Binnenland. Uit de Provincie. was in alle hotels. pr dit jaar meer dan buitengewoon vol Onder de vluchtelingen waren vooral- veel Belgen en Nederlanders. I>e Duit- schers hadden waarschijnlijk den weg over Trier gekozen, terwijl de Franschen over Longwy de lijn naar Parijs hadden trachten te bereiken. 's Nachts om 2 uur bracht een trein via Arlon en Namen de reizigers naar Brussel, vanwaar zij hedenvoormiddag ons land bereikten, verheugd heelhuids terug te zijn Staten-G eneraal. Door de Kamer zijn aangenomen de wetsontwerpen voor het toestaan van een oorlogscrediet van 50 millioen voor het indienst houden of de oproeping van alle lichtingen van militie en landweer, zoo mede voor de oproeping der lichtingen van 1914 en 1915; voor het verbod van bij bestuursmaatregel aan te wijzen artikelen, tot het tegengaan van ophooping en prijs opdrijving van levensmiddelen (Bij die wet wordt de mogelijkheid geopend om daar, waai- voorraden worden achtergehouden of te hooge prijzen worden gevraagd, onmid dellijk en zonder eenige formaliteit de waren in beslag te nemen) en voor wij ziging van het bankoctrooi. Paarden. H. M. de Koningin-Moeder heeft haar paarden ter beschikking gesteld van de militaire overheid. Oproep aan alle Nederland- sche ipadvinders en Padvin- dersvereen ig'ingen. Luitenant X'.. D. Vielioff verzond den volgenden pproep: Leiders en jongensNederland mobili seert. Verstrekkend zijn de gevolgen hier van in alle kringen der maatschappij. Dui zenden Nederlanders worden uit hun werk gerukt; veel stoornis in bedrijf, maar ook veel armoede zal geleden worden. Laat de padvinders ook thans toonen, dat zij. kun nen en willen helpen. Vele kleine diensten zult gij aan de militairen zelf kunnen bewijzenik noem den weg wijzen, drink water verstrekken, boodschappen doen, inlichtingen geven betreffende het ver krijgen van onderdak, van voedsel, e.d. Maar nog grooter diensten zult ge kun nen bewijzen aan de achtergelaten betrek kingen. Gij hebt bijna allen op het oogen- blik vacantie, Vele' gezinnen missen man nelijke hulpvader en knecht zijn op geroepen. Vraagt, of ge daar ergens kunt helpen. De oogst is nog lang niet bin nen; ook daar, op het land, aan de boe ren zult ge goede daden kunnen ver richten. Voor veel werk zult ge te zwak en te onbedreven zijn. Maar toch uw, zwakke hulp zal dikwijls dankbaar aan vaard worden. Padvinders aan het werk! 'Ge kunt in deze ernstige tijden uw vacantie nuttig besteden De Ned. Officieren in Albanië. Onze officieren zuilen naar Nederland terugkeeren. Kapitein Fabius moet reeds gearriveerd zijn. Leidsche studenten. In de bladen wordt een oproep gedaan aan alle leden van het Leidsche Studen ten-Corps, die niet onder de wapenen zijn 'geroepen, tot bijwoning van een ver gadering,, ten einde over te gaan tot for matie van eetn Vrijwilligers-corps. Ook de leden van het Delftscbe Studen tencorps trachten een vrijwilligerscorps samen te stellen. De Nederlands che officieren in Albanië. De heeren Fock en Van Doorn hebben blijkens het antwoord van den Minister van Oorlog op de vraag, door mr. Mar ch ant den 29en Januari 1914 ingezonden, dat de machtiging der Regeering aan Ne derlandsche officieren, om voor hoogstens drie jaar in Alabaneeschen krijgsdienst !te treden, niet verleend is jjan nadat de garantie der groote Mogendheden was verkregen op de nakoming van bepaalde regelen, betreffende de rechtspositie dier officieren en de materieele voorwaarden, welke voor hen gelden, de navolgende vragen tot de Regeering gericht. Brengt naar het oordeel der Regeering die garantie mede, dat de groote Mogend heden aan die officieren den noodigen pteun verleenen bij de volvoering hun ner taak En kan de Regeering mededeelen of die Mogendheden dien steun ook inderdaad verleenen en zoo dit niet het geval mocht zijn acht de Regeering het dan niet gewenscht bij die Mogendheden aan ite dringen, dat die steun inderdaad ver leend worde Indien de Regeering van meening is, dat die Mogendheden niet gehouden zijn zulken steun te verleenen of haai' aan drang zonder gevolg mocht blijven, acht zij dan niet den tijd gekomen om harer zijds te bevorderen, dat die officieren ontheven worden van een door hen op eervolle wijze uitgevoerd doch naar zij meenen idan vrij wel hopelooze taak. De Regeering heeft hierop het volgende geantwoord De garantie der zes betrokken Mogend heden, ten aanzien van de taak door Nederlandsche officieren in Albanië aan vaard, betreft slechts de rechtspositie dier officieren en de materieele voorwaarden Waaronder zij in Albaneesehen dienst zijn getreden. Die garantie brengt wel den zodelijken, doch niet den feitelijken steun der Mo gendheden mede bij de volvoering der bedoelde taak. Naar het oordeel der Regeering kan dan ook aan die garantie niet de bevoegd heid worden ontleend om van de zes Mogendheden het verleenen van feitelij ken steun te verlangen. De Regeering heeft evenwel de aandacht dier Mogend heden gevestigd op de machteloosheid waarin, ten gevolge van de tegenwoordige verwikkelingen in jUbanië, onze officie ren verkeeren, niet alleen om hun taak, de inrichting der gendarmerie te volvoe ren, doch ook om, indien de noodige hulpmiddelen hun niet verschaft worden, den bestaanden opstand te bedwingen, ten einde alsdan tot de inrichting der gendarmerie te kunnen overgaan. Mitsdien heeft de Regeering de tusschenkomst dier zes Mogendheden ingeroepen ten einde aan de Internationale Commissie van Controle en aan de Regeering te Durazzo de wenschelijkheid te betoogen om, indien de tegenwoordige omstandigheden onge wijzigd blijven, de Nederlandsche officie ren van hun taak te ontheffen. Een wreede vrouw. Tegen een zekere mevrouw Van der Molen is zes jaren tuchthuisstraf en be taling der kosten van het geding geëischt wegens mishandeling van een inlandsch meisje. De dagvaar ding luidde aldus „dat zij met voorbedachten, rade, ter -uitvoering van een vooraf kalm overlegd beraamd plan, om haar bediende, het Infandsche meisje Sariani, door voort durende mishandelingen uit te putten; in de laatste 5 maanden (tot 16 Mei 1913) genoemde Sariani herhaalde malen tel- keps moedwillig, nu eens met de hand, dan met den voet, later met stokken en ijzeren staven, hevig en op onmensche- lijke wijze op verscheidene lichaamsdee- len, als hoofd, gelaat, rug, buik, lende nen, armen, beenen, dijen, bil en schou ders heeft geslagen, door welke mishande lingen het gelaat van Sariani steTk mis vormd is geworden, zij op de getrof fen plaatsen meerdere bloedende wonden bekomen heeft, haar rechter- en linker bovenarm gebroken is, de rechterhoven- arm zelfs op 2 plaatsenterwijl zij verder bekomen heeft 5 fracturen op het rechter- en 4 op het linkerschouderblad, terwijl de linker- onderkaakstok op 2 plaatsen is gebroken en zij eindelijk nog een fractuur aan het bovenste deel van het linkerscheen been heeft opgeloopen, terwijl de boven omschreven siecht genezen breuken haar gedurende haar geheele leven zullen be lemmeren om behooriijk in haar onder houd te voorzien". Een flink woord. Door den burgemeester van Middelburg is gisteren de volgende proclamatie tot de inwoners gericht: Aan de burgerij van Middelburg De burgemeester van Middelburg waar genomen hebbende de enkele teekenen van ongerustheid onder de bevolking, geeft na overleg met den territorialen bevelhebber in Zeeland ons het navol gende te kennen: Er bestaat "geen enkele reilen hoe genaamd dan ook, tot eenige ongerustheid. Waar zich hu en San geruchten voor doen, wellen die op uit het brein van zenuwachtige personen, voorzien van een -groote vermogen tot fantasie. Mocht het ooit voorkomen, dat er op eenerlei wijze werkelijk gevaar voor de bevolking be staat, dan zullen noch de territoriale be velhebber noch het gemeentebestuur in gebreke blijven de bevolking te waar schuwen en op zaakkundige wijze bij te staan. Een ieder blijve kalm aan zijn dage- lijksche bezigheden. Waar vele onzer me deburgers tot bescherming van de be langen des vaderlands, hun plaats in de gelederen hebben ingenomen, derhalve ve le hoofden en handen in beroepen en bedrijven worden gemist, is het de plicht van de niet onder de wapenen geroe penen met verdubbelden ijver aan het weTk te gaan en te blijven. Op deze wijze toch zullen wij, Middelburgers, zij het langs indirecten weg, op even waar dige wijze als onze zoons en broeders, die thans onder de wapens staan, het Vaderland dienen en beschermen. Voorts worden de handelaars in le vensmiddelen ernstig gewaarschuwd zich niet over te geven aan overvraging wat betreft de prijzen van levensmiddelen ten behoeve van de bevolking en de weer macht. Laten zij toch niet vergeten, dat afge scheiden nog van het weinig mensch- lievend gevoel, dat hier tegenover hun medeburgers zou blijken, zij zich bloot sltellen aan de kang, dat op hun voor raad beslag wordt gelegd tegen een prijs te bepalen door civiele en militaire auto riteiten in gemeenschappelijk overleg, een en ander volgens, de wet van 14 Sep tember 1866. Bij het hiervoren bedoelde onderhoud heeft de territoriale bevelhebber in Zee land enz. mij tevens verzocht namens. Z.H.E.G. zijne waardeering uit te spre ken voor de voorbeeldige hou- di n g van Middelbur's burgerij. P. DUMON TAK, wnd. Burgem. Middelburg, 3 Augustus 1914. De Oogst. Nu de oogst in geheel Zeeland rijp is en slechts wacht op de mannen om bin nengehaald te worden, is een groot deel van deze opgeroepen om het vaderland te dienen. Het kan niet anders of vele landbouwers komen handen te kort, om ft werk te doen en de vrucht dreigt te bederven, wanneer ze niet binnen enkele weken in de schuur is gebracht. Ondergeteekenden vermeenen, dat de landbouwers in deze kritieke weken kun nen en moeten geholpen worden, door kyrgelieden of mannen, die zich daarvoor beschikbaar kunnen stellen of wier ar beid niet zoo dringend noodig is, als het binnenhalen van den oogst. Zij hebben zich daarom vereenigd tot een voorloopig Comité, bij >vie, ieder, die bereid is hulp te verleenen in den bo- vengenoemden zin zich. liefst zoo spoe dig mogelijk, kan aanmelden en tot wie landbouwers zich om hulp' kunnen ver voegen. Bovendien zullen zij er prijs, op stel len, wanneer personen van invloed zich bij hen aansluiten ter bereiking van het doel. Er is spoed noodig; binnen veertien dagen moet de oogst binnen zijn. G. v. d. PCTTE, Landbouwer. A. STAYERMAN. Arts. J. C. VETHACKE, Notaris. Vlissingen, 3 Augustus 1914. 80 personen hebben zich aangemeld, waaronder jongelieden, mannen, die hun 'gewonen arbeid daarvoor prijsgeven en eenige dames!. Middelburg. De werkzaamheden voor de Provinciale Landbouwtentoonstelling wel ke alhier op 8, 9 en 10 September zou worden gehouden, zijn voorloopig met het oog op den ernstigen toestand gestaakt. Een inzending uit Goes, die ter verzen ding gereed lag aan de Kade aldaar is weder ontscheept. Het thans alhier liggend versterkt garnizoen was gisterenavond op het Mo lenwater met de wagens enz., aangetre den en hield de garnizoenscommandant een inspectie over de troep welke inspec tie door een groote menigte werd bijge woond. Den geheelen dag kwamen vele buitenlui in de stad om te trachten hunne onder de wapens zijnde verwanten of be kenden te spreken. -Gisternacht ontstond een begin van brand in een woning, in het Rooster straatje, welke echter met een paar em mers water kon worden gebluscht. Steun voor families van Opge roepen e n. Aan den oproep van het voorloopig co mité voor steun aan de families van hen, die onder de wapenen zijn en die finan- cieelen steun noodig hebben, bestaande uit de heeren mr. J. J. Heijse, L. K. van der Harst !z„ jhr. mr. dr. W. A. J. Snouck Hjurgronje en mr. H. Doorenbos, hadden een 34-tal personen uit verschil lende kringen gehoor gegeven. Te ruim zeven uur opende'de, heer mr. J. J. Heijse de vergadering, welke in de raadzaal ten stadhuize gehouden werd en zeide dat het Dagelijkseh Bestuur van oordeel is geweest, dat het wenscbelijk was dezen oproep te doen. De waarnemende burge meester was door zijne drukke ambts bezigheden verhinderd mede te werken aan den oproep en ook om deze ver gadering te presideeren, waardoor spr. deze taak op zich nam. Otn van een aangename taak te spreken acht de heer Heijse de tijdsomstandigheden niet ge schikt. "Waar het doel reeds in de oproepings circulaire heeft gestaan, zeide spr. nog alleen dat wij in deze tijden niet alleen een koel hoofd maar ook een warm hart moeten hebben. Waar het comité zich veroorloofd heeft de oproeping te doen, zegde spr. dank aan allen die daaraan gehoor gaven. Om de vergadering niet te rekken stelde spr. direct voor om als doel vast te stellen, aan diegenen die hun kost winners missen, en die daardoor in finan- cieele moeilijkheden zijn of worden ge bracht, althans deze bezorgdheid te ont nemen. Ieder geval zal afzonderlijk on derzocht worden en met alle omstandig heden zal rekening worden gehouden. Namens het comité stelt spr. voor de volgende circulaire, in de stad te ver spreiden Stadgenooten Zoowel de militie als de landweer is opgeroepen voor de onzijdigheid van ons vaderland te helpen handhaven en zoo noodig wat God verhoede zijn grondgebied te verdedigen. Daaronder zijn tal van stadgenooten, en voorzeker niet weinigen, die met groote bezorgdheid moeten denken aan den nood waarin zij hun gezinnen hebben moeten achterlaten. Van die bezorgdheid moeten zij zoo veel mogelijk worden bevrijd. Dit kunnen wij als wij willen. En wie zal niet begeeren naar zijn vermogen, een deel van dezen nood te helpen leenigen. 1 Ondergeteekenden doen daartoe een be roep op u allen. Oproepingen zullen geschieden opdat al len die in nood verkeeren zich bij eeni- gen onzer kunnen aanmelden, en elk ge val zal worden onderzocht. Hen worde reeds bij dezen de verzeke ring gegeven dat geene liefdadigheid in den vaak zoo kwalijk begrepen zin van dat woord wordt bedoeld, doch slechts ge dacht wordt aan de vrijwillige vervulling eener dure plicht jegens hen die zijn uitgetrokken om aan de roepstem van H. M. onze Koningin gehoor te geven. Geeft een som in eens of geef een be drag per week. Maar bovenal geef dadelijk en help ons op de minst kostbare wijze. Daarom brengt uw bijdrage ten stadhuize in de daarvoor geplaatste bus, en gij die een bedrag per week afzonderd, stelt ons in kennis met datgene waarop wij mogen rekenen. Ieder bedrag, hoe gering ook, is welkom. t I Al de aanwezigen verleenden toestem ming om hun naam onder deze circulaire te plaatsen. De heer jhr. A. E. Boddaert vroeg of het niet mogelijk zou zijn naast de thans bedoelde categorie, te helpen die arbeiders, die tengevolge van den oeconomlschen toestand ontslagen zullen worden. De heer Heijse zeide dat dit later wel licht mogelijk was uit te breiden, doch dat thans de oproep zoo ver niet strekt. Spr. doet een t'weede voorstel, n.l. om een commissie van 12 personen te benoemen en deze volledige volmacht tot verden handelen te geven voor verder te tref fen maatregelen en zoo noodig zich zelf aan te vullen. De heer J. Onderdijk steunt het voor stel van den heer Boddaert en meent dat als deze commissie niet ook de werkloo- zen helpt, er zeker een tweede comité zal komen, hetgeen versnippering zal geven. i De heer Boddaert zegt nog dat volgens zijn meening de werkloozen het financieel nog moeilijker zullen hebben, dan zij, die onder de wapenen zijn. De heer Snijders vraagt of zij die door het comité geholpen worden toch recht blijven houden op de Rijksvergoeding. De heer Heijse zegt, dat hij dit' ook bedoelde met de uitdrukking dat er met alle omstandigheden rekening zal wor den gehouden, maar het Kan voorkomen dat de Rijksvergooding niet voldoende is. De heer jhr. mr. E. A. 0. de Casem- hroot stelde voor niet over eene commis sie te stemmen, maar daarin de voorloo- pige commissie te benoemen. De heer Heijse zegt dat de leden der voorloopige commissie gaarne zullen aan blijven, maar dat zij1 moet uitgebreid! worden en spr. stelt voor daartoe te be noemen de heeren S. Mendels, Ds. N. M. de Ligt, Herman Snijders, J. A. Vertregt, J. Bruggeman, J. Onderdijk, Herman Boas- son en W. Reijnierse Cz. Dit wordt bij acclamatie goedgekeurd. De heeren de Ligt, Boasson en Reijnierse zij niet ter vergadering, doch de andere heeren namen alle. hunne benoeming aan. De commissie zal iederen. dag vergaderen. De heer Bruggeman vraagt of het niet wenschelijk is op meer dan een plaats een bus te zetten. Dit zal .worden overwogen. De heer W. J. Sprenger stelt voor dat de aanwezigen reeds staande de vergade ring een bijdrage toezeggen, teneinde een basis te krijgen. Dit werd algemeen goed gevonden. De heer Netelenbos vraagt, of het niet beter is, alle per week te laten inschrij ven. De heer Heijse zegt, dat men dan de kleine bedragen, die niet te verdoelen zijn zou missen, en dit zou spr. spijten. De vergadering ging hierop uiteen, be halve de aanwezige commissieleden, die direct vergaderden. In de Herv. Kerk alhier zal Woens dagavond 7 uur, in verband met de tijds omstandigheden een bidstond gehouden worden. In de tweede helft van Juli zijn in deze gemeente ingekomen: L. de Roos, brugknecht, Kanaal weg V 137 uit Vlissingen; J. S. Lenselink, bank werker, BJindenhoek D 65, 0. en W- Sou burg; H. A. Klaassen Bos, melkcontroleur, Nieuwstraat G 217, Amsterdam; mej. H. Boerman. Rellinkstraat G 161, Medemblik; A. Lahruijère, kappersbediende, Hofplein D 73, 's GravenhageJ. van Zomeren, kelner, L. Noordstraat C 20. Amsterdam; A. van Hessen, reiziger, Korendijk P 57, Rotterdam; D. J. van Kuik, kappersbe diende, Lange Delft B 121, Almelo; J. Melse, veldarbeider, Noordweg S 246, St. Laurens; J. M. de Booy, 2e luit. ter zee, Langeviele K 195, J. Rozemond, Rijwiel hersteller, Gravenstraat 1 199 Breda.; me.j Wed. C. Oranje, Langeviele K 194, 's Gra venhage. i Vèrtrokken: Mej. A. Meijers, van Segeerstraat H 82a naar Nieuwerkerk (Z.); mej. P. Th. van Holthuijzen, Achter de Houttuinen Q 41, Amsterdam; mej. A. C. Jansen, vr. van P. M. van der Weele, Eigen haard straat P 220, Leiden; C. van Haatem, rBee E 132, IJsselmonde; A. Verwijs, Neder- straat O 187, Oost en West-SouburgM. Netten, Vliss. Wagenplein Q 126, 's Her togenbosch; S. Heuseveldt, Sleperssingel Q 161, IJsselmonde; J. van Straaten, Lan ge Delft 1 33, 's Gravenhage; A. WC Krij ger, Segeersweg V 109, Grijpskerkemej. E. M. S, C. van der Made, L. Noordstraat C. 17, Amsterdam; mej. A. P. Ogterop, Molenwater N 47, Davos Platz (Zwitser land); P. K. Donselaar, Vliss. Wagen plein Q .113, Bergen op Zoom; J. Hollen- ga, St. Janstraat H 204, Sloten (Fr.); C. Schout, Noordweg S 246, St. Laurens; L. Hillesum, Molenwater M 2é9, Hilversum; J. Pot, Londensche kaai H 65, Haarlem; mej. P. Bol, Noordpoortplein M. 292, ler- seke; A. Lombaard, Brak straat 0 251, Zuidzande; mej. A. E. de Wolf, Lange viele K 217218, Arnhem. (Midd. Ct.) Vlissingen. Ln verband met den Euro- peeschen toestand is de vaart op Ter Neuzen en Gent zoo goed als gestremd, en sc liepen die binnen komen of ver trekken zijn gering in aantal. Ook biedt de Schelde thans geen uitzicht op tal rijke schepen die in gewone tijden op en afvaren naar Antwerpen. De rijwielfabriek der gebr. Kaan te Hoek heeft, wegens het ophouden van den uitvoer, een doel van hare werklieden voiorloopig ontslagen. „VI. Ct Naai- wij van bevoegde zijde ver nemen zal Woensdag' a.s. weder gelegen heid gegeven worden tot 't verkrijgen van zilvergeld tot een beperkt bedrag. In de eerste plaats zal zilver worden verstrekt voor het uitbetalen van loonen, en voor onvermijdelijke levensbehoeften en voor den handel. Het zilvergeld wordt niet aan particu lieren verstrekt. „VI. Ct." Goes. Vergoeding. Gistermiddag is aan het Stadhuis het volgende aangeplakt: Aan de achtergebleven betrekkingen ingezetenen, die door de mobilisatie wer den opgeroepen, wordt hekend gemaakt, dat, indien zij voor een vergoeding ge durende de afwezigheid van hun kost winners in aanmerking wenschen te ko men. zij zich ten stadhuize moeten aan melden op Woensdag 5 Aug., van 91/L> tot 12 en van 1 tot 5 uur. Het Rijkstelegraafkantoor alhier behandelde in Juli Telegrammenverz. 1085, ontv. 1107, overgen. 1696, totaal 3888. Gesprekkenverz. 1322, ontv. 1517, overgen. 4756. Lokaal 1761. Totaal 9356. Voorts werden door de Hulpkantoren op Zuid-Beveland behandeld Kantoren. Verz. Ontv. Tot. Baarland Borssele Colijnsplaat Driewegen Ellewoutsdijk 's Gravenpolder 'sHeer Arendskerke 's Heerenhoek 'sHeer Hendriksk. Heinkenszand Hoedekenskerke Kamperland Kapelle Kats Kloetinge Kortgene Kruiningen Kwadendamme Nieuwdorp Nisse Oudelande Ovezande Rilland Schore Waarde Wissenkerke Wolfaartsdijk Gesprekken 5 20 25 28 50 78 99 64 163 26 36 62 27 47 74 39 49 88 28 52 80 33 30 63 3 7 10 36 51 87 22 38 60 56 45 101 104 142 246 13 22 35 37 57 94 98 80 178 78 91 169 17 24 41 28 31 59 13 27 40 15 35 50 22 35 57 47 79 126 31 38 69 21 41 62 49 45 94 72 98 170 Kantoren. Baarland Borssele Colijnsplaat Driewegen Ellewoutsdijk 's-Gravenpolder Verz. Ontv. Loc. Tot. 11 43 86 33 18 68 's-Heer Arendskerke 28 's-Heerenhoek 34 Heinkenszand 22 Hoedekenskerke 27 Kats 11 Kamperland 69 Kapelle 168 Kortgene 113 Kruiningen 119 Kwadendamme 41 Nieuwdorp 32 Nisse 14 Oudelande 25 Ovezande 25 Rilland 105 Schore 74 Waarde 57 Wissenkerke 63 Wolfaartsdijk 27 15 17 29 17 6 91 36 14 14 14 2 36 138 59 90 12 14 3 8 21 89 37 20 14 10 13 2 26 73 117 50 24 162 65 48 36 41 13 105 311 178 216 53 46 17 33 46 202 115 77/ 77 39 Gaarne vestigen wij de aandacht onzer lezers op het bericht uit Vlissingen in ons blad „De Oogst". Wij wekken hen op om ook voor Zuid- en Noordbeveland een dergelijke actie in het leven te roepen. Onze jongelui van Handelsschool en Hoogere Burgerschool in de eerste plaats kunnen zich verdienstelijk maken door de stichting van een dergelijken Bond als nu voor Walcheren tot stand kwam. Wij vermoeden dat de heer directeur der R. H. B,. S. te Goes bereid is om de jongelui tot wélslagen eener zoodanige actie te steu nen. Wie wil beginnen? En wie volgt? In de 2e helft der maand Juli zijn ingekomen: J. I. R. Verhagen uit Neuzen, Oude Singel 127, M. D. W. L. Kühne, wed. L. E. A. Liebert u.t Kapelle, Klokstraat 156. Vertrokken: M. Ch. E. Bongaerts, ingenieur naar 's Gravenhage, J. de Hoogh, zonder be roep, naar Wageningen, G. J. Drent, as sistent posterijen naar Groningen, J. W. Stienen, kellner naar Luik (België). i (Midd. Gt.) Hedenmiddag had de bejaarde werk man C. Kramer, werkzaam aan de Meis jesschool, het ongeluk van een ladder; te vallen. Bewusteloos en gewond aa.n het hoofd werd hij bij den concierge bin nengedragen. Nadat hij gewasschen was kwam hij weder tot bewustzijn, doch zal zijn werkzaamheden nog niet kunnen her vatten. Oudelande. Gistervoormiddag had het zoontje van den arbeider P. Sch. het ongeluk van het dilt te vallen, zoodat de knaap zijn been brak. Krabbendijke. De werkzaamheden aan den Oost- en Stroodorpepolder alhier schieten verbazend vlug, op en men ver moedt, dat nog deze week de laatste grond zal worden aangebracht. Ook het zetten van de zeer zware steenglooi ing gaat vlug, zoodat onvoorziene omstan digheden buitengesloten, deze dijken voor het najaar komt, wel in een zeewaardigen toestand zullen zijn. Volgens de algemeene opinie aullen

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1914 | | pagina 2