BOEREN-INSPAN, Een Huis en Erf Kerknieuws. Onderwijs. Predikbeurten. Uit de Pers. Gemengd Nieuws. Laatste Berichten. Burgerlijke Stand. Advertentiën. Openbare Verkooping Woensdag 5 Augustus 1914, 13 PAARDEN, de Grasetting Telegrafisch Weerbericht. 45 stuks HOORNVEE, Betaaldag 1 April 1915. Met den verkoop van het beesffaal wordt fe één uur aangevangen. Op de hofstede is een bergplaats voor fieisen, doch geen stalling. Muziek is verboden. op Zaterdag 15 Augustus 1914, presenteeren te verkoopen ehoo-riïj'k flerhoud. de pro- f600 gemeene ■ging om ppenbare rm hare ewilligd. ferhaagen lensioen- hneentie- |at zulks eer Ver- I den ge- I vol van ('den na- 1 niet ge- foo spoe- en doen. dat hij e-opzioh- ruari 1.1. |i schrif- gen en iaarvan. Ir brengt |matighe- het om helen on- raagt of zoo ja fmen om bij ge en maar medege- Ir. Noom li uit Ie |n, 't geen een keur- |i het ge- et hoofd- het op- |sehappen ge inlich- leerlin- gedames- rdb-ouw- onder wij- en Mej. len ïnoes- |p Zoom. in wei- Dekker, tegein 1 len dienst I de land- Irgadering M oprich- Ihui-shoud- lidie wor- |mes wen- een cur- lich geno E orgiën. gehouden |-d dege- igeboden, en bedrag fcdrag van |een batig werd de trg. Arm- ontvang If 3681.21, If 932.36°; lat college op een stukken I een com- de uit de en V an icht. voor rgen wor- ïan no. 1 Jedend), F. ïtheer als iet bereid ihten Ver let minder der ieeds fcroote ge- I heeft gis- nder gun- n van den A. Klaa rste is ook Ische Bank s. Hiji deed r verluidt, orde zijn. len waar- ■offen wor- ^ad.) esterkwee- nister van Ler de aan gebracht ibrieken te water diér uk veront- tal oesters >vaar loopt et te wor- ïigde waier )are oester- et besmet- ieloos kun- te Bergen verklaard het Schèl- ook voor Ie; dat het door hef an Bergen e „waarom efd verzoe ken, op de eerstvolgende begrooling te willen uittrekken eèn bedrag dat voor het uitvoeren van dit werk kan worden aangewend". Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Kielwindeweer en voor Grollo, door J. A. Swart, cand. te Pa- terswolde; voor De Bilt en "Ameide- Tienhoven, door S. v. Dorp: te Bodegra ven. Geref. Kerken. Beroepen te Genderen, G. Meijer te Marram. Bedankt voor Lollum, door K. Minnetna te Garijp; voor Hasselt, door J. Ozin- ga te Kamerik. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Noordeloos, J. Jongeleen, cand. te 's Gravenhage. Geslaagd te Arnhem voor de hoofd- acte de heeren O. Bakker te Te'meuzen en J. de Wolf te Grijpskerke (onderwij- zer aan de Chr. school te Meliskerke..) Op het Machinisten-examen te Utrecht zijn gejilaagd voor het vooploo- pige diploma, de heeren A. Adriaanse, J. F. Westdijk, J. P. Aleman, H. de Wit, W. H. v. Drunen. op Zuid- en Noord-Beveland. op Zondag 2 Augustus. NED. HERV. KERK'. Baarland, 9 en 2 u. ds. Meloen. Biezelinge, 9.30 en 2 u. ds. v. d. Bergen. Borssele, 9 en 2 u. ds. Elenbaas. Cats, 9 en 2 u. ds. Moerman. Colijtnsplaat, vm. en nam. ds. Feykes. Cortgene, 9 en 2 u. ds. Lijsen. Ellewoutsdijk, vm. en nm. ds. Bins. Goes, 6 u. ds. Japchen. 's Gravenpolder, vm. en nm. ds. Gerretsen. Hans weert, 9.30 u. dhr. Lens velt, nam. geen dienst. Heinkenszland, vm. en nam. ds. Warners. 'sH. Abtskerke, vm. ën nam. ds. v. d. Plassche. 'sH. Arendskerke, 2 u. ds. Steenkamer. 'sH. Hendrikskinderen vm. ds. Steen kamer. 's Heerenhoek, 2 ds. Buinink Hoedekenskerke, 9.30 en 2 n. ds. v. Essen, Ietrseke, 9.30 en 2 u. ds. Kijne. Kamperland, vm. en nm. ds. Van Veen. Kapelle, 9.30 en 2 u. ds. Schmidt. Kattendijke, vm. en nam. ds. Andreae. Kloetinge, 9 en 2 u. ds. Meloen. Krabbendijke, 9 en 2 u. ds. Muller. Kruiningen, vm. en nam. ds. Willemsen. Nieuwdorp (bewaarschool), 9.15 u. ds. Buinink Nisse, vm. ds. Pont. Oudelande, 9.30 en 2 u. ds. Kloek. Ovezand, 9 u. geen dienst, 2 u. ds. Pont. Rilland-Bath, 9 u. dhr. Peteimeijer, 2 u. leeskerk. Schore, 9.30 en 2 u. ds. Krijkamp. Waarde, 9.30 u. ds. E. V. J. Japchen, 2 u. dhr. Lensvelt. Wemeldinge, 9.30 en 2 u. ds. Drost Wissenkerke, 9 en 2 u. ds. v. d. Linde. Wilhelminadorp, Vm. en nam. ds. Boisse- vain. Wolfertsdijk, 9 en 2 u. ds. Stegenga. Op Walcheren. Aagtekerke, vm. en nam. ds. Seulijn. Amemuiden, vm. en nam. dhr. v. d. Wal, cand. te Hoevelaken. Biggekerke, 9.30 en 2 u. ds. Schuurmans Stekhoven. Domburg, vm. en nam. ds. Koldewijn. Gapinge, vm. ds. Maas. Grijpskerke, vm. en nam. ds. van Selms, vm. bed. H. A., nam. dankz. Kleverskerke, vm. en nam. ds. Semmelink. Koudekerke, 9.45 u. ds. Vermeel', 2 u. geen dienst. Meliskerke, vm. en nam. ds. Siemelink. N. en St. Joosland, 9.30 en 2 u. ds. Tak. Oostkapelle, vm. en nam. ds. Laurense. Ritthem, 9.30 u. ds. Kiehl, nam. ds. Kiehl. Serooskerke, vm. en nam. ds. Muller. St. Laurens, vm. en nam. ds. v. 'tHof. Oost- en West-Souburg, 9.30 en 2 u. ds. Temeden. i i i Veere, vm. en nam. ds. Weijland? Vlissingen, 6 u. ds. J. A. v. Selms. Vrouwepolder, vm. en nam. ds. Kroese. Westkapelle, vm. en nam. ds. Reus. Zoutelande, 9.30 en 2 u. ds. de Wijk. 't Zand, 10 u. ds. Steinz, 6 u. ds. Schuur mans Stekhoven. r- Ger. Gemeente. Goes, 9.30, 2 en 6 u. leeskerk. Een verbleekende ster. „De Nederlander" schrijft: „De vrijspraak van Madame Caillaux zal niet nalaten een diepen indruk te maken. Het is waar, deze gebeurtenis komt niet onverwachts. Zij staat niet op zich- zelve. Zij is slechts een schakel in den keten van gebeurtenissen, die de logische toepassing en uitkomst zijn van de denk beelden, die Frankrijk in de laatste eeuw overheerschen. De oorzaak van Frankrijk's zwakke in ternationale positie is geen geheim. Nie mand verheelt zich het feit, dat de schit terende cultuur van Parijs eene tot alle lagen der bevolking doorgedrongen „cor ruptie nog maar nauwelijks verbergen kan. Zoozeer zijn wij gewend aan sommige •verhoudingen, dat wij verleerd hebben ons over bet ongelooflijkste te verbazen. Doch somtijds verscheurt een bepaalde gebeurtenis de elegante sluiers, die de ruwe werkelijkheid meestal dan het oog onttrekken, en staren wij, voor een oogen- blik, in een afgrond van perversiteit. Het is lonnoodig de feiten in herinnering te brengen. Een minister pleegt overspel, en dwingt, in overleg met de overspeel ster, zijn echtgenoote, onder bedreigingen tegen haar leven, tot Scheiding, ten einde zijne maitresse te kunnen huwen. De brieven van den staatsman aan die indringster, getuigenis afleggend van de hem en haar onwaardige verhouding, zijn op bedriegelijke wijze in handen der echtgenoote gekomen. Een journalist, uit politieke wraak, dreigt ze te publiceeren. De vrouw, be angst dat de bewijzen harer schandelijk heden gemeengoed worden en haai' aan de openbare verachting zullen overleve ren, schiet den journalist neer. Geen enkele verzachtende -omstandig heid is tijdens het proces bekend gewor den. Het voorwendsel, dat zij haar daad verricht tot bescherming van de politieke reputatie van haren echtgenoot, blijkt on juist. De voorbedachte raad is buiten kijf. De zonde mist in deze zaak zelfs den schijn van betrekkelijke rechtvaardiging, die ieene waarlijke diepe passie haar som wijlen verleenen kan. Zoowel ter eene als ter andere zijde, komt niets aan den dag dan de meest weerzinwekkende gemeenheid. Deze vrouw nu gaat vrijuit. Ziehier nu een land, waar de vrijzin nigheid de geavanceerde vrijzinnig heid van alle gading oppermachtig is. Waar aan de souvereiniteif des volks, middels het algemeene kiesrecht uit te oefenen, geen haarbreed wordt in den weg gelegd. Waar het clericalisme overwonnen ja. verpletterd is. Waar, ondanks de grond wettige vrijheid van onderwijte, het ge ven van Christelijk onderwijs, eerst aan de congregaties, dan aan de seculaire priesters, eindelijk ook aan de van cle ricalisme, d.i. van Christelijke gezind heid verdachte leeken is verboden. Waar de schoone kathedralen ledig ■staan onteigend en verwaarloosd, in het hart der oude steden. Waar de meest absolute neutraliteit aan de gevaarlijke vermelding van den naam Gods uit de schoolboekjes een einde ge maakt heeft. Waar geen reactionaire Kroon langer de volledige verwerkelijking van de nis Ier-vrijzinnigste idealen in den weg staat. Waar een Minister-president, Vivjani in de vergadering der volksvertegenwoor diging er op stoft, dat „de lichten des hemels zijn uitgedoofd." Een dienstbare wetenschap. Een dienst bare volksvertegenwoordiging. Een dienst bare magistratuur. Dienstbaar aan het grofste eigenbelang. Tijdens den loop der debatten, toen de President van het Hof, die de zittin gen met buitengewone partijdigheid leidde, weer eens, bevreesd voor zijn carrière, den machtigen Caillaux naar de oogen keek, fluisterde een der raadsheeren hem toe: „Gii, onteert ons. Gij onteert het Recht". Helaas. Wèl terdege zijn de schoonste sterren, de ster van het geloof in God, en van het gevoel van verantwoordelijk heid aan Hem, aan Frankrijk's, hemel uit- gebluscht. Is het wonder, dat dan ook de ster der gerechtigheid gaat verblee- ken? Twee Hollanders als spion nen gearresteerd. Twee Hollanders, n.l. zekere Jacob Eliza Maria Sineps, die de Nederlandsche grenadiersuniform droeg en afkomstig is van Den Haag, en een student ,van de Landbouwschool te Wa- geningen, zijn voor den mayor van New port gebracht, daar zij fotografische op namen gedaan hebben buiten het fort van Freshwater bay, hetgeen in strijd is met de spionnagewet. Zij zullen tot Zaterdag in verzekerde bewaring blijven. (Tel.) Een ontaarde moeder. De Utrechtsche politie heeft zicjh gisteren over een zestal jeugdige kinderen, uit een wo ning aan het Oianjehofje, aldaar, onlt- fermd, waarvan de moeder vertrokken was zonder adres na fe laten. Spiritusdrinkster. Te Bar- neveld is een 65-jarige landloopster na overmatig gebruik van spiritus, plotseling overleden. I i Hoe tam in hef wild levende vo geltjes worden door den omgang met den mensch, vertelt de Z. B. Ct., blijkt hieruit, dat op den schokker van den visschei' A. Verhoeven, te Hurwenen, een mees in de roef een nestje heeft gebouwd. Hier in legde zij vier eitjes, welke zij uitbroed de/zoodat er thans' vier jongen zijn. Niet tegenstaande met dit vaartuig dagelijks ge- vischt wordt er er altijd volk aan boord is, vloegen de diertjes uit en in met het noodige voer. Stopgezet. Te Emmerik is de ijzer- en metaalsmederij van de firma Marx stopgezet, een maatregel, waardoor bijna honderd werklieden, nagenoeg' allen Hollanders, werkloos zijn. Op, een tram, geschoten. Bij de .politie te 's Gravenhage is aangifte gedaan, dat gisteren op de Groot Her- toginnelaan tusschen Sweelinokstraat en Waldeck Pyxmontkade, op een passeerend (1xamrjjtuig geschoten is. Tevens vverd de politie in kennisgesteld, dat op de Wal deck Pyrmontkade met een katapult een ruit in een tramrijtuig verbrijzeld ,werd. Particuliere haven bij Rot terdam. Minister Grey zeide in het La gerhuis, in antwoord op een desbetreffen de vraag: Ik verneem, dat de concessie aan de maatschappij Vulcan", tot het uit diepen van het vaarwater nabij Vlaardin- gen reeds in principe is toegestaan, maar ik heb geen reden te vermoeden, dat dit iets te maken heeft met de controle die de Nederlandsche regeering op den water weg uitoefent. Ik heb vernomen, dat de maatschappij grond verkregen heeft, ten behoeve van den doorvoer van erts, en ik twijfel er niet aan of iedere andere buitenlandsche maatschappij zou het recht gekregen hebben tot een dergelijke con cessie. (Tel.) De dief van de „Giooondo" in vrijheid gesteld. Het proces te gen Peruggia, defï man, die de „Gio- condo" uit het Louvre meenam, is Woens dag voor het Hof te Florence behandeld. De rechtbank erkende de juistheid van eenige argumenten door de verdediging aangevoerd en verminderde de gevangenis straf van Peruggia tot zeven maanden en acht dagen. De president gelastte de onmiddellijke invrijheidstelling van be klaagde, die reeds dien tijd in voorarrest had doorgebracht. Flauwe aardigheid. Men breidt uit Apeldoorn aan de „Tel": De milicien H. W, te Apeldoorn, van de lichting 1913, April, met groot verlof thuisgekomen, werd Woensdagmorgen de dup|e van een flauwe aardigheid, waar voor in deze troebele tijden niet genoeg gewaarschuwd kan worden. Per post ont vingen zijn ouders te ruim 9 uur bericht, dat hij te 10 uur zich ten gemeentehuize moest bevinden, voorzien van alle uitrus tingsstukken enz., bij verlof medegeno'- men, teneinde zich onverwijld naar zijn garnizoen, 11e regiment infanterie te Ede te begeven. De persoon in kwestie, op een fabriek werkzaam, werd gewaar schuwd en begaf zich naar net gemeente huis, waar hij zich te 11 uur meldde. Hier wist men echter van niets en bij nader onderzoek bleek zijn z.g. oproe pingsbrief een gefingeerd briefje te zijn, waardoor men hem deze poets bakte. Onze milicien, dien wij toevallig persoonlijk ken nen, stond al verwonderd te kijken, dat hij op de bestemde plaats geen enkelen lot genoot, aantrof. De politie heeft de zaak in onderzoek. Die gevolgen van den oor log. Gistermorgen zou het huwelijk wor den voltrokken van een te Nijmegen woon achtig paartje. Op het aangegeven uur waren noch bruid noch bruidegom op het gemeentehuis, waarom een bode naar hunne .woningen werd gezonden om in formaties in te wfnnen. Het bleek, dat beiden voorloopig van het huwelijk hadden afgezien;, de bruidegom was in Diuitsch- land gaan werken en de braid is op het oogenblik als aardappelschilster in de kazerne werkzaam. Het nieuwsgierig1 pu bliek stond nog geruimen tijd op het paar te wachten. Pr. G. en N. Ct.) GOES. Hedenmiddag half vier had in de voorstad alhier een ernstig ongeluk plaats. Het ongeveer 14-jarig zoontje van den heer H. werd, terwijl hij een fiets tochtje wilde maken door een boerenwa gen aangereden; hij viel tegen het paard en kreeg toen een klap van het dier tegien het hoofd. Bewusteloos werd de knaap opgenomen en hij dhr. Kuzee bin nengedragen, waar geneeskundige hulp werd verleend. De toestand moet ernstig zijn. Kamer van Koophandel en Fabrieken te Middelburg. In de hedenmiddag gehouden vergade ring van de Kamer van 'Koophandel en Fabrieken te Middelburg werd mededeë- ling gedaan van de volgende ingekomen stukken Een schrijven van de Nml. Venn. „Hout handel" v.h. G. Alberts Lz. en Co., al- hiel', 'dat met ingang van 1 Juni j.l. de heeren C. M. Ghijsen en F. M. Wibaut hebben op:gehouden directeuren der ven nootschap te zijn en dat in hun plaats als zoodanig benoemd zijn de heeren W. L. Ghijsen, adjunct-directeur der vennoot schap en W. Berdenis van Beiiekom, houtagent te Amsterdam, terwijl de heer E. M. Alberts' als directeur blijft fuiri geeren. Berichten van oprichting van Kamers van Koophandel te Venray en te Woer den. Een schrijven van de vereeniging Voor Tentoonstellingsbelangen, waarin piedege- deeld wordt, dat op 23 Juli eene verga dering zal worden gehouden van veij- sc-hillende firma's die wenschen te ex!- poseeren op de „Grosse Ausstellung Düs- seldorp 1915". Slechts een rapport werd in het open baar behandeld en wel, dat van de com missie voor de maand Juli, bestaande uit de heeren Schulte en Noske, over de voorloopig door B. en W. vastgestelde kiezerslijst voor de Kamer. Naar het oordeel der commissie moe ten alle op de voorloopige lijst voorkot- mende personen geacht worden Me vol doen aan het veieischte in art. 6 sub B van F0! reglement op de Kamers van Koophandel, behalve J. F. Boutens, J. C. van der Harst en C. A. Schulte. Deze personen zijn toch geen van allen meer bestuurder of medebestuurder van een bedrijf. De oommissie adviseert daarom aan de Kamer ïn bovenstaanden geest aan B. en W. te berichten. Het rapport is aangenomen. Oostenrijksch-Servische oorlog. 's GRAVENHAGE Mobilisatie. Het oproepingsbesluit tot mobilisatie is half twee door de Koningin getee- kend. Alle miliciens ook de Land heer moeten met spoed opkomen. 's GRAVENHAGE. De Koningin heeft beslist, dat er oorlogsgevaar bestaat in den zin van art 186 der Grondwet;-dat beteekent, dat bij het nemen van militaire maatregelen eenige wettelijke bepalingen kunnen worden ter zijde gesteld. De Tweede Kamer is vandaag bij eengeroepen tegen Maandagmiddag half twee uur. De Amsterdamsche Beurs blijft voorloopig gesloten. DEN HAAG. De Ministerraad van 30 Juli heeft goedgevonden onder de wa penen te r o epen landweer- plichtigen van de grenswacht, kustwacht en bewakingsdeta chementen. Verder is dooi' de minis ters van buitenlandsche zaken, oorlog, ma rine en justitie een besluit afgekondigd, dat verboden is aan oorlogschepen of schepen daarmee gelijkstaande van vreemde mogendheden, zich in territoriale wateren van Nederland te komen of er zich op te houden. AMSTERDAM. De Beui's te Londen is gesloten. Vanaf heden zal de aanneming van ijl en vrachtgoederen, levende dieren, rij- en voertuigen niet meer plaats vinden. Heden was een talrijke menigte aan de loketten van de Nederlandsche Bank om hunne Bankbiljetten, in te wisselen. Aan de loketten waren meerdere beambten geplaatst om den vragers onmiddellijk uit te betalen. Wanneer de toestand zoo blijft is er geen sprake van dat II. M. de Koningin morgen naar Soestdijk terugkeert. De Beui's te Amsterdam is heden en morgen gesloten. Maandag zal beslist worden of de Beurs zal worden heropend. WEENEN, 30 Juli (Tel.). Tegen mid dernacht begon van den kant van Belgra do, na een lange rast, weer het vuren der machinegeweren, waarna de Oostenrijk- sche kanonneerbooten de stad beschoten. Om ongeveer één uur sprong een kruit- toren tengevolge van het bombardement in de lucht. Tegen den morgen trachtten de Serviërs nogmaals vergeefs de brug in de lucht te laten vliegen. Daar Oostenrijk- sche troepen van uit het Servisch tolhuis beschoten werden, richtte de Oostenrijk- sche artillerie het vuur- op dit gebouw, dat spoedig daarna in puin lag. Daarna werd er weer geweervuur vernomen en tegelij kertijd sloegen in Belgrado op verschil lende plaatsen de vlammen uit. Er loopen geruchten, dat in Nieuw-Ser- vie ernstige onlusten uitgebroken zijn. Niet-Servische elementen weigeren dienst te nemen, zoodat zich bij de sa menstelling van nieuwe regimenten groote moeilijkheden voordoen. BERLIJN. Als gevolg van de mobili seering van Rusland heeft de Duitsche keizer op grond van paragraaf 68 Rijks grondwet verklaard, dat de toestand van dreigend oorlogsgevaar is ingetreden. Dit beteekent voorbereidend© stap voor mobi lisatie. De Duitsche keizei' vertrok van Potsdam naar Berlijn. GGES. Gehuwd: 30, Jan Nijssen, 24 j. jm. en Catharina Magdalena Ossel 24 j. jd. Geboren: 30, Johannes z.v. Christianus Marinus Bossaert en Johanna Kloet. Van 30 en 31 Juli. i MIDDELBURG. Ondertrouwd: W- Roel- se 28 j. jm. en W. P. Louwerse 22 j. jd. M. de Koning 28 j. jm. en D. V. Flis- schaalje 24 j. jd.P. Kortekaas 28 j. jm. en L. P. Louwerse '28 .j jd. Overleden. P. J. «Suurland, 79 j. man van K. Cardon; J. I. Wi- Fafiani 4V2 m. z.; J. Vos 94 j. laatst wedr. van P. Marijs; J. Gilde, 2J/2 m. z.; A. Hooft- man 18 j. d. ongeh. Van '2229 Juli. ZIERIKZEE. Bevallen: E. E. W. Schil- lemans, geb. Holtus z., M. H. Bakker, geb. Rootselaar, d. i Overleden: F. H. de Looze, wed. J. C. Bal, 75 j. G. van Beveren, echtgen. van P. van Popering, 66 j., W. H. Opper man ongeh. z.. 25 j. van 24 tot 30 Juli. KRUININGEN. Gehuwd: Wilhelmus Wegman 24 j. jm. en Jannetje Elisabeth van Boel je 24 j. jd. Geboren: Maria Pieternella d.v. Johan nes Dingenis van Poelje en Cornelia Volk. Overleden: Hubregt de Rijder 74 j. m. v. Leuntje Visschei'. Naar waarnemingen in den morgen can 31 Juli medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Inelituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 765.5 te Vlis singen, laagste stand 754.7 te Valentia, Verwachting tot den avond van 1 Aug. Zwakke tot matigen, Zuid-Westelijke tot Zuid-Oostelijken wind. Gedeeltelijk be wolkte lucht. Waarschijnlijk droog weer, behoudens onweerskans vooral in het Zui den. Warmer. Heden overleed, na een kortston dig lijden, onze geliefde Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader 1AN VOS, in den ouderdom van bijna 95 jaar. Uit aller naam, M. FLIPSE—Vos. A. FLIPSE. Middelburg, 30 Juli 1914. V* Voor de vele bewijzen van deel neming, ontvangen bij het overlijden van mijnen geliefden Echtgenoot, Iz. DAANE, betuig ik mijn liartelijken dank. Wed. Iz. DAANEHuibregtsen. Oost-Souburg, 31 Juli 1914. -* OP des voormiddags te tien uur, in de ge meente 's-Heerenhoek, op de hofstede „Vleugelhof", voor den heer C. Boon man, ten overstaan van den Notaris PILAAR te Goes, van den KAPITALEN bestaande o. a. uit als: Vosbles Merrie, oud 4 jaar, vos-bles Merrie, oud 12 jaar, bruine Merrie, oud 9 jaar, bruine Merrie, oud 4 jaar, bruine Merrie oud 11 jaar, vos-bles Merrie, oud 8 jaar, bruine Ruin, oud 3 jaar, vos-bles Merrie oud 2 jaar, vos-bles Merrie, oud 1 jaar, bruine Merrie, oud 1 jaar, 2 vos-bles Merrie veulens, bruin Merrieveulen. als: 9 baatgevende Melkkoeien, 8 Kalf- vaarzen, 6 tweejarige Vaarzen, 7 jaar-, ling Vaarzen, 13 Stieren, van 12 jaar, 12 Aanhoudkalveren. S vette Varkens, 10 Mest- putloopers, 80 Kippen. Tilbury, 4 Menwagens, Driewielskar, Zaaimachine, Grasmaaier, (Massey- Harris) zoo goed als nieuw, Wiedma- chine, Hooihark, 2 Rolblokken, Wind- s molen, 2 Peeënmolens, 2 Stroomolens, 4 Sack's-ploegen, 2 Cock'sploegen, Balans- ploeg, 7 Eggen in soort, Sleepbord, 3 Slepers, Wagenlichter, Mestplanken, Koebak, Geeselsteen en Paard, Zaad- dorschzeil en 3 Rijkleeden, Slijpsteen, Broeibak, Draadpalen, Repen en Pleien, Spekkist, Koekettingen, Maten, Graan- schoppen, Griepen, Vorken, Rijven, Schoppen, Zeeften, Zwengen, Baggen, Teeltuin, Tobben, Tonnen, Mutsaard, Harnassement. Vóór het beestiaal zal geveild worden van I H.A. 63 A. 10 c.A. Weiland, onder Baarsdorp. De Notaris J. W. VERHULST, zal des namiddags ten een uur, in het kof fiehuis „Spoorzicht", bewoond door den heer Lagendijk te Arnemuiden, publiek aan de Westdijkstraat te Arnemuiden, ge merkt B 71. Te zien daags vóór en op den ver koopdag. Verdere inlichtingen zijn verkrijgbaar ten kantore van genoemden Notaris.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1914 | | pagina 3