Reclames Geneest Uwe schele hoofdpijnen met de Pink Pillen. Uit dö Provincie. Kerknieuws. Onderwijs. Reclames. Voor alle jeukende huidziekten Rechtszaken Uit de Pers. Leestafel. Gemengd Nieuws. De schele hoofdpijnen, komen meer voor bij .de vrouwen dan hij de mannen. Dat geeft dus [lieden te denken dat de storingen, eigen aan liet vrouwelijk geslacht, niet vreemd zijn aan deze zoo pijnlijke on gesteldheid. Niets is meer waar; en bij vele vrouwen is de terugkeer der §chele hoofdpijnen zoo regelmatig dat sommigen bijna met zekerheid zeggen kunnen: ,,Ik zal op dim dag .schele hoofdpijn heb ben". Het gebruik der Pink Pillen kan dat alles in orde brengen, omdat de Pink Pillen een volmaakte regelaar der li chaamswerkingen zijn en tegelijkertijd een krachtige herschepper van het bloed en versterker der zenuwen. De schele hoofd pijnen gaan ook samen met slechte spijs vertering, in welk geval evengoed mannen als vrouwen er aan, onderworpen zijn. Niet zelden komt men personen tegen, die lederen dag aan schele hoofdpijnen, lijden, gedurende 2 of 3 uren 'na iederen maaltijd. De Pink Pillen kunnen alsdan met succes genomen worden. Zij genezen die maagpijnen en vergemakkelijken den arbeid der spijsvertering. Men weet, dat de slechte spijsvertering voortkomt uit een zwakheid van de maag, die niet dan onvolkomen haar werk kan doen. Deze zwakheid wordt veroorzaakt door de slap heid van het bloed, en nu bezorgen juist de Pink Pillen rijk en zuiver bloed met iedere pil. Ze zijn verkrijgbaar A fl.TB per doos en f9 per zes doozen, bij bet Gerieraal-Depót der Pink Pi.len, Da Costakade 15. Amsterdam. Verkrijgbaar voor Zierikzee en omstreken by J. W. Gudde, te Goes bij Gebr. Mulder, te Tholen bij W. Potter, Apotheker, Stoofstraat. En verder bij verschillende Apothekers en goede Drogisten. Middelburg- 'n do eerste helft van Juli zijn in doze gemeente Ingekomen: AStevens, varensge zel, Bastion N 07J. Westerveld, kellner, Zusterstraat I 209 uit Vlissingen; J. H. M. van Dijk, Abdij A. 51, Tilburg; J. M. Kerkhof, gevangenbewaarder, Slepers singel Q 175, Rotterdam; J. A. Scholten, surnumerair registratie, Lange Delft B 146, Winterswijk; mej. M. A. van Doeze laar, Heerengracht M 27/28, Colijnspiaat; wed. H. Francois, St. Janstraat H 189, Souburg; A. van Belzen, timmermanskn., Schuitvlotstr. N 163, N. en St. Joosland; P. Cornelis, timmermanskn., L. Noordstr. L 110, Groede; L. Versluijs, leurder, Kal vers t raat K 280, Terneuzen. Vertrokken: L. de Jonge van Sle perssingel Q 79 naar O. en W. Souburg; D. Boogert, Schuitvlotstraat N 208, Vlis singen H. 'A. Weijnman, 1 Loogstraait L 140, Rotterdam; tnej. S. Boasson, Lange Burg B 19, Zutpben; J. B. Duran, Wal B 58, Amsterdam; P. A. van den Ende, van L. Noordstraat L' 20, Roosendaal; D. Frank, Vliss. waganplein P 8, Amsterdam; C. P. Langedijk, Wal B 103, Den Haag; K. 'J. C. Koene, Krommeweele L 32, Bergen op Zoom; wed. J. A. Emond, Kinderdijk P 95, Vlissingen; H. G. Ho-rninge, Ko rendijk P 57, Koudekerke; J. Wolff, Lond. kaai H 67, Amsterdam; R. de Witt, Abdij A 51, Vlissingen; G. Toor, Balans E [09, Alphen (Z.-H.) (M. C.) Door tusschenkomst van den com- (misssaris van politie is de vrouw, die onlangs op straat moeder werd en die den laatsten tijd op het politiebureau ver toefde, door het leger des Heils opge nomen. Zooals onze lezers zich zullen her inneren werd ongeveer half November van het vorige jaar de draak, welke op de Sociëteit St. Joris alhier stond, ver wijderd, het was nameljjk gebleken, dat deze in zoodanigen slechten toestand ver keerde, dat hij gevaar voor de omgeving opleverde, door den beeldhouwer den heer den Hollander, die 'ook in 1894 den eersten draak maakte, is thans een tweede ver vaardigd, geheel getrouw aan den eersten en deze is thans op 'zijn verheven plaats gebracht. Het nieuwe beeld is hier en daar van koperbeslag voorzien om inrege nen en daardoor vermolming tegen te gaan. Het oude beeld was reeds leelijk geschonden en het gave nieuwe voldoet dan nu ook veel beter. Een en ander ge schiedde onder toezicht van den opzich ter van het gebouw, den heer H. J. Brou wer en de plaatsing geschiedde door de firma Jeras en Zonen. Men meldt ons, dat de Openbare Leeszaal en Bibliotheek wegens den schoonmaak gesloten zal zijn van 27 Juli 3 Aug. en dat er ook geen boeken uitge leend zullen worden. Zaterdag 8 Aug. zal de leeszaal ook gesloten "^ijn. Goes. Ter gelegenheid van het alhier te houden Kinderzendingisfeest op Woens dag 22 <Iuli a.s. zullen tussohen Rosen- daal en Vliss. eenige extra-treinen loopen ter ontlasting van de treinen der ge wone dienstregeling. Tholen. Met ingang van 1 November is de komrn. ,2e kl. bij de directe be lastingen, F. Rijstenbil, verplaatst van [Tho lem naar Vlaardingen. Ned. Hen'. Kerk. Beroepen te Bergambacht, D. Th. Keek ,te Zuiliohem, Aangenomen naar Haarlo, door J. L- Snethlage te Ouwerkerk; te JVoud- pend, door E. J. H. van Leeuwen te •'b Gravemoer. Bedankt voor Westmaas, door J. A. van Voorthuizen te Nijkerkeveenvoor Blitterswijk (L.), door J. A. gvart, cand. te Paterswolde. De oudste der dienstdoende predi kanten bij de Ned. Herv. Gemeente, de 84-jarige ds. 'G. Boer te Ermelo, hoopt in de eerste helft van September zijn 60-jarige Evangeliebediening te herdenken. Ds. Boer is vanaf 1888 in zijn tegenwoor- dige standplaats werkzaam en diende voor dien de gemeente te Pernis, Ouderkerk a. d. IJsel en Lrk. De krasse grijsaard, die noig de ouderwetse,ho steek draagt, gaat sohier dagelijks in zijn karretje er oip uit in zijn wijd uitgestrekte gemeente en betreedt nog geregeld iederen JZondag tweemaal den kansel. Een eigenaardig voorstel is door dr. A. v. d. Flier G.Jzn. in de ,,Nederl. Herv. Kerkbode" ontvouwd, mei het oog op de tegenwoordige beweging in de Ned. Herv. Kerk. Een voorstel, om de min derheid in de gemeenten der Ned. Herv. Kerk tot hun recht te laten komen zonder dat de kerk door invoering van even redige vertegenwoordiging de gelijk waardigheid van verschillende richtin gen erkent. Hij stelt n.l. voor om in een gemeente, waar tenminste een tiende van de stemgerechtigden het verlangt, verlof te geven tot vorming van een afzonderlijke gemeente in de oorspronkelijke gemeente. Die afzonderlijke gemeente zou de be schikking hebben over de kerkgebouwen, alsof hun predikant of predikanten jot de oude gemeente behooren. Zij zou een evenredig aandeel in de diakonale gelden krijgen. Voor het beheer van de kerkelijke goederen warden de leden der nieuwe gemeente beschouwd alsof ze behooren tot de oude. Zooals de ouderen zich mis schien zullen herinneren, lijkt dit wel iets op hetgeen vóór '86 somtijds van de zijde der lateren ,,doleerenden" we KI bepleit, doch waar toen de ethischen ab soluut niet van weten wilden. (Friesch Dagblad.) Geref. Kerken. Zestal te Overtoom (Amsterdam), dr. R. E. van Arkel te Soest, J. C. Brus- saard te Meppel, S. Doornbos [e Doe- tinchem, dr. J. G. Geelkerken te Epe, A. «olieveld te Nijkerk op de Yeluwe. en F. C. Meijster te Rotterdam. Beroepen te Beekbergen, J. J. Wester - beek van Eerten te Kampen: te Oud- Loosdrecht, N. G. Kjerssies te Den Ham. De Synode der Uhiist. Geief. Kerk zal, na gehouden biduur op Maandag avond, waarbij ds. Lengkeek van Am sterdam zal oiptreden, Dinsdagmorgen haar zittingen beginnen. Het voornaamste punt van de agenda is de bepaling waar de Theol. School voor goed zal worden ge vestigd. Men wenscht die algemeen in het centrum des lands, in Utrecht of om streken. Middelburg. Op de openbare school p (M. U. L. O. voor meisjes) zijn bevorderd van de le naar de 2e klasse: K. S. den Baars, E. J. van Doezelaar, L. E, Guijot, A. Hoeufft, A. A. Nonhebei, N. Magielse, A. C. M. Snoep. Van de 2e naar de 3e klasse J. H. Haentjes Dekker, C. J. Hendrikse, J. P. A. J. Slegt, J. A. Wielandt, M. 'C. G. van de Wall, A. J. Wijne, C. M. J. de Zeeuw; 1 leerling niet bevorderd. Van de 3e naar de 4e klasse: A. P. van den Brandeler, N P- van der Feen, T. C. de Meester, W. A. T. de Meester, A. Mijnlieff. Van de 4e naar de 5e klasse: J. W. M. S. M. van Arenthals, A. J. A. van Duiken, N. H. van der Feen, G. B. Geill, M. v. d. Harst, C. J. v. d. Heil. M. M. Nijk, E. Nonhebei, J. D. A. Rosier, A. J. H. van Rotten en W. Westveer. Het einddiploma is toegekend aan: S. H. Boasson, J. A. Cornelis. W. H. Langeveld, J. v. Schagen, N. Sprenger, N. M. Verhuist en F. L. M. van jWage. Goes. Tot leeraren aan den cursus voor de hoofdakte te Goes zijn benoemd: J. G. Nijk, Directeur der Rijkskweek school te Middelburg, voor Paedagogie; A. K. Zweede, Leeraar aan de R. H. B. S. te Goes, voor Natuurkunde; W. C. Braat, Hoofd der School in den Volckerpolder (gem. Rilland-Bath), voor Ned. Taal, Lezen en Letterkunde; Al. J. Bruigom, Leeraar aan de R. H. B. S. te Goes, voor Wis- en Natuurkundige Aardrijkskunde; F. Maijs, Hoofd der School te AVilhelminadorp, voor Plant-, Dier- en Scheikunde; R. v. d. Welle, Leeraar aan de christ. kweekschool te Middelburg, voor Rekenen; J. v. d. Zouwen, Hoofd der christ. school te Heinkenszand, voor Geschiedenis; en A. D. F. v. d. Wart, leeraar aan de R. H. B. S. te Goes, voor Teekenen. Tot directeur van den cursus is be noemd de heer J. G. Nijk. Tot voorzitter van de commissie van toezicht de heer A. v. Brugge en tot secretaris de heer F. Maijs. De lessen zullen gegeven worden op Woensdagavond van 6 tot 8 uur en op Zaterdagnamiddag van l1, t tot 4' en van 51.4 tot 81/4 uur. (G. Crt.) Meisjesschool. Het diploma werd uitgereikt aan Jeanne Talsma, Jet Dekker, Marie de Kruijter, >larie Drijf hout, Jo Koens en Marie Wessel. Bevorderd van de 4e naar de 5e klasse: Mien Visser, Melanie Wessals, Suze Kloosterman, Marie den Herder, Krina Blok, Truus Peman Kakebeeke. Van de 3e naai' de 4e klasse: Truus Marmhardt, Ina Jongepier, Corry Baljé, Nelly Snijder. Van de 2e naar de 3e klasse: Goba Visser, Betsy Baerents, Dora Kloosterman, Betsy Hijman, Leentje Schotman. Niet be vorderd 2 [eerlingen. Van de le naar de 2e klasse: Jannetje Rottier. Annetje Jongepier, Nora v. d. Wart, Jannetje van Liere, Trui Bliek, Jo Buitendijk, Corrie v. d. Graaf, Betsy Pe man Kakebeeke, Willv Snijder. Niet lievorderd 5 leerlingen. *R. H. B. School te Goes. Toegelaten: tot de eerste klasse: C. D. Duvekot, J. P. Ossewaarde, W. H. G. P Hajenius, L. M. Overbeeke, Marie E. Prinzen. Hendrika C. E. Pilaar, An- tonette P. D. de Vos, F. J. M. Buijsrogge, Q. J. H. Mud de, H. J. van der Veen. J. A. Dekker, L. G. Witte, S. J. de Jong, J. Ar. de Hullu, C. J. T. Rosier en D. AI. Hollestelle, allen te Goes, A. Schram te Kruiningen. D. H. C'. Neervoort te 's Gravenpolder, A. Koert, C. P. Koert, .1. A. van Nieuwenhurjze, H. Noteboom. A. Lindenberg en J. J. Klompe, allen te Wolfertsdijk, C. van Arenthals te Kort- gene, C. L. Steendam en K. F. Prins van Hanswoerd, Elisabeth J. Al. Peman Kakebeeke te Kloetinge, Jannetje Rottier te Wilhelminadorp, N. M. Eversdijk te Kapelle, J. Kooijman te lIontenis.se, A. J. Doriein en J. AI. Smit te 's Heer Arends- kerke, A. Bom J.Lz.. J. W. Bom en W. W. Loggers te Ierseke. Voorwaardelijk; P. Houterman te Wol fertsdijk. Tot de derde klasse; Alarie Drijfhout. Avondschool voor A m- b a t h t s 1ried e 11. De inschrijving van leerlingen zal plaats hebben op Zaterdag 25 Juli a.s., des namiddags van 24 uur, in de directeurskamer van de Am bachtsschool. Geslaagd voor de hoofdakte de heer J. Dek van Kruiningen. Rilland-Bath. Van de tweede naar de derde klasse der Rijks Hoogere Burger school te Bergen op Zoom werden uit deze gemeente bevorderd de mannelijke leerlingen AI. Blok, J. L. J. Bruijnzeel, J. Reijnhout en W. C. v. d. Werff. Toege laten tot de eerste klasse C. van Gorsel, Catharina J. Aioree en Lena AI. v. d. Werff. als eczeem, gordelroos, dauwworm, netel- roos, schurft, vurigheid der huid, winter handen en -voeten, huiduitslag, enz. is Foster's Zalf het aangewezen geneesmid del door haar verzachtende, antiseptische en genezende eigenschappen, welke haar beroemd maakten in alle deelen dei- wereld. Volledige gebruiksaanwijzing bij' iedere doos. Foster's Zalf (let op den juisten naam) is te Goes verkrijgbaar bij de heeren De Pauw Co, en te Middelburg bij Joh. de Roos, Viasmarkt K 157. Toezending geschiedt franco na ontvangst van post wissel h f 1.75 per doos. Kantongerecht. Slechts twee zaken werden heden in het ojienhaai' behandeld. De eerste betrof den arbeider J. B. beklaagd van strooperij. Hij had namelijk op 24 Juni j.l. in een der voormalige vestinggrachten van Vee- re, welke verpacht zijn aan J. Alarkusse molenaar aldaar, riet gesneden en dit riet op den kant gegooid. Bekl. zeide dit gedaan te hebben op last van den opzichter van den polder Wal cheren L. Bolier. Hij had namelijk het onderhoud van de watergangen aange nomen. Bekl. had niet de bedoeling het riet mede te nemen en had ook niet ge dacht een strafbaar feit te plegen. Getuige Alarkusse zeide dat hij het wa ter needs in 1910 van de gemeente pachtte. Als getuigen a decharge werden ge hoord de voorzitter van den Polder, den heer A. M. Berdenis van Berlekom en bovengenoemde opzichter, beide gaven aan de hand van een kaart inlichtingen. De polder Walcheren had vroeger, voor het graven van het kanaal door AVaiohe ren haai- Waterloozing door de grachten van Veere en de domeinen hadden dit toegestaan. Nu is hierin verandering ge komen, maar nog steeds wordt een ge deelte dier grachten voor spuiboezem ge bruikt. De polder kocht een deel van de eigenares, maar het betroxken gedeelte wilde de gemeente niet verkoopen, alleen tegen een veel te hoogen prijs in erf pacht afstaan. De polder liet het hierbij, maar verklaarde ingevolge het algemeen reglement van politie dat hij het onder houd van bedoelde gracht op zich nam en hiervan aan de Ged. Staten kennis. Op een vraag van den ambtenaar van het O. Al. verklaarde de lieer van Berlekom, dat de gemeente geen gelegenheid had van dit besluit in beroep te komen. De ambtenaar meende dat het feit van strooperij bewezen is, maar alleen geldt hier de vraag of de polder gerechtigd is het onderhoud op zich te nemen. Hij meent dat die vraag niet zoo ineens te beantwoorden is en vroeg schorsing van deze zaak voor onbepaalden tijd. De tweede zaak betrof overtreding der melkverordening van Vlissingen. Bekl. L. V. had volle melk verkocht, welke slechts 10.23 pet. vaste stoffen bevatte. De des kundige, S. J. Engering, zeide dat het hier een grensgeval betreft, en het niet met zekerheid te zeggen is of hier al of niet geknoeid is. De ambtenaar en de kan tonrechter wezen er op dat bold, reeds voor de vierde maal terecht staat en dat hij te zorgen heeft voor goede melk, ook al is zijn weide slecht. Dan moet hij; maar bijvoeren. Eerstgenoemde meende dat deze verordening streng moet worden gehandhaafd, omdat de melk vooral aan kinderen en zieke rnenschen wordt ge geven. In verband met de verklaringen van den deskundige eischte hij echter, niettegenstaande het de vierde maal is, 5 gld. boete sub. 2 dagen hechtenis. Derde „n a 1 e z i n g". De ethische predikanten uit Amsterdam hebben zich, als men weet, inzake het adres-der-zestigen met een tegenadres tot de Synode gewend. Over deze Amsterdamsche actie toornt de „Waarheidsvriend", 'I orgaan van den Geref. „Bond" aldus: Op de Haagsche vergadering heeft zeker de halve kerkelijke wereld zich geërgerd aan het spreken van ds. van Noort, secre taris van Chr. volksonderwijs, voorzitter van liet Nederl. Jongelingsverbond enz. enz., toen hij waar het pas gaf 0111 juist andersom te getuigen met allerlei aardigheden doorspekt een rede hield, ge titeld „de geopende deur". Hoe iemand als ds. van Noort zoo iets kon doen, waar de deuren van de Herv. Kerk openstaan voor een ieder socialist, anarchist, Boeddhist, spiritist, enz. enz., is voor velen ook na zjjn verklarend woord in „de Nederlander" nog een raadsel. En nu komt waarlijk een tweede verrassing op dit terrein. Door tal van predikanten is een adres aan de Synode gericht inhoudende het verzoek om de prop. formule te wijzigen. E11 wel zóó te wijzigen, dat duidelijker zal uitkomen, dat het Evangelie van Jezus Christus en dien gekruisigd moet worden gepredikt. Ons dunkt daar moest ieder ortho dox mensch vóór zijn. Want er wordt toch zoo schandelijk misbruik gewraakt in onze Herv. Kerk van de vrijheid, die nu be staat! Ieder weet dat. Alaar wat doen nu de Amsterdamsche predikanten Schuilei- tot Peursum, Barger, Lammerts van Bueren, de Sopper en En- gelberts? Die gaan een te gen-Adres aan de Synode opstellen en die gaan vragen om alles toch te laten zooals het is voor welk tegen-Adres zij handteekenin- ,gen 111 den lande zoeken te verzamelen. Wie kan zulks nu van orthodoxe pre dikanten begrijpen? Wie kan het nu ver staan van mannen als dr. Barger, voor zitter van de Ned. Zondagsschool-vereeni- ging; van ds. Lammerts van Bueren, be stuurslid van Chr, Volksonderwijs? .Wordt de Christus Gods dan niet ge hoond in het midden van onze kerk? Wordt de waarheid Gods niet tot leugen gemaakt? Wordt het huis Gods niet jammerlijk verdeeld en verscheurd, waar alle wind van leer wordt toegelaten en geduld? Weet men dan niet dat zielen worden misleid? Dat de fondamenten der kerk worden omgestooten? Is dat in Amster dam niet bekend? E11 voelt men daar niet, dat de kerk toch iets doen moet in deze; dat het niet mag worden ge duld, dat openlijk misbruik gemaakt wordt van de bestaande vrijheid? Alen schijnt daar in Amsterdam onder genoemde predikanten niets van te voelen. Si En in plaats dat ze dan rustig aan God overgeven wat er worden zal van het goedgedoelde pogen van anderen, gaan ze een tegen-Adres opstellen en hand- teekeningen daarvoor verzamelen in den lande, om toch, zoo mogelijk, een kleine wijziging van de prop. formule ten goede, vooral maar tegen te houden en te ver hinderen. D e Spiegel bevat een groot portret van jhr. Roëll met bijschrift; ontmoe ting van Prins Hendrik met den Koning van Denemarken; het reuzenstoomsehip „Bismark", van de HamburgAmerika- lijn. Verbetering. In diö rubriek Leestafel (no. Van gister) staat uitleggen zijn gleen inleggen. Wij' schreven uitleggen zij geen inleggen. Ongelukken. Door een stoom tram der Staatsspoor, komende van Sche- veningen, is gistermorgen omstreeks elf uur een jongmensch overreden op de lijn tusschen de Nieuwe Scheveningsche boschjes. Zwaar gewond werd hij door de tram naar de Witte Brug vervoerd, waar in1 het politie-posthuis door een juist aanwezig geneesheer hulp werd verleend. Daar is het jongmensch, dat nog leefde, door den G- E. H. D. vervoerd. Gisteren is van het turfschip „De Dageraad", lig gende te Arnhem, een tienjarig zoontje overboord gevallen en verdronken. Er is eenige uren gedregd doch bonder resul taat. Aan bet station te Maastricht is gisterenmiddag de huipremmer F. H. S. toen hij de lijn wilde oversteken, door een binnenkomenden personentrein gegre pen. De machinist, die het ongeluk zag aankomen, remde uit alle macht. Toch is van S. de linkerarm verbrijzeld en kreeg hij eenige hoofdwonden. Hij werd naar het gesticht Calvariënberg overge bracht. Branden. De door twee gezinnen bewoonde 'boerderij „Lankamp" bij Almelo is geheel door brand vernield. Het huisraad ging verloren. Oorzaak onbekend; verze kering' dekt de schade. Aan den Oud- Wierdensche weg te Wierden is de boer derij van H. Buitenweg in vlammen opge gaan. Een gedeelte van het vee kwam om. In de Choorstraat te Oss is een slagerij een prooi der vlammen gewor den. K ruisbessenmeeldau w. Ia verband met de onlangs in werking getre den Rijkswet heeft de controleur'van den Phytopathologischen Dienst te Eist (Bes tuwe) Woensdag e.v.d. aldaar eenige par tijen kruisbessen, welke verhandeld waren en besmet bevonden werden met kruisbes- senmeeldauw, in beslag doen nemen. Te gen de aanvoerders is proces-verhaal opge maakt. terwijl de partij, ter gezamenlijke grootte van ongeveer 630 pond, onder po litietoezicht is verbrand. Voor tot inbe slagname was overgegaan, was eerst ad vies ingewonnen bij het hoofd van den Phytopathologischen dienst, prof. Ritzeina Ros, te Wageningon. (Amh. Ct.) De M i 11 i 0 e n e n-e r f g e n a a m terecht. Eindelijk is do' zoo lang ge zochte erfgenaam Otto Brandt terecht. Zooals men zich herinneren zal, werd in begin van dit jaar hekend, dat aan zekeren Otto Brandt een aanzienlijke som zoude vermaakt zijn. Alle pogingen wer den in het werk gesteld 0111 den geluk kigen erfgenaam te vinden, doch alles was te vergeefseh. 't Laatst zou Brandt gewoond hebben in de mijnstreek, doch ondanks de 'nauwkeurigste nasporingen ge lukte het niet. hem te ontdekken. Zijn jeugd bracht Otto Brandt door in Maas tricht, waar hij thans sedert eenige da gen verblijf houdt. (Limb. K.) Een honderdjarige. Het ge hucht Taarlo vierde gisteren den lOOen verjaardag van zijn inwoner Sjoei'd de Boer. Van verschillende huizen wapperde de driekleur. Uit de- geheele gemeente en ver daar huiten kwamen de familie leden, vrienden en kennissen om den jubilaris geluk te wenschen. De oude heer Do Boer is nog bijzonder kras en in het genot van al zijne zintuigen. Toen de burgemeester gekscherend opmerkte, dat De Boer in 't vervolg niet meer alleen met de paarden op weg mocht gaan, zei de 100-jarige met zelfvoldoening, dat hij de vorige week nog alleen met een twee span naar Assen was geweest. In een Friesch blad staat de vol gende advertentie: „Eenige jongelui uit Echten en Oosterzee vragen gezelschap van oenige meisjes 0111 gezellig den tijd door te brengen hij de bewaking der ooie vaarsnesten. Drama te 'sGravenhage. Men meldt uit Den Haag. Donderdagmiddag te kwart voor drie heeft in de Kalkoen straat te 's Gravenhage de opperman S. zijn vrouw van het leven beroofd. Hij loste twee revolverschoten op zijn ec-ht- genoote, die haar door het hoofd gingen. Daarna richtte hij het wapen op zichzelf met hel gevolg dat ook hij door een kogel in het .hoofd werd getroffen. De oorzaak van dit drama moet gevonden worden in huiselijken twist. De man was vaak werkeloos en was 8 dagen van huis geweest. Toen hij thuis kwam loste hij na oe.n korte woordenwisseling de nood lottige schoten. De vrouw werd zeer ge vaarlijk gewond, doch hij aankomst jn het ziekenhuis bleek zij reeds overleden. Ook de man werd naar het ziekenhuis vervoerd. Zijn toestand is zeer zorgwek kend. De commissaris van politie, de heer Dietz, leidt het onderzoek. Een politie post is voor het huis geplaatst. De gevolgen van een klap. Gisternacht is iemand uit Hoogeveen aan do Prins Hendrikkade te Rotterdam te water geraakt. De drenkeling werd ge lukkig door twee voorbijgangers opge merkt, die hem uit zijn benarde positie wisten te redden. Aan de politie deelde hij mode, dat hij niet precies wist, hoe hij in het water was gevallen, vermoe delijk echter door een duizeling. Sinds Alaandag j.l. had hij daarvan last. Hij was dien dag in Den Haag geweest en had als toeschouwer bij leen der relletjes een klap opgeloopen van een der mare chaussees, 'die juist een charge uitvoerden. G r o 0 t e brand. Donderdagmorgen is in de Netherton Worsted Spinning Mill, te Halifax, een hevige brand uitgebroken: binnen eenige minuten was het gebouw een ware vlammenzee, en de brandweer, die onmiddellijk was toegesneld, moest er zich dan ook toe beperken, 0111 de aan grenzende gebouwen te beschermen. De schade wordt op ongeveer 250.000 gulden geschat. Ontploffing. In de loodgieters- werkplaats, behoorende bij de dynamietfa- briek te Cugny is een huis ontploft. Er zijn drie dooden en een gewonde. Auto-ongeval. Te Bordeaux is een auto, waarin acht personen zaten, tegen een met steenen beladen wagen gebotst en in een gracht gereden. Een der inzittenden is gedood, do andere zeven gekwetst. Een kostbaar transport. Alet den Zuid-Duitschen mailtrein. waarin ten hunner behoeve een extra salonrijtuig was geplaatst, zijn te Vlissingen eergistermor: aangekomen eenige ambtenaren van het Hongaarsche ministerie van Financiën op hunne doorreis naar Engeland, met zich voerende een waarde van 72 millioen kronen. Telegrafisch Weerbericht. Naar waarnemingen in den morgen van 17 Juli medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt Hoogste barometerstand 771.8 te Horta, laagste stand 757.5 te Stoirnoway. Verwachting tot den avond van 19 Juli Meest zwakke Zuidelijke tot Westelijken wind. Gedeeltelijk bewolkte lucht. Waar schijnlijk droog weer, behoudens kans op plaatselijk onweer. Warmer.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1914 | | pagina 2