Openbare Verpachting Bouw- en Weiland en Visscherij, Bouwland, Land- en Tuinbouw Ingezonden Stukken. Marktberichten. Telegrafisch. Weerbericht. Naar maarnemingen in den morgen van Burgerlijke Stand. Advertentiën. op Vrijdag 24 Juli 1914, A. van 40 perceelen B. van 20 perceeltjes Al wekenlang is er uitsluiting te Wol- dendorp, gemeente Termunten, van de landarbeiders. De arbeiders eischan een uurloon zoowel in zomer- als wintertijd van 15 cent per uur: de landbouwers willen 121/2 cent besteden. Het verschil loopt slechts over f 7 a f 8 per jaar. Echter," dat is het niet. 't Geldt hier alleen de kwestie, wie winnen zal. Tachtig arbeiders zijn met de vrouwen in staking. Alléén in de gemeente Ter- munten zijn tien rijksveldwachters ge detacheerd, om de boerenzoons, die hel pen, te beschermen. Gerst en karwij, tot dusverre gerijpt, kwamen reeds binnen. Hoe lang zal deze strijd nog duren? Zou bemiddeling hier geen toenadering brengen De trouw van een kip. Men meldt uit Ermelo Bij den landbouwer G. ten H., in de Buurtschap Horst, zat onlangs in het bosch een kip te broeden. Het dien dat bijna eiken dag bij den eigenaar thuis kwam, 0111 zijn voedsel op te halen, bleef op eens weg ;en men zag het ook nergens meer in de omge ving. Volgens den tijd, dat men kon na gaan, dat de kip hadden zitten broeden, moest ze bepaald reeds kuikens hebben. Ruim een week verliep er en daar op -een morgen, heel vroeg, liep die zelfde kip met een 13 ii 14-tal kuikens achter het huis. van genoemden Ten IT, het beest had dus zijn ouden baas en eigenaar weer opgezocht. Aan de kuikens was te zien, dat deze zoo ongeveer een week oud waren. 1 Waar of die kip met haar talrijk kroost al dien tijd geweest is? Het is opmer kelijk, dat juist denzelfden morgen, toen de kloek met kuikens bij Ten H. is terug gekomen, ook ©en kip met een gelijk aan tal kuikens bij zekeren G. D. aldaar in de buurt vermist werd, en nog niet terug gekomen is. A u t'O-p assagiers verbrand. Een auto-omnibus, die den 'postdienst on- dehoudt tusschen Cairuan en Dichon is onderweg in brand geraakt als gevolg van liet ontploffen van twee benzine-reser voirs. Een aantal passagiers kreeg de brandende benzine over de kleeren. Twee hunner verbrandden, terwijl verschillende anderen zwaar verwond werden. Ook de chauffeur werd zeer ernstig gewond. Hij? heeft zijn gezichtsvermogen verloren en men twijfelt of hij in liet teven zal blijven. Geen speelgoed. In de eerste geneeskundige kliniek van de koninklijke Charité te Berlijn is voor '20,000 mark aan radium verdwenen. Er is reeds een uitgebreid onderzoek ingesteld. Onder an dere zijn de beerputten en afvoerleidin- gen leeggepompt, daar men vermoedt, dat een patiënt, die de waarde van het pre paraat niet kende, het achteloos weg beeft geworpen. j In verschillende ziekenhuizen bevestigt (men tegenwoordig, snoeren niet gouden kwastjes aan alle radium-preparaten, om ze niet uit bet oog te verliezen. Deze voorzorgsmaatregel schijnt echter in de Charité niet genomen te zijn. Weer een tra 111 sta king. Hot trampersoneel te Kristiania staakt. Het verkeer staat op het geheel© tramnet stil. Zabern. De burgemeester van -Zabern, Kfiöpfter, is herbenoemd. In de lucht gevlogen. Bij Napels is een vuurwerkfabriek door den bliksem getroffen. Het gebouw is in de lucht gevlogen. Zes lijken zijn gevonden. Italiaanse he deserteurs- De „Matin" meldt uit Genève, dat een groot aantal Italiaansche deserteurs Zwitserland binnenkomen. De Italianen verlaten hun land, uit vrees voor een expeditie naar Albanië. Het zijn niet alleen lieden uit den minderen stand, doch ook leden van de beste- families. Toen men hen er op wees, dat zij nooit meer in Italië kunnen terugkomen, antwoordden zij, dat de re- publikeinsche bbeweging in Italië groote vorderingen maakt, waarvan over eenige jaren de resultaten zullen blijken. Zij ho pen dan op een algemeene amnestie. Een uitvinder verdwenen. Te Milaan heeft zich een syndicaat ge vormd met het doel de uitvinding van ingenieur Ulivi, om springstoffen op draadlooze wijze tot ontploffing te bren gen, te exploibeeren. Een edrag van onge veer 100.000 lire werd reeds aangewedd voor het doen van proefnemingen. Thans wordt bet plotseling verdwijnen van den ingenieur gemeld. De leden van het syn dicaat echter- hebben in hem het volle vertrouwen; zij gelooven, dat Ulivi door onverwachte familie-omstandigheden tijde- Ijjk vertrokken is. Andere personen zijn evenwel van oordeel, dat zijn verdwijning in verband staat met aanbiedingen van Turkije en van Duitsohland. „.~T, O.ï1 rn e n s c h 1 ij k1 In de voorstad Ki-ett zijn eenige roovers in dè villa van den millionnair Katz binnengedrongen Zij schoten -dezen onmiddellijk neer, en ver moordden dan zijn vrouw en twee zonen en twee dochters. Slechts de jongste zoon ontsnapte aan dit bloedbad, door zich achter een gordijn te verbergen. De moordenaars richtten in het huis vreeselijke verwoestingen aanzij ver nielden alles wat zij niet mede konden nemen, jen stalen eein groot aantal gore den ten zilveren voorwerpen, alsmede een aantal wissels en -effecten. De politie is den misdadigers nog niet op 'bet spoor. Tegen de suffragetten. De woede Van het publiek- tegen de kiesrecht- vrouwen tnieemt steeds toe en heeft reeds tot woeste betoogingeu geleid. Voor de Holland Park Hall in West- Londen. waar mrs. Pankhurst êen rede zou houden, stond -een ontelbare menigte opgestld, die, toen de sprekster niet ver scheen, de zaal binnendrong. De menigte wapende zich met steenen en stokken, en verschillende suffragetten werden zoo ernstig gewond, dat zij naar het gasthuis moesten overgebracht wor den. Alle vensters werden vernield, en eerst na aankomst van een sterke politie macht, kon de orde weer hersteld worden. Mrs. Pankhurst was niet op de verga dering verschenen, wijl zij op weg daar heen, wederom in hechtenis was genomen. De mishandelingen in het Duitse h -e 1 e g r. De krijgsraad te Ra- tibor beeft een onderofficier van bet 6'2e regiment infanterie tot drie maanden ge vangenisstraf en degradatie veroordeeld wegens mishandeling van zijn onderge schikten in meer dan twintig gevallen. Een der slachtoffers van den adjudant had 'ten gevolge van de mishandelingen drie weken in het hospitaal moeten door brengen. Een nieuw geval van li 0 0g- v-er ra ad. De adjudant Steglisch, van de 14e compagnie vesting-telefonisten in garnizoen te Thorn, is onder beschuldi ging van hoogverraad gearresteerd. Hij zou Rusland verschillende inlichtingen verschaft hebben over het militaire tele foon-wezen te Thorn. De roode musketier. Irr een trein zaten een aantal soldaten van het 64e regiment infanterie, het handelt in Draitschland, en bij! hen voegde z-ich een heer, die met een der soldaten een ge sprek aanknoopte. Een paar dagen daarna schreef die heer een brief aan den regi mentscommandant, waarin hij mededeel de: met een soldaat van zijn regiment kennis gemaakt te hebben, di-e niet alleen koode haren en roode zomersproeten bezit, doch die ook roode meeningen heelt. Onder meer zou de „roode musketier" hebben gezegddat de reciruiten dom zijn als ziji bij- den troep komen, doch dat zij voor 90 pCt. .s 0 ei aai - de 1 nooraat zijh alis zij het regiment verlaten. En als er ooit -oorlog komt, had de roode musketier verklaard* zullen wij „tegen den binnen- landschen vijand oprukken en alles kort en klein -slaan". En zoo voort. De kolonel wis-t, na ontvangst van di-en brief niets beters te do-en, dan alle rood harige soldaten van het regiment te on dervragen. Vier en zestig ro-o-de soldaten moesten verklaringen afleggen, en een ervan Iwerd door den deuunoeerenden bur ger aangewezen als de man, die het. ge sprek met hem had gevoerd. En hoewel de andere musketiers van het 64-e verklaren, van dat gesprek niets te hebben gehoord en de roode musketier zelf verklaard geen wo-ord van het in den brief medegedeeld© te hebben ge zegd, werd de musketier Fisch-er, omdat hij de eervan lie-t 64e had aangerand en openlijk sociaal-democratische denk beelden had uitgesproken, veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf. („Hbl.") Uitgedreven. Gedurende de reis van den Czar door Zuid-Rusland kwam -een deputatie van Joodsche landbouwers zijne Majesteit hun gehechtheid aan het land betuigen. Inderdaad staan alle des kundigen verbaasd over den vooruitgang van -de 163500 Joden die, alle enorme lijkh-eden ten spijt, in Zuid-Rusland de landbouw bedrijven. En desondanks heeft nog zeer onlangs de gouverneur van Minsk met één pennestreek -een honderd tal Joodsche families uit Synabka ge noodzaakt hun land te- verlaten dat zij reeds meer dan zestig jaren in bezit had den gehad. Zijn motief was dat Joden geen onroerend goed mogen bezitten. Een avontuur van d e n e a r 1 o f A i r 1 i e. Op wonderbare wijze is naar uit Londen gemeld wordt de jonge Earl van Airli-e, een der rijkste Scho-tscbe erf genamen, aan den dood ontsnapt. Bij Jo hannesburg, waar hij op 't oogenblik als luitenant der huzaren in een Zuid-Afri- kaansch regiment dient, reed hij Vrijdag op een motorrijwiel over 1de spoorrails van den Kaapstadspoorweg, toen hij plotse ling ieen trein zag naderen. Hij remde zoo krachtig, dat beide handgrepen van de rem afbraken. Hij viel en bleef slechts op één voet afstand van den voorbijsnel lenden trein liggen. Hij heeft, zelfs geen schram Opgeioopen. Goes. Morgenmiddag vergadert de afd. -Zuid-Beveland der V. P. N., ter bespreking vair de vraag of een eigen eierenveiling zal opgericht worden. In de toelichting van een te dier zake benoemde com missie heet het: Op verschillende onzer vergaderingen werd de wensc-helijkheid uitgesproken, dat onz<e aangevoerde eieren in een eigen lokaal publiek zouden worden geveild, daar, volgens veler oordeel, hierdoor niet all-een zou warden verkregen vergrooting van afzetgebied, maar ook hooger prijte, wat direct een ruimer aanvoer ten gevolg zal hebben. Hoewel de wijze, waarop tot dusver de verkoop van eieren heeft plaats gevonden, -geen redenen tot ontevreden heid gegeven heeft, beantwoordt zij toch niet aan veler verwachtingen, en is wij ziging van dezen toestand beslist nood zakelijk. Hiertoe is noodig een eigen ge bouw, waarin wij- geheel vrij- zijn op welke Wijze wij onze eieren zullen verkoop-en. Hebben wij eenmaal een eigen veilingslo- kaal, dan, wij twijfelen er niet aan, zal onzle eieren verkoop in groei en wasdom toenemen, dan pas zal zij die verhou dingen aannemen, die zij in een,zoo prach tig en uitgebreid productie-gebied als het onze, behoort te hebben. Maar wordt tot oprichting eener eigen veiling besloten dan roept de commissie, de medewjerking in van alle onze leveranciers. De kwa liteit onzer V. P. N. eieren moet boeten alle verdenking verheven zijn, hieraan moet door onze afnemers niet getwijfelt kunnen worden. Niemand verg-ete het: Door hoogstaande kwaliteit wordt hooge prijs bedongen. De commissie heeft i'eeds een gebouw op het oog, uitstekend voor onze plannen geschikt. Dit zou voorloopig voor één jaar gehuurd kunnen worden met recht detj huurtermijn te verlengen. De bedoe ling zou zijn de veilingen te houden iederen Dinsdag, en zouden de aanvoeren geschieden des Zaterdags van tot.f.uur. De verkoop zal ge schieden bij afslag, en wordt iedere partij van iederen leverancier apart geveild. Het voornemen bestaat ook pluimvee en ko nijnen te veilen. A ardappelzie-kte. In Friesland vertoont zich op: sommige plaatsen de aardappelziekte. Na de be nauwende dagen van verleden week is de ziekte toegenomen. Men tracht door besproeiing zooveel mogelijk de voortplanting der ziekte tegen te gaan. HEINKENSZAND. De aannemer Kuiper had hedenmiddag te 2 uur het ongeluk hij het uitwijken voor pen wagen met zijn sto-omtiets tegen een lantaarnpaal te 'rijden. Hij werd tegen den grond geslin gerd -en brak zijn voet boven den enkel. Per brancard werd IC. naar huis ver voerd, waar heelkundige hulp verleend werd. 's GRAVENHAGE. Tr a m s t a k i n g. 10 bankwerkers werd gevraagd om als tram bestuurders dienst .te doen. De zeven, die weigerden, werden ontslagen. Morgen zal ook lijn 4 dienst doen. De burgemeester zal een verklaring pu- bliceeren omtrent den toestand van bet conflict. D-e president-commissaris en de dir. der H. T. M. hadden heden een on derhoud met B. en 'W. Men verwacht een spoedige oplossing van het conflict. 's GRAVENHAGE. De zaak van de Vreemdelingenbelasting is op het Depar tement in behandeling. Er kan evenwel nog niets naders gemeld worden. AMSTERDAM. De Zuid-Afrikaansche boeren hebben hedenmorgen de diamant slijperij van Asser bezichtigd. Vanmid dag zouden ze naar Leeuwarden gaan. ROTTERDAM. Alhier is een 8-jarig knaapje in de Maas gevallen en verdron ken. ROTTERDAM. Door de duisternis mis leid is een 27-jarige stoker van zijn boot in het water gevallen en verdronken. HOOGEVEEN. In een turfstrooiselfa- briek alhier is brand uitgebroken. Die halve fabriek ging in vlammen op. Ver zekering dekt de aanzienlijke schade. 's HERTOGENBOSCH. Gisteravond 'is zekere P. v. d. Z., vader van 6 kinde ren, bij het zwemmen in de rivier ver dronken. BENNEBROEIC. Zondagmorgen w-erd de oud-minister ds. A. S. Talma in het kleine kerkgebouw van de Ned. Herv. Gemeente te Benn-ebroek bevestigd als predikant bij deze gemeente. Precies om tien uur werd d-e nieuwe predikant door dien dienstdoenden predi kant -ds. Voorhoeve,, uit Vlissingen, en d-en k-erk-eraad binnengeleid, waarna de gemeente psalm 146 vers 1 -en 3 zong. Ds. Voorhoeve deed thans voorlezing van psalm 27, 'tw-elk gevolgd werd door gebed. Als tekst voor zijn prediking had ds. Voorvoeve gekozen Exodus 2: 15. In de kerk waren o.a. mr. Slob, bur gemeester van Haarlemmermeer en de zwagers van ds. Talma, ds. Kromsigt uit Amsterdam -en Westerman Hólsteijln uit Apeldoorn. Nadat Psalm 27, vers 7 gezongen was, w-erd overgegaan tot de bevestiging. Na dat de p redikant d-e gedane vragen beant woord had, zong d-e gemeente hem de bede: „Dat 'sHeeren zegen op U daal" toe. Hierna hield ds. Voorhoeve een toe spraak, waarin hij er aan herinnerde, dat hij 26 jaar geleden ds. Talma te Arnhem had bevestigd. Sinds dien tijd waren bei der wegen uit elkaar gegaan. Maar nu verheugde het spreker, dat ds. Talma na de lotswisseling den herderstaf we-er had opgenomen. Na bet dankgebed zong de gemeente als slotzang Gezang 13: 1, 2 en 3. T-e half drie hield ds. Talma voor een volle berk zijn intrede. Nadat de gemeente Psalm 84 vers 1 en 2 'had gezongen, werden de twaalf arti kelen 'dies geloofs voorgelezen en een ge deelte- uit Corinthe I en Psalm 121. Als tekst had de predikant gekozen het woord, naar aanleiding waarvan hij nu reeds drie malen zijn entréerede had uit gesproken, ml. 1 Cor. 1 vers 2324. Nadat de gemeente Psalm 97 vers 1 ge zongen had, sprak Z.Eerw. de entrée rede luit. De -gemeente zong nu staande Gezang 46 Vers 48 waarna ds. Talma het dank gebed uitsprak. Ten slotte werddem het 10e ten lie vers van Psalm 116 gezongen. Hiermede was de plechtigheid afgeloo- pen. Oud-minister Colijn woonde den middagdi-eost 'hij. BERLIJN. Bij de National Galerie zijn twee hooge boomen door een wortelziekte omgevallen. Twee vrouwen en vijf kin deren liepen meer of minder zware ver wondingen op. GLASGOW. Twee express-treinen zijn op .elkander ingeloopen. Twee waggons werden vernield. Dertig passagiers werden gewond. DURAZZU. Vorst Wilhelm inspecteer de alle artilterieafdetelingan -om (tevens voor d-e pas aangekomen stukken berggeschut gunstige posities vast te stellen. Daar de vorst zich bij deze gelegenheid tot den beeldhouwer Gurschner wendde, 0111 diens meerling te hooren, gevoelde kapitein Fa- bius zich gepasseerd en diende zijn ont slag in. t DURAZZO. Het Stefani-agentschap meldtv De opstandelingen stemde -er in toe, ook 'met den Duitschen en Oostenrijksch- Hongaarscben gezant te onderhandelen. Zij -zonden brieven, waarin zij de conferen tie iop d-en 22en Juli vaststelden. Kapitein F a b i u s he e f t z ij n ontslag genomen naar aanleiding van -eenige aanmerkingen door den vorst tijdens diens bezoek aan de verdedigings werken. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Prov. Staten. Mijnheer de Redacteur! In het Zaterdagavond verschenen no. van „De Zeeuw" laat in het verslag van de avondzitting der Prov. Staten van Zee land op Vrijdag j.l. uw verslaggever mij het voorstel van Gedeputeerden om af wijzend Ite beschikken op- het verzoek van de gemeente Ritthem om subsidie voor het herstel van den toren aldaar „met groote geestdrift" verdedigen. Ik vermoed, dat in zijn verslag het woordje niet uitgevallen is. Immers ik heb er juist .op gewezen, dat het mij veel aan genamer zou |Zijn geweest te kunnen ko men met ©en voorstel om de gevraagde subsidie te -verleenen en dat het alleen de minder gunstige toestand van de pro vinciale financiën -was, die daarvan te rughield. Ook weet ik zeker, dat onder de 32 leden, die vóór het voorstel van Gedeputeerden stemden, er versaheidenein waren, die dat eveneens enkel om die re den e-n min of ïfieer met een bezwaard gemoed hebben gedaan. Ik w-ensc-hte dit even op te merken, opdat de lezers van „De Zeeuw" geeln verkeerden indruk van deze zaak zouden krijgen en opdat mijne vrienden mij!, die reeds in mijne jeugd zoo volkomen instem de met de denkbeelden door D. J. variLen- nep (de vader van den bekenden Jacob van Lennepj in zijne sohoone verhande ling over „Het belangrijke van Hollands grond en oudheden voor gevoel en ver beelding" ontwikkeld, niet zouden ver denken nadat ik oud geworden ben nog alleen maar een oog te hebben voor de materieele behoeften des levens. Met dank voor de opname. Uw dw. dnr., J. H. BLUM. Duinvliet, 20 Juli '1914. Meliskerke. Bij de gehouden aanbeste ding alhier voo-r 't verbouwen der Openb. School enz. werd door de volgende heeren aldus ingg-eschreven L. Jakobsen, Grijpskerke, f636; Wi. Corbijn, Biggekerke, f640; K. van Ro-o-ijten, Westkapelle, f 647J. Geldof, Oostka- pelle, f666; Sand-erse, Middelburg, f680; L. Pieteree, idem, f699.02; J. Janse, idem, f705; G. Janse, idem, f710.50; D. Dekker, idem, f 725Neugebouw-er, idem, f725. ROTTERDAM, 20 Juli. Bin.nenlandsche granen. Tarwe. Essex niet meer getoond, Wil- helmina f 10.40 a f 10.60, goede f 10 a f 10.25, afwijkende f9.50 a f9.75, erwten f 10 a f 10.25, karwijzaad f 14.50 f 15, lijnzaad f 13.25 a f 14.25. Buitenlandsdhe granen. Mais. Grove Donau loco-f 140, id. stoo- mend f 140, Galfax loco f 141, id. stoo- mend f 140, La Plata stoomend f 140 f137, Sept.-Dec. f133, Amerik. mixed Dec.-Maart f 143, Grove Gerzon, loco f 141, Odessa stoomend f 140. Varkens. Aanvoer 893 stuks. Prijs 22 a 23 a 231/2 clt. Lichte voor export 19 a 20 öt. Vlas geen aanvoer. Eieren. Zeeuwsohe f4.30 a f4.60, Overmaasche f4.75 a f5. - Aardappelen. BrieJsche kralen f3.30 a f3.70, Geldersche kralen f3 a f 3.3Ó, Friesche 'eigenheimers f 2 a f3, W-estl. schoolmeesters, zand, fl.75 a f2, id. klei f 1.50 a f 1.65. id. Duke of York' fl.60 a fl.70. Alles per kin. Behoorlijke aanvoer, weinig vraag. Meel. In de aïgeloopen week tamelijk vast. Prijzen iets hooger. Er ging niet veel om. De handel bepaalde zich tot inJandsch en Amerikaansch meel. Overige soorten te hoog in prijs. Roggebloem la ger aangeboden. Er ging nog al iets om. Veilingsvereeniging „Zuid-Beveland"| *Goes, 18 Juli 1914. Yellou Transparante 10 a 16, Spuitjes, peren 10 a 12, Keizerinnen 8 a 12, Jan Baarsjes peren 8 a 12, Kruisbessen 4 a 5, Aalbessen 7 a 8 alles per K.G. Perzik ken 4 a 7 per stuk, Kersen 12 a 16, Morellen 11 a 13, Aardappelen 3 a 5, Pruimen 10 a 13, alles per K.G. 20 Juli medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Ineiituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 769.7 te Hoirta, laagste stand 743.2 te St. Mathieu. Verwachting tot den avond van 21 Juli In het Noord-Ootsen zwakke tot ma tigen Oostelijke tot Zuidelijken wind. Toe nemende bewolking. Droog weer, behou dens kans op onweer. Weinig verande ring van temperatuur. In het Zuid-Westen matige Zuid-Ooste lijke tot Zuid-Westelijken wind. Zwaarbe wolkte lucht met veel kans op onweer* of regenbuien en koeler. GOES. Huwel. afkon.: 18, Benjamin Faberij de Jonge, 40 j. jm. te Goes en Jentina Margaretha de Vries, 27 j. jd. te Meppel. Geboren17, Pieter Johannes, z. v. Izaak van Houte en Johanna Pieternella van Wielingen; "19, Maria Neeltje, d. v. Pieter Wessel en Bina Steenhard. Overleden: 17, Jan Dodtnond, 65 j., ge-h. met Martina Hengstmengel19, Ma rin us Mieras, 64 j., geh. met Anna Rooze. Van 18—20 Juli. MIDDELBURG. Bevallen: F. R. van Miert, geb. Gerrits, d.; P. Breel, geb'. Bustraan, z. Overleden: J. Janse, eohtg. van P. Mesu, 64 j. Van 1418 Juli. VLISSINGEN. Ondertrouwd: A. P. de Vries, 27 j. jm. en P. Swint, 30 j. jd.; L. de Roos, 23 j. jm. en P. van der Weele, 21 j. jd.; P. C. Loesberg, 26 j. jm. e-n E. M. Sorgedrager, 27 j. jd.; A. T. Meurs, 30 j. jm. en P. Meertens, 22 j. jd.; M. Z-ewlemaker, 27 j. jm. en L. Zeijlemaker, 25 j. jd.; A. C. Nicolai, 27 j. jm. ©n C. H. Kuh, 29 j. jd.; H. L. Tilleman, 25 j. jm. en ,C. L. D. Maran- nee, 23 j. jd. GetrouwdT. Ploegaert, 29 j. jm. en C. A. ,M. F. Godde, 29 j. jd.; G. C. Sinke, 23 j. jm. en M. Minde-rhoud, 22 j. jd. Bevallen: A- Verwaaijen, geb. Lems, z.; A. M. Vy-ane, geb. Milh, z.E. C. Christiaamsein, geb. MeuLmeester, z.; B. L. Huibregtse, geb. Roelofse, d.; M. Steen- haard, gebMinderhout, d.; C. H. Birou- we-rs, geb. Eiff, z.; M. 'C. Vanhoucke, geb'. Hintzen, z.; C. S. jESroeke, geb'. Bek kens, d.; M. R. Stokx, geb. Ve-lge, z. Overleden: A. Biuijs, 21 j„ ongeh.; z.; M. Kies, vrouw van J. H. Swinkels, 80 j.; J. Fagg, wed. van H. J. Cremer, 81 j. Ondertrouwd: B. FABERIJ DE JONGE Bz. en J. M. DE VRIES. Goes, Meppel, -18 Juli 1914. Onze Schoolvereeniging leed een gevoelig verlies. De Heere nam- van ons weg onzen geliefden Broeder PIETER B00NE, eerelid van het Bestuur, in den ouderdom van bijna 80 jaren. Vanaf de stichting der Schoolvereeniging tot voor korten tijd was hij liaarj nauwgezette secretaris en liet Chris telijk Onderwijs in 't algemeen en met name onze school had al de liefde van zijn hart. Wij vertrouwen, dat hij thans mag genieten het loon van een goeden en getrouwen dienstknecht des Heeren. Namens het Bestuur, D. VAN SPARRENTAK, Voorz. A. AARNOUTSE, Secret. G. TEN BRINK, H. d. School. Koudekerke, 17 Juli 1914. voor het Burgerlijk Armbestuur van Ovezand, 's voormiddags 10 uren, in de gemeente- herberg te Ovezand, bij M. RIJK. gelegen in Ovezand, Nisse, Driewegen en Oudelande. aan den Roodeneusdrjk in Ovezand.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1914 | | pagina 3