde roest niet gauw; Dat blijft zoo, dat blijft zoo, Dat kan niet anders zijn. Dat blijft zoo, cfat blijft zoo, Dat kan niet anders zijn. 'tls eens gezegd en blijft gezegd: Oranje in 'thart, en n i e m a n d s knecht. Dat blijft zoo, dat blijft zoo, Dat kan niet anders zijn. Laat ons onze kinderen in dezen zelf den geest opvoeden en onderwijzen, en voorzoover het hun aan ontspanningslec tuur ontbreekt, lafen wij Timotheus' kie zen tot onzen huisvriend en medewerker, hij heeft zijn sporen reeds in honder den gezinnen verdiend en zijn goeden naam als hoogst betrouwbaar Christelijk verteller en huisvriend voor goed geves tigd. Door de muizen. Is het een ver blijdend verschijnsel, dat het kerkgezang steeds meer door orgelspel wordt ge steund en verbeterd, in de hulpkerk te Streelkerk is liet orgel verwijderd. Kerk voogden werden daartoe gedwongen door de muizen. Een groot getal veldmuizen zijn uit het hooiland1 in de Kerk en onder de Kerk gekomen en hebben het orgel eerst (ten deele onbruikbaar gemaakt en nadat het hersteld was, het van binnen geheel stuk gebeten. Door electriciteit gedood. Te Leerdam is een 4-jarig zoontje van den heer 'P., doordat hij in aanraking kwam met een electrischen draad, on middellijk gedood. Onder een maai machine. Te Fuins is een veehouder onder een maai- machine geraakt en gedood. Staking. Te Nieuw-Beerta heeft het personeel bij twee dorschmachines gestaakt. Eisch: loonsverhooging. De Duitsch© sociaaldemo craten. De sociaal-democraten zijn be zig vast te stellen hoeveel georganiseer1- de sociaal-democraten in krijgsdienst zijn. In de districten Maagdenburg en Anhalt waren op 6 September van. 28.642 leden der partij 9162 opgeroepen, daaronder '489 partijbeambten of bestuurders; in een aantal plaatsen zijn alle beambten en bestuurders opgeroepen. Alleen in Maag denburg en Anhalt leverden de sociaal;- democraten drie regimenten op oorlogs sterkte. Von Hindenburg bij St. Pri- vat. In de „Königisberger Hartungsche Zeitung" publiceert een oud-militair een herinnering aan generaal von Hinden burg, die thans het bevel voert over de Duitsche troepten in Oost-Pruisen. Hij ver telt, hoe von Hindenburg na zijn benoe ming tot majoor bij keizer "Wilhelm I op audiëntie gnoest. Toen de majoor in het paleis verscheen, was de audiëntie zaal vol generaals en andere hooge of ficieren. Doch nauwelijks trad de keizer binnen, of jZijn blik viel op1 majoor von Hindenburg. Snel trad bij op hem toe, reikte hem de hand en zeide„Mijn beste Hindenburg, ik ben werkelijk blij, u hier weer te zien. Vijftien jaren waren sedert den da,g bij St. Privat verloopen, maar de keizer had den ©enigen officier, die van 't garde- bataljon overgebleven was, na den ver woeden .strijd, niet vergeten. Alle offi cieren van het bataljon waren gedood, alleen von Hindenburg had men zwaar gewond op het slagveld gevonden. „Toen de keizer het kleine overschot van heft bataljon na afloop van den slag zag, waren hem de tranen in de oogen gespron gen. Bij den intocht in Berlijn, was von Hindenburg weder ^zoover genezen, dat hij, hoewel zijn arm nog in verband, hem mede maken kon. Voor het Vaderland. Een be jaarde dienstbode te Keulen heeft haar spaarbankboekje, waarop ruim 2000 mark ingeschreveen stond, aan de krijgskas afge staan. Waar andexen zulke groote offers moeten brengen, wilde zij' niet achter blijven, zeide zij1. Toen men haar zeide, dat een gift van eenige honderden marken voor haar doen reeds meer dan genoeg zou zijn, ant woordde zij, dat haar besluit genomen was, ze diende een goed heer, en ze had het geld dus niet noodig. Het o n w e d e r. Woensdagavond ontlastte zich boven het Oosteinde van het ,©iland Weiiingen een hevig onwe der. De bliksem sloeg in de torenspitsi van het elfde eeuwsche kerkgebouw te Oosterland. Het steenwerk sloeg uit el kander, doch brand werd niet veroor zaakt. Verhalen van gewonden. Ik heb in Orleans een hospitaal bezocht, vol gewonden. Ik heb er dingen gezien, te vreeselijk om na te vertellen. En moe dige .daden heb ik gezien van de ver pleegsters, daden, welke niet genoeg ge prezen kunnen worden. Ik heb gereisd door donkere bogschen, waar bivakken wagen opgeslagen en daar zag ik ver schrikte, hongerige vrouwen, die met hun kinderen over de wegen liepen, alsof ze door een onzichtbaar schrikbeeld werden voortgedreven. Ik heb een soldaat gesproken, die, ge wond, van een vervolging was terugge keerd. i „De Duitschers", vertelde hij, „vlucht ten in wanordelijke haast. Stel u een weg voor, bezaaid met patronengardeis, ma chinegeweren, kilometers ver. Ik zag wa pens en uitrustingstukken van allerlei soort. Duitschland heeft op deze wegen veel dooden gelaten, 's Nachts is het een vreeselijke aanblik. Daar liggen, langs de wegen, de honderden lijken opgestapeld, wijl alle gelegenheid ontbrak die lijken te .begraven. Er waren immers geen han den om die mensohelijke overblijfselen op te ruimen. En boven deze dooden- velden vlogen de doodenvogelszwermen kraaien, als onheilspellende voorteekenen- Hyena's van het slagveld slopen rond eny ik heb gehoord van gruwelijke be roeringen. Doktoren en verpleegsters wa ren den ganschen dag bezig deze onge lukkige onderdanen Van drie Mogendhe den bij j3e staan. Er was geen onder scheid tusschen Duitschors, Franschen en Engelschen. Op bossen stroo, in afwach ting van de ambulancewagens, lagen de gewonden. Huisvaders zijn er onder, hon derden in aantal. Ziet, hoe ze uit deit zak van hun uniformjas het portret van hunne dierbaren te voorschijn halen. Ik zag honderden kinderportretjes en schreiende reservisten, die deze portretjes mij toonden, te midden van deze oorlogs- verschrikking. Be terugtocht der Duitschers is be gonnen. Heele treinladingen Fransohe en Britsche troepen worden naar de zwakke punten van den terugtrekkenden vijand gezonden. Het netwerk van spoorwegen is in liet voordeel van de geallieerden, die dit ge vechtsterrein hebben -gekozen. Het cen trum van deze spoorwegen is Parijs. Men is in staat, zoo vlug mogelijk troepen op den vijand te werpen opi elk punt, waar- dit noodig blijkt. Voedsel en mu nitie kunnen het leger gemakkelijk be i-eiken. De Duitsche re echter zijn ver van hun basis verwijderd. Ik zag treinen vol met kanonnen en pontonbruggen. Op dit oogenblik trekt ongetwijfeld het leger'del- geallieerden over de rivier met behulp van deze pontonbruggen en onder dek king der kanonnen om den vijand schaak mat te zetten. Dan zag ik treinen, versierd met bloe men. Fransche treinen vol bloemen; kran sen van rozen en chrysanthen hingen aan 0» portierknoppen; bouqetten waren ter weerszijden van de locomotief aange bracht. Heele tuinen waren geplunderd om de treinen een vroolijk aanzien te geven. (Ongeco rri geerd De politie te Middelburg heeft Don derdag een inval gedaan in een woning aan de Lombardstraat aldaar en de zich aldaar bevindende boer en boerin mede genomen naar het bureau, waar zij ver klaringen aflegden, die (lot de aanhou ding leidde van de 'bewoonster van ge noemd perceel, vrouw B., geboren V., tegen wie wegens overtreding .van hef bordeelverbod proces-verbaal weTd opge maakt. De vrouw, die bekende, werd met het oog op haar groot gezin weder op vrije voeten gesteld. Rechtbank te Middelburg. Tegen P. P. G. uit Terneuzen ,die we gens risscherijwetoveifreding door den kantonrechter te Middelburg veroordeeld werd, stond nu terecht wegens het belet ten van het inbeslag nemen van zijn aal zeel door de rijksveldwachters Heerebout en van Oorschot uit Veere. De eisch luid de één maand gevangenisstraf. De ver dediger, mr. Adriaanse, toonde aan dat het nooit de bedoeling van den wetgever is geweest om dit risschen bij nacht te verbieden en dat het de broodwinning, Van bekl. betreft, er is hier ook geen sprake van beletten, want de veldwachters hebben niet meer getracht om het net mede te nemen, toen bekl. er op ging staan. Ook is de vraag of de politieman nen wel het recht hebben zelf een net uit het water te trekken. Pleiter vraagt vrij spraak of althans een clementer straf. Tegen P. C. B., commies der posterijen te Terneuzen, die zijn hospita, bij wien bij weg ging, namelijk de wed. Hoste- Koevoets beleedigde, werd f25 of 10 da gen geëischt. De werkman J. B. uit Wissekerke sloeg M. van Goudswaard en bedreigde deze met een mes, toen er een aanrijding had plaats gehad, waarbij bekl. omsloeg. Bekl. zeide zenuwachtig te zijn en daarom niet te weten wat er eigenlijk gebeurd is. Eisch 14 dagen gevangenisstraf. De eisch tegen H. V., beklaagd van be- leediging van den hulpsluismeester Osse- waarde te Ilansweerd, luidde bij verstek f15 of 15 dagen. Wegens poging tot diefstal van peren uit den tuin van den hoofdonderwijzer te 's Heerenhoek, werd tegen L. Z. de H. en L. C. aldaar ieder f 10 of 10 dagen geëischt. In besloten zitting werd behandeld de zaak tegen A. Th. v. d. B. te Ten mu zen, beklaagd van openbare- schennis der eerbaarheid. Geëischt werd dat een onder zoek naar beklaagdes geestvermogens zal worden gelast. Uitspraak in alle zaken 25 September. MIDDELBURG. A.s. Woensdag zal een raadsvergadering gehouden worden voor namelijk voor de behandeling van een, voorstel inzake het werkloozenfonds. OUWERKERK. Woensdagavond had in de Neid. Herv. 'klerk alhier 'de plechtige inwijding plaats van (het nieuwe pijpor gel. Ds. Snethlage sprak naai- aanleiding Van Ps. 103: la. Een groote schare vul de het kerkgebouw dat voor deze gele genheid haast te klein bleek. De pLeehr tigheid werd o.a. .bijgewoond door pne( dikanten uit Zierikzee, Bruinisse, Nieu- werkerk, Sir Jansland en Oosterland, en talrijke notabelen uit omliggende plaat' sen. Het rein-pneuniatische orgel, een sie raad voor het kerkgebouw, en vervaar digd in de fabriek van den heer A. S. J. Dekker te Goes, beantwoordde in ieder; opzicht aan de verwachtingen. Een woord van lof komt toe aan den organist, den heer Swenne, die uitnemend speelde. Tegelijkertijd werd de nieuwie verlich ting in deze kerk in gebruik genomen, welke zeer goed voldeed. Benoemd tot leeraar Jn het machine- schrijven aan den Handelscursus te Goes, de heer J. van Riet te Goes. ANTWERPEN, 18 Sept. Bij Iperen zijn de Duitschers, die in Frankrijk gereti reerd waren, door de Belgen vierslagen. Bij Poperingen werd een colonne van 3000 Duitsche cavaleristen met mitrailleuses en auto's door 1000 man Fransche cavalerie aangevallen, lipt gevecht duurde 2 uur. De Duitschers verloren 50 dooden en 100 gevangenen. Anderen vluchtten naar Frankrijk, waar ze door de Engelschen werden verslagen. ANTWERPEN, 18 Sept. De Duitschers hebben Gremsbergen en Baesrode ge bombardeerd. Zij hebben twee burgers van Dendermonde gevangen genomen, hen de oogen uilgestoken en de voorarmen afgesneden; en hen vervolgens gedood. ANTWERPEN, 18 Sept. De Belgen heb ben de groote spoorbrug over de rivier de Dender opgeblazen en daarmede de verbinding tusschen Dendermonde en Brussel afg-esneden. OOSTBURG, 1 Sept Naar wij uit Aar- denburg vernemen is daar Woensdagavond een luchtschip gezien dat met zoeklichten werkte. De grenswacht schoot, waarop het direct van koers veranderde. BERLIJN, 18 Sept. De Kroonprins1 ver zocht om sigaren voor zijn soldaten. Aan stonds werden hem 3000000 sigaren ge zonden. Thans vraagt hij weer onder kleederen. De Duitsche vrouwenwereld is aan den arbeid getogen. ANTWERPEN, 18 Sept. Te Brussel heb- |ben de Duitschers de deuren van het paleis van justitie opengebroken en voor werpen van waarde ontvreemd. De rech terlijke macht protesteerde bij den Duit- schen majoor die de soldaten bijl elkaar deed komen. In de zakken van vele sol daten zijn de voorwerpen teruggevonden. LONDEN, 18 Sept. Bevestigd wordt hef bericht, dat het Engelsche marine-depöt- schip Vesta II in het Kanaal vergaan is. LONDEN, 18 Sept. (Tel.) Uit St. Pe tersburg wordt gemeld: De Duitsche vloot heeft kort geleden een slag geleverd te gen haar eigen oorlogsschepen, die zij voor den vijand aanzag. Verscheidene kruisers en torpedobooten kwamen zwaar beschadigd te Kiel terug. ROME, 18 Sept. Officieus.wordt een in de Duitsche Pers Verschenen bericht omtrent de landing 'van Italiaansche troe pen te Valona tegengesproken. KAAPSTAD, 18 Sept. Een cavaleriepa- trouiile stuitte bij de vervolging van een Duitsche patrouille aan den Noordelijken oever van de Oranjerivier op een Duit sche troepenmacht. PARIJS, 18 Sept. Volgens het officieel© communiqué van gisteravond 11 uur is de toestand geheel onveranderd. LONDEN, 18 Sept. De Times verneemt uit Athene, dat de Serviërs Semlin weder ontruimd hebben. DEN HAAG, 18 Sept. De Britsche lega tie deelt mede, dat een Zwitsersch docter in de Pers medegedeeld heeft, dat in de hospitalen te St. Ludwig en Henningen in den aard der wonden van de Franschen en de Duitschers geen onderscheid te zien was. Van dnm-dum-kogels was niets te zien. LONDEN. Een telegram uit St. Peters burg meldt, dat 2 divisies, die den terug tocht van generaal Rennenkampf's leger in Oost-Pruisen dekten, heldhaftig heb ben gevochten. Zij trokken eerst terug toen de hoofdwacht op de stelling achter Goldop was gekomen. Vijf nieuwe Duit sche korpsen begonnen 7 September de omtrekking van Rennenkampf's leger, deze beweging reikte tot Gumbinnen. De Russen deden herhaaldelijk een aanval, waarbij de vijand werd teruggeslagen. 10 en 11 Sept. was de munitievoorraad van den vijand uitgeput; toen begon een ba- jonetgevecht, waarbij duizenden vielen. ANTWERPEN, 17 Sept. Gisteravond zijn Duitsche troepen uit Brussel in Dender monde teruggekomen. Den heelen nacht werd het boinbardement aangehouden. He denochtend werden de Duitschers na een heftige schermutseling door de Belgen ver jaagd. De Duitschers hebben hun pogin gen toen niet meer herhaald. ANTWERPEN, 17 Sept. Boven de stad vertoonde zich vandaag een Taube-vlieg- machine, die na een mislukte beschie ting, weer verdween. BERLIJN, 17 Sept. Uit het groote hoofd kwartier wordt gemeld: De toestand is over het algemeen onveranderd. Het is onze troepen gelukt de aanvallen der Franschen van 15 en 16 Sept. te weer staan. De Franschen leden belangrijke ver liezen. Gisteren veroverden wij veel oor logsmateriaal. ANTWERPEN, 17 Sept. Gisteren zijn 9 Duitsche krijgsgevangenen hier afzon derlijk gevangengezet. Het bleek bij fouil leering, dat zij talrijke voorwerpen als horloges, armbanden en juweelen bij. zich droegen en deze voorwerpen van roof op lijken en levenden afkomstig1 waren. Eeni ge aangehoudenen hebben reeds bekend. Naar waarnemingen in den m orgen van 18 Sept. medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 759.5 te Mün- chen, laagst© 731.5 te Sylt. Verwacht ng tot den avond van 19 Sept. Aanvankelijk nog stormachtige tot k rach - tigen, westelijke tot zuidwestelijken wind. Zwaarbewolkt© lucht met tijdelijke opkla ring. Wellicht regenbuien. Weinig ver andering Van temperatuur. Goes. Bij de heden door B. en W. dezer gemeente gehouden aanbesteding! van de levering van brandstoffen Voor de gemeentegebouwen en pcholen is al les gegund aan den eenigen inschrijver Firma Wed. M. jyan der Reit alhier en wel de Ruhrkolen p, f 1.50, de Ruhnstuk- ken a f 1.60 pea" j.00 K.G., anthracaeij a f 1.50 per JI.L., benevens de lange turf a f 9 en 'Se korte turf a f 6.50 per 1000 stuks. Veilingsvereeniging „Zuid-Beveland". Goes, 17 Sept. 1914. Afval peren 1 a 4 ct., afval appels 1 a 3 ct., Maagdepeer 3 a 8 ct., Reinnette van Zorgvliet 3 a 4 ct., Klaasjes appels 3 a 4 ct., Calville 3 a 4 ct., Tuinzoet 4 a 5 ct., William Duchesse 3 a 6 ct., Beurre Hardy 6 a 8 ct., Gold Parmain 2 a 3 ct., Hondsmuil 2 a 3 ct., Constan- tijn de Groot 4 a 5 ct., Celline 4 a 5 ct,, Ribston pipping 4 a 6 ct., alles per K.G., Augurkjes 60 ct., pek' kin, konijnen 60 a. 72 ct. per stuk. Heden overleed in het gasthuis te Middelburg mijn geliefde Echt- genoote en der kinderen zorgzame Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, AMELIA ALMEKINDERS, in den ouderdom van 45 jaar en 10 maanden. Namens de familie, M. PLATSCHORRE, Kinderen, Behuwd- en Klein kinderen. Ellewoutsdijk, 14 September 1914. Ondergeteekenden betuigen hunnen hartelijken dank, voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden bij het overlijden van hunnen geliefden Broeder, HUIBREGT GABRIËLSE. JOHs. GABRIËLSE. L. GABRIËLSE Ml.„lhnm A. GABRIËLSEMiddelburg. Westkapelle, 18 Sept. 1914. Voor de vele blijken van deelne ming ondervonden, bij het overlijden van onzen geliefden „Oom *en Oud-Oom HUI BREGT GABRIËLSE, betuigen wij onzen hartelijken dank. L. MINDERHOUD, W. J. MINDERHOUD—Gabriëlse en Kinderen. Westkapelle, 18 Sept. 1914. ZONDAG 20 SEPTEMBER. Voorm. 9,30 uurDs. R. J. van der Veen. Nam. 2 uur: Leeskerk. Avond 6 uur Ds. R. J. van der Veen. Collecte voor de Hulpb. Kerken. Op Dinsdag 22 en Woensdag 23 September hoopt te prediken in de Boogerrdzaal te Middelburg, telkens 's avonds 6 ure.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1914 | | pagina 3