Telegrammen. niet mogen wor den verhandeld, Nagekomen Advertentie. DUfT De Burgemeester der Gemeente Goes maakt be. kend, dat de verschillende soorten Graan, Peulvruch ten, Rijst, Haver, Hooi, Stroo en andere levensmiddelen, vanaf HEDEN 5 AUGUSTUS en gereserveerd moeten blijven ten dienst® van leger en vloot, uitgezonderd dat gene wat voor eigen ge bruik noodig is. Goes, 5 Augustus 1914. De Burgem. voornoemd, J. B. DE BEAUFORT. Kerknieuws Onderwijs. Gemengd Nieuws. Laatste Berichten. De Europeesche Oorlog BERLIJN. Heden heeft de Duitsche regeering officieel aan de Belgische den oorlog verklaard. Politie. Burgerlijke Stand. loop vorkoopiogeo, aaoteleigeo, ooz. Marktberichten. finandeele Mededelingen. deze dijken, na voltooiing zeer zeker tot de .sterksten van Zeeland behooren. Op initiatief van den bur gemeester heeft zich alhier Maandag een steuncomité -gevormd voor de achterblij vende betrekkingen onzer opgeroepen dienstplichtigen. Het comité bestaat, uit de heeren Jac. Welleman, P. K. v. Nieu- wenhuijzen, J. F. Krijger, M. Remijn, Ds. A. H. Nieboer, Ds. T. M. Muller. De be doeling is wekelijksche bijdragen te vra gen, die door jonge meisjes zullen wor den opgehaald, nadat de heeren zelf de lijsten zullen hebben aangeboden. Coüjnsplaat. Alhier beeft zich een co mité gevormd met het doel gelden in te zamelen ten behoeve van de achterge bleven vrouwen en kinderen der opge roepen militairen. Enkele gezinnen zijn als 't ware onverzorgd na het vertrek van den kostwinner. Serooskerke. (W.) Zaterdagmiddag half twee kwam de raad dezer gemeente irt voltallige vergadering bijeen. De notulen werden gelezen en onveranderd goedge keurd. Ingekomen is het proces-verbaal van kasopname bij den gemeente-ontvan ger; kas en boeken zijn in orde bevon den. Verschillende adressen worden voor kennisgeving aangenomen. Een reclame tot afvoering van het kohier van den hoofdelijken omslag wordt, de redenen gehoord, toegestaan; eveneens wordt afge voerd de aanslag over een half jaar voor een hond. Op de voordracht voor leden van het college van Zetters worden ge plaatst de heeren P. Melis (aftr.), J. Chris- tiaanse (ai'tr.), W. Jobse en G. Jobse. Overgelegd wordt thans de gemeentere- kening over het jaar 1913, met een to taal van ontvangsten f 9486.451/2, uitga ven f8899.28, goed slot f587.17!/2. In de commissie tot het nazien van dezelve worden benoemd de heeren J. Louwerse Cz. en J. Cornelisse, als voorzitter J. Chris tiaanse. In het gebouw Jeruël aan de Jan ■van Loonslaan te Rotterdam, is gister avond een druk bezochte bidstond gehou den onder leiding van dr. Oberman, pre dikant te Vlissingen; die een rede hield naar aanleiding van Lucas 22 vers 33— 37. De bidstond ving aan met het zingen van het LutheriiedEen vaste burcht is onze God, welk gezang grooten in- druk op de aanwezigen maakte. SchorsingEx. Surnumerair dir., belas.tinge n. De Minister van Financiën maakt be kend, dat de examens voor surnumerair der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen, voor surnumerair der grond belasting, voor adspirant-verificateur der invoerrechten en accijnzen, alsmede het vakexamen voor laatstgemeld ambt, voor- loopig zijn uitgesteld. (Stet.J Gestikt. Te Hazerswoude vond men i,n den boezem van den polder het lijk van den 26-jarigen E. Hij was met drie andere Haagsche heeren g,aan vis- schen, van de berm gegleden en voor over m den modder terecht gekomen en daardoor gestikt. Geneeskundige hulp mocht met meer baten. Hoe groot de planeten zijn. Een buit(enlandsche amateur-astronoom, is op de idéé gekomen, de groojjfce dei- planeten en hun onderling verschil uit te drukken in geld. Voor de aar-de nam hij de willekeurige waarde aan van 20 gul den. Wie zich hiermede niet kan vereeni gen, vermenigvuldig© het getal met dui zend, millio-en, trillioen,4 al naar believen. Door nauwkeurige berekening 'kreeg hij dat dab bedraagt: de waarde van de Maan f0.25; van Mercurius fl.25; van Mars f2; van Ve rnis f 15van de Aarde f 20van Ura nus f280; van Neptunus f320; van Sa- turnus f1840; van Jupiter f6200; van de zon f 6.780.000. Volgens deze berekening is onze aarde dus 80 maal zoo groot als de maan, en de zon 339.000 maal zoo groot als onze aardbol. Wij hebben de cijfers niet nagerekend en vinden de wijze van uitdrukken nog al primitief, doch niettemin toch te ori gineel, öm haar aan onze lezers to ont houden. De B ij b e 11 e n t op de kermis te Bilbao. Op de kermis te Bilbao be vond zich verleden jaar in Augustus een bijbeltent, gelijk dat trouwens tegenwoor dig »p menige kermis in Spanje het ge val is. Dit teit wekte den toorn op van het door Jezuïeten geredigeerde blad „La Gaoeta del Norte", dat o.a. schreef: „Laten de katholieken waakzaam zijn en zich niet laten bedriegen; laten zij vooral geen enkel hoek mt die tent koopen, want die bijbels zijn valsch. Het is eigen lijk niet te verdragen, dat in een katho liek land een propaganda wordt toege laten, die het geloof verwoest en in de gewetens verwarring sticht." Die taal had de gewenschte uitwerking, want gedurende de dagen, dat de tent op de kermis geopend bleef, verdrongen zich herhaaldelijk fanatieke clericaien, waaronder niet weinig geestelijken, ron dom haar, de uitgestalde Bijbels en Tes tamenten ter hand nemende >en met ver achting wegwerpende of verscheurende, of ook met jvoorden van bitteren spot en lastering de teksten oplezende, die boven de tent waren aangebracht (Joh. 3: 16 e. a-.). En wanneer de verkoopers met ernst een weinig meer eerbied vroegen voor het Woord Gods, werden zij zeiven met scheldwoorden overladen. Dat het niet tot steenen en stokslagen kwam, was te danken aan de flinke houding der overheid, die zorgde, dat er steeds een politiewacht bij de tent gestationeerd bleef, opdat de verkoopers in hun recht niet zouden worden belemmerd. Onder scheidene pastoors schaamden zich niet te zeggen, dat die Bijbels vervalscht en vergif waren en verbrand of in de rivier moesten geworpen worden, en wanneer de colporteur- hun beleefd vroeg dan zoo goed te willen zijn een enkele verval- sching in .de Spaansche vertaling van Cipriano de Valera te willen aanwijzen, antwoordden zij, dat zij zich op dat oogen- blik geene konden herinneren. Het gebeu)rde te Bilbao is waarlijk niet nieuw en verwondert ons niet; het komt telkens in Spanje voor, overal waar de bijbeltent zich vertoont. Terstond worden dan in de roomsche pers woorden verno men als: „Katholieken waakt", „Belee- digende propaganda", „Vervalscht» Bij bels", „Ongeoorloofde verkoop van boe ken, die den godsdienst ondermijnen en door de Grondwet verboden is" en der gelijke fraaiigheden meer. Een roomsch blad raadde den colporteur aan met den geheelen voorraad naar Engeland te ver huizen, wilden zij niet ondergaan, wat zij zeker niet waren komen zoeken. Toch is, dat zien de colporteurs telkens, het grootste deel der bevolking op hun hand en in Bilbaoi waren er ook zeer velen, die de slechtgezinden bestraften en het voor de boeken en hujn verkoopers op namen. De verkoop was dan ook, mis schien wel juist door den tegenstand en de hSeuwsgierigheid, die er het gevolg van was, waarlijk niet ..gering en stemde de colporteurs tot groote dankbaarheid. God zegene die verkochte exemplaren van Zijn Woord aan menig hart. (Het Evangelie in Spanje.) MIDDELBURG. Door het garnizoen wor« den geregeld gewone oefeningen op het Molenwater en marschen in den omtrek der stad gemaakt. MIDDELBURG. Hedenmiddag werd hier aanbesteed het draaibaar maken van en kele bestaande ramen in de verschillende schoolgebouwen der gemeente, in 2 per- ceelen. Inschrijvers 1ste perceel dè heeren K. A. Moenenburg, f420; H. J. Neugebauer f420; M. J. Sanderse f360; J. A. Marée f245. Voor het 2e perceel: K. A. Moeren burg f385; H. J. Neugebauer f385; M. J. Sanderse f 310J. A. Marée f 397J. Janse f295. Allen te Middelburg. VLISSINGEN. Met de mailboot werden hedenmorgen ongeveer 1100 passagiers aangevoerd. AMSTERDAM. Het Persbureau Vaz Dias deelt mede, dat Duitschland zich sedert 3 Augustus in oorlogstoestand met Frankrijk bevindt. PARIJS. Diplomatieke betrekkingen tus- schen Frankrijk en Duitschland verbroken, eneraal Jo ffre naar de grens vertrokken. BRUSSEL. België heeft nog de tusschen- komst der mogendheden niet ingeroepen, maar verklaart dat elk vreemd leger dat zijn grondgebied betreedt voor vijandig wordt gehouden. BRUSSEL. Duitsche vliegers wierpen he dennacht 3 bommen boven Luneville. De materieefe schade is gering. 's GRAVENHAGE. De Kortenaer en de Heemskerk zijn van Havana naar Curapao vertrokken. STOCKHOLM. Schepen van de Norddeut- sche Lloyd met Duitsche troepen aan boord zijn naar Finland opgestoomd. 's GRAVENHAGE. De hier in garnizoen liggende troepen hebben heden voor het Koninklijk Paleis gedefileerd. De Koningin trok dicht langs de menigte. H. M. tilde Prin ses Juliana in de hoogte, opdat ieder haar zou zien. De Koningin zong het „Wien Neer- iandsch bloed" mee. Daarna zong men het „Wilhelmus". De ontroering was groot. Veie menschen barstten in tranen uit. DEN HAAG. Op de lijst van levens middelen door den burgemeester uitge geven waarop de maximum-prijzen van overheidswege zijn vastgestel komt voor o. a. Suiker 55 ct., brood 1822 ct., zout 9 ct., rijst 25 ct. per kilo, boterolie 69 cent per flesch. Bijeenkomst Tweede Kamer. De bijeenkomst van de Tweede Kamer wekte gister onder de tegenwoordige om standigheden buitengewone belangstelling. Reeds lang voor het aanvangsuur der ver gadering stond er op het Binnenhof een dichte en lange queue voor den ingang naar de publieke tribune, en voor de gereserveerde tribunes wareft reeds vroeg geen kaarten meer te krijgen. Vele afge vaardigden bereikten uit hunne woon plaats per auto Den Haag. Bevorderd tct commandeur in de Orde van den Nederlandschen Leeuw ds. H. Pierson te Zetten. BERLIJN, 3 Aug. (R.O.). Het Wolff- bureau meldtTerwijl zich nog geen Duitsche soldaat op Fransch grondgebied "bevond, overschreden, volgens officieele berichten, de Franschen vóór de oorlogs verklaring met compagnieën tegelijk de Duitsche grens en bezetten daar de dor pen Gottesthal, Netzeral, Markirch en den Schulchtpas. Verder is de onzijdig heid (geschonden doordat Fransche vliegers in grooten getale over België en Neder land naar Duitschland vlogen. LONDEN, 3 Aug. (R. O.) Op het mi nisterie van oorlog en op de admirali teit heerscht een buitengewone drukte. Meer dan honderd officieren en een groot aantal ziekenverpleegsters hebben zich la ten inschrijven. Ook lord Roberts bezocht het ministerie van oorlog. De Fransche gezant bracht een bezoek aan het ministerie van huitenlandsche zaken waar hij een onderhoud had met Arthur Nicolsen. Ook de Duitsche en Bel gische gezanten bezochten het ministe rie van huitenlandsche zaken. Churcill begaf zich om elf uur in den morgen naar het Buckrnghampaleis, Talrijke reservisten der 'vloot zijn he denmorgen naar hun respectievelijke plaatsen van bestemming vertrokken. 's GRAVENHAGE. Alhier is een vrijwil lig chauffeurcorps opgericht. Verder heeft zich een vrijwillig Comité aangemeld voor hulp gedurende de mobilisatie, bestaande uit leerlingen van inriciniiigen voor M. O., ter sterkte van 200 man. Zij dragen een onderscheidingsteeken. 's GRAVENHAGE. In een. buitengewoon nummer van de Staatscourant is onzijdig- verklaring van ons land aangekondigd. DOETINCHEM. Sedert gisteravond 6 uur mogen de Hollanders weer in Em merik werken. BRUSSEL. Le Vingtième Siècle beves tigt het bericht, dat Duitschland aan België den oorlog heeft verklaard. PARIJS, 3 Augustus. (N. R. C.) De Ita- iiaansche gezant is vanochtend bij Viviani gekomen en heeft hem officieel de onzij- digverklaring meegedeeld, die heden nog in Italië zal worden afgekondigd. Viviani dankte ontroerd den gezant en sprak er zijn blijdschap over uit, dat de twee Latijnsc-he zusters, die eenzelfden oorsprong, eenzelfde ideaal en een gansch verleden van gemeenschappelijken roem hebben, niet tegenover elkaar komen te staan. Viviani droeg dadelijk den Franschen gezant te Rome op, bij de regeering van Italië de tolk van de gevoelens der Fran sche regeering te zijn. BERLIJN, 3 Augustus. (N. R. Ct.) Tot dusverre Waren de Duitsche troepen, in overeenstemming met de hun gegeven be velen, de Fransche grens niet 'Overge trokken. Sedert gisteren hebben de Fran sche troepen echter, zonder dat de oor log is verklaard, herhaaldelijk onze grens posten aangevallen. Zij hebben, ofschoon de Fransche regeering ons nog enkele dagen geleden had meegedeeld, dat zij een grensstrook van 10 K.M. breedte on bezet zou laten, op verscheidene punten de Duitsche grens overschreden. Fransch© compagnieën houden sedert ■gisterennacht Duitsche dorpen bezet, bom- mengooiende Fransche vliegers -komen sinds gisteren tot in Baden en Beieren en onder schending der onzijdigheid van België over Belgisch grondgebied in de Rijnprovincie 'en trachten onze spoorwegen te vernielen. Frankrijk heeft daardoor den aanval op> ons geopend en den oorlogstoestand ingeleid. De veiligheid van het Rijk dwingt ons tegenweer. De keizer heeft daartoe strek kende bevelen gegeven. De Duitsche gezant te Parijs heeft op dracht, zijn pas te vragen. „Tel." LONDEN. De oorrespondent van de „Daily Telegraph" te Saloniki meldt dat dat de Oostenrijkers tot Zondagochtend 1 uur op alle punten van de grens terug geslagen waren en nog geen duimbreed Servisch gebied in bezit hebben geno men. De Oostenrijkers hebben de sterkte van Servië onderschat. MILAAN. Uit Nisj, wordt geseind, dat Oostenrijksche regimenten zijn door de Servische artillerie hij Smederevo op 40 K.M. van Belgrado aangevallen en met zware verliezen teruggeslagen. De Oosten rijkers strijden over 't algemeen niet met succes. DEN HAAG. De Ministerraad besloot tot de uitgave van 25 millicen aan nieuw papier geld van f 1, f2.50 'en f5, gegaran deerd door den Staat. ROERMOND. Twee Belgische officieren zijn gisteren in een Belgisch vliegtoe stel bij Roosteren gedaald. Door de Grens wacht zijn ze aangehouden en hij den burgemeester ondergebracht. Zij staan on der streng militaire bewaking. LONDEN. Alhier is telegrafisch bericht ontvangen, dat een ontmoeting plaats had tusschen Engelse hen en Duitschers aan de Oostkust van Engeland ten Noorden van de Humber. Dit bericht is evenwel nog niet bevestigd. Onderstaande telegrammen zijn giste ren in een gedeelte van de oplage ge plaatst Tweede Kamer. In de Tweede Kamer zijn alle spoed- ontwerpen aangenomen. Bij de opening wijst de voorzitter op de ongunstige tijdsomstandigheden. Mi nister Cort van der Linden zeide dat de regeering van oordeel is, dat 's lands belang dringend eischt, dat verschillende wetsonfvveipen nog heden door de 1ste Kamer in behandeling worden genomen. De Minister wijst op de buitengewoon zware taak, die de Regeering te vervullen heeft en verklaarde„Wij zijn bereid onze onzijdigheid, moet het zijn onze onaf hankelijkheid te handhaven en verdedigen. Ons voegend naar Gods wil wachten wij' kalm en vastberaden wat het lot ons brengen zal. Wij vertrouwen op de mede werking der |Staten-Generaal. Minister Treub deelde mede: „het ont trekken van zilver en papier is volkomen ongemotiveerd.- De regeering zal maatre gelen nemen, die papier beneden de waar de innemen. De Minister zeide: De oneconomische maatregelen zijn thans voldoende. Voor een moratorium acht de regeering de tijd nog niet gekomen. V.an exuitie voor ach terstallige belasting is echter geen sprake. AMSTERDAM. Het Volk meldt, dat ten gevolge van den loop der gebeurtenissen het Nat. Socialistisch Congres, dat te Pa rijs gehouden zou worden, uitgesteld wordt. DELFT. Op de paardenmarkt te Delft ontstond hedenmorgen een ontzettende pa niek, doordat een groot aantal paarden cp hol sloeg en de stad binnenrende. De milicien der artillerie P. de Bruyn, vader van 4 kinderen werd gedood. De milicien den 'Hertog uit Leerdam brak een been en verschillende andere, waaronder kinde ren zijn min of meer zwaar gewond. BRUSSEL. De Belgische Regeering heeft op het ultimatum van Duitschland geant woord: „Wij zullen onzen plicht vervul len." Dit be toekent dus, dat da regee ring weigert de Duitsche krijgsverrichtin gen te vergemakkelijken. De Regeering wordt nu naar Antwerpen verplaatst. De koning heeft Brussel verlaten om zich aan 'bet hoofd van het veldleger te be geven. In de Gemeenteraad van Antwerpen heeft de burgemeester medegedeeld, dat er Duitsche troepen in Holla nil s c h Limburg zijn. De minister van oorlog te Brussel ver klaarde, dat de Duitschers noch te Visé, noch te Maastricht zouden liggen. LONDEN. De marine-reserVe is opge roepen. Voor Engeland is een moratorium (uitstel van betaling) afgekondigd. LONDEN. Hedenmiddag komt de mi nisterraad bijeen ter bespreking, van de schending van België's neutraliteit door de Duitschers. en wel Voornamelijk om uit te maken of deze schending een ca sus belli (geval om oorlog op te verkla ren) voor Engeland zal zijn. STOKHOLM. In Zweden wordt gemobi liseerd ter bescherming der neutraliteit. PARIJS. De staat van beleg in Frank rijk is afgekondigd. „Le Petit Parisien" schrijft, dat de Engels'che vloot gereed is en dat Engeland een expeditie-leger op de heen brengt onder leiding van generaal French. PARIJS. De Matin meldt, dat Engeland het Nauw van Calais afgesloten heeft. KONSTANTINOPEL. Officieel wordt verklaard dat Turkije neutraal wenscht te blijven. GEVONDEN VOORWERPEN. Aan het politiebureau alhier zijn in lichtingen öe hekomen omtrent de voor werpen die in de maand Juli 1914 als gevonden zijn aangegeven Twee portemonnais met eenig geld; een zilveren broche; een nikkelen broche en een lange lederen riem. Goes, 3 Augustus 1914. De Commissaris van Politie, E. C. WIERTS VAN COEHOORN. Over de maand Juli. HEINKENSZAND. Gehuwd: 16. Kors van Fraassen, 29 j. jm. en Johanna Cor nelia Nijsse, 27 j. jd. Geboren: 8, Anthonetta Tannetje, d. v. Marinus Willem Koole en Johanna Karelse; 11, Apolonia, d. v. Frans Cour tin en Johanna Lang,emaire; 11, Anna Poulina, d. v. Pieter de Jonge en Anna SandeTse; 24, Pieternella, d. v. Marinus van de Vrie en Catharina Priester. 'sHEERENHOEK. Geboren: 14, Corne lls, z. v. Jan de Jonge en Maria Priem. Overleden: 16, Elizabeth, 5 m„ d. v. B. J. de Vos en Ma. Westdorp; 25, Maria Hoondert, 65 j., wed. van Pieter West- dijk. OUDELANDE. Geboren: 5, Janna Maria, d. v. Johannis Meeuwse en Adriana van der Poel. RILLAND-BATH. Ondertrouwd18, Franciscus Joannes van Gooi, 26 j. jm. en Johanna Cornelia Wouts, 20 j. jd. Getrouwd: 9, Adrianus, den Hoed, 24 jj. jm. en Cornelia Rottier, 21 j. jd.; 30, [zaak de Meij, 26 j. jm. en Adriana van Hogerhuis, 24 j. jd. Geboren: 2, Adriaan Pieter, z. v. Jan nes Abraham Colpaard en Pieternella van Velzen; 6, Johanna, d. v. Huibrecht La- vooij en Francina van Koevering,e; 5, Jacoba, d. v. Marinus, de Goffau en Wil- helmina Blok; 15, Willemijna, d. v. Adria nus Rovers en Kaatje Matthijsse; 16, Abraham Jan, z. v. Jan 'Cornelis, Dansen en Maria Louisa Kosten; 28, Petrus, z. v. Johannes. Baptiste Luijks en Phil omina Kil. Overleden: 14, een onbekende drenke ling. N. EN ST. JOOSLAND. Geboren,: Cor nelia, d. v. D. Klap en M. Kodde. Overleden: 29, Jan de Vogel, 81 j„ echtgen. van J. Reijnoudt. GRIJPSKERKE. Getrouwd: M. Francke, 26 j. jm. en M. P. Hendrikse, 28 j. jd. Bevallen: M. P. Boon, geb. De Vos, d.; M. Aarnoutse geb. Reijnierse, d.; Wi Jobse, geb'. Louwerse, d. Overleden: Johanna Clarisse, 3 m. TERNEUZEN. Huwelijks-voltrekkin gen. 30, Marinus van de Wege, 27 j. jm. en Alida Catharina van Alten, 28 j. jd. Geboren. 28, Christina Geertruida J„ hanna, d. v. Godefridus Alouisius Jose- phus Spijkers en van Johanna van Opsta,. 29, Maria; d. v. Izaak Verburg en van Jacomina Cornelia Lourens. Hendrik z. v. Leendert van den Berg e. v. Catharina Anthonia de Smidt. 81, Cornelis z. v. Pieter Oppeneer e. v. Jacoba Pieternella de Doelder. Cornelis Jan, z. v. Jozias Hendrik Meertens en van Johanna Fre- derika de Regt. Overleden. 27, Janna de Meester, 81 j. echtg. van Frangois de Bree. 29, Maria Ebrina van Dixhoorn, 46 j. echtg. van Pieter Verheijke. 31, Rachel Riemens. oud 72 j. echtg. van Martinus Wieland. Jan Leunis Koole, 71 j., echtg. van Sara Luteijn. (M. Ct). Over de maand Juli. Geboren. 24, Jacobus, z. v. Pieter de Vrieze en Jacoba de Bue. Overleden. 31, Jan Giljam Kempe, 4 m. DRIEWEGEN. Geboren. 13, Jan z. v. Jan van de Guchte en Levina Harthoorn. Overleden. 1, Baibora Suzanna Ver burg, 84 j. NISSE. Geboren, 18, Neeltje, d. v. Nicolaas van Houte en Johannis Mari nus z. v. Johannes Jansen en Marina van Maris. 's HEER ABTSKERKE.' Overleden. 22, Maria Geertruida Kegel, 1 m. 's Heer Arendskerke. Bij de Zaterdag 1.1. gehouden openbare aanbesteding van den verbouw der openbare lagere school te 's Heer Hendrikskinduren werd inge schreven door A. Schrijver en J. de Graaff voor f2463; dooi' Chr. Minder- houd te Nieuwdorp voor f 1760 en door L. Oele te 'sHeer Hendrikskinderen voor f 1510. Gegund aan den laagsten in schrijver. Goes, 4 Augustus 1914. Wegens de ongeregelde toestand werd niets verhandeld. Opgaaf van de marktzetters der gemeente. Eieren per 100 stuks f3.— a f3.50. Mid- denprjjs per 25 stuks f0.Aan particulie ren verkocht f0.— Boter per kilo fO a f0.—Middenprjjs per halve kilo f0.80. Aan particulieren ver kocht f 0.Afwijkende boter f 0.per kilo. Door den wanordelijken toestand in den handel der boter heeft de commissie van marktzetters besloten de prijzen der vorige week te handhaven. Opgaaf van de Landbouw-Maatschappij. Boter f0.a f0.—Rekenprijs f 1.30. Aan particulieren verkocht fl.40 per K.G. Eieren f 4.— a f 0.—. Rekenprijs f 3.50. Aan particulieren verkocht f 0.p. 100 stuks. Eierenverkoop Onderafd. Zuid-Bev. V. P. N. Aanvoer 7130 Eieren. Prijs f4.per 100 stuks. Aanvoer buiten de V. P. N. veel. Naar aanleiding van een onderhoud dat het bestuur van dén Bond voorden Geld- en Effectenhandel in de Provincie, Zaterdag met de directie der Nederland- sche Bank had, dringt dit bestuur er met den meesten nadruk op aan, dat de leden zich bij het doen van uitbetalingen be perken tot hetgeen noodig is voor levens onderhoud, werkloonen en onafwijsbare verplichtingen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1914 | | pagina 3