Telegrammen. Gemengd Nieuws. Laatste Berichten uit de beneveling van de ellende opge wekt, en herstelde zich als een vrouw van *rroote beschaving en intellect. Zij klaar de op in geest en gebaar en zelfs het toen opkomend gevoel, van dat zijl geen giften mocht aanvaarden, kon overwon nen worden. Na eenige uren rust en een huisebjken maaltijd met landgenooten in het huis van onzen dokter, werd zij gisteravond aan boord van de Niéuw-Amsterdam in een goed bed gelegd. De arts, die zijn breeder met vrouw en kinderen, gelijk aan boord vergezelde, bezocht zijn patiënte, nog eens, vóórdat hij om half drie van zijn familie afscheid had genomen, en het reusachtige sclhip, met zijn bevolking van honderden, mis schien niet veel minder beproefde men- schen, statig en zeker, gevolgd door zijn eigen iichtspiegeling, langs de glimmende waterbaan van de Maas zee koos naar bet zoo hartstochtelijk verlangde vader land. (N. R. C.) Op Schiermonnikoog heeft de bevolking Zaterdagmorgen van halfelf tot elf uur zeer duidelijk kanonschoten ge hoord in Noordelijke richting. Het geluid kon wel niet bepaald „gebulder" genoemd worden, maar het was toch zoo duidelijk, dat geen twijfel mogelijk was. De schiet- snelheid was natuurlijk niet gemakkelijk te contröleeren, maar toch minstens 2 schoten per minuut. Het N. v. d. D„ waaraan wiji dit ont- leenen, verneemt telegrafisch uit Terschel ling, dat om acht uur zwaar geschutvuur in het Noorden, is ver-nomen. De oorlog in de lucht. Begin 1913 meende men nog. dat men met een paar handige kanonnen den inval van een luoht-eskader wel zou kunnen be letten. Kmpp bracht speciale anti-aviati- sche kanonnen, op auto's geplaatst, in den handel. Er werden proeven genomen, maar dra bleek, dat de trefkans buiten gewoon klein was. Het kanon van Krupp was waardeloos. Dus: wil men den in val van het luciht-eskader beletten, da|n nwet men er een ander smaldeel tegenin) jagen. Hoe hooger men vliegt, hoe heter. Vliegt men boven den vijand, dan zal men zegevieren. Tocli wordt het misschien: nog wel een strijd, op leven en dood* maai- de inval kan worden voorkomen. Verhaal van een Belgisch s a 1 d a a t. Een Belgisch soldaat, die hij' Verviers heeft gevochten deed aan een verslaggever van een Belgisch blad het volgende verhaal: Ik hen van Verviers vertrokken met mijne compagnie en tot nog toe heb ik slechts 3 uurkens geslapen. En hebt gij Duitschers tegengeko men? Ja, maar enkel in twee kleine schermutselingen, tusschen Verviers, en Luik. Eensklaps hooren wij geweerschoten, keeren ons naar alle kanten en zien niets. Na dit op onze rechterzijde gehoord te hebben, weerklinkt het geschut nu op de linkerzijde, en nog altijd niets. Op een gegeven oogenblik dachten wij zelfs, dat wij omsingeld waren. Gelukkig hadden wij in aar met kleine v oorposten te doen, die wij eindelijk ontdekten op 300 meters, met een groen resedakleurig© uniform, dat zich versmolt met het groen waarop zij zich bewogen. Wij konden ze op de vlucht drijven. Geen enkel onzer was gewond. Veel geleden? Neen, enkel aan de voeten. Onderweg toen wij op Luik trokken, heb ik mijn schoenen moeten uitdoen, want ik kon de pijn niet meer uitstaan. Te Luik zijn wij op den citadel ge plaatst 'geweest. Ik hen ooggetuige ge weest van den eersten nachtelijken aan val op de "Oostelijke vestingen. Het ka nongebulder was oorverdoovend. En was het niet dat het schouwspel akelig1 was en hartbrekend, zou ik zeggen dat het tooverachtig was. In den donkeren nacht ■werd het ruim onophoudelijk geschonden door de bliksems der schutterij, die de vallei op fantastische wijze verlichtten. Luik loopt vol spionnen. Ik heb er drie gezien op de citadel, waaronder een als Belgisch officier gekleed. i Dat wij1 naar Verviers dat bezet is niet konden terugkeeren, werden wij' voorloopig naar Brussel gestuurd. (Ongecorrigeerd) Nabij Cuxhaven is Woensdag een Engelsch,' petroleumschip, groot 15,000 ton, op een mijn geloopen en gezonken. Het oordeel van Carnegie. In antwoord op een verzoek, hem uit Londen gedaan, om zich te voegen hij een protest tegen het oorlogvoeren van Enge land, heeft Carnegie getelegrafeerd: „Een protest is nu nutteloos. De Duit sche keizer heeft Engelands vriendschap pelijke uitnoodiging voor een vredelieven de samenkomst van de mogendheden, ge- teekend door geen minder bekwaam en vredelievend staatsman als Sir E. Grey, afgewezen en daarentegen voorgesteld, dat Engeland zou goedvinden dat Duitschland door België trok om Frankrijk aan te val len en dus België, Nederland, Zweden en Noorwegen voor haar vloten en legers open te stellen De Duitsche Keizer, tot nog toe 25 jaar lang de voornaamste vredesvorst van de wereld, is nu als oor logsheer de voornaamste verwoester van Europa geworden." In het vervolg van zijn beschouwing zegt Carnegie te gelooven, dat de Duitsche keizer nu zijn dwaling, dat hij in onwe tendheid van wat hij deed Engelands olijf tak afwees, betreurt. „Wij mannen van den vrede", vervolgt hij, „voelen dat van alle misdaden het dooden van menschen door hun medemenschen is „de laagste duivel ooit uit de hel losgelaten", de diepste schande voor de zoogenaamde be schaving, en wij moeten niet nalaten den Schuldigen keizer, koning, president of Staatsman ter verantwoording te roepen". Verder zegt Carnegie, die meent dat Engeland de oorlog is begonnen ter wille van België, dat hij dat in Engeland prijst. „Noodhuwelijk" van prins Adalbert met prinses Adelheid van Meiningen. Tegelijk met het .„nioodhuwelijk" van prins Oskar en gra vin Bassewitz is verleden week Vrijdag de verloving van prins Adalbert met prinses Adelheid van Meiningen bekendl gemaakt. De verloving viel in een veel bewogen tijd en beeft ook maar kort geduurd. Woensdag is een noodhuwelijk ook tus schen ,hen iin alle stilte voltrokken. De jonge man, die kapitein-luitenant ter zee is, moest dadelijk weg en zijn plaats op de commando-brug van een pantserschip innemen. Gelijk prins Oskar en prins Adalbert van Pruisen hebben tal van Duitschers gedaan, die op moesten komen. Het is een echt Duitsch gebruik om als er oor logsgevaar dreigt snel te trouwen, In een klein Saksisch stadje zijn dezer dagen op één dag meer dan 100 paren getrouwd. Ook honderd jaar geleden stroomden de trouwlustigen naai- de kerken, om een .oorlogshuwelijkte sluiten. In dien tijd was de nood zoo groot, dat meestal ijze ren ringen gewisseld werden. „N. R. C't." MIDDELBURG. Naar wij vernemen zal aan de candidaten voor het eindexamen H. B. S. 5-jarige cursus, die tengevolge: van Ide 'mobilisatie niet lof slechts ten deelö het 'mondeling gedeelte hebben kunne^ doen, de gelegenheid gegeven worden," later, als de normale toestand is terug gekeerd, het examen alsnog over te doen. Het moet in de bedoeling liggen alsdani één examen-commissie voor het geheel© land te benoemen. MIDDELBURG. Leeszaal van 6 tot 9 uur 's avonds geopend. MIDDELBURG. Geslaagd te Breda voor de hoofdakte mej. D. G. Rijken te Fij'naart voorheen te Middelburg. MIDDELBURG. Dinsdag 7 uur zal in de Noorderkerk in een gemeenschappelijken dienst der Geref. Kerken een bidstond worden gehouden; plaatsen vrij. BRUSSEL. Een der bladen deelt mede, dat de consul van Duitschland te Ostende den burgemeester van Ostende gevraagd heeft wat hem te doen stond. De burge meester heeft hierop geantwoord, dat de consul beschouwd wordt als een vijand, tengevolge van den oorlogstoestand en dat hij hem dus geen raad kon geven. Hierop is de consul per automobiel weg gevoerd in de richting van de Nederl. grens. Volgens het blad moet de consul letterlijk gezegd hebben: „De Keizer schijnt gek geworden, hij is de oorzaak dat de Duitschers de paria's der mensch- heid genoemd worden. PARIJS, 9 Aug. Zwitserland is in staat van beleg verklaard. BERLIJN, 9 Aug. Twee Duitsche pak ketbooten werden bewapend. NEW-YORK, 9 Aug. De gezanten van Frankrijk en Engeland hebben bij de Ver. Staten geprotesteerd. De Ver. Staten be loofden maatregelen te zullen nemep.. PARIJS. De president van den gemeen teraad .^Jieeft het geheele stadhuis- met de Belgische kleuren doen tooien. Er heb ben geestdriftige betoogingen voor de Bel gen den gansohen Zondagmorgen op ver schillende plaatsen in Parijs plaats ge had. BRUSSEL, 9 Aug. Volgens de „Gazette" schijnt het, dat Duitschland aan België een dringend telegram 'gez'onden heeft, waarin Antwerpen bedreigd wordt. (Dit zou dan een terugkomen van de Duitsche regeering moeten beteekenen op', haar verklaring, dat de Duitsche troepen door België alleen den weg naar Frank rijk zouden namen. Red. „N. R. Crt.") MAASTRICHT, 9 Aug., 12 u. 50 m. nam. (Part. D. B.) 23 Belgische lanciers' tel paard, zonder wapenen, kwamen zooeveu hier binnen onder geleide van Neder- landsche militairen. Zij werden door de bevolking toegejuicht. BERLIJN. Aan het „Berliner Tagehlatt" wordt gemeld: In Antwerpen zrjn twee kinderen voor de oogen van haar Duit sche moeder vanuit de tweede verdieping op straat geworpen. Zij ziju nu doodelijfc gekwetst in het hospitaal opgenomen. BERLIJN. In het Pruisische grensplaats- je Skoddan is de eigenaar van een kleine boerenhoeve met zoon en dochter door kozakken vermoord. ANTWERPEN. Een groot depot voor wapens van Duitsch fabrikaat is hier ont dekt. (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) LONDEN. Uit St. Petersburg wordt ge meld, dat een 'Russische legerafdeeling Oostenrijk binnendringt door het dal van de Styr, de Oostenrijksche troepqn voor zich uitdrijvende. AMSTERDAM. In een zijkanaal van het IJ zijn 50 stoomtrawlers opgelegd, dat is .een derde van de visschersvloot te IJmuiden. De komst van de geheele vloot is te wachten. Dit is een voorzorgsmaat regel in verband met de mindere vei ligheid dejr Hjiaven te IJmuiden. Het mee- rendéel der bemanning is bedankt. HENGELO. Omstreeks half één dezen nacht is een vliegmachine waargenomen, die met zoeklichten werkte. Vermoede lijk was de vlieger verdwaald. Hij1 keer de in Oostelijke richting terug. MIDDELBURG. Hedenmorgen vroeg^ is een groot Engelsch escader langs de Wal- chersche kust gepasseerd in Noordelijke richting. BRUSSEL. Gisteravond 11 uur zijn hier 800 Belgische vrijwilligers aangekomen. 's GRAVENHAGE. Hedenmiddag wercf op initiatief van de Koningin in de Vre- deszaal een vergadering gehouden, ten einde .tot oprichting van een comité tot steun van hehoeftigen te komen. De Ko ningin woonde de vergadering hij en Mi nister Treuh trad als leider op. Er werd een. comité opgericht, waarvan het eere voorzitterschap is opgedragen aan II. M. de Koningin. MAASTRICHT. Hedenmorgen is Ton geren door de Duitsche troepen bezet. Deze plaats was door de Belgen verlaten. Bij Lixhe wordt een tweede brug door de Duitschers geslagen. PARIJS. (Officieel). Poincaré heeft ge neraal Duparge belast om aan Koning Albert de militaire medaille te overhan digen. Tevens overhandigde hij den Ko ning een eigenhandig schrijven van Poin caré. BRUSSEL. Hedennacht is hier een Franschman aangekomen die mededeelde, dat een kolonel van het Fransohe leger hem verklaard heeft, dat de inneming van Colmar officieel is en de Fransehen de brigade van de generale staf gevan gen namen. BRUSSEL. Tot op het oogenblik heb ben zich 40.00b vrijwilligers, bij het Belgi sche leger aangegeven. BRSSEL. De commandant Chabot heejft gisteren 11 uur aan eenige journa listen meegedeeld, dat in Luik alles gei- regeld gaat. De berichten over de En gelse-hen zijn uitstekend. BRUSSEL. Het Fransche leger heeft geheel Luxemburg van Duitsche troepen gezuiverd. De Belgische cavalerie heeft deelgenomen pan het verjagen der Uhla- nen. BRUSSEL. (Officieel). Talrijke treinen met Fransche troepen zijn hedennacht in Brussel aangekomen. Zij werden door de Belgen toegejuicht. Vanuit de richting Ton geren werd den geheelen nacht kanon gebulder gehoord. PARIJS. Volgens de „Matin" hebben de Oostenrijkers de Italiaansche grens ge schonden. PARIJS. (Hbl.) Fransche. troepen heb ben de passen in de Vogezen, die naar Colmar leiden, bezet. AMSTERDAM. Met den tie in van 12 uur zijn te Amsterdam aan het Centraal Sta tion 36 Duitsche militairen aangekomen, die naar Alkmaar worden overgebracht. BRUSSEL. De hoofdmacht van het Bel gische leger is thans naar Leuven ver plaatst. De forten van Luik zijn nog in handen der Belgen. Luik krijgt weer het gewone aanzien. BERLIJN. Uit Korfoe wordt een groote slag gemeld tusschen vier kruisers, waar van de nationaliteit onbekend is. NEW-YORK. Het Canadeesche volk schonk 98 miliioen aan de Engelsche re geering. BRUSSEL. De Tsaar van Rusland heeft aan Koning Albert een telegram gezon den, waarin hij1 zijn bewondering uit spreekt voor den moed der Belgen. ROME. Oostenrijksche kruisers bombardeeren Antivari en ver nielden alle gehouwen, uitgezonderd het Italiaansche Consulaat en het Marine hotel. PARIJS. Poincaré heeft de militaire me daille aan Koning Albert geschonken. PARIJS. Die Franschen hadden bij Alt- kirch nog geen 100 dooden Red.) PARIJS. .Onder een regen van kogels is een Fransch aviateur, hoewel gewond, na een verkenning van de Duitsche troe pen geland te Belfort. De Duitschers heb ben de vallei Caseille onder water geizet in die hoop den opmarsch der Franschen te kunnen stuiten. PARIJS. De Engelschen zijn begonnen hun troepen in Frankrijk te ontschepen. Reeds zijn. er Engelsche troepen in Duitsch Oost Afrika. LONDEN. Het nationaal ondersteunings fonds bedraagt 400.000 pond. LONDEN. Duitsche onderzeeërs vallen liet Engelsche escader aan. Een onder zeeër is gezonken. De Duitsche schoener Frida is buit! gemaakt. NEW YORK. Het stoomschip Olympic is naar Liverpool vertrokken zonder pas sagiers. BRUSSEL. Naai- ons verzekerd wordt, verloren de Belgen tot [nog toe 7 00 0 man. PARIJS. De Franschen verover den behalve Mühlhausen en Altkirch ook nog Ferney en slaagden erin na een hevig g e- yvecht Bonhom:me en Sainte Ma rie te veroveren. Zondag veroverden de Franschen onder zware verliezen beiderzijds Sainte Marie aux Mines en Epinal. 's HERTOGENBOSCH. De Provinciale N.-Brab. en 's Hert.-Courant bulletineert ;,Naar wij [uit vertrouwbare bron vernemen wordt Maandag (heden) en Dinsdag een groote v o 1 k s s 1 a g verwacht tusschen de Duitsche, Fransche en Belgische le gers, vermoedelijk tusschen Turnhout en Tongeren. UTRECHT. Re directeur-generaal van de S.S. lueeft evenals*Ide Holl. IJz. Spoorw. Mij. van den opperbevelhebber van de land- en zeemacht een dankbetuiging ont vangen voor de medewerking bij de mo bilisatie verleend. MADRID. De president van de Argen- tijhsche republiek is overleden. WEESP. De cacaofabrieken van de fir ma de Bruin Raadsheer zijn in den nacht van Zaterdag op Zondag afgebrand. Geen persoonlijke ongelukken. Oorzaak onbe kend. Verzekering dekt de schade. TERSCHELLING. Gisteravond is hier gestrand een Duitsche haringlogger, Emb- dien 96, bemand met 8 Terschellingers en 4 Duitschers. Allen werden door den Brandaris gered. BRUSSEL. De Koning van België heeft revue gehouden over de brigade van de dapperen uit den slag bij Luik. Hij werd met geestdrift ontvangen. BRUSSEL. De Fransche en Belgische troepen kwamen gezamenlijk ten Zuiden) van de Maas in 'hotsing met de Duitschers. Fransche en Belgische cavalerie trokken) gezamenlijk de rivier af. De berichte^ over de bezetting van Mühlhausen veroor zaakten groote geestdrift. Berichten d d. 9 Aug. PARIJS. (Officieel). De Franschen hebben na een hevig gevecht in den Elzas de Duitschers overwonnen en Altkirch en Mühlhausen geno men. Men spreekt van 30000 doo den aan Duitsche en 15000 aan Fransche zijde. LONDEN. Een Lloydstelegr'am uit Ant werpen zegt: De Belgen hebben beslag gelegd op 36 Duitsche pakketbooten in de haven van Antwerpen. BERLIJN. De Oostenrijkers hebben Oe- kusch en Wolbrom op de grens van Rus- sisch-Siberisch Polen bezet. BERLIJN. In de Oostzee bevinden zich 12 Dnitsche pantserschepen en 25 torpedo booten. PARIJS. De „Echo de Paris" meldt, dat 2 Duitsche kruisers in de Noordzee door de Engelschen in den grond zijn gehoord. ROME. Een telegram uit Nisj verhaalt van hevige gevechten in Bosnië. De Ser viërs drongen de Oostenrijkers terug. BERLIJN. Keizer Wilhelm is per auto naar de Fransche grens vertrokken. BRUSSEL. De Gazette deelt mede, dat belangrijke diplomatieke gebeurtenissen op komst zijn. Hooggeplaatste diplomaten be vinden zich te Brussel. Vanwege het hoofdkwartier uit Brussel wordt medege deeld, dat de Duitsche aanvallende bewe gingen beëindigd zijn, ook de opmarsch naar Boven-Oorthe. LONDEN. (V. D.) Een te New-York uit Washington ontvangen telegram zegt, dat het departement van Staat officiëel mededeelde, dat de Duitschers Warschau bezet hebben. BERLIJN, 9 Aug. (N. R. C.). Het offi cieuze bureau vau Wolff meldt: Luik is beslist in onze macht. De verliezen van den vijand zijn groot. Onze verliezen zullen onmiddellijk worden medegedeeld, zoodra er betrouwbare ge gevens over zijn. Het transport van 3 tot 4 duizend krijgs gevangen Belgen naar Duitschland is reeds begonnen. Volgens berichten zouden wij te Luik een vierde gedeelte van het geheele Bel gische leger tegenover ons gehad hebben. BERLIJN, 9' Aug. Bij een poging om over de Russische grens te komen zijn 3 automobielen met groote geldsommen door de Duitsche bevolking en de troepen gevangen genomen. BERLIJN, 9 Aug. De Keizerin en de prinsessen hebben heden zelf diensten ver richt bij de verzorging van door Berlijn trekkende reservisten, wat luide toejui ching uitlokte. Oud en jong ziju voortdurend bezig om de moeilijkheden van den oorlog te verlichten. 0e navolgende Telegrammen ontvingen wij Zaterdag 8 Aug. nadat de courant reeds afgedrukt was: LONDEN. De Britsche admiraliteit deel de mede, dat de Engelschen gisteren op bevel van den minister van Koloniën Port of Loo genomen hebben. Dit ligt in Duitsch Togoland aan de Afrikaansche goudkust. Er was geen tegenstand. Boven dien gaf geheel Duitsch Togoland zich aan de Engelsclien ovex-. KEULEN. Gisteren en eei-gisteren zijn verscheidene Russische en Fransche spi onnen gearresteerd. DRESDEN. Russische, studenten zijn ge arresteerd en naar Brieda gebracht, onder verdenking een aanslag gepleegd te heb ben op een spoorwegbrug, PARIJS (Officieel). De Fransche troepen overschreden d.e grens van den Elzas. Er werd een zeer hevig gevecht geleverd bij Altkirch. Zij bezetten deze stad. De Duitsche troepen werden op de vlucht geslagen. De Franschen achtervolgden hen in de Richting Mühlhausen. De Elzassers wierpen de grenspalen omver in hun vreugde over het succes door de Fran schen behaald. PARIJS. (Officiëel). 10 Uhlanen van het 13e regiment te Hannover hebben Baro- witz aangevallen. De gendarmen en de douanen verdedigden zich in de verschan singen en in de huizen, met het gevolg, dat twee Uhlanen gewond werden. De overige acht, waaronder twee onderoffi cieren werden gevangen genomen. Bij hun verhoor verklaarden zij des nachts per trein naar de Belgische grens te zijn ge gaan en blijkbaar verdwaald te zijn. DEN HAAG. De Minister van Land bouw heeft besloten alle Burgemeesters uit te noodigen de onteigeningswet toe te passen ten aanzien van de voorraden meel van fabrikanten, importeurs en han delaren. Zij, die met den Minister ge confereerd hebben, besloten de leverings contracten wegens overmacht te beëindi gen. De Minister noodigde de Burgemees ters uit, zoo noodig Art. 766 toe te passen en de voorx-aden dus niet in bezit te nemen, wanneer de meelhandelaren ge noegen nemen met den voorgeschreven prijs van f 14 per 100 K.G. netto a con tant, zonder korting. BRUSSEL. De Vingtième Siècle deelt mede, dat de Duitschers na de bezetting van Luxemburg de Groothertogin toen zij naar Parijs wilde trekken, hebben aange houden. Later is zij weder vrijgelaten. Het blad deelt verder mede, dat Beieren ernstig protesteert tegen dezen oorlog. De regeering te München heeft doen opmer ken, dat het gebied van Servië voor Oos tenrijk geen levenskwestie was en dat dus voor Duitschland geen casus foede ris aanwezig was. Geval waarop bondgenootschappelijk opti-eden moest volgen. AMSTERDAM. Gisteren is hier een Middenstands .Credietbank opgericht. Dr. D. Bos is voorzitter van de commissie van voorbereiding. BRUSSEL. Men bericht, dat bij de ge vechten van de vorige dagen twee Duit sche generaals zijn gedood. DELFZIJL (Tel.). De alhier gevangen genomen spion bleek een Italiaan te zijn. Nadat van den man een foto was ge nomen, is hij naar Assen overgebracht. GORKUM. Een pei'soon, die schetsteeke- ningen maakte van de vesting Gorkum werd gisteren als verdacht van spionnage gearresteerd. LONDEN. De Belgische legatie beves tigde. dat een wapenstilstand door de Duitschers is aangevraagd. KIEL. 10000 Russische soldaten zijn van Sleeswijk-Holstein naar de Russische grens gezonden. BRUSSEL. Voortdurend komen hier Duitsche gevangenen aan. Tal van spion nen wox-den gearresteerd. In het gebouw- der Duitsche legatie is draadlooze tele grafie aangetroffen; in verband hiermede had een arrestatie plaats. BRUSSEL. Vrijdag zijn te Leuven zes spionnen en te Antwerpen drie spionnen gefusilleerd. Gisteren arriveerde te Brussel een trein met meer dan 3000 Duitsche gevangenen. Er werden uitgebreide maat regelen genomen om hen te beschermen. PARIJS. In het geheele front heerscht een volkomen rustige toestand. De mobi lisatie is geëindigd zonder eenig inci dent. De Fransche troepen zijn op verschil lende punten de neutrale zóne, welke beide legers van elkaar scheidt, binnenge drongen. De Franschen hebben Vic en Moyonvie in Elzas-Lotharingen bezet. BRUSSEL. De Nederl. legatie te Brussel heeft een nota gezonden aan de Brussel- sche bladen, waarin wordt gezegd, dat de openbare meening schijnt te zijn opgezet tegen de Noordelijke biu-en. De Nederl. die in België wonen hebben daarvan mo- reele en materiëele schade. BR.USSEL. Als een bewijs van den bui- tengewonen moed, waarmede de Belgen hebben gestreden, wordt gemeld, dat van één Duitsch regiment slechts di-ie officie ren zijn ovei-gebleven. Men beweert, dat de Duitsche troepen herhaaldelijk misbruik van de witte vlag hebben gemaakt. PARIJS. Volgens een telegram uit St. Petersburg gaat de Russische mobilisatie volkomen geregeld. Onder de bevolking heerscht groote geestdrift. De ontstemming tegen Duitschland is zeer algemeen. IJMUIDEN. 19 Duitsche oorlogsschepen zouden door de Britsche vloot in den grond zijn geboord. De Britsche admirali teit verklaart, dat dit onjuist is, en dat op dit oogenblik (Zaterdagochtend 11 uur) nog GEEN ZEESLAG heeft plaats gehad. PARIJS. Geseind wordt, dat de hou ding van Japan van de gebeurtenissen zal afhangen. Japan heeft nog geen neu- traliteitsverklaring afgekondigd. PARIJS. Geseind wordt, dat Oostenrijk sche divisies, 11 in getal, aan de Rus sische grens zich hebben geconcentreerd. BRUSSEL. De Petit Bleu deelt mede, dat dei wapenstilstand door generaal Lé- man niet is toegestaan. BRUSSEL. Het staat vast, dat de Uhla nen Luik zijn binnengedrongen. Zij heb ben zich moeten terugtrekken. Ontkend wordt, dat de bevolking van Luik uit de huizen op de soldaten zou hebben ge schoten. BRUSSEL. De Nederlandsche legatie te Biussel heeft een nota gezonden aan del Brussexsche bladen, waarin wordt gezegd

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1914 | | pagina 3