Telegrammen. Kerknieuws. Onderwijs. Predikbeurten. Uit de Provincie. Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. te krijgen is zeer verminderd, nu het blijkt dat het in het Oosten zoo zorg vuldig vermijdt onze neutraliteit te schen den. Bovendien is een vaart over de Noordzee voor een Duitsche vloot een gevaarlijke onderneming, zooiand de En- gelsche vloot er nog in haar volle kracht aanwezig is. Maar iedere beschouwing daarover blijft natuurlijk pure veronderstelling. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Staphorst (O.) P. Kruijt te Gouderak; te Graft G. Hornstra, cand. te Huizum. Aangenomen naar Berlicum-Rosmaten door G. C. C. Geijskes te Zoelmond. Koudekerke. Met het oog op den nood der tijden kwam in de Herv. Kerk alhier een groote menigte samen ten einde God te bidden om afwending van het drei gend gevaar. Als sprekers traden op ds. Postma, Herv. pred., die sprak over Ps. 462 en ds. Van Loon, Geref. pred. over Ps. 93 vers la, terwijl laatstgenoemde voorging in gebed. De gehouden collecte, die bestemd was voor het Roode Kruis, bracht f60.61 op. Slapen in de Kerk. De „Z. Kerkbode" neemt, het volgende over1: Laat mij mogen zeggen, dat slapen in de Kerk is le. zeer onbeschaafd. De kerk- slapers onthalen altoos hun niet slapende medekerkgangers op een alles behalve aan genaam schouwspel. Zich zeiven moed willig aan anderen juist van zijne leelijk- ste zijde te laten zien, is een teeken juist van gebrek aan ware beschaving. Een slapende mensch, rustig op> zijn leger uit gestrekt, kan dikwerf iets schoons, iets feeders, iets roerends vertoonen. Maal* een kerkslaper, zooals hij daar hangt in de bank, zooald zij daar knikkebolt langzaam omlaag en met een schok omhoog, zooals hij of zij met half geopenden mond, scheef getrokken jas, opzij geschoven hoed zich voor hunne medekerkganigers. ten toon stel len: ze weten zelf niet, hoe treurig be lachelijk zij zich, aanstellen, onschoon, on beschaafd. Het radicaalste middel tegen kerkslaap zou dit zijn, dat Van sommige „Beroemde" slapers eens een kiekje ge nomen werd. Als zij dat dan zelf zagen en bedachten: „Zoo stel ik mij nu in de kerk ten toon", ze waren misschien in eens genezen. Een stevig kerkslaper, weet zelf niet, hoe dikwerf heel zijn buurt om zijne malle grimassen zit te mees muilen en hoe gek hij zich dikwerf aan stelt. Meestal is één slaper in de buurt ge neeg om mét! zijn onophoudelijk géknik- kebol een heele bank jongens ook in den warmsten zomertijd helder wakker te hou den. En als bij eene slaapzieke juffrouw de hoed bijna geheel op den neus is gezakt, kunt ge het onzen jongens bijkans geheel vergeven, dat zij 'hrjl zoo'n prettig tooneel haast vergeten, da.t zij in de kerk zijn. Trouwens de hoedscheefzakkende juf frouw is het al lang vergeten, dat zij zit voor 's Heeren aangezicht. En de knik kebollende broeder is het. ook al lang Ver geten, dat hij verkeert in het gezelschap van Gods heilige engelen. Slapen in de kerk is 2e. zeer ongezond. Om goed te slapen rnnet de mensch, liefst luchtig ge kleed, liggen. ,Alle slaap, die niet lig gende genoten wordt, bezwaart meer dan hij verkwikt. Ieder, die weet dat er een gezondheidsleer is, begrijpt ook, dat in eene warme kerk, in zwaardere Zondag- sche kleeding, met voorovergebogen, dik werf scheefhangend lichaam slapen, noch voor den geest verfrisscbend, noch voor het lichaam verkwikkend kan worden ge acht. Kerkslapen is zeer "ongezond. Ook voor het lichaam, meest voor de ziel. Want terwijl andere zielen eten van het brood des levens en drinken van het water des levens, gaat de ziel van den kerkslaper onverzadigd en ongedrenkt uit 's Heeren Huis. Eindelijk is slapen in de kerk 3e. zeer oneerbiedig. Wie waar lijk weet, wat kerkgaan is, weet ook dat hij zich stelt voor het heilig Aangezicht des Heeren. Zeker: slaapzucht kan ieder bevangen, is vaak een middel in 'sBoo- zen hand den zegen des Woords te roo- ven, maar wie dat weet, geeft er niet aan toe, gaat er niet apart voor zitten, maar worstelt er tegen enbidt er tegen. Maar hoe dikwerf wordt er aan toe gegeven. Wat men zich tegenover een aaxdsch koning, zelfs niet tegenover een wereldgroot© zou veroorlooven, dat pleegt men zoo maar tegenover den Koning der Koningen, in Wiens Huis en onder Wiens Woord men zit. En droevig klagend Vraagt onze Heere Jezus Christus. Zondag aan Zondag nog aan zk) omenigeen, die Hem belijdt: „Maar kunt gij! dan niet één uur met mij waken?" Geslaagd te 'sGravenhage voor het examen Fransch l.o. mej. C. C. F. van der Weele te Middelburg. Geslaagd voor de hoofdakte de heer J. R. de Jonge: te Axel. Geslaagd te 's Gravenhage voor de acte Fransch l.o. de heeren K. C. Minder- houd 'te Schiedam en C. Bou terse te Rot terdam. Geslaagd voor het notarieel Staats examen tweede gedeelte de heesr W. VieMfe«aajp te Gotye. NED. HERV. KERK. Zondag 9 Augustus 1914. Goes 9.S0 u. ds. Steinz, 2 u. ds. de Vries, Cat. Zondag 44, 6 u. ds. Homburg. In alle godsdienstoefeningen collecte voor Kinderzorg en Vrederust. Pijlen met veertjes. Een student in de wijsbegeerte zeide eens tot dr. Wayland: „Heer doctor, ik geloof niet dat ik een ziel heb". „Zoo, ik wil daarover niet met u strij den jonge man" dus luidde het antwoord. „Ik heb er wel een, goeden moigenj!" J Zoo gaf ook eens een Pruisisch generaal aan een officier, die zeide niet te gelooven aan de opstanding der dooden-, dit sne dige antwoord: „Best, dan blijft gij, als gij dood zijt maar liggen, doch ik zal opstaan". „De godsdienst is uit de mode, daar houd ik mij niet meer mede op", sprak een spotter. „Zoo?" luidde het wederwoord. „Dan moet ge zien, dat gij den dood ook nog uit de mode krijgt". (De Kandelaar.) GOES. Morgen, Zondag, zal in de avondgodsdienstoefening van de Gereformeerde kerk, bidstond voor den vrede gehouden worden. MIDDELBURGERS! Financieele Hulp. Middelburg. Tengevolge van den oor logstoestand in nood verkeerende gezin nen kunnen zich voor financieele hulp in de trouwzaal op het Stadhuis aanmelden, en wel: huisgezinnen van militie-plichtigen en landweerplichtigen Dinsdag 11 Augustus, 's morgens half elf; anderen Woensdag 12 Augustus, 's mor gens half elf. Het executief comité bestaat uit de hee ren mr. J. J. Heijse, voorzitter, F. Mendels, secretaris, H. Boasson, penningmeester, mr. J. G. Bergsma, J. Briigemann, mr. H. Doorenbos, M. Drabbe, L. K. van der Harst J.Jzn., ds. L. M. de Ligt, J. Onder- dijk, jhr. mr. dr. W. A. C. Snouck Hur- gronje, H. Snijders en J. A. Veriregt. Jacht geopend. Door Gedeputeerde Staten is bepaald, dat de opening der jacht op klein, wild wordt geopend als volgt: a. in de Dames-, Anna Maria- en Vö- likerpolders op Zaterdag 29 .Augustus 1914 met zonsopgang met uitzondering van die op hazen en fazanten, waarvan de ope ning wordt bepaald op Zaterdag 26 Sep tember d.a.v. met zonsopgang; b. in Zeeuwsch-VTaanderen op Dins dag 1 September 1914 met zonsopgang, met uitzondering van de jacht op fazan ten, welke op Donderdag 1 October d.a.v. met zonsopgang wordt geopend; c. in het overig deel der Provincie, op Dinsdag 1 September a.s. met zons opgang, met uitzondering van de jacht op hazen en fazanten, welke op Don derdag 1 Oct. a.s. met zonsopgang wordt geopend;" feta dat voor de geheel© provincie de korte jacht zal geoorloofd zijn dagelijks en de lange jacht op Maandag, Woensdag en Zaterdag van iedere week, alsmede .op de vier dagen, voorafgaande aan de sluiting der jacht, alles met uitzondering van de Zondagen. Middelburg. Trein 115 vertrekkende te Vlissingen 4.36 's morgens (Noord-Duif- sche mailtrein) zal in 't vervolg stoppen te Middelburg, Goes, Bergen op Zoom, Breda en Tilburg voor in en uitstappen van reizigers-, eveneens trein 171 die te 9.57 's avonds te Boxtel vertrekt en te 11.52 te Vlissingen aankomt. Hierdoor krijjgt men te Roosendaal aan sluiting op de H. S. M„ waardoor men 's morgens 10.45 te Rotterdam kan zijn 12.15 te Den Haag en 2.31 te Amsterdam. Men kan dan voor hier nog weg uit Amsterdam om 3.14, Den Haag om 5.37 en Rotterdam 7.10. (M. Ct.) Betreffende de alhier op uitnoodi- ging Van den Waarnemenden burgemeester tot stand gekomen vereeniging van Wijk- meesteren 'kunnen wij nog meedeelen dat als Voorzitter van de zes sectoren, waar in de stad is verdeeld, zijn aangesteld de heeren mr. baron Thoe Schwartzenberg en Hohenlansberg, jhr. mr. E. A. O. de Casembnoot, L. A. E. v. d. Leg", H. de BLouw, G. J. Krijger, F. A. Hiller, ter wijl de algemieene leiding is opgedragen aan den heer Herman Snijders, bijgestaan door ide heeren H. Jongepier en C. Hack als secretarissen. Alle 'leden dragen ©en band in de stads kleuren -om den arm, opdat ieder kan wéten tot wien hij zich om raad en hulp kan wenden. De Ver. treedt op als een Comité voor orde en rust, tevens voor hulp en voorlichting. De leden stellen, zich beschikbaar om zoowel aan parti culieren als aan politie en burgerlijke en militaire overheid, waar dit mocht wor den verlangd, zooveel als in hun vermo gen is, al' de hulp en medewerking te verleenen, die in de bestaande moeilijke tijdsomstandigheden noodig zou kunnen hlgben. Door den heer Lmdenberg te )Ve- meldinge is de buitenplaats „Veldzicht" aan den Ouden Vlissingschen weg bij Mid delburg ter beschikking van het Roode Kruis gesteld. De Vitrite Works schonken belange loos 6 brancards. De Directie der Kon. Maatschappij „De Schelde" heeft besloten aan de fa milies van haar werklieden, die onder de wapenen zijn, tegemoetkomingen te ge ven. Aan de ongehuwden, die kostwin ners en aan de gehuwden zonder, kinde ren wordt f2 en aan die met kinderen f3 per week uitbetaald. Vanwege de commissie, die zich heeft geconstitueerd om hulp te verlee- nen aan gezinnen te Middelburg, die ten gevolge van den oorlogstoestand in nood verkeeren, zal in de volgende week een inzameling van gelden worden gehouden. Een groot aantal dames heeft zich bereid verklaard daarbij behulpzaam te zijn. De bedoeling is op Dinsdag 11 Augustus in- teekenbiljetten voor giften in eens of we- kelijksche bijdragen ten huize van de inge zetenen aan te bieden en die biljetten op Donderdag 13 Augustus weer al te halen, voor zoover ze niet dadelijk wor den ingevuld. Wie de voorkeur er aan geeft een gift in eens in de bus te wer pen, zal daartoe in de gelegenheid wor den gesteld. A^s ook wordt aangeklopt bij hen, die reeds een gjft hebben ge schonken of toegezegd, dan houde men dit ten goede. Zulks is niet gemakkei lijk te voorkomen, vooral niet omdat van vele gevers de namen onbekend zijn. De commissie noodigt dei dames, die haar hulp 'hebben toegezegd uit tot een bijr eenkomst op Maandag 10 Augustus des nam. 2 uur, niet zooals éérst het plan was op het stadhuis, maar in het Vincen- tiushuis Bogardstr. 58, dat daartoe ^el- willend is beschikbaar gesteld. Goes. EergisteToehtend is uit Antwer pen aangekomen een- 7-jarig kleindoch tertje van mevrouw G. alhier. Als een merkwaardigheid moge dienen, dat de kleine een groot, gedeelte van de reis! heeft afgelegd enkel onder (je hoede van den dienstdoend en conducteur op den mailtrein. De moeder van het meisje had haar te Roosendaal aan dien conducteur toe vertrouwd en deze droeg er zorg voor, dat het kind te Goes uitsteeg. Daarop wandelde de kleine geheel al leen naar de woning van haar grootmama, waar zij te 5 uur in den ochtend aan belde. Voorwaar, een merkwaardig geval. Zekere A. alhier trachtte in ver band met de dure tijden op voordeelige manier aan aardappelen te komen. Daar toe begaf hij zich te middernacht naar den Goeschen straatweg en wel ten huize van dhr. K. Deze moest toevalligerwijze ongeveer 1 uur 's nachts even naar buiten, en zag daar tot zijne niet geringe verba zing vriend A. een zak met aardappelen op zijn rag torsen. Natuurlijk ging die leverantie niet door, en is. de politie met deze poging tot diefstal in kennis gesteld. Terneuzen. Van af 9 Augustus a.s. zal de trein naar Gent van hier alleen ver trekken des middags 12,19 en des avonds 8,35 en zal alhier alleen aankomen een trein des morgens 10,03 en des avonds om 6,48. 'Op d,e lijn naar Mechelen vervalt voor- loopig alleen de extra-trein des, Zondags die hier in den voormiddag aankomt en des avonds om 8,25 vertrekt. De prov. boot van hieT naar Vlissingen vaart alleen des morgens om 5,45 en des nam. 12.30 en te 9 uur voorm. en 6.30 nam. van Vlissingen naaT hier. Alle booten doen 'Borssele aan. (T. Crt.) Kind verbrand. Gisternamiddag ontstond brand in de woning van Zult aan de Passeerdergracht 31, waarbij het zesjarig dochtertje Greta zeer ernstige brandwonden bekwam. Na door de brand weer verbonden te zijn werd het kind naar het Wilbelmina gasthuis vervoerd1 en aldaar opgenomen. Het brandje werd spoe dig gebluscht. Een arrestatie. Te Sneek js, naar het „N. v. F." meldt, ds. Horreus de Haas, de bekende socialistisch ge zinde predikant aldaar, door de politie gearresteerd, in verband met uitlatingen van hem omtrent den oorlog en de mobi lisatie. Gestrande toeristen. Duizen den touristen bevinden zich in de inl oorlog gewikkelde landen of moeten die landen passeeren om thuis te komen, schrijft „De Tel." Zondag hebben jonge- veer tienduizend Engelschen nog kans ge zien hun vaderland te bereiken. De Lon den sche stations waren stampvol. De Duitsch© ambassade te Londen heeft een miededeelmg gedaan, welke Velen hoop geeft hun verwanten op reis te kunnen helpen. Wij kunnen, verklaarde de ge zant, geenerlei faciliteit verzekeren voor den terugkeer van achtergebleven plezier- reizigers. Maar wanneer de Engelsche autoriteiten in dit opzicht de in Engeland evrtoevende Dnitschers van dienst willen zij!n, zal Duitschland reciproceeren (het zelfde doen met Engelsche). Teruggekeerde reizigers hebben leen schatting gedaan van bet aantal Britten, dat zich in de onmogelijkheid bevindt de terugreis te aanvaarden. Men meent dit aantal gerust op tienduizend te mogen stellen. Reizigers, die poogden uit Zwit serland weg te komien per auto, werden over de Duitsch© grens gelaten zonder mo lest. Maar zpodra waren zij niet Duitsch- land 'binnen of hun voertuig werd in be slag genomen. Treinen vol bagage amveeren uit alle richtingen. De administratie is hopeloos in de 'war. Koffers en ander reisgerei ligt door elkander gestapeld. Niemand weet er den weg in. Vergeefs reclameeren de reizigers hun eigendom. Ook klagen allen over de moeilijkheid die zij gehad hebben om aan contant geld te komen. Met crediet- brieven en bankpapier was nergens iets uit te richten, en menigeen heeft zich met goudgeld ©en weg moeten banen, die anders met zilver tamelijk gemakkelijk werd geplaveid. Ook in Amerika heerscht groote onge rustheid over den toestand, waarin zich touristen in Europa bevinden. Naai' een schatting, die moeilijk is te controleeren, maai' toch wel zeer hoog lijkt, zouden zich 200.000 Amerikanen in de oorlog voerende landen ophouden. De regeering wil, naar het heet, schepen uitrusten om hun te hulp te komen. Voor goed geld zal worden gezorgd, wijl credietbrierai en bankpapier hun waarde verloren hebben. De mO"bilisatie. Onder de mi- litieplichtigen die met spoed onder da wapenen geroepen werden, bevond zich te Velsen iemand, die pas weduwnaar .was geworden. Hij "wist geen anderen raad dan eerst zijn vier jonge kinderen op het Raadhuis onder dak te brengen alvorens hij huis en hof Verliet. Erger was het te Zaandam waar een milicien mét groot verlof onder geleide van den sterken arm werd weg gebracht. De man had in den nacht, van Vrijdag op Zaterdag zijn vrouw door den dood ver loren en was niet anders dan door dwang te bewegen aan het bevel te voldoen. (N. V. d. D.) Een meevaller. Te Zuid-Beier land (Z.-H.) ontving' ©en vrouiw kennis- gering, dat zij een soldaat ter inkwartie ring kreeg; een paai- uur later verscheen de militair, die bleek niemand anders te zijn, dan haar man. „Vad." Schoolst;uiting wegens mo bilisatie. Het hoofd en de onderwij zer der Chr. School te Zegveld (bij Woer den) zijn onder die wapenen geroepen. Dies staat de school stil. Uit Milwolda (Gr.) meldt men ons, dat ook de Chr. Nat. School aldaar voor- loopig gesloten is, wijl het grootste deel van het onderwijzend personeel wegens mobilisatie moest „opkomen". Vele Scholen gevetn bovendien vacantia, omdat d© schoolgebouwen door de mili tairen als verblijfplaats in gebruik geno men zijn. „Rott." WEMELDINGE. Gehuwd: Jacob van der Plasse, 23 j. jm. te Ierseke en Jacomina Minnaaxd, jd. 23 j. Geboren: Levina Maria, d. v. Jacobus Hoogesteger en Tannetje Fossen; Maria, d. v. Jacobus van Stel en Maria Vleugel. Overleden: Tannetje Goud, 60 j., onge huwd. (Kr. Crt.) WAARDE. Gehuwd: Adriaan West- istrate, 30 j. en Adriana Francina de Jager, 18 j. Geboren: 23, Komelia, d. v. Jan Kes- selaar en Maatje Johanna van der Vliet; 31, Jan, z. v. Adriaan Waterman en Kor- nelia Schrier. Overleden: 15, Jilles Dereijs, 55 j., echt genoot van Adriana van Liere. BRUSSEL, 7 Augustus. Duitsch- land heeft een wapenstilstand van 24 uur aan België aangevraagd. 25000 Duitschers zijn buiten ge vecht gesteld. Schip op een mijn geloopen. Gisteravond om 6 uur, is, naar een ooggetuige ons mededeelde, nabij de Wielingen onder Vlissingen een Noorsch Stoomsehip vermoe delijk ep een mijn geloopen en ge deeltelijk vernield, zoodat het on middellijk zonk. Slechts de masten en een gedeelte van het dek zijn zichtbaar. De bemanning is gered door den Nederlandschen mijnen- legger „Hydra". Nader meldt men ons, dat het schip „Tysla" heette en van Port Pirie in Australië kwam, beladen met ijzererts. Van de 44 opvarenden zijn 2 stokers en 1 tremmer verdronken. LONDEN, 8 Aug- 12 uur. In het parlement sprak Churchill de be richten aangaande het gevecht in de Noordzee tegen. ROME, 7 Aug. De „Tribuna" bevestigt haar bericht, dat d© Serviërs bij Belgrado Oostenrijksche regimenten hebben gede cimeerd. De aanvoerder sneuvelde en de Oos tenrijkers moesten achter den Donau te rugtrekken. LONDEN, 6 Aug. Als een bewijs van 'de spontane hulp, door de Engelsche ko lonies in dezen tijd van crisis het moe derland aangeboden, valt te wijzen opj de houding van Canada, dat een contin gent van 20.000 man bijeenbrengt voor den buitenlandschen dienst. LUXEMBURG, 7 Aug. Als voornaamste oorzaak van het geringe succes van het Duitsche leger in het groothertogdom wordt opgegeven de omstandigheid, dat de Duitsche intendance niet gereed was'. Dientengevolge lijdt een groot deel van het Duitsche leger honger en gebrek. LONDEN, 7 Aug. De „Daily Telegraph" meldt: Met genoegen vernemen wij) dat, hoewel nog geen definitieve beslissing ge nomen is, de meening in de hoogste krin gen gunstig is voor een militaire tusscben- komst van Engeland, zoo spoedig moge lijk. Het ministerie van oorlog zet de toe bereidselen met allen spoed voort. In de nieuwe militaire omstandigheden die zich beginnen voor te doen, dank zij de dap pere verdediging van het Belgische leger, hoopt men met vertrouwen, dat een zoo groot mogelijk gedeelte van het expeditie- leger eerlang zal vertrekken. BRUSSEL. 20000 gevallen Duitschera zouden volgens de Duitschers voor de ves tingen liggen. Men neemt dit hier niet aan en gelooft dat. Duitschland om wapenstil stand vroeg, met het oog op den ontredder den toestand waar-in het leger zich be vindt. i PARIJS. Tal van oude Elzassers van het jaai- 1870 zijn thans de grens overge trokken om het Fransche' leger van dienst te zijn. IJMUIDEN. In opdracht van het Hoofd bestuur van het Roode Kruis is de visch- hal reeds in gereedheid gebracht om zoo noodig voor 400 gewonden plaats te bie den. Het geldt voorzorgsmaatregelen. Het gerucht liep, dat Duitsche torpedobooten gewonden zouden aanbrengen. PARIJS. Er bevindt zich nog geen en kel Oostenrijksch soldaat op Servisch grondgebied. Het Servische leger zal thans tot offensief overgaan. BRUSSEL. Luik is door de Fransche regeei'ing met het legioen van eer be giftigd. Nomeni. De Fransche cavalerie heeft een Duitsche patrouille, wier paarden uit geput waren, genomen. BRUSSEL. De wapenstilstand is alleen van toepassing op de for ten en niet voor het leger. PARIJS. Een escadron Fransche rui ters heeft den Rijn bereikt. De officieren van deze legerkorpsen hebben de be wijzen in handen, dat Duitschland midden in vredestijd hard werkte aan de mobili satie, teirwijl alle landen van de 'Triplo Entente ijverden voor den vrede. LUIK. Het fort Lantin biedt hardnek- kigen tegenstand en is nog NIET in handen der Duitschers. PEKING. China heeft zich neutraal ver klaard. I PARIJS. Volgens een officieel telegram uit Nisj beletten de Serviërs den Oosten rijkers de Donau over te trekken. LUIK. De Franschen hebben de Belgische troepen in de nabijheid van Luik ontmoet. Montenegro-Oostenrijk. ROME. Men verzekert dat Mon tenegro aan Oostenrijk den oorlog verklaard heeft. WEENEN. Drie Oostenrijksche leger korpsen rakken op naar de Frarïsche grenzen. ROME. De voorhoede van de Servi sch© troepen staat aan de grenzen van Bosnië. LUIK. In Belgisch Luxemburg zijn de Duitschers met de Franschen slaags gé- raakt. LUIK. Een divisie van 6 regimenten Duitsche cavalerie moet in z'n geheel ver nietigd zijn door de Belgische infanterie onder leiding van Generaal Leman. LUIK, 7 Aug. Het bombardement van Luik is geëindigd. Prins George van Prui sen, een neef van Keizer Wilhelm, is vermoedelijk gevangen genomen. Del Fran schen voegen .zicbi thans bij de Belgen. PARIJS, 7 Aug. Officieel wordt tegen gesproken het bericht omtrent de sluiting der Dardanellen. ROME, 7 Aug. De Italianen noodzaak ten ©en Duitsche stoomboot, die ammunitie aan boord had, de haven van Napel sl te vérlaten. LONDEN, 7 Aug. (Officieel) Britsche scliip Amphion gezonken, door op mijn te 'stooten. Een officier en 130 man ver dronken, 16 officieren en 135 man ge red. Volgens mededeeling admiraliteit En- gëlsche vloot in Noordzee slaags geraakt met Duitsche vloot, trekt zich op Neder- landsche kust terug. De volgende berichten zijn in een gedeelte van de oplage van gisteren opgenomen: MIDDELBURG. Hedenmiddag werd al hier een vergadering gehouden, waarin de finitief besloten werd tot de oprichting van een Arbeidsbeurs. Door Burgemeester en Wethouders werden in het bestuur van die beurs benoemd de heeren Mr. J. J. Heijse; W. L. Ghijsen, C. Boudewijnse, J. Kramer, M. Boogerd en jhr. A. E. Bod- daert. Ook waren tegenwoordig leden der commissie, welke zich te Vlissingen ge vormd heeft, om in de behoeften aan werkkrachten ten plaftelande te voorzien. Deze heeren verklaarden zich bereid te trachten het daarheen te sturen, dat ook het Gemeentebestuur van Vlissingen -een arbeidsbeurs opricht. Dringend wordt ver zocht zooveel mogelijk de arbeids-aanbie- dingen en -aanvragen door middel van deze beurzen te doen plaats hebben. MIDDELBURG. Gisterenmiddag reed een militaire ordonnans, te Vlissingen, die een brief had bezorgd, naar Middelburg terug; toen hij bij Souburg kwam en juist naast de in volle vaart zijnde tram reed, ont moette hij twee jonge personen per rijj- wiel. Een dezer, de 10-jarige C. uit VI»-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1914 | | pagina 3