Uit de Provincie. Kerknieuws. Onderwijs. Predikbeurten. Leestafel. Zuid-Bevelandsche Brieven. Gemengd Nieuws. Laatste Berichten. mtwoord, te onvoldoende Aarsche ge- |rey deelt in nede tot het lie tusschen en Engeland, het voorstel I wordt afge- pngarije ver- •vische sche- Iden Donau. Ibilisatie van jraad te Ber- ostenrijksche Ibilisatie van Ireigend oor- Jaurès vér- rklaart Rus epen vallen trekken bij ksische troe- |land binnen, de „Augs- jrhandigt Bel- het eischt, Ireraties. ver- Belang- in het La- zich neu- Gevecht tus- schepën bij pzant verlaat verlaat Pa- de ooirlogs- en Duitsch- ad zendt aan bt verklaart, I wapenen de Itten, die het Jche troepen In Argenteau Irukken naar laan Duitsch- puibengewone gemaakt, dat rerklaard de ld der Maas, Hollandsche kr gemeenten leed en, Bom- lek ein Zaam- pm de kusfc- l'out&dijk. gen een neu- Duitsohers Ie steken. Zij lland mobili- Ichers vallen |or Belgisch© erliezen wor- llen. Twee I in de Noord- grond ge ler Koningin litsche torpe- Be Duit- Visé, Ber- l>or de Duit- litchener in Iter van oor- jtelegram aan eden zijin be'- besluit een Hand te zen- I van oorlog kente Utrecht. |iloop. 'Oe dappere en de Belgen Duitschland rnd van 24 faven. De te huip en roepenmacht rten worden en Russen, jen worden, ïinent mede- Bnitschland koopen. lat nog door N oorsch Wielingen op verdronken, ihion op een 8 man gered, oor de Duit- ten zijn neg te Franse-hen eigen in de obilisatie van igd. Zij. trek- tostenrijksche de Fransche sche troepen ssische grens, she koloniën verklaart den schen maken nemen Alt- te Duitschers egingen. Ook inal door de .seriand is. in ïen Luik en met Belgen worden aan gezant van De Montene- 3. is met in- b-heele grond- verklaard te Gevepht van jen tusschen nt-Trond (St. hier terugge slagen. De Franschen zijn thans over de gjeheele linie met de Belgen in aan raking gekomen. 12 Augustus. De Franschen werden door de Duitschers naar Luneville terug gedreven. De "Duitschers heroveren Mühlhausen op de Franschen. "Ge vecht bij Diest en Haelen tusschen Duit schers* en Belgen. In dit gevecht heb ben de Belgen de overwinning behaald. 13 Augustus. Bij K. B. is machti ging yerleend den Nederl. Landstorm op, te roepen. Engeland en Frankrijk ver klaren den oorlog aan Oostenrijk-Honga- rije. Te 12 uur in den nacht van 12 op 13 Augustus is de oorlogstoestand tusschen deze rijken ingetreden. Vanaf gisteren is ook een beperkten dienst ingevoerd op de tramlijn Brouwers havenRotterdam. De stoomboot Zijpe Numansdorp doet maar twee reizen heen en weer. De avonddienst vervalt. Middelburg. Gisteravond heeft op de Markt een muziekuitvoering plaats gehad van het Middelburgsch Muziekkorps, wel ke 'bedoeld was als een afleiding voor de militairen, maar die begrijpelijkerwijze door tal van burgers werd bijgewoond, de muziek, die gezeten was naast de lantaarnpaal van het electrisch, licht speel de van 6 tot 8 uur. Er werd met de volksliederen begonnen en geëindigd, ter- wijjt verder meerdere bekende marschen werden ten gehoore gebracht. Vol aan dacht stonden vele militairen en burgers te luisteren naar de opwekkende toonen en aan het eind klonk een dankbaar applaus, |dat niemand de volksliederen mede zong was wel een bewijs van de groote mate van phlegmatisme den Neder landers eigen. Na afloop bleek -een paar maal, dat in deze dagen niet veel noodig is, om een volksoploop te veroorzaken. Een uit België verdreven Hollander, ©en paar 'wat luid pratende soldaten, is voldoende om honderden bij elkaar te krijgen en alleen door het zeer handig en tactvol optreden der politie werd gisteren erger voorkomen, wij zouden echter toch met aandrang onze lezers willen aanraden, vooral in dezen tijd 'niet te veel oploo- pen te veroorzaken, mien kon dan wel licht aangename dwangmaatregelen krijgen om een einde eraan te maken of de bur gerij zo-u de oorzaak kunnen worden d^t de soldaten des avonds niet meer uit mogen en wel niemand zal onze „jongens" wat vrijheid misgunnen. Gisteren meldde zich bij de politie een Oostenrijker aan, die in België 8 dagen als verdacht van spionnage gevan gen heeft gezeten, en die zijn vader en moeder was kwijt geraakt. Nadat hij door tusschenkomst zijn Fransch geld in Hol- landsch had gewisseld, kon hij naar Rotterdam vertrekken om zich bij den consul-generaal aan te melden. Niettegenstaande de gespannen tijds omstandigheden was het gisteren op de( Markt vrrji druk en maakten de markt kooplieden, voor zoover zij hadden kun nen komen, goede zaken. Vooral een kraam met koek en verder snoepgoed ver kocht reel en het bleek daar door dat er toch nog geld in Middelburg is, ook voor zulke zaken. De alhier gehouden collecte door het Comité tot Steun, enz. bracht op aan bijdragen ineens f4108,llV2, aan we- kelijksehe bijdragen f 300,95. Middelburgsch Muziekkorps hoopt 'op Maandag 17 Aug. 's avonds 7 uur op de Markt, een muziekuitvoering te geven. Indien bij ongunstig weder deze' muziekuitvoering wordt afgelast, zal dit bekend gemaakt worden door het plaat sen van vlaggetjes op den Abdijtoren. Alsdan zal deze plaats hebben op Dins dag 18 Augustus. Goes. Wegens tijdsomstandigheden is de excursie, welke 10—11 September a.s. door de Nederlandsche Pomologische Ver- ee ai ging naar Zeeland zou plaats hebben, voorloopig uitgesteld. Vlissingen. Men schrijft onsHet ger vestigde comité tot verleenen van hulp aan landbouwers bij' het binnenhalen van den Oogst in Zeeland, heeft zijne werk kring uitgebreid en zich thans gevormd als: „Bureau tot verschaffing van arbeid aan werkeloozen en tot Verleening van hulp aan landbouwers in Zeeland bij het van den Oogst." Het bestuur is samengesteld, als volgt: Jhr. Mr. A. A. van Doorn van Koude kerk©, Burgemeester Eere-Voorzitter I. C. Vethacke, Voorzitter; Mr. W. F. E. Bar-v. d. Ffe-ltz, 1ste secretaris; C. J. Ptelle, 2d-e secretaris. Leden: G. v. d. Putte; A. Staverman; T. Manse; H. A. L. Bouckaert; P. F. Auer; J. de Mey. De zitdagen van het bureau zullen ge houden worden, iederen Woensdag en Zaterdag van des namiddags 2—4 uur in de commissiekamer van het Gemeente huis te Vlissingen, terwijl de leden van het eBstuur zich bereid hebben rerklaard op andere dagen en uren aanbiedingen, Van werk of aanvrage voor hulp in ont vangst te nemen. Westkapelle. Gisteravond is alhier een Ongeveer 11/2-jarig kind van W. M. on der de paarden, bespannen voor een men- wagen geraakt; een voet werd gekneusd en verder bekwam het kind eenige schram men. Het ongeval liep dus nog al goed af. Krabbendljfce. Heden is door de ge meente-veldwachter Vermeule alhier, aan gehouden en overgebracht naar Goes den stoelenmatter Netten, die nog een maand gevangenisstraf jnoest ondergaan, voor komende in 't algemeen politieblad van 1909. Rilland-Bath. Tot onbezoldigd Rijks veldwachter jachtopziener in deze Ge- mieente, is benoemd dhr. J. Dingens, al hier. Geref. Kerken. Beroepen te Koudum S. W. Bos te Westergeest. Chr. Geref. Kerk. Aangenomen naar Zaandam door H. Hoogendoorn, cand. te Zwijndrecht, die bedankt heeft voor Zaamslag, Alphen, Urk, Almelo en Harderwijk. Geslaagd te 's Gravenhage voor de hete Engelsch 1. o. de heer J. J. Laernoes te Vlissingen. De heer C. L. Roseboom, leeraar aan het doofstommen-instituut „Effatha" te Dordrecht, vroeger te Serooskerke, slaagde te 's Gravenhage voor de acte handteekenen L. O. (M. C.) - Voor 't staatsexamen B zijn ge slaagd Mej. C. N. F. Coenen van Goes en dhr. M. L. Eversdijk van Kapelle, beide oud-leerlingen van de R.H. B. S. te Goes. op Zuid- en Noord-Beveland. op Zondag 16 Augustus. NED. HERV. KERK. Baarland, 9 en 2 u. ds. Meloen. Biezelinge, 9.30 en 2 u. ds. v. d. Bergen. Borssele, 9.30 en 2 u. ds. Elenbaas. Cats, 9 en 2 u. ds. Moerman. Colrjjnsplaat, vm. en nam. ds. Feykee. Cortgene, 9 en 2 u. ds. Lrjsen. Ellewoutsdijk, vm. en nm. ds. Bins, 's Gravenpolder, vm. en nm. ds. Gerretsen. Hansweert, 9.30 en 2 u. dhr. Lensvelt. Heinkenszland, vm. en nam. ds. Warners. 'sH. Ahtskerke, vm. en nam. ds. v. d. Plassche. 's H. Arendskerke, 9 en 2 u. ds. de Voogd. 'sH. Hendrikskinderen, vm. en nam. ds. Steenkamer. 's Heerenhoek, 2 u. ds. Buinink. 18 Aug. 7.30 u. bidstond. Hoedekenskerke, 9.30 en 2 u. ds. v. Essen, lerseke, 9.30 en 2 u. ds. Kijne. Kamperland, vm. en nm. ds. Van Veen. Kapelle, 9.30 en 2 u. ds. Schmidt. Kattendijke, vm. en nam. ds. Andreae. Kloetinge, 9 en 2 u. ds. Meloen. (Coll. „Kinderzorg"). Krabbendijke, 9 en 2 u. ds. Muller. Kruiningen, vm. en nam. ds. Willemsen. Nieuwdorp, (bewaarschool), 9.15 u. ds. Buinink. 21 Aug. 7.30 u. bidstond. Nisse, vm. en nam. ds. Pont. Oudelande, 9.30 en g u. ds. Kloek. Ovezand, 9 en 2 u. ds. v. d. Waal. Rilland-Bath, 9 en 2 u. ds. Visser. Schore, 9.30 en 2 u. ds. Krijkamp. Waarde, 9.30 en 2 u. ds. E. V. J. Japchen. Wemeldinge, 9.30 en 2 u. ds. Drost. Wissenkerke, 9 en 2 u. ds. v. d. Linde. Wilhelminadorp', vm. en nam. ds. Boisse- vain. Wolfertsdijk, 9 en 2 u. ds. Stegenga. Op Walcheren. Aagtekerke, vm. ein nam. ds. Seuliyn. Arnemuiden, vm. en nam. ds. Pott. Biggekerke, 9.30 en 2 u. ds. Schuurmans Stekhoven. Domburg, vm. en nam. ds. Koldewijn. Gapinge, vm. ds. Maas. Grijpskerke, vm. en nam. ds. van Selms, Kleverskerke, vm. en nam. ds. Semmelink. Koudekerke, 10 u. ds. v. Empel, 6 u. ds. Postma. Meliskerke, vm. en nam. ds. Siemelink. N. en St. Joosland, 9.30 en 2 u. ds. Tak. Oostkapelle, vm. en nam. ds. Laurense. Ritthem, 9.30 u. ds. Kiehl, nam. ds. Kiehl. Serooskerke, vm. en nam. ds. Muller. St. Laurens, vm. en nam. ds. v. 't Hof. Oost- en West-Souburg, 9.30 en 2 u. ds. Terneden. Veere, vm. en nam. ds. Weijland. Vrouwepolder, vm. eu nam. ds. Kroese. Westkapelle, vm. en nam. ds. Reus. Zoutelande, 9.30 en 2 u. ds. de Wijk. 't Zand, 10 u. ds. v. Empel, 6 u. ds. Postma. Ger. Gemeente. Goes, 9.30, 2 en 6 u. leeskerk. Donderdag 20 Aug., 3 u. nam. Huwe lijksinzegening, zoo mogelijk door ds. H. Roelofeen. Woord en Beeld van 15 Augustus op tijd verschenen 1 bevat enkel oor- logstooneelen. Onderanderen De staf. Generaal Snijders te paard Een kaart van het oorlogsvoerende Europa. Negen mooie kiekjes uit mobiel Nederlandtwee imposante kiekjes uit mobiel Rusland twee dito uit mobiel Engeland een kiekje uit mobiej Frankrijkeen repoductie van Snieders uit den oorlog van '70; en het verhaal in de Fransche coharten Alleen de rubriek Voor vrouwen en meisjes, van Annemieen het portret van de 103 jarige wed. Jansen ademen vrede. De uitvoering van een en ander is uitstekend. Sedert mijn vorigen brief verliep er een week en wel een week, die ons rijke stof geeft tot dank aan den Heere. We bleven toch bewaard bij den vrede en wat ons zulk een -zorg baarde, het zwakke weer, veranderde in zeer gunstigen zin, 'zoodat van Maandag aï er flink wat aan den oogst kon worden gedaan. Wat ons tegensohijnt. doet de Heere dikwijls ten goede gedijen. De oorlog rondom ons, de oorlogstoe stand in ons land, maakt, dat de ernst des levens meer wordt gezien. De tegenspoed voor een week met den oogst en het prachtige, droge, vaste weer nu is oorzaak, dat het koren rijper dan anders wel geoogst wordt. De liefde komt in het gezin vaak zoo weinig tot uiting, maar hoè wordt het nu gevoeld, welk een voorrecht het is, wanneer men samen met en voor elkaar leven mag. De prijzen der granen en der aardappe len zijn goed. De boeren op' Zuid-Beve land kunnen dus een goed jaar maken en de arbeiders zullen daarin zeker ook dee- len. De schippers, die eerst stil lagen, «tul len weer gaan varen en de ondernemings geest der Zeeuwen zal naar middelen zoeken om in eigen onderhoud te voor zien en wat te kunnen geven voor de nooden van velen in omgeving en daar buiten. "Met de treinen kan ook weer verzonden worden en zooi begint de han del weer te herleven, eerst binnenlands, straks ook in de niet verboden artike len met het buitenland. Als de heete dagen wat voorbij zijn, zullen de Belgen blij wezen, als ze hun mossels weer koopen kunnen en waar om zouden onze schippers van lerseke straks niet naar Antwerpen en daarna ook naar "Brussel weer varen. De cesterhandel heeft nog wat tijder is nog geen r in de maand, maar verzen ding naai' Engeland, België en Frank rijk kan heel wel mogelijk zijn, ook al mocht de oorlog nog wat duren. Er is zooveel rijke stof tot dank en heel geen reden om mc edeloos bij de pak ken neer te gaan zitten. Geld is er weer in overvloed, al is het maar geld van papier, de waarde er van is verzekerd door onzen staat, die nooit in het volbrengen harer geldelijke ver plichtingen tekort schoot. Vooral voor het Roode Kruis en ook voor plaatselijke behoeften is er op Zuid- Beveland flink geofferd. Als de opbrengs ten openbaar gemaakt worden zal dit blijken. Toch wil ik in dezen brief neg* wel een wensch uitspreken, en wel voor de arme Belgische vrouwen en kinderen, die in zulk een diepe ellende verkeeren. Teen Transvaal en Oranje Vrijstaat met Engeland in oorlog waren, hebben we hier bidstonden voor die landen gehouden. La ten we dit nu ook voor België deen. De vorige week reeds en vooral deze week is er overal gebeden voor eigen nood en om behoud bij den vrede. Dat nu de volgende Donderdag b.v. een bid dag zij met het oog op België en voor degenen, die zoo door den oorlog daar leden. Bij die gelegenheid kan dan ge schikt worden gecollecteerd voor die arme ongelukkigen en het gezamenlijk bedrag b.v. door den Consul te Vlissingen aan bet ook in De Zeeuw vermelde comité worden overgedragen. We liggen zoo dicht bij België en we voelen zooveel voor de Belgen. Laten we dit dan de volgende week ook eens flink toonen. Ongelukken. Woensdagnamid dag is het 12-jarige- zoontje van den heer M. te Gorinchem verdronken. Woens dagnamiddag is een 17-jarige jongen bij- het baden in den Amstel te Amsterdam verdronken. Te Asperea is de heer D. R. bij het baden in de Linge ver dronken. Op een stuk land achter de Wolmarstraat in Den Haag heeft een ernstig ongeluk plaats gehad. Eenige kin deren waren aan het oorlogje-spelenzij groeven kuilen in een hoop zand. Het gevolg was, dat twee knapen in een kuil, onder een neerstortende mas sa zand bedolven werden. Een hunner werd nog levend uit de kuil te voorschij'n gehaald; de andere de 13-jarige F. V., uit de Van der Neerstraat, is in bet zand gestikt. Dr. Van Duyl, van den eersten hulpdienst, stelde den dood vast. Aan een brief van een Dordtenaar, die onder de wapenen is, aan zijn vader, wordt door de „D. Ct." het volgende ont leend. De plaats, vanwaar de brief komt, is vermoedelijk Delft: „Wat één en al bedrijvigheid is dat hier met al' die soldaten. Zij zijn hier ingekwartierd, de manschappen in de scholen en officieren bij particulieren. Er zijn vele bekende gezichten bij van men- schen uit Dordrecht. „De Koningin is hier Donderdag ge weest en toen zij langs de rijen liep zeid© zij al de soldaten Góeden morgen", en toen zij weggingriepen allen „Leve de Koningin-'" driemaal, en de Koningin riep driemaal „Leve het Vaderland"' Toen zong zij ineens 't „Wien Neerlands bloed". U kunt begrijpen, de soldaten waren één en al geestdrift; ze stonden te zingen met tranen in hun oogen en de kepie op de punt van de bajonet. De Koningin stond bijl mijn deur, zoodat wij haar eens echt goed hebben kunnen zien." Belangstelling in o-orlogs- nieuws. De „Zutph. Ct." richt het vol gende verzoek, waaraan de humor niet geheel ontbreekt, tot het naar oor logsnieuws begeerige publiek: „In deze dagen is er een verklaarbare belangstelling voor onze bulletins. De schen verdringen elkaar voor ons bui1 rean om van het oorlogsnieuws kennis te nemen. Zoo stond iemand Zondag vlak voor ons raam de bulletins te lezen met zijn paard op de stoep, waardoor de andere menschen wel verplicht waren te wijkenDit voorval noopt ons tot het be leefde veerzoek om het gezicht op onze bulletins niet te versperren door paarden 'of ander vee." O or log s huwelijk en. Op 1 en 2 Augustus zijn alleen te Berlijn 1800 „oorlogshuwelijken" voltrokken, sommige zelfs bij het ziekbed waarop de bruideri van de opgeroepen soldaten lagen. Duitsch stemmingsbeeld Gelezen in een spoorweg coupé Nicolaus den Lügenzaren Fressen wir mit Haut und Haaren. King George und Poincaré Ertrinken wir im Bodensee. Jeder Stoss Ein Franzos' Jeder Schuss Ein Russ. Serbien Muss sterbien. De kunsthandel en de oor log. Er bestaat een vaste verhouding tusschen den bloei van het land en den kunsthandel. Hoe rustiger de tijden, hoe drukker de kunstveilingen en hoe hooger de prijlzen. Zijn er ernstige tijden in aan tocht, dan zijn de prijzen laag. Zoo zou men den kunsthandel den politi-eken ba rometer kunnen noemen. Gedurende de eerste helft Van dit jaar zijn in Engeland slechts 37 schilderijen verkocht van meer dan f18000; in 1913 was dit nog 85. Duidelijk blijkt, dat men den Europeeschen oorlog dan ook al lang heeft zien aankomen. Op het oogenblik koopt alleen Amerika nog kunstwerken. MIDDELBURG. Vanuit het hospitaal had heden de begrafenis plaats van den hospitaal-soldaat Boonman, die Woensdag op zoo treurige wijze 0111 het leven kwam. De begrafenis had met militaire eer plaats. Voorop een tamboer met omfloerste trom en verder de sectie, waarbij B. was inge deeld. Op de kist lagen de kepi eni de sabel van den overledene. Op de R. K. begraafplaats was veel belangstelling. VLISSINGEN. Alhier worden op initia tief van den inspecteur van het Belgische loodswezen pogingen aangewend om een ambulance samen te stellen, welke naar België zal gaan. Reeds moeten zich twee doctoren en een apotheker beschikbaar hebben gesteld. 's GRAVENHAGE. Het Nationaal Comité voor de [Thomson hulde beeft eeii sdh'rij'rai ontvangen van mevrouw de weduwe Thomson, waarbij dez,e er op aandringt om de voor het monument ingekomen bijdragen aan het Ned. Roode Kruis "te schenken. PARIJS. Gisteren heeft geen enkel ge vecht van beteekenis plaats gehad. Alleen eenige schermutselingen. De Fransche voorposten werden bij Kamerijk overval len door 2 compagnieën uit Beieren. De Franschen deden een krachtige tegen-aan- val, waarbij ze vele dooden en gewonden hadden. PARIJS. Uit Konstantinopel verneemt men, dat de gezant van de Triple Entente bij- den Groot-vizier stappen heeft gedaan om hem er aan te herinneren, dat de Porte het verdrag dient te eerbiedigen. LONDEN. Turkije heeft aan het de partement van buitenlandsche zaken de formeele verzekering gegeven, dat de vol strekte onzijdigheid zal betracht worden, en vast besloten is, zich niet in politieke avonturen te laten werpen. TRIEST. Het s.s. Baron Gautsch is op weg naar Triëst gezonken. Tot gisteravond 9 uur waren 130 personen gered en 20 lijken gevonden. ST. PETERSBURG. De Russen hebben Jokal bezet, waarbij de Oostenrijkers zware verliezen geleden hebben. Jokal ligt in Gallicië ten Noorden van Lem- bexg. PARIJS, 14 Aug. De Nederl. Regeering heeft jegens de Fransche opnieuw ver klaard, dat de Nederl. neutraliteit strikt gehandhaafd blijft. PARIJS, 14 Aug. (Officiéél). Den llden Aug, begonnen de Fransche troepen een gevecht bij Othein. Den volgenden dag werd de strijd voortgezet. Een Duitsch dragonder-regiment werd geheel vernie tigd. De Duitschers werden vervolgd, waarbij de Franschen talrijke Duitsche gewonden vonden, die in de voorafgaande gevechten gekwetst waren. - MAASTRICHT, 14 Aug. Hedenochtend werd vanuit Zuidelijke en Zuid-Westelijke richting kanongebulder gehoord. Van Duit sche zijde wordt beweerd, dat het fort Pontisse bij Luik door de Duitschers is ingenomen. Bevestiging is nog niet ont vangen. AKEN, 14 Aug. Hier heeft de burge meester een proclamatie doen aanplakken, waarin wordt medegedeeld, dat gedurende de eerstvolgende dagen groote troepen massa's door de stad zullen trekken. BRUSSEL. 14 Aug. Te Luik heerscht de meest volmaakte kalmte. Er bevinden zich ongeveer 3000 Duitschers, die voor loopig de stad niet kunnen verlaten, daar zij binnen het bereik van de forten zouden komen. De gijzelaars zijn in vrijheid ge steld. BRUSSEL, 14 Aug. De Roemeensche gezant heeft een telegram ontvangen vair Koning Karei, waarin wordt meegedeeld, dat Roemenië de neutraliteit zal bewa ren en de grenzen zal verdedigen. PARIJS, 14 Aug. Een Duitsch lucht schip, dat over Vossoul vloog, wierp bom men op het station. De schade is be langrijk. Toen de gendarmen begonnen te schieten, was de vlieger genoodzaakt te vluchten. BRUSSEL, 14 Aug. In de Provincie Hesbé heeft een gevecht plaats gehad tusschen karabiniers op rijwielen en Uhla- nen. Gisteren had een klein gevecht plaats tusschen Diest en Thienen, waarbij een afdeeling van 400 Duitschers door de Bel gen op de vlucht is gedreven. BRUSSEL, 14 Aug. Men is van oor deel, dat geen cavalerie-aanval bij Brussel meer te vreezen is, temeer, daar alle toegangswegen bewaakt worden. PARIJS, 14 Aug. (Officiéél). Twee Duit sche legerluchtschepen vervolgden een Fransche aëroplane, welke in Lotharingen verkenningen deed. Het Fransche vliegtuig ontsnapte. Mag men de berichten uit Fran sche bron gelooven, dan zouden de Duit schers weer danig klop gehad hebben. BRUSSEL, 13 Aug. Hedenmorgen om 8 uur heeft een nieuw gevecht plaats ge had van Belgische tegen Duitsche troepen. De Duitschers werden met aanzienlijke verliezen teruggeslagen, waarbij zij eenige mitrailleurs en auto's achterlieten. BERLIJN, 13 Aug. Tegenover anderslui dende berichten van het Engelsche mi nisterie van buitenlandsche zaken, is het Wolffbureau gemachtigd te verklaren, dat in de Noordzee geen mijnen gelegd zijn, welke den neutralen handel in gevaar zouden kunnen brengen. Er zijn alleen mijnen in de onmiddellijke nabijheid der Engelsche kust gelegd. BERLIJN, 13 Aug. (N. R. C.) De Ber liner Lokal Anzeiger meldt omtrent den aanval op de Duitsche ambas sade in St. Petersburg nog, dat het gebeurde zich aldus zou hebben toege dragen: Het grauw drong ongehinderd het midden in de stad gelegen gezantschaps gebouw binnen, vermoordde eerst den ach tergebleven beambte Kattner, plunderde vervolgens de verschillende vertrekken en stak daarna het gebouw in brand. Toen de politie en de brandweer toeschoten, was de vernieling reeds voltooid. ANTWERPEN, 13 Aug. (N. R. C.) Jan Olieslagers heeft pan een Antwerpsch jour nalist verklaard, dat hij zijn naam „Ant- werpsche duivel" gestand zal doen. Nooit was hij zoo op dreef, zei hij. De bladen worden overstroomd met brieven van Noord-Nederlanders, onder andere een van den heer Vliegen aan Le Peuple. De Etoile zegt, dat alle misverstand weggeruimd is. Vanwege den staf is' een commissie benoemd, die voor aflevering der neu trale lading van schepen, toebehoorende aan de vijandelijke ptaten, zorgt. Men heeft zich tot den consul van zijn land te- wenden. BRUSSEL. Gistermorgen zijn nabij Diest 3 'Duitsche vliegmachines door kanonnen en "mitrailleuses neergeschoten. Twee avia- teurs 'zijn gedood. Drie zwaar gewond. BRUSSEL. Baron Van Zuilen van Nije- Velt 'is Dinsdagavond door een schild wacht tusschen Luik en Namen gedood. Hij reed in een auto- van de Belgi sche genie. BRUSSEL. 'Gisterenmiddag zijn aan het station Etterbeek bij Brussel 240 gewon den 'van den slag bij Diest aangekomen, waaronder '100 lichtgewonden. Er waren 3 Duitsche 'gewonden. BRUSSEL. In den omtrek van Namen en Dinant zwerven vele Duitsche uhla- nen, die zeer hongerig zijn, en zich le vensmiddelen verschaffen. De Belgen heb ben zich van een groot aantal uhlanen meester gemaakt. SCHIERMONNIKOOG. 2 Duitsche ma rine-officieren, die heden morgen te Bor- kum waren opgestegen, deden wegens een defect aan de machine een noodlanding aan 't strand alhier. Ze werden ontwapend en naar het dorp gebracht. BRUSSEL. Bij 't gerecht vair Haelen hebben de Belgen, ofschoon zij aan de winnende hand waren, zeer geleden door 't vuur der Duitsch© mitrailleuses. Het schijnt dat deze in de huizen van Haelen waren opgesteld, ofschoon het van an dere zijde weer tegengesproken wordt. 1 ATHENE. Griekenland heeft verklaard neutraal te zullen blijven. BRUSSEL. Volgens particuliere inlich tingen is Generaal von Ernmich in het militaire hospitaal te Luik overleden. Vol gens leen ander gerucht zou hij zelfmoord gepleegd hebben. TILBURG. Bij het schoonmaken van een revolver door een ingekwartierd sol daat ging plotseling een schot af, hetwelk de dienstbode in het hoofd trof. Het meisje was terstond dood.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1914 | | pagina 3