Uit de Provincie. Kerknieuws. Onderwijs. Rechtszaken Wetenschap en Kunst. Gemengd Nieuws. dein vijand nalaten, uit vrees, dat de twee gevangen kameraden aldan door de rebellen worden opgehangen. De Haagsche Tramstaking. Gisteren zou ten einde het personeel, dat thans dienst doet, eenige rust te verschaffen, enkel lijn 8 (Scheveningen) rijden, met een drieminutendienst (dus lijn 13 niet). Naar wordt gemeld, heeft de directie aan het in dienst gebleven personeel een gratificatie van f 50 per man toegekend. Het loon van de controleurs werd met f2 verhoogd. In de vergadering van den raad van be heer der H. T. M. is besloten, al het Duitsche personeel terug te zenden, aan gezien de Maatschappij op het oogenblik voldoende personeel bezit, waarop zij re kenen kan, om een beperkten dienst gaan de te houden. Middelburg in. 1913. Verschenen is het gemeenteverslag over de gemeente Middelburg, waaraan wij het volgende ontleenen Zooals reeds vroeger gemeld, daalde het bevolkingscijfer van 18925 op 18783. Verder blijkt uit de mededeelingen van derr loop der bevolking, dat er 350 kin deren werden geboren of 2 minder dan in 1912 en dat hieronder 8 kinderen of 2 minder dan in 1912 waren die onecht geboren zijn. Het aantal in echt geboren bleef dus geheel gelijk of 348. Er wer den 125 huwelijken gesloten of 20 minder dan in 1912. Er werden 20 kinderen le venloos aangegeven of 4 meer dan in 1912. De mutaties onder de bevolking strek ten zich uit over 5980 personen. Van de 1402 vertrokken personen gingen er 59 naar het buitenland. Herinnerd wordt aan de talrijk plaats gehad hebbende verkiezingen en aan hare uitslagen. In het afgeloopen jaar leer! aldus het verslag de gemeente door den dood gevoelige verliezenhaar ontvielen drie mannen, aan wier werkzaam aan deel in haar bestuur en jarenlange toewij ding zij zeer veel heeft te danken. Dien öen Januari overleed de heer M. Fokker, die meer dan 25 jaar de be trekking van gemeente ontvanger had ver vuld. In zijn plaats weid benoemd de heer mr. H. Doorenbos, hoofdcommies ter secretarie. Den 'Gen Augustus over leed de heer J. H. C. Heijse, sinds 1897 lid van den raad. En den 18en Augustus ontviel der ge meente haar wethouder, de heer H. P. den Bouwmeester, die van 2 September 1890 deze functie onafgebroken heeft bekleed. Uit de mededeelingen betreffende de Oudheidskamer en archief blijkt, dat zoo- iwel het een als het ander door geschenken weid uitgebreid. Voor de Oudheidskamer iwerd o.a. ontvangen van mej. E. S. Fokker •uit (le nalatenschap van wijlen haar broeder M. Fokker, zestien assignaten der van de eerste Fransche republiek van verschillende waarde, drie coupons ten laste der Bataafsche republiek, een inte- Mfcst-recepds wegens het departement van Financiën en Onderzoek des Provincialen Raads van Zeeland en tal van aandeelen in reeds weder opgeheven instellingen» Van dr. D. Schoute werd ten geschenke ontvangen een foto van de schilderij op een walvischbeen in de Oudheidskamer, afkomstig uit de voormalige Anatomie- of snijkamer met de afbeelding van een demonstreerend leeraar. Van het bestuur der tentoonstelling „De Vrouw 1813 -1913 een toto van 'it uit hangbord je der Arnemuidsclie vroed vrouw, welk bordje op die tentoonstel ling in bruikleen is geweest. Nog werd ontvangen een krijtteekening (1761) door Aart Schouman, de schilderij met de vier commissarissen der Wisselbank van de zelfde in de Oudheidskamer. Voor 't archief werden ten geschenke ontvangen twee transportaclen van 'thuis de Granaatappel, Langedelft no. 18 van Augustus 1649 en 12 Martii 1652. Aan het gemeente archief van Domburg werden in bruikleen afgestaan twee bun dels rekeningen, gebonden in twee band jes, de eene van 16011608, de andere van 16601675: de eerste dateert, dus voor den koop der ambachtsheerlijkheid Domburg door Middelburg, de tweede is uit de jaren toen Middelburg eigenares was der heerlijkheid: beide zijn blijkbaar achtergebleven bij de overdracht van liet archief aan den nieuwen eigenaar. In 1867 heeft de ambachtsheer, J. J. S-li- cher, 't ambachtsheer lijk archief, behou dens de overdrachtsbrieven, aan de ge meente Domburg afgestaan. De beide bun dels hooien dus daar thuis. Door geschenken en aankoop werd ook de bibliotheek belangrijk uitgebreid. Voor de gemeente \verd een onderzoek ingesteld naar den loop van een vroegere gang tusschen de Nederstraat en 't Kraan straatje. En naar de uitgebreidheid van 't terrein hooiende tot de Oostkerk. Voortgegaan werd met de inventarisee- ring van 't Notarieel archief, doch alleen in de zomermaanden, daar in den winter de banden naar 't bureau zouden moeten worden overgebracht. Slechts langzaam vorderde zij, daar de tijd van den archi varis door de loopende bezigheden in beslag word genomen en door allerlei beslommering, "welke wellicht beter ware opgedragen, bij ontstentenis van een vo lontair, aan een daarmede belasten amb tenaar een paar voormiddagen per week. Betreffende de geldmiddelen der ge meente wordt o.a. opgemerkt, dat de ko hieren van den hoofdelijken omslag over 1912 gezamenlijk bedroegen I 150562.59 en dal deze kohieren zuiver opbrachten f 145573.46. De oninbare posten hebben f5038.98 bedragen. Ook blijkt, dat liet aantal aangeslagen in 1913 bedroeg 3186, en dat het in 1904 slechts 2468 was. In het verslagjaar werd met de re stauratie aan den zijgevel van het raad huis aan den kant der Noordstraat ge regeld voortgegaan. Bij het herstellen der omlijsting van de raamopeningen in den betrokken gevel en van de zich aldaar tusschen bevin dende dubbele pilalers, bleek een en ander- in veel ongunstiger toestand te vorkeeren dan v ooruit te zien was, zoodat de daar aan te verrichten herstellingen een be langrijk grooteren omvang verkregen dan oorspronkelijk bedoeld was. Tot deze uitbreiding der uit te voeren herstellingen werd echter eeï'st overgegaan na gehouden overleg te dien opzichte met den Rijks-adviseur, den heer ür. P. J. H. Cuijpers te Roermond. In verband niet het vorenstaande en het voor de herstelling beschikbare be drag over 1913, konden de traoeeringen en omlijstingen van drie ramen geheel, doch de gootlijst boven den betrokken gevel slechts gedeeltelijk in orde worden gebracht, terwijl nog een groot deel van het benoodigde steen- en beeldhouwwerk voor twee stuks dubbele pilasters werd gereed gemaakt. In de vestibule van het raadhuis werd een aanvang gemaakt niet het herstellen van het plafond aldaar. Hiertoe werd het bestaande plafond van pleisterwerk op een rietmat weggebroken en opgeruimd, waarna tusschen de tengevolge daarvan te voorschijn gekomen kinderbalkjes een bekleeding werd aangebracht van eiken- sprei, terwijl ter versterking der moer- halken nieuwe eikenhouten sleutelstukken werden gereed gemaakt en afgewerkt, ge heel op de wijze zooals deze ook vroeger aldaar aanwezig zijn geweest. Verder werden er in de voormalige vleeschhal verschillende werken uitge voerd voor hel goed onderbrengen van het veilingslokaal der Vereeniging Wal cheren We hopen later nog een en ander uit het verslag mede te deelen. Middelburg. De heer Jan Morks, di? recteur van het Middelburgscb muziek korps, is benoemd tot lid der jury van de op (Zondagen) 16 en 23 Augustus te Breda te houden groote internationale wedstrijden voor harmonie en fanfare korpsen. Het Middelburgseh Muziekkorps (dir. Jan Morks) hoopt op Vrijdag 24 Juli, des avonds ten 8 uur op het Molen water, een uitvoering te geven. Het was Zaterdagavond laat en in den daaropvolgenden nacht hier en daar nogal rumoerig. Niet minder dan vijf per sonen werden in enkele uren wegens dron kenschap in arrest gesteld, waaronder twee leden der bemanning van een aan de Loskade in lossing liggend houtschip, die zich dan weer eens aan boord en dan weder aan den wal ver van rustig gedroegen. Door de politie alhier is proces- verhaal opgemaakt wegens vervalsching van melk tegen zekeren J. alhier. - Gistenen geraakte op den Singel alhier een paard, dat liep te grazen in eene weide, in de sloot. Het kostte heel wat moeite het beestje weder op het droge te krijgen. Uit Terneuzen is door de gemeente politie alhier gevankelijk binnengebracht A. T. v. d. B„ verdahet van niet .nader |te noemen handelingen met minderjarigen. Vrijdag zal een vergadering plaats hebben van leden en lieguns tigers van de Ver. „Uit het VolkVoor het Volk", o.a. ter verkiezing van bestuursleden in de vacatures J. W. Schuurman, J. Worrell, G. J. Stomps,en R. Borggreve. Voor de eerste vacature worden aanbevolen de heeren Schuurman en H. J. Vroom; voor de teveede Uh. J. Calleniels en M. J. v. d. Kreke; voor de derde F. A. Hiller en Jacq. Frank en voor de vierde J. Worrell en A. Reijboer. Vlissingen. Het stoomschip „Tjikeni- bang", gebouwd aan de werf der Kon. Maatschappij „De Schelde" alhier, heeft bij de Zaterdag van hier naar Amsterdam gehouden proeftocht goed voldaan en is door de reederij de Java-China-Japan-lijn overgenomen. Gisterenavond had alhier de laatste bijeenkomst plaats in de tent der Ned. Tentzending. Een groote schare menschen vulde de tent, om te luisteren naar de opwekkende en tegelijk ernstige woorden, die achtereenvolgens gesproken werden door dr. H. T. Oberman alhier, de heeren A. Petermeijer uit Middelburg en L. J. H. van der Kloot-Meifburg te Utrecht. Wij twijfelen niet, of de Tent is voor lis- singen tot jfijken zegen geweest, hetzij tot versterking van het geloof of tot red ding van zondaren. Eiken avond was er veel bezoek; naar men zegt is het bezoek in Vlissingen het drukst geweest, uitge zonderd Amsterdam. Men schat het aantal bezoekers alhier op ongeveer twintig dui zend. Op verschillende avonden werden door verschillende zangVereenigingen. o.a. die van Souburg, eenige zangstukken ten beste gegeven, terwijl ook door eenige dames solo's of duetten gezongen jwer- den. Velen zien de Tent noode vertrek ken. waarin zooveel zegen genoten werd. Goes. Bij gunstig weder hoopt „Ho sanna" op Dinsdag 21 Juli a.'s. des avonds ten 81/4 uur een uitvoering te geven in de tent op de Groote Markt. De St. Jacobsstraat. oftewel de Ar- menhuek, zooals 'tin den volksmond heelt. bood Zaterdagavond ongeveer half zeven een onverkwikkelijk schouwspel. In het gezin van zekeren de K. heerschte allerminst pais en vree. Een van z'11 zoons kwam in opstand tegen z'n ouders en deze jongeman, die bij de politie en het publiek niet bepaald een goeden naam heeft, liet het niet al leen bij dreigementen, doch raakte weldra handgemeen met zijn vader. Aangezien de ruzie, die binnenkamers was aange vangen, op straat voortgezet werd, was een talrijk kijklustig publiek getuige van dit weinig verkwikkelijke relletje. De oude de K. liep bij deze twist nog oen lichte verwonding op, zoodat do hulp van dr. La.sonde.1* incest worden ingeroepen. Inmiddels was de familie de K. weer naar binnen gegaan, zoodat de politie niet behoefde in te grijpen. Het gemoed van den weinig belovenden de K. Jr. was trouwens weer wat bedaard, zoodat de Armenhoek weer spoedig z'n alle daagschen aanblik bood. P o s t d u i v e 11 v e r. ,,d e Zoen w". Bij de vorige week gehouden wedvlucht van uit Bordeaux (Frankrijk), afstand pl. 111. 850 K.M., werden de prijzen be haald als volgt le prijs A. van Opdorp, 2e en 4-e prijs Gebr. de Valk. 3e prijs van Striem A. van Opdorp verkreeg., tevens een zil veren medaille voor de eerste getoonde duif uitgeloofd door J. Clement. Schipper D. van der Linden had hedenmiddag half drie het ongeluk juist voor zijn woning aan de Kleine Kade in de haven te vallen, tusschen den wal en zijn aldaar Liggend scheepke. Dank zij de tijdige hulp van een paar kwieïe mannen, was de oude v. d. L. weeV spoedig op het droge. Colijnsplaat. Benoemd tot tijdelijk amb tenaar ter secretarie alhier, de lieer J. de Bruijne, thans in gelijke betrekking te Axel. Rilland-Bath. Het gemis aan een goeden verbindingsweg tusschen Zeeland en N.- Braband liet zich Zaterdagnamiddag weer eens geducht gevoelen. Een heer uit Vlis singen kwam met zijn automobiel alhier en wilde om verder te gaan een waggon hebben, oin dan vanaf Bergen op Zoom zijn reis weer' per auto voort te zetten. Daar hij echter tevoren geen waggon besteld had en er hier geen beschikbaar was, kon hij niet geholpen worden. Het wachten moede besloot hij mét zijn auto den tocht over den spoordam te wagen. Dit bekwam hem echter slecht, want toen hij bij de palissaden" kwam en daar omheen wilde rijden, zakte zijn voertuig zoodanig in den modder, dat na een paar uur vergeefsche moeite om los te komen, niet minder dan vier paarden noodig waren om hem weer op liet droge te brengen. 's Heer Abtskerke. De raad vergaderde 18 Juli. Present alle leden. De geloofs brieven der gekozen leden, \V, van Liere en J. Tolhoek, werden onderzocht en tot hunne toelating besloten. De rekening der gemeente over 1913 werd onderzocht en vastgesteld dn ontvang op f8434,725, in uitgaaf op f8356,23, alzoo met een goed slot van f 78,495. Op de voordracht voor zetters werden geplaatst: 1. iWi. van Diere (aftr.), 2. A. van der Meulen (aftr.), 3. F. de Roo, 4. J. Nieuwenhuize. Kloetinge. Donderdag a.s. zal de Kna pen vereeniging „Lijdt ons tot Jezus", al hier met 25 leden en 3 leiders der ver eeniging een uitstapje, met den goedkoo- peïi trein, naar Rotterdam maken. Als punt 1 slaat op het program: Het bezichtigen der diergaarde. Chr. Geref. Kerk. Beróepen te Zwolle, J. Jongeleen, cand. te 's Giavenhage. Benoemd tot onderwijzeres aan de openbare M. U. L. 0. school te Zeist, mej. C. Z. v. Dijk te Goes. Geslaagd te Breda voor de hoofdacte de heeren \V. K. Hack te Middelburg! en J. C. Ohms te Hansweerd. Varia. Eenige antwoorden gegeven bij schrifte lijk toelatingsexamen H- B. S. Gevraagd werd: Wat is een „pleister plaats?" Antw.een plaats waaraan men zeer is „gehecht". Een ander antw.Eep stuoadoorswerkplaats. Breng in zinnen: le. keurbende, 2e. onbeholpen, 3e. buiten kijf, '4e. weerga loos. le. De keurbende kwam te L- binnen om de stieren te keuren. 2e. De kinderjuffrouw liet de kinderen, die aan haar zorg toevea'trouwd waren, onbeholpen. 3e. De man stelde zijne vrouw buiten kijf. 4e. De soldaait was weergaloos, hij werd door vier anderen gevangen geno men. (Ned.) Kantongerecht te Goes. Door den Kantonrechter te Goes zijn veroordeeld wegensOvertreding Leer plichtwet: P. v. d. L„ Wolfertsdijk, fl b. s. 1 d. h.jagen zonder akte en f2 1>. s. 2d. h.; niet beletten dat hond vergunningC. H. v. d. iW,„ Papendrecht, wild opspoort: J. de K. Mz., 'sGraven polder, fl b. s. 1 w. tuchtsch.; iu ge sloten jachttijd wild vervoeren: P. M„ Kortgene, f 1 b s. 1 d. li. met bevel uitl. haas of fO.50 b. s. 1 d. h.; in ge sloten jachttijd wild verkoopenp. M„ J. J. M.. beiden te Kortgene, ieder f2 b. s. 2 d. h.in Mei naar eieren van waterwild zoeken: C. de F.. M. J. de F„ beiden te Goes, teruggeven aan ouders; rapen van eieren van "wild: J. v. S„ M. v. it. V.. beiden te Wolfertsdijk, ieder f2 li. s. 2 d. h.; straatschenderij': J. P. v. S.. Wolfertsdijk, terug aan ouders, (P. T„ Wolfertsdijk, f2 b. s. 1 \v. tuchtslclh;; trekdier onbeheerd laten staanL. B„ Ovetzande, f2 1>. s. 2 d. h.; kippen op bezaaiden grond laten loopen: J. B. P„ Goes, f3 li. s. 2 d. h.; iu Mei loopen over weiland: A. J. V.. Gces, teruggeven aan ouders; overtreding Boterwet: J. H. S., Goes, f3 1>. s. 2 d. h.overtreding TrekhondenwetE. I,. G., 's Heerenhoek, fl b. s. I d. h.; voorhanden hebben van 1 niet geijkt gewicht: M. v. d. H„ Ierseke, t'1 s. 1 d. h.voorhanden hebben Van 2 afgekeurde gewichten: J. S„ Ierseke, 2 maal f 2 b. s. 2 maal 2 d. h.. gewichten verbeurd; bij naderen spoorbrug ankers niet binnenboord halen: F. D'„ zonder bekende woonplaats, f 10 b. s. 5 d. h.; loopen op gras van plant soen: H. L. v A.. Goes, t'0.50 b. s. L w. tuchtsch.; fietsen over verhoogd ver hoogd voetpad: W. W„ Kattendijke, ft J>. s. 1 w. tuchtsch.; niet stapvoets rijden: W. .1. v. 'tW„ Borsele, C. Y„ Nieuwdorp, teder f 1 b. s. 1 d. h.; 's avonds fietsen zonder lantaarn: J. E. P. Dzn., Kloetinge, terug aan ouders. J. L. D., L). S.. beiden Ite Ierseke, f2 b. s. 2d. li.. A. B., Ierseke, f2 b. s. 1 w. tuchtsch.. P. f'. P. Pd., Ierseke, f2 b. s. 2 d. h„ B. L. P. Pd., Ierseke, f'2 b. s. I w. tuchtsch., M. K„ Colijnsplaat, D. Z„ W. de R., S. R., A. K., J. J. E., allen be Biezelinge, J. M. W„ M. J. W„ beiden te Kortgene, W. S„ G. L„ beiden te Kapelle, A. M„ beiden te Waarde, G. M. Z., Nieu- wendam, D. 0„ Terneuzen. Ch. Kv Am sterdam, J. v. H., Baarland, C. B„ Wis- senkerke, J. v. d. V„ Krabbendijkc, M. de J., Kwadendamine, J. v. 'tff;., Bergen op Zoom, P. de K., H. M., beiden te Wol fertsdijk, J. de W„ Texel, A. J. v. L„ Wolfertsdijk, A. M„ Schone, B. C„ II. v. d. B., M. P. S„ allen te Scheie, allen f2 b. si. 2 d. h., W M. K„ Wolfertsdijk, L. N. S„ Schore, ieder f2 1>. s. 1 w. tuchtsch.; zonder vergunning alge liper ceel in Schelede bevisschen: C. J. B. P.Kzn., Tholen, P. de H. Jz„ Ierseke, teruggeven aan ouders, J. v. S. Czn„ Ierseke, fl 1>. s. 1 d. h„ J. Ierseke, teruggeven aan ouders, D. M. Jd., f0.50 b. s. 1 w. tuchtsch.; Schelde bevisschen zonder consent: J. R. Jzn., Ierseke, f2 jb. s. 1 d. h., J. N„ Ierseke, teruggeven aan ouders, J. A. B. Jzn., Ierseke, f2 b. s. 1 w. tuchtsch., J. L. Pzn„ Ierseke, If2 b. si. 2 d. h„ J. 1. v. d. J., Ierseke, teruggeven aan ouders.; schelpdieren ra pen aan voet van den zeedijk: M. v. S„ jerseke, f 3 b. s. 2 d. h„ dronkenschap P. J. de K„ Middelburg, i 2 b. s. 2 d. h. Vrijgesproken van overtreding Leer plichtwet: C. B. te 's Heerenhoekrapen van eieren van wildM. G. te Goes. N o b e 1 p r ij z e n. De Zweedscbe regeering heeft goed gevonden, dat de verdeeling van de. No belprijzen over 1914 voor natuurkunde, scheikunde, geneeskunde en letterkunde tot 1 Juni 1915 wordt uitgesteld. Ongelukken. De. losse werk man, die Donderdagmiddag in de Kal koenstraat in Den Haag zijn vrouw met een paar revolverschoten van het leven beroofde, heeft een volledige bekentenis afgelegd. Te Kootwijkerbroek, ge meente Barneveld, is een landbouwer, waarschijnlijk door de warmte bezweken, dood op het land gevonden. Onder Vlagtwedde (Gron.) is het lijk van een ongeveer lö-jarigen jongen uit een wijk opgehaald. Te Amsterdam is een 16- jarige jongen bij het visschen in de Wit- tenbuigeigracht te water geraakt en ver dronken. In het Kieu,w© Kanaal aan de Stadsrietlanden is een man verdronken, die daar aan het zwemmen was. Bedde lijken zijn later opgehaald. Zaterdag is een achtjarige jongen, wonende aan de Rijndijk te Hazerswoude, bij het vis- schen te water geraakt en verdronken. In het Winschoterdiep te Groningen is gisteren al spelende het 4-jarig zoontje van D. P„ kleermaker, Kosfeigang. te water geraakt en verdronken. Zaterdag om ongeveer 10 uur zijn hij een vecht partij tusschen eenige opgeschoten jongens om een medsje op de Geldersohe Kade te Amsterdam drie revolverschoten ge lost, waarvan een in den linkerboven arm van een der belhamels was terecht gekomen. Hevig uit den linkerarm bloe dend achtervolgde de getroffene den da der, die op den Binnenkant werd aange houden. Bij het verhoor verklaarde hij door den getroffene aangevallen te zijn. Een revolver werd echter niet op hem bevonden. Later is hij weer op vrije voeten gelaten, terwijl de getroffene, na in het Binnengasthuis verbanden te zijn, zich weer huiswaarts kon begeven. De 18- jarige boerenknecht S. K. te Nijehorne is bij het baden in de rivier de Linde verdronken. Hoewel de drenkeling spoedig uit het water was geliaald, mochten de pogingen aangewend 0111 de levensgeesten weer op te wekken niet baten. Knoeierijen met spoor- kaart j e s. Het w as -al sedert eenigen tijd bij de politie bekend, dat zekere per sonen. ieen soort van flesschentnekkers, aan spoorwegkaartjes wisten te komen, die, door het in de drukte niet oontro loeren van de reizigers in den trein, die nen konden 0111. op den dag der afgifte aan het station der H. IJ. S. M. te Am sterdam, en, nadat de reis naar Den Haag was afgelegd, nogmaals een spoorreisje Amsterdam's Gravenhage mede te ma ken. De kaartjes, die alleen bet dagstem- pel van het kantoor van afgifte droegen en dus niet het knip-teeken, dat de trein conducteur er onderweg in behoorde aan te brengen als er controle zou geschied zijn. werden bij aankomst van den reizi ger in Den Haag wél ingenomen door de controle bij den uitgang, maar dan niet, zooals plicht was, later ingeleverd bij de administratie, doch door een klaarblijke lijk medeplichtig controleur, verstrekt aan in het complot zijnde personen, die ze voor lagen prijs wisten kwijt te raken aan reizigers diet een niet al te nauw geweten en die met een der eerstvolgende treinen naar Amsterdam gingen met de bedoeling nog donzelfden dag of avond naar Den Haag terug te keeren. Den volgenden dag zou natuurlijk met het kaartje als dragen do ieen ander dagstempel niets meer zijn uit te voeren. Niets was gemakkelijker om met het frauduleuze kaartje weer de terugreis naar Den Haag te maken, want had de bezitter te Amsterdam zijn zaken verricht, dan kocht tiij eenvoudig aan liet, station aldaar een perronkaartje en eenmaal aangeland op het perron van vertrek naar Den Haag, stapte hjj gemoedelijk in den trein en reiscie voor een koopje terug op liet kaartje dat hij 's morgens voor vertrek uit Den Haag van de sjaggeraars gekocht had. Thans is door de politie een der lieden, die op besmuikte wijze op het .Stationplein, te 'sGravenhage de kaartjes in handen wist te spelen van naar Amsterdam rei zonde personen, gearresteerd. In verder verband met deze zaak is ook aangehouden een controleur der H. IJ. S. M„ die bekend heeft, dee frauduleuze handelingen te hebben gepleegd. Er moeten nog meerdere controleurs in deze zaak betrokken zijn. Tram staking. De Maandag-Cou rant schrijft over den dag van gisteren: Op verscheidene wagens merkten we jongelieden op, in eolbert-costuums ge kleed en bootshoofds, met de conducteurs tasoh op den buik. Dit merkwaardige soort „onderkruipers" trok zich over 't alge meen van de vroolijkheid, die ze onder een deel van 't publiek verwekten, weinig aan. De jongemenschen verkochten pas jes, of ze hun geheele leven nooit anders hadden gedaan, 't Scheen ons toe, of de gewapende macht langs de lijn nog ster ker was dan 's morgens. Wie de tram baan volgde, liep tusschen een onafge broken file van uniformen door; overal zag men de kolbakken der maréchaussees, allo halten, allo hoeken waren bezet. Door de Boschjes, langs den Ouden Scbevening- schen weg reden sterke patrouilles van maréchaussees, alsof ze in (oorlogstijd naar vijandelijke troepen zochten. Een groote menschenmenigte was nu op straat. De antieke Scheveningsche omnibus, profi- toerend van deze glorierijke dagen, was voor dubbel tarief te beklimmen, maar bezweek niettemin bbijna onder het ge wicht van de opeengepakte menschen Geen enkel incident heeft zich gisteren voorgedaan. De meest uitgebreide maat- iegelen waren trouwens getroffen. Alleen Üijln 8 was in dienst. De wagens volgden elkander snel op. Er werd van de trams zeer druk gebruik gemaakt. V a 1 s c h telegram. Door dr. Hoffman te Gouda, werd een telegram ontvangen, waarin hem de voordracht voor 't eerelidmaatschap der Maatschappij van Geneeskunt door 't hoofdbestuur werd aangekondigd. De jValsche) onderteeke- ning Juidde: ,,De secretaris Schreve". In overleg met den secretaris der Maat schappij van Geneeskunst dr. Schreve heeft dr. Hoffman het telegram opge zonden aan den heer directeur-generaal der telegraphie. Deze heeft het onder zoek in handen der Justitie gesteld. (N. Z.-H.) Geheimzinnige verdwij ning, In de Noorsche bladen komt een een bericht voor over het verdwijnen van een jongen Hollander op de reis van Ko penhagen naar Kristiania. Hij was met twee vrienden in den trein, die de reis in den nacht van Maandag op Dinsdag deed. Zijn verdwijnen werd door zijn reisge- nooten gemerkt Dinsdagmorgen toen de trein het douanestation Kornsjö naderde. Zijn koffertje en overjas waren ook weg. Zijn buis en hoed waren achtergebleven, hij had die afgelegd, toen hij zich onge veer om 2 uur in den doorloop te slapen had gezet. Het Nederlandsche consulaat en 'de politie te Kristiania deden vergeefs onderzoek. Uit Gothenburg kwam be richt, dat de gezochte daar in geen hotel was afgestapt. Men dacht eerst aan een ongeluk, 'maar Tidehs Tegn van Donder dagochtend meldde, dat er bij de spoor geen bericht van eenig ongeval langs den weg was ingekomen. Het jongemensch was, volgens T. T„ Maandagavond in don trein in gesprek geweest met twee Zweed- sche dames en een Zweedschen heer. Onze correspondent te Kristiania, die de twee reisgenooten bij hunne na sporingen behulpzaam is geweest, schrijft ons tmtvoerig over deze zaak en noemt ons ook de namen van de drie jongelui. Het zijn Rotterdammers. Wij plaatsen den brief niet voor wij nader ingelicht zijn. „N.R.Ct." Waar eigenlijk om ge- stro den wordt Men schrijft atwi de „Rott."

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1914 | | pagina 2