Telegrammen. Rechtszaken Gemengd Nieuws. Laatste Berichten. Telegrafisch Weerbericht. Burgerlijke Stand. Marktberichten. Arr.-Rechtbank te Middelburg'. Uitspraak 21 Juli. Heden (Dinsdag) zijn veroordeeld (we gens: opruiing: A. M. fit., 34 j., land arbeider, Sluis, tot 1 m. gev.straf, de eisoh was 2 m.mishandeling: M. A. R-, 19 j., landbouwer, Axel, tot 1 m. gev.straf, de eisch was 4 m.; J. L., 22 j., ar beider, Westkapelle, tot 14 d. gev.straf, de eisch was 5 m., en M. M., 25 j., visscher, Amemuiden, tot f 5 b. S. 5 d. h/ de eisch was f 12 b. s. 12 d. h.; een voudige beleediging: L. R. de W., 29 j., hvr. van L. v. d. V., Zuiddorpe, tot f5 b. s. 5 d. h., de eisch was f8 b. s. 8 d. h.plegen van ontuchtige handef- lingen: D. L., 61 j., opperman, Middelburg], tot 1 w. gev.straf, de eisch was 1 m. M. T., 16 j., zonder beroep te Hein- kenszand, beklaagd van diefstal, is con form de eisch ter beschikking der regee ring gesteld. J. F. v. K.. 53 j., jachtopziener en onbezoldigd rijksveldwachter te Stoppel dijk, beklaagd van jachtovertreding, is te dier zake vrijgesproken en ontslagen van rechtsvervolging; de eisch was bevesti ging van het vonnis a quo. Rechtbank te Middelburg. Voor 'de rechtbank te Middelburg had zich heden te verantwoorden J. v. d. B., melkleverancier te Vlissingen, die door den kantonrechter te Middelburg veroor deeld is tot drie dagen hechtenis wegens aflevering van melk die slechts ©en vet gehalte van 2.20 pCt. had. Bekl. was van dit vonnis in appèl gekomen. Bekl. hield ook nu vol, dat hij niets kan doen aan het lage vetgehalte, het ontstaat vermoe delijk doordat de koeien brak water drinken. Het '0. M. vroeg (bevestiging van het von nis. De verdediger mr. J. Adriaanse, juicht 'het toe dat de gemeenten verorde ningen maken welke ten doel hebben voor de gezondheid te waken, maar deze verordening geeft z. i. niet voldoende rechtszekerheid. Waarom niet als bij de boteiwet bepaald, dat twee monsters moeten worden genomen, die ieder door een afzonderlijk scheikundige worden on derzocht. Het groot© percentage aan vaste stoffen toont aan dat bekl. geen water bij de melk hieeft gedaan en pleiter vraagt of het niet mogelijk is, dat, daar bekl. de melk in bussen draagt het vet boven komt en als er dan uitverkocht is, het overschot te weinig vet behoudt. Pleiter vraagt vrijspraak, maar indien de recht bank hiertoe niet kan besluiten vraagt hij toch clementie, omdat bekl. steeds als een rustig eerlijk man bekend stond. Hechtenis zou voor hem vreeselijk zijn, dan nog liever een hooge boete al was het van f 25. In de volgende vier zaken waren de beikJ. niet verschenen en werd verstek verleend. Ten eerste werd tegen F. F. de M., hit Nieuw Namen f 15 of 15 dagen geëiseht wegens mishandeling van Th. Raat op 10 Juni jl. Tegen E. B., uit jWest.dorpe werd wegens het niet op bevel van twee veldwachters van zijn rijwiel afstappen f 10 of 10 da gen geëiseht. Tegen C. W. V. uit Hulst werd wegens beleediging van den veldwachter Cort- vriendt f 10 of 10 dagen 'geëiseht. 14 dagen gevangenisstraf luidde de eisch tegen 'C. A. R. uit. Koewacht, bekl. van mishandeling van zekeren Wouters. Wel verschenen was J. de K., een 46- jarige vrouw uit 's Heerenhoek, die be kende op een brief welke zij aan getuige E. Van Kalmthout te Middelburg gezon den heeft, een postzegel van 2 V2 oent te hebben geplakt, welke reeds vroeger ge bruikt is, zij heeft met een schaar getracht het (oude stempel uit te krabben, do tweede postzegel bestond uit twee helften van andere postzegels, bekl. bekende dit ook maar zeide dat deze postzegels nieuwe waren. De heide deskundigen M. Zandee, direc teur van het postkantoor te Middelburg en C. J. W. Fagginger Auer, verklaarden aan het nog ©enigszins te zien post stempel te kunnen oonstateeren dat dit er met een raderstempel is opgezet, het welk in 's Heerenhoek niet aanwezig is, of de andere postzegels van twee nieuwe of van twee gebruikte is gemaakt konden zij niet verklaren. Eisch f 20 of 20 dagen. Ten slotte stonden terecht M. Br., J. v. N. en J. J. H. uit Kruiningen, die aldaar op 1 Juni jl. zekeren *J. J. Leendertse uit Wemeldinge zouden hebben achter volgd en mishandeld, terwijl de eerste met een mes, getuige zou hebben ver wond. De mishandelde zeiden beslist te weten dat de beide eerste bekl. er bij waren, van den derden weet hij het niet zeker. De beide andere getuigen wisten van de zaak zeer weinig af, zoodat de verdere behandeling der zaak werd ver daagd tot 11 September om dan als nog andere getuigen te dagvaarden. De eerste bekl. zeide dronken te zijn geweest, de beide anderen ontkenden beslist mishan deld te hebben. Nog werd behandeld de zaak tegen A. L. die door den kantonrechter vrij is gesproken van overtreding der drankwet, in casu betrof het de kwestie van het al of niet internationaal zijn van den mail- trein VlissingenAmsterdam. Het 0. M. eischte dat de rechtbank zich ter dezer zake niet bevoegd zal verklaren. Uitspraak in alle zaken 28 Juli. Ongelukken. In den nacht van Zondag op Maandag ontstond in het tjalk schip van schipper O. Pot, liggende aan de De Ruyterkade, te Amsterdam, door 't omvallen van een petroleumlamp een begin van brand. Het 11-jarige zoontje van idem schipper die (in 't vo,oronder sliep, wilde vluchten, maar geraakte bij die poging overboord en verdronk. Zijn lijkje is opgehaald. Gistermorgen is het 3- jarige zoontje van een veehouder te Hal- lum, terwijl het ©en oogenblik aap de aan dacht der ouders was ontsnapt, in een gracht gevallen en verdronken. Te Mussel is Zondag het 12-jarige zoontje van den heer W. P. te Zwarteveen in het kanaal verdronken. De landbouwer W., nabij Boertange woonachtig, is Zater dag door ieen wesp in het oog gestoken en des avonds aan bloedvergiftiging over leden. Te Nieuwkuijk, is een land bouwer, die op een hooikar zat, in bot sing gekomen met de stoomtram, met het gevolg, dat hij onder de tram geraakte en onmiddellijk werd gedood. Drie jongens verdronken. Drie knapen, resp. 9, 14 en 9 jaar oud, de teerste uit Notter en de twee anderen uit Hellendoorn, wilden Zondagavond in een Veenkuil in het Notterveen een bad nemen. Zij' verdwenen onmiddellijk in de diepte len werden eenige oogenblikken la ter levenloos opgehaald. Een wielrijder zag nog een hand van een der kleinen uit het water steken. Zijn pogingen om het kind te redden, mochten niet baten. Bamberg, f Te Amsterdam is gistermorgen overleden, 71 jaar oud, de bekende goochelaar Tobias Bamberg. A n a r c h i s m e i n Amsterdam. Zondagnamiddag heeft de anarchistische propagandagroep Haarlemmerpoort en Omstreken te Amsterdam een openlucht- bijeenkomst gehouden. Een der sprekers was de heer Domela Nieuwenhuis. Na afloop trokken eenige honderden mannen en vrouwen naar het kantoor van den heer Ludwig Knoth op (den Binnen Amstel, agent van de Antigewerkschaftlicher In dustrielier Verein'te Berlijn, door wiens bemiddeling de Duitsche werkwilligen voor de Haagsche tramstaking werden gele verd. Op het Soptiiaplein trachtte de po litie dent (roep te verstrooien, wat met gejouw en verzet werd beantwoord. Aan de woning van den heer Knoth werd aan gescheld, zonder dat er echter werd open gedaan. 'Daarop trachtten eenigen de straat op 'te breken, waarna de politie het ge raden achtte krachtig op te treden. Een der agenten trachtte men te water te werpen, doch gelukkig kwam de man op het dek van een aan den wal gelegen schuit terecht. Nadat ten slotte de poli tie versterkt was, slaagde men er in de orde te herstellen. Daarbij hadden ver schillende aanhoudingen plaats. „N. R. Ct." Branden. Waarschijnlijk tengevol ge van het spelen met lucifers door een onnooaelen knaap, die alleen thuis was, is gisternamiddag te Gestel het nieuyve huis, bewoond door den timmerman J. R., afgebrand. Ook de inbboedel is verloren gaan. Gisternamiddag zijin aan den Doornspijkerweg te Elburg drie huizen afgebrand. Een koe en eenige varkens kwamen in de vlammen om. Alles was verzekerd. Een honderdjarige. Zondag was het 100 jaar geleden, dat de wed. Andreoli te 's Gravenhage, het levenslicht aanschouwde. Opgewekt als ze nog steeds aan ,t huiselijk leven deelneemt, was ze reeds Vroeg bij de hand en gaf ze te bennen haar lOOen verjaardag ook ker kelijk te willen vieren en op' den be* jjiaalden tijd ging ze met hare dochter, mevrouw de wed. Jansen, naar de Groote Kerk, Kvaar ds. Karres, die van hare aan wezigheid op de hoogte was, haar in zijin preek en gebed herdacht. Bij het verlaten van de kerk had de jubilaresse honderden de hand te drukken. In den loop van den dag stroomde het schrifte lijke igelukwenschen ten huize van de 100- jarige ten kwamen tal (van belangstellenden hun opwachting maken. Als leen bijizonderheid kan worden ver meld, dat deze 100-jarige nog zonder bril leest ten nog verschillende handwerken, verricht. Overigens is ze lichamelijk en geestelijk nog beter dan menige 60-jari- ge ten stelt ze nog in alles belang en toen ze 'Zondagavond zich later dan gewoon lijk ter ruste begaf, beweerde' ze niets vermoeid te zijn na den zoo emotievolLen dag. Mevrouw Andreoli heeft nog in le ven 3 kinderen en 11 kleinkinderen. De1 familie bestaat thans uit vijf geslachten. Hoewel aangetrouwd, bezit deze familie bovendien nog een 103- en een 102-jarige. '3 o öilvrijwillig bad. Te Amster dam had gisteren in de Keulschevaart een aanvaring plaats .tusschen een plei- zier-motorboot ten een overhaal-schuit, met dat gevolg, dat alle inzitttenden van laatstgenoemde te water geraakten. Een bakker met zijn volgeladen broodwagen, de jolleman en drie kinderen van 5 tot 10 jaar werden op die wijze tot een on gevraagd ochtendbad gedoemd. Onmid dellijk sprongen eenige omstanders te wa ter, ten einde de drenkelingen te redden. - Proeftocht met hindernis. Bij een proeftocht met een kleine auto bus der gemeente Klundert, geraakte deze op den Zevenbergscheweg in brand. Uit een 'boerenhuisje, dat in de nabijheid van de plaats stond, waar het ongeluk gebeur de, werd water gehaald en de brand ge- bluischt. Er is geringe materieel© schade. Zabern. De burgemeester van Za- bern men kent hem wel is niet herbenoemd. Auto-ongelukken. B$ een bot sing met een autobus te AïnTemouchent zijn 3 menschen gedood en verscheidene gekwetst. Te Las Palmas is een autobus omgeval len. Er moet een doode en er zouden zeven gekwetsten zijn. Vleeschvergiftiging. In het dorp Haan bij Düsseldorf zijn 70 personen door Yleesch-vergiftiging ziek geworden. Ongeval in de bergen. Twee bergbeklimmers, een fabrikant en een leeraar, zijn, naar uit Chemnitz gemeld wordt, in het Grödener-dal naar beneden gestort. Ziji waren dadelijk dood. Vergiftige paddestoelen. Vier kinderen van zekeren Bertzik te Op- peln na het eten van vergiftige padde stoelen ernstig ongesteld geworden. Drie der kleinen overleden vrij spoedig, ter wijl de vierde in levensgevaar verkeert. D e a a r t s h e r t o g-s e r g e a n t. Ter karakteriseering van de persoonlijkheid van den nieuwen Oostenrijkschen troon opvolger, doet een aardige anecdote over hem de rondte. Aartshertog Karei Franz Joseph en zijne jonge gemalin, aartshertogin Zita, moesten voor langen tijd hun woonstede in Kolomea, een kleine Galicische stad, opslaan. De aartshertog lag hier in gar nizoen. f Op ©en goeden dag ondernam het aarts hertogelijk paar een automobieltochtje in den omtrek. Aan den zoom van een bosch stegen heiden uit en wandelden naar een kleine eenvoudige herberg. De waardin bediende de beide gasten en vertelde, dat 'haar zoon ook in Kolomea in garni zoen lag. Zij had voor haar lieven jongen vijf kronen gespaard, die zij hem gaarne zou willen geven. Aangemoedigd door het hartelijke gesprek met den vreemden heer dien zij niet kende, vroeg de waardin: „Maar mijnheer de sergeant, misschien mag ik ze u wel voor hem medegeven, u zal mijn jongen wel kennen." „Gaarne", antwoordde de aartshertog, „als je ze mij' durft toevertrouwen." De waardin ging heen om het geld te halen, en kwam weldra terug met een groot pak op haar arm. „Ach, mijnbeer de- sergeant, misschien kunt u tegelijk het schoone waschgoed voor hem medenemen?" „Daar- zal ik wel voor zorgen,,' zeide nu de hertogin, en zij nam het pak van de waardin over. In Kolomea riep de aartshertog den jongen soldaat bij zich, bracht bem de groeten zijner moeder over, en gaf hem het geld, dat intusschen in den zak van den aartshertog mooie renten had opge bracht. V.P.N. afd. Zuid-Beveland. GOES. Hedenmiddag had onder voor zitterschap van den heer J. C. Bom, in het „Slot Oostende" de buitengewone algemeene ledenvergadering plaats van de afdeeling Zuid-Beveland der V. P. N., ter bespreking van de vraag; of deze zal overgaan tot oprichjjhg eener eigen Eierenveiling. De .voorzitter wijst hij' de opening op het groote belang van het op deze ver gadering (te hespreken onderwierp. De heer J. M. Slegt, voorzitter van de commissie ter voorbereiding van de plannen, die rapport uitbrengt, dringt er op aan, dat alle leden tot het einde der vergadering blijven. (Deze bedoelde commissie bestaat uit de heeren J. M. Slegt, voorz,, P. A. de Graag en J. M. de Jonge). 1 Voor hef resultaat van het onderzoek der oommissie verwijden we naar de gisteren opgenomen toelichting. De heer A. C. Boluijt vraagt, hoe groot in de laatste 3 jaar het aantal aange voerde eieren voor de V. P. N. geweest is; wat de: leidende gedachte van de com missie is geweest, verhooging van den prijs of geregelde afvoer aan meer" dan een persoon, en tenslotte: Hoe denkt de commissie zich, waar en hoe die vei ling zal plaats Ti ebben. In de laatste drie jaren, wordt geant woord, zijn ongeveer 500000 eieren ver kocht. De heer Slegt, de tweede vraag beantwoordende, zegt, dat het verkeerd is ,dat. de afdeeling van de V. P. N. min of meer aan één persoon gebonden is, want tot nu toe was er steeds maar één kooper. Bovendien zijn er zoo goed als geen bezwaren tegen een eierenvei ling. In de eerste 3 maanden verwacht de heer Slegt wel tegenkanting, docih het algemeen belang eisciht, dat de veiling in den vervolge anders geschiedt, Spr. ver wacht meer leden, meer contributie, in 't algemeen grooteren bloei. Wat de derde vraag betreft, deelt spr. mede, dat er een zeer geschikte localibeit is gevonden. Nu wil de commissie niet vóór Januari aan vangen, doch in de eerste week van die maand, wanneer er meer koopers te Wach ten zijn. Zoowel groote als kleine partijen zullen afzonderlijk kunnen worden verkocht. De voorzitter deelt mede, dat een lokaal is te huren voor f 150 per jaar. De on kosten zullen tezamen bedragen ongeveer f514, terwijl de opbrengst f300 zou be dragen. Het nadeelige saldo zou gedu rende een 3-tal jaren heel goed gedragen kunnen woTden. De heer J. M. de Jonge zegt, dat de omzet thans, f 20000 per jaar bedraagt, en wijst er op, dat waar deze bij de nieuwe manier van veilen zal stijgen, het tekort nog minder zal worden. (We kunnen dus zonder zorg de toe komst tegemoet zien, als maar trouw "aan gevoeld wordt. De heer Scheele vindt, dat de com missie wel wat optimistisch is. De voorzitter zegt, dat het gewenschtj is, althans één jaar, een proef te nemen, hetgeen de heer Boluijt (beaamt. De heer 'J. M. de Jonge zegt, dat in het vervolg ook die eieren op de veiling zullen komen, die tot dusver uit het land opgehaald werden. De heer Boluijt vindt het onverantwoor delijk, dat de marktprijs vastgesteld wordt op grond van slechts één koop, zooals het vandaag geschiedde. De heer Q. Trimpe herinnert aan zijin meermalen uitgesproken meening, omtrent de eierenveiling. (O.a. in de jaarversla gen). Spr. wraakt nogmaals, dat het ooi lege van marktzetters, vanwege d© ge meente benoemd, slechts uit commissio nairs bestaat, en geeft nog enkele illu straties van den ongezonden toestand. Spr. vreest in de eerste maanden ook ernstige tegenwerking, maar het is ook zeker, dat aan de V. P. N. de over winning )is. Zelfs zullen er koopers uit Zuid-België komen, 't Is .niet alleen ver keerd, dat de eieren aan één persoon verkocht worden, maar ook dat ze in één partij verkocht worden. Spr. leest enkele aanvragen voor van enkele binnen- en buitenlandsche eieren- handelaren. Straks zullen we aan al der gelijke aanviagen kunnen voldoen. Alleen is het noodig, dat alle leden flink mede werken. De heer Slegt zegt, dat het voorstel van de commissie ook de instemming heeft van de adviseurs, die zij geraad pleegd heeft, n.l. de heeren Trimpe en Zuijdweg. Spr. legt nogmaals op de te verkrijgen voordeelen den nadruk, al zal tegenstand niet uitblijven. Op ieen vraag van den heer v. d. Peijl, zegt de voorzitter, dat het aanbeveling verdient Zaterdags reeds de eieren aan te voeren. De heer Trimpe zou willen, dat bij uitzondering ook wel Dinsdags aange voerd kan worden. Spr. gelooft, dat het )wel eens moeilijk zal zijn dit Zaterdags te doen. De heer Slegt zegt, dat de heer Trimpe zich bereid verklaard hebben als veiling meester op te treden en dhr. Zuydweg als "Z'n assistent. Deze heeren, die op ge zette tijden in het gebouw aanwezig zul len zijin, moeten Dinsdags reeds tijdig met de wiling kunnen aanvangen. Na het voor en tegen nogmaals be sproken t.te 'ebben, wordt tot stemming overgegaan. Met algemeene stemmenwordt besloten de eierenveiling op de nieuwe w ij: z e en in een eigen lokaal publiek te doen plaats hebben, en wel met ingang van Janu ari 1915. Alsnu wordt het veilingsreglement be sproken. De veiling geschiedt bij afslag en per tel. De heer J. M. de Jonge pleit voor stempeling der eieren. Met verschillende motieven wordt dit bestreden, waarop de heer de Jonge z'n voorstel intrekt. De vergadering duurt voort. DEN HAAG. De staking blijft onveran derd. Het aantal rijdende wagens is nog niet vermeerderd. Wegens gisteravond ge pleegde relletjes bij het thuisbrengen van werkwilligen zullen voortaan deze men- schen overnachten in de Laan van Meer- dervoort in de garage. HILVERSUM. De incasseerder K,. bij een kassiersfirma alhier, die per rijwiel van Bussum kwam met een som van f1000 aan contanten, werd door een onbekend persoon die een revolver op hem af schoot aangehouden en in den rug ge- ,wond. De incasiseerder vervolgde hem tot aan den Koninginneweg, waar de aan valler door een politie agent werd gegre pen. Hij bleek te zijin H. v. .B uit Utrecht; toen hij werd aangehouden ging zijn re volver toevallig af. Voorloopig is hij in arrest gehouden. HOUTEN. Een koeherder alhier wjerd door een hollend paard pp de borst ge trapt en stierf aan de gevolgen. VENLO. P. v. d. H. die op] 't balkon van een tramwagen zat, is er af gevallen, door drie spoorwagens overreden, pn ge storven terwijl hij naar het ziekenhuis \werd' overgebracht. OUD VALKENBURG. De landbouwer P. is uit een boom gevallen; hij was op slag dood. ARNHEM. De rechtbank deed heden uitspraak in de zaak van den inspec teur v. d. Meulen wegens het gebeurde in den nacht van 9 op 10 Mei j.l., (waarbij een man uit Amsterdam gedood en diens broeder gewond werd. De recht bank veroordeelde v. d. M. tot 6 maan den gevangenisstraf ter oorzake van het veroorzaken van den dood door schuld en 'het 'toebrengen van lichamelijk letsel door schuld, met vrijspraak van de ten laste gelegde doodslag en mishandeling. Verder werd J. A. L. uit Eldèn wegens opruiing dienzelfden nacht gepleegd ver oordeeld tot zes weken; en v. G. uit Am- hein wegens wederspannigheid tot 14 da gen veroordeeld. TOULOUSE. Gisteravond zijn twee per sonentreinen op élk ander geloopen. Vier wagens werden verbrijzeld, drie perso nen gedood en 30 gewond. EALEAR. (Can. eilanden.) Alhier zijn door het storten van een automobiel in een afgrond 7 personen gedood "en 12 levensgevaarlijk en 20 gevaarlijk gewond. Naar waarnemingen in den morgen van 21 Juli medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Inbiituut te De Bilt Hoogste barometerstand 770.1 te Botrta, laagste .stand 750.6 te Seijdisfjord. Verwachting tot den avond van 22 Juli Zwakke tot matigen, veranderlijke wind, later uit Noordelijke richtingen. Zwaar bewolkte lucht ïnet tijdelijke opklaring. Aanvankelijk nog kans qp onweer of re gen. Koeler. TER NEUZEN. Huw.-Aang.17. Marinus van de Wlege, 27 j., jm. en Alida Catha- rina van Alten, 28 j., jd. Huw.-voltr.16, Maarten Adriaan van Dixhoorn, 24 j., jm. en Pieternella Elisa beth Dubbeldam, 24 j., jd. Geboren: 14, Andries Peter, z. van Christoffel Hendrik van Gelderen en van Margaretha Maria Dung; 15, Tanneke Cornelia, d. van Jan van Langevelde en van Janna Suzanna Harms; Abraham Cor nells, z. van Louis Willem Rijnberg en van Johanna Magdalena Tholens; 18, Si mon Marinus, z. van Hendrik Kiel en van Catharina den Deurwaarder. Overleden: 16, Adriaan Johannes Cor- nelis Platteeuw, oud 4 m., z. van Pieter en van Helena Meeusen. „Ter Neuz. Crt." AXEL. Huw.-Aang.: 2, Adriaan Oppe neer, 29 j,, jm. en Catharina Adriana Faas, 25 j., jd.3, Alphonsius Franciscus Verstraeten, 27 j., jm. en Leonie Mari© de Dauw, 22 j., jd.; 10, Jan Dieleman, 24 j., jm. en Clara van der Hooft, 24 j., jd.; Pieter Leendert Goossen, 19 j., jm. en Cornelia Schieman, 18 j., jd.; Hen drik Hamelink, 32 j., jm. en Levina Wil- helmina Witte, 23 j., jd.; Eduardus Hof man, 26 j., jm. en Maria Paulina Tem merman, 30 j., jd. Huw.-voltr.: 2, Willem de Feijter (van Koewacht), 22 j., jm. en Sara Adriana van Hoeve, 20 j., jd.; Petrus Dieleman, 24 j., jm. en Elizabeth Aaltje Dieleman, 22 j., jd.; 9, Hippolijite Theophile Vogelaere (van Westkerke, België), 25 j., jm. en Stephanie de Vrieze, 25 j., jd. Geboren: 8, Camillus Hermanus, z. van Josephus Ludovicus Sijs en van Irma Maria Verstraeten13, Cornelis, 2. van Jacobus Wolfert en van Tanneke Neeltj© de Feijter; Johanna Elizabeth, d. van Dirk Rouw en van Adriana Elizabeth Overdid ve. Overleden8, Hubert Camille Joseph IJsebaert, 5 m., z. van Benignus Leonar- dus en van Maria Ludovica De Smet; 9, Francois Wiest, 63 j., weduwn. van Pieternella Jacoba van den Broeke; 12, Jacobus Hamelink, 23 j., echtg. van Pie* ternel la Penne. „Ter Neuz. Ct." Goes, 21 Juli 1914. Van Nieuwe Karwei en koolzaad werd de nieuwe oogst ingeënt. Wintergerst per 100 K.G. f8.— a f Winter-Koolzaad f 15.a f 15.75Karwij- zaad f 14.a f 14.50. Opgaaf van de marktzetters der gemeente. Eieren per 100 stuks f4.10 a f4.40. Mid- denprjjs per 25 stuks fl.05. Aan particulie ren verkocht f0.— Boter per kilo fl.30 a 11.32. MiddenprjjB per halve kilo f0.65. Aan particulieren ver kocht f 0.70. Afwijkende boter f 0.—per kilo. Aanvoer boter van minder kwaliteit ruim. eieren uiterst gering. Opgaaf van de Landbouw-Maatschappp. ■Boter fl.32 a fl.32. Bekenprps f 1.30. Aan particulieren verkocht fl.40 per K.G. Eieren f 3.90 a f 4.20. Rekenprijs f 4. Aan particulieren verkocht f0.— p. lOOstuks. Eierenverkoop Onderafd. Zuid-Bev. V. P. N. Aanvoer 13220 Eieren. Prijs f4.20 per 100 stuks. Aanvoer buiten de V. P. N. 600 stuks. Vlissingen, 21 Juli 1914. Boter per Kilo f 0.75 a f 0.80. Eieren per 104 stuks f4.40 a fO— Goes, 21 Juli. Groote Veiling. Oomskinderenpeer f 15.10, Jan Baas f9.80, Madaleine ƒ12.20, roode besseaj f9.10 per 100 K.G. Kleine Veiling. Oomskindeirenpeer 121/2 21 ct., Jan Baas 8 a 12 ct., Zomeriouwfj© 9 a 12 ct., Keizerinnen 7 a 9 et., Madaleine 7 a .14 ct., Mr. Gladstone 8 a 10 ct., Citroenpruimen 8 a "11 est., roode prui men: 9 p 10 ct., alles, per Kj.G.; perziken 2 a 11 ct.. qer stuk;, kruisbessen 4 a' 6 ct., aardappels 3 a 4 at. pier K.G'.j augurkjes 20 a 30 ot. per 100 stuks/ bloemen 3 ct. per bos. Grooten aanvoer, handel vlug. Veilingsvereeniging „Walcheren". Middelburg, 21 Juli. Aardappelen 31/2 a 5i/a ct., poters l1/?- a 2 ct., zilveruien 12 èi 13 ct., doperwten

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1914 | | pagina 3