s. en. Land- en Tuinbouw. Uit de Pers. Koloniën. Gemengd Nieuws. Laatste Berichten. Briefwisseling. Marktberichten. ,0.-, 1.40 voor bezwaar- van den hoof- C. D. Vereeke ten laatste Zal rarden, terwijl neming aanna- nog even de üg aangeroerd, een brief van rordt voorgele- öt dat de stee zijn. Met dein 'aadsilecLen het iet leggen der mer. Ook met aanvang! ge- mdigheden. ordt tegen a.s. herkiezing van riodieke altre- tbbekoorn. ent! 2 uur- aan- or vier. nen hier eenige ting van een op de werke- de crisis. •k. Ti. Lek, G. k. Hoogduitsch Mat te Neu- >or de hoofd- ;e te Vlissip- vala«d. ustus. IK. eloen. v. d. Bergen. Elenbaas. ran. s. Feykes. sen. ds. Bins, ds. Gerretsen. Lr. Lensvelt. ds. Warners, m. ds. v. d. ds. de Voogd, en nam. ds. inink. ds. v. Essen, ie. 3. Van VeeD. Schmidt. Andreae. eloen. Muller. Willemsen. 9.15 n. ds. ont. s. Kloek. Waal (vm. Waal. Visser. Srijkamp. 7. J. Japeben. Brost, v. d. Linde, ds. Boisse- Stegenga. Is. Lauren se. Seulijtn. Pott. Schuurmans toldewijta. aas. van Selms, Semmelink. ter, 2 u. ds. lo. Siemelink. s. Tak, nam. na, nam. ds. 'voor de sol- in. ds. Kiehl. Is. Muller. Is. v. 'tHoL 10 en 2 u. jland. Is. Kroese. Reus. de Wtrjik. u. ds. Reus. rk. ep. Middelburg, zitting van le uitspraak' commissie van recthts- irbij de be- •tigd en aan van f'0-.34V2 Inzake L. v. H., Assenede, werd de beslissing vernietigd en aan klager toege kend genees- en heelkundige behandeling voor rekening der Rijksverzekerings bank. C. J. K., Wemeldinge, werd in zijn beroep niet ontvankelijk verklaard. De ouderdomsrente werd toegekend aan M. A. C. K., Hulst, M. v. E. wed. A. H., Vlissingen, A. N. wed. C. V., Oud-Vosse- meer en aan J. E. B. eohtgenoote W. F. v. W., Middelburg. De vordering werd ontzegd en de beslissing der Bank be vestigd in zake G. S. wed. P. F., Zaam- slag, P. v. E. wed. D. G., Hontenisse, C. J. H., Zierikzee, 1. L., Oud-Vossemeer, B. K., P. J. C., J. P. B, J. W. M., J. S, A. B., J. B. d. P., P. J., Hoofd plaat, V. B., Oostburg, D. v. D. eohtge noote V. D. J., Boschkapelle, A. G. wed. F. W., Wemeldinge, J. K. wed. M. C. F., St. Maartensdijk, A. P. M. wed. J. H., St. Maartensdijk, JVI- P- S. wed. T. B., Hontenisse, G. F., 's Heerenhoek, D. U., Poortvliet, M. D. eohtgenoote J. V., Hoek, J. d. M. wed. H. J. P., Westdorpe, A. G. v. R., Sas van Gent, C. de B., West dorpe, N. V. wed. J. B. K., Assenede, M. S. wed. L. C., Zoutelande, L. de B. eohtgenoote E. H. v. B., Overslag, P. H. eohtgenoote v. J. F. K.', Ossenisse, H. M. K., Kortgene. Het beroep werd niet ontvankelijk ver klaard in zake H. J., eohtgenoote J. M., Westkapelle. De Landbouw en .de crisis. I11 een gisterenmiddag te Middelburg gehouden vergadering van het Hoofdbe stuur der Maatschappij1 tot Bevordering van Landbouw en Veeteelt in Zeeland, wierden besprekingen gehouden over het geen de maatschappij in de tegenwoordi ge tijdsomstandigheden kan doen voor leden en voor de Landbouw in het alge meen. Besloten werd tot oprichting van een provinciaal bureau voor den Landbouw en van sub-bureaux in alle afdeelingen. Hel: algemeen secretariaat zal worden ge vestigd in de Landbouwwinterschool te Goes en staan, onder leiding van detj heer I. G. J. Kakebeeke, met medewerking van de heeren Stevens ein van den Broek. Dit besluit werd genomen naar aanlei ding van een circulaire van bet Neder landsch Landbouw-comité, waarin de wen- scbelijkheid van zulke bureaux wordt uiteengezet, en waar als werkkring der plaatselijke bureaux wordt aangewezen het zich ledig houden met hun bemidde ling te verieenen bij de goede verdeelingj van de voorhanden werk en trekkrach ten, bij het inhalen van den oogst 1914 en bij1 de voorbereiding van den oogst 1915. Zij zullen zich daarvoor op de hoogte stellen van alles wat betreft den goeden gang van zaken in het landbouwbedrijf en in de industrieën, welke met den landbouw in verband staan. De plaatselijke bureaux zullen voor zooveel dit mogelijk is, plaat selijk in de gebleken behoeften en noodem voorzien. Blijkt echter dat dit onmoge lijk is, (Jan rzullen zij' ,zich hebben tel wenden tot het provinciaal comité eni dit op zijn beurt, indien het .niet bij machte is te ihelpsh tot het centraal- bureau, dat voorloopig gevormd wordt door het bureau van het Nederlandsch landbouw-comité en dat gevestigd is te 's Gravenhage. Dit centraal-bureau staat reegis in ver binding met het Koninklijk Nationaal Steuncomité 1914, met het bureau van advies van den Nederlandsehen Bond ran Werkverschaffing en zal aio noodig de hulp kunnen inroepen van de regee ring en de provinciale overheid. Een vraaggesprek met Staats raad Cool. Een der medewerkers van de „Nieuwe Haagsche Crt." beeft een onderhoud ge had met generaal Cool over den huidigen toestand. De generaal beaamde dat de mobilisatie hier te lande prachtig was van stapel geloopen. Daarop kwam de journalist te spreken lover het gevaar van schending onzer neutraliteit; speciaal van Duitscbe zijde. Wij lezen: Generaal Cool erkende, dat de ernstige mogelijkheid daarvan zeer stellig onder de loogen is gezien. .Mien mag „niet voorbij zien, dat Duitschland rekening had te hou den bijv. met ,het uit tactisch oogpunt niet te onderschatten voordeel van .een, breeder front. Toch is Nederland's neui- traliteit ook van Duitsche zijde volkomen geëerbiedigd, en 't gaat zeer stellig niet aan om keizer Wilhelm's vereering voor den Staat, waar liet Stamhuis Oranje- Nassau (waartoe de keizer zichgaarne ook rekent te behooienj, daarbij! als min- belangrijke factor te achten. Juist is daar bij ongetwijfeld ook de bewering, dat het hebben van een z.g. bufferstaat tusschen Engeland en Duitschland van waarde is. Dat top dit moment het oorlogsgevaar voor iNiederland zeer beduidend vermin derd is, gaf gen. Cool volkomen toe. „Het groote gevaar voor overval", zei Z.Exc., is thans voorbij'. „Acht ui, zooals de zaken thans staan, het gevaar, dat Nederland in het conflict zal worden gemengd, groot?" „Men kan natuurlijk niet voorspellen, hoe ide zaken zullen loopetn", antwoord de de Staatsraad. „Gesteld, dat naar Ant- werpsche richting wordt gedirigeerd en er een groote slag dicht bij onze grenzen plaats beeft, ja, dan zou op Nederlandsch territoir eene wijkplaats kunnen worden gezocht. Bij vervolging van den geslagen rij and kon men, in zulk een geval, schen ding van ons grondgebied, met. al de consequentiën daarvan, krijgen. Groot acht ik deze mogelijkheid niet." De positie, waarin thans ons koloniaal bezit in de Oost verkeert, beschouwt ge neraal Cool optimistisch. Japan heeft re kening tte houden èn met den storm van verontwaardiging, die in Engeland zou opsteken als het de hand naar onze be zittingen uitstrekte, èn met de wenschen der Vereenigde Staten in verband ooïj met de Filippijnen De Haagsche journalist vroeg ook, wat begrijpelijk is, «aan den generaal wat deze bijv. dacht van een mogelijke lan ding van vreemde troepen te Scheve- ningen. Nog spraken wij over allerlei sensatie geruchten, die (vooral de eerste weken' na het uitbreken van den oorlog) het publiek zoo vaak schrik op het lijf joe gen. O.a. over de mogelijkheden van een overval te Scheveningen. Het gevaar daar voor dat dus de pier voor een lan ding voor kleinere bodems, die o.a. ook geschut aan land zouden trachten te brengen, onbruikbaar zou moeten worden gemaakt door „opblazen", alsihede de visschershaven acht' generaal Cool niet groot. „Hoofdzaak is" gei Z.Exc., „dat men eene behoorlijke macht ter plaatse heeft, gelijk ook te Scheveningen het ge val .is. In dat geval kan men wel zeggen, dat eene landing door vreemde troepen macht 'bijna uitgesloten is." Of onze soldaten kans hebben spoedig weer naai' huis te gaan, yroeg de jour nalist verder: „Dat onze soldaten niet spoedig naar huis zullen kunnen gaan", zei generaal Cool, „mag men wel als vaststaand reke nen. Natuurlijk hangt ook dit geheel van dén loop der omstandigheden af. In 1870 konden de 'miliciens na enkele wieken naar huis toe gaan, maar de situatie is nu geheel anders. Laten wij iniet verge ten, dat nog in Januari 1871 Fransche troepen onder Bourbaqui in Zwitserland moesten geïnterneerd worden. Niemand, die natuurlijk in ernst ver wacht kan hebben, dat onze jongens met een paar wekoen van de zaak ,aJ zouden wezen. Ze hebbben een moeilijken tijd voor de boeg en zullen toonen, dat we rustig op hen vertrouwen kunnen. Sar e kat Islam. Het Soer. Nwsbl. meldt, dat op een begin Juli te Soerabaja gehouden verga dering van de Sarekat Islam de voorzitter Raden Achmad verklaarde, dat de kas geheel uitgeput is door wanbeheer van vorige besturen en de vereeniging zou ondergaan, indien de leden niet nieuwe bijdragen geven. Alle leden bleken daartoe bereid, doch door den regent werd aan de inlandsche ambtenaren opgedragen om streng te waken tegen verdere geldafper singen en de inlanders te waarschuwen geen geld meer te verknoeien. Ongelukken. Te Ha ar lemmer'ie- de is het ruim 21/2-jariig zoontje wan den ycehouder K. in een sloot geraakt en in de modder gestikt. Een 19-jarige metselaar uit Haarlem is bijl het werd aan den foren te Beverwijk van een hoogte Van '37 M. gevallen en spoedig overleden. Een inbeslagneming. Sedert enkele dagen hing voor het bureau van het Nieuwsblad voor het Gooi „Vooruit" te Hilversum, naast verschillende oor logsbulletins, een gekleurde kaart van de Nieuwe Hollandsche Waterlinie. Deze kaart is Dinsdag, naar het „Hbl." meldt door de politie in beslag genomen op tetegraphische lastgeving van den groeps commandant te Naarden. D© kaart was een reproductie (vergroot) naar een schets in het „Leerboek der Aardrijkskunde van Nederland" door Schuiling. Het nieuwe Fransche Kabi net. Het telegram, bevattende de samen stelling van het nieuwe ministerie, was gisteren verminkt. Daarom geven we hier nog eens de namen der nieuwe ministers maar nu beter Minister-president zonder poottefeuillie Viriani, minister van justitie Briand, minister van buitenlandsohe zaken Bel- oassé, minister van binnenlandsche zlaken Malvy, minister Van oorlog Milterand, minister van marine Augagneur, minister van financiën Ribot, minister Van openbaar onderwijs Sarrat, minister Van openbare werken Sembat, minister Van handel Thompson, minister Van koloniën Doumergue, minister Van landbouw Fernand David, minister van arbeid Bienvenu Martin, minister Zonder portefeuille Jules Guês- des, ondersecretaris van Sohoone Kunsten Dalimier. Uit Dresden wordt gemeld, dat op het exercitie-terrein te Kömgshrück bij' Dresden 5000 Fransche krijgsgevangenen geïnterneerd zullen worden) tn de ble kende bergvesting1 Königstein aan de Elbe zullen 300 Fransche officieren opgenomen worden. 2Generaal Léman, de vroegere commandant Van Luik, is uit Keulen naar Maagdenburg overgebracht. 'Prins Luitpold van Beie ren. Prins Luitpold van Beieren, de oud ste zoon van kroonprins Rupprecht, is te Berehtesgadeu aan een keelontsteking overleden. (Prins Luitpold, 8 Mei 1901 te Bamberg geboren, luitenant in het Beiersche le regiment veldartillerie, was de oudste zoon van Kroonprins Rupprecht en wijlen Marie GabrieEie van Beieren. Hij was dus bestemd 0111 eens koning Van Beieren te zullen worden. De vermoedelijke troonop volger wordt nu Prins Albrecht, die 3 Mei 1S05 te München werd geboren.) Hier z ij 11 de Belgen. Van den Belgischen dichter Constant Eeckels bevat het „H. v. A." het vol gende gedicht: 'tVaderland wordt aangerand! Allen in 't gelid, Fier de driekleurvlag geplant. Leeuwen, scherpt 't gebit! Overal alarm geluid! Zal het volk zich om ons schamen? Nooit of nimmer! Achteruit! Hier zijn de Vlamen! Kogels fluiten aaklig rond, Zwaar gromt het kanon. Eer men heerscht op onzen grond Smoort in bloed de zon. Onze boreten zijn een stuit, Zal er één aan plichten falen? Nooit of nimmer! Achteruit! Hier zijn de Walen! Moeder, zuster, vrouw en kind, niet gevreesd, geweend Hoog de harten! In God vindt ge ons met u vereend. Worden wij des dwingelands buit? Zal hij vrijheid, recht verzwelgen? Nooit of nimmer! Achteruit! Hier zijn de Belgen Een Botha. De 17-jarige zoon van 'generaal Botha heeft, zonder toe stemming Van zijn ouders te vragen, zich aangemeld voor den actieven dienst. Opgeborgen schatten. In den niets-ontzienden oorlog zijn ook kunst schatten niet veilig. Te Parijs zijn dan ook hizondere voorzorgsmaatregelen ge troffen ter bescherming van de kostbaarste kunstproducten, in 't bizonder met 't oog op bommen werpende luchtschepen. Zoo is 'de Venus van Milo, welke in '70 in een orideraardsche bewaarplaats werd gebor gen, thans in veiligheid gebracht in pantjeei'-omhuiling. 'in het ver trék, waait de hervonden Joconde glimlacht, zijn de vensters met ijzeren luiken afgesloten. De musea worden voorloopig niet meer open gesteld. Intusschen blijven alle kunst werken waar zij zijn, anders dan in 1870, toen de kostbaarste schilderijen van 't Louvre naar Havre werden gebracht aan boord van een kruiser, welke er mee rondvoer tot de oorlog voorbij was. Hoe men met vliegtuigen telegrafeert. Het volgende ontllee- nen wij aan De Natuur: Een merkwaardige vinding ten dienste van de verkenning door militaire vlieg tuigen,. en berustende op een eenvoudig' principe wordt vermeld van den jongen ingenieur M. Means. Hierbij worden de teekens van bet Morse alfabet gevormd door meer oï minder lan ge horizontale wolken van zwartsel, die door een bizondere constructie in de lucht worden achter medegevoerd door een luchtstroom, die door de gas-oritsnapping van den motor ontstaat. Het blijft daardoor eenige oogenblikken in vrijwel horizontale richting in de lucht zweven. Door nu in een bepaalde verhouding de tenge dier punten en strepen af te wisselen, kan men ze hij een heldere 'lucht en met behulp van een kijker op een afstand van verscheidene kilometers 'duidelijk onder scheiden. Of 'deze uitvinding in de prac- tijk van veel waarde zal. zijn moet de toekomst nog leeren. De Belgische slagvelden* Geen stleek van Europa het is al' herhaaldelijk opgemerkt in dezen tijd is zoo dicht met slagvelden bezaaid als het land tusschen Brussel en de Sambre. Van Neerwinden (aan den spoorlijn Luik Leuven) is 't Oosten tot Malplaquet (even over de Belgische grens) in 't Westen, een afstand van 55 K.M., en van W aterloo in 't Noorden tot Charleroi in 't Zuiden, 35 K.M., zijn hier op een gebied niet grooter dan de provincie Utrecht sedert 1674 niet minder dan 13 veldslagen geleverd, ongerekend de kleinere gevechten; namelijk: Seneffe (1.674), Fleurus (1690), Steenkerken (1692), Neerwinden (1693), Ramillies (1706), Mal plaquet (1709), Jemappes (1792), Neer winden (1793), Fleurus (1794), Ligny Quatre-Bras en Waterloo (alle 1815) en Charleroi (1914). Niet ver erbuiten vieleni de slagen van Oudenaarden (1708), De- nain (1712), Fontenoy (1745) en Rau- coux (1746). „N. R. Ct." Brand. Omtrent den noodlottigen brand te Asten meldt men aan de ,,'s Hert. Crt." Woensdagmorgen omstreeks 3 uur ont stond er brand in de woning van A. Zeegers, welke herberg en winkelnering uitoefent. Daar allen boven sliepen en 'de brand hoven moet ontstaan zijn, moes ten de bewoners in nachtkleeren vluchten. Een der zoons is uit het zoldervenster moeten springen, daar de uitgang en de trap reeds in vlam stond. De vrouw des huizes, welke beneden was geweest, schijnt wederom in haar zorg voor de kinderen en om nog wat geld uit het huis te halen, naar boven te zijn gieloopen, waardoor zij den doou in de vlammen heeft gevonden. Daar men eerst van meéning was, dat zij uit was, doch maar niets van haar zag, begon men slechte vermoedens te krijgen en vond later het grootendeels verkoolde lijk op zolder, nabij het' raam liggen. Diep treurigen aanblik voor de kinderen en aohtgenoot, hunne moeder zoo te zien omgekomen en wegdragen. PEKING, 28 Aug. Te Lai Tsjaffau zijn twee Japansche kruisers aangekomen tot het ontschepen van troepen. TOKIO, 28 Aug. De New York Herald meldt, dat Japan een expeditie-leger van een half millioen man zal uitrusten. ST. PETERSBURG. (IlbL) 28 Aug. De St. P. Telegraafagentuur meldtOnze troe pen namen de vesting Koningsbergen en drijven de voorposten van het ^.garnizoen voor zich uit. Genieid wordt, dat de Rus sische troepen tal van overgangen over de rivier Alle tusschen de Weichsel en de Dnjester bezet hebben. De Russische troepen hebben 26 Ang. een overwinning behaald bij Thomakhot en Monastyzygska. ANTWERPEN, 28 Aug. Het garnizoen van Rijssel, sterk 50000 man, heeft de stad verlaten, om zich biji 't Fransche le ger Ae Maubeuge te voegen, zoodat de hoofdstad van het Fransche Noorderdepat- tement een open stad wordt. De versterkingen waren verouderd en gedeeltelijk .afgebroken. Men heeft de be volking een bombardement: wikten spa ren. De burgemeester had bereids per ma nifest de bevolking aangemaand zich kalm te houden wanneer de Duiitschers straks de stad zouden hinnenrukken. De prefect van het departement is naar Duinkerken vertrokken. De politie berust nu bij den burgemeester. GENT, 28 Aug. Het Fransche leger dat langs de Sambre en de Maa.s stond, tus schen Namen en Mezières, heeft zich te ruggetrokken naar ten Z.O. van Mau beuge en Mezières, en Buisson. Het legér had d© laatste' dagen een tweeden tegen aanval tegen de Duitsche troepen in de Ardennen beproefd, doch deze was niet gelukt. De Franse hen verlegden hun hoofd kwartier' meer zuidelijk tusschen Epinail en Belfort. In verband hiermee heeft het eerste Diuitsche legercorps zijn hoofdkwar tier naar Avesnes verlegd, met veitbin- dingslijm naar 'Kanrerijk. ANTWERPEN, 28 Aug. (Off.) Er wordt op gewezen dat de uitvallen der Belgen uit Antwerpen niet ten doel hebben om Brussel te heroveren, en dat eï geen sprake is van een nederlaag door de Bel gen geleden. Dit is alleen om de Duit- schers in het Noorden van België bezig te houden. ANTWERPEN, 28 Aug. De Belgen heb ben Mechelen wederom beziet!. LONDEN, 28 Aug. De Duitsche hulp kruiser „Kaiser Wilhelm der Grosse" is door een Engelsche boot tot zinken ge bracht. Het schip was 14000 ton groot en had 10 kanonnen aan boord. PARIJS, 28 Aug, Een communiqué zegt, dat de gebeurtenissen te Longwy ver warring en wijziging hebben gebracht in de maatregelen genomen met het oog! op de ontwikkeling van de latere krijgs operaties. LONDEN, 28 Aug. De Oostenrijkers heb ben de Sandsjak Novibazar ontruimd. ANTWERPEN, 28 Aug. De Koning van Engeland heeft aan den Koning van Bel gië een telegram gezonden, waarin hij zegt: Ik ben ontsteld door het bericht van het gevaar dat gij hebt geloopen door het werpen van bommen. Ik Tioop dat de 'Koningin en de kinderen geen letsel hebben bekomen en bewonder de schoone wapenfeiten van uw dapper le ger. LONDEN, 28 Aug, De Deensche Stoom trawler „Skili Togeti" van Grymsh'y naar IJsland is in de Noordzee op een mijn geloopen en gezonken. 13 leden van de bemanning werden gered, 4 vermist. Het Noorsche s.s. „Godfried" is even eens op een mijn geloopen en gezonken. 4 man„ gered, 8 vermist. LONDEN, 28 Aug. Twee Engelsche traw lers en het Deensche s.s. „Ena" zijn op Duitsche mijnen in de Noordzee geloo pen op 'de koopVaardijroute naar New castle. 5 dooden, 11 gewonden. De equi page van de „Ena" is door een Engel sche torpedoboot gered. ANTWERPEN, 28 Aug. De Duitschers zijn door de Belgen te Mechelen terug geslagen en naar Leuven gevlucht. De daar aanwezige Duitsche troepen zagen de kameraden voor vreemde troepen aan en beschoten hen. In woede ontstoken wreekten de aangevallenen zich op: de bevolking en vernielden zij de stad. (Van een vluchteling uit Leuven ver namen wij hedennacht, dat deze stad op| verschillende plaatsen in brand staat. Red. „De Zeeuw"). BERLIJN, 28 Aug. Er is een overzicht gepubliceerd van de Duitsche successen van de laatste dagen. Met name wordt genoemd een overwinning op! de Engel sche troepen bij Maubeuge ten Z.-W. van die plaats na een omsingeling. Het ge deelte van België, dat door de Duitscihe troepen is bezet zou worden bewaakt op last van den Keizer door den gemobi- liseerden landstorm, waardoor de andere troepen naar het Zuidelijk front opl de Fransche grens kunnen gaan. Het ynder Duitsch beheer komende Belgische gebied zou worden dienstbaar gemaakt aan al lerlei behoeften van het leger om daar mede de Duitschers te ontlasten. IJMUIDEN, 28 Aug. Door het Ned. s.s. „Pluto", komende van Edinburg, werden aangebracht 30 Nederlanders, n.l. 19 man va.11 de Duitsche loggers A E 78, A. E. 100 en O. B. 33, welke loggers door de En- gelschen tot zinken waren gebracht; en 11 mannen, die in Engeland werkzaam waren. Men had gezien hoe de Duitscihe logger P. G. 19 in den grond werd ge boord. Het lot tier bemanning is onbe kend. LONDEN, 28 Aug. Uit St. Peters- burg is bericht ontvangen, dat de Russen in Galiciië tot Lem- berg zijn getrokken. De opmarsch heeft plaats over een uitgestrekt front. Men trekt ongehinderd het district bin nen. Het hoofdleger der Oostenrijkers heeft vergeefs gepoogd de voorwaarts dringen de Russen tegen te houden. De Duitscihe troepen in Oost-Pruisen trekken inder haast Itterug. PARIJS, 27 Aug. Generaal Gallier is: tot militairen gouverneur van Parijs be noemd, ter vervanging van generaal Mi chel. PARIJS, 27 Aug. In het Noorden is de Fransch-Engelsche linie een weinig te ruggetrokken. BERLIJN, 27 Aug. Een ambtelijk Wolff- berieht meldt, dat de kleine kruiser „Mag deburg" bij het optreden in de Finscihe Golf nabij het eiland Odensholm bijl ne velig weer aan den grond is geraakt. Het verieenen van hulp was, door den mist onmogelijk. Daar het niet gelukte het schip vlot te krijgen en de Russen met een aanval dreigden, besloot men het schip in de lucht te laten vliegen, zoodat het een eervollen ondergang had. Onder het vijandelijk vuur werd door de torpedoboot V 26 een deel der beman ning gered. De verliezen zijn nog niet bekend. Tot nog toe zijn 17 dooden ge vonden en 21 gewonden, terwijl 85 der opvarenden, w.o. de commandant van de „Magdeburg" vermist worden. De gered den zullen heden in Duitsche haven aan komen. Ger. Gemeentel. Beroepen te Amsterdam, A. Makkenze te Bruinisse. (Verbeterd bericht). H.H. Berichtgevers. Berichten om trent herkiezingen van Wethouders nemen we niet op, wèl de "uitslagen van de nieuwe Wethoudersverkiezingen. Red. VlisSingen, 27 Aug. 1914. Bij de gisteren gehouden groente-, fruit en eierenveiling werden de volgende prij zen besteed: Zuring 2 a 4 ct., postelein 13 a 20 ct., suikerboonen 31 a 69 ct., snijboonen 39 a 95 ct., princesseboonen 53 a 76 ct., kropsla 17 a 35 ct., andijvie 21 a 35 ct., alles per mand; uien 2a 3 ct., peen IV2 a 4 ct., selderie 1 a 2 ct., rapen IV2 a 2 ct., pie terselie 1 a IV2 ct„ kroten I1/2 a 2 ct., rammenas 1 a 2 ct., prei 5V2 a 61/2 ct., alles per bos; witte kool 3 a 4 ct., bloem kool 3 a 12 ct., sa.voye kool 2 a 7 ct., roode kool 31/2 a 41/2 ct., komkommers 1 a li/2 ct., meloenen 6V2 a I8V2 ct., perziken IV2 a 2 ct., vijgen 1 a IV2 ct., alles per stuk; aardappelen f2,02 a f2,24, poters fl,26 a fl,30, uien f3,56, clapp's favorite f4,56 a f6,96, jutteperen f6,12 a f 6,40, Groninger bergamotten f 4,60, kraaipexen f2,92, bloedperen f3, schar lakenperen f 4,08, Yellow transparant f 2,72, Keizer Alexander f '2,84, Codlin Kes wick f3,24, kattebollen f3, hordaanappe- len f4,04, Bismarck-appelen f3,32, blom- zoet f3,72 a, f3,88, alles per II.L.Augur ken 14 a 20 ct., eierpruimen 50 ct. a f 1,06, beiden per 100 stukseierea f 1 per 25 stuks; tomaten 71/2 al let. per K.G. AMSTERDAM, 27 Aug. Aardappelen, aardappelenprijzen waren heden: Andjjker muizen groot per mud f 0.a Andijker muizen klein 0. Andijker blauwen 1.70 Bonten 0. Rad Star 0. Langedijker blauwe 0. Friesche blauwen 1.80 Friesche borgers 1.30 Friesche bonte 2.— Schoolmeesters 2.— Hillegommer eigenheimers 2.50 Kralen 1.70 Zeeuwsche bonten 1.40 blauwen 1.40 eigenh. 1.20 Zeeuwsche bravo's 0. Westlandsche ronden 0. Westlandsche muizen 0. Rijper muizen 0. Noord Holl. muizen IJpolder eigenheimers Drentsche eigenheimers Noord-Hollandsche dito Zand dito Aanvoer 7 ladingen. I 0. I 0. 0. De 0.— 0.— 1.90 0.— 0.— 0.— 2. 1.50 2.10 2.50 3.40 3.— 1.90 1.90 1.60 0.— 0.~ 0. - 0 0.— 1.60 0.— 0- 0.—

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1914 | | pagina 3