Telegrammen. J iarktberichten. Heer. en op. Reclames. Nierlijders. Gemengd Nieuws. Laatste Berichten. Leestafel. Rechtszaken. Telegrafisch Weerbericht. Ie ei Met Adverfentiën. i de ou/le qnti te Arn- diddelburg', van Ds. L. remt, heeft benoeming 5 voor de L 1914. van Wol- ee, 6 uur >11. supple- tamp, bed. n. «ds. Van nam. ds. a beklagen vennoeie- raoht, over wat per den zomer ongesteld- n. zweren; inde huid- Het mis- van onrijlpe derven de 1 urande de len geven ust, bevor- ven bloed Zij zetten n aan en zijn onmis- r best land om door r-e krachten i fl.75 per ïeraal-Depót Amsterdam, instreken bij er, te Tholen it. othekers en De Zeeuw- vaar woord de mensch- en ldaagt over het sschen de Kivigen. blad, op steeds on tland leeft Alles wijst ering voor pent heeft .erdduizen- s in Eüro- commando 11e uitvin- dan dienst iet verderf keiijker te ïrwege een nakt. Niet ensoh toe- turger niet gend naar, wat de we- vaarop dit Er moet reerploffen Ldering en bben niets koninkrijk r integen- men niet ►mmert de der din- het Woord [ing dezen at beklemt allen be- i ordinan- seds meer volk, dat bewust ge- Maar niet en haar -even, Zoo in steeds, moet, nie- niet veel mstootelijk de groote et worden oiks weer tde geloof, oor de in- an daartoe heel het rdiept en insel gaat >eter, dan de legeü- froot. Zoo- velen slapen in, en vergeten dat waak zaamheid van noode is. Mede woelen ook zij naar allerlei ver andering, zonder dat zij het allergrootst en dierbaarst goed op den voorgrond stellen. De grenzen worden uitgewischt. Er js vaak geen onderscheid meer tus schen de kinderen der wereld en der geloovigen. En dat onderscheid moet er blijven. En dat zal er zijn, zoo dikwijls Gods volk leeft uit eigen principe en naar de heilige wet boven alles vraagt, om die 'te doen strekken tot richtsnoer des levens. Alles woelt hier om verandering. Let terlijk alles. Maar moge het van de Christenen wor den gezegd, dat zij dag aan dag arbeiden om onder Gods zegen deze verandering ta doen geboren worden, dat meer dan thans de heilige stem der Goddelijke wet wordt gehoorzaamd op alle levensterrein. Het komt voor, dat lijders aan Sen nier aandoening een betrekkelijk uitstekende gezondheid schijnen te genieten. Niette min wordt hun bloed armer, hun krach ten nemen af, doordat het eiwit ongestoord het lichaam kan verlaten, en de gevaar lijke vergiften, die door de nieren niet verwijderd worden, ondermijnen onver dacht het organisme. Rugpijn, hoofdpijn, een onverklaarbare vermoeidheid, jeuk ing der huid zonder sporen, een gevoel van koude in de lede maten, krampen in de beenen (vooral 's nachts), plotseling wakker schrikken, suizingen in de ooren, duizeligheid, ab normaal gekleurde urine, schuimend, voortdurende aandrang, zwellingen rond de oogen en in de enkels, kunnen de voortwoekerende kwaal aanduiden. Foster's Rugpijn Nieren Pillen genomen vanaf het optreden der eerste verschijki- selen, tasten de kwaal in haar oorsprong aan en voorkomen noodlottige gevolgen als waterzucht, niersteen, urineontsteking, uremie (urinezuurvergiftiging), enz. Te Goes verkrijgb. bij de hh. de Paauw Co. en te Middelburg bij Joh. de Roos, Vlasmarkt K 157. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a fl.75 voor één, of L ujö f 10.— voor zes doo- zen Eischt de echte Foster's Rugpijn Nie- ren Pillen, weigert elke doos, die niet voorzien is van neven- staand handelsmerk. Ongelukken. Donderdagnamid dag ging- de 11-jarige G. A. met Zijn ouderen broer mee naar een steenfabriek bij Arnhem. Hier wilde hij een lorrie gevuld piet steanen voortbewegen. Plot seling kantelde de wagen, met het onge lukkig© gevolg, dat het kind ;er onder kwam en zoodanige verwondingen kreeg, dat het korten tijd later overleed. - Na een woordentwist over kibbelende kinde ren heeft de bakkersknecht van S. te Leeuwarden igisternamiddag een moord aanslag gepleegd op zijn buurvrouw. Deze vluchtte na de ruzie in haar woning op het oogenblik, dat v. S. drie schoten loste door de ruiten van haar woning, echter zonder de vrouw te treffen. Die dader is aangehouden. Te Loonopzand is gisternamiddag de schoenmaker L., Hit Dongen, die daar was komen kermis- houden, door H. ernstig met een mets gestoken. Zijrt toestand is zorgwekkend. Gevraagd vrouwelijke poli tieagenten. Ë.r is, een tijd geweest, dat men van de vrouwen sprekende zeide: „het 'zwakke geslacht." Dat was een gang bare term die bepaald in eer© was. leder- eten vond die uitdrukking heel natuurlijk. ■Wel ja, de vrouwen waren immers de feeder© wezens, die heel voorzichtig be handeld moesten worden, een soort van kraakporselein. Soms als een lid der ster ke sexse in een tweegevecht met zulk een vertegenwoordigster van „het zwak ke geslacht" eens duchtig afgehaald werd en met builen en schrammen overdekt uit den strijd fte voorschijn, kwam, twijfelde men wel eens of die term wel geheel juist was, maar de groot» menigte bleef er aa.n vasthouden. lEilacie, die tijd iis lang voorbij. Wie tegenwoordig het vrouwelijk element het izwakkere noemt, loopt gevaar hartelijk Uitgelachen te Worden, niet het minst door de dames zelf. Hoe komt dat? Omdat de tijden ver anderd zijn en met hen de vroruwen. Zie maar eens naar de suffragettes, die bijlen hanteeren en bommen werpen alsof het kinderwerk is. Wee u, indien ge met een dier furies handgemeen raakt. Ge kunt beter met Ze eten dan met ze vech ten. En zie eens naar Amerika. Zijn daar geen vrouwelijke machinisten, vrouwelijke ismeden, vrouwelijke metsealars, ja, en dit is wel het allernieuwst op dit gebied vrouwelijke dienders I Het is bijna ongelooflijk maar niettemin Waar. In Chicago doen de vrouwen reeds lang als 'zoodanig dienst. En de dames zijn maar wat lekker' op dit soms ruwe baantje. Zoo zijin er thans in die stad 10 plaatsen vacant en niet minder dan 220 sollicitanten hebben zich hiervoor aangeboden. Zoo gemakkelijk krijgt men nu niet een plaatsje. Er zijn enkele zwa- tfe voorwaarden aan verbonden. Om te beginnen een nauwkeurig onderzoek. Maar dit is niet het ergste. Het moeilijkste is dat de politie-lustige dftm.es met zwaarder dan 90 kilo mogen wegen. Aangezien nu de trek het grootst is bij de corpulente dames, is dit een groot bezwaar. En toch wordt van de vrouwelijke politieagenten persé gieëisc-ht dat zij de 90 kilo niet te boven gaan. want, zegt men, een juffer van meer dan 90 mist ten eenenmaal de noodige vlugheid en lenigheid van beweging. Ao ooord, 'maar ons is het toch nog een raadsel hoe een zwaarwichtig©' dame met het respectabele gewicht van 180 pond welgewogen die onmisbare eigenschappen wel kan bezitten. Hoe het zij, dezer dagen kwam zich op het politie-bureau van Chicago een dame aanmelden van ontzagwekkende postuur, die na gehouden onderzoek aan alle eischen van het politie-agentschap schitterend beantwoordde. Maar, daar had je 't nu weer, de „bevallige madonna" woog niet minder dan 224 pond. Maar ze wist raad, politie-agent zou en wilde ze worden. Of de commissie van onder zoek maar eenige dagen geduld wilde hebben Zij onderwierp zich aan een kuur van ijswater met ictroenschillen en verscheen weer voor de commissie. He laas, ze woog nog 100 kilo. Maar versla gen was de adspirante-agent niet. Geef mij nog vijf dagen, sprak ze, en ik zal zorgen licht (genoeg, (te zijn. Of ze tenslotte geslaagd is, is niet bekend. De ijver van de juffrouw om ordebewaardster te wor den, moge treffend zijn, ons is haar streven onsympathiek en haar verlich- tingskuur achten we nog minder prijzens waardig. Typhus. In Cantabrique zijn 900 gevallen van typhus geconstateerd. Er is personeel en materieel van den gezond heidsdienst gezonden. Boos weer. Woensdag is, kens de „N. R. Ct." een geweldig onweer boven Boedapest uitgebroken. Men meldt de volgende bi zonderheden. Een 'groot aantal mensehen is gekwetst door neervallende dakpannen, scheiden van gebroken vensters en brokken met selwerk, die van de gevels afvielen. Een deel van den koepel der Basilica kwam naar beneden en versperde de Waiznerboulevard. De brandweer moest den weg vrij komen jmaken. Het parlementsgebouw, in hetwelk juist een zitting werd gehouden, is zwaar be schadigd. De afgevaardigde Rakofski, die zich bij het uitbreken van het onweer in de com- missiezaal bevond, welker vensters open stonden, werd doer een rukwind op den grond geworpen. Orezy, de secretaris van de paiiementsquaesluur, werd gekwetst. Te Fiume hebben de rukwinden een aantal daken vernield en zonneschermen voor de koffiehuizen afgerukt. In de ha ven kenterden verscheiden booten. Men- schenlevens zijn niet (fe betreuren. De telegraaf- en telefoonverbindingen zijh zwaar beschadigd. De orkaan duurde slechts twintig minuten. Een" man, die ter aarde werd geworpen, is zwaar ge wond naar het ziekenhuis gebracht. Te Boedapest zijn zeven dooden. te be treuren. Negen-en-dertig menséhen zijn levensgevaarlijk gewond. Op den Donau is geen vaartuig onbeschadigd gebleven. Zendeling vermoord. Onlangs meldden wij, dat de zendeling Kionus op het zendingsstation Bethanië in den Oranje-Vrijstaat door een inboorling ver moord is. De moordenaar is thans ter dood veroordeeld. De beweegreden tot zijn daad was wraak wegens een kleine on- eenigheid over zijn loon. GOES. Hedenmiddag half vier had de landbouwer D. K. het ongeluk een klap te krijgen van een jong paard, van den heer 'Lenshoek van Kloetinge, dat in een waggon aan het station geladen zou wor den. De man sloeg bewusteloos ter aarde. Dr. Coenen verleende den man, die in een goederenloods ondergebracht was, de eerste hulp. Zijn toestand baart geen zorg, ofschoon de hoofdwonden vrij ern stig zijn. RILLAND-BATH. In de heden Zaterdag voormiddag gehouden (vergadering van den Baad dezer Gemeente, onder voorzitter schap van den heer burgemeester, werd na een geheime vergadering, in de her opende vergadering besloten den aanslag in den Hoofdelijken omslag van P. A. van Boven, C. de Goffau Jz„ J. van Weele en Johs. van de Linde te hand haven, terwijl J. Deurloo, wordt terugge bracht naar de 12e klasse. Ontheffing der hondenbelasting wordt verleent! aan A. van Nispen, eveneens aan J. de Bout, van zijn Hoofd, omshlag. De overeenkomst der gaslevering aan Kruiningen voor het gehucht „Oostelijk" wordt overeenkomstig opmerkingen van Gedep. Staten gewijzigd. De begrooting van het Burgerlijk Armbestuur wordt goed gekeurd met een post van ontvangsten a t 1952,2172 en uffjgaven eveneens f 1952,211/2, voorts tie rekening van ge noemde instelling, (waaruit blijkt dat in 1193 is ontvangen de som van f2180,49 en uitgegeven f 1685,15, zoodat in kas is een goed slot van f495,34. De gemeente-rekentng wprdt voorloopig vastgesteld in ontvang sten op f 39661,545 en (uitgaven f 39481,78, zoodat overblijft gen batig saldo van f 179,765. De begroo ting 1914 wordt gewijzigd. Besloten wordt geen subsidie te geven aan de vetreeni- ging Nederlandsen Registratuurbureau. Een verzoek om toe te treden tot de vereeniging van gemeentebelangen wordt voorloopig aangehouden. Niets meer aan de orde zijnde sluit de voorzitter na rondvraag de vergadering. (Ongecorrigeerd) In „De Spiegel" van deze week trekjb ons aan de photo van graaf Schimmel- penninck, den oud-gouverneur van Utrecht, en diens .vader (Rutger Jan), grootvader en overgrootvader (den be kenden Rutger Jan). Voorts de kiekjes! liit de Haagsche Tramstaking; en de Am- sterdainsche tooneeltjes (Zuiderkerk en -toren). En eindelijk eenige momentop namen tijdens de begrafenis van overste Thomson. Kantongerecht te Middelburg. Voor het kantongerecht werden heden een drietal zaken behandeld tegen Arne- muidsclie visschers, die volgens de verba len des nachts de haven van Vlissingen verlaten zonder te zorgen, dat hun sche pen zijn voorzien van een toplicht. Een der beklaagden J. Sch. was verschenen en zeide, dat hij niet zooals het verbaal luidt te kwart over twee, doch eerst te vier uur uit de haven verliet, het licht stond gereed maar was bij het passeeren van het hoofd, waarop de verbaliseerende agenten stonden, nog niet geheschen. De kantonrechter wees er bekl. op, dat 'hij dat licht te hijschen heeft alvo rens weg .te varen. De eisch luidde f10 of 5 dagen. Een niet gemakkelijk uit te maken zaak bleek die tegen den landbouwer C. J„ die onder "Arnemuiden bekeurd wa.s we gens het loopen op een thans afgeras terd hooiland, dat echter steeds voor hem en .vroeger voor zijn vader, samen nu reeds 77 jaar, als overgang heeft gediend. Nadat zelfs de verbalisant, de veldwach ter Kievit uit Arnemuiden, had toege geven, dat het wel openbare weg zou zijn, vroeg de ambtenaar vrijspraak, terwijl de 'kantonrechter bekl. naar den burge meester van Arnemuiden verwees toen bekl. vroeg Jjoe het prikkeldraad weg te krijgen. Op den dag van de installatie van den burgemeester, van Biggekerke, 24 Juni, vermiste J. D. zijn rijwiel en nam toen voor het gemak maar een ander mede dat in dezelfde schuur stond waar, het zijne had gestaan. Hij reed hierop zon der licht naar de woning van zijne moe der, plaatste het daar en wilde het den volgenden morgen ,weder terug bezorgen. De eigenaar van het rijwiel, Kodde van Serooskerke, deelde mede, dat hij eerst zijn lantaarn en toen zijin rijwiel ver miste. Het (rijwiel van D. werd aan de kant van den weg gevonden. De kantonrechter en de ambtenaar von den het een eigenaardige geschiedenis^ doch laatste nam baldadigheid aan en eischte f2 of 1 dag. 'sGRAVENHAGE. Tramstaking. De stakers beweren, dat de directie van de H. T. M. geen reden hebben, om 75 stakers niet meer in dienst te nemen, daar er slechts een 15-tal nieuwe werk krachten zijn aangenomen. De directie is- niet voornemens verdere concessies te doen. De door B. en .W benoemde commis sie van bijstand inzake een nieuw op te stellen arbeidsreglement zal zich niet "niet de bijlegging van het conflict bezig hou den. AMSTERDAM. Tusschen het Centraal station en 't station W: P. had een botsing plaats tusschen twee treinen. De mate- riale schade is aanzienlijk. Zes perso nen werden gewond, waarvan twee ern stig aan het hoofd, zoodat zij naar het gasthuis vervoerd moesten worden. AMSTERDAM. Een kwitantielooper al hier is een portefeuille met f 1400 aan bankpapier ontrold. AMSTERDAM. De Duitsche werkwilli gen, die gisteravond weer in Amsterdam teruggekeerd zijn, zullen Maandag waar schijnlijk weer naar Zaandam, gaan. De papieren moeten nu in orde zijn, ofschoon dit van andere zijde weer wordt tegen gesproken. ROTTERDAM. Gisteravond heeft een sleepbootkapitein het lijk van een 9-jarig knaapje opgehaald, dat over boord ge vallen was. ROTTERDAM. Een 21-jarig slepers- knecht is in het ruim van een rijnschip gevallen, wat den dood tengevolge had. NIJMEGEN. Bij een botsing tusschen de Stoomtram van de electrische gemeente tram werd een dame ernstig gewond, ter wijl de materiëele schade aanzienlijk is. ZWOLLE. De bekende inbreker Baaij is veroordeeld tot 9 jaar gevangenisstraf onder aftrek van preventieve hechtenis. BELGRADO. Servië heeft besloten groo- tendeels de eischen van Oostenrijk af te wijzen. WEENEN. In Oostenrijk worden mili taire toebereidselen getroffen. WEENEN. Keizer Fransi Josef zal, wan neer het antwoord van Servië onbevre digend is, 'zich in een manifest tot 'het volk wenden, waarop aan Servië de oor log verklaard zal worden. Met een leger van 350000 man zal Oostenrijk tegen Ser vië en Montenegro oprukken. O os te n rij kSer v i BERLIJN. Een groot aantal Oostenrij kers, die te Berlijn wonen, hebben een telegrafisch bevel ontvangen, zich naar hunne legerkorpsen te begeven. KEULEN. De „Kölnische Zeitung" schrijft aan het slot van een artikel over de Weener eischen: Het is juist bij dit geval ten zeerste te hopen, dat, wanneer het tot een oorlog komt, de strijd geloca- liseerd zal blijven. Het punt van deit strijd ligt al te veel in de nabijheid van het Europeesche kruitmagazijn. Evenzeer is het te hopen, dat de groote "mogend heden het rechtvaardige van de Oosten rijk-Hongaarsche eischen in zullen zien en dat daarom geen harer haar steun aan Servië geven zal. PRAAG. Volgens berichten in Tscheohi- sche politieke kringen alhier ontvangen} zal het antwoord van Servië op> de Oos- tenrijksche nota bestaan uit een protest aan de Europeesche mogendheden. BERLIJN. Telegr.) De „Lokalanzeiger" schrijver over de Oostenrijksch-Servische crisis het volgende: „Servië zal de eischen van Oostenrijk- Hongarije inwilligen of te gronde gaan". Het „Berliner Tageblatt" zegt: „Men zal de eischen, door de Oosten- rijksch-Hongaarsche regeering gesteld naar aanleiding van hetgeen zij in zake de groot-Servische agitatie geconstateerd heeft, als yolkomen gegrond moeten be schouwen". De „Kreuzzeitung" merkt op „De nota beantwoordt in ieder geval aan de achting, die Oostenrijk-Hongarije na den aanslag van den 28en Juni aan zijn prestige en waardigheid als groote mogendheid verschuldigd is". De Deutsche „Tageszeitung" laat zich aldus over de nota uit: „Wanneer de beperking van het conflict tegen de verwachting in onmogelijk blijkt, zal Duitschland zijn plicht als bondge noot onomwonden en met alle kracht nakomen". De „Germania" zegt: „In het geheele beschaafde Europa zul len de nota zoowel als- de heden gepu bliceerde uiteenzettingen van 't „Fremden- blatP' als de bevrijding van een nacht merrie werken". Naar waarnemingen in den morgen van 25 Juli medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt Hoogste barometerstand 769.6 te Horta, laagste stand 740.5 te Lerwick. Verwachting tot den avond van 26 Juli Matige tot krachtigen Zuid-Westelijke tot Westelijken wind. Meest zwaarbe wolkte lucht. Regenbuien. Weinig Ver andering van temperatuur. Serooskerke. Heden is ten overstaan van notaris Blaupot ten Cate publiek ge veild: Huis, schuur en tuin, groot 10.38 A., verkocht aan G. Sturm te Serooskerke voor f2372; bouwland 77.10 A., opge houden; bouwland 25.42 A„ aan A. Pluij- mers te Middelburg voor f525. Domburg. Uitslag veiling veldvruchten, wasisende op de hofstede bewoond door den heer Jac. de Pagter Jz. te Domburg, ten overstaan van den notaris Blaupot ten Cate, op Vrijdag 24 Juli alhier. Gekocht door: C. Louwerse te Domburg 325 roeden erwten voor f 165Ant. Kerk- hov, 220 roeden bruine "boonen voor f68; A. Peper, 340 roeden gerst voor f 110 P. Maljaars 222 roeden tarwe voor f92; Jac. de Visser 140 roeden aardappelen voor f81; P. Maljaars, 144 roeden witte boonen voor f55, allen te Aagtekerke; A.. Bimmel te Domburg 304 roeden tarwe voor f 152; A. Kerlchove, 284 roeden tarwe voor f150; idem, 325 roeden tarwe voor f 157C. de Visser, 330 roeden paarden- boonen voor f 136idem 190 roeden paar- denboonen voor f82; L. Wisse 340 roe den witte boonen voor f116, allen te Aag tekerke; .Jac. Verhage te Domburg 303 roeden witte boonen voor f 132. Totaal voor f 1496. Wi6senkerke. Afloop verkooping ten overstaan van de notarissen Verhulst en Hioolen van de hofstede „Hoekhof" (be woond door J. Klompe) c. a. en Bouw land in den Heer Janszpolder. Perceel en 1 tot en met 7. Hofstede, groot 18.19.62 H.A., voor f 19695, aan Ms. v. d. Weele te Kolijnsplaat. Perc. 8, 9 en 10, groot 6.47.40 H.A., voor f6615, aan A. Hanson, Colijnsplaat. Perc. 11, 12, 13 en 14, groot 5.78.50 H.A., voor f7665 aan G. Heijnsdijk "te Wolfaartsdijk. Bouwland in den Heer Jansz polder. Perceel 1 tot en met 8, 7.63.50 H.A., voor f 10745, aan Aart v. d. Maas. te Geersdijk. Perc. 9 tot en met 12, 3.58.10 H:A„ voor f5055, aan J. M. de Ridder te Kamperland. Perc. 1,3 0.54.10 H.A. ad f 695 per gemet, aan J. M. de Ridder te Kamperland. Perc. 14, 0.79 H.A. ad f 707 per gemet aan A. Filius te Wissen- kerke. Perc. 15, 0.75 H.A. ad f730 per gemet aan P. Dieieman te Kamperland. Perc. 16 en 17, 1.22.30 H.A. voor f 2340 aan C. Geelhoed te Wissenkerke. Veilingsvereeniging „Zuid-Beveland". Goes, 25 Juli 1914. Oomskinderenpeer 10 a 16 ct., Jan Baas 8 a 10 ct„ Zomer louwtje 8 a' 11 ct„ Keizerinnen 6 a 8 ct„ Honingbekers 5 a 9 ct., Codem Kerwick 7 a 9 ct., IJellow Transparante 9 a 14 ct„ blauwe pruimen 8 a 12 ct„ citroen pruimen 8 a 16 ct., roode pruimen 8 a 10 ct., alles per K.G., perziken 2 a 5 ct. per stuk, kruissbessen 3 a 5 ct. per K.G., augurken 20 a 30 ct.ct. per 100, ajuin f 1 per kin, boonen 6 ct. per K.G., aardappels 2 a 3 ct. per K.G., morellen 12 a 15 ct. per K.G. Veilingsvereeniging „Walcheren'. Middelburg, 25 Juli 1914. Aardappelen 2*/24 ct., poters I1/2 2V2 ct„ peulen 8 ct., tuinboonen U/2 ct., suikexboonen 812 cti, princessen 18 30 cti, snijboonen 1519 cti, oomskinde ren 1415 cti, peren van Jan Boas 6 11 cti, spruitjes 71/214 cti, tarwappels 1011 cti, modalline 8—13 ct., witte sui- kerij 5 cti, morellen 1120 ct, framboo- zen 32 cti, roode aalbessen 27 ct., witte aalbessen 1823 ct., kruisbessen 79 cti, thomaten 1327 ct., pruimen 14 ct., alles per K.G., Zoete St. Jan 49 ct., per 5 liter, perziken 17 cti, meloenen 1334 ct., bloemkool 213 ct., roode kool 19 ct., savoye kool 121/2 cti, sla V22Vs ct., andijvie 2 cti, alles per stuk, komkommers 1—5 ct., per 100 stuks, au gurken 2030 ct. per 100 stuks, zuring 27 ct., postelein 825 ct., beide per ben, peen 24x/2 ct., karoten U/221/2 ct., rammenas 12 ct., selderij 12 cti, pie terselie 13 cti, uien U/24 ct.. kunne 12 ct., alles per bos. Vlissingen, 25 Juli 1914. Bij de gisteren gehouden groente-, fruit en eierenveiling werden de volgende prij zen besteed: Tuinboonen 11 a 19 cti, postelein 6 a 12 cti, zuring 5 a 7 cti, doperwten 51 a 55 ct., alles per mand; frambozen 18 a 21 ct., per klein rond mandje; uien 2 a 3 ct., peen 1 a 4 ct., karoten 2 a 3 ct., pieterselie U/2 a 5 cti, selderie U/2 a 3 ct., rammenas 1 a 21/2 cti, rapen 1 a 31/2 ct., kunne U/2 a 2 ct., alles per bos; stoofpe ren 19 a 20 ct., spuitjes 16 a 42 ct., ooms kinderen 74 a 75 cti, zure appelen 44 a 70 cti, zoete St. Jan 35 ct., princesseboo- nen 36 a 41 ct., suikerboonen 19 a 38 ct., snijboonen 18 a 29 cti, aalbessen 63 a 82 cti, kruisbessen 13 a 35 ct., alles per vijfkop, roode kool 7 a 9 cti, bloemkool 7 a 20 ct., savoye kool 4i/2 a 7V2 cti, kropsla 1 a 3 cti, andijvie 1 a 2 ct., kom kommers a 6V2 cti," perziken 33 a 6 ct., alles per stuk, augurken 20 a 29 ct per 100 stuks. Eieren '61 ct. per 13 stuks. Tomaten 19 a 24 cti, pruimen 11 a 13V21 cti, morellen 2U/2 a 42 ct., alles per K.G. Aardappelen f 1.76 a f 3.88, poters 0.80 a f 1.16, beiden per H.L. THOLEN, 25 Juli 1914. Tarwe f 10.25af 11.25, Haver f8125a f8.75, Wintergerst f0.— a f0.Zomergerst f0.— a f 0.—, alles per 100 KG. Karwij f 14.— a f 14.25 per 50 KG. Rogge f 6. a f 6.25, Bruine Boonen f- afWitte Boonen f a f 0.—, Kookerwten f a f Kroon- erwten f—a f—Aardappelen f2.— a f2.50, alles per HL. Ajuin fö.a f0. per 60 KG. Eieren f 0.—a f 4.—per 100 stuks. Boter f0.a f0.70 per halve K.G. Vrijdag 24 Juli 1914. PARIJS. Tarwe kalm; per Juli fr. 27.40 betaald, per Aug. fr. 26.75 a 26.80, per Sept./ Oct. fr. 26.70 a 26.75, per 4 laatste mnd- fr. 26.70 a 26.75, per 4 mnd. van Nov. fr. 26.85 a 26.90 betaald. Suiker 88 gr. kalm; per Juli fr. 29,75 a 30,25, witte no. 3 kalmper Juli fr. 32,75 koopers, per Aug fr. 32.75 betaald en koopers, per Sept. fr. 32.62 waard, per 4 md. van Oct. ff. 32.25 koopers, per 4 eerste mnd. fr. 31.75 betaald en koopers. Lijnolie kalm; per Juli fr. 61.75 betaald, per Aug. fr. 62 a 62.25. per 4 laatste md. fr. 63.75 a 64, per 4 md. van Nov. fr. 64.50 a 64,75, per 4 eerste md. fr. 65 a 65.50. NEW-YORK. Tarwe. De termtjnmarkt opende prjjsh. en zonder zaken, fluctueerde verder om dezelfde redenen als te Chicago en sloot prijsh. Loco onregelmatig. 24 Juli 23 Juli 22 Juli 21 Juli North 103"/4 104 103 102 Roode Winter 91% 92 90l/„ 89l/„ Juli Sept. Dec. 24 Juli 91-/4 90-/., 93'/, 23 91-/4 90'% 927, 22 90 894/, 92-/4 21 89 88'/2 91-/4 CHICAGO. Tarwe. De termijumarkt opende prijshoudend a -/, c. hooger, steeg verder op oogstberichten uit Rusland, naar aanleiding van vrees voor oorlog en tenge volge van betere telegrammen. Gunstig weder in het Noordwesten, ruim aanbod en lagere binnenlandsche markten lokten eene daling uit, maar grootere locovraag, aankoopen voor buitenlandsche rekening en betere export- vraag hadden weder eene rijzing tengevolge. De markt sloot prijshoudend. Juli Sept. Dec. Mei 24 Juli 82-/„ 813/4 837, 88'% 23 827', 81'% 84-% - 22 81'/4 80</4 837, 21 80 797, 823% - N. R. C. Getrouwd: NICOLAAS MARINUS DE LIGT, Weduwnaar van Everdina Verbrügh, en ADRIAN A VAN EIJK. Middelburg, 's-Gravenhage, 24 Juli 1914, De Heer en Mevrouw DE LIGT van Eijk, betuigen mede namens liunne kinderen, hunnen vriendelijken dank voor de vele bewijzen van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Getrouwd: L. A. VAN DER HARST en PAUL®. KOOLE. ij JT> De Heer en Mevrouw VAN DER HARST—Koole danken, mede namens wederzijdsehe familiën, vriendelijk voor de bij hun huwelijk ondervonden belang stelling. Middelburg, 24 Juli '14J

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1914 | | pagina 3