Telegrammen. Uit de Provincie. Kerknieuws. Onderwijs. Rechtszaken. Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Verbetering. Psalmen, die altijd spreken tot het hart ran alle kinderen .Gods. Wat zon dat dat hier zijn We stonden voor de Sint-Jozefs-school en we wisten, dat daar ook militairen, ingekwartierd waren. En, jawel, toen we door de openstaande ramen naar binnen keken, zagen we onze kameraden staan. Ze zongen er lustig op los. Later vernamen we, dat in genoemde school heel wat militairen lagen, levend uit het Christelijk beginsel. 't Zal nog wel niet heel vaak gehoord zijn, dat in een soldatenkwartier Psalmen werden gezongen. Onze lezers kunnen begrijpen, dat wij niet buiten konden blijven staan. We moe sten naar binnen. Daarom drongen we maai' flink door de buitenstaanders heen, waarvan sommigen ook al zacht meezon gen, en een oogenblik later stonden we in de gang van de school. En zoo stonden we daar, en zongen en zongen, tot het toch hoog tijd werd, dat we naar ons eigen kwartier moesten te- rugkeeren. Maar o, wat deed dat zingen ons goed. We voelden ons één toet de kameraden, die vóór hun slapen gaan, alles wat leefde in hun hart, uitstortten in hun ge zang. Eén der soldaten, die daar klaarblij kelijk ook zijn kwartier had, zei dat hij het niet wilde hebben, toaar de dienst doende (sergeant antwoordde, dat hij Ijst zingen vóór 10 uur niet verbieden kon. Hoe biet ook gij, wij werden bepaald bij (het woord uit onze schoone, belijdenis „Ik geloof in de gemeenschap der heili gen". Ook onder onze kameraden daar, die we persoonlijk toch niet kenden, waren vrienden, broeders in Christus. En eer biedig hieven we met lelkaar aan: „Zend, Heer, uw licht en Waarheid neder". Menschen, die zóó kunnen 'zingen, heb ben het nog Ifiiet zoo slecht. Stel u voor, lezers. Daar stonden man nen, die van vrouw en kinderen hadden afscheid genomen, omdat het va derland riep. Ze hadden allen hun zorgen en nooden en behoeften. Maar ze waren niet ontmoedigd, want ze zongen. Ze zon gen blij1 en opgeruimd: „Dan ga ik op tot Gods altaren". Met een verruimd hart hebben mijn kameraden en ik ons kwartier opgezocht. Middelburg. Gistermiddag werd in de Korte Delft de 14-jarige H. M. door een onbekend gebleven wielrijder aangere den en kwam zoodanig te vallen, dat hij bewusteloos bleef liggen. Na in een woning te zijn binnengebracht, werd ge neeskundig» hulp ingeroepen en op me disch advies werd de jongen per rijlwiel- feraneard naar het gasthuis overgebracht. De wielrijder had een paar woorden van verontschuldiging gesproken en was daar op weggeaeden. Met den extra-trein, die de in Zwitserland vertoevende Nederlandeirls; naar Amsterdam en Rotterdam vervoer de, zij*n ook een paar Middelburgers en Vlissingers medegekomen, een der eersten spraken wij. Ook hij was vol lof, over de wijze waarop allerwege voor de rei zigers werd gezorgd. Onze zegsman was Woensdagmorgen tot een plaatsje bij Bazel vertrokken en bad den nacht van Woens dag op Donderdag nog in ©en hotel aan de Bcdenzee kunnen doorbrengen,maar sindsdien Was hij niet meer tot de kleeren geweest voor 'Zaterdagavond of liever Zaterdagnacht toen hij kwart voor één alhier aankwam. Meermalen werd slechts een paar uur doorgereden om dan weder langen 'tlijd op een station te verblijven, terwijl het oponthoud meermalen zoolang was dat men een stad kon inwandelen om den inwendigien menscli te versterken, hetgeen toet zoo hard no'odig was, omdat overal dames van het Rooue Kruis met eet- en drinkwaren gereed stonden »m de reizigers te laven en te spijzen. Overal klonk de kreet „Holland Hoch". Onze zegsman wist echter niet of hij daar werkelijk een vriendelijkheid tegenover ons land in moet zoeken. Te Bazel en omgeving komen bijna uitsluitend berich ten van Duitsche zijde "binnen en deze spreken van overwinning op overwinning. Trouwens het Duitsche volk is vast over tuigd van een geheele overwinning, ook al mochten nog meer landen aan Duitsch- land den oorlog verklaren. Met ingang' van 1 October worden bij de directe belastingen enz. verplaatst M. H. de Roo, kom. 2e kl. van Axel naar Terneuzen (st.); A. van Baaien, kom. 3e kl., van Strijbeek naar Terneuzen (alg.); A. Evexhaxdus, kom. 3e kl., van Rosber gen naar Terneuzen (alg.); M. J. Geuze, kom. 3e kl., van Roozendaal (v.) naar Terneuzen. De openbare Leeszaal zal voortaan weer den heelen dag geopend zijn, terwijl het totleenen van boeken op ieder .uur weer kan geschieden. Naar aanleiding van den door H. M. de Koningin te kennen gegeven wensch, dat Haar aanstaande verj aardag niet fees telijk worde herdacht, zal de gebruike lijke ontvangst ten huize van den Com missaris der Koningin op Maandag 31 Augustus a. s. niet plaats hebben. In de laatste vergadering van het Comité vGC" de Onafhankelijkheidsfeesten op 5 Mei j.l. werd besloten het aange boden album aan het Gemeentebestuur over, te dragen ten behoeve van ie Oud heidskamer. Dit is verleden week ge schied en het gemeentebestuur heeft aan Steeds komen te Middelburg en te Vlissingen personen aan, die uit België de wijk hebben genomen, of anderen, die op weg zijn hun vaderland op te zoe ken. De hotels te Vlissingen zijn steeds vol en maken goede zaken, wat zeker een uitzondering is- in deze onrustige dagen. Vlissingen Hét te Vlissingen gevestigde Bureau tot verschaffing van arbeid aan werkeloozen en tot verleening .van hulp aan landbouwers in Zeeland bij het bin nenhalen van den oogst, houdt geregeld zijn zittingen aldaar Woensdag en Zater dag Van 2—4 uur in de commissiekamer van het stadhuis. Landbouwers én andere werkgevers, die werkkrachten noodi'g heb ben en werkzoekenden kunnen zich alsdan aanmelden, terwijl ook gaarne alle mo gelijke inlichtingen worden verstrekt. Heinkenszand. Met het oog op de tijds omstandigheden is alhier het lokaal der openbare school, hetwelk anders voor ver gaderingen wordt gebruikt, voor eventu- eele gekwetsten of zieken, als ziekenzaal ingericht. Al het verplegingsmateriaal, be- hoorende aan het Groene Kruis, is daar toe welwillend afgestaan. Het is echter te hopen dat hiervan geen gebruik zal behoeven gemaakt te worden. Koudekerke. Ook hiér doet zich reeds werkeloosheid voor. Op initiatief van den Burgemeester is een steuncomité opge richt, bestaande uit den burgemeester, de beide predikanten, den dokter op het dorp en den heer J. Kraamer op het Zand. Giften in eens, liever bij de week zul len worden gevraagd. Wanneer het co mité gelden overhoudt na afloop vdn den oorlog zal dit eventueel voor hier zijnde uitgewekenen worden gebruikt of anders aan de gevers worden teruggegeven. Wie eenig werk te doen heeft, richte zich tot den burgemeester op het gemeentehuis van 10 tot 11 uur 's.morgens. Hierdoor worden de uitgaven van het comité min der. Ieder, die helpen kan, help©. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Voir!en door G. 1. Wissink te Opeinde. Chr. Ger. Kerk. Beroepen te Lutten a. d. Dedemsvaart, H. Hoogendoorn, eand. te 's Gravenhage. Kranig. Dezer dagen is, naar de „Nieuwe Koerier" meldt te 's Graven hage geslaagd voor het examen Fransch M. 0., Acte A, mej. Germain© Hilgers te Roermond, die eerst 15 jaren oud is. Voorwaar een curiositeit. Wie doet het na? Schoolvergaderingen. Het referendum der Ver. van Chr. onderw. over stelling I tot „De inwendige: school organisatie" heeft tot tofslag gehad dat met 507 tegen 104 stemmen werd aange nomen punt 5, luidende: Het hoofd der school m o e t de meening dier vergadering hooren ten a'anziein van a. de uitwerking yan het leerplan; b. de vaststelling van de lijst der leermiddelen; c. den overgang en het loffelijk ontslag der leerlingen. (Wijziging art. 21 cfer L. O.-wet). Punt 6 is verworpen met 294 tegen 417 stemmen. Hét luidt: De instelling _van bovenbedoelde ver gadering van het schoolpersoneel is van zoo hoog belang, dat het Rijk in den regel alleen di© scholen volledig subsidieert, in welker algemeen© régfeling éten zoo danige vergadering is opgenomen. Geslaagd te 's Gravenhage voor de acte Engelsch L. O. dhr. A. Coumou-, te Sluiskil. Te Bréda voor de hoofdact© dhr. J. Cambeen, te Graauw. Te Arnhem voor de hoofdact© dhr. C. S. Kriense Lok ker te Goes. En te 's-Gravenhage voor het examen tot toelating tot gratis studie vaal de Technische Hoogeschool de heer J. C. Pannekoek te Zonnemaire, en voor het Fransch L. O. de heer A. H. Loonen te Hulst. De strafzaak Marinisse (moord in Ame rika gepleegd) zal, naar wij vernemen, behandeld worden voor 't Hof te 's Gra venhage op 26 September a. s. Verdronken. De 28-jarige land weerman van Straten is Zaterdagmiddag bij het baden 'i,tn zee te Scheveningpn verdronken. De ongelukkige was ongehuwd en was uit Vianien afkomstig. Een Amsterdamsch onder wijzer in België doodgescho ten. Eerst gisterenochtend is te Amster dam hekend geworden, schrijft de „Tel.", dat de heer H. J. Dijkstra, voorzanger van de Westerkerk en onderwijzer aan de bijzondere school van de Wetering schans, hoek Huidekooperstraat, Woens dag 5 Augustus te Esneux, waar hij met zijn echtgenoote en inog een oudere dame voor zij'n vacantfe iyerblijf hield, het slacht offer is geworden van den oorlog. De familie vertoefde te Esneux, toen devijandelijkheden begonnen, waarna zij naar Lr. ItocLa reis-L.-., v.'xxr vandaan men den 4den Augustus verplicht was te viuGuuan, In gezeiscnap van nog pweq andere Iandgenooten. Doordat de familie Dijkstra nogal veel bagage bij zich had, konden zij ^ich toet zoo snel bewegen als de .andere, zoodat zij scheidden en besloten op zich zelf verder te gaan. Zij meenden t!e Esneux veiliger te zijn en kwamen daar op 4 Aug. behouden aan. Reeds den volgenden dag rukten de Duit- schers het stadje binnen. Op de hoogten daarvóór openden de Belgen het vuur, met het gevolg, dat weldra een ontzettend gevecht plaats vond. De mitrailleurs der Belgen hadden op de Dtotschers een moorddadige totwerking, bij bosjes van 50 man tegelijk vielen ze. Tegen den, avond werd bet gevecht zoo erg, kwam het kanongebulder der artillerie steeds nader bij, zoodat de bewoners van het hotel „BelLevue" in den kelder vluchtten en daarin drie nachten hebben doorgebracht. De heer Dijkstra beging de betrekkelijke onvoorzichtigheid tegen het aanbreken van den .ochtend, reeds op den eersten nacht, zich over ©pn erfje mjar het pri vaat te wagen. Beneden, in den kelder, zag men hem niet terugkeeren. Na uren wachten vond men hem dood op het binnenplaatsje liggen, een kogel had zijn hart doorboord. De heer Dijkstra scheen „a bout por- tant" doodgeschoten, paar men meende, met een revolver. Z'n horloge, portemon- naie en portefeuille met bankpapier wa ren hem ontstolen. Later zijn de portemon- naie en horloge aan mevrouw Dijkstra te ruggegeven, de portefeuille was onvind baar. Wie de dader was Belg of Dtot- scher men wist van niets, evenmin als men de reden kon vermoeden, 't Krui pok zijn, dat een of ander misdadig indi vidu, profiteerende van de algemeene ont zetting, z'ijn slag .fneeft geslagen. Vier dagen lang hebben mevr. Dijkstra en haar vrienden nog in Esneux moeten blijven. Merkwaardige redding. Een gewonde Fransche sergeant, die juist uit Lotharingen te Marseille is aangekomen, dankt zijn behoud aan 'een borstbeeld van den Dtotschen keizer. Hij had bet als merkwaardigheid uit een dorpsschool meegenomen en in zijln ransel gestopt. Kort daarna trof hem een Duitsche ka nonskogel en wierp hem neer. Toen hij weer op de been gekomen was, bevond hij, dat de kogel den kop van het keizers- beeld had afgeschoten, terwijl een einde van de beroemde snoi' was afgebroken. Treffend. In de „Kölnische Zeit." vinden we een overlijdensaankondigiiigj van twee broeders, die op denzelfden' dag een jaar na elkaar geboren werden en op den zelfden dag 5 Aug. 1914 in België sneuvelden. De ouders schrijven bij het overlijdens bericht: Geestdriftig gingen zij! in den, oorlog, als welks eerste slachtoffers zij zijde aan zijde, gejiijk gij ook in het leven steeds bij elkaar zich bevonden, werden weggerukt. Zij waren de vreugde van ons hart en onze zonneschijn, zij blijven on ze trots. „Drinkt geen apollinaris meer. Onder bovenstaand opschrift lezen we in (de „Miinch. Anzeiger": De Apoll. Co. Limited in Londen, die te Neuienahr a. R. de Apollinaris en „Ja- liusbronnèn. exploiteert en de glasblaze rij1 fei Rhieinau (2 millioen M. bedrijfs kapitaal) heeft, is een zuiver Engelsch© maatschappij. Hare hooge dividenden van 1892 af tot 83 percent (zuiver© winst on geveer 500.000 M. jaarlijks) gaan naar de zakken van Engelsche kapitalisten. Het zou wel goed zijta het gebruik van dit water in Dtotschland te staken. Geen goed Dtotscber drinke dit water, geenS Duitschgezinde herbergier plaatst het nog op zijn drankeïüijst, wanneer hij niet de oorlogskas onzer vijanden stijven wil. HULST, 22 Aug. 20000 Duiitschers trok ken langs Oudenaarde en Kortrijk. PARIJS, 22 Aug. De Fransche bladen zeggen, dat de mobilisatie in Italië ge last is. PARIJS, 22 Aug. De „Petit Parisien"' vérneemt van een vriend komende uit Rome, dat de drie zoons van Garibaldi, onder wie Generaal Josef Garibaldi, gis teren te Parijs zijn aangekomen en hun diegiaSan ,het Fransche leger aanboden. Ze zijn van plan een vrijwilligerslegioen te vormen en verklaren een leger van 50000 soldaten op de been te kunne'n brengen; ze hebben motorrijwielen en vliegmachines. PARIJS, 22 Aug. De burgemeester van Aerschot is door Duitschei's gefusilleerd, evenals een aantal personen, die hem omringjlen. 's GRAVENHAGE, 22 Aug. Door bemid deling van „een neutrale mogepdheid" heeft België aan Dtotschland een pro fest overhandigd. Men meldt ons, dat het NIET NEDERLAND was. R0SENDAAL, 22 Aug. De Duitsche troe- piein trekken niet in de richting van Gent, maar in de richting van Kortrijk en Rijsel. In Verschillende plaatsen langs de Zeeuwsche grens zijn witte vlaggen ge plaatst. ANTWERPEN, 22 Aug. De Dtotschers namen vanaf Hekelgen Ü2 richting van Berchem en trokken zoo naar Noord- rrajiKiijK. Te Aalst begaven zij zich naar het stadhuis en eischten het geld op; ook te Quadregt en te Wetteren eischten zij geld. In laatstgenoemde plaats verschenen 200 Uhlauen. BERLIJN, "22 Aug. Te Geistkirehen is een plag geleverd. De Franschen werden teruggedreven. De Dtotschers hadden ook groote verliezen, ze maakten veel geschut buit. WEENEN, 22 Aug. De overwinningen der Serviërs worden tegengesproken. LONDEN, 22 Aug De „Daily Telegraph" meldt, dat voor den ingang van de Fin- sche Golf eenige Russische oorlogssche pen een Duitsche flottielje in zicht kre gen, hetwelk echter weer spoedig ver dween. ST. PETERSBURG, 22 Aug. De Rus sische troepen trokken de rivier de Shrutch over en vielen het Oostenrijk- sche gebied binnen. MOSKOU, 22 Aug. De Keizerlijke fami lie is naar Sjarsikoje Selo Vertrokken, ANTWERPEN, 22 Aug. De commandant der stad, generaal Dufour, heeft een waar schuwing 'bot de bevolking gericht om vooral acht te geven op de spionnen en elke relatie met hen te vermijden. Vooral wordt er op gewezen geen communicatie te ip-nderhouden met te Roosendaal ver toevende Duitschei's. ANTWERPEN, '22 Aug. De vlieger Jan Olieslagers omtrent wien allerlei geruch ten de ronde deden, is tot sergeant be vorderd. ANTWERPEN, 23 Aug. (N. R. C.) Van gezaghebbende zijde wordt verklaard, dat de Vereetogde Staten met de warms té vriendschap België zullen bijstaan. ROME, 23 Aug. De „AVanti" meldt, dat een nieuw gevecht heeft plaats ge had met Oostenrijksche schepen in de Adriatiscihe Zee. PARIJS, 23 Aug. Frankrijk en Engeland zullen samen aan België een voorschot van 500 millioen francs verschaffen, en wel elk voor de helft. ROME, 23 Aug. Een Venetiaansoh blad zegt, dat de Engelsche vloot voornemens is Triest op „vreedzame" wijze te be zetten. TURNHOUT, 23 Aug. Het dorpje Rethy op 4 uur afstand van Turnhout is in den afgeloopein nacht 'door een troep; uhla- nen in brand gestoken. In Turnhout is alles kalm. LONDEN, '23 Aug. Men meldt uit Pa rijs, dat de Dtotschers in België geheel omsingeld zijn. BERLIJN, 23 Aug. Verwacht wordt, dat het Duitsche Noordelijke leger in Bel gië in de eerstvolgende dagen een be- slissenden slag zal leveren. Om Namen wordt reeds verwoed gevochten. PARIJS, 24 Aug. De vorst en de vorstin van Albanië met de geheele familie zijn u;it Albanië gevlucht en te Bari in Ita lië geland. PARUS, 24 Aug. (Officieel). De Zeppe lin VIII komende van Straatsburg is op weg naar Badonviller door de Fran schen neergeschoten. 'PARIJS, 24 Aug. Het Servische leger achtervolgde het Oostenrijksche leger en Vernietigde verschillende regimenten. De Servische artillerie deed 9 Oostenrijksche booten bij Ogratiha zinken en nam 8 man gevangen. WEENEN, 24 Aug. De te München wo nende voormalige aartshertogen Leopold Ferdinand en Karei Ferdinand, Leopold Wolfging en Karei Burg hebben zich als vrijwilliger aangemeld en zijn ingedeeld bij den Landstorm. BERLIJN, 24 Ang. Het Wolff-bureau meldt: De troepen, die onder aanvoe ring ,van den Kroonprins van Beieren in Lotharingen overwinningen hebben be haald, zijn de linie Düneville, Blamont, Cirney overschreden. Het 21e legerkorps is gisteren Lüneville binnengevallen. De vervolging begint rijke vruchten te dragen. Behalve talrijke gevangenen hebben de Duitschei's in en om de Vogezen 150 stukken geschut veroverd. Het leger van den Dtotschen Kroonprins heeft de ver volging voorbij Longwy voortgezet. Het aan beide zijden van Néugchateau optre dende leger van Hertog A'bert van Wur- temberg heeft gisteren de Franschen ver slagen en achtervolgt hen thans. De buit is groot. Ten Westen van de jVIaas ruk te n onze troepen tegen jHau- b u g e op. Een Engelsche cavalerie-bri- gade is Verslagen. ANTWERPEN, 24 Aug. De Engelschem hebben over Brugge ammunitie gezon den naar Gent. Het convooi bestond uit 60 gesloten wagens, gevolgd door wa gens met mondvoorraad. ANTWERPEN, 24 Aug. De burgerwach ten te Gent en Brugge zijn ontwapend. Ln plaatsjes in Vlaanderen zijn de Bel gische aanplakbiljetten verwijderd en is het de bevolking verboden Belgische ko karden te dragen. WEENEN, r24 Au»;. (Off.) De Oosten rijkers zetten hun opmarsoh naar Rus land Voort. Zij bereiden zich tot een groo- ten Slag voor. Van het offensief optre den tegen Servië wordt voortoopig af gezien. ANTWERPEN. 24 Aug. Bij Kortrijk heb ben Voorpostengevechten plaats gehad tus- schen Fransche en Duitsche troepen. De Franschen werden eerst teruggeslagen, maar nadat zip 'versterkingen ontvangen hadden, wisten zij de Duitsche ruiterij op de vlucht te drijven. OSTENDE, *24 Aug. De burgerwacht is weer bijeengeroepen. ANTWERPEN, 24 Aug. Algemeen wordt hier gesproken van een grooten slag die tusschen Namen en de Fransche grens geleverd zou zijn. Volgens militaire auto riteiten zouden de Dtotschers met de Franschen en Engelschen slaags geraakt zijn. Bij Maubeuge werden de Dtotschers door de forten van Namen in den flank bestookt. ANTWERPEN, 24 Aug. Het grove Duit sche geschut is opgesteld pp den weg van Ninove naar Ronse. BRUSSEL, 24 Aug. De Duitsche opper bevelhebber generaal Arrnin heeft hieri een proclamatie uitgevaardigd, waarin ge zegd wordt, dat de Dtotschers heden en morgen dooi' de stad zullen trekken. Zij eisehen voeding en huisvesting en staan voor tie veiligheid van de bewoners jn. LONDEN, 24 Aug. Het Persbureau meldt, dat de Oostenrijksche regeering aan den kruiser „Keizerin Elisabeth", die thans vroor Kiautsjon ligt, last gegeven heefttot ontwapening. De bemanning moet zich naar Tientsin begeven. 's GRAVENHAGE, 24 Aug. Hier te lande is bericht, ontvangen, dat een deel van de bemanning der „Alice H." gered is. Van de „Houtdrjk" werden gered de ka pitein en 10 personen. 14 der opvarenden worden vermist. CARDS 24 Augs. Van Fransche zijde wordt medegedeeld, dat de Duitsche en Fransche leger over de geneele frontlinie met elkaar in aanraking zijn gekomen. Aan beide zijden is nog geen enkel noemenswaard voordeel behaald. DEN HAAG, '24 Aug. Gistermorgen is de Nederlandsohe torpedoboot „G 11" in het zeegat van Texel aan den grond ge- loopen, doch kwam spoedig weer vlot. Bij het ongeval viel de milicien-kok P. de Jong vermoedelijk door een stortzee over boord en verdronk. LONDEN, 24 Aug. Een troep Duitsche kolonisten is in Engelsch Oost-Afrika bin nengevallen en heeft groote kudden van de boeren gedood. Troepen vrijwilliger» hebben zich gevormd om de roo vers te gen te gaan. LONDEN, '24 Aug. (Particulier Tele graaf). Aan de .„Daily .Mail" wordt via Bazel uit Delle geseind, dat generaal Pan zijn hoofdkwartier te Than ten W van Mühlhausen heeft gevestigd. Ofschoon de Dtotschers nieuwe toebereidselen ma ken om de Franschen uit Mühlhausen te verdrijven, hebben de Franschen er zich stevig genesteld. Zij hebben de spoor lijn BelfortAltkirg in handen en reeds in 'gebruik genomen. LONDEN, 23 Aug. Het Nederlandsohe stoomschip „Alice H, dat met ballast,, terugkomende van Petersburg op weg naar Rotterdam bij het eiland Daco in de Fin- sche Golf op een mijn stootte en zonk meet bruto 3052 ton en netto 1895 ton. Het schip werd gebouwd in 1911 en be hoort aan de Stv. Maatschappij1 „Sophie H" te Rotterdam. Het Nederlandsche stoomschip Houtdijk, dat eveneens in de Finsch© Golf op een mijn stootte en zonk meet bruto 2336 ton en netto 1491 ton. Het schip behoort aan de Mij. S.S. „Houtdijk" te Rotterdam en werd in 1902 gebouwd. GENT. Een politiek persoon, die Vrij dag nog te Antwerpen vertoefde, ver klaard© aan (een der medewerkers van Het Laatste Nieuws te betwijfelen, of de. Franschen en Engelsche troepen met de Belgische samen werken. De „Flandre Liberal" merkt evenwel op, dat het Fransche leger door ruiterij was verte genwoordigd, welke Woensdagavond zich al ver in het land bevond alsmede Fran sche infanterie, die even te ver verwijderd was om krachtigi op te treden. PARIJS. De Fransche regeering heeft geprotesteerd tegen het feit, dat de Duit schei's dum-dumkogels gebruiken. (Dum-dumkogels zijn ontplofbare projec tielen, (die, wanneer ze in botsing met het een of andere lichaam komen, door ontploffing een ontzettende uitwerking hebben. Red.) Van 2224 Aug. MIDDAbURHG. Bevallen: A. Buijse, geb. Joosse, d.; E. Roeleman, geb. Ver praat, z.; W. Alewijnse, geb. Francke, z. Overleden: G. A. Klinge, 35 j., man van M. E. A. Tamson; A. P. Bouwense, 6 w., z.; A. J. Leenheer, 60 j., wed. v. W. Gort. GOES. Overleden: 21, Cornelia, 61/2 mnd., d. v. Jacob Reijerse en Maria Siep- man. van 18 tot 22 Augustus. VLISSINGEN, Ondertrouwd: A. de de Jong, jmt. '28 j. en J. Stekefee, jd. 33 j. Getrouwd: M. F. Witte, jm. 23 j. en J. J. Baas, jd. 20 j.; F. Adriaanse, jm. 25 j. en C. E. Burgerhoff, jd. 22 j.; M. Sierevogel, wedi'. 5 j. en M. E. Heijt selaai', wed. 47 j. Bevallen: E. A. Paulusse, geb. Van Aalst, d.; V. J. Martens, geb. Vercnocke, z.; M. G. E. Leniere, geb. Camerlijinck, z.F. A. de Vei}1, geb. Joziasse, d.; C. Bakker, geb. Van Hoéijdonck, d. Overleden: H. A. Baljé,. ongeh. z. 29 j. In de driestal' in ons no. van heden over Frans Jozef verzuimden wij te her-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1914 | | pagina 3