Binnenland. Zuid-Bevelandsche Brieven. Uit de Provincie. Kerknieuws. Onderwijs. Predikbeurten. Rechtszaken. De uitval der Belgische troepen uit Antwerpen houdt verscheidene Duitsche divisies van de hoofdmacht af. Engeland, Frankrijk en België. Dat begint te spannen. Uit absoluut betrouwbare bron «verneemt men, dat in België de ontstemming tengevolge van de nalatigheid van Frankrijk en Engeland om België hulp te brengen toeneemt. Frankrijk had insgelijks meer van En geland verwacht. De „Westminster Gazette" verontschul digt Engeland met de bewering, dat het reeds de handen vol heeft ,om de zee open te houden, wat hetzelfde beteekent voor Frankrijk, of het de hulp van vier tot vijf legerkorpsen heeft. In- en uitvoer. Uit Oldambt meldt men d.d. 25 Aug. aan het „N. v. h. N.: Iemand uit Oldambt, die zich herhaalde lijk te Nieuwe Schans had overtuigd van den drukken uitvoer, van vee, spek enz. naar Ihiitschland, heeft daarop de aan dacht gevestigd van een Tweede-Kamerlid, omdat velen alhier en ook elders in de provincie Groningen zich bezorgd maken, dal te veel Wordt uitgevoerd en straks hier gebrek komt, en Vleesch en spek alleen tegen zeer hooge prijzen zijn tij krijgen. Bedoeld Tweede-Kamerlid heeft het aan hem gerichte schrijfven doorgej zonden aan den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel en mr. Treub ant woordde „Ingesloten ontvangt u het schrijven van den heerterug. U zoudt mij ge noegen doen met hem te antwoorden, dat het aan de Regeering bekend is, dat ver schillende land- en tuinbouwproducten, alsook vee, varkens enz., worden naar Duitschland, .maar ook naar Engeland en België, en dat ier op' 'Wordt toegezien dat er voor het binnenlandsch verbruik genoeg overblijft. Ge zoudt hem er ver der op kunnen wijzen, dat zulk een uit voer volstrekt noodzakelijk is; dat daar mede invoer yan producten, ,waaraan ons land groote behoefte heeft, inzonderheid aan steenkolen en graan, wordt mogelijk gemaakt en dat als die invoer niet ge schiedde, de werkloosheid met. al haar gevolgen nog veel grooter zou worden, dan toch reeds het geval zijn zal." S.S. Vrijbiljetten zullen, met het oog op het drukke reizigersvervoer des Zondags niet geldig zijn. In uniform op den kansel. Naar aanleiding van het artikeltje „Een malle vertooning" van den „Poortwach ter" in „Fr. iKerkbl.", dat dezer dagen door ons werd overgenomen, en waarin de schrijver het afkeurt dat ,Ds. J. Barbas in uniform een godsdienstoefening voor militairen te Scheveningen in de Nied.! Herv.' Kerk aldaar geleid heeft, schrijft de heer M. Beudeker, van ^Wormerveer, ons het volgende: Ik kan me niet begrijpen hoe „Poort wachter" tot een dergelijk schrijven komt. Stel u voor: Onder degenen, die zijn opgekomen om ons land te helpen ver- 'dedigen, behoort o.a. de predikant Ds. J. Barbas, die reserve le luitenant is. Deze is als zoodanig natuurlijk in uniform ge kleed. Zijn gekleede jas en hooge hoed Zullen wel in Hengelo (G.) achtergebleven zijn. Waar deze predikant zich geroepen gevoelde in een dienst uitsluitend voor militairen op te treden, kon ,toch niet van hem gevergd worden, dat hij eerst zijn preekjas uit Hengelo moest laten komen of bij onmogelijkheid om die bij zich te dragen dan maar niet in den dienst des Woords voor te gaan. Mij dunkt, dat hier een woord van hulde toekomt aan Ds. Barbas, die maar niet dacht: „ik ben hier nu soldaat en -zal dus maar niets meer doen dan mijn 'eerste plicht eischt", imaar die, al was het in een uniform, zich het Evangelie van Christus niet schaamde, maar zich gedrongen ge voelde om dit aan collega's en minderen te brengen. In denk dat als Paulus in deze dagen geleefd had, „Poortwachter" zich ook wel aan hem 'geërgerd zou kunnen hebben. Want Paulus zou waarschijnlijk een sol datenpak gehuurd hebben, om zoodoende te gemakkelijker de harten der soldateri te kunnen winnen. Paulus wilde 'toch' „allen alles" zijn. Het was zeer geluk kig, dat H. M, er getuige van was, dat een soldaat aan soldaten in 'den dienst van het Woord voorging. 1) Zouden we in deze dagen, nu zooveel van onze mannen geëischt wordt, niet voorzichtiger doen, met meer te /waar- deeren wat op dit gebied geschiedt en ons wachten van zoo iets te noemen: „een malle vertooning"? Met hetzelfde recht zou men het schrijven van „Poortwach ter" kunnen noemen: een zeer gezocht*} vitterij. 1) Wij mengen ons in deze quaestie niet, vooral niet nu H. M er bp gehaald wordtdoch het berispelijke schijnt ons alleen hierin te liggen dat in deze samenkomst van de gemeente des Heeren niet een predikant maar „een soldaat in den Dienst de Woords voorging. Red. Z.) Minister Bosboom. De „Soldatenoourant"* schrijft: Voor onzen minister van oorlog, ge- neraal-majoor Bosboom, is het nu zeer inspannende tijd. Zijn Excellentie is schier dag yn nacht in touw met de tallooze gewichtige zaken, die te regelen en af te doen zijn. Maar juist thans, nu de tijden ernstig zijn en de iNederlandsche weermacht onder de wapenen staat, blijkt hoezeer onze minister 'van oorlog zijn departement beheerscht. Minister Bos boom geeft daarbij anderen, door zijn kalme, rustige, zelfbewuste houding zoo'n uitnemend voorbeeld. Tusschen al zijn gewichtige bezigheden door weet de mi nister tijd te vinden om naar anderen te luisteren, die in het belang van de troe pen en de schepelingen iets meenen te kunnen doen. R. Bloembergen Ezn. f Te 'sGravenhage is op ruim 69-jarigen leeftijd overleden de heer R. Bloember gen Ezn., lid van de Eerste Kamer der Sta ten-Generaal. De thans ontslapene, die tot de liberale partij behoorde, was ge durende eenige jaren lid van de Pro vinciale Staten van Friesland, die hem in 1907 naar de Eerste Kamer afvaardigden. De heer Bloembergen was te Leeuwarden geboren, waar hij sedert 1861 werkzaam was op het bankierskantoor A. Bloem bergen en Zonen, waarvan hij laatstelijk gedelegeerd commissaris was. {Vrij vervoer verlof-soldaten Naar „De Tijd" verneemt is men aan het departement van oorlog druk bezig om de maatregelen voor te bereiden, die noodig zijn, om (jen miliciens en land- weerlieden, die prijs stellen op het een of tweemaal 24 uur verlof, ook vrij ver voer op de spoorwegen te verzekeren, voor zoover zij in de kosten niet zelf kunnen voorzien. i Idenburg. GouverneUr-Generaal Idenburg is vol gens de „Deli Crt." lijdende aan Lam- pongsche koorts, die hij heeft opgedaan in Telok Belong. Ds. A. S. Talma. Naar wij uit de beste bron vernemen is het bericht onjuist, dat de oud-Minister Talma als veldprediker zal optreden. Wel zal hij nu en dan voor de militairen een godsdienstoefening leiden, wat natuurlijk heel iets anders is. We gelooven dat de gene, die het foutieve bericht het eerst in de wereld zond, er niet aan gedacht heeft, dat een veldprediker in staat moet zijn zoo noodig de snelste bewegingen van het leger mede te maken; hij moet dus een uitstekend ruiter of fietsrijder zijn. En welke onschatbare qualiteiten deze oud-Minister ook bezit, de paardrijkunst of fietskunst is hij, naar we vernemen, niet deelachtig. (Vad.) De zilverbons. Naar wij vernomen zijn maatregelen ge troffen, dat de zilverbons van vijf gul den, welke terugvloeien in de rijkskas sen, niet zonder noodzaak weder worden uitgegeven. Mede zal er voor worden zorg gedragen, dat de zilverbons, welke door hun formaat aan spoedige slijtage en ver vuiling onderhevig zijn, worden ingetrok ken, zoodra zij voor verdere circulatie ongeschikt blijken. Zedelijke gevaren. Men schrijft uit Den Haag aan de „Msb." Daar zijn er, die de zielzorgers en de presidenten van militaire vereenigingeinl van overdrijving verdenken, waaneer de ze de zedelijke gevaren schilderen, waar aan de manschappen in vreemde garni zoenen bloot staan. Overdreven zij slechts. De laatste weken hebben het echter hier in Pen Haag 'wel anders uitgewezen. Groo te contingenten hebben hier hun verblijf gehad. Thans zijn een kleine tweehonderd man onder medische behandeling. Nader aanduiden is wel onnoodig. De talrijkheid, en driestheid van het lichte volkje is hieï buitengewoon. Maar zou het in andere groote steden ook /niet droevig gestel^ zijn Ongetwijfeld hebben de pfficieren te genover de zedelijke gevaren een opvoe dende taak, die w© hun gaarne nog eens aanbevelen. Helaas zijn er onder de su perieuren, Goddank zijn het uitzonderin gen, die van hun taak zoo weinig ver staan, dat zij! hun minderen in het kwaad voorgaan. Zoo werden er, bij een der veel en veel te weinige „invallen'-', in een ver dacht perceel door de politie, niet alleen minderen aangetroffen maar zelfs enkele officieren in uniform. Een en ander moge het legerbestuur aansporen zooveel het maar kan, te waken tegen moreele inzin king van den troep. Onze Koningin wenscht, dat haar ver jaardag stil zal voorbijgaan. De vlaggen moeten zelfs binnen blijven. Een schoone gedachte is het dien gedenkdag nu te be stemmen tot een algemeenen bedag. Een bededag voor het behoud van den vrede, voor afwending van allerlei kwaad, maar ook voor onze Koningin, die zulk een zware taak heeft in deze moeilijke da gen. En dan ook voor degenen, die haar in de regeering terzijde staan of bij le ger en vloot haar plaats innemen. Van dien dag kan voor ons land en volk een zegen van den Heere afdalen, een zeer zeker geheel verbeurden zegen, maar die evenwel een rijken zegen zijn kan. Op Zuid-Beveland zal het geen moeite geven om den geheelen dag af te zon deren tot het gebed. Immers algemeen werd omstreeks dezen tijd een dag en nog wel een Zaterdag het werk gestaakt om „de Goesche Markt". Wat men om de kermis jaren, geslachten aaneen heeft gedaan, zal men nu te eer en te meer willen doen om in deze tijden van groo- ten nood samen 's Heeren aangezicht te zoeken in ootmoedig smeekgebed voor het huis onzer Vorstin en het lieve Va derland. Daar, waar men geen predikant of voorganger krijgen kan, leze men één van die kostelijke boetpredikaties uit vroe gere jaren van strijd, gewijzigd naar de tijdsomstandigheden. En storte de Heere dan den geest der genade en des ge- beds over ons allen hier op Zuid-Beve land uit i Al schrijvende dacht ik aan de woor den der Schrift: Eer zij roepen zal ik antwoorden. Vat toch is het geval. Vele fabrie ken, die de suikerpeeën moeten verwer ken, 'hebben geen steenkolen genoeg om dit werk af te doen. We zijn nu nog ruim een maand af van 'het begin van het rooien en de nood was er Bus nog niet en ziet nu mogen er weer steen kolen uit Duitschland komen en ook En geland laat uitvoer naar ons land toe. Degenen, die reeds begonnen te vree zen, zullen nu wel beschaamd zijn en menig dankoffer (ook voor de arme Bel gen) zal op den aanstaanden bededag. Maandag 31 Augustus, in de kerkezakjes gevonden worden. Er is gelukkig nog heel wat geld en degenen, die liet nu weggeven voor de vele nooden, ook de geestelijke nooden der militairen, maken, dat dit hun bezit hun niet kan ontnomen worden. Welke heerlijke beloften heeft de Heere ook niet in Zijn Woord voor degenen, die gewil lig, blijmoedig, overvloedig geven. Men haalt daardoor ook een zegen bin nen voor zijn nageslacht. Algemeen is men van meening. dat de oorlog lang duren zal, zij het dan kort in vergelijking met onzen tachtig jarigen oorlog. Gelukkig ,is er nu geen overwegend bezwaar meer, dat de verschillende mili tairen om beurten eens een nachtje of twee thuiskomen. Het is nu bijna 4 we ken geleden, dat de mobilisatie plaats had, zoodat ieder betrekkelijk spoedig vtouw en kinderen, ouders en vrienden kan weerzien. Men moet wel y?eer weg, maar men kan thuis een en ander re gelen, zien, dat de Heere ook bij afwe zigheid zorgt en zoo gemoedigd weer heentrekken naar de grenzen, naar fort of garnizoen of waar men elders is ge legerd om voor de veiligheid des lands te waken. Voor de scholen loopen de vacanties ten einde. 1 September zal overal weer de schoolarbeid worden of zijn begon nen. De mobilisatie brengt allicht hier en daar wat moeite, maar hoe groot deze is, kan ik moeilijk mededeelen, daar mij de noodige gegevens ontbreken. Naar de beste oplossing moet steeds gezocht worden. Mogelijk vinden nu allen, die nog zonder betrekking waren onder de onderwijzers en onderwijzeressen werk en loon. Besmettelijke ziekten. In de week van 19 tot en met 25 Augustus kwamen hier ter kennis van den oantralen gezondheidsraad 1 geval van dip'thesritis te Heinkenszand en 1 geval dier- ziekte te Kloetinge. Middelburg. Dinsdag a.s. des namiddags te twee uur houdt de gemeenteraad al hier een vergadering, waarin behalve no tulen en ingekomen stukken aan de orde zijn de volgende punten Benoeming Van een wethouder wegens periodieke aftreding van den heer mr. J. 'J. Heijse; benoeming van een tijdelijk leeraar in de Oude Talen en Oude Ge schiedenis aan het Gymnasium; idem van een onderwijzeres in nuttige handwer ken aan school I; opmaten van een voor dracht ter benoeming van zetters; be noeming van een stembureau voor de verkiezing 'van leden van de Kamer van Koophandel en Fabrieken; verzoek Open bare Leeszaal en Bibliotheek om een ont smettingsoven voor boetenbegrootinge.a Godshuizen en Burgerlijk Armbestuur voor 1915; voorloopige vaststelling gemeente- rekening 1913beschikbaarstelling school lokalen aan veieeniging „Normaallessen te Middelburg"; verzoek om subsidie van de veieeniging „Het Nederlandsch Regi stratiebureau"; 'voorstel inzake regeling van de salarissen van leeraren aan het gymnasium. Aan 'de stukken voor den raad is het volgende ontleend B. en W. stellen voor afwijzend te be schikken Op het verzoek van het registra tiebureau om aansluiting. Zij meenen dat het tegenwoordige regis tratuurstel- sel, zooals dat in de gemeenteadmini stratie hier ter slede gevolgd wordt, geene aanleiding tot moeilijkheden geeft en als voldoende kan worden beschouwd. Op 'do voordracht voor onderwijzeres in 'de nuttige handwerken aan school I komen Voor de dames C. M. L. Hack en J. A. Oldeman alhier en M. F. Klaassen te "Kattendijke. Ten opzichte van de ingekomen adres sen inzake den gemeent^reinigingsdienst, welke wij reeds vermeld hebben, stel len B. en W. voor adressanten te be richten 'dat bij het nemen van een besluit betrelïende de verdere exploitatie der ge meentereiniging mede zal worden over wogen in hoeverre aan hunne wenschen kan worden tegemoet gekomen. In verband met het bezwaar van Ged. Staten om hunne goedkeuring te hechten aan het besluit om kosteloos lokalen aan de Veieeniging Normaallessen af te staan, stellen B. en W. voor bedoeld besluit zoo te wijzigen, dat een vergoeding van f 20 voor het gebruik zal worden gevraard. Voor de benoeming van een tijdelijk leeraar 'in de oude talen stellen B. en W,. voor den doctorandus in do classie- ke letteren den heer C. M. Buizen te Amsterdam. Ten slotte srellen li. en W,. Voor, om met 1 September de tijdelijke leeraar dr. H. A. W. van der Vecht een vaste aanstel ling te geven als leeraar in het Xoder- landsche en de geschiedenis, op een jaar wedde van f 2400 en de salarissen van den conrector en de leeraren in de oude ta len te verhoogen met f 100 onder voor waarden dat zij zoo noodig ook de oude geschiedenis jn de eerste klasse onder wijzen. Bij de uitbetaling van vergoeding aan hen, die inkwartiering hebben gehad, hebben verschillenden slechts de kwitantie voor voldaan geteekend, doch het geld niet aangenomen, met de be doeling, dat dit aan het Steuncomité zal worden afgedragen. Op die wijze is aan het Comité reeds f58.20 uitgekeerd, ter wijl velschillende andere personen, die het geld wél in ontvangst namen, hebben toegezegd, het zelf aan het comité te zullen toezenden. Goes. Het bestuur van de vereeniging „Handelsbelangen" alhier besloot tot het onttrekken aan de circulatie van de door deze vereeniging uitgegeven bons van f 1 én f0.25. Bij de aan het publiek bekende adressen kunnen deze bons tot elk be- d r agingewisseld worden. Deze maatregel is genomen wijl er thans een voldoende voorraad zilverbons in omloop is. Het vlaggen op 31 Augus tus. Wij brengen aan de burgerij in her innering, <d|a.t het uitsteken van vlaggen op den 31sten Augustus a.s. niet zou stronken met de wenschen van Hare Ma jesteit de Koningin, en dat dientengevolge het uitsteken daarvan op de openbare ge bouwen achterwege zal blijven. Gisteravond te half zeven uur weer klonk langstig hulpgeschrei langs de Ka le. Een knaap, het 9jarig zoontje van den lieer M. C. J. Moens, was a.l spelende aan de Turfkade den kant genaderd em had het ongeluk in het water te val len. Zekere Oldenhof, die aanstonds kwam toesnellen, bedacht zich geen oogen- iblik, doch begaf zich terstond te water, en, geholpen door een paar jongens die met een roeiboot naderbij kwamen, ge lukte het hem den jongen behouden op het droge te brengen, zoodat dit ongeval, dat een massa volks op de been bracht, een gunstigen afloop had. Goes en de oorlog. Heden morgen ongeveer half tien is boven onze stad een vliegmachine gezien en gehoord. En geen kinderspeelgoed't Was een twee dekker, Vermoedelijk van onzen koenen van Steijn, die snel verdween in de lichting(Onze censor schrapte den naam). Met een kijker was een aan het toe stel bevestigde oranjewimpel duidelijk te onderkennen. Ovezand. De goudsmid W. uit Goes kwam gistermiddag mei paard en rijiluig naai- deze gemeente. Kort bij de kom der gemeente viel het paard eensklaps dood voor het rijtuig neer. Aan het rijtuigje kwam eenige averij. Persoonlijke ongeval len kwamen niet voor. Kapelle. Donderdag vergaderde onder voorzitterschap van den burgemeester de raad der geuieente. Tegenwoordig alle le den, behalve de heer Wisse, die mot kennisgeving afwezig was. Onder de mededeel ing, welke door den voorzitter werden gedaan, kwam o.m. voor, dat de rioleering in de Weststraat was gegund aan J. J. Dronkers te Ka pelle voor f540 en te Biezelinge aan A. "Wi. van 'tVeer voor f 101. Hel schoon maken der school was gegund aan Joz. Lanse voor f 75. Onderhoud school aan A. iWi. van 'tVeer voor f136. Het derde perceel waarvan de laagste inschrijver is Wi. Bierens, groot f 184, wordt aange houden 'met hel oog'op de tijdsomstandig heden. De voorzitter stelt voor uit dit bedrag de onkosten te bestrijden voor het aanbrengen van een omheining voor de ziekenzaal bij den veldwachter. De heer Bierens zal geraadpleegd, wat hiervoor de kosten zouden zijn. Het 4de perceel, schilderwerk, was gegund aan W. van 'it Veer voor f 50.50 het vijfde voor f 56.50 aan dezelfde. Aangeboden werd de gemeenterekening over 1913. Het batig saldo was op 30 Juni vastgesteld en bedroeg f59.69. De voorzitter deelt mede, dat na in gewonnen advies, hoe het beste te han delen om een vlugge toezegging van de rijkssubsidie voor het huis va:r H. Blok. namens de gemeenteraad een schrijven was gericht aan Ged. Staten. De Ged. Staten hadden hierop een schrijven ge zonden aan den minister van Binnenland- sche Zaken, waarvan het antwoord op heden den raad nog niet had bereikt. De rekening van het B. A. over 1913 gaf weer, dat er was ontvangen f 1124.51 en uitgegeven f 8006.35, zoodat een ba tig saldo op 31 Juni werd bevonden groot f3118.16. De heeren Ganseman en Rottier ver klaarden deze rekening in orcle te heb- iDen bevonden. Een circulaire, waarin wordt gewaar schuwd tegen de Bioscopen voor de jeugd, wordt voor kennisgeving aangenomen, na dat de voorzitter zijn sympathie betuigde voor de vereeniging, welke deze circulaire zond. Hij merkte hierbij op, dat ons klein dorpje van dergelijke bioscopen weinig hinder heeft. Op de voordracht voor zetter der ge meente worden door stemming aangewe zen Jacob van Mails, als eerste, Jaco bus Staal, als tweede, H. Slabbekoorn als derde en Jan Zuidweg als vierde lid. De voordracht zal aan den commis saris der Koningin worden toegezonden. Da oninbare post van hoofdelijken om slag, ontstaan door verhuizingen enz., be draagt f 190.33. Tenslotte worden de- noemd in do commissie voor bezwaar schrift tegen den aanslag van den hoof delijken omslag de heeren C. D. Vereeie J. Rottier, en S. Wisse. Den laatste zal hiervan kennis gegeven worden, terwijl de heide eersten hun benoeming aanna men. Bij de rondvraag wordt nog even de nieuw te leggen straatweg aangeroerd, waarop door den voorz. een brief van den liee F. Dujjfnh ruwer wordt voorgele zen, waarbij deze omschrijft dat de stee- nen thans niet verkrijgbaar zijn. Met dem voorz. 'zijn dan ook alle raadsleden hei eens, om te wachten met het leggen der straat tot een volgenden zomer. Ook met die rioleering is nog geen aanvang ge maakt wegens de tijdsomstandigheden. De raad der gemeente wordt, tegen a.s. Dinsdag bijeengeroepen tot herkiezing van een Wethouder wegens periodieke aftre ding van den heer W. Slabbekoorn. De vergadering die ongeveer 2 uur aan ving eindigde om kwart voor vier. lerseke. Gisteravond kwamen hier eenige heeren samen tot oprichting van een steuncomité met het .oog op de werke loosheid enz., ontstaan uit de crisis. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Krimpen a. Ti. Lek, G. van Montfrans te Kerkwijk. Geslaagd voor de acte Hoogduitsch l.o. de heer L. A. F. le Mat te Neu zen. Geslaagd te Breda voor de hoofd act© de heer I. D. Verhage te Vlassin- gen. op Zuid- en Noord-Bevaland. op Zondag 30 Augustus. NED. HERV. KERK. Baarland. 9 en 2 u. ds. Meloen. Biezelinge, 9.30 en 2 u. ds. v. d. Bergen. Borssele, 9.30 en 2 u. ds. Elenbaas. Cats. 9 en 2 u. ds. Moerman. Colijnsplaat, vm. en nam. ds. Feykes. Cortgene, 9 en 2 u. ds. Lijsen. Ellewoutsdijk, vm. en nm. ds. Bins. '6 Gravenpolder, vm. en nm. ds. Gerretsen. Hansweert, 9.30 en 2 u. dhr. Lensvell. Hednkemszand, vm. en nam. ds. Warners. 'sH. Abtskerke, vm. en nam. ds. v. d. Plassche. 'sH. Arendskerke, 9 en 2 u. ds. de Voogd. 'sH. Hendrikskinderen, vm. en nam. ds. Steenkamer. 's Heerenhoek, 2 u. ds. Buinink. Hoedekenskarke, 9.30 en 2 u. ds. v. Essen, lerseke, 9.30 en 2 u. ds. Kijne. Kamperland, vm. en nm. ds. Van Veen. Kapelle, 9.30 en 2 u. ds. Schmidt. Kattendijke, vm. en nam. ds. Andreae. Kloetinge, 9 en 2 u. ds. Meloen. Krabbendijke, 9 en 2 u. ds. Muller. Kruiningen, vm. en nam. ds. Willemsen. Nieuwdorp (bewaarschool), 9.15 u. ds. Buinink. Nisse, vm. en nam. ds. Pont. Oudelande, 9.30 en 2 u. ds. Kloek. Ovezand, 9 en 2 u. ds. v. d. Waal (vm. bed. H.A., nam. dankz.) Maandag 7 urn' ds. v. d. Waal. Rilland-Bath, 9 en 2 u. ds. Visser. Schore, 9.30 en 2 u. ds. Krijkamp. Waarde, 9.30 en 2 u. ds. E. V. J. Japchen. Wemeldinge, 9.30 en 2 u. ds. Drost Wissenkerke, 9 en 2 u. ds. v. d. Linde. Wilhelminadorp, vm. en nam. ds. Boisse- vain. Wolfertsdijk, 9 en 2 u. ds. Stegenga. Op Walcheren Middelburg, N. Kerk, vm. ds. Laurense. Aagtekerke, vm. en nam. ds. Seulijtn. Arnemuiden, vm. en nam. ds. Pott. (Nm. afscheidsrede.) Biggekerke, 9.30 en 2 u. ds. Schuunnans Stekhoven. Domburg, vm. en nam. ds. Koldewijln. Gapinge, vm. en nam. ds. Maas. Grijpskerke, vm. en nam. ds. van Selms, Kleverskerke, vm. en nam. ds. Semmelirik. Koudekerk©, 9.45 u. ds. Jonker, 2 u. ds. Postma, coll. voor Djailolo. Meliskerke, vm. en nam. ds. Siemelink. N. an St. Joosland, 9.30 u. ds. Tak, nam. geen dienst. Oostkapelle, vm. ds. S. IJbema, nam. ds. Laurense, av. ds. IJbema (voor de sol daten). Ritthem, 9.30 u. ds. Kiehl, nam. ds. Kiehl. Serooskerke, vm. en nam. ds. Muller. St. Laurens, vm. en nam. ds. v. 'tHof. Oost- en West-Souburg, 9.30 en 2 u. ds. Terneden. Veere, vm. en nam. ds. Weijland. Vrouwepolder, vm. en nam. ds. Kroese. Westkapelle, vm. en nam. ds. Reus. Zoutelande, 9.30 en 2 u. ds. de Wijk. 'tZand, 10 u. ds. Postma, 6 u. ds. Reus. Ger. Gemeente. Goes, 9.30, 2 en 6 u. leeskerk. Raad van Beroep. (Ongevallenverzekering) te Middelburg. In de Donderdag gehouden zitting van den raad van beroep had de uitspraak plaats in zake de plaatselijke commissie te Sas van Gent (partij van rechts wege J. H. G., aldaar), waarbij de be slissing der Bank werd vernietigd en aan G. werd toegekend een rente van f0,34V2 per werkdag.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1914 | | pagina 2