Uit de Provincie. Kerknieuws, Reclames Laatste Berichten. Gevolgen van den oorlog. Wegens gebrek aan steenkool zal de coöp. stoomzujvelfabriek te Varsseveld moeten stop zetten. Door de winkeliers worden van de boeren geen eieren meer ontvangen. Gra nen voor varkensvoer, zooals mais, zijn niet meer te koop. Tusschen Lichterwouden en het station LichtenvoudenGroenlo sloeg een tram wagen met soldaten om, zonder eventueel ongelukken te veroorzaken. Een uitnemend voorbeeld. Naar wij vernemen, hebbben de heeren mr. Vincent van Peski, oud-reserve-luite nant der grenadiers; J. 0. 3taab, oud- neserve-luitenant der infanterie; W. C. Bolle, oud-reserve-sergeant der jagers en mr. J. Coert, allen alhier, zich tot den minister van oorlog gewend namens een aantal weerbare mannen te Rotterdam. Hoewel niet meer dienstplichtig en voor het oogenblik gebonden door hun werk zaamheden, hebben zij, voor een groot gedeelte bestaande uit oud-reservisten en oud-leden van weerbaarheidskorpsen, in dien het land in gevaar- mocht komen, zich bereid verklaard biij den landstorm dienst te nemen. Zij wenschen zich nu reeds te organiseeren en te oefenen en zooveel mogelijk anderen bij zich te doen aansluiten, ten einde, wanneer de regee ring het oogenblik daarvoor 'gekomen acht, georganiseerd en voorbereid tot den land storm over te gaan en wel vrijwillig, voorzoover daartoe niet ingevolge de wet verplicht. „N. R. C." Vrijwillige verbintenis. Bij Kon. besluit is bepaald, dat tot een vrijwillige verbintenis voor onbepaalden tijd, doch ten minste zoolang de militie buitengewoon onder de wapenen wordt gehouden, bij de korpsen van het leger kunnen worden toegelaten mannelijke Ne derlanders van 17- tot 50-jarigen leeftijd, die overigens aan de eischen voldoen. Aan de aldus aangenomenen wordt bij1 vooruitbetaling als premie toegekend een bedrag van f 80 (zijnde de som, die an ders genoten wordt door hen, die zich voor twee jaren verbinden). Zij, die bij het korps mariniers, bij het leger hier te lande of in Oost- en West- Indië als onderofficier of korporaal heb ben gediend en den dienst op eervolle wijze hebben verlaten, kunnen, ook al zijn sedert hun ontslag meer dan zes maanden verloopen, in hun vorigen rang tot ben verbintenis op den aangegeven voet worden toegelaten, indien zij aan de eischen daartoe voldoen. Gehuwden worden tijdens den duur van het verband, voor zooveel militaire aangelegenheden betreft, als ongehuwd aangemerkt. Echter hebben, bij overlijden in en door den dienst him weduwen of weezen aanspraak op pensioen of on derstand. Gegadigden behooren zich aan te mel den bij het naastbijzijnde garnizoensconi- mando. Persoonlijke aanmelding aan het depar tement van oorlog is ongewenscht. Ee groet aan het vaandel. Een medewerker van het Handelsblad schrijft Wij wonen in een dorp, buiten Am- sterilam, niet zoo heel ver daar vandaan; maar van soldaten hebben we hier nooit geweten, oi het moesten verlofgangers) rijn, of wat verdwaalde patrouilles uit het kamp van Laren. i En nu in-eens al onze scholen binnen ewnige uren, sedert Zaterdag, tot kazernes ingericht; den eersten dag een kleine twee duizend man, vandaag al weer doorgetrok ken en vervangen door weer andere sol daten, neg veel meer, ze zeggen: van wel zeven duizend man. Ons dorp is plotseling een militaire stad geworden: de helft van de Hilver sum sc he politie agenten zijn onder de! Wa penen geroepen, dus hebben militaire pa trouilles een gedeelte van de politie-taak overgenomen. Maar noch soldaten, noch agenten behoefden met den Zondag han delend op te treden. Alle koffiehuizen waren op bevel van den burgemeester wijselijk gesloten; er was zelfs geen glas water in die gelegenheden te krijgen. En de stemming onder de troepen en de burgerij liet niets te wenschen over. Zaterdag werd de eerste troepen-macht met de grootste belangstelling door de inwoners ontvangen. Er was geen ruimte, om er hier een imposant militair schouw spel van te makentrouwens, 'de soldaten waren vermoeid, en de over's te haastte zich, zijn manschappen him school-kazer nes te laten betrekken. Doch eerst moest het regimentsvaandel van ons Zevende door het vaandelbataljon naar het hotel van den overste worden gebracht. Daar marcheerden ze op, de roffelende tamboers achter den staf-zwaaienden tam boer-majoor aan. Daarvoor een aantal ijverige gedienstigen, om het bataljon den kort sten weg te wijzen. Ik stond op den hoek van een der villawijken van Trompenberg; eens per jaar, als er manoeuvres zijn, zie je er zoo soms soldaten voorbij slenteren. Nu in-eens dat emouveerende trom-geroffel, dan het bijna speelsche geschetter van de hoorn-blazersen daarachter de overste te paard, en flink in den stap de soldaten, bestoft, moe, verhit, maar niet één met slentertred, niet één, die het geweer slap aan den schouder drukt. In het voorste gelid een onder-luitenant met het omwikkelde vaandel, i We stonden er met de buurtgenooten, met vrienden en halve kennissen, ouderen en jongeren op den hoek om het vreemde militaire schouwspel in den avond gade te slaan. Er waren dames bij, die niets wisten te zeggen. „We zouden niets hebben kunnen zeggen, anders hadden we gehuild."1 zeiden ze later, half verlegen. Wij mannen wisten evenmin wat te zeggen. Hadden we niet bijna verleerd, sedert zoovele jaren al, ons leger met geestdriftige woorden toe te juichen, wan neer de troep voorbijmarcheerde? Maar toen, hoog boven de soldaten-gele deren uit, het regimeuts-vaandel voorbij werd gedragen, toen vergisten we ons geen ,oogenhlik in wat we te doen hadden. Zon der een woord van onderlinge afspraak stonden we daar, blootshoofds, alle oogen gericht naai' het vaandel. Later lette ik pas op wie daar bijeen stonden. Er was een man op jaren bij, een oud- offiicer van de cavalerie. „Zouden ze me nog kunnen gebruiken?" vroeg hij on-aanstellerig; hij was m'n buurman, en ik wist, dat zijn twee zoons al bij hun regimenten waren ingedeeld. Een van de andere buurt genooten was een oud-officier van de marine. Hij zei, zonder bluf of drukte: „dat moet zoo niet te lang duren; dan geef ik er m'n haantje aan, en ga me melden: ik ben pas veertig." Daar stond ook een jonge schilder bij, kerel met wonderlijk talent en vod nieuwe kunst-idealen. Met een krachtigen ruk had hij zich het hoofd ontbloot; zijn sterk ge- iaats-masker stond hard en strak; en zacht jes tegen mij: „Morgen weet ik zeker goed te zulleu werken; wat een kracht straalt dat uit. zulk edagen van ernst en samengaan van heel een volk." Ee kleine buurt-jongetjes van twaalf en dertien jaar kwamen dien avond veel te laat thuis; ze hadden het bataljon tot de kazerne teruggebracht, mee-gemarcheerd vlak vooraan. Een van hen, dien ik wel heel gced ken, had met zijn zusje voorop gestapt. „Ik heb 'ze den weg gewezenpoch te hij. Zijn zusje ver-beeldde zich. dat zij het zelfde had gedaan. Hun moeder vergat ze dien avond te be- brommen, omdat ze nu zoo laat naar bed gingen. We hadden allen den groet aan het vaandel gebracht. (Nieuw© bijeenroeping der Staten-Gener aal. De beide Kamers der Staten Generaal zijn weer buitengewoon bijeengeroepen en wel tegen a.s. Donderdag, de Tweede Ka mer ten 11 uur vm., de Eerste Kamer ten half 2 uur. Aan de orde zijn: wettelijke maatre gelen van financiëelen aard bestaande in de uitgifte van coupures. postzegels als betalings middel. Met het oog op de moeilijkheid voor- het publiek om bankpapier gewisseld te krijgen en anderzijds het bezwaar voor de winkeliers om voldoende wisselgeld in deze tijden beschikbaar te hebben, heb ben eenige winkeliers in Den Haag zich bereid verklaard om ook postzegels in betaling aan te nemen. Men kan dan aan de postkantoren voor bedragen van f 10, f 25 enz. postzegels koopen en heeft dus geen moeite met het jvisselen van bankbiljetten. De winkelier de heer Muisonpierre heeft dit stelsel uitgedacht. M a x i m u m-p r ij z e n. Maximumprijzen van levensmiddelen etc. door de Regeering vastgesteld. Koffie (Santos). per K.G. f 1.16 (Preanger) 11 n 1.76 Thee n V) 2.20 Suiker (witte geraffin.) n 0.55 (basterd of bruin) li 0.55 Stroop n 0.55 Roggebloem n Y1 0.25 Tarwebloem 11 11 0.25 Boekweitmeel li ti 0.25 Wit brood ii :i 0.22 Bruin i) n 0.20 Rogge ii ii 0.18 Rijst 0.25 li 0.33 Grutte en Havermoutk ii 0.25 Bruine boonen 0.30 Zout n 0.09 li 0.19 Boter-olie liter n 0.69 Raap-olie n n n 0.61 K.G. n 0.22 ii 0 07 Petroleum liter n 0.11 H.L. n 0.80 Turf korte per 10 st. 0.10 lange io n 0.12 Aardappelen per K.G. n 0.07 Staaltje van Duitsche oorl ogs- s tem mi ng. Een lezer van het Hbl. bevond zich de zer dagen aan het station van Keulen, en woonde daar het volgende bij. Een tweetal Duitschers besprak den toe stand van het oogenblik, de een opgewon den en in oorlogszuchtige stemming „Wir sind jetzt fertig, also hauen wir jetzt dr'auf!" De ander was meer gemoedelijk en pole miseerde over het minder wenschelijke van het ultimatum aan Rusland. De eerste maakte zich al driftiger en driftiger; Veen begon hij dein ander uit te schelden voor lafaard en vaderlands- looze. Er kwamen anderen bij; men riep, dat men soldaten meest ontbieden. En werke lijk snelde plotseling de opgewonden man het perron op, riep een paar soldaten, en wees hun den man aan, die zijn oorlogs zuchtige stemming niet deelde. Dadelijk weid deze gearresteerd en tus schen de soldaten weggeleid. Staaltje van EngelscheFlegma. Een ander lezer maakte Zondag den overtocht van een der Engelsehe havens naar ons land. Alles was stampvol; het dek leek wel op een landverhuiezrs-chaos. Iedereen was even zenuwachtig, of men nog zou worden toegelaten in Nederland; doch alles liep gced van stapel Er waren onder de passagiers twee Cooks-toerislen, herkenbaar aan den wit- ten band om den arm. Men vroeg hun, of zij dan niet op de hoogte waren van den Europeeschen warboel, en of zij dit als een tijd beschouwden om Nederland als toeristen te gaan bezoeken. - „Why not?vroegen ze flegmatiek. Men deelde hun mede, dat de treiii- loop ongeregeld plaats had. Dan zouden ze wel met een tram reizen. Men vroeg hun wat dan wel het deel was van hun Cooks-reisje? Ze wilden Den Haag zien; dan Marken en Yolendam. j,Yolendam will not have disappeared yet," merkten ze op. En ze toonden zich volstrekt niet ver baasd, dat inderdaad aan de Nederland- sche kade een Cooks agent hen stond op fe wachten. Albanië. Het agentschap Stefani verneemt uit Durazzo, dat Lamb, commissaris van de internationale commissie van toezicht, en generaal De Yeer zich ;naar de opstandelin- te Sjak hebben begeven, om de invrij heidstelling van de twee gevangen Neder- landsclie officieren (majoor Verhulst en kapitein Reimers) te vragen. D? opstan delingen waren het bezoek in beginsel gunstig gezind, doch behielden zich hun antwoord voor. DE OOGST. Van de heeren L. v. Bruggen, directeur der R. H. B. S., J. M. de Jonge Mz. en Jos. Witkam, allen alhier, ontvingen wij het verzoek ter plaatsing van onderstaan de: Evenals in Middelburg en Vlissingen voor Walcheren, bestaat ook te Goes voor Zuid- en Noord-Beveland groote be hoefte aan werkers ter vervanging van onze boerenzoons en veldarbeiders die onder de wapenen zijn geroepen. De oogst is strak rijp en vele landbouwers zien geen kans dien in den korten tijd daarvoor noodig binnen te krijgen. Daarom roepen ondergeteekenden alle jongelui op om zich bij een hunner aan te melden, tot het verleenen van hulp in den bovengenoemden zin. Er is spoed noodig; binnen veertien dagen moet de oogst binnen zijn. Daarom dringen ondergeteekenden op spoedige aanmelding aan. Landbouwers op Zuid- en Noord-Beve land die van de hierbij gratis hun aange boden diensten wenschen gebruik te ma ken, worden uitgenoodigd hiervan kennis te geven aan een der ondergeteekenden. Het Comité te Goes: L. v. BRUGGEN, Directeur der R. H.B.S. J. M. DE JONGE Mz., Graan- en Zaadhandel, firma V. d. BOSCH Co. JOS. WITKAM, Grondeigenaar. Wij ontvingen het volgende ter plaat sing: De Oogst. Zooals bekend is komen nu de land bouwers arbeidskrachten te kort voor het landwerk en binnenhalen van den oogst. Daarom roepen wij de hulp in van ieder, die hiertoe wil en kan medehelpen. Men gelieve zich aan te melden bij één der- ondergeteekenden. 0. en W. Souburg, 5 Aug. 1914. A. ARENDSE. A. J. DE VISSER. P. PUIJPE. D. PIETERSE. Bij Kon. besluit is pensioen ver leend van f 2500 's jaars aan mr. P. J. F. v. Voorst Vader, kantonrechter te Amers foort, vroeger te Middelburg. Middelburg. Donderdag zal vanwege het Roode Kruis eene collecte worden gehou den. Men zie de advertentie. Gaarne be velen wij deze collecte dringend aan. In den nacht van Maandag op Dins dag ontstond ia do Gravenstraat een vecht partij tusschen een burger en een mili tair, laatstgenoemde die onder den invloed van sterken drank verkeerde, maakte zich zoo kwaad dat hij een ruit bij een der omwonenden insloeg. De politie nam de man mede naar de wacht op het Stad huis en leverde hem aan den officier van de wacht over. De slagerspatroonsvereeniging al hier besloot f 100 te schenken aan het Comité, dat zich ten doel stelt, hulp te verleenen aan behoeftige betrekkingen van in het leger opgeroepenen. Vinde dit voorbeeld navolging. Gaarne verwijzen we naar de in dit nummer inkomende advertentie van de Slagerpatroonsvereeniging, waarin zij aan kondigen, dat de vleeschprijzen niet ver hoogd worden. Goes. Onze stad houdt zich voorbeeldig kalm in deze dagen van beroering en noodelooze rustverstoring. Zeker, er ko men nog wel eens geruchten overwaaien, die voortkomen uit de rijke fantasie van dezen of genen, en overgeleverd worden door nerveuse en praatgrage menschen teekenende staaltjes zijn ons bekend doch over 't algemeen weten de Gooso- naren een kalm hoofd te bewaren. Rustig zien we de toekomst tegen; on- noodige verontrusting wordt zooveel mo gelijk voorkomen en weggenomen. De handel ondergaat natuurlijk den druk der huidige omstandigheden, dat spreekt. De zaken staan nagenoeg stil, en daarmede zijn de betalingen althans in de grossierswereld voorloopig opge houden. Overigens gaat de levering en afneming van levensmiddelen voor dagelijksch ge bruik zoo goed als normaal. Zijn er nog winkeliers, die weigeren bankpapier in ontvangst te nemen, we vertrouwen, dat ze spoedig zullen inzien, dat misplaatste zorg hun parten speelt. Bedenken ze toch, dat ze dan mede oor zaak worden, dat de financieële toestand ongunstiger wordt. Houdt allen goeden moed; Er mag geen reden zijn morrende en zuchtende de dagen te slijten. Integen deel, zij die hun lot in 's Heeren hand stellen, kunnen welgemoed de dingen, die komen, afwachten. Het zij verre, dat we tot lichtzinnigheid zouden willen manen. Nu er weder een kleine ontspanning is gekomen, valt aanstonds in zekere krin gen de oude lichtzinnige toon te belui steren. Moge de Heere ons daarvoor be waren, en ook in deze dagen, waarin zooveel gepraat wordt en maar al te vaak op wereldsgezinden toon, een wacht voor onze lippen zetten. Blijmoedigheid zij ons kenmerk, niet lichtzinnigheid. Goes. De Vereeniging „Handelsbelangen" te dezer stede kwam gisteravond in spoed vergadering bijeen, om te bespreken hoe in deze critieke dagen de betalingen zou den kunnen worden geregeld en in welken vorm. Een groot getal leden was opge komen. Besloten werd tot de uitgifte van bons ter waarde van f 1 en bons ter waarde van f 0.25. Deze bons zullen voor alle ingezetenen verkrijgbaar worden gesteld bij de heeren A. S. J. Dekker, Magazijn Turfkade, J. Jongepier (firma Heijkam- Massee), Groote Markt en P. A. C. Laban, Lange Vorststraat. De volle waarde van deze bons wordt door de Vereeniging „Handelsbelangen" gegarandeerd. Zoodra men voor tien gulden of meer aan bons heeft ontvangen, kan men deze tegen bankpapier inwisselen aan boven genoemde adressen. Alle bons zullen geparafeerd worden door het dagelijksch bestuur dei Vcroom ging, t.y. 'de heeren A. S. J. Dekker; P. Oosterbaan en P. A. C. Laban, respect, in rooden, blauwen en zwarten inkt. De Vereeniging „Handelsbelangen"' hoopt door dezen maatregel mede te wer ken aan de voorziening in het tekort aan zilver geld. Meerdere maatregelen welke in de toe komst zouden te nemen zijn in het be lang van de Goesche ingezetenen, spe ciaal van den Middenstand, werden voor loopig besproken. Voor verdere beraad slagingen hoopt „Handelsbelangen" zoo dra de toestand zulks .wenschelijk maakt, in nieuwe vergadering bijeen te komen. De vereeniging „Handelsbelangen" al hier, verspreidde heden het volgende bul letin: De Vereeniging „Handelsbelangen" te Goes besloot in hare vergadering van 4 Augustus j.L, ter voorziening in het tekort aan zilvergeld, tot de uitgifte van bons iter waard evan f 1, en bons ter waar de van f0.25. Deze bons zijn voor alle ingezetenen verkrijgbaar bij de heeren: A. S. J. Dek ker, Magazijn Turfkade; J. Jongepier (firma Heijkam Massee), Groote Markt; P. A. C. Laban, Lange Vorststraat. De Vereeniging „Handelsbelangen" ga randeert de volle waarde van deze bons. Zoodra <men voor tien gulden of meer aan bons iheeft ontvangen, kan men deze tegen bankpapier inwisselen aan bovengenoem de adressen. Alle bons zullen geparafeerd worden door het dagelijksch bestuur der Vereeni ging, t. w. de heeren A. S. J. Dekker, P. Oosterbaan en P. A. C. Laban, respect, in rooden, blauwen en zwarten inkt. Namens het bestuur voornoemd: A. S. J. Dekker, Voorz., P. Oosterbaan, Secret., P. A. C. Laban, Penningm., W. J. M. Bitter, A. F. W. de Valk. Het ontwerp winterdienstregeling van de Noord-Brabantsch Duitsche Spoorweg- Maatschappij ligt ter kennisneming ter griffie van onze Provincie en ter secre tarie van Middelburg, Vlissingen en Goes. Door den Commissaris der Koningin is met ingang van 15 Aug. a.s. benoemd tot gemeente-veldwachter te Nisse, J. Weststrate, agent van politie te Goes. Terneuzen. De gemeenteraad heeft tot waarnemend ontvanger der gemeente be noemd den heer A. P. de Vos, commies ter secretarie. Bepaald werd, dat het kan toor zal worden gehouden ten gemeente- huize. Op voorstel van de meerderheid van B. en VV. werd de op zijn verzoek ge schorste gemeenteontvanger, de heer J. A. Klaassen, met algemeene stemmen ont slagen, uit overweging dat hij door de omstandigheid, in zijn verzoek om schor sing in zijn betrekking aangegeven (on- gunstigen toestand zijner financiën) niet in dit ambt kan worden gehandhaafd. Ned. jlerv. Kerk. Beroepen te Arneinuide.n (toezegging) J. Ronge te Hoog Blokland. Aangenomen naar Zetten (Gestichts gemeente Vluchtheuvelkerk) door dr. J. Lammerts van Beieren te Amsterdam. St. Maartensdijk. In de Zondagvoormid dag godsdienstoefening werd ds. J. A. Broekers alhier- hij de Ned. Herv. gemeente bevestigd door ds. Steenbeek van Scher- penisse naar aanleiding van Efeze 4 vers 11 tot 14. In den namiddagdienst verbond ds. Broekers zich aan de gemeente naar aanleiding van Romeinen 1 vers 16. Het „oedant arma togae" is voor som mige predikanten geworden„cedat toga ar mis". Ds. J. Barbas, predikant der Ned. Herv. Gemeente te Hengelo (G.), is bij de grenadiers, en ds. C. V. d. Nieu- wenhuizeu, predikant der N. H. gemeente te Rockanje, bij de jagers als res. Ie luitenant |onder de wapenen gekomen. Ds. Faber, geref. pred. te Schipluiden, en de heer K. F. Creutzberg, waarnemend N. H. predikant te Hengelo (0.), als res. 2e luitenant der infanterie res. te Assen en Arnhem. j Geref. Kerken. Beroepen te Oostenneer, G. H. Dijk stra te Drachtster Compagnie; te Gaast- meer M. P. Pel te Eestrum. MIDDELBURG. De voorloopig vastge- u.t verzending der posten aan postkantoor zijn als volgt: Richting Roosendaal 8.29 vm., 2.59 en 4 u. nam. Richting Vlissingen 6,25 vm., 12,45, 1,30. 4,20 en 8,04 u. nam. GOES. Heden vergaderde de Raad on- der voorzitterschap van den burgemees ter. Afwezig de heeren Kakebeeke, Don net, De Paauw, v. d. Leeuw en Holl- mann. De heeren Donner en Kakebeeke met kennisgeving. In zijn openingswoord zegt de voorzit ter, dat de heer J. Reitsma zal fringee- ren als secretaris, waar de heer Haje- nius wegens familieomstandigheden ver hinderd is. 1 De heer Reitsma legt daartoe de ver- eischte eeden af. Het yoorstel om de kermis niet te doen doorgaan, in verband met de huidige tijds omstandigheden, wordt z. h. s- aange nomen. De inleggetden worden weer terugge geven. Daarna sluiting. HOEDEKENSKERKE. De heer A. van den Durpel alhier heeft bedankt als No tabel der Ned. Herv. Gemeente, wegens vertrek naar elders. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Lopik door J. H. v. d. Wal, cand. te Hoevelaken, die be dankte voor Wyngaarden. Geref. Kerken. Beroepen te Oosterbiernm, T. Petersen te Purmerend. SCHERPENISSE. Heden vergaderde al hier de gemeenteraad onder voorzitter schap van den burgemeester. Tegenwoor dig alle 7 leden en de secretaris. Een verzoek van het bestuur van den bond ter behartiging van het belang van het kind om in de politieverordening be palingen op te nemen betreffende het bijwonen van bioscoopvoorstellingen door kinderen .wordt voor kennisgeving aange nomen. Op een verzoek van het Ned. Registra tuurbureau om subsidie uit de gemeente kas wordt afwijzend beschikt, terwijl be sloten „wordt voorloopig niet toe te tre den tot de vereeniging vaa plattelands gemeenten. De rekening van het burgerlijk arm bestuur over 1913 wordt goedgekeurd in ontvang met X 1011.23, in uitgaaf met f942.07V2, alzoo met eeu goed slot van f 69.151/2- De begrooting dier administratie voer f915 wordt goedgekeurd in ontvang eu uitgaaf op een bedrag van f 414,151/2 met een subsidie uit cfe gemeentekas van f250. De rekening der gemeente over 1913 wordt voorloopig vastgesteld in ontvang op f 16399,78, in uitgaaf op f 15349.40, alzoo met een goed slot van f 1050.38. Naar aanleiding eener opmerking van Ged. Staten wordt het besluit van 26 Mei j.l. tot deelname aan de oprichting van een waterleiding voor het eiland Tholen de noodige wijziging aangebracht. De jaarwedde van den gemeenteveld wachter wordt ijiet ingang van 1 Januari 1915 met f50 verhoogd. Een voorstel van B. en Wi. tot aan stelling van een overcompleten onderwij zer (zesde leerkracht) aan de openb. la gere school in deze gemeente wordt aan gehouden tot een volgende vergadering, zulks naar aanleiding van den thans be- staanden ciitieken toes'and, en in aanmer king nemende wat de financieeie gevolgen daarvan kunnen zijn.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1914 | | pagina 2