T f* IA al M fll l¥f Uit de Provincie. Oorlogsoverzicht. Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Laatste Berichten. voor haai' volk; die, wanneer het op stoffel ijken steun aankwam, steeds een uitnemend voorbeeld gaf, en die op al lerlei wijze' blijken gaf van haar hartelijke gevoelens ten opzichte van 'haar onder danen De 31ste Augustus was een ontroerend schoon© dag, waarop de diepste gevoe lens van Oranjeliefde zich hebben ge openbaard. Geen luidruchtig feestgeschal weerklonk zelfs het nationale dundoek zette den feestdag geen luister bij, doch in het midden dei' gemeente, in Gods Huis en onder Gods Tempelzangen, heb ben wij: onze Koningin en allen, die haai en ons dierbaar zijn, in den gebede op gedragen aan den Heer der Heeren, aan den Potentaat der Potentaten, met Wien zij een vast veib ni heeft gemaakt Daar is de band zoo mogelijk nog ver sterkt. Eendrachtig staan wij om onze Oranje vorstinne geschaald; allen ons lot stel lende in de hand des Heeren a'leen. Bescherm, o God, bewaak den grond, Waa rop onze adem gaat, De plek, waar 'onze wieg op stond, Wellicht ons sterfuur slaat. Wij smeeken van Uw vaderhand, Met blijden kinderzin, Behoud voor 't lieve Vaderland, Voor land en Koningin. KEES VAN DER MEER. Pensioen verleend groot f 1844, aan W. den Broeder, ontvanger der directe belastingen en accijnzen. De heer J. Okkerse, te Lage-Zwalu- we, is benoemd tot buitengewoon opzich ter bij de werken tot voortzetting van de normaliseering van den Amer. Middelburg. Wij hebben al heel wat muziekuitvoeringen op het Molenwater bij gewoond en hopen dit nog heel wat meer koeren te kunnen doen, maar zulk een in alle opzichten gcei geslaagde als gis terenavond kunnen wij ons er geen herin neren. Naast het voor deze ernstige tijden zeer passende programma hebben zeker het mooie weder en de rustige stemming onder het publiek tot dit welslagen mede- gewekt. Bij ieder stuk, dat ten gehoore werd gebracht, was er van de zijde der duizenden, die een gang naar het Molen water hadden gemaakt, groote aandacht en bijna niemand liep heen en weder, waardoor Veel meer van de muziek geno ten werd. Applaus werd na ieder nummer gehoord, bewijs hoe goed ons muziekkorps staat aangeschreven en hoe dankbaar men was voor de wijze waarop de heer Jan Morks en zijne mannen zich ook in 'deze tijden op gepaste wijze van hun taak wisten te kwijten. Of was .het niet .stemmig die „Bede voor het Vaderland'' van Va lerias, of cloën' stukken als „Mijn Neder land", van Hol; Het Beleg van Bergen op Zoom, De Nederlandsche Vlag, Wij leven vrij, het Vlaggelied, en de beide volksliederen niet bij ieder het hart van Vaderlandsliefde .tintelen en in stilte de hoop uitspreken, dat deze liederen ook nadat de hevige schok, die 'thans de we reld in beroering brengt zal 'zijn uitge werkt, nog als symbool Van onze onaf hankelijkheid moge 'klinken. Doch behalve deze nationale liederen stonden er ook een drietal marschen op het programma, waaronder een nieuwe en wel „Huilde aan Generaal Snijders en het Nederlandsche leger", de jongste compositie van den heer Jan Morks, een marsch, zooals wij dat van hem gewoon zijn en die zeker aan de mannen van het leger welkom kal zijn op de marschen, die zij thans moeten maken. De naam is zeker een alleszins gewettigde; ons le ger, de leiders van het leger en inzonder heid de bevelhebber verdienen ten Volle hulde voor hetgeen zij' thans presteeren om de neutraliteit te handhaven. Onder de aanwezigen, waarvan zeer velen een zdlplaatsje hadden gezocht, be vonden zich tal van militairen uit het garnizoen alhier. Moge ei- termen gevonden worden om, alvorens het mooie zomerweer ons gaat verlaten nog een paar maal dergelijke uit- uitvoeringen te geven. IJzendijke. Benoemd tot voorzitter van het bestuur van hel waterschap der Sluis aan de Wielingen, de heer C. J. Sturm, alhier. IJzendijke. Sergeant-majoor J. A. Baljeu schrijft ons: Het ingezonden bericht omtrent ons Mil. Tehuis in IJzendijke bevat eene kleine vergissing. Eere wien eere toe komt. In dit geval Ds. G. R. Kuijper van Schoondijke. Z. W E. is de man van wien het initiatief uitging. Dadelijk en gul reikten de inwoners van IJzendijke de behulpzame handen. Nog worden van verschillende zijden steentjes aangedra gen. Het bezoek is prachtig. Erheerscht gezelligheid. '28 Aug. Het Engelsche leger bij Maubeuge teruggeworpen. Nederlaag der Fransche en Belgische troepen tus- schen "de Sainbre en Namen. Een Fransche aanval te Nancy afgeslagen. Het Fransche garnizoen van Rijssel (50.000 man) voegt zich bij het veld leger. 29 Aug. Een zeegevecht bij Helgo land; de Engelschen boren drie Duitsche kruisers in den grond. Gevechten tus- schen Duitsche en Russische troepen te Gilgenburg; men betwist elkaar de over winning. Oostenrijk verklaart aan België den "oo rlog. De Europeesche en Amerikaansche pers pro testeert tegen het verwoesten van Leu ven. Apia (Samoa-eilanden) heeft zich aan de strijdkrachten van Nieuw-Zeeland overgegeven. 30 Aug. Ten 0. van Tomaohen is een Hongaarsohe divisie verslagen. De Duitsche luitenant Gïaaf Schwerin. neef van den Duitschen Keizer door de Fran sehen gevangen genomen. Een Rus sische pantserkruiser bombardeert Odes- sa. Duitsche vliegmachine boven Pa rijs. Aan ,het Oostenrijksche front wordt de slag voortgezet. Ambtelijke verzekering, dat de Russen .Koningsber gen niet hebben ingenomen. 31 Aug. De Duitsche regeering be vestigt den aanval van de LeuVensche burgers, die aan de verwoesting der stad vooraf ging. De Puitschers consta- teeren, dat. de Franschen en Engelschen met dum-dum-kogels schieten. De Ko ningin van België brengt haar kanderen naar Engeland. Mechelen opnieuw ge bombardeerd. 1 Sept. De Duitsche generaal prins von Biilow overleden. Duitsche con sul in Tripoli gearresteerd. Duitsche vliegmachine boven Parijs. In Tur kije mobilisatie van leger en vloot be volen. De Japanners bezetten 7 eilan den voor Kiautsjou. 2 Sept. De zetel der Fransche re geering wordt naar Bordeaux verplaatst. De Russen 'hebben Koningsbergen in gesloten. De Duitsche en Oostenrijk- sche troepen bezetten Lodz. Russische nederlaag in Oost-Pruisen. Het groote hoofdkwartier der Duitschers, met den Keizer in het midden, wordt verlegd en dichter hij het leger gebracht. Een Zeppelin boven Antwerpen. Amiens door .do Duitschers bezet. -Koninklijk bezoek aan Amsterdam. De aanval op Reims begonnen. 3 Sept. In Frankrijk de lichting 1914 onder de wapens geroepen. De Ulster vrijwilligers dienen het vaderland. Engelsche en Fransche vloot beschieten Cattaro. De Duitschers vermeesteren de sperversterkingen bij Hirzon, Ayvel- les, Condé, La Fère en Laon. Vol gens Antwerpsche bladen nederlaag der Duitschers bij St. Quentin. Te Vin- cennes 'Duitsche vliegmachine gevallen. Lemberg door de Russen ingenomen. De Vorst van Albanië gaat naar Ve netië. 4 Sept. Reims door de Duitschers genomen. Nederlaag der Oostenrijkers bij Lublin (uit Russische bron). Den- dermonde door de Duitschers gebombar deerd. Termonde door de Belgen ont ruimd. Gisteravond sprong op de Heeren gracht een buis van de waterleiding'; di rect werd met het herstel aangevangen. De politie heeft proces verbaal op gemaakt tegen zekeren A. die niet voldaan had aan het bevel om zijn vuurwapenen in te leveren, namelijk een jachtgeweer, dat in beslag wend genomen. Men zijl dus gewaarschuwd. Zij die nog" een vuurwapen mochten hebben raden wij nogmaals aan het ten spoedigste in de Stadschuur in te le vteren. lerseke. De Kruin. Crt. schrijft: De Werkmansvereeniging heeft aan het Steun comité tot wederopzeggens f 10 's weeks toegezegd. Axel. Men schrijft ons nog omtrent den moord van Donderdag: Donderdagmiddag zagen eenigfe koe wachters op de Groote plaat alhier een jongetje liggen; Zij meenden, dat hij ziek was en liepen om een dokter. Rij aan komst van den dokter bleek, dat het ventje, 9 jaar oud, zoon van de wed. de Putter, reeds dood was. Bij onderzoek bleek, dat hij drie wonden in den rug en een onder het hart en een in den hals had. Rij gerucht vernam men, dat hij gezien was in gezelschap van een jongehng, naar wien men den geheefiein namiddag gezocht heeft, met het bekende Gerei. Kerken. Beroepen te Lollum, E. C. v. d. Laan te Driesum. Geref. Gemeente. Borssele. Vrijdagavond had de eerste dienst plaats in de nieuwe kerk der Gereformeerde Gemeente. Deze eerste dienst werd geleid door Ds. Kersten uit Ierseke. Zijn Eerwaarde bepaalde de ge meente bij de woorden uit Haggai 2 10. Na de predikatie hadden nog enkele toe spraken plaats, waarna deze plechtigheid was afgeloopen. Een groote menigte vulde het kerkgebouw. Geslaagd voor het examen Boekhou den M.O. voor schoolactie de heer J. Ru- tijn te Velp. Ongelukken. Te Schiedam is een 9-jarige knaap in een put verdronken. Een 9-jarige jongen te 's Gravenhage geraakte gisternamiddag bij het vischjes vangen nabij de Loosduinsche brug te water en verdronk Hoewel spoedig een politieagent aanwezig was met een dreg, mocht men er niet in slagen den knaap levend op het droge te brengen Een geneesheer van den Eerste Hulp dienst constateerde de dood. Te Bergumer- dam is het 7-jarig zoontje van den mo lenaar Aalfs bij het spelen in den molen door een der raderen gegrepen en ver pletterd. Te Noordwijk-aan-Zee is de landweerman v. d. P. bij het baden verdronken. Een gesprek met een ge redde v a li d e „A1 i c e H." Aan een onderhoud van „Het Volk" met een ge redden van het ss.. .Alice H", den ma troos K. Heeres uit Vlissingen, is het volgende ontleend „We vertrokken des avonds te zes uur van Petersburg met prachtig weer naar Kroonstad, den volgenden middag kon de reis worden voortgezet, onder geleide van een torpedoboot, die ons langs een veiligen weg, tusschen de mijnen door, naar open zee zou brengen, er waren een 13-tal schepen bijeen. De „Alice" stoomde vooraan, de „Hout- dijk was eenigszins uit de rij geloopen, en zoo ging het den nacht iD. Ik stond wacht. Het was een prachtige nacht, en nog te 12 uur telde ik de schepen achter ons aan de toplichten zij waren er nog alle 18. Het was 1 uur in den nacht, toen we plotseling een lievigen klap hoorden Dat moet de ontploffing geweest zijn, die de „Houtdijk" in den grond boorde. Onmiddellijk daarop gebeurde er iets verschrikkelijks. Ik stond aan 't roer, de eerste stuurman aan 't kompas. Plotse ling voelde ik een harde klap. Ik viel, en stond weer op. De stuurman bukte zich onder een beschutting Ik kijk op, en zie eensklaps een groot luik van uit de lucht neervallen. Het volgend oogenblik zie ik den sto ker en den machinist en we staan even bij elkaar. We zien jdokseling hoe ge weldige stukken hout, heele balken, uit het ruim naar boven zijn geslingerd, en rondom ons neervallen. De vrouw van den kapitein komt in nachtgewaad, op bloote voeten aan dek, en vraagt: „Wat gebeurt er?" Dat zijn de laatste woorden die ik van haar hoor de. De kapitein sliep in de kaartenka- mer en sprong naar buiten. Wij maakten de eene boot los en anderen de andere boot. We zagen nog den kapitein met zijn vrouw in de armen in de boot gaan, en nog verschillende andert-n hadden in die boot plaats genomen. Wij Aerlieten het laatst het schip, en begaven ons in de andere boot. Er was zeker een groot gat in 't schip geslagen, want plotseling zonk het schip snel, en veroorzaakte zulk een zuiging, dat de boot waarin de kapitein en zijn vrouw waren, zóó in de diepte mee werd gesleurd. Eén groote golf en allen waren verdwenen. Twee kwamen er weer boven, de tweede stuurman en de donkeyman, die wij nog konden redden, de anderen ver dronken. Wij roeiden snel van de plaats waar zoovelen onzer den dood vonden, werden toen spoedig opgepikt en waren in vei ligheid. We zagen nog de „Alice" met den kop naar boven zinken. Toen vernamen we, dat de „Houtdijk" op precies dezelfde wijze ten gronde was gegaan. Het was een verschrikkelijke nacht." Dat gaat niet op. Door de rijkspolitie is te Loosduinen proces-ver- baal opgemaakt tegen twee militairen, die in plaats van hun kamp te bewaken, bezig waren konijnen te stroopen. Een sterkgeslacht.Inde vorige eeuw woonde te Kropswolde een bakker Zuur. Man en vrouw werden oud en lieten zes kinderen na, die thans nog allen in leven zijn en zeer kras, niet tegenstaande ook zij reeds 70, 72, 74, 77, 79 en 81 jaren oud zijn Twee ervan wonen aidaar, twee in de gemeente Winschoten, 1 in Zuidlaren en 1 in Lochem. Samen tellen de zes broers en zusters dus 453 jaren! Een zonderlinge vondst. Te Nieuweschans verloor een marechaussée een gouden ring tijdens het zwemmen. Met groote moeite was de ring weer boven water te brengen, doch het vreem de was, dat nog een andere gouden ring mee naar boven kwam, waarin het omschrift: „Jacob 7-12-13". Ontsporing. Van trein 608 van Uitgeest naar Amsterdam is eenige hon derden meters van het station Haarlem bij een bocht een bagagewagen gederail leerd. De reizigers kregen een hevigen schok, doch kwamen met den schrik vrij slechts enkelen liepen een paar schram men op. De passagiers moesten in een anderen trein overstappen. Nieuws voor den vijand. Te Londen is een Duitscher tot zes maan den gevangenisstraf veroordeeld omdat hij toen hij zich bij de politievolgens voorschrift deed inschrijven niet mede deelde dat hij eigenaar was van een postduif. Voor den politierechter deelde een Engelsche dame mede, dat zij den Duitscher in een der parken had ontmoet en gezien had dat een postduif in zijn buurt opging, die een briefje meevoerde. Al had zij niet gezien, dat de man de duif had opgelaten, achtte zij het toch zeer waarschijnlijk dat dit het geval was en de rechter bieek aan deze getuigenis voldoende waarde te hechten om den gevangene te veroordee len, ondanks dien ontkenning. BERLIJN, 5 Stpt. (Officieel.) De vesting Reims is zonder strijd gevallen. De buit was groot (Reims is een bloeiende stadreeds in 843 hekend, toen zij bij het verdrag van Verdun aan Karei den Kale werd, toegewezen; aan den rechteroever van'de Vesle, een zijrivier van de Aisne, en aan het Aine-Marne-kanaalen is ver der het kruispunt der spoorwegen Eper- nay-LaonReims-GivetReims-Soissons en Reims-Verdun. De stad telt 125000 inwoners, en is het middelcpunt van een belangrijke textielnijverheid, en een der hoofdzetels van den handel in cham pagne-wijnen. De prachtige kathedraal en het stadhuis ziju beroemde bouwwerken, evenals het museum in Romaanschen stijl, met talrijke marmeren standbeelden, en tal van fraaie particuliere huizen uit de veertiende eeuw). LONDEN, 5 Sept. De „Times" meldt, dat op verschillende plaatsen in de Noord zee 3 stoomtrawlers op mijnen geloopen zijn en gezonken. In het geheel zijn 15 mensehen verdronken. LONDEN, 5 Sept. Het Engelsche s.s. „Holmwood" is aan de kust Van Bra zilië in den grond geboord door den Duit- sciheu kruiser „Dresden". BERLIJN, 5 Sept. De Berlijnsche V. D.-correspondent verneemt uit betrouw bare bron, dat een oorlogsverklaring tus schen Turkije en Rusland eenerzijds en Turkije en Griekenland anderzijds ieder oogenblik is te wachten. Rusland heeft Bulgarije reeds gevraagd of het zou toe staan, dat Russische troepen bij Varna landen. Bulgarije heeft echter deze schen ding van haar neutraliteit afgewezen. Wij vernemen, dat Engeland reeds de blokkade van de Syrische kust zou zijn begonnen. LONDEN, 5 Sept. De Russische legatie publiceert bijzonderheden over den slag bij Lemberg, waarbij de verliezen der Oostenrijkers groot waren. De Russen maakten 200 kanonnen buit. en namen verscheidene duizenden Oostenrijkers ge vangen. ROME, 5 S-ept. De ltaliaansche bladen melden, dat de s.oc.-dem. partij in Duitsch- land afgevaardigden heeft gezonden naar de ltaliaansche soc.-dem. partij. DEN HAAG, 5 Sept. De minister van oorlog heeft bepaald, dat aan de verlof gangers der militie en der landweer, die zich met toestemming, van den minister in het buitenland ophouden en onder de wapens moeten komen desverlangd de reiskosten worden vergoed. BERLIJN, 5 Sept. De Russische gezant te Parijs is naar een neutralen staat ver trokken. Men schrijft dit toe aan het feit, dat deze gezant in Duitschland voor een der hoofdschuldigen aan den oor log geldt. PARIJS, 5 Sept. Een Spaansch afge vaardigde te Parijs verklaarde aan de „Journal", dat Spanje zich aan de zijde der geallieerden zal voegen. PARIJS, 5 Sept. De „Figaro" meldt, dat het Oostenrijkse he gouvernement 7 ltaliaansche journalisten uit Weenen heeft weggezonden. BERLIJN, 5 Sept. (Paid.) Koning Albert van België is toen hij persoonlijk den terugtocht der Belgische troepen naar Antwerpen leidde door een granaatsplinter licht aan de hand gewond. De granaat ontplofte tegen het achterwiel van de Kon auto. Deze werd ernstig bescha digd. AKEN, 5 Sept. Alhier zijn 2000 Engel sche krijgsgevangenen aangekomen. PARIJS, 5 Sept. (Officieel). Het schijnt dat de vijand op den linkervleugel Parijs laat liggen, om de omtrekkende beweging voort te zetten. De Duitschers bereiken Jouarre en trekken door Rheirns en langs de Westzijde van het Argonne plateau. Evenals de vorige dagen is deze om trekkende beweging mislukt. O.p den rech tervleugel in Lotharingen en de Vogezen wordt met afwisselend succes gevochten. Maubeuge wordt krachtig beschoten, maar biedt hevigien weerstand. BERLIJN, 5 Sept. De burgerlijke bevol king van Belfort moest de stad ontrui men. ANTWERPEN, 5 Sept. Volgens een be richt uit Mechelen is de stad door de Belgische genie onder water, gezet, waar bij het Duitsche ,g|eschut verloren ging. BERLIJN, 5 Sept. Off. Na den slag van Tannenberg werden nog 20.000 Rus- isem gevangen genomen, zoodat het aan tal krijgsgevangen Russen thans 100.000 Bedraagt. LONDEN, 5 Sept. Een telegram uit Bor deaux meldt, dat gisteren de Duitsche vliegmachine,, die oyer Parijs wilde vlie gen, door de Fransche aviateiurs werd achtervolgd en bij Vincennes (niet Va lenciennes) neergeschoten. DEN HAAG. 5 Sept. Bdji het departe ment van Buitenlandsche zaken is nog geen bericht ontvangen van het s.s. Tam- bora van de Rott. Lloyd. LAUSANNE. 5 Sept. Men bevestigt 't bericht, dat Oostenrijksche troepen zich bij Trente hebben samengetrokken met 200 kanonnen. De verbinding tusschen Gorytz en Triest is verbroken. MUNCHEN. Uit het hoofdkwartier wordt medegedeeld, dat het gerucht volgens het welk de Kroonprins gewond en gevan gen genomen zou zijn, geheel onjuist is. BORDEAUX, 4 Sept. President Poin- caré is te Bordeaux aangekomen. BERLIJN, 4 Sopt. Drie Duitsche leger korpsen zijn de Marne overgetrokken. Twee Zuidelijke Duitsche legerafdeelin- gen bestrijden den vijand bij Toul en Epinal. OSTENDE, 4 Sept. De Duitschers bom bardeeren Denderanonde. Termonde werd bij het krieken van den morgen dooi' zeer belangrijke Duit sche troepenmachten van alle wapens aan gevallen. Het gevecht duurde den gan- sohen morgen voort. Voor de verpletterende overmacht van den vijand moest het garnizoen de stad verlaten en zich ten noorden van de Schelde terugtrekken. Het doel van deze operatie schijnt te zijn door de bezetting van Termonde de linkerzijde te beschermen van dc obser vatiepost, ten Noorden van Brussel op gericht. GENT, 4 Sept. Generaal French be schikt t hans over twee legerkorpsen, wel ke weldra met twee andere zullen wor den versterkt. De koloniale (roepen niet meegerekend waarvan 100.000 man op weg zijn naar het terrein van den strijd. GENT, 4 Sept. Uit Londen wordt aan de „Gazette van Gent" gemeld: Een Rus sisch leger is uit Archangel vertrokken, gebruik makende van de dag- en nacht evening op de Witte Zee, waarbij deze bevaarbaar is. Talrijke troepen trokken gisteren reeds door Gloucester om de troepen van het front te gaan verster ken. GENT, 4 Sept. Het gerucht loopt hier, dat Dendermonde half verwoest is. De spoorwegverbindingen zijn opgebroken. Men vermoedt, dat aldaar gevochten wordt. LONDEN, 4 Sept. Volgens een offi- cieele betrouwbare mededeeling, welke hier is ontvangen, zijn zeven Duitsche torpedojagers en torpedobooten in be schadigden toestand naar Kiel overge bracht. Men meent dat andere bij het Kiel- kanaal gezonken zijn. PETROGRAD. (St. Petersburg), 4 Sept (Officieel). Lemberg (Galioië is door de Russen ingenomen. Veilingsvereeniging „Zuid-Beveland". Goes,, 5 Sept. 1914. Groote (Veiling. Beurre Hardy f8 pier 100 K.G. Kleine Veiling. Beurre Bandy 6 a 8 cit., Beurre d'Amanli 4 a 6 et., Beurre de Merode 4 a 6 cit., Beurre Aremberg 5 a 7 cit., Beigneur d'Esperen 5 a 8 at., "Bubble Bergamot 2 a 4 et., Bergamot. 2 a 3 ct., Bonne Louise d' Avranche 7 a 10 cit., Vijgepeer 6 a 10 ct., Jutten 6 k 8 ct., William Duchesse 4 a 5 ct., Bonne Christian William 3 a 5 ot., Beurre Du- randeau 4 a 5 ct., Keswiek 3 a 4 ot., Lord Suffield 3 a 4 ct., Keizer Alexan der 3 a 4 ct., Zoete Ribbeling 2 a 4 ct, Fransche Schijven 2 a 3 ct., Con- stantijn de Groot 3 a 4 ct., alles 'pier K.G.; "perziken 2 a 5 ot,, ltoode kool 3 a 5 ct. per stuk; boontjes 20 a 30 ct. per s'tuk. MIDDELBURG. Het bestuur der Gods huizen alhier heeft tot vader en moeder in het Burgerlijk Weeshuis behoudens goedkeuring van B. en Wi. benoemd het echtpaar J. L. Pitlo en E. PitloBrons te Zeist, de laatste onderwijzeres aan h#t Rijksopvoedingsgesticht aldaar. MIDDELBURG. Het buifeau vau den territo riolen bevelhebber in Zeeland is Verplaatst van de Nieuw straat naar den Dam F 147, waar ook de Commandant met zijn staf zal gaan wonen. DEN HAAG, 5 Sept. Hedennacht heeft Ben vrij groote brand gewoed in een ma gazijn in de Bezemstraat. Eenige kinderen en een oude vrouw op een bovenkamer tje moesten in nachtgewaad naar buiter vluchten. Twee spuiten waren den brand spoedig meester. Twee bovenkamers zijn geheel uitgebrand. Verzekering dekt de schade. HENGELO, 5 Sept. Gisteravond helf elf is te Hengelo een melkfabriek uitgebrand. De machines bleven grootendeels ge spaard. Oorzaak onbekend. Verzekering dekt. de schade. Militairen per spoor. DEN HAAG, 5 Sept. Door het ministerie van Oorlog is de volgende regeling be treffende ,het militaire ven'oer over de spoorwegen en tramwegen ter kennis ge bracht Yan de autoriteiten der landmacht lo. een voor de militairen kosteloos vervoerde reis per spoorweg, tramweg of stoomboot kau worden verstrekt aan de onder de wapens zijnde gezinshoofden, mits de aanvragen daartoe door elk be langhebbende geschiedt, onder mededee ling, dat zijn beperkte geldmiddelen hem niet toestaan de reis te bekostigen;

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1914 | | pagina 3