uit de raat, De luchtvaar! in den oorlog. \o. 279 Vrijdag 28 Augustus 1914 28e Jaargang ON, iwsche raars, ►aard, De Groote Oorlog. Vernissen, etc. Vlissingen. .AL VORM. !R OP AANVRAAG. Breskens. lamhout en »n m m e n, rSTIJFSEL 2 »B DUIJVIS. Wie volgt? Feuilleton. 1 zich bij voort- tte levering van kis voorheen. [eN Oost-Souburg. en de zakjes lij J.jBAAIJENS, fRAAGD Oostkapelle. \P ïiggekerke. 0 Idienst TTERDAM In plaatsen. 1914*). Toen 16 9,10, ond. 17 9,-10,30 tijd. 18 8,3011,— ater. 19 9,-11,— pnd. 20 laan. 21 10,12, Ins. 22 7,—12,— foen. 23 7,3011,— ond. 24 8,-11,— tijd. 25 8,30 11, ter. 26 8,30 11,— bnd. 27 laan 28 8,3012, |ins. 29 8,3012, /oen 30 9,10,30 achter den datum kzeehet tweede 1 Rotterdam. n voorbeeld voor ast durven wagen, pijn en hartzeer m, heilig man, een hijl is in Christus e den naam van van ongerechtig- in de groeve; en a volgde de kist een hart bleef on- ui uit Harderwijk, en brandend huis ij stierf voor mij", enburg beefde als was een groot ge- het kerkhof van weidde de handen eve uit, en zeidei >m: „Zalig zijn de [eere sterven; van ïvant hunne werken i Clementinus naar Leuvenum keerde zamen burgt: met ■pe gepeinzen, ter- oodsklokken zacht, hte over velden en IWWWWWW v99V092990t nabootsen, pleit valiteit, anders [loen. 21 Uitgave van de Naaml Venn. LUCTOR ET EMERGO gevestigd te Goes. Hoofdbureau te Goes: LANGE VORSTSTRAAT 219. Bureau te Middelburg: FIRMA F. P. PKUIJ L. BURG. Drukkers: Ocsterbaan Le Cointra - Goes. Dat gaat niet langer! Tallooze bileven hereiken ons dezer dagen met verzoeken om kostelooze toe zending van kranten aan Militaire Tehui zen, Leeszalen, enz. ten behoeve van onze militairen. Reeds gingen wij op enkele verzoe ken in, doch de stroom van aanvragen is te groot, om aan allen tegemoet te komen, hoe gaarne wij dit ook zouden doen. Juist in deze dagen worden van de bladen groote offers gevraagd, willen zij blijven voldoen aan de gestelde eisehen, m juist nu zijn de inkomsten, evenals dit in ieder ander bedrijf het geval is, aanzienlijk geringer. iWat nu te doen! Onze militairen moeten geholpen wor den. Allen die ver van huis en haard verwijderd zijn, ?ijri zeer verlangend niet alleen het oorlogsnieuws, maar ook het nieuws uit de provincie te lezen en niet alle ouders, familieleden of kennissen zijn ia de gelegenheid hun betrekkingen lec tuur te verschaffen. Laten de meergegoeden nu ook op dit terrein iets doen voor onze militairen. Gaarne zullen wij kleine èn grootere bedragen in ontvangst nemen, en ons heiasten met de verzending van bladen naar leesinrichtingen, die daarom ver zocht hebben. Voor fl.25 b.v. stelt men een Militair Tehuis of Vereenigingsgebouw in de gelegenheid gedurende drie maan den „De Zeeuw" te ontvangen, stel dat de mobilisatie nog zoo lang duurt, wat wij natuurlijk niet hopen. Het spreekt vanzelf, dat we ook ge ringere bijdragen gaarne tot dit doel zul len aanwenden. Draagt elkanders lakten Giften worden in „De Zeeuw" verant woord. Onze oproep vond weer gehoor. N. N. te Goes neemt een abonnement voor zijn rekening. 't Is bestemd voor onze soldaten te Westkapelle. Mr. P. D. te M. bekostigt een abonne ment ten. behoeve van de militairen te Semoskerke. Wie volgt? Niet gelukkig. De Duitsche vorstenhuizen, welker le den voor een deel aan den oorlog deel nemen, schijnt ramp op ramp te treffen. .Wij vernamen reeds van het sneuvelen van den vorst van Lippe, den hertog van Saksen Meiningen, den Duitsohen prins Ad(ibert. Thans verneemt men van Prins Luitpokl (Leopold) van Beijeren, .die Woensdag 'te Iierchtesgaden op: 13- jarigen leeftijd aan keelontsteking over leed. Hij was de oudste zoon van Kroon prins Ruprecht, en wijlen diens gemalin Marie Gabrielle van Beijeren, welke laat ste in 1912 ,te Florence stierf. Deze arme jongen was derhalve moederloos, terwijl zijn vader op het oorlogsveld was. Deze is namelijk opperbevelhebber yan het Duitsche Zuiderleger dat eenige dagen ge leden bij Mètz een groote overwinning op de Franschen behaalde en dezen naar de Vogeezen terugwierp. Voor dezen toekomstigen troonopvolger wel een tragisch einde van een jeugdig, Het nummer van Avia, dat 14 Aug. uitgekomen i s, bevat weer een opstel over bovenstaand onderwerp, en schrijft: „Dit is de tweede oorlog waar de lucht vaart ïn betrokken Wordt. De moderne luchtvaart, wel-te-verstaan. Die van het vliegtuig en het bestuurbare luchtschip. De Vrije ballon heeft 1870 en '71 reeds meegemaakt, wellicht ook een anderen krijg, Welke dan voor 't oogenblik' aan ons geheugen ontgaat. Bij' den Fransoh-Duit- schen oorlog, tijdens het beleg' van Parijs, steeg Wilfrid de 'Fonvieille herhaalde lijk met zijn ballon Egalité omhoog, om Erkenningen v.an de stelling der belege raars te doen. En op 25 November verliet hij ten laatste, met drie anderen, de be legerde 'stad, om vier uur later veilig hij! VERSCHIJNT ELKEN WERKDAG. Abonnementsprijs Per 3 maanden fr. p. post Losse nummers ƒ1.25 0.05 Prijs der Advertentiën 15 regels ƒ0.50, iedere regel meer 10 ct. 3-maal plaatsing wordt 2-maal berekend. Bij abonnement voordeelige voorwaarden. Familieberichten van 110 regels ƒ1. iedere regel meer 10 ct. misschien weinig vreugdevol leven. Zoo drukt Gods slaande hand gelijke lijk op vorsten en op volken. Zij er een open oog voor hetgeen Hij doet, en wordö" het profetisch woord vervuld„Wanneer uwe gerichten op aarde zijn, zoo lee- ren de inwoners der wereld gerechtigheid" (Jesaja 26:9). Oorlogsvoorspellingen. „H<et Handelsblad" brengt in herinne ring het bekende doch bij velen kwijt» geraakte boekje van „den ouden schaap herder Thomas", egn eenvoudig Geldersch- man, die reeds in 1872 de voorspelling! deed van een Europèescben wereldoorlog. De volgende bladzijde hier afgedrukt, doet zien, hoe goed deze man het gera den heeft. „In het Zuiden van Europa zullen drie volken met elkander handgemeen worden. Twee. daarvan hebben stam- genooten in het land der eersten; deze zijn of wanen zich onderdrukt te zijn. De verbittering tusschen Serviërs en Hongaren neemt van dag tot dag toe. Servië kan zich niet op tjle zwakke' Turkscbe regeering verlaten en daarom zal het de hulp van Rusland inroepen. Er zal eerst veel diplomatiek geschrijf beginnen en daarop zal een oorlogs verklaring van .Oostenrijk volgen. Kei zer Franz Jozef nie-ent. dat Duitschland hem ter zijde zal staan, want het is des Duitschen Keizers belang dat zijn Noordsche buurman niet al te stérk worde en het is toch sedert eeuweit bekend dat al de onlusten in Euro- peesch Turkije steeds door Rusland zijn aangevuurd. Frankrijk zal op En geland kunnen rekenen. Eer men |er aan denkt zal de .Europeesche oorlog tot welks voorkoming de regeeringen ien alle welgezinden alles gedaan heb ben, zijn uitgebroken en geen land zal daarvan geheel verschoond blijven." Men herinnert zich dat deze oude schaapherder, een overigens vroom man, ook de nederlagen der Franschen in '70 en de Keizerskroning van Koning Wilhelm van Pruisen had geprofeteerd. Hetzelfde deed ook ds. v. jl. Oever te Rotterdam; alleen zij .hierbij opgemerkt dat de voorspelling grootendeels, zoo niet geheel, pas na hare vervulling werd gepublioeerd. De bestorming van Luik. Een officier, die bij' de bestorming van Lujik zwaar gewond werd, geeft in de „Weserzeitung" een pakkende beschrijving van dezen ontzettenden militairen arbeid. 'Onze bocht ging in 27 uur* in triomf naar de Belgische grenzen. Stroomende regen. Marsch door de Ardennen. De dorper? als uitgestorven, 's nachts beschoten en gealarmeerd; geen rust. Om 5 uur 's mor gans (6 Aug.) marsch door het Ourthe- dal, langzaam, overal hindernissen. Boo- men gekapt, rotsen gesprongen, eindelijk over resten van burgers en straten een! vreeselijke marsch. 's Middags kwartier in Comblin au Pont (zuidelijk van Luik), de huizen snel geopend, complimenten, geen istroo, geen ©ten. Bij1 het station ontdek ik een herbergboonen, wijln, schitterend. Nu zou yust volgen. Maar, - de negorij zag er erg ongezellig uit, tusschen hooge, steile rotsen en voor ons de gesprongen brug over de Ourthe. Om 7 uur 's avonds alarm. Een kapitein komt aangehold: „Bestorm Luik." Onmogelijk, de menschen kunnen niet meer, de' forten zijn 35 K.M. (verwijderd. Reeds na 30 minuten ontvangen we vuur. Revolver vpor (den dag en vooruit. (Drie kerels, Löwen te landen. De Vrije ballon had en heeft echter zijn betrekkelijke onbestuurbaarheid tegjen. Met dezen kan men niet zoo gemakkelijk geraken 'tot de plek, waar men zijn wil, boven 'het kamp of de stelling van den vijand, als met het bestuurbare luchtschip of vliegtuig. Eerst sedert deze bestaan, kan men van een „vierde wapen" spreken. 1 hans zal kunnen blijken, welke de be- teekenis, de waarde van het vierde wapen is. De Balkan-krijg gaf nog maar weinig gelegenheid om daarover te oordeelen. Aan dezen namen toch niet meer dan en kele gehuurde, Fransche en Duitsche vlieg tuigbestuurders en geen enkel lucht schip deel. Bij den thans Woedenden oor log worden de diensten van Duitsche en Fransche, zoowel als van de Belgische vliegtuigen gebruikt, terwijl er straks wel licht ook Engelsche, Oostenrijkse he, Rus sische, mogelijk wel' Servische aan te pas zullen komen. De natie, welke over de grootste en best-toegeruste luchtvloot be- vluchtten. „Levez les mains". Krijgs raad. Verder. Het wemelt van allerlei, soort troepen. Vreeselijke regen, onweer, pikdonker. Steeds verder. De menschen vallen, zij blijven liggen, bij hoopen. Om 12 uur maneschijn, beter weer, granaten- donder. Plotseling komt de tijding: „onze bagage is overvallen, de compagnie te- rag, het dorp afgebrand, de inwoners neergeschoten. Franc-tireurs-afgrijselijkhe- den. Wij stormen irrtusschen verder, tot dichtbij Luik. Wij gaan achter een bosch. Vier regimenten, de ransel af, de ijzeren porties voor den dag. Laatste vermaning. Aantreden voor de bestorming. Granaten fluiten doch zonder doel. Een holle weg; lonze artillerie zit hulpeloos tot aan den buik in den modder en kan niet vooruit; wij er voorbij; geen marsch. Galop. Plol- (S'eling een wilde kogelregen naast ons, wij worden door ons eigen volk bescho ten. Het lukt, dit kenbaar te maken. Dan direct in devuurlinie der forten. Een' woest geschreeuw: het parool is Wörth. Vriend en yijland niet te onderscheiden; ik lig voor een boom en prikkeldraadver sperring. Granaten ontploffen overal, hel- kiawijt, geweervuur, dat de lucht er heet van wordt. Eenige schreden voor ons> hetere dekking. Ik stoot luitenant G. aan: „Vooruitgaan?" Geen antwoord dood. De kapitein springt op: in de borst getroffen, valt achterover. Ik, de arm om hoog; compagnie hoort naar mijn com mando; ik spring er op af, vreeselijke slag, vlug drie pas achteruit, waanzinnige pijn, granaat in de linkerzij. Een officier voor mij', roept nog zijn naam, geeft mij de hand en dood. Voor mij een vaan del, de drager is dood; ik wil er heen kruipen, doch ontvang ttwee schoten in! den rechter en ©en in den linkerarm. Ik bijt van pijn in den grond; een gewond officier naast mij roept om Versterking, maar alles gaat naar links weg. Eenige schreden voor ons de Belgische loopgra ven. Trots (den kogelregen overkomt mij Verder niets. Bijna 12 uur lag ik daar, intusschen door een arts verbonden, kan nog niet vervoerd worden, 's Middags door manschappen weggedragen, kom met hevigen koortsen bij mijn regiment terug.' Vreeselijke verliezen: drie kapiteins, zes luitenants gesneuveld, b'ijna allen van mijn bataljon. Hoe ik er kwam, weet ik niet, maar ik sloeg de oogen op in het hospitaal, een katholieke school met Russische Joodsche studenten als verple gers. De eerste dagen had ik gemeene| pijnen en ik gold voor zeer gevaarlijk. Thans gaat het i©en beetje. Er zijn hier anderen, die nog veel meer moeten lij» den, dat houdt je kalm. Een kapiteins vrouw was hierheen gesneld, om haar dooden man nog te zien; een granaat trof den auto, gisteren is ze begraven. Ik be zit niets meermijn bagage gestolen, mijn ransel voor "de bestorming verloren. Wat ik aan mijd lijf had, was door bloed zoo bedoiven, dat het verbrand moest wor den. Een lief oud moedertje wascht en verstelt mijd uniform. Hoe een paniek ontstaat. Het „H. v. A." vertelt het volgende: Nabij Aalst kwamen een twaalftal uhla- nen langs de groote baan, waarop één kar reed met hooi geladen en begeleid door twee boeren. De uhlanen vroegen aan de boeren om het hooi te koopen; de buitenlieden verstonden hen niet of weigerden, waarop de uhlanen hen vast grepen en achter de hooikar vastbonden. Dit feit werd gezien door talrijke land bouwers, die op den akker aan het werk waren en die dadelijk de vlucht namen, roepende: Zij nemen ze mee! Zij nemen ze mee! Dit geroep liep als een loopend vuurtje van gemeente tot gemeente en overal begon een dolle vlucht. Volgens een ander verhaal ontstond de paniek als volgt: Maandagmorgen trok een schikt, 'heeft ongetwijfeld op> de'andere vee! voor. 'Dies stelt men zich onwillekeurig! de vraaghoe staat het met de luchtvloten der Strijdende naties? Wie ter beantwoording; van deze vraag op de daghladberichten vertrouwt, zal be drogen uitkomen. Wij 'hebben o.m. gele zen, clat de Duitsche vliegtuigen geens zins voor de Fransche zouden onderdoen. Die berichtgever, die dit vermeldde, steun de kijn oordeel op de stellig1 belangwek kende 'verrichtingen, welke de Duitschers tijdens de laatste maanden hebben doen zien, op record vluchten als, die van Bas- ser én Landmann, Linnekogel en Oeleïich. Deze beschouwing is echter uiterst opper vlakkig en de gevolgtrekking, Volkomen onjuist. Aan een militair vliegtuig worden toch 'gansch andere eisehen gesteld dan aan een, dat voor sportdoeleinden bestemd is. 'En het is Frankrijk, dat zich, reeds eenige jaren achtereen, in het bizonder op de Volmaking van het militair vliegtuig heeft toegelegd. Men heeft er zich in den nog al sterke afdeeling uhlanen langs Aalst en trede, om zich hij het gros van het leger te vervoegen. Op hun doortocht te Denderleeuw, dre ven een zevental dronken personen met de soldaten den spot, niettegenstaande in alle steden en dorpen den bewoners reeds lang de raad werd gegeven om zich kalm te houden en zulks door aanplakbiljetten werd bekend gemaakt, terwijl ook de bla den voortdurend tot de grootste kalmte aanmaanden. Vier uhlanen sprongen op de dronkaards toe, rosten de onvoorzichtigen af en dre ven hen voor hunne paarden uit. Zulks was het teeken tot een onbe schrijfelijke paniek. Ooggetuigen namen daarop' verschrikt de vlucht al huilende en roepende. Zij strooiden uit dat de Duitschers de man nen van 15 tot 55 jaar opeischten en hen vooruitdreven naar het leger van den vijand. Al de mannen en jongelingen van Den derleeuw namen daarop de vlucht door weiden, velden en bosschen, blootsvoets en gelijk zij op het land werkten. Russische heldenmoed. Naar de correspondent van de „Times" te St. Petersburg meldt, heeft de com mandant van de Russische troepenmacht, die de overwinning bij Gumbinnen be haald heeft, de hoogste militaire onder scheiding ontvangen. De Duitschers had den daar het voordeel van ovennacht en gunstiger posities, zoodat men hier een schitterend voorbeeld heeft van de „best man winning". Onder de gewonde officieren, die in het hospitaal der bereden garde verpleegd worden, en bezocht zijn door de keizerin en de groothertoginnen, bevindt zich de vice-gouverneur van Kovno, die als vrij williger naar het front vertrok, in de linies meevocht, en daar het kruis van St. George verdiende. Een ander voorbeeld van heldenmoed zien wij in luitenant Skalon, die, nadat hij een schot in de borst bekomen had, zich bij de ambulance vervoegde, en na verbonden te zijn, wederom naar zijn esca- dron terugkeerde. Daar ontving hij een schot in den arm, dien hij op het slag veld deed verbinden; hij bleef in de ran gen, tot een shrapnel zijn schouder ver brijzelde. De oorlogsschatting in België. Naar de „Indépendance Beige" meldt, heeft men geheel onjuiste cijfers opgege ven voor de oorlogsschatting, door de Duitschers aan Brussel en de provincie Brabant opgelegd. De stad Brussel moest binnen drie dagen 50 millioen francs op brengen, terwijl van de provincie Brabant vóór den lsten September 450 millioen francs geëischt werden. De oorlogsverklaringen. Het"dozijn oorlogsverklaringen is nu vol. De in den ooi-log gewikkelde groote mo gendheden en kleine staten hebben onder elkaar twaalf oorlogsverklaringen gedaan en wel in deze volgorde: 1. Oostenrijk-Hongerije aan Servië. 2. Duitschland aan Rusland. 3. Duitschland aan Frankrijk. 4. Duitschland aan België. 5. Engeland aan Duitschland. 6. O os te n rijk- H o ng a ri je aan Rusland. 7. Montenegro aan Oostenrijk-Hongarije. 8. Servië aan Duitschland. 9. Frankrijk aan Oostenrijk-Hongarije. 10. Montenegro aan Duitschland. 11. Engeland aan Oostenrijk-Hongarije. 12. Japan aan Duitschland. Hierbij moet dan nog als 13de: Oosten rijk-Hongarije aan Japan komen, aangezien de Keizer Van Oostenrijk zijn oorlogsschip te Kiautsjou last heeft gegeven aan den kant van de Duitschers tegen Japan te vechten. (N. R. C.) laatsten 'tijd ijverig bezig gehouden met het maken van gepantserde vliegtuigen en daarmede resultaten bereikt, welke in geen enkel ander land zijn geëvenaard. Nog kort 'geleden is voor generaal Joffre, den in deze dagen veel genoemden chef van den 'generalen staf, een revue van pantser vliegtuigen 'gehouden, aan welke met een aantal Dorand-tweedekkèrs werd deelgeno men. En de uitkomst der verrichtingen met deze .toestellen was van dien aard, dat de generaal er zonder voorbehoud zijn goedkeuring 'over kón uitspreken. Hoezeer de overige groote mogendheden Frankrijk in de laatste jaren nabij zijn gekomen, 'de militaire luchtvaart van de Fransche natie gaat, althans wat de bruik baarheid der vliegtuigen betreft, die der andere Te hoven. 'Het ÜB zeer duidelijk, dat vliegtoe stellen, 'welke door pantserplaten tegen het Vijandelijk vuur worden beschermd, voor 'de verkenning van grooter waarde zijn 'dan de onbeschermde, daar de laatste De strijd om Mechelen, Aan de „Msb." Schrijft men d.d. 27 Aug. Zooeven spraken wij enkele vluchtelin gen uit Mechelen. Het was een huisgezin, vader, 'moeder en 5 kinderen. De onge- lukkigen (hadden niet meer dan hun klee- ren kunnen redden. Een kind, het jong ste, was zelfs maar in een wollen doek gewikkeld. De vader vertelde ons, dat bij een eer ste gevecht de Duitschers enkele dui zenden Idoodem hadden, [maar ook aan| idien kant der Belgen werden een paar regimenten zoozeer gedund, dat zjji nog moeilijk aanspraak konden maken op den 'naam van troepen. Niettegenstaande enkele projectielen in Mechelen vielen, bleven wij gerust, daar de Duitsche troe pen teruggedreven waren op Vilvoorde. Wij zagen in den avond nog een paar Belgische regimenten uit Brussel, o.a. het 20ste, waarvan niet veel overbleef, zooals wij later zagen. In den nacht kwamen de Duitschers plotseling terug met kolossale overmacht. Mij Werden gewekt door het gedonder der kanonnen, en de politie kwam ons waarschuwen, dat wij Mechelen moesten verlaten. Van onze zaak, die wij: sinds 8 jaar in' Mechelen dreven, konden wij niets an ders meenemen dan een klein buindel tjiel kleeren. Thans is Mechelen door de Duitschers bezet en door de inwoners verlaten. Wilhelm en Frans Jozef. Keizer Frans Jozef zond aan Keizer Wilhelm het volgend telegram: De heer lijke overwinningen, welke den machtigen vijand nederwierpen en die onder |uw|e| opperste leiding behaald zijn, hebben huin oorzaak en gevolg aan uw ijzeren wil te danken, welke bet geweldige zwaard scherpte en uit de scheede trok. Bij de lauweren, die u als overwinnaar sieren, moge zich het hoogste militaire eereteeken, dat wij. bezitten, aansluiten. Ik verzoek u het grootkruis van de militaire Maria Theresia-oi'de als teeken van mijln hooge waardeering als trouw bondgenoot te willen aannemenDe in signes zullen u, dierbaren vriend, door een bijzondere gedelegeerde gebracht worden, zoodra het u gelegen komt. Wel wetend, hoe zeer gij uw leger te danken hebt aan den genialen arbeid van den generaal der infanterie Von Moltke, Verleen ik hem het commandeurskruis' van de militaire Maria Theresia-orde. De Fransche lezing. Een te middernacht uitgegeven Fransch communiqué luidt: In de Vogezen hebben de Fransche troeepn hun aanvallende tak- tiek hernomen en hij St. Dië den vijand terug geworpen. Tusschen de Vogezen en Nancy treden de Franschen sinds vijf dagen offensief op; zij hebben den Duit schers aanzienlijke verliezen toegebracht. Op een frontbreedte Van 3 K.M. ten Z.O. van Nancy zijn 2500 gedoode Duitschers gevonden, in de streek van Vitrimont op een frontbreedte van 4 K.M. (4500. L o n g w y, dat sedert 3 Aug. werd gebombardeerd, heeft heden, na 24 da gen tegenstand, gecapituleerd. Meer dan de helft van het garnizoen was ge dood of gewond. De gouverneur is tot ridder in het Legioen van Eer benoemd. Aan de Maas hebben de Franschenl de Duitschers krachtig teruggeslagen en een vaandel vermeesterd. De Belgische troepen die Namlen hebben verdedigd en het Fransche regiment dat hen heeft gesteund, hebben zich bij dé Fransche linies in het Noorden gevoegd. Het Engelsche leger, aange vallen door een groote over macht is na een schitterenden tegenstand teruggetrokken. steeds op vrij groote hoogte moeten blij ven, wil men de kans, dat zij getroffen worden, ontgaan. Dat het met het tegenwoordig, speciaal daarop ingericht geschut geenszins onmo gelijk is, een vliegtuig te treffen met een kogel Van de aarde af gedost, blijkt uit de berichten, die meldden, dat de Duit schers hij Wezel een Fransch en bij Ars- beck den Engelsch vliegtuig zouden heb ben neergeschoten. Kan het Fransche rijk, voor wat zijn vliegtuigen aangaat, als het best toegerust beschouwd worden, met zijn luchtsche pen ïs Duitsehland Frankrijk ver vóór. De Duitsche militaire luchtschepen zijn grooter In aantal dan de Fransche, Van welke men wel. een heel lijstje kan aan legden, dooh geen andere opgave, dan een die men herhaaldelijk zou moeten in krimpen, indien gevraagd werd hoeveel Van de genoemde nog bruikbaar zijn. (Slot volgt.) I

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1914 | | pagina 1