I elegrammen. Laatste Berichten. Leestafel. ■een revolver in het hoofd geschoten. Door den geneesheer per stoomtram naar Rotterdam gebracht, bleek de jongen, bij aankomst aldaar overleden. De vader is gearresteerd. Militair kiekje. In een onzer forensen-plaatsen hebben alle steenkool leveranciers aanzegging gekregen,, de eer ste vijf dagen geen steenkool en anthra- ciet aan particulieren te leveren, aange zien de legerbehoeften natuurlijk voor gaan. Patrouilles van soldaten met hun korporaals zijn overal druk in de weer, op handkarren de zakken met steenkool te laden, om die naar de verschillende kantonnementen over te brengen. Ben patrouille is er, die zoo vlug geen kans ziet, haar steenkool-voorraad mo biel te maken; er zijn geen handkarren genoeg in de buurt. Daar komt langs den weg een mooie luxe-auto gereden; de chauffeur in uni form zit achter het glanzend stuurwiel; de wagen is van een melkwit lakwerk, het. 'kostbare leerwerk is heel licht, wat je noemt een pracht-auto. De patrouille laat den auto stil houden, aan. welk hevel de chauffeur onmiddel lijk voldoet. „Inladen," beveelt de korporaal kort af aan zijn manschappen. Al de zwarte steenkoolzakken worden nu, tot boordevol, in den luxe-auto ge laden. En met een soldaat naast zich, voelt de geüniformde chauffeur zich ge promoveerd tot. steenkoolbezorger. Hij kijkt er niet zwart omde auto al evenmin. „Hbl." Hoelang kan de werel d-oor- log duren? In de jaren 1910/1913 zijn er in Duatschland niet minder dan 490 dikke en dunne boeken verschenen, soms .■sensationeel, soms streng wetenschappe- lijk over de Weltkrieg, in Engeland wer den 150 boeken en brochures over dit onderwerp gepubliceerd, in Frankrijk min stens 100. Eigenaardig is nu, dat alle „wetenschappelijike" auteurs het erover eens zijin, dat de wereld-oorlog niet lang zal duren. Sommige spreken van zes weken, andere van 2 a 3 maanden. Een half jaar schijlnt het maximum te zijn. Dan zijin de volkeren op, en snakt ieder naai' vrede. Zou dan na den wereld-o o r 1 o g de wereld-v rede daar zijin De kosten van den wereld oorlog. De bekende Engelsche deskun dige Edgar Grammond heeft in de „Quar terly Review" ,een artikel gepubliceerd over „De kosten van den wereld-oorlog". Naar aanleiding hiervan komt mén tot de volgende cijfers: Duurt de wereld-brand 6 maanden, dan zullen de totaal-kosten bedragen'niet minder dan 30 milliard. De handel heeft bovendien dan nog een scha de van 3 milliard, terwijl landbouw en en industrie ieder eein schade van min stens 2 milliard zullen hebbben. De to taal-schade is dan 37 milliard. En de menschenlevens, Een reis met hindernissen. Dat het in de tegenwoordige omstan digheden geenszins pleizierig is een reis .te maken van of naar het buitenland, dat zoo'n reis gepaard gaat met tallooze hin dernissen en met veel' oponthoud, hebben we gisterenmiddag weer kunnen verne men van een heer, die met 3 families uit Amsterdam, uit het plaatsje Arlbode in Zwitserland naar Amsterdam gereisd is. We zullen genoemden heer aan 't woord laten, omi ons zijn wedervaren te ver tellen. Zaterdagmorgen, toen in Zwitserland de algemeene mobilisatie afgekondigd was, zijn we met 13 man uit Arlbode ver trokken. Onze bagage, 11 koffers in 't geheel, werd voor Amsterdam ingeschre ven. Al dadelijk begon de misère. We kwamen met groote vertraging in Bern aan, waar we hoorden, dat de bagage niet verder miee zou gaan. We staken zelf nu maar de handen uit de mouwen en sleepten onze bagage uit de goederen wagen en brachten ze naar een hotel, daar we dien nacht te Bern moesten, verblijven. Den anderen morgen waren we reeds te half 5 op, want 6 uur ver trok de trein naar Parqs. Aan alle stations, waar we langs kwa men, was een opeenhooping van locomo tieven behalve de onze reed er geen énkele trein. Wegen, bruggen, wissels van de spoorbaan, alles was door mili tairen bezet. Ln Pontarlier, het 'Fransche grensstation, hadden we wederom een groote vertraging, maar we zijn tenslotte toch te Parijs aangekomen; biet was on geveer half zes geworden. Aan de gare du Lyon, waar we binnenstoomden, was het restaurant gesloten, waar we ons eens café Van het station, waar we ons eens lekker dachten te verkwikken, was bet al even treurig gesteld; droog brood en bier was alles wat we krijgen konden; boter, kaas, melk niets ei-van, 't was niet te verkrijgen. Met onze bagage herhaalde zich hetzelfde spelletje, we hebben ze zelf maar weer gehaald en op een hand karretje naar hotel Paris-Lyon Palace ge bracht. In Fangs heers riite een geweldige op winding, alles was bezet met soldaten en politie. G-roote massa's bewogen zich in zenuwachtige opgewondenheid langs de boulevardsvoor het gebouw der „Matin" liep het storm. Den volgenden morgen (Maandag) be gaven we ons ongeveer half 8 uur to voet naar den Nederlandschen consul; rijtui gen of auto's waren niet te krijgen (voor een kleinen afstand werd zonder blikken of blozen 10 francs gevraagd). Bij den consul kregen we onze passen en reisbiljetten voor Antwerpen. Inlich ting aangaande treinen, die naar Holland verdokken, konden we niet krijgen. ,0m nu wat dichter bij het gare du Nord te zijn, verhuisden we naar het hotel Ter minus; dit ligt binnen de afzetting van genoemd station. Het station zelf was weer afgezet door militairen en het was onmogelijk binnen te komen zonder pas, zelfs "al had men reisbiljetten, dan nog werd niemand doorgelaten. Ten slotte vernamen 'we, dat er 's avonds 11.35 een trein naar Brussel zou vertrekken. Op het perron aangekomen, kregen we al spoedig de boodschap, dat die trein eerst te 12.35 zou vertrekken. Geregeld zagen we treinen opgepropt met soldaten het station verlaten en op den Vastgestelden tijd vertrok ook onze trein. We reisden met een beelen troep troep Vlaamsche pikkers, die uit Frankrijk naar hun land terugkeerden, en deze heeren maakten het ons 's nachts nog al ieens heel lastig. Ongeveer 9 uur des morgens kwamen we aan het Fransche grensstation, daar moesten we uitstappen en jons te voet naai" het Belgisch© sta tion begeven. Op de grens was de brug afgezet door Fransche soldaten, die onzen pas vroegen. Een eindje verder bevond zich de Bel gische grenswacht; op het Belgisch ge bied werden we allesbehalve vriendelijk ontvangen, men zag ons voor Duitschers aan; een vrouw kwam zelfs met gebalde vuist Voor een van de dames van ons gezelschap staan, vragende: „Etes vous Allemands In het korte oogenblik oponthoud heb ben We heel wat lieve woordjes moeten hoeren. Na weer ingestapt te zijn, be reikten we te 12 uur ongeveer Brussel en konden tot ons geluk reeds te half 1 leen trein naar 't lieve vaderland pak ken. Heden werd ons vanwege den Burge meester verzocht de volgende rectificatie in de tarieven aan te brengen Margarine Va K.G. 50 ct. MIDDELBURG. Hedenmiddag werd al hier een vergadering gehouden, waarin de finitief besloten werd tot de oprichting van een Arbeidsbeurs. Door Burgemeester en Wethouders werden in het bestuur van die beurs benoemd de heeren Mr. J. J. Heijse, W. L. Ghijsen, C. Boudewijnse, J. Kramer, M. Boogerd en jhr. A. Bod- daert. Ook waren tegenwoordig leden der commissie, welke zich te Vlissingen ge vormd heeft, om in de behoeften aan werkkrachten ten plattelande te voorzien. Deze heeren verklaarden zich bereid te trachten het daarheen te sturen, dat ook het Gemeentebestuur van Vlissingen een arbeidsbeurs opricht. Dringend wordt ver zocht zooveel mogelijk de arbeids-aanbie- dingen en -aanvragen door middel van deze beurzen te doen plaats hebben. MIDDELBURG. Gisterenmiddag reed een militaire ordonnans te Vlissingen, die een brief had bezorgd, naar Middelburg terug; toen hij bij Souburg kwam en juist naast de in volle vaart zijnde tram reed, ont moette hij twee jonge personen per rij wiel. Een dezer, de 10-jarige C. uit Vlis singen die links uitweek, werd door den ordonnans aangereden en viel met het voorhoofd tegen de treeplank op de tram. Hij werd herig bloedend met een gapende hoofdwonde opgenomen en naar het Zie kenhuis te Vlissingen vervoerd. De toe stand is ernstig. Het rijwiel van den or donnans was deerlijk gehavend. MIDDELBURG. Door de politie alhier werd aangehouden de slager Flipse uit Grijpskerke, nadat bij den waarn. burge meester bericht was ingekomen, dat ge noemde Flipse trachtte varkens op te koopen, ondier voorwendsel, dat Ijij dit voor het rijk-of het leger moest doen. Te dezer zake werd door de marechaus see te Domburg een onderzoek „ingesteld, wat tengevolge had, dat F. heden van op (het politiebureau werd afgehaald en geboeid voor den officier van justitie werd geleid. MIDDELBURG. Door tusschenkomst van de politie zijn 6 Nederlanders, die met de mailboot uit Londen waren aan gekomen in de ^gelegienhieid gesteld naar hun resp. woonplaatsen terug te keeoren. BRUSSEL. Een trein uit Luik bracht gewonden en 100 krijgsgevangenen aan, verschillenden gekleed in Engelsche uni form. LONDEN. Aan de London Standard wordt bericht (onder reserve), dat de kroonprins van Duitschland gewond is door een onbekende. De dader ontkwam. HULL. Het hospitaal is gewaarschuwd, dat 250 gewonden in aantocht zijn. Vis- schersvaariuigen melden een gevecht aan de Oostkust van Engeland. MESSINA. De Goeben en de Breslau zijn in Zuidelijke richting vertrokken. Herig kanongebulder wordt hier gehoord. LONDEN. Blijkens 'een onduidelijk tele gram is bet voorste gedeelte 4mphion door de ontploffing van een mijn ver nield er zijin 20 Duitscbe gevangenen gedood. LONDEN. (V.D.) 28 gevangenen zijn te Harwich geland. Het zij,n de overleven den van den Duitschen mijnenlegger „Ko ningin Louise", die 60 mijlen van Har wich door een Britschen torpedoiboot ver nield en in den grond werd gehooid., Zee Duitschers in getal werden ernstig gewond. De Engelsohen leden geen verlie zen. Slechts vier schoten gijn gelost. Het gevecht bij Luik. BRUSSEL. Uit Luik wordt geseind, dat gisternacht het vuren voortduurde. Een Duitsche troepen afdeeling kon binnen het fort Fleron dringen, terwijl Duitsche ca valerie er in slaagde in de stad Luik door te dringen en wel in de straat, waar zich de Generale Staf bevond. Den Belgischen troepen gelukte het de in dringers te dooden of te overmeesteren. De Belgen boden krachtig weerstand, zoo dat Luik behouden bleef. (We merken hierbij op en dat ge lieve men in het vervolg steeds in acht te nemen dat opj deze telegrammen een scherpe censuur wordt toegepast, zoo dat de berichten over heldendaden der Belgen van eenzijdigheid niet steeds zijn vrij te pleiten. Red. „De Zeeuw")' DEN HAAG. Prins Hendrik is heden per 'auto naar Maastricht gegaan om zich aldaar van de werkzaamheden van het Roode Kruis op de hoogte te stellen. UTRECHT. Met ingang van he den is de staat van oorlog af gekondigd |in de gemeente Utrecht. DEN HAAG. De Eerste Kamer nam heden de door de Tweede Kamer goed gekeurde .wetsontwerpen aan. (Amnestie en de bons van fl, f2.50 en fö). MAASTRICHT. Alhier zijn thans 60 ge wonden, 4 personen zijn overleden; 3 Duitschers én een Belg. Morgen heeft de begrafenis (plaats met militaire eer. De' Hollandscihe en de Duitsche consul en de .burgemeester va.n Maastricht, zullen daarbij tegenwoordig gijn. 's GRAVENHAGE. De Koningin heeft he denmorgen de troepen in het Westland geïnspecteerd. BERLIJN. De .Duitschers hebben de neutrïaliteit van Zwitserland NIET ge schonden. NEW-YORK. De 'telegrafische verbin ding tusschen Engeland en de Vereenigde Staten is nog NIET verbroken. De Ouitsche krijgsverrichtingen. BRUSSEL. De Duitsche versterkings troepen bij Visé voortdurend over de Maas. Het terugtrekken der Duitschers mag nie.t als een algeheele nederlaag beschouwd worden. De Duitschers. hebben sedert van morgen half zes opgehouden met schieten. Daaruit concludeert men, temeer daar tel kens nieuwe troepen aanrukken, dat men zich gereed maakt voor een nieuwen aan val, die tegen "hedenavond verwacht wordt. NEW-YORK. (Reuter). De Commercial Kable-Company meldt, dat haar kabel en de Duitsch Atlantische kabel door de Britsche oorlogsschepen bij de Azoren zijn doorgesneden. WEENEN. Herzegowina heeft een mo ratorium afgekondigd. NEW-YORK. Hevig kanongebulder wordt gehoord vanaf de kust van Maine. Het Duitsche s.s. „Kaiser Wilhelm II" is behouden te New-York aangekomen. MAASTRICHT. Bij het Roode Kruis is een telegram ingekomen van Generaal Rost van Tonningen, dat geen auto's meer naar het buitenland mogen. Ook de auto's van het Roode Kruis mogen de Duitsche grens niet overschrijden. MAASTRICHT. Gisternacht is boven de stad weer een luchtschip gezien. Er viel echter niet veel te onderscheiden. ROERMOND. Hier komen voortdurend treinen aan met Duitsche, Oostenrijksche en Hongaarsche vluchtelingen, die uit Ant werpen kwamen. BRUSSEL. Dinsdagavond kwam te Brus sel 'een konvooi met' Duitsche gevangenen en Belgische gewonden. Er heerschip groote geestdrift onder de bevolking. BRUSSEL. Zoowel in de stad ais in de provincie zijn vele spionnen gevangen ge nomen, die bezig waren met het aanleggen van draadlooze telegrafie. BRUSSEL. De 7e legerafdeeling Duitschers is bij Luik teruggeslagen met achterlating van 800O dooden. De Beigen slaagden er in 14 ka nonnen buit te maken. MAASTRICHT. Gisteravond is hier binnengebracht de 19-jarige Diuitsohe graaf von Arnin, zoon van een opperbevelheb ber. Hij was zwaar gewond en overleed! na eenige uren. De strijd om Luik. MAASTRICHT. Alhier wordt een vuur gloed waargenomen. Men gelooft, dat het vonnis van de stad Luik geveld is. Het kanongebulder wordt weer gehoord. LONDEN. Engelsche oorlogsbooten heb ben op 40 mijl afstand van Lowestoft een Duitsche torpedoboot vernield. BERLIJN. Het bericht van Ultimatum van Duitschland aan Italië wordt tegenge sproken. LONDEN. Asquith deelde gisteren in het Parlement mede, dat Duitschland aan En geland een voorstel had gedaan om neu traal te blijven; dan zou Engeland ais belooning de Fransche koloniën en Bel gië krijgen. LONDEN. Het Parlement keurde gced, een oorlogacrediet van 100 millioen pond uit te trekken. Toestand in Luik. MAASTRICHT. Volgens niet ,e contro leeren dceh wel geloofwaardige berichten is de toestand in Luik zeer ernstig. In den loop vair den dag zijn 2 Duitsche regimenten beschoten, met het gevolg, dat de helft van het aantal Duitschers sneu velde. Men verwacht nu een bombarde ment. Men vreest een vreeselijke slacht partij'. KEULEN. De Kolnische Volkszeitung bericht, dat het luchtschip, dat in Bel gië krijgsverrichtingeu heeft volvoerd, te ruggekeerd is. Het blad deelt mede, dat men uit het luchtschip 12 bommen in de stad Luik geworpen heeft, zoodat de stad op verschillende plaatsen in brand stond. WEENEN. De Berliner Zeltung bevat de otficiëele mededeeling van de oorlogs verklaring van Oostenrijk-Hongarije aan Rusland. DEN Hx\AG. De Minister van Oorlog heeft bepaald, dat de oude ronde stui vertjes weer in omloop worden gebracht. ROERMOND. De vluchtelingen uit Ant werpen, die een pas hebben, mogen over Vlodorp verder gaan, de anderen over Venlo. Zij doen vreeselijke verhalen over de wijze, waarop ze uit België verdre ven zijn. Men is zeer gebelgd over de houding der Belgen. Een vrouw: kwam zelfs met een dood kind in haar schoot in Roermond aan. AMSTERDAM. Het Zweedsöhe consu laat maakt bekend, dat de kustlichten aan de westkust vanaf de Noorsohe grens tot aan Kullen, doch met uitzondering van het licht van. Kullen, gedoofd zul len worden. DEN HAAG. In de Staatscourant van gisteravond is afgekondigd de wet van amnestie aan deserteurs en de uitgifte van zilverbons. Er zullen worden uitge geven 10 millioen zilverbons van f 1, 4 millioen van f2.50, 1 millioen van f5. DEN HAAG. De Staatscourant van gis teravond bevat het besluit, waarbij ver boden wordt de uitvoer van levensmidde len, kolen enz. uit de stelling Amsterdam en de stelling Hollandsch Diep en Volke rak. BUDAPEST. Vastgesteld is, dat de oude brug, welke tusschen Ofen en Pest over de Donau voert en die dezer dagen in stortte, zijn einde niet damit aan kwaad willig opzet. Reeds sedert eenige maan den werden herstellingwerken onderno men. BUDAPEST. De Hongaarsche sociaal democraten hebben den minister-president graaf Tisza een millioen kronen ter be schikking gesteld, teneinde met dit geld de oorlogskas te kunnen stijven. LONDEN. Volgens Duitsche berichten, moet het Dinsdagavond tot zeer groote patriotische betoogingen zijn gekomen, toen ongeveer 1000 jonge mannen, welke in de hoofdstad van Engeland werkzaam zijn, naar Duitschland terugkeerden, om de wapenen op te nemen. Op het sta tion werd het Duitsche volkslied gezongen en Hoch's op den Duitschen keizer uitge bracht. BERLIJN, 6 Aug. De Duitsche troepen hebben Briey ,/op Fransch gebied) ten N.-W. van Metz bezet. (Briey ligt in het Fransche departement Meurthe-en-Moozel en is de hoofdplaats van (het district van denzelfden Inaam. Het telt 2300 inwoners. Er zijn katoen weverijen en een ijzergieterij'. BERLIJN, 6 Aug. (N. R. Ct.). Bij Schwiddem te 0. van Johannisbuig en bij Grodken tusschen Lautenburg en Sol- dau hebben Russische cavalerie-divisies beproefd om door de Duitsche grenswacht heen te breken. Zij' Zijn afgeslagen en naar Russisch gebied teruggeweken. Een Russische cavalerie divisie, die bij Soldau met verlies van een brigade te ruggeworpen was, heeft bij het terug trekken naar Rusland bij Neidenburg nog meer verliezen geleden. MAASTRICHT, 5 Aug. In het Zuiden van ons land doet het gerucht de ronde dat de Engelsche vloot in Ostende gezien is. i LUIK, 4 Aug. „Tel.". Twee Duitsche parlementairs kwamen hier héden aan, ten einde van den chef van den generalen staf de overgave der stad te eischen. Dit werd met beslistheid van de hand gewe zen, Waarna de staat van beleg te Luik wierd afgekondigd. De Duitschers, die te Luik verblijf hiel den, werden gelast binnen vier uren het Belgische grondgebied te verlaten. Zeven duizend Duitschers verlieten daarop de stad. Het vertrek van deze on- gelukkigen, vergezeld door hun weenen- de kinderen, bood een hartverscheurend tooneel. De bevolking, die buitengewoon opgewonden was, wierp den vertrakken- den scheldwoorden naar het hoofd. De soldaten, die sedert vanmorgen door de straten trekken, worden door de inwo ners levendig toegejuicht. Afdeelingen artillerie kampeeren op de boulevards Avroy en Sauvenière, gereed om zich naar de meest bedreigde punten te begeven. PARIJS, 5 Aug. Een Duitsche cavale rie patrouille werd aan de Zwitsersche grens door de Fransche cavalerie terug- ge worjjen. Drie Duitschers werden gedood. „Central New" meldt, dat de Duitschers van uit Luxemburg in drie colonnes voorwaarts rukken, een in de richting van Longwy, de tweede naar Villerupt en de derde naar Thionville. Villerupt is een Fransch dorp, gelegen op 8 K.M. ten Z.O. van Longwy; Thion ville (in het Duitsch Diedenhofen) ligt in Elzas-Lotharingen, 16 K.M. ten Noor den van Metz. Duitschland-Rusland. ST. PETERSBURG. „De Russen zijn op «enigen afstand van de Duitsche grens op Duitsch gebied met Duitsche troepen in gevecht gekomen. De Duitsche: s trek ken terug, op een dagmarsch afstand. Zij Verbrandden enkele dorpen. I Luik behouden. BRUSSEL. De aanval op Luik gedurende dezen nacht is zeer kiacht'g geweest. Aan zienlijke Duitsche troepenmachten Welen, de rondom Luik liggende forten aan. Vela Duitschers klauterden naar boven, doch wenden teruggeslagen. De verdediging van het fort Evegnée was bewonderenswaardig. De Duitschers vuurden zonder ophouden, doch de Belgen hadden weinige dooden. Pndanks de vermoeidheid is het leger moreel uitstekend. In het Luiksche. BRUSSEL. De Luikenaais, die met den trein van( 7 uur gisterenavond zijn aange komen, verklaren dat de nacht van Woens|- dag op Donderdag een der meest tragische was, die zij ooit "beleefd hadden. Van 8 uur 's avonds tot den anderen morgen half 7 hield het vuren niet op. De Duit schers die vast besloten waren om dooi; te dringen, hebben duizenden mannen la ten opofferen. Men spreekt) van 20.000 dooden. De Duitschershadden batterijen opge steld, afmetingen 12 bij 15, zoodat de ge- heele omtrek van Luik in een regen van kogels lag. Barchon staat in brand evenals Herstal. Van sommige forten werd zoo hevig gevuurd, dat gebeele rijen Duit- schei s werden weggevaagd. Men verwacht- een nieuwe aanval der Duitschers. Zijl krijgen versterkingen. i LONDEN. De Belgische en de Fransche gezant te Brussel zijn door den Engel- schen Koning ontvangen ter overhandiging van de eigenhandig geschreven brieven van Koning Albeit en President Pcincaré. PARIJS. De Pluton heeft een Duitsch handelsschip van 5000 ton aangehouden en naar Herbourg gebracht. BRUSSEL. Gisteravond 11 uur werd ,vanw<ge het ministerie van oorlog (bekend) gemaaktDe militaire toestand is normaal. Het plan van den generalen staf wordt stelselmatig afgewerkt. Na 3 dagen te Luik te hebben stand gehouden en 3 Duitsche legerkorpsen van 120.000 man te hebben teruggedrongen hebben de Bel gen nog voldoende kracht om den strijd door te zetten. BRUSSEL. De Indépendance meldt, dat het fort Fleron door de Belgische troepen hernomen werd, en dat de Duit schers opnieuw buiten den kring der for ten zijn gedrongen. BRUSSEL. De Fransche gezant heeft den Franschen Consul te. Luik gemachtigd tot de verklaring dat naar aanleiding van den oproep van de Belgische regeering) aan de groote mogendheden ten gunste van de Belgische neutraliteit gericht, de Fransche regeering de not dig© maa'regelen heeft genomen, om aan de verdediging van België mede te werken. Het Fransche leger is in aantocht. BRUSSEL. De Gazlette meldt, dat op het ocgCnhlik sterke Fransche legerafdee- linge.n in België zijn en reeds per zijh doorgedrongen. Hun manoeuvres waren strikt geheim gehouden. Zij wilden bijl verrassing België te hulp komen. Oostenrijk-Servië. NISJ. Het correspondentiebureau meldt, dat de Oostenrijksche troepen, die aan de grens van Save opgesteld Waren de grootste bedrijvigheid aan den dag legden. Om Belgrado is nog verwoed gestreden, doch de stad is nog behouden gebleven voor de Serviërs. BRUSSEL. Gisteren heeft de eerste te rechtstelling plaats gehad van de spion nen. Een aantal als priesters gekleede spionnen is gefusilleerd. BRUSSEL. In den loop van den middag is een trein met gewonde soldaten uit Luik aangekomen. Toen de soldaten de Duitsche helmen en bajonetten in de hoog te staken, hiëf het publiek een gejuich aan. Alhier arriveerde een trein met 30 Duit sche spionnen. MAASTRICHT, 6 Aug. 6 uur 27. (Hbl.) Bij Wilre, ten Zuid-Westen van Maas tricht heeft hedenmiddag een Duitsche patrouille van 20 man, die van de hoofd wacht was afgedwaald, onder bevel van drie wachtmeesters, het Hollandsche grondgebied betreden en zich onmiddel lijk aan de grenswacht aan het Neder- landsche regeering overgegeven. Een der wachtmeesters verklaarde zich liever, aan de Hollanders gevangen te geven, dan aan de Belgen, daar hij en de geheel© pa trouille vreesde dood gescholen te wor den. De patrouille werd geleid naar de hoofd wacht te Maastricht, waar zij om 6.15 aankwam. BREDA (N. R. C.) Paaiden uit den strijd bij Visé te "Maastricht opgevangen, zijn naar Breda overgebracht. Zij wa ren nog van zadels voorzien, waaraan de vlijmscherpe sabels nog hingen, ook waarop de soldatemnuts -niet zakboekjes van den voormaligen berijder zich be vonden. Woord en Beeld van 8 Aug. (uit gave van Drukkerij. Libertas, Rotterdam)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1914 | | pagina 3