Binnenland. Reclames Gedurende den warmen tijd. Een gevaar dat vermeden moet worden. Uit de Pers. Uit de Provincie. den Don au afvoer en de Save binnenliep, yan den Servischen oever met machine geweren beschoten werd. De Oostenrijk- BChe troepen en de Donau-monitocr Ternes beantwoordden het vuur. Dit gevecht duurde slechts korten tijd. Tijdens het gevecht liet men de brug op de Servische zijde in de lucht springen. Van den oever van Seoilin af ziet men dat de ijzeren constructie van tweederde deel der brug gebroken in de rivier hangt. Uit Semlin snelde alles naar den Donau- oever, waar in de morgennevels Bel grado zichtbaar werd. Van het Westen hoorde men hevig geweervuur, terwijl drie monitors in gevechtslijn den Servischen Donau-oever naderden. Toen ging het los op de vestingkazerne. Weldra was het dak in brand geraakt,, terwijl men ook op andere plaatsen vuur zag opvliegen. Het vuur van de Oosten- rijksche monitors werd door houwitsers gesteund. Van Servische zijde werd slechts met geweervuur geantwoord. Eerst om half vijf werd het vuur ge staakt en verlieten de monitors den Ser vischen oever, waarop een weldadige kalmte intrad. Intusschen moet Oostenrijk ook nog iets ondernemen tegen den befaamden Mon- tenegrijnschen berg Lowtsjen, die de baai van de .Dalmatische haven Cattara be- heerscht. Volgens berichten uit Serajewo zijn Ser vische benden bij Fotsa in Herzegowina en bij Zwarnik in Bosnië gevallen, pij Rriboi kwam het tot een botsing, met het gevolg, dat de Serviërs na een he vig vuurgevecht zich met eenige gewon den terugtrokken. 0 o s t e n r ij k-H o n g a r ij e. Gistermiddag heeft de Oostenrijksch- Hongaarsche regeering aan de Russische regeering officieel kennis gegeven, dat Oostenrijk de integriteit (vastigheid) van het Servische grondgebied zal ontzien en Zich zelfs wensc-ht te onthouden van de bezetting van Belgrado. i Duitschland. De Duitsche vloot is teruggekeerd naar de havens waar zij thmsbehoort. De Noordzeevloot te Wilhelmshaven, de Oost- zee-vloot te Kiel. De militaire overheid heeft gistereh aan de bladen medegedeeld, dat een groot© militaire oefening zotu gehouden worden en verzocht de bevolking zich niet on gerust te maken bij het hooren van kanon gebulder. De kroonprins is gistermorgen om 9 uur in zijn automobiel te Potsdam aange komen en heeft kort daarna een gesprek gehad met den keizer. Het legerilichtschip Z 5 is uit Johan- nisthal te Posen aangekomen. De Norddeutsche Allgemeine Zeitung merkt het volgende op naar aanleiding van de officieele Russische verklaring: „De vredelievende toon van de ver klaring heeft te Berlijn levendige instem ming gevonden. De Duitsche regeering deelt den wensch tot het behoud van de vreedzame betrekkingen. Zij hoopt dat het Duitsche 'volk haar in haar streven zal Steunen, door in zijn gematigde en rustige houding te volharden." Engeland. In het Lagerhuis heeft Asquith in ant woord op een vraag over de international© crisis gezegd: „De toestand is buitenge woon ernstig. Ik kan alleen zeggen, dat de Engelsche regeering niet verzwakt in haar pogingen, alles wat in haar macht staat in het werk te stellen, ten einde het conflict plaatselijk beperkt te houden. De Engelsche Middellandsehe Zee-vloot zou gisteren te Malta aankomen. Men treft met grooten ijver voorbereidende maatregelen dat de vloot, onmiddellijk pa haar aankomst kolen en levensmiddelen aan boord neme. Minister Churchill is gisteravond door den Koning on Wangen. België. Om de lichtingen 1910, 1911 en 1912 naar hunne onderscheidene garnizoqnste- den te vervoeren, zijn een honderdtal treinen gereed gemaakt. Van groote ma noeuvres is voor dit jaar bepaald afge zien. Z w i t s e r 1 an d. De Zwitsersche bondsraad heeft zich bezig gehouden met de kwestie van de approviandeering van Zwitserland, daar Üit een moeilijkheid zou zijn bij het uit breken van een algemeen conflict. Uit Luxemburg. In het groothertogdom Luxemburg heerscht op het oogenblik een groote on gerustheid. Luxemburg immers zou nog meer dan België bij een eventueel mee strijden van Duitschland aan gevaren zijn blootgesteld. Talrijke jonge Duitschers, die in Luxem burg verblijven, hebben bevel ontvangen naar hun garnizoenen te vertrekken. Tot nu toe zijn de lichtingen 1910 en 1911 opgeroepen. Gisterenmorgen is de groote uittocht uit het groothertogdom begonnen. In de groote fabrieken, die voor het grootste deel Duitsch personeel hebben, hebben de dienstplichtige jongemannen hun ontslag gekregen. Volgens een bericht uit de hoofdstad Luxemburg hebben de molens van Tille- mont en Metz opdracht gekregen graan voorraden voor het oorlogsleger te malen. Frankrijk. Het naspel van het proces Caillaux. Ziehier het beeld, dat de „Matin" geeft van 1de woning van den heer en mevrouw Caillaux gisterenavond om 11 uur: „Dui zenden schitterende lichten, Perzische tapijten, knechten gaan druk heen en weer. Steeds klinkt de electrische bel en de telefoon en men hoort de stem, die kort te voren nog zoo scherp en fel klonk, bedaard en tevreden zeggen: „Dank ,u zeer. waarde vriend", of:' „Dank u zeer, beste vriendin". Men brengt brie ven en kaartjes en bloemen aan. Een intieme maaltijd heeft rondom mevrouw Caillaux heel enkele vrienden vereenigd: de beer Ceccaldi, de heer en mevrouw André Hesse, de heer Labeyrie, de vroe gere 'kabinetschef van den heer Caillaux. Mevrouw Caillaux, in een kleed van door schijnend blauwe tule, licht en luchtig, ontvangt ons. Zij ontvangt ons als een vrouw van de wereld, vol glimlachende gratie, en zegt: Mijn gedachten gaan nog wat door elkaar, maar dat spreekt van zelf. Ik gevoel nog als het ware ©en duizeling van dezen laatsten dag, die zoo lang duurde, dat ik meende, dat er nooit een einde aan zou komen. In mijn ooren mischen nog de schoone en bewo gen woorden van Mr. Labori. die met zooveel vuur en geloof mijn zaak bepleit heeft. In een duizeling vernam ik ook. dat ik vrijgesproken was (zij zeide eigen lijk, dat men mij vergiffenis geschonken had: Que j'étais absoute) fen in een droom bevond ik mij eindelijk weer in de open lucht ien in mijn huis. De heer Caillaux is wat bleek na den grooten strijd van tien dagen. Hij laat de bezoekers uit en vertrouwt aan de meest intieme toe, dat hij met mevrouw Caillaux een reis gaat ondernemen. Het zal ook maar verstan dig zijn, dat de' heer en mevrouw Caillaux thans een reisje zullen gaan maken, want de tegenwoordige toeschouwer moet naar waarheid bekennen, dat onder het Parij- sche publiek de groote meerderheid ver ontwaardigd schijnt, zoowel over den loop als over den afloop van het proces, en er heerscht op het oogenblik te Parijs, zoowel tengevolge van het proces als van de oorlogsberichten, een van die dolle atmosferen, die plotseling uitbarstingen kunnen geven. Parijs is schrikkelijk r.entiw- achtig ,op het oogenblik en het beeft dan soms ineens behoefte, dat op een of andere manier te uiten. Het zou dit even goed kunnen uiten tegen Caillaux, als bijvoorbeeld tegen de talrijke aanwezige Duitschers alhier. Een middagblad zegt namelijk reeds, dat het hoog tijd wordt maatregelen te nemen met het oog op de talrijke Duit schers in Frankrijk en het zegt, dat een aantal Duitschers reeds een aankondiging van een uitzettingsbesluit gekregen heb ben. Twee persstemmen slechts over het proces Caillaux. De „Figaro" schrijft: „Het enormste schandaal van onzen tijd is de radicale republiek met bloed en slijk gaan bezoedelen. Mevrouw Caillaux is vrijgesproken door de Parijsche jury." Daartegenover een uitlating van het aan Caillaux verknochte officieele radicale blad ,,Le Radical": „De Parijsche jury heeft het vonnis geveld, dat de openbare «neeriing verwachtte van haar gevoel van menschelijkbeid en rechtvaardigheid. Zij heeft mevrouw Caillaux vrijgesproken." In de bureaux van de „Figaro" is een register neergelegd, waar de1 personen, die tegen het vonnis willen protesteeren, kun nen komen teekenen. Het stroomt heden van personen, die er komen protssteeren. Albanië. Ook in dit gedeelte van den Balkan ziet het er allesbehalve rooskleurig uit. Men vraagt zich af, of de Vorst het nog lang zal bolwerken, als hij straks zijn Nederlandsche strijders moet missen. Het Albaneesche vorstelijke paar is van zijn reis naar Walona teruggekomen. Hier staat alles onder den indruk van de Oostenrijksche mobilisatie. Doordat wie vrijwilligers gedwongen worden naar hun vaderland terug te keeren, heeft dit een verzwakking van de verdediging ten gevolge, doch men hoopt hier ook op een verflauwing van den opstand, als de op standelingen geen proviand meer uit Ser vië kunnen krijgen. Alle Nederlanders hebben hun ontslag gevraagd. De Roe- meensche majoor C'hristescu heeft zijn verontschuldiging aangeboden wegens zijn houding gisteren in den krijgsraad, waar hij de Nederlanders op ongepaste wijze had aangevallen. De vorst heeft zich de beslissing over zijn ontslag voorbehouden. Het gaat hierbij om een kwestie van be voegdheid tusschen den Nederlandscben majoor Kroon en den Roemeenschen ma joor Christescu. De Roemeensch© vrij willigers schijnen de Nederlanders te willen verdringen. De nieuwe verdedigingswerken voor de stad zijn voltooid. De rebellen hebbein Goerfi ingenomen. Alessio wordt bedreigd. Men vreest dat ook de Mirdieten en de Malissoren naar huis zullen gaan om hun woonplaatsen te verdedigen. Gisteren zijn ongeveer 100 man vertrokken. Bijna iederen nacht vallen zwakke vijandelijks afdeelingen onze stellingen aan. De op standelingen schijnen stelselmatig de ver dedigers te willen vermoeien. De Nederlandsche officieren in Albanië. De „Asser Ct." ontving het volgende schrijven uit Leiden, dd. 28 Juli 1914: In tegenspraak van alle daarover ver melde berichten meld ik u dat de majoor Verhulst en de kapitein H. Reimers (mijn zoon) nog steeds in krijgsgevangenschap zi):n bij de Albaneesche opstandelingen. "Volgens berichten van vluchtelingen (wat niet veel zegt) worden ze goed behandeld. Ik weet alleen dat zij te Sjak zijn; maar op een telegram van het Dep. v. Oorlog van Zaterdag, 25 Juli, hoe of het met hen is, werd door mij tot nu toe (Dins dagavond) geen bericht ontvangen. Er is voor mij geen verbinding met hen te krijgen. Zij zijn nul 6 weken gevangen. H. K. REIMERS, gep. kapt. N.-I. L. Alle Nederlanders in Albanië hebben thans hun ontslag aangevraagd. De vorst nam nog geen beslissing. y er ze t op Borneo. Blijkens een uit Nederl.-Indië ontvangen telegram heerscht er verzet onder de Chi- neezen en inlanders in de onderafdee- ling Mampawa der residentie Westerafd. van Borneo. Bij een treffen in kampong Penongkat werden licht gewond de tweede luitenant der infanterie B. J. Labotz en twee Am- boineesclie fuseliers en niet levensgevaar lijk een Europeesch sergeant en een in- landsch fuselier. De tramdominee. In ,,'tGeïll. Volkisbl. v. Ned." vonden wij een leekendichtje dat Anonymus üit den pen is gevloeid, toen hij 't bericht la,s, dat ds. v. d. Voort v. Zijp ver klaard had, dat sedert de Enschedesche staking er geen hem zoo sympathiek was geweest als die bij de H. T. M. Wel foeiwel foeigij moest u schamen Dus aan i,e porren tot den strijd f Gij toont jiu van wat geest gij zijt: Ge spant .met oproerkraaiers samen En geeft ,u daarbij nog het air Van anti-revolutionair p Wèl zijt ,ge een onbetrouwbaar 'herder, Afe gij de kudde zóó beroert, De onnooz'le .schapen henenvoert Van 't rechte pad; al meer en verder, Op wegen waar de wolf hen vindt En yveldra ,meer dan een verslindt. Al ware 't dat dit soort van staken Wat ik ontken rechtmatig was, Dan gaf ,het voor u nóg geen pas; 't Dós aan te vuren 'k bleef het wraken, Dat ge u verheugt, ex-dominee, In 200'n .verstoring van den vrêe Een abonné .van de „N. Haagsohe Crt." plaatste als antwoord hierop 'het vol gende Aan Anonymus. Voorwaar gij zijt wat hoog gaan zitten Op uwen stoel om recht te doen! ln plaats jran „rechtspraak" was het [„vitten".; Op daden ,van een man zóó koen. U heeft een snoode haat bevangen; Zóó dat gij 's arbeids nood en recht Verwart met andere belangen, En .daarbij trapt naar 's Heeren knecht. Ach, kom omlaag en overtuig u, Kom naderbij en gij bemerkt Dat wat gij zaagt slechts is de schaduw. Van wat door „heerschers" was ge- (werkt. Verstoord ,yras reeds voor lang de vrede Door „willekeur" sinds jaren lang. Herstel bleef ,uit na smeek en bede: Zóó kwam deez' strijd een strijd [zoo bang. Neen Anonymus gij moet voortaan In plaats van smaad en hoon te bien; Een .weinig beter 't oog doen rondgaan Niet ruw bezoed'len nob'le liên. Gedurende het tijdperk der erge warmte, leveren de storingen der spijsverterings organen een groot gevaar op. Het is vol maakt noodzakelijk dan een maag te heb ben die zonder fout werkt. Toch is. er geen tijd van het jaar, waarin er meer, storingen der spijsverteringsorganen voor komen. Daartoe bestaan meerdere rede nen: in de eerste plaats is daar de wer king der warmte op de spijzen; dan ko- imen het misbruik dat men "maakt van frissche dranken die de maag verzwakken, het eten van rauwe zaken, van onrijpe vruchten. Men bekomt gemakkelijk bloed- diarrhee, die zeer gevaarlijk is en iederen zomer talrijke sl ach toffere maakt. Zij die een goede maag bezitten, heb'- ben geen bloeddiarrhee. De Pink Pillen genezen slechte, zieke magen, zetten de werking van alle organen aan èn geven krachten. De Pink Pillen zijn verkrijgbaar fl.75 per doos en f9 per zes doozen, bij het Generaal-Depöt der Pink Pillen, Da Costakade 15, Amsterdam. Verkrijgbaar voor Zierikzee en omstreken bij J. W. Gudde, te Goes bij Gebr. Mulder, te Tholen bij W. Potter, Apotheker, Stoofetraat. En verder bij verschillende Apothekers en goede Drogisten. Mevrouw Caillaux vrijgesproken. De Maasbode schrijft: Het land dpr onbegrensde mogelijkhe den, het is Amerika niet meer, het is Frankrijk. Vooral het land der onbegrensde moge lijkheden op het gebied van het recht. Wat op het laatst door iedereen werd verwacht, maar toch niet geloofd, het is werkelijk geschied. Mevrouw Caillaux is vrijgesproken. Zij, de ministersvTouw, heeft in koelen bloede, een man, die haar in den weg stond, doodgeschoten, en zij gaat thans vrij uit. door de jury vrij gesproken van alle schuld. 't Is ongelooflijk, maar toch waar. In het begin, vlak na de bloedige daad, ging door de pers een trek van sympa thie voor Mevrouw Caillaux, die gehan deld had in een vlaag van overspanning en opwinding. Maar opmerkelijk, geduren de den loop van het proces, dat groeide tot een walgelijke comedie, verkeerde de aanvankelijke sympathie en deernis in een heftigen afkeer voor deze sluwe vrouw, aan wie niets nobels meer is overge bleven. Zij heette Calmette vennoord te heb ben om te verhinderen dat hare particu liere brieven zouden gepubliceerd wor den. De brieven werden nu door haar eigen advocaat voorgelezen, en politiek was daarin niets, dat haar man kon compro- mitteeren. Zedelijk wel, maar wie acht zich jn Frankrijk nog zedelijk gecompromitteerd door een verboden ininnariji. Niet het bof heeft deze procedure ge leid, maar Caillaux, de man, die zich door zijn vrouw een tegenstander uit den weg liet ruimen, gelijk Bernstein niet ten on rechte insinueerde. En heel Frankrijk heeft er zich in ge schikt, dat deze man de leiding op zich nam, den moord verdonkeremaande en het heele proces maakte tot een politieke schandaalzaak. Het prooes-Caillaux is wel de brutaalste wetsverkrachting, die ooit in Frankrijk is vertoond. Het leek veel op een internationalen worstelwedstrijd in een variété, waarbij meestal te voren achter de coulissen wordt uitgemaakt, wie 't moet winnen en het kampioenschap behalen. En terwijl spon taan de afkeer tegen het echtpaar groeide, werd toch iederen dag de opinie sterker, dat zij straks zou worden vrijgespro ken. Geen middel was daar te unfair voor. Hier zag men een man, die eens de hoogste regeeringspersoon in Frankrijk was, met het testament van zijn tegen stander zwaaien, waarvan hij: zich niet schaamde te verklaren, dat hijl dit op on rechtmatige wijze in handen had gekregen. Niet onverdiend striemde Bernstein de jury tegen„gezworenen, als gij morgen door de vrouw van een minister wordt doodgeschoten, weet dan, dat uw testa ment bier publiek wordt voorgelezen"} Mevrouw Caillaux is vrijgesproken, en 'tis nu de beurt aan de kinderen van Calmette, om te getuigen, dat er geein recht meer is in Frankrijk. Een getuigenis, welke de edeldenkende menschheid hen zat naspreken. En terwijl wij daar voor ons hebben dat bijna verbijsterende telegram, dat me vrouw Caillaux is vrijgesproken, vrijge sproken de vrouw, die met voorbedachten rade een man, dien zij haatte, neerschoot, gaan onze gedachten even naar het strenge vonnis, dat ten onzent geveld werd over den ongelukkigen inspecteur van politie te Arnhem. Daarginds een vrouw, die na een goed overlegd plan opzettelijk een man neer schiet voor dingen, die zij niet te vree zen heeft en niet vreezen kan. Heel de weréld houdt zich met haar bezig, en de rechtbank spreekt haar vrij. Hier een man, die aan geen misdaad dacht; .die in de uitoefening van zijn ambt wapens mocht dragen en daarvan zoo noodig gebruik mocht maken. Hij heeft het ongeluk in den avond bij het opdringen van een volksmassa, die een dreigendp houding aannam, een per soon doodelijk te wonden, zoodat de man op slag stierf. Zeker, inspecteur v. d. Meulen heep; mogelijk te spoedig geschoten, hij had niet opgewonden mogen zijn, en had voor zichtiger met zijn vuurwapenen moeten, omgaan. Maar anderzijds weten wij ook, dat! het publiek in „barbaarsch Nederland" niet de gewoonte heeft om welwillend tegenover de politie op te treden. Tegen ëén van het publiek, worden er vaak tien van de politie mishandeld. Wij verdedigen de daad van den Am- hemschen inspecteur niet, maar hls wij denken, hoe onze pers nu reeds maanden zich bezig houdt met een moordenaren als mevrouw Caillaux, aan wie niets no bels meer is, dan is 't wel hard te coustateeren, dat diezelfde pers geen woord van deernis heeft over gehad voor den jongen man, die door een zwaar vonnis zijn positie, zijn toekomst en heel zijn leven ziet gebroken. En toch pleitten voor hem heel wat meer verzachtende omstandigheden dan die, welke mevrouw Caillaux haar vrij spraak bezorgden. Ook zoo geen houvast. In de „N. Haagsche Crt." wees A. B. er dezer dagen op, hoe met voldoening mag geconstateerd, dat het Materialisme als wijsgeerig stelsel afgedaan heeft. Of al thans zoozeer aan het afnemen is, dat het spoedig geen overtuigde aanhangers meer hebben zal. Een geheel tegenovergestelde richting wordt nu weer door het wijsgeerig den ken ingeslagen. Mystiek en nog eens Mys tiek is al wat de klok luidt; en zoo sterk is de zwenking, dat men den terug slag zelfs waarneemt in de romantiek en in wat men tegenwoordig poëzie noemt. Maai-, zegt de schrijver, wat eigenlijk 'Mystiek is, zouden velen, ^die er mee dwepen, waarschijnlijk niet kunnen zeg gen. Het woord-zelf is al uit een vreemde taal en kan overgezet worden dooi' geheime kennis, of leer der geheimenis sen, en dan in 't bijzonder op gods dienstig gebied. Maar dit zegt eigenlijk ter verklaring niets. Want op de vraag wat die ge heimenissen zijn en of we die noodzake lijk kennen moeten, hebt ge dan nog geen antwoord. In zoover staat de naam Mystiek gelijk met vele kunsttermen uit onzen tijd, die hoogstens een aandui ding, maar geen verklaring geven van de zaak die er door bedoeld wordt, doch die het gebruik nu eenmaal ge stempeld heeft. Vermoedelijk zal dan ook de wijsbe geerte der Mystiek die nu op de komste schijnt, een wijd veld van onderzoekin gen en beschouwingen openen, dat veel breinen aan het denken en veel pennen in beweging brengen, maar ten slotte de menschen niet veel wijzer maken zal. Of de godsdienst erbij winnen zal, mag volgens A. B. betwijfeld worden. Zoodra men toch het. gebied van den godsdienst betreedt, heeft men slechts tus schen twee vragen de keus, en beant woording daarvan beslist over al het vol gende. Die vragen zijn: Bestaat er een God delijke openbaring, die ons het verborgene bekend maakt, en dit? men alleen door het geloof kan aannemen; óf bestaat zulk een Openbaring niet en is het geloof daaraan ongerijmd en redeloos De keuze tusschen die twee is niet nieuw. Zij is zoo oud als de wereld, of liever zoo oud als de zondenval in het Paradijs, en zal dan ook tot het eind der dagen de menschheid in tweeën ver- deelen. Men gelooft of men gelooft niet. Een derde is er niet. Van dit al of niet gelooven hangt het af, of men van de verborgenheden op godsdienstig gebied iets afweet of niet, en zoo ja, wat men dan daar van weet. Nu er zooveel over Mystiek geredeka veld wordt, en dit nieuwe getij wel niet spoedig zal verloopen, is het goed zich deze dingen eens te herinneren. Er wordt ongetwijfeld veel gedacht tegenwoordig. Maar er wordt niet altijd helder gedacht. De geestelijke atmosfeer is vol van vage, onheldere beseffen en gevoelens, die dikwerf met groote geleerd heid en diepzinnigheid worden uitgestald; maar die voor het onderscheidend ver stand weinig houvast aanbieden, en dus den voorraad van klare, vruchtbare denk beelden niet helpen vermeerderen. (Standaard.) Bij Kon. besl. is benoemd tot 2e luitenant bij de infanterie, 14e reg. de cadet Th. M. A. Meuwissen. Voorts is benoemd bij het 22e reg. de cadet C. A. L. Blok: bif de veld-artillerie 2e reg. de cadet W. H. J. M. de Vos; en bij den staf der genie de cad. M. M. E. v. d. Ven. Middelburg. Ondanks de internationale verwikkelingen en het slechte weder is het vreemdelingenbezoek heden zeer groot., het aantal kan op ongeveer 700 ge schat worden, waaronder een reisgezel schap van ongeveer 90 Amerikanen, dat per trein van twaalf uur van Antwerpen hier aankwam. Onder de vreemdelingen, die hier he dennacht verhieven was o.a. de heer A. de Santos Bandeira, minister van Portu gal. Heden kwam alhier door het Ka naal de groote kraan, bestemd voor het lichten van schepen, genaamd „Kolossus", gesleept door een sleepboot en gestuurd door een andere. Het groote gevaarte had veel bekijks. Vlissingen. In verband met de drukte, die verwacht wordt door de Bank Holi day in Engeland heeft de Maatschappij Zeeland voor Vrijdag a.s. een extradienst ingesteld. De opliggende nachtboot „Meck lenburg" zal Vrijdagmorgen te tien uur naar Queenbörough gaan en vandaar des avonds te negen uur naar Vlissingen va ren, waar de boot Zaterdag tegen half vier wordt verwacht. De passagiers kun nen dan vertrekken met die van de nacht boot welke van Folkstone komt. Westkapelle. In de gisteren gehouden raadsvergadering zijn in de besloten zit ting enkele reclames Hoofdei ijken om slag en Hondenbelasting behandeld. Ver der werd nog vastgesteld het suppletoir kohier van den Hoofdelijken Omslag. Borssele. In de Woensdagmiddag ge houden dijkraadsvergadering (buitenbe- heer) werden de gekozen leden dhrn, I. van den Dries en B. Quist geïnstalleerd) tot leden van den dijkraad. Een inge komen schrijven van den heer C. van Asperen om verhooging van salaris werd met algemeene stemmen van de hand gewezen. Colijnsplaat. Dinsdagavond jl. had in de nabijheid van Goes een fietsongeluk plaats, dat wel erger had kunnen afloo- pen. J Een ingezetene van Colijnsplaat had nl. bij het huiswaarts rijden, het ongeluk in botsing te komen met een jeugdig fiets rijder, die links in plaats van rechts uil- week. v Daar beide een goede vaart hadden, was 'de fiets van eerstgenoemde persoon geheel uit het model. Het voorwiel was zoodanig verbogen, dat het niet meer draaien kon. Gelukkig kwamen heide er met eenige onbeduidende schrammen af, zoodat de knaap zijn weg vervolgen kon, doch de reiziger terug moest keeren en eerst zijn rijwiel laten herstellen. Stavenisse. In de gisteren gehouden Ge meenteraadszitting werd onbewoonbaar

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1914 | | pagina 2