Binnenland. Leestafel. Uit de Provincie. Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws. .„Ik verzoek den heer Pres tat te willen zeggen of hij al dan niet de echtheid er kent van den blief dien ik voorlees?" iRcestat wist niet, wat te antwoorden. Hij kon niet ontkennen, en wilde niet erken nen en zoo gevoelde iedereen wel, dat de brief, die Caillaux voorgelezen had, inderdaad echt was. Verschillende personen zijn gisteren nog gehooid. Eerst twee bedienden van den wapenhandelaar bij wien mevr. Cail laux de revolver gekocht had; vervolgens enkele vrienden van C'aillaux. redacteuren van radicale, aan Caillaux verknochte bladen, prinses Estradère, gewezen re dactrice aan de Figaro, en de componist Isidore de Lara. Caillaux en Labori leiden als het ware het proces. He procureur-generaal en de president van het hof zitten er bijna als bedeesde figuren bij. Caillaux wil van dit proces blijkbaar niet, alleen een vrijspraak voor zijn Vrouw maken, maar ook een soort vrijspraak' en triomf voor zichzelf. Een redacteur van de Figaro heeft ge dreigd, de bescheiden, waarvan de re geering het bestaan ontkent, wereldkun dig te maken. De vrienden van Caillaux verklaarden echter alle aanvallen afdoende en zege vierend te zullen beantwoorden. De laatsten konden wel eens gelijk krijgen. Prins Hendrik is gistermiddag om 4 uur uit Stockholm vertrokken. De kus (batterijen losten hij 't vertrek saluutschoten De Tliomson-hulde. Door den schilder Jan Goedhart te Am sterdam is een schilderij vervaardigd jvaarin de plechtige uitvaart van Thom son aan de Handelskade in beeld is ge bracht. Het oogenblik dat de schilder vereeuwigd heeft is dat, waarop de kist naar de lijkkoets gedragen wordt. Haagsche Tram staking. In den afgeloopen nacht zouden reeds drie gezinnen van werkwillig tramperso neel, die zich door de plagerijen en de Schrikaanjaging van voor de stakers par tij kiezende personen, in hun eigen huis niet meer veilig gevoelen, gebruik maken van de door het damescomité, dat ten behoeve van de werkwilligen werkzaam is, geopende gelegenheid om te logeeren in een villa aan den Oude Schevening- sche weg. Daar wordt voor alles voor hen ge zorgd: goede slaapgelegenheid, ontbijt, middageten, enz. In de zeer ruime dubbele villa kunnen ettelijke gezinnen ondergebracht worden. Het comité beschikt bovendien over nog eenige andere huizen, die in gereedheid kunnen worden gebracht voor het hoven aangegeven doel. Van verschillende particulieren is thans bij de directie der H. T. M. een totaal bedrag Van f550 aan giften ingekomen Voor het werkwillige personeel. De Nederlander geeft op de volgende wijze een „stem uit het volk" weer In 't winkeltje van den groenteboer hij gen, vanwege dé warmte moet u be grijpen de vrouwen vair den groente boer en van den schilder hrur levens wijsheid uit. Eerst heeft de laatste inkoopen ge- daa.tr. Als ze aldus samen de revue heb ben gehouden over de producten des velds feïi ze daarna 't behoort er nu eenmaal bij met nog meer interesse over de gebreken en tekortkomingen harer sekse- genooten uit de buurt in eindelooze file «revue hebben gehouden, komen zé op het onderwerp van den dagde sta king. 'k Weet niet, waar al dat gestaak voor noodig is, zegt die van den schil der en 'r viezig-neergetrokken onderlip drukt zeer positief haar gramstorige on tevredenheid uit. M'n man zegt altijdZe moesten zelf maar 's werkgever zijn, ze JZouen er wel anders over praten. (Ter ver duidelijking zij meegedeeld, dat. „m'n man" „haas" is met in den razend-druk- ken tijd één knecht, die feitelijk nog een baifwas is). i De juffrouw uit den winkel vindt dat ook. „Die daar dit met een breeden arm zwaai naar 'n derde étage aan de over zij die daar was onderlaatst in een meubelwinkel toen m'n mans moeder er ook was en „medam" kon geen buffet naar 'r zin krijgeze lieten er van 59 gulden zien, maar dat was niet mooi genoeg. I Via de schoondochter wordt deze nie- dedeeling van m'n mans moeder" aan vaard door de schilders vrouw, die in Bprakelooze ontzetting tiaar verhitte hoofd aan 't wiegelen zet boven haar forschge- bouwde schoudeis. i ir-i Onderlaatst, zloo veïlvolgt de groente- juffrouw, die blijkens deze terminologie tv an origine een provinciale is, onder laatst kwam mil man bij 'n staker, die 'in zelf opendee. Die vent had bruine schoenen aan en fijne paarse sokken, jawel dit bitter als alsem zé we tten 't hoe 't hoort. Vandaag niks noodig, groentebasie. zeid-ie. Zou je 'in niet, zoo'n treiter? Groentebasie. M ij n man is niks minder dan hij hoor, dié heeft gelukkig geen dankje te zeggen voor 'n fooi. Bij mij hoeve ze niet te konnne voor pteun, zegt nu de scliildersche, ze heb ben 'tzoo kwaad niet, 't loopt nog aar dig op met die fooien. Wij zullen niet doen, wat die lui doen. Dat gaat maar uit rijen, dat koopt en dat doet maar. 'tmoet toch maar kunne, wat zegt u. De groente juffrouw is 'ter radicaal mee eens. Zeg u dat wel. juffrouwen glurende tusschen de voor 't raamvlak opgehoopte groenten door naar de straat, waar ze een stakersvrouw ziet voorbij gaan .1; kijk me zoo iets nou er an. angckleed gaat uit. Doe u 'tze 's na. Schuddebollend, diep-ontroerd over de op 'r kop staande wereld, waarin ze nood gedwongen voortleven moet, schoon ze 't bijna niet kan. neemt die \an den schilder zonder in nog een enkel woord haar afgrijzen te laten wegracen, liet mandje met den goudgelen leeftocht voor het anti-stakers-gezin van de toonbank draait zich nu om en ter deure uit. zet haar rood-klamme hoofd als zoovele ma len weer aan 't. wiegelen en zwoegt dan door de laaiende zomerhitte haar corpu lente lichaam op 'n tegenover liggend portiekje af. Die van 't „groentebasie" staroogt tiaar na, zet zich dan tot peinzen Het probleem der Ned. Hervorm de Kerk, door dr. J. J. v. Baarsel, Ned. Herv. pred. te Hei- en Boei- cop. Kampen, J. H. Kok. Tot nog toe lazen wij in den geest waarin dit geschrift geschreven is slechts brochures van Gereformeerde predikanten, o.a. van ds. Steyling en dr. v. Lonk- huyzen. Dat een Ned. Herv. predikant, wat de quaestie van „de zilveren koor de" aangaat, tot eenzelfde conclusie komt als zij, ja eigenlijk nog verder gaat, mag bevreemding wekken. Doch aldus de schrijver „Kennisneming van de on wraakbare oorkonden der historie doet veeleer de waarheid inzien van dr. Van Lonkhuyzen's uitspraak: De meening, als zou er voor den Staat uit de naasting der geestelijke goederen eenige plicht tot subsidiëering der Geref. (HervO leeraars voortvloeien, is een loutere fictie en de billijkheid van de andere betuigingEisch niet langer van ons, dat wij, 'die genoeg te doen hebben onze eigen predikants- traktementen saam te brengen ook nog de aiwe betalen (n.l. die van do partij- genooten van de Chr.-Hist. „Banier"). „Om de rechten der Ned. Herv. te verdedigen hen ik de bestu deering van deze kwestie be gonnen, maar na de besturleering er van verkeer ik indien ik dit van mijzelf mag zeggen in dezelfde po sitie als de theoloog, die Zich in op dracht van de kerken der Hugenoten zette aan een bijzondere studie van de Kerkgeschiedenis, om materiaal te krij gen voor de polemiek tegen Rome. Deze kwam n.l. Tot de overtuiging, dat de geschiedenis van Pausin Johanna tot het rijk der legenden behoorde, over welk resultaat men zeer ontevreden was. „De oude historische rechten dor Ned. Herv. Kerk behooren dit is ook mijne conclusie voor 7/g eveneens tot 't. rijk der legenden". Nog een ander netelig vraagstuk brengt dr. v. B. ter sprake, namelijk „do ver houding van algemeene kerk en plaatse lijke gemeente", .waarin hij' ondubbelzin nig zich in de processen van '86-'89 schaart aan de zijde der heeren Rut gers, Fabius en Lohman en 't bekende boek van dr. Kleyn de laatste „stroohalm" noemt, waaraan de voorstanders dei" Sy nodale bezitsideeën zich vasthielden. En eindelijk geeft hij zijn eigen ge dachten over de „oplossing" van het „probleem der Ned. Hen'. Kerk". Zijne conclusie isdat aan de uitkeering der Staatstractementen een einde moet jvor- den gemaakt, met eerbiediging van het goederenbezit der plaatselijke kerken, voorzoovei' 't van bijzondere personen is ontvangen. En voorts „alle godsdienstige gezindten gelijkelijk subsidieeren of geen van alle. Het laatste is het best". De schrijver releveert het feit dat. volgens schrijven van ds. Schermerhorn, die een van deze is, één- a tweehonderd moderne predikanten preeken voor stoelen en ban ken, dat is nog zotter dan de H. Anto- nius van Padua die nog aan levende voorwerpen (de visschen) het Woord ver kondigde! Aan dergelijke toestanden zou dan een einde komen. jEn de deugde lijkheid van het gereformeerde hoven het moderne beginsel zou aan het licht ko men. Mogen tie geleerden deze brochure, waarin de schrijver zich op tal van auto riteiten beroept als: Thorhecke. Lohman. Groen, De Jonge van Ellenieet, Gunning, v. d. Wijck, Gratama. Carpentier Alting, De Geer van Jutfaas, Heineken, Rengers. Hora Siccama, Van Beeck Calkoen, Van Verschuer, Fabius, Telting. Lohman JV. H.. Rutgers, De Meijier, Buys. Kuyper, en anderen niet doodzwijgen. Nu er in de eerste jaren toch niets van komt, is al licht grondige bespreking, ook bij goed gemotiveerd meeningsvecschil. best mo gelijk. „Ie Jonge Man", orgaan van de Am- sterdamsche Jongemannen-vereen., geeft in het Juli-nummer „Getuigenissen" van Ch. Hunningher: plaatjes,en praatjes over onze vloot; een buitenlaadsche kroniek (naar aanleiding van de bewogen tijden), en een en ander naar aanleiding van de heropening van ..Lands zegen", te Doorn, het Landhuis van A. J. M. V. Ten slotte nog veel over excursies en huitenlandsche reisjes. Woord en Beeld lx;vat een fraai portret van dr. Esser met diens levens beschrijving. Voorts 'n keurige photo van de Tsaritsa met hare yier dochters; een «drietal photo s uit de Zendingsiyereld op Javaenkele kiekjes uit de ymkens- weneld mei beschrijving; een treffend schetsje „Jeugd idealen", door S. Melse; een drietal kiekjes uit de Haagsche tram staking; een drietal opnamen betrekking hebbend op de ix'gratenis van overste Thomsoneen photo van het Groningsche Universiteitsgebouw enz. Dat mag „up to date" heeten. Homoeopathisch Maandblad, red dr. N. A. J. Voorhoeve en dr. D. h. Munting. met medewerking van de voornaamste Nederlandsche homoeopa thische doctoren. Zwolle La Rivière Voorhoeve bevat een opstel van de redactie over het Artsen monopolie. De redactie wraakt de adresbeweging tegen wat adressante ten onrechte noemen het „artsen-monopolie"; een „opzettelijk val- sche benaming", als waren „de bevoeg de geneeskundigen een partij waaraan het recht gegeven is zich ten koste van an deren te bevoordeelon". „Een hatelijker insinuatie aan bet adres der geneeskun digen had men moeilijk kunnen verzin nen", zegt de Redactie. „Waarom, zoo merkt zij op, spreekt men niet van een advokaten-monopolie, enz.? Hier steil de Staat met hetzelfde recht voorwaarden, waarop iedereen die ei1 aan beantwoordt tot do uitoefening van deze vakken wordt toegelaten." Wijl wij de adresbeweging hebben t Se- gejuicht, onder meer met verwijzing naar de artikelen van den (allopathischen) arts dr. Wagtho. nemen wij het volgende over uit genoemd hoofdartikel van de redactie van het „llomoeopathisoh Maandblad." In een onlangs verschenen nummer van het Nederlandsch Tijdschrift voor Ge neeskunde is een verzameling van be schouwingen bijeengebracht van genees kundigen. rechtsgeleerden, letter- en ge schiedkundigen, welke een overvloedig licht werpen op de noodlottige gevol gen, die te duchten zouden zijn, wan neer aan het verlangen van de tegenstan ders van liet „artsenmonopolie" gevolg werd gegeven. Naar aanleiding daarvan ten slotte nog een woord over het „artsenmonopolie" in verband met de Homoeopathic. In de eerste plaats moeten wij er den nadruk op leggen, dat het standpunt van den homoeopathischen arts tegenover dit vraagstuk geen ander zijn kan dan dat van den allopathischen. Alles wat geldt voor den een met betrekking tot de weten schappelijke ontwikkeling, die noodig is als grondslag voor de geneeskunst, geldt ook voor den ander, al verschillen zij van meening met betrekking tot de aan wending van geneesmiddelen. In het genoemde nummer van liet Ne der). Tijdschrift voor Geneeskunde komt merkwaardigerwijze ook een artikel voor over de Homoeopathie. De schrijver van dit artikel, Dr. P„ toont in den aanhef zelf te gevoelen, dat ihet ©enigszins vreemd moet voorkomen in dit nummer, aan de beteekenis van de onbevoegde uitoefe ning van de geneeskunde gewijd, ook een artikel over de Homoeopathie te vinden. De aanleiding daartoe is volgens Dr. P. het volgende Door de tegenstanders van het zooge naamde monopolie wordt naast de ver schillende geneeskundige belijdenissen ook do Homoeopathie genoemd. De Homoeo pathie wordt door de rood-zwarte reac tionairen op geneeskundig gebied in be scherming genomen, ofschoon de homoeo pathisch© arts evenals de „school" ge kant is tegen alle praktijken, die door de nioiiopoliebevechters in bescherming wor den genomen. Zóó zegt Dr. P., en op de vraag, waaraan de Homoeopathie deze weinig vleiende vriendelijkheid te dan ken heeft, antwoordt hij: „Aan haar op tieden naar buiten." Dat wil dan zeggen aan het aannemen door de homoeopathi- sche artsen van een bijzonderen naam en het hespreken van de faegnsielen der Ho- moeoppathie in populaire vlug- en tijd schriften, waarbij dan tevens de school- geneeskunde" raak zwart gemaakt wordt. Vandaar aan de ééne zijde de vriende lijkheid van de vrienden der kwakzalve rij en aan den anderen kant de onwel- willendlieid van de Allopathie tegenover de Homoeopathie. Het artikel is dan verder gewijd aan aene bestrijding der Homoeopathie, waar op wij hier nu niet nader zullen ingaan. Alleen moeten wij de opmerking maken, dat de argumenten, tegen de Homoeo pathie te berde gebracht, geen betrek king hebben op het essentiëele onzer ge neeswijze, maar bijna uitsluitend op de kwade ranken, waarvan elke goede boom op zijn tijd gezuiverd moet worden. Maar wij verschillen met Dr. P. van meening over de door hem genoemde oor zaken van de welwillendheid der anti- monopoliemannen ten opzichte der Ho moeopathie. Die vriendelijkheid geldt niet de homoeopathisch© artsen maar de ho- moeopathische kwakzalvers. Zij zouden evenzeer tegen het „monopolie" zijn, wanneer alle artsen liomoeopathen waren. Zij nemen elk schijn-argument te baat. Achter de voormannen van het adres staat een drom van kwakzalvers, en die maken van de gelegenheid gebruik, dat neg veelal de homoeopathische artsen van den kant. der „school" voor kwakzalvers uitgemaakt worden. Daarom beschouwen zij de homoeopathische artsen min of meer als hun lotgenooten in de verdruk king en meenen, dat zij er hun voordeel mede kunnen doen, door den schijn aan te nemen, dat zij ook de belangen van deze lotgenooten voorstaan. Dat het een schijn-argument is, wordt door het groote publiek toch niet gevoeld. Overigens zijn natuurlijk de kwakzalvers het in hun afkeer van de artsen allen eens, of zij nu aan de homoeopathische geneeswijze of aan de elektrotherapie of Iiydrotheiapie of wat ook de eer aan doen zich als hare voorstanders op te werpen, en als „vrije genezers", door middel van welke geneesmethode het ook zij, te fun gee ren. Door de adressanten wordt beweerd, dat men de zieken niet berooven mag van de vrijheid zich te laten behandelen, cloor wien zij lust hebben. Dio vrijheid heeft echter iedereen. Maar het komt aan niemand toe de vrijheid te hebben zijn medemenschen te bedriegen door voorgewende kunde, gave of be kwaamheid. Nat. C h r. (ïeheelonth. Ver. Op 26 'en 27 Augustus zal te Middelburg do 35ste Algemeene vergadering plaats hebben van de Nationale Christen-Geheel- onthouders-Vereeniging. Dinsdag 25 Aug. des avonds 8 uur zal in de Dogardzaal een bidstond gehouden worden, waarna er gelegenheid is tot gezellig samenzijn. Woensdagochtend (26 Aug.) vin. 9.30 uur zal in „Schuttershof" de huishoudelijke vergadering 'plaats vinden. Des Woendags- middags spreekt ds. R. J. van der Meu- len van Amsterdam over 1 Tactische werk methode, en daarna mej. II. W. C'rom- meliu van Zeist, over: De arbeid met de vragenlijsten. Woensdagavond half acht zal in de Nieuwe Kerk een openbare vergadering gehouden worden, waarin als sprekers zullen optreden ds. J. A. van Selms van Grijpskerke en ds. P. Stegenga Azn. van Zwartsluis. Deze vergadering zal opge luisterd worden door zang van de Zang- veroeniging „Hosanna" en orgelspel van den heer A. van Os. Donderdagochtend (27 Aug.) te 9 uur voorm. wordt weer in „Schuttershof" vergaderd. Ds. A. J. Montijn van Haarlem hoopt dan in te leiden: „De ervaringen opgedaan bij de actie voor het P. P. K." en dr. A. I. Kan Jr. van Assen: „De polderjongens en de drinkgewoonten. Op den dag vóór de Alg. Verg., Dins dag 25 Aug. 2 uur nam. zal in de Bo- gardzaal 'een vergadering worden gehou den van de Provinciale C'omité's. Voor deze vergadering zijn de volgen de onderwerpen opgegeven: 1. Het werk met de vragenlijsten, in te leiden door mej. H. W. Crommelin van Zeist; 2. Prov. Agent, 3. Correspon dentschappen, 4. Medewerking met de commissie tot reclasseering, door J. H. Lodeboer van Amsterdam; 5. Gew. of Prov. Comité's? door ds. D. van Kre velen, van Lichtenvoorde. Een net uitgevoerd en met een paar illustraties versierd boekske komt een en ander aankondigen. De 1ste luitenant M. A. van der Lijke, van het 14de reg|. inf., wordt van zijn 5-jarige detacheering bij het leger in Ned.-Indië 'dezer dagen bij de koloniale reserve terugverwacht; aan hem wordt in afwachting van wederindeeling bij het leger 'h. t. 1. 2 maanden verlof verleend. Middelburg. De Militieraad zal op Maan dag 3 Augustus zitting houden in het Stadhuis (ingang Helm). Door de politie te Rotterdam is op verzoek van die van hier aangehouden zekere H. S. v. d. B„ die sinds Zondag voortvluchtig was en die zich hier aan verduistering van een rijwiel had schul dig gemaakt. De aangehoudene is heden voor den officier van Justitie geleid. Behalve honderden Belgen en bad gasten brachten heden ook velen uit Zuid- lieveland en Zeeuwsch-V laanderen een be zoek aan onze stad. Vlissingen. Verplaatst met ingang van 1 Augustus 1914 de conducteur der brie venmalen van de eerste klasse W. C. Krabbendam van 'liet spoorwegpostkan toor no. 2, 'Jjer standplaats Vlissingen, naar het spoorwegpostkantoor no. 1. ter standplaats Amsterdam. Schore. Hedenochtend kwart voor achten had in het nieuw 'te houwen jachthuis alhier een ongeluk plaats, dat naar wij hopen een goed verloop zal hebben. De opperman, A. Koole, zou een vat naar hoven brengen. Op de ladder werd hij gevolgd door den metselaar J. van Gorp. De ladder gleed uit en de opperman moest het vat los laten, zoo dat het op het hoofd van Van Gorp terecht kwam. Na voorloopig behandeld en verbonden te zijn begaf hij zich per trein van 8 uur naar Goes, om zich onder heelkundige behandeling te stellen. Domburg. Voor een vol kerkgebouw der Herv. Gemeente alhier, werd giste renavond door een 3-tal dames en den heer Schupbier van Groningen een Con cert gegeven. Uitsluitend was dit ten bate van den Zeeuwschen Herv. Diaco nessen arbeid. Ds. Laurense van Oost- kapolle, voorzitter van bedoelde vereeni- ging, opende deze bijéénkomst en dankte allen die hadden medegewerkt, tot het welslagen van dezen avond. 'tWas een heerlijk zitten in de kerk, waar de rustige stilte alleen werd onder broken door de muziek, die door het 4 tal ben gelioore werd gebracht. Natuur lijk wordt het genot grooter naarmate de muziek goed is, en van dit gezelschap n.l. van Mevr. Dekker en Mejuff. Dhont, bedden van Middelburg; Mevr. Kerkmeijer van Hoorn, kan gezegd worden dat zij heel goede muziek maakt en dat alle nummers van het program correct en onberispelijk werden uitgevoerd. Poortvliet. In de Dinsdag gehouden raadsvergadering van Poortvliet, aldus de „Midd. Crt.", werd besloten voorloopig niet toe te treden tot de vereeniging van plattelandsgemeenten; werd afgewezen het verzoek om subsidie aan het Ned. Re gistratie-bureau; werd, na geheime zit ting besloten den eenen sollicitant voor onderwijzer met verpl. hoofdacte niet te benoemen en een nieuwe oproeping te doenwerd een nieuwe instructie voor het onderwijzend personeel o. I. s. vast gesteld. o.a. bepalend dat de onderwij zers in de gemeente moeten wonen, en voorschrijvend dat de schooltijden moe ten worden geopend met gepast gebed, wat reeds geruimen tijd gebruikelijk is. (Hel ware wel gewenscht dal deze Ge meenteraad eens een voorschrift gaf om trent een gepast gebed. Wil dat zeggen een geheel dat gepast gemaakt is om te worden gebeden door kinderen van al lerlei slag van „geloovigen" en „onge- loovigen"? Red. de Z.) Colijnsplaat. W oensdagavond j.l. was hier een buitengewone drukte te he in de Voorstraat. Er was n.l. sprake van dat de zangverceniging „Zang en Vriend schap van issekerke altlier een uit voering zou komen geven op de muziek tent. Hoewel tiet weer niet zoo erg gunstig was, kwamen de leden van genoemde ver eeniging toch tegen den avond opdagen, alle per fiets. Al spoedig waren alle-n verzameld in do tent en werden de vele toehoorders onthaald op eenige mooie zangstukjes. In de pauze, die nu volgde, zongen drie der leden een aardig stukje apart en daarna begon liet «eheek; gezelschap weer lot het laat in den avond werd en zij door den EdelAchth. heer J. W. A. Stute alhier, op wiens verzoek ze nog oen paar liederen zongen, werden dank gezegd, ook namens het publiek. Ook de directeur dhr. Flipse sprak nog een woord tot afscheid, waarbij hij ook de toehoor ders aanraadde te dezer plaatse evein zeer zulk een zangkoor te vormen, er bijvoegende, dat wanneer het gewenscht werd, zijne vereen, nogmaals voor -een bezoek aan deze plaats zon te vinden zijn. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Maastricht (toez.) door J. ten Bruggenkate te Terwolde. Gei'. Gemeente Beroepen te Duurswoude. J. D. Speel man te Stroobos. Te Soerabaja slaagde voor het exa men van lsten stuurman groote stoom vaart, de heer J. H. Lagaaij. oud-leerling te Vlissingen der De Ruijtcrschool. „VI. Ct." Ongelukken. Te Sinderen bit Varsseveld is een vrouw door zonnesteek hij den veldarbeid gedood. Te Wer kendam is een man door zonnesteek be zweken. Een 15-jarige zoon van den heer C. van Rijn te Katwijk bevond zich naast een hooischelf, toen deze onver wachts omstortte en hij geheel onder het hooi bedolven werd. Gelukkig zag men het ongeval gebeuren. Toen men met al le kracht het hooi had weggeruimd, was den knaap het bloed reeds uit neus, mond en ooren geperst. De arbeider T. E. te Leersum is van een hooizolder gevallen en gisteren aan de gevolgen overleden. Voor de haven te Maas sluis heeft een zalmvisscher uit de Maas opgehaald het lijk van den 12-jarigen W K., van Pernis, die de vorige week bij: het baden aldaar is verdronken. Te Visvliet is Dinsdag de 17-jarige zoo* van bakker de B. bij het zwemmen verdron ken. Aan boord van het stoomschip Grena, liggende in de Maashaven te Rot terdam. kregen eenige stokers gisterna middag twist over een flesoh jenever. Een vechtpartij was er het gevolg van, waarbij de stoker E. H. een steek ont ving in den linkerarm en zijn linkeroor half' afgesneden werd. De man is in het ziekenhuis opgenomen. De dader een Fin, is aangehouden. Gisteravond is de 9 jarige H. T., uit de Sleephellingstraat, al spelende aan het Prinsenhoofd. in de Maas gevallen en verdronken. Het lijkje van den jongen is later door de rivier politie opgevischt. De sleepersknecht J. B., uit de Vletstraat te Rotterdam, is gisternamiddag. door het losschieten van een lus van een strop, door een baal met abrikozenpitten, op den hals getrof fen. Zwaar inwendig gekwetst is de man naar het ziekenhuis gebracht. Een 3- jarig zoontje van den heer VV. te Rinnen- wijzend is Dinsdag in een sloot achter het huis gevallen, en verdronken. TV» Oostzaan is Dinsdag een bijna 2-jarig meisje verdronken. In een kolk te Lent is jisteren de agent van politie Gr. uit Nijmegen bij het zwemmen verdron ken. Gisternamiddag zijn hij het zwem men aan den mond van do Koningin Wil- helminahaven te Vlaardingen twer' jon gens verdronken. In een der galerijen van de Dominiale Mijnen te "Kerkrade had de vervoersopziener G. gistermorgen in een wagentje van een leegen kolen trein plaats genomen. Het wagentje er voor ontspoorde, liep tegen een bouw op en deed dezen in elkaar storten, waar door een steenval ontstond, waaronder G. verpletterd werd. Eerst bij het ontrui men van de instorting, ontdekte men het lijk van den ongelukkige. Onweer. Gisternamiddag is de wo ning van den landbouwer W. A. te Wit-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1914 | | pagina 2