Binnenland. Uit de Pers. Reclames VERSTOFPING Uit de Provincie. Kerknieuws. Als men mij deze zaak onopgehelderd en zoo dubbelzinnig laat, zeide hij, zal ik mijn rol van verdediger niet in vrij heid kunnen vervullen en doorzetten. In groote opschudding werd toen de zitting geschorêt. Albanië. Fen beeldhouwer-commandant! Men heeft reeds kunnen lezen van de onver- jyachte promotie van den beeldhouwer Gurschner tot commandant van Durazzo, en dat nog wel door den vorst van Albanië zelf. De stemming ten Opzichte van dezen laatste, die zich de laatste weken niet van de beste zijde heeft doen kennen, iwordt er door het incident met kapitein Fabius natuurlijk niet op yerbeterd. Allen, die de 'motieven en de daden van de Nederlandsche officieren kennen, zijn er Zeer door getroffen, en men acht het eenvoudig onverklaarbaar, hoe een man als Vorst Wilhelm, het advies van een beeldhouwer heeft kunnen aanvaarden, met voorbijgaan van zijn trouwste strij ders. Omtrent het incident wordt nog het yolgende gemeld1 „Vorst Wilhelm bezocht vergezeld yan den Weenschen beeldhouwer Gurschner en den Oostenrijksohen artillerie-kapitein Krale de verschillende batterijen. Tot deze inspectie waren ook genoodigd generaal De Veer, majoor Kroon en de comman dant der artillerie, Fabius. Wijl men den vorst verteld had, dat de stukken niet in orde waren, onderzocht hij persoonlijk het geschut, dat onder be vel stond van den Duitschen reserve- officier, Tasche, en dat zonder fout of moeite „werkte. De beeldhouwer, Gurschner, fluisterde den vorst hoorbaar toe: „Zij hebben het ondertusschen gepoetst". Bij de bezichtiging van een andere bat terij, welke onder commando stond van den Duitschen res.-officier Sohroff, ver klaarde de beeldhouwer Gurschner, dat de jpositie der batterij zeer slecht was. De vorst koos daarop- een geheel andere geschutsstelling, zonder den raad van de Nederlandsche officieren te hooren. Naar aanleiding van deze beleediging, diende kapitein Fabius zijn ontslag in. Ook in het vrijwilligerscorps dreigt, ten gevolge van deze gebeurtenissen, een ern stige crisis. In plaats van kapitein Fabius is gene raal De Veer tot artillerie-commandant benoemd. De houding van generaaal De Veer, die Fabius tegenover den vorst ver dedigde, wordt te Durazzo scherp be- critiseerd". Nog scheiper moest echter het optreden van den vorst becritiseerd worden, idie een beeldhouwer boven een officier -stelt en daarmee opnieuw heeft bewezen, wei nig tact te bezitten. Het geval voegt weer een lachwekkend feit bij de comedie van Albanië. i Een beeldhouwer-commandant I 1 Engeland. Home Rule. Bij de opening van de Ulster-conferen tie, waarover we gisteren schreven, hield de Koning de volgende kernachtige toe spraak „Mijn interventie kan beschouwd wor den als iets geheel nieuws. „Maar de buitengewone omstandigheden rechtvaardigen mijn daad. „Gedurende maanden hebben de gebeur tenissen in Ierland zeker geduid op een beroep op de wapenen en vandaag is het woord „burgeroorlog" op aller lip pen. „Het is ondenkbaar, dat wij op den rand van een broederoorlog zullen ge bracht worden door vraagstukken, die zoo -geëindigd schijnen tot een oplossing ge bracht te worden, als er over gehandeld wordt in een geest van grootmoedigheid en minnelijke schikking. „Uwe verantwoordelijkheid is inderdaad groot. „De tijd is kort. „Gij zult hem, ik weet het, zoo goed mogelijk gebruiken en toegevend zijn met het oog op de groote belangen, die op het spel staan. „Ik bid God, dat Hij uwe beraadsla gingen besture, zoodat zij, in vrede, tot een eervolle schikking mogen leiden." Schild wolde. In verband met de uitsluiting van land arbeiders te dezer plaatse, oatleenen we aan „Het Volk" de volgende gegevens, die een beeld geven van den toestand, zoo als die vóór do uitsluiting is geweest. De boeien hebben drie soorten werk volk: vaste,knechts (inwonend), el ke boer één of hoqgstens twee, die in drukke tijden met het paardenwerk zijn jbelast, verder elk een vasten arbei der, die gewoonlijk in een woning van den boer woont of daarvoor speciale ver goeding ontvangt, zich voor een geheel jaar verbindt, steeds ter beschikking moet zijn voor alle werk, en daarvoor ontvangt in den zomer 11%, in den winter fö per week, behalve voor den zichtarbeid (het maaien van koren enz.), waarvoor extra betaald wordt; en verder losse arbeiders, die zij nemen wanneer ze hen noodig hebben. Het loon dezer arbeiders nu wasvan I Maart tot den zichttijd, van 6 uur 's morgens tot 31/2 uur des middags, 121/2 cent per uur, of f 1.12i/a per dag; voor koreninhalen 20 cent per uur plus de kost. Voor na 't zichten (half Augustus) tot 1 December van 63 uur fl.50 per dag. Verder van 1 December, tot 1 Maart II cent per uur. Toen er dit voorjaar in de bladen het -bericht vershceen, dat de werkgevershond kollektieve contracten wenschte af te slui ten met de afdeelingen van den Bond van Landarbeiders, zond de afdceling Schild- wolde aan de boeren een circulaire, waar in gevraagd werdvanaf 1 Maart tot het zichten van 6 tot 3 uur f 1.25voor het zichten 221/2 cent plus de kost; van 1 November tot 1 December f 1.26. Da landboawe s .ereeniiing an woordde daarop met het aanbod, wel een kollek tieve overeenkomst te willen afsluiten, maar voor de zomermaanden het oude loon (121/2 cenl per uur f I.I21/2 per dag) te willen hand haven, het loon voor korenin halen éveneens op 20 cent per uur te willen handhaven en voor den tijd na het zichten (half Augustus tot 15 November) het dagloon dat tot toen bedroeg fl.50 per dag) te willen verlagen tot f 1.35. Voor de eerste zomermaanden zou dus het loon gelijk, voor de extra drukke tijden het loon eveneens gelijk, en voor de herfstmaanden het loon ver laagd worden. Elk gezin zou1 door deze loonsverlaging een schade lijden van ongeveer f 12. En dat in gezinnen waar elke gulden zoo enorm veel waarde heeft. Maar stond er dan geen concessie tegen over? Ja, stellig. De najaarsperiode zou du ren tot 15 November, en vanaf dien tijd tot 1 Maart geven 12i/2 ct. inplaats van zooals nu, 11 ct. per uur. Maar in dezen tijd is er zoo weinig werk, dat slechts een gering aantal arbei ders aan 'twerk is. En wat helpt den arbeider een loons- verhooging in eene periode waarin ze toch niet werken? De lotsverbetering zit voor hen juist in eene loonsverhooging gedurende de voorzomer- en herfstmaan den, en daar juist zou een verlaging intreden. Geen wonder dat de organisatie daarin niet treden kon. En .wat gebeurde toen? De boeren hieven onwrikbaar op hun standpunt staan, en toen de arbeiders zich bereid verklaarden dan liever op de oude voorwaarden te willen doorwerken, antwoorden de boeren, dat dit niet meer k o n. En nu staan vanaf midden Mei alléén in Schildwolde 83 arbeiders op straat, wijl aan den eisch van 15 cent per ,uur van 15 Maart tot half Augustus niet wordt toegegeven. C h r. Socialisten. Benoemd tot voorzitter van den Bond van Christen-Socialisten, ds. J. W. Kruijt te Gennep. De tram stuking. H-et lag in de bedoeling van de directie der H. T. M. heden ook lijn 10 (KürhaUS Prinsegracht) echter slechts voor een klein gedeelte in dienst te stellen, alleen op 't Scheveningsche gedeelte, om aldus een verbinding tot stand te brengen van lijn 13 met Scheveningen. Voortdurend wordt nieuw personeel in vasten dienst aangenomen. Gisteren is op last van den commissaris van politie, den heer Dietz, weder een persoon, die bij1 de relletjes Maandag avond hij het thuisbrengen van werkwilli gen, met steenen heeft gegooid, overge bracht naar het Huis van Bewaring. Te gen een persoon is wegens wederspan- aigheid tegen rechercheurs proces-verbaal opgemaakt, terwijl tegen verschillende an dere personen proces-verbaal is opge maakt wegens het niet voldoen aan de bevelen der politie om zich uit een volks oploop te verwij-deren als anderszins. In een bulletin deelt het stakings-comi- té mede, dat nog door niemand van het personeel de uniformkleeding ingeleverd of het achterstallige loon opgehaald is. Het comité doet een beroep op het pu bliek om van de sympathie voor het sta kende personeel uiting te geven door in deze omstandigheden geen gebruik te ma ken van de tram, bediend door onderkrui pers, wien allerlei vrijheden worden toe gestaan waarvoor het personeel vroeger zwaar werd gestraft. De heer Stipriaan Luiscius Senior is reeds het werk aaingevangen, waarvoor hij thans op den voorgrond geschoven werd. Hij trachtte reeds op verschillende plaatsen het oudere personeel los te ma ken van het jongere, wat evenwel tot dus ver jammerlijk mislukte. Onze officieren in Albanië. Bij de familie van kap. Sonne te Apel doorn is bericht ontvangen, dat majoor Snellen en kap. Doorman met ziektever lof uit Albanië naar Nederland willen terugkeeren. Ned. officieren in Albanië. „Het Centrum" bespreekt de positie van den vorst van Albanië en de Hol- landsche officieren. De positie van den Vorst yan Albanië vertoont veel overeenkomst met die van sommige pretendenten, die in een der woe lige Zuid-of M i d den - A nier i k a ansch e repu blieken naar den presidentszetel dingen. Zijn gang is weinig anders dan nomi naal. De eene stad na de andere valt als van zelf in handen der opstandelingen, die feitelijk geheel baas zijn in 't land. En het zijn in werkelijkheid minder deze „opstandelingen" die zich kanten tegen den Vorst, dan wel de .Vorst, die zich wanhopig verweert tegen de opsiandelin- ge». De lellen worden gewoonweg omge keerd en de nieuwe souverein, die tot dusver nog zoo goed en zoo kwaad als 'tging, scheen te regeeren over Durazzo en omstreken, kan nu elk oogenblik uit zijn hoofdstad worden verdreven, om dan Mbret te zijn van Albanië aan boord van een vreemd oorlogsschip Het is werkelijk een paskwil. In hoeverre de Vorst zelf schuld draagt aan dezen toestand, en bleek niet te zijn opgewassen tegen de uitteraard moeilijke taak, blijve hier in 1 midden. Zeker is, dat Europa te kort schoo-t in zijne verplichtingen en dat daardoor ook de Nederlandsche officieren in een positie zijn gekomen, die hunner onwaardig is. Het verwondert ons dan ook allerminst, dat zij, volgens een correspondent van de „N. R. Crt." weg willen uit Albanië en liefst zoo spoedig mogelijk. En eveneens begrijpelijk is, dat een aan tal personen hier te lande een oproep hebben gericht aan het Nederlandsche volk, om gezamenlijk zich te richten tot de regeering en er hij deze aan te dringen, „dat zij de mogendheden wijze pp haren zedelijken plicht 0111 van tweeën één óf aan onze militairen in Albanië iüle mid delen te verschaffen, om hunne taak van onderwerping, bevrediging en rege ling naar behooren te volvoeren, óf zoo daartegen onverhoopt bezwaren be staan te bevorderen, dat de officie ren en onderofficieren in dienst van Al banië eervol worden ontheven van een taak, welke zij redelijkerwijze zonder die middelen, niet kunnen naleven". Onze lezers zullen zich herinneren, dat wij reeds meer dan ééns in eenzelfden geest hebben geschreven. Nederland heeft niet alleen het redht, maar ook den plicht zich te interessreeren voor zijn landgenooten, die da«r ginds hebben getracht orde in den chaos te scheppen. Zware opofferingen hebben onze mili tairen zich getroost, dan van hen kon .worden geëischt. Maar de toestanden bleken geheel an ders te zijn, dan ze werden voorgesteld, hebben zich in elk geval totaal gewij zigd en zijn alleen te normaliseeren met den krachtigen steun der mogendheden. Blijft deze achterwege, dan kunnen pn- ze officieren en onderofficieren er alles zins aanspraak op maken, dat zij eervol van hun taak worden ontheven. Eervol, want zelden hebben znili- tairen een gevaarlijker en ondankbaarder taak te vervullen gehad. En was ,"het him niet gegeven orde te brengen in dit brandpunt van Ralkan-anarchie, zij heb ben ruimschoots getoond, wat zij waard zijn en hoe de oud-Hollandsche kracht en moed niet tot het verleden behoort. leidt tot vele andere onaangename kwalen. Verstopping is een ernstige kwaal, om dat zij zoovele schadelijke gevolgen heb ben kan. De achtergeblevene, afgewerkte stoffen gaan gisten, en het blued verkrijgt geen nieuwe kracht uit ons voedsel, doch wordt onzuiver. Gij gevoelt u vermoeid, loom en gedrukt. Vaak treedt huiduitslag op, gij wordt bleek, uw tiong is beslagen en gij krijgt een onaangenamen smaak in den mond. Last van gal, brakingen, hevige hoofd pijn, maag- en ingewandskwalen zijn ge woonlijk te wijten aan slechte spijsver tering, en aambeien zijn er dikwijls een gevolg van. 1 Wanneer de ontlasting niet gemakke lijk en minstens eens per dag plaats vindt, neemt dan een dosis Foster's Maagpillen, totdat zij op een natuurlijke wijze ge schiedt. Zij zijn zuiver plantaardig en, een der groote voordeelen ervan is, dat de hoeveelheid te gebruiken pillen niet voortdurend vergroot hehoeft te worden. Zij veroorzaken geen krampen. Foster's Maagpillen zijn te Middelburg verkrijgbaar bij Joh de Roos, Vlasmarkt K 157 en te Goes bij de fa. de Paauw Co. a f0,65 per flacon, of f3,60 per zes fla cons. Eisch t de echte en weigert elke fla con, die niet voorzien is van neven staand handelsmerk De minister van water-staat brengt ter kennis van belanghebbenden, dat bij de boekhandelaren firma Gebroeders yan Cleef, te 's Gravenhage, tot een beperkt aantal exemplaren, verkrijgbaar is gesteld het ontwerp voor de wintel-dienstregeling 19141915, aangeboden door de Neder landsche Centraal Spoorweg Maatschappij tegen betaling van f0.16 per exemplaar en van eventueele portokosten. Voorts wordt een exemplaar van dat ontwerp ter kennisneming door belang hebbenden nedergelegd ter griffie der on derscheidene provinciën en o.a. ter secre tarie van de gemeenten 'Middelburg, Vlis- singen, Goes, Breda, Roosendaal en Ber gen op Zoom. Middelturg. Vervolg gemeente verslag over 1913. Om in (aanmer king to kunnen komen voor -een rijks bijdrage in de kosten van oprichting en exploitatie van den gemeentelijken ont- smettingsdienst moesten enkele verande ringen en verbeteringen worden aange bracht in het ontsmettingsgebouwtje, ter wijl de materialen voor huis ontsmetting eenige uitbreiding moesten ondergaan. Ut verband hiermede werd yolgens aan wijzing van den inspecteur der volksge zondheid dr. Th. G'. den Houter, in het ontsmettingsgebouw een lokaaltje afge schoten en ingericht voor ontsmetting met formaldehyde, terwijl in den ontsmettings oven een druppelscherm en een pijp voor afvoer van damp werd aangebracht. Een en gnder werd aangebracht door en voor rekening van den eigenaar der Te trok ken inlichting, die "daarvoor van de ge meente. een bijdrage ontving ad f39. De materialen voor huisontsmetting werden aangevuld met: 1 Luigners formal- hyde apparaat; 4 stel 'kielen en broeken; 4 mutsen; 4 paar schoenen en 2 em mers. Verder werd nog een .werkman tot ont- smetter opgeleid, die daartoe een drie tal weken werkzaam was hij den ge meentelijken ontsmetlingsdienst te Rotter dam. Een en ander vorderde een uitgaaf van f 134.55. Vanwege het gemeentebestuur zijn 7 biljetten besmettelijke ziekten aangebracht tegen 10 in 1912, alle wegens diphtheri- tis. Op de gemeentebegraafplaats werden 242 lijken, op de Israëlitische begraaf plaats 1 en op de Katholieke begraafplaats 14 lijken begraven, terwijl 20 personen elders weiden ter aarde besteld. Door de beambten van politie werden in 1913 opgemaakt 731 processen-verbaal tegen 625 in 1912. Wegens dronkenschap werden 144 man nen en 6 vrouwen tijdelijk in bewaring gesteld. Aan 65 personen werd nacht verblijf verleend. 24 personen hielden ge durende kortoren of langeren tijd aan het bureau verblijf als verdacht van mis drijven. Ingevolge de Melkverordening werden 83 melkmonsters genomen en in gevolge de verordening op eet- en drink waren 15 monsters reuzel en 6 mon sters worst. Over 't algemeen was de melk goed. De brandweer behoefde in het verslag jaar geen enkele maal uit. te rukken. Het programma voor de carrillon- bespeling van den Abdjjtoren op mor gen, luidt als volgt: van 12 tot 12.15: 1. Lied uit de opera „Die Entführing aus de:n Serail"; 2. Arie des Cherub'in. uil de opera „Figaro's Hoch- zeit" heiden van Mozart; 3. Lied ohne Woite, Wenzel; van 12.15 tot 12.30: 4. La Matinée, Rondo van Dussek; 5. Es ist bestïmmt in Gottes Rath, Mendelssohn- Bartholdy; 6. Rondo Villageois, Hummel; van 12.30 tot 12.45: 7. Wanderfreuden, Wenzel; 8, Gavotte uit „Dix Miniatures" Morks; 9. Tyrulienne, Cursch; van 12.45 tot 1 uur: 10. Serenade, 11 Andanten, heiden van FLaydn en 12. Fransch Volks lied. t 1 Op de schoener „Bethlehem", lig gende aan de Loskade alhier, werd een horloge en eenig geld vermist, terwijl te gelijkertijd de kok verdwenen was. 13e kapitein riep de tusschenkomst van den Russischen consul alhier in, en deze stel de de politie Me Vlissingen met het geval in kennis, die gisterenavond den kok, aan hield in het bezit van het horloge en een deel van het geld. Daar de diefstal aan boord, dus op Russisch grondgebied plaats had, kan de kok hier niet gerech telijk vervolgd worden en wérd hij heden morgen onder geleide van een hoofdagent naar hier overgebracht en direct aan boord teruggebracht. Daar hij te kennen had gegeven niet naar boord terug te wil len, doch wel naar den consul, werd hij geboeid overgebracht.. In een gemeente in onze omgeving werd verleden week een zwaar kalf, dat des middags de natuurlijke dood stierf, in plaats van het dier van de huid te ontdoen en te begraven, den volgenden morgen aan den plaatselijken keurmees ter ter keuring aangeboden en ondanks dat het dier bij de hitte reeds ongeveer 18 uur dood was zonder geslacht te zijn, voor de consumptie geschikt geacht. Van dit vleesch, waarvan het volgens deskun digen zeer de vraag is of het vleesch werkelijk geheel onschadelijk was, werd o.a. in onze gemeente verkocht. Men zij dus op zijn hoede en hoope slechts vleesch hij te goeder naam en faam bekend staan de slagers, want ondanks de strenge ver ordening en de activiteit van de keur meesters, is invoer als bovenbedoeld niet te voorkomen. Alhier is het bericht gekomen van het overlijden te Groningen van mevrouw M. HuizingaSchorer, dochter van wij len onzen vorigen burgemeester. Zij. die zich met ons herinneren, wat deze dame alhier heeft gedaan in het belang der vereeniging „Kindervoeding" zullen met ons ten zeerste betreuren haar verschei den op den betrekkelijk jeugdigen leeftijd van 37 jaar. Aan een der huizen op de Markt al hier is een reclamebord aangebracht, nog wel uitgaande van hen, die voor het Rijk soldaten voor het Indisch leger werven. Dit bord ontsiert evenals zoovele derge lijke borden, de omgeving en bij ons rijst de vraag of het niet wenschelijk was dat de gemeente, gezien de desbetreffende be palingen door de Provincie vastgesteld, en de besprekingen in een der laatste raadsvergaderingen, tracht aan deze ont siering paal en perk te stellen. Goes. Pos td ui ven vereen. „De Zeeuw." Bij den deze week gehouden wedvlucht met jonge duiven, van uit Eindhoven, afstand plm. 95 K.M., werden do prijzen behaald als volgt: 1ste, 2de, 4de en 6de prijs J. Reijerse; 3de, 5de, 7de en 8ste prijs Gebr. de Valk; 9de, 13do en 14de prijs P. Roel; 10de, 15de, 16de en 19de prijs J. Clement; 11de prijs H. Wessel; 12de prijs A. Bathes; 17de prijs T. de Boer; 18de prijs en 20sten 0. van Striem. Een medaille geschonken door oen lid der vereeniging, verkreeg F. J. Baarends als 21ste prijs. „Hosanna" heeft gisteravond den Goe- senaren een genotvollen avond bezorgd met haar concert in de Tent op de Groote Markt. Er was veel belangstelling, terwijl er volmaakte orde heerschte, zoodat het een goede muzikale avond was. Moge zij spoedig weer een concert geven Vlissingen. Het Rijkstelephoonkantooï alhier zal van 1 Augustus a.s. tot em met 31 December 1914 'bij wijze van proef, voor het voeren van gesprekken met Antwerpen onafgebroken geopend zijn. Kruiningen. Met 1 Augustus a.s. is al hier benoemd tot postbode de hulpbode D. de Jonge. Krabbendijke. Dinsdagavond vergader den in de zaal van dhr. Otbe eenige be langstellenden in de stichting van een bouwvereeniging om te luisteren naar een lezing .van dhr. J. L. B. Keurschot, in specteur van het bouw- en woningtoe zicht te Arnhem. De, burgemeester had te voren bewijs van belangstelling ïn deze zaak aan ve len gevraagd en yan velen verkregen. In zijn openingswoord deelde Z.E.Achtb. dit mede en schreef het vooral aan de warmte toe, dat niet meerderen geko men waren. Z.E.Achtb. deelde mede) dat in den gemeenteraad over den woning toestand gesproken was. 'Ook buiten den gemeenteraad hoort men er van. Er is 'een streven merkbaar 0111 ruimer te gaan wonen en nu is "het goed in dezen den weg te worden gewezen. Tegenwoordig waren de meerderheid van B. en W.. de gemeente-geneesheer, de gemeente-secretaris, de gemeente-ont vanger, dhr. Elenbaas, lid van Ged. Sta ten, het bestuur der werkliedenvereeni- ging, dhr. C. P. Vogelaar, gemeenteraads- en statenlid, ds. Muiter en personeel van de openb. en bijz. school. Dhr. Keurschot begon met een en ander voor te lezen van hetgeen te Arnhem gedaan wordt en zette daarna uiteen, dat ingrijpen bij het woningwezen noodig was. Hij juichte dei totstandkoming der wo ningwet zeer toe, vooral ook, dat de regeering door voorschot de woningbouw bevordert. "Verder ging Z.Ed. na yvat gedaan is en gedaan kan worden. Z.Ed. was door den burgemeester een stuk grond getoond, 't welk hij bijzonder geschikt acht voor woningbouw. Hij sprak zich pit voorstan der te zijn van gemeente-exploitatie. Dhr. C. P. Vogelaar vroeg over inrich ting dei- woningen, „het breken met be staande gewoonten, de geldelijke draag kracht en jsprak de vrees uit, dat juist de groote gezinnen met weinig draag kracht niet zouden worden geholpen. Dhr. Keurschot antwoordde, dat het beste steeds moet gezocht worden, de draagkracht toeneemt, er opschuiving plaats heeft, zelfs van f 1 tot f3.50 huur per week, 'twelk de volksontwikkeling, ten goede komt en dat ook de groote gezinnen er wél bij zullen varen, voor al bij gemeente-exploitatie. Dhr. Welleman dankte den spreker en de opgekomenen en stelde voor eerst daags nog eens over deze zaak te verga deren. Cofijnsplaat. De werkzaamheden aan den betonmuur op den zeedijk alhier vor deren zeer snel, dank zij het gunstige weder, waardoor de werkzaamheden bij na niet onderbroken zijn. Van twee zij den is men begonnen en nu zal binnen eenige weken de muur voltooid zijn. In een vorige vergadering van ingelanden van den O. N. B. P. werd besloten in het dienstjaar 19151916 een dergelijken muur te plaatseai aan de westzijde van de haven tot de uitwateringsluis. Thans wil het bestuur voorstellen deze werk zaamheden ook al door de voorspoedige afloop der tegenwoordige werken, nog dezen zomer te laten verrichten, en dit werk onderhands te gunnen aan den aan nemer' dhr. P. v. d. Linde van Scharen- dijke. Binnenkort wordt door ingelanden vergadering gehouden ter behandeling van dit voorstel. Heinkenszand. Gisteren werden bij oen landbouwer 50 a 60 kippen vermist. IV politie doet onderzoek. Nisse. Dinsdagavond werd een zoen tje van den vrachtrijder Loenhoud van Ovezand door zonnesteek getroffen, op den weg van 's Heer Abtskerke naar Nisse. Dr. Klos alhier, die geraadpleegd werd kon weinig hulp schenken. Terneuzen. Bij het vïssohen in het ka naal is Maandagavond nabij de staalfa briek verdronken het 11-jarig zoontje van L. de Blaay, wonende onder Terneuzen. Werklieden vonden het lijk di'ijvende. Het gelukt® niet meer de levensgeesten opi tc wekken. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Berlicum, G. C. C. Geijs- kes te Zoelmond; te Niezijl (toez.), G. Homstra, cand. te Huizum; te Sint Kruis, B. Nieuwburg te Winkd. Bedankt voor Katwijk aan Zee, door F. G. Hoslpers te Hillegom. Dr. Gunning beeft eervol ontslag gevraagd en gekregen als directeur van het diaoonessenhuis te Haarlem. Geref. Kerken. Dr. B. van Schelven te Am sterdam, werd de vorige week ziek. DeU ongesteldheid is gelukkig niet van erm

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1914 | | pagina 2