Telegrammen. Minn, nn? Rechtszaken Land- en Tuinbouw Reclames De aangename behandeling. Voor hen die aan de maag lijden. Allerlei. Laatste Berichten. Koloniën. Telegraüacü Weerbericht. it voor laiifet te ling tie |e voor vast- ^derwij- en, en moe- gebed, iikelijk fcze Ge- laf om [zeggen I om be pan al- „onge- [leld in rrders sjes. zongen apart elschap werd J. W. Speel- Iret exa- stoom l-leerting Dl. C't." ben (gem. Assen) door den bliksem ge troffen. Huis en inboedel zijn geheel verloren gegaan. Exam ©nop gaveninverkeer- de handen. Onlangs is te Amsterdam een examen afgenomen, uitgaande van een bekende Vereeniging, aan welker boekhouders-diploma veel waarde wordt gehecht. Benige dagen vóór het examen plaats had werd de drukker van de examen opgaven intercommunaal opgescheld en kreeg de volgende lastgeving: „U spreekt met X (de naam van een der examina- toren). Ik ben hier te H. voor een ver- 'gadering; heb een exemplaar opgaven noodig. Zend 'tmaar poste-restante H." Of drukker voldeed aan de opdracht, maar mail van zaken zijnde, telegrafeer de hij tegelijkertijd aan don heer X.: „Heb heden poste-restante H. ex. examen opgaven verzonden." Oe examinator begreep er niets van en sbelde zich met den drukker in ver binding, waarvan de slotsom was dat men begreep te zijn beetgenomen. Dat moest natuurlijk een dergenen gedaan heb ben, die zich voor het examen hadden opgegeven. Men ging miormmren aan het post kantoor te H. en vernam dat juist een oogenblik te voren de brief was afge haald. Hoe de afhaler zich dan gelegiti meerd had, daar immers de brief aan den 'heer X. geadresseerd was? Wel, hij had gezegd de heer X. zelf te zijn en ten bewijze daarvan zijn portemonnaie getoond, waar binnenin een papiertje ge plakt was, met den naam van dezen erop. Hoe nu den schuldige te ontdekken? Dat ging zoo: Bij het binnenkomen van zaal, werden alle examinandi ongemerkt gadegeslagen dooi- de twee beambten, die aan liet loket poste-restante hadden dienst gedaan. En zij wezen onmiddellijk den dader aan. Deze probeerde eerst nog te ontken nen, maar dat ging toch niet erg goed. Want toen hij zijn portemonnaie moest verboonen, was het papiertje met den valschen naam er wel uit. verwijderd, maar niet zonder dat een paar moeten Syaren achtergebleven, waarop nog dui delijk eenige letters van den naam van den heer X. zichtbaar waren. Toen viel hij maar door de mand. De examencommissie oordeelde dat het blijven kon bij liet ongemakkelijke standje dat zij het jongmensch toediende en bij het fiasco dat hij gemaakt had, want die commissie was natuurlijk ook niet van gisteren en had aan de exami nandi een heel stel nieuwe vragen voor gelegd. Maar het. muisje zal misschien toch nog een staartje hebben. Want, naar wij vernamen, moet de gefopte drukker niet bereid zijn de gesohiedenis zoo maar te laten afloopen en zou hij er een justi- tiezaakje van willen maken. „N. v. d. D." staking in de Groninger eenkoloniën. Men meldt aan de „Tel." De staking van de zichters en bind- sters in de Groninger Veenkoloniën is vrij algemeen. Het werk staat geheel stil. De groot© strijd loopt over de maal- fcwestie; de landarbeidersbond houdt zich aan de oude maat, de boeren rekenen per H.A. Kans op een vergelijk is heel gering. De staking omvat wel 1000 men- schen. Ontsporing. Gistermorgen om 10 u. 36 m. is bij het station Neyeveen trein 543, van Zwolle naar Leeuwarden, ontspoord. Twee wagens zijn uit de rails geloopen. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. De trein reed op nieuwe rails. De oorzaak kon men ons ter be voegde plaatse nog niet mededeelt®, daar alles veilig stond. „N. R. Ct." Barbaarsoh Nederland. Door een ingezetene van Harderwijk werd een prentbriefkaart ontvangen, afkomstig uit Beieren, geadresseerd: „Aan.... in Bar baarse her Holland". De post, ook de buitenlandsche, twijfelde geen oogenblik, want door een Duitsch beambte werd met forsche hand in rooden inkt aan bet adres toegevoegd: „Harderwijk" met twee uitroepteekens. Een middel tegen vliegen. Een der lezers van de „H. Crt." raadt het volgende middel om vliegen te van gen sterk aan. Men kan de vliegen op een gemakkelijke manier zelf vlangen (wat ieder in het belang der gezondheid verplicht is) mat. een vliegenvanger die bijna niets- kost en is ieders bereik is, en dien iedereen zelf maken kan. Men bezigt daarvoor een Stok, waarmee men het plafond kan be reiken (liefst een van bamboe van een vischhengel). Zet boven in dezen stok een glaasje zonder voet, (z.g. dienders- glaasje), vult dit glaasje tot op een derde met petroleum en de vliegenvanger is gé- teed om minstens 100 vliegen per minuut te vangen. Men gaat nu met dit instrument op jacht, liefst bij avond. Zoodra het licht bïaridt, zal men zien, dat de vliegen zich grootendeels tegen het plafond ter ruste hebben gezet; men laat ze dan rustig zit ten, doet het licht wat lager branden, doch zoo, dat men de vliegen aan het plafond goed kan onderscheiden. Men neemt nu den stok met glaasje op, en nadert voorzichtig de vlieg, die rustig blijft zitten, en tot zijn groote verbazing zal men iets ongelooflijks zien. Als het glaasje op 1 of 2 centimeter de vlieg ge naderd heeft, laat de vlieg "zich los, valt in de petroleum en is oogenblikkelijk dood. Als een ieder zoo eiken avond een kwartier besteedt in zijn eigen huis, dan ie men zeker, dat men dos nachts niet wordt, wakker gestoken en millicenen vlie gen gedood worden, voordat ze haar opvolgers de wereld in gestuurd heb ben. Ter nagedachtenis van een dappere Indiaanse h e. In de Pa rochiekerk van Gravescnd zal de _.lme- rikaansohe gezant te Londen dezer 'dagen twee vensters onthullen ter gedachtenis, aan de moedige daad van een beroemde Indiaansche vrouw, dochter van een In- clianenopperhoofd van Virginië uit de 17e eeuw. Zij die Aimards Indianenverhalen gelezen hebben zullen zich herinneren wat deze befaamde Indiaansche deed. In 1669 viel de Engeische gouverneur van Virginië John Smith in handen van de woeste Indianenhorden van Powhalen en de bloeddorstige roode krijgers wilden het gehate bleekgezicht doodmartelen. Doch Pocahantas, de dochter van het opper hoofd, door medelijden met den ongeluk- kigen blanke bewogen, wist onder een sluw voorwendsel den gevangene in de nachtelijke duisternis te bevrijden. Om haar leven te redden moest zij toen eveneens vluchten en stak over naar Engeland. Daar hacl zich de mare van haar opofferende daad reeds verspreid en zij werd met grooten luister ont vangen. Doch dit alles en ook de prach tige -villa die haar tér bewoning wei'd geschonken, noch de liefde en vereering van het Engeische volk konden het gemis vergoeden van den ouderlijken wigwam, de vaderlandsche jachtgronden, de wijde prairiën en hoog© en hooge bergen van Virginië. Zij vverd door heimwee aange tast en stierf spoedig te Gravesend. De Engelschen hebben de gedachtenis aan deze dappere Indiaansche in eere gehou den en zullen dit toonen door de plech tige onthulling der aan haar gewijde kerk ramen. Oin van te duizelen. Een paar getallen betreffende het spoorwegverkeer in het Vereenigde Koninkrijk in 1913: Het aantal- reizigers bedroeg 1,228,316,000, en wel 26,025,000 le klas, 12,088,000 2e klas '(men weet, dat op verscheiden lij nen de 2e kl. is afgeschaft), 933,498,000 3e 'klas en 256,705,000 arbeiders. De op brengst van het reizigersvervoer was 56,929,000 pd. st„ waarvan 35,711,000 pd. st. van de 3e klas. De arbeiderskaar te n brachten 1,674,000 pd. st. op, abonnemen ten 4,864,000 pd. st. en de post 1,283,000 pd. st. De geheele ontvangst bedroeg 139,253,000 pd. st., en de zuivere winst 52,011,000 pd. st. De rechtspleging van een vader. Voor het bof van appèl te Rome is een merkwaardig geval behandeld ge worden van een vader die zelf recht fgtl gedaan over de misdaad van zijn doch ter1. Het betrof een Arabier uit de kolo nie Eritrea, Osman Hassan geheeten, van beroep wilde beestenjager. Zijn dochter Fatma had echtbreuk gepleegd en daarop staat volgens den Koran, de doodstraf. Osman Hassan gelastte daarom Fatma om met hem naar het bosch te gaan en toen vader én dochter daar aan een klei nen stroom gekomen waren vroeg Osman nogmaals aan patina of zij! zich inder daad aan echtbreuk had schuldig' ge maakt. Die dochter bekende schuld, kniel de en sprak: „Ik weet dat ik kwaad ge daan heb. Ik ben in uwe handen en die van Allah." Daarop boog zij het hoofd en haar vader doodde naar door een enkelen nek slag. Osman 'Hassan houdt, nu vol, dat hij het recht had om aldus te handelen, om dat hij niet wist dat de Italiaansche wet ten zulke rechtvaardige straffen „al zijn ze dan naar Westerse he opvattingen leen beetje streng verbieden; hij had niet het gevoel dat hij een misdrijf pleeg de, maar beschouwde zich als uitvoerder van 's hemels wil. Het gerechtshof was evenwel een andere meening toegedaan, behandelde het geval als een gewonen moord en sprak het levenslang over hem uit. Goed op de hoogte. De „Maas bode" ontleent aan een Fransch blad het onderstaande bericht: „Het volgende is geen verzinsel. De Amerikaansche regeering heeft' de Zwit- sersche republiek officieel uitgenoodigd schepen te zenden om Zwitserland bij de opening van het Panamakanaal te ver tegenwoordigen. Zwitserland heeft langs diplomatieken weg geantwoord, dat het tot zijn spijt aan dit verzoek geen ge volg kan geven, aangezien het geen schepen bezit. De Amerikanen gelooven aan hetbe staan van een Zwitsersche marineHet is kostelijk!" Tragische zelfmoord van een ongeneeslijke zieke. Een Duitsch koopman te Luik was reeds lang lijdende aan een ongeneeslijke ziekte die hem meer en meer sloopte. De ongeluk kige trok zich zijn lot zeer aan en had. onder den invloed van zijn soms ondrage lijk lijden enkele nnSen het voornemen te kennen gegeven er een eind aan te willen maken. Eergisteren riep hij zijn huisgenooten bij zijn bed en deelde hun mede, dat hij zijn smarten niet langer dragen wilde en zich het leven zou benemen. Voordat nog een hunner iets ;u had kunnen brengen haalde de rampzalige een revolver onder zijn deken te voorschijn en schoot zich voor hun after gezicht een kogel door het hart. Had de arme man slechts 'den grooten trooster gekend, Die alle smart heelt, hij zou niet tot zijn wanhopige daad ge komen zijn. Eerbied voor de 5-o n s-h a. n d- schoenen. De Engelschen zijn over de geheele wereld bekend om hun boksers- talenten. Eu niet alleen bekend, maar ook gevreesd door menigeen. Dat bleek dezer dagen weer te Dresden. Een jong Engelschman, die ©enigen tijd aldaar ver blijf hield, kreeg twist met een familie met .welke hij langen tijd bevriend was geweest. De twist liep zoo hoog, dat de Duitsche vriend zich zwaar beleedigd achtte en Vlen Engelschman uitdaagde tot een duel. Deze accepteerde „3e ver- eerende" uitnoodiging en had nu als uit gedaagde het recht om de wapens te kiezen. Geducht bokser zijnde, koos "hij bokshandschoenen van 'n V2 kilo gewicht. Daarop had de vechtlustige Duitseher echter niet gerekend, dat 'stSheen hem al te zwaar. Hij toonde zooveel ontzag voor de 5 ons-handschoenen, dat hij gauw in zijn schulp kroop en verklaarde, dat het geschil al bijgelegd was. Een moord in Atjeh. De cor respondent van liet „Hbl." te Batavia seint: Uit een onderzoek van den gouver neur is gebleken, dat de onderopzichfer Heins vermoord werd door zeven over strenge belasting-inning ontevreden lie den. Vermoedelijk was ook roofzucht in 't spel. Bij de komst van den gouverneur waren de lieden uit Lhong uitgeweken, uit vrees voor weerwraak onzerzijds. Pa trouilles zijn ter vervolging uitgezonden. Bij Kon. Besl. is het beroep van P. Tli v. d. Voorde te Sas van Gent, tegen het besluit van Ged. Staten van Zeeland, waarbij hem een logementsver gunning werd geweigerd, niet-ontvanke- lijk verklaard. Ziekten onder de rogge. Op de Veluwe en in een deel van Utrecht doet zich thans een ziekte voor onder de rogge, die in deze streken veel vuldig verbouwd wordt. M i 11 v u u r. Door den veearts van Leut uit Tiel is ónder weidend vee op de uiterwaarden te Ochten miltvuur geconstateerd, het geen door den districtsveearts uit Utrecht is (bevestigd. Een zestal runderen is reeds aan de ziekte gestorven en daarna ver brand. Kruisbessenmeeldauw. Door een keurmeester te Rotterdam zijn aan de Groentenveiling afgekeurd 2 kratten 50 K.G. kruisbessen. Deze bessen, besmet met Amerikaansche kïuis- bessenmeeldauw, welke waren aange voerd van Roekan je, zlijn in beslag ge nomen en gedeponeerd aan het bureau van politie. Wanneer men tandpijn gehad heeft, is men erkentelijk aan den tandarts die uwe tanden heeft weten in orde te brengen, hen voor een lang gebruik op nieuw ge schikt heeft weten te maken, te repa- reeren en die niet tot den te snél len maatregel, zie te trekken, is over gegaan. „Behandelen, maar niet trekken", is de zinspreuk van den goeden tandarts. Zij die aan de maag lijden, zouden zonder twijfel even dankbaar zijn aan hem die hen iets andere gaf, dan dezen! raad: „Gij lijdt aan de maag, eet dan niet meer". Men weet hoe pijnlijk het is, zich te bepalen tot een leefregel die u rde geliefdste spijzen en de aangenaam ste 'dranken onthoudt, diet u in één woord, alle 'gerueuchten der tafel verbiedt. La ten 'wij bovendien hieraan toevoegen, dat zulk een behandeling practisch onmoge lijk 'is voor duizenden zieken, tengevolge van 'huti beroep dat hén verplicht bui tenshuis te eten. Aan al idfe |Ongelukkigen, [die veroordeeld zijn te lijden omdat zij zich het eten niet kunnen ontzeggen, raden wij een proef te nemen met een aangename be handeling, een behandeling die niet over matig 'streng is, die gemakkelijk gevolgd kan Worden, zelfs op reis, die niet kost baar 'noch saamgesteld is en die toch de l>este resultaten geeft. Wij bedoelen de behandeling met de Pink Pillen. Een of twee Pink Pillen na iederen maaltijd, gedurende eenige dagen en dat zal voldoende zijir om uw maag te repa- reeren. De Pink Pillen zijn verkrijgbaar a fl.75 per doos en f9 per zes doozen, bij het Generaal-Depöt der Pink Pillen, Da C'ostakade 15, Amsterdam. Verkrijgbaar voor Zierikzee en omstreken bij J. W. Gudde, te Goes bij Gebr. Mulder, te Xholen bij W. Potter, Apotheker, Stoofatraat. En verder by verschillende Apothekers en goede Drogisten. Halve kroon en driestui ver stuk. De Engeische bisschop van Chelmsford zeide dezer dagten bij wijze van gelijkenis dat het halve-kroonstuk het drie-stidverstuk eens verweet dat het zoo klein was. „Maar ik ben heel wat ach tenswaardiger dan gij", sprak het drie stuiverstuk, „want mijn meester neemt u mee naar den schouwburg, terwijl hij mij altijd meeneemt naar de kork." Plichten van kerkeraadsleden. Dat in vroegere tijlden het bekleeden van kerkelijke ambten en bedieningen niet al tijd 'even aangenaam was, kan blijken uit hetzelfde kerkeraads-notulenboek van 1672, dat wij reeds meer citeerden. De notulen yan 1 Juni 1652 geren, ons een aardig lijstje van verplichtingen des ker- keraads, eigenlijk niets anders dan een uitvoerig boetenstelsel, waaraan men zich niet -mocht onttrekken dan fvvegens „sieckte oft niet wel te pas synd." 1. „Dat ©en iegelyck lidt des Kercken- raedts sal gehouden syn te verschynen in het huys des He eren, eer het gesang syn aenvanck neemt, oft andersins sal tot boete moeten betalen een stuyver. 2. „Dat wanneer iemant van de Broe deren niet ter Kercken is geweest, hetzy voor oft na de middag, sal elcke ryse moeten betalen de somma van ses stuy vers. 3. „Dal een iegelyck lidt sal gehouden syn op die gesette vvyze van den Iver- ckenraedt gestelt, om by malkanderen te koonien, oft andersins sal tot boete moe ten geven een stuyver. 4. „Dat wanneer een van de Broederen geheel niet en verschynt in den Kercken- raedt sal door absentie moeten geven ses stuyvers. 5. „De predikant sal gehouden syn des smorgens syn predikatie te besluyten en de te eyndigen te halff elff uijre, ènde na de middag te halff drie uijre, oft an ders sal telekens moeten betalen de som ma van ses stuyvers. 6. „Degeene, die in den Kerckenraedt komt en de diegeene die afgaet, sal geven de somma van ses stuyvers." Uit een in genoemd notulenboek op genomen boetenlijst blijkt, dat niet alleen sommige kerkeraadsleden tamelijk vaak in de boeten zijn aangeslagen, maar ook, dat de predikant Christianus de Besten tweemaal zijn schelling heeft moeten be talen, daar hij te lang had gepreekt, en dus punt 5 overtreden. Wie zich Oom Stastok uit de onvol prezen Camera Obscura herinnert, zal 't met ons jammer vinden, dat een bepaling als die van punt 5 niet voorkwam in het - kerkeraadsreglenvent van zijn woon plaats. Immers, Oom Stastok verklaarde, „dat hij nooit diaken of ouderling beeft willen worden, omdat hij alsdan genood- zaald zou zijn, op zijn beurt, ook bij die predikanten te berk te gaan, die niet, als hij, lieden van de klok zijn"' „Volk." besloten is het bouwen van een nieuw diaconessen-armhuis, terwijl al deze wer ken worden uitgevoerd door architect W. Bierens te- Kapelle. Het lied van den Nachtwacht. Negen uur. De dag is heen, de klok heeft negen! Doorzoek u nu met 's Heeren zegen Hoe gij den dag hebt doorgebracht! Bid God met een ootmoedig teven, Dat Hij uw zonden wil vergeven Bij 'tingaan van den nacht! 1 1 Tien uur. De klok heeft tien alreeds geslagen! Hoe kan het, Sionu behagen. Wanneer in 't stille nacht'lijk uur. Gij neerligt voor des Heeren voeten En daar uw Goël moogt ontmoeten. Die u eens kocht zoo duur, i 1 1 Elf uur. De klok slaat elf. Aan 's'hemels hogen Staat 't starrenheir, als fonklend' oogen Te schitt'ren in zijn volle pracht; En spreekt van Hem, Die in het duister Der ziel verscheen met hemelsluister, Een star in donk'ren nacht! Twaalf uur. Maa'r daar weerklinkt de kerkkloktoren En doet het twaalfde uur ons hooren, Steeds 'tbijgeloof tot schrik geweest! Die in Gods schaduw mag vernachten, Kan alle helsehe macht verachten. Door 't booz'e hart gevé»esd. Eén uur. De klok slaat één. Hoe vele zuchten. Die 'toverkropt gemoed ontvluchten. Als bange smart den slaap verbant! Wil, Heere, Uw gena gedenken, Uw arme volk de ruste schenken In Uwe Vaderhand! Twee uur. De booswicht zoekt naar huis te komen: Hij heeft den klokslag „twee" vernomen; Hij vreest noch God, noch mensch op aard Ach. dat wij naar die schatten haken. Waartoe de boosheid niet kan raken, Voor 'tvolk van God bewaard! Drie uur. 'tls. drio. De nacht zal kort meer duren. Zoo wiss'len zich gestaag de uren, Met kommer of met vreugd verbeid. Maai' Gij' verandert niet, o Heere Daarin belijdt Uw volk Uw eere. Maar ook hun zaligheid. Vier uur. N. Diaar slaat het vier. Een lieflijk lichten Van d' uchteïidstond komt ons berichten, Dat 't licht het duister ras verslindt. Zoo zal eensi d'eeuw'ge morgen gloren, Geen duisternis 't geluk verstoren, Van die hier Christus mocht tehooren, En door zijn God werd uitverkoren Tot zijn gelukkig lcind. A nis terdammer.) SCHORE. Als een bijzonderheid kan worden gemeld, dat alhier wordt gebouwd een nieuwe kerk met consistorie, ver bouwd de gemeenteschool, terwijl door de diaconie der Ned. Herv. Kerk nu ook Zeeroof. Tegen 'n drietal inlanders, die zeeroof pleegden op de kust van het Sidoardjo- sche, is rechtsingang aangevraagd. De zeeroovers overvielen een visschers- prauw ©11 dwongen de bemanning daarvan alles af te geven, wat zij van waarde bij zich hadden, deelt het „Soer. Hdsbl." mede. De buit yiel niet mee; immers de opgeëischte barang plus de contanten, welke de overvallenen in hun schuit had den, bedroegen tezamen nog geen f 19. De angstige visschers waren dankbaar, dat zij het leven mochten behouden. De zeeroof op de kusten van den Oost hoek is niet zoo erg meer als vroeger, maar toch gaat er geen maand voorbij, zonder dat visschers door de zeeschui mers worden overvallen. Dikwijls gelukt het de piraten te arresteeren, doch ook even dikwijls dat zij weten te ontkomen. Uit de opgaven der door de raden van Justitie behandelde zaken blijkt, dat de zeeroof op de kusten van Java nog lang niet lot liet verleden behoort, al moet onmiddellijk worden toegegeven, dat van regeeringswege veel gedaan wordt om daaraan paal ©11 perk te stellen. Toch ontsnappen nog reien, hunner, ont lat zij! een uitgebreiden inlichtingen-dienst erop na houden en verdwenen zijn, waar men meende, hen reeds te pakken te hebben. 's GRAVENHAGET r a in s t a k i n g. Ia de toestand is geen verandering geko men. Lijn 10 heeft vandaag gereden, en wel tot de Laan van Meerdervoort. KOLLUM. Gisteravond is te Z vager - veen bij een onweer een lindenbootn door den bliksem getroffen. Deze viel op .een electrische draad, die brak. Een juffrouw, die haar zoontje wilde weghalen, werd door den boom getroffen en gedood. MAAGDENBURG. Gisteren heeft zekere Kr. een man doodgeschoten, waarop hij zich 'in een huis opsloot en op de me nigte ging schieten. Zes personen zijn gewond. De dader kon nog niet worden gearresteerd. HENGELO. H. M. de Koningin ging hedenochtend te halfacht per auto van. Het Loo over Zutphen en Loohem naar Goor, teneinde aldaar de katoenweverij en néttenfabriek van de firma "G. Jan- nink t!© bezichtigen; vervolgens bracht H. M. te Hengelo een bezoek aan de fabrieksschool, verbonden aan de ma chinefabriek van Gebroeders Stork Co., en aan het tuindorp Het Lansink der Hengelosche Bouwvereeniging. Per trein keerde H. j\L van Hengelo naar Apeldoorn terug. Behalve door klein gevolg, was H. M. op dezen tocht vergezeld door den Com missaris der Koningin in pverijsel. ROME. Het gist nog onder de Italiaan sche spoorweg-employé's. Elk oogenblik verwacht men de beslissing van het be stuur van den bond. Men gelooft, dat het bestuur vóór een staking is, maar algemeen wordt verzekerd, dat de bewe ging geen succes zal hebben en eventueel beperkt zal blijven tot een gedeeltelijke agitatie in de voornaamste centra, als Ancona, Turijn en Milaan. PETERSBURG. In Wiborg Vielen de stakers op verschillende plaatsen de pe titie aan, verwondden een opzichter en diens leerlingen en sloegen een politie agent half dood. De stakers wierpen een barricade op, welke door de politie werd bestormd. Bij een poging der stakers om hunne kameraden te bevrijden, werden politie-agenten gewond. Een afdeeling be reden politie vuurde een salvo af om de menigte te verstrooien. 'Een aantal personen werd hierbij gewond. PETERSBURG. Op vier werst afstand van Petersburg is een personentrein. dc/oC 300 stakende spoorwegemployé's aange houden. Zij dwongen den machinist onder bedreigingen de locomotief te verlaten! en de passagiers uit te stappen. De sta kers hakten daarna de telegraafpalen om en versperden daarmede de rails. Vanuit Petersburg zijn troepen gendar merie naar de plek. waar de vernieling plaats had, vertrokken. Het verkeer is her steld. Naar waarnemingen in den morgen van 23 Juli medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te Be Bili. Hoogste barometerstand 769.8 te Horta, laagste stand 743.1 te Lerwick. Verwachting tot den avond van 24 Juli: Matige, tijdelijk krachtige Zuid-Weste lijke tot Noord-Westelijken wind. Meest zwaarbewolkte lucht. Waarschijnlijk re- genbuien met. kans op opweer. Weinig verandering van temperatuur. Te Middelburg is heden aanbesteed het gedeeltelijk dempen van den Oost- spuiboezem van do haven te Breskens. Raming f 16.300. Inschrijvers de heeren.: C. van Ballegooijen f20.800; J. Kraaij- enveld en E. van Noordenne f 20.665 en A. Volkert A.Fz. f20.550:

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1914 | | pagina 3