Telegrammen. J Altijd de Nieuwste Stoffen. SANGUINOSE HEERENKLEEDING. P. A. DE LIGNY - GOES. J. 25 prop, aanbestedingen, enz. AANKONDIGING, HEERENKOSTUUMS FANTAISIE HEERENKOSTUUMS Briefwisseling. Burgerlijke Stand. Allerlei. Marktberichten. Advertentiën. GOES. ELEGANTE COUPE en FIJNE BEWERKING. WF* Vraagt Stalen. „LEENPOEL DE KAM", worden geveild: Twee perceelen Bouwland, 10-RITTENKAARTEN een Gemeenteveldwachter. Om plaats te maken voor de Herfst- en Winterkleeding worden alle voorradige voor fabrieksprijzen, OPGERUIMD. Jongeheerenkostuums aan dezelfde lage prijzen. Veel KINDERPAKJES ter opruiming vanaf f3.— FIJNE MATROZENPAKJES vanaf f 2,— HEEREN PANTALONS vanaf fl.— DOMBURG. jHedennuddag te 3 uur werd voor genoodigden de schilderij-tentoon stelling geopend. Zeer velen hadden aan den oproep van liet comité gehoor gegeven. De zaal was geheel gevuld rnet belang stellenden. De heer F. Hardnibbrig nam allereerst het woord. Daarna werd door den burgemeester het woord gevoerd. Ver volgens^ werden de schilderstukken bé- zichtigd. Vele 'schilderstukken en etsen van bekende artdsten zijn geëxposeerd. Voor de schilders belooft deze tentoonstelling' een succes te worden. Reeds heden, den eersten dag dus, zijn drie stukken verkocht. Tot 31 Aug. blijft de tentoonstelling geopend. 's GRAVENHAGET r amstakïn. g. Alleen op de lijnen 8 en 13 is de dienst heden hervat. De directie is yoornemens den dienst morgen uit te breiden, doch zoodra er moeilijkheden rijzen, zal de dienst gestaakt worden. Het gerucht loopt n.l., dat een 300-tal bootwerkers uit Rot terdam morgen zullen komen, om de werk willigen lastig te vallen. Heden zijn door het stakingscomité voor het eerst aan de stakers uitkee- fingen gedaan, loopende van f6 |ot f 10, plus 25 ct. voor ieder kind heneden 16 jaar, terwijl enkelen nog een extra toe slag kregen. De staker-s .ontvingen deze week gan giften f 5000, terwijl de vakbonden j-eeds f3500 uitgetrokken hebben Voor de sta kers. Gisteravond had een conferentie plaats tusschen den burgemeester en den direc teur der H. T. M. De vader van dezen, de vroegere directeur, zal zijn medewer king verteenen. Jllen verwacht, dat, waar 'deze veel invloed heeft en zeer gezien is, vele stakers het werk zullen 'hervat ten. VLIELAND. ALhier is gisteravond 9 uur benoorden den lichttoren gepasseerd het Duitse,he luchtschip L III, dat ter bede vaart was opgestegen en hedenmorgen Je Wolffsbüttel 'is geland. BERLIJN. Het „Berl. Tageblatt" ver neemt uit Brussel, dat België en Neder land de Russische actie tegen pen vreeim- delingenbelasting 'willen steunen, docih niet geneigd zijn met Rusland samen Je pro- testeeren. Rusland doet in Den Haag en Brussel moeite, om voor het geval Duitsoh- land de bemiddeling van het Haagsche Hof van arbitrage zal weigeren, een extra be lasting voor Duitschers in België pn Ne derland in het leven te roepen. NEW-YORK. Bij Fairmont (Virg.) is een spoortrein in botsing gekomen met pen goederentrein. Zes personen zijn gedood, 20 gewond. Kapelle. Gistermiddag Je ^5.30 u. werd ten gemeentehuizo door B. en W. aan besteed de uitvoering van een keibe strating ter vervanging van een grintbaan met bijbehoorende werken en leverantiën, gelegen aan den Stations- en Dijkwelscihen weg. De lengte bedraagt 562 M. De na volgende heeren schreven inAdriaan Dubbelman voor f8764; D. van Maris te Kajjelle voor f8360; Joh. Dironkers, te Kapelle f8350; J. Douw, Zierikztee, 18230; M. Ferdinandnsse, Biezelinge, f 8100L. van de Ven, Koudekerke, 7949 M. Jacobs©, Goes, f 7837Joh. Knuist, 'sHeer Arendskerke, f7724. De laagste inschrijver was F. Dumhouwer te (Joes voor f 7449. Alles aangehouden. Colijnsplaai. Donderdagavond werd al hier in het hotel Zeel and. ia ten overstaan van notaris Noordijlce in het openbaar verkocht, een woonhuis met erf in do aohterkerkbuurt, aankomende Mej. de wed. Jan de Smit. Kooper dhr. M. P. Slimmen alhier. Koopsom f740. Aardenburg. Voor het bouwen van een gasfabriek met gashouder en directeurs1- woning alhier was de laagste inschrijver W. Kouwe te Vlissingen, voor f21.212. De gunning is aangehouden. Brievengaarder te B. De adver tentie is verbeterd, doch we nierken op1, 'dat de copie vermeldde: „tegen Mei". L. te V. We herinneren u aan ons briefje. Heusch, het bericht interesseert niemand. Redacitie. KAPEELE-BIEZEULNGE. Ondertrouwd: Jan van Willigen, 23 j. jm. en Catharina van Maris, 22 j. *d.Willem. Johannes van 'tVeer, 28 j. jm. en Anna Apblonia Nieuwdorp', 23 j. jd. te Biezelinge. '(Kr. Crt.J r Het oudste zoontje van boer W an nes. Nolleken, een boerenjongen, moest voor het eerst naar de markt een kop|pel kiekens gaan verkoopen. Onthoud nu goed, spirak zijn moeder wat ik je zal zeggen. Als je op de markjt komt, dan zullen ze eerst jvel aan je vragen, wie je bent. Dan moet je zeg- gen: ,,'t Oudste zoontje van boer Wan nes. Zal je 'tgoed onthouden? "Ja moeder. Dan zal men aan je vragen wat je in je mandje hebt. Dan moet je zeg gen: een koppel kiekens. Begrepen? Ja moeder. En dan zullen ze wel gaan bieden, maar dan moet je zeggen: dat 's te wei nig, ééns zooveel. Weet je het nu goed? Ja moedei-Lenst moet ik zeggen: 't Oudste zoontje van boer Wannes, dan een koppel kiekens en dan: dat 's te weinig, eens zooveel. Je hebt het goed onthouden hooi en ga nu maar gauw naar de markt. Op de markt aangekomen behoefde hij niet lang te, wachten. Twee heeren kwa men naar hem toe en zeiden Wel jongen! wat heb je in je mandje? 't Oudste zoontje van boer Wannes, meheer. Wat! Wie sta 'jij hier voor den gek te houden? Een koppel kiekens meheer. Toen werd één der heeren boos en zei: Dienk er om jongen of ik zal je een dozijn oorvegen geven. Dat 's te weinig. Eéns zooveel, zei Nolleken. Uit de oude doos. fn de rubriek „Van alles wat" in „Het Volk" geeft 'een partijgenoot, zieker een predikant- of ke rke raads lid - par lijge noot afschrift van een kerkeraadsbesluit in zake censuur over een lid der gemeente blijkens een uittreksel uit de Kerkeraads- notulen van een dorpje in Noord-Holland. Namelijk aan Iden bode Jan Jacobsz moest de toegang tot het H. Avondmaal worden geweigerd. Uit de vergadering van 15 No vember 1672 (het rampspoedige! ijaar) wordt het volgende gemeld: „Wat belangt Jan Jacobsz hem Sijn voerders gehouden dese naa,volgende staaltjens van syn quade eomportement; le. den 21 August! 1672, wesende op Sondag, en dat men de voorbereyds-prody- kat'ie predykte, in de plaats dat hy als deurbewaarder op syn ampt soude passen en als ledemaat ter kereken komen, so ging hij met een wever (gelyck hij mede van dat ambacht is,) synde' paaps en uyt Brabant, het. eene bi-andewijinskroegjen in jan het andere uyt, sonder na de kerek eens om te sien; 2e. gelyck oock Sandaags te voren (synde een van onse kermistijden, alhoe wel doe afgeschaft.) een geheel 'gestoei van wevers tot synent vergadert was, al waar dan (gelyck meer op Sondagen) ge- droncken en geklonck'en, gedanst en ge speelt, gesongen en gesprongen, .gtetwysoht, gedobbeld en met de kaart gespeeld wordt, tot groote ergernisse van de voorbijgaande ledematen, die daar voorbij1 moeten gaan om tot de kerek te komen; gelyck oock mede op den voorleden fcweden pinxter dag gebeurt is; 3e. den 8 Octobris, die daar sulcken gemeenen alarm was, dat den Fransman geseyt wier te landen bij: Egmont op see, en doe men met alle man optrock om den vyant te keren, doe trock onsen bode op dog deed veele brandewijhshuyzten aan om brandewijn te drincken, en ten laatste aan de Ses Wielen bij 'Alckmaer, droncken en vol; 4e. oock meest dagelycks tot Keesje Crynen om te suypen, als de bijwonende b,neren getuygen en sien; en hij heeft een schepen of twee in de herberg synde uytget.art om buyten de deuren te komen om mét haar te willen vegten, waartoe Piet Heyn, self een der schepenen synde, dat verhaalt heeft aan den predykant; welcke stucken alle een voor een ham vraagste-wijze syn VooTgestelt of sulcksi so niet geschiet en was, so heeft hij die meest alle bekent, gebeurt en waaragtig te syn; waarop hem gevraagt synde of Jiem dese dingen niet hertenleet en waren, en of hij niet voor en na.ni voortaan voor- sigtyger te wandelen, hij antvvoorde neen, en daar- by bleef hij hertneckelijk. De Kerckenraat, sulcken antwoord met droefheyt hares hertens horende, so en heeft sy niet kunnen stille staan, maar- heeft hem vant gehruyek des Heeren H. Avontmaals gesuspendeert en hem oock dese resolutie aangeseyt, waarop hij weg gaande seyde: 'tis wélj i en also is de vergadering,e met. dank- segjginge in goede vrede gesoheyden." Vlissingen, 18 Juni 1914. Bij de gisteren gehouden groente- en fruitveiling werden de volgende prijzen, besteed Zuring lag ets., tuinboonen 14 a 21 ets., doperwten 36 a 61 ets., andijvie 29 a 41 ets., posteleijn 1 a 6 ets., alles per jnandframbjozéfu 8 a 16 ets., pruimen 28 a §9 ets, beiden per klein rond mandje; uien IV2 a 3Va ets., peen 2 a 4Va ets., ramenas 1 a 2 ets., rhabarber Va a 1 ets., 'kroten 2 a 3 ets., rapen 1V2 a lVa ets., selderie 2 a 2i/a ets., pieterselie 2 a 8 ets,, kunne 2 a 4 ets., alles per bos; kropsla lA/a a 21/2 ets., bloemkool I1/2 a 11 ets., savoijé-kool 2 6V2 ets., rood© kool ö1/^ a 7 ets., witte kool 2 a 31/2 ets., perziken 4 a 6 ets., komkommers 41/2 a 61/2 ets., alles per stuk; augurken 21 a 28 ets. per 100 stuks; aardbeien 45 a 57 ets., peulen 36 a 41 ets., kruisbessen 15 ja 40 ets., aalbessen 40 a 59 ets., zwarte bessen 52 a 53 ets., peren (spruitjes) 51 a 52V2 ets 1/2-. suikerboomen 25 a 50 ets., prin- aesseboonen 34 a 45 ets., snijboonen 38 a 65 ets., alles per vijfkop; tomaten 25 a 36 ets., mosselen 39 a 48 ets., beiden per K.G.; aardappelen (muizen) f3.24 a f4.peters (muizen) 60 ets. a fl.40, aardappelen (late blauwe) f 3.24 a f 4.40, poters (late blauwie) 72 ets. a f 1.15, alles per H.L. Veiling 18 Juli 1914. Yellou Transparante 10 a 16, Spuitjes, peren 10 a 12, Keizerinnen 8 a 12, Jan Baarsjes peren 8 a 12, Kruisbessen 4 a 5, Aalbessen 7 a 8 alles per K.G. Perzik ken 4 a 7 per stuk, Kersen 12 a 16, Morellen 11 a 13, Aardappelen 3 a 5, Pruimen 10 a 13, alles per K.G. Veilingsvereeniging „Walcheren". Middelburg, 18 Juli. Aardappelen 4—5V2 et., poters 12 et., uien 7 ct., doperwten 38V2 et., peulen 517 ct., tuinboonen 1IV2 ct., suiker- boonen 1218 ct., snijboonen 1522 ct., princesseboonen 2530 ct., thomaten 22 30 ct., framboozen 2546 ct., morellen 2430 ct., roode aalbessen 1522 ct., witte aalbessen 816 ct., kruisbessen 6 10 ct., madaleine 1417 ct., peren 10 20 qL, zilveruien 712 ct., alles per K.G-, perziken 2V211 ct., sla Va2 ct., an dijvie Va2V2 ct., komkommers 2—6 ct., bloemkool 211 ct., roode kool 7—IOV2 ct., savoye kool 12 ct., alles per stuk, augurken 1040 ct. per 100 stuks, zu ring 17 ct., postelein 115 ct., beide per ben, peen 24 ct., karoten 23 ct., rhabarber Va—1 ct., rammenas 1—2 ct., selderij 1/2—'IV2 ct., pieterseli 2—4 ct., uien 34 ct., kunne 14V2 ct., alles per bos. THOLEN, 18 Juli 1914. Tarwe f 10.50af 11.50, Haver f8.50af9.-, Wintergerst f0.a f0.Zomergerst fO.— a f0.alles per 100 KG. Karwij fO a f0.— per 50 KG. Rogge f6.25 a f6.50, Bruine Boonen f - a fWitte Boonen f a f0.Kookerwten fafKroon erwten f—a f—Aardappelen f3.50 a f4.—, alles per HL. Ajuin fO.— a fO.— per 60 KG. Eieren f 0.— a f3.85 per 100 stuks, Boter f0.a f0.70 per halve K.G. AXEL, 18 Juli 1914. Oude Tarwe f 0.— a f 0.Nieuwe Tarwe f9.75 a f 10.25, Rogge f8.a f8.75, Nieuwe Wintergerst fOa f0.Zomergerst f0.— a fO.—Nieuwe Haver f8.50 a f9.Kook erwten f—a f—Voererwten f0.a f 0.Paardeboonen f a f—.— Lijnzaad fa f 0.—Koolzaad f 15.— a f 16. - Aard appelen f3.— a f4.25. Alles per 100 Kilo. AMSTERDAM, 17 Juli. Aardappelen. De aardappelenprjjzen waren heden: Andijker muizen groot per mud f 2.20 a 3.60 Andijker muizen klein 1.40 1.90 Andijker blauwen 3.60 3.80 Zeeuwsclie bonten 0.— 0. blauwen 0.0.~ eigenh. 0.- 0.— Zeeuwsche bravo's 0.— 0.— Westlandsche ronden 3.80 4.20 Westlandsche muizen 3.40 3.60 Rijper muizen 0.0. Noord Holt. muizen 3.— 3.40 Schoolmeesters 3.60 3.80 Friesche muizen 3.' - 3.40 Friesche borgers 0.— 0. Aanvoer 10 ladingen. Zoo de Heere wil en zij leven, hopen Woensdag 22 Juli onze geliefde Ouders BARTEL MEIJERS en MARIA WIJKHUIJZE hunne 40-jarige Echtvereeniging te herdenken. Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Serooskerke, Juli 1914. Heden overleed zacht en kalm, in de hope des eeuwigen levens, onze geliefde Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader PIETER BOONE Pz.Sr., in den ouderdom van 79 jaar en 8 maanden. Uit aller naam, P. BOONE Pz Jr. Koudekerke, 17 Juli 1914. Voor de vele bewijzen van deel neming, betoond bij en na het overlijden van onzen geliefden Echtgenoot, Yader, Behuwd- en Grootvader HENDRIK BOONE Pz., betuigen wij onzen harte- lijken dank. Uit aller naam, Wed. H. BOONEWielemaker. Koudekerke, 17 Juli 1914. Uw haar zal weelderig groeien door het gebruik van „Perfecta", f 1,50 per- flacon. JOHAN DE ROOS, Middelburg. Vinum Sanguinosum, in vacuo. Zuiver plantaardig tonicum. Geneeslieeren en gebruikers roemen om strijd de Sanguinose. Hun aantal neemt geregeld en gestadig toe. Thans ontvangen wij weder onderstaande dankbetuiging „Uwe Sanguinose is inderdaad een uitstekend middel tegen bloed armoede en zenuwzwakte. Ik leed ten gevolge van mijn toestand voortdurend aan lusteloos heid, hoofdpijn, was dikwijls neerslachtig en prikkelbaar. Verschillende medicamenten heb ik geprobeerd, doch niets hielp mij, totdat ik de Sanguinose gebruikte (gehaald bij den heer D. C. van Egmond te Rijusburg) en ik ben zoo gelukkig geweest hierbij baat te vinden. Rijnsburg. Mej. G. W. VAN GUGTE". De Sanguinose is in alle steden en bijna alle doipen verkrijgbaar bij voorname apothekers en eerste drogisten, en kost, bij de twaalf flesschen f 15.d. i. dan f 1.25 per flesch. Tweemaal per dag een eetlepel is voldoende, dan duurt een flesch tien dagen; 12'/2 ets. per dag. Dat is niet duur om er Uwe gezondheid en levenslust mee terug te winnen 1 WACHT U VOOR NAMAAK. VAN DAM Co. De Riemerstraat 2c/4. Den Haag. Haarlemmerolie 1 JOH. DE ROOS, Middelburg. ingevolge art. 28 van het Wetboek van Koophandel. Bij akte den 13 Juli 1914, verleden voor ondergeteekende, is tusschen de heeren JAN LEENDERT LEENPOEL en ABRAHAM DE KAM, beiden Steen houwers te Goes, opgericht de Ven nootschap onder de firma gevestigd te Goes, ten doel hebbende de uitoefening van het Steenhouwers- bedrijf in den ruimsten zin, waaronder begrepen wordt de handel in hardsteen, marmer, zandsteen en andere tot het gemeld bedrijf dienstige materialen, hetzij ruw of bewerkt. De vennootschap is aangegaan voor den tijd van vijf jaren, ingegaan den len Juli 1914 en eindigende den 30en Juni 1919. Na het verstrijken van dit tijdvak zal de vennootschap voor den tijd van 5 jaren worden voortgezet, indien geen der vennooten minstens 6 maanden, voor het einde van den loopenden termijn van 5 jaren, aan den anderen vennoot schrif telijke opzegging heeft gedaanook daarna zal de vennootschap telkens voor een nieuwen termijn van 5 jaren voort duren zoolang niet zoodanige schriftelijke opzegging heeft plaats gehad, minstens 6 maanden voor het einde van iederen nieuwen loopenden termijn van 5 jaren. Voor de firma kan slechts door beide vennooten geteeitend worden, zijnde ieder hunner afzonderlijk uitgesloten van het recht om voor de vennootschap te teekenen, met bepaling, dat indien een der vennooten namens de vennoot schap eene overeenkomst heeft aange gaan, de uitvoering daarvan door de vennootschap kan worden gevorderd. E. C. VAN DISSEL, Notaris. des namiddags te 21/3 uur, zullen ten overstaan van den Notaris J. C. BLAU- POT TEN CATE, in de herberg „de Lindeboom" te Serooskerke ten verzoeke van den heer P. L0US, aldaar alsnog liggende in de gemeente Serooskerke, aan den Molenweg, samen groot 1 Hec tare 2 Aren 52 Centiaren. Te aanvaarden na het rooven van den oogst 1914. Nader omschreven bij gedrukte biljet ten, verkrijgbaar ten kantore van voor noemden Notaris te Middelburg. BoterKaas 1 kleursel stremsel JOHAN DE ROOS, Middelburg. Met ingang van I Augustus 1914 zullen worden verkrijgbaar gesteld in de beide klassen voor het verkeer tusschen de stations Middelburg of Vlissingen eenerzijds en Koudekerke, Biggekerke, Zoutelande, Westkapelle, Aagtekerke en Domburg anderzijds tegen onderstaand tarief per rit: Middelburg Van -==7-.naar Koudekerke: Vlissingen le klasse 10 cent - 2e klasse 7cent. Middelburg Van TT1. naar Biggekerke: Vlissingen le klasse 12'/2 cent - 2e klasse 10 cent. Middelburg Van -r—naar Zoutelande: Vlissingen le klasse 15 cent - 2e klasse 12'/2 cent Van M'ddeIburg naar Westkapelle: Vlissingen le klasse 20 cent 2e klasse 15 cent. Middelburg Van —7-naar Aagtekerke: Vlissingen le klasse 25 cent 2e klasse 17 Va cent. TT Middelburg r, Yan rr;naar Domburg: Vlissingen le klasse 30 cent 2e klasse 20 cent. De 10 Rittenkaarten zijn alleen geldig voor den houder en diens huisgenooten, terwijl de geldigheidsduur onbepaald is. Deze kaarten moeten één dag te voren aan het kantoor der Maatschappij te Koudekerke of bij de agenten worden aangevraagd, alwaar aanvraagformulieren kosteloos verkrijgbaar zijn. Op Zon- en Feestdagen worden geen aanvragen aangenomen. Te Nisse wordt gevraagd Jaarwedde f 450 en vrije woning, benevens f90 aan emolumenten. Voor pensioen behoeft niet gestort te worden. Bij voorkeur komen in aanmerking, die in militairen- of politiedienst zijn ge weest, boven de 1 M. 75 lang zijn en niet ouder dan 35 jaren zijn. Zich te melden bij ongezegeld schrij ven, gericht aan den Burgemeester van Nisse te Ovezand, vóór den 25 Juli a.s. Persoonlijk bezoek is alleen gewenseht van hen die daartoe worden uitgenoodigd. Grijs haar of rood haar! kan men in zijn natuurlijke kleur verven door haarkleurverf „Fedora" in zwart, bruin, blond. Prijs fl per flac., per post f 1,15. JOHAN DE ROOS, Middelburg. van 10 tot 35 gld., thans voor 5 tot 20 gld.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1914 | | pagina 3