Telegrammen. Allerlei. Gemengd Nieuws. Leestafel. Rechtszaken lediop, enz Telegrafisch Weerbericht. Briefwisseling. Marktberichten. llie e Advertentiën. 8z. DAANE De schoolopziener in het arrondisse ment Goes meldde bij schrijven van 29 Oct. 1913, dat hij zich met deze reorgani satie-plannen ten volle kan vereenigen. In een bijeenkomst van 10 Dec. j.l. van den districtsschoolopziener met de Commissie van Toezicht bleek, dat de commissie overtuigd was van de volgen de paedagogische voordeelen: le. Er zal een flinke zevenjarige volks- sschool komen. 2e. Er zal volledig gymnastiek-onder- wijs gegeven kunnen worden aan alle leerlingen der volks- en M. IJ. L. 0. school. 3e. Ook voor jongens, die aan het ge woon lager onderwijs niet genoeg hebben voor hun toekomst in nering en bedrijf, en die om een of andere reden het onder wijs op H. B. S. niet kunnen of willen volgen, zal gelegenheid bestaan voortgezet onderwijs ook in talen te ontvangen. 4e. Het onderwijs op de meisjesschool kan op dezelfde wijze worden voortge zet, maar nu in een volledige school voor M. U. L. 0. met onderwijs in gym nastiek en zang, terwijl het onderwijs in teekenen belangrijk kan worden verbe terd. 5e. Voor jongens, die naar de rijksnor maallessen, de landbouwwinterschool en de handelscursussen gaan, zal twee jaar voortgezet onderwijs verkrijgbaar zijn (12 tot 14 jaar). 6e. Door de eventueele combinatie van het hoofdschap der school voor M. U. L. 0. en het directeurschap der Rijksnormaal lessen kan een eerste onderwijskracht aan gesteld worden. 7e. Er zal reden zijn de financiëele positie van het onderwijzerspersoneel te verbeteren, wat in de toekomst, bij hooger te stellen eischen, het onderwijs zal ten goede komen. Daarentegen zou er vrees zijn voor na- deelige gevolgen le. Er zullen ouders zijn, die nu hun kinderen op school B hebben, die be zwaar zouden hebben hun kinderen te doen school gaan met kinderen var, school C. 2e. Er zullen ouders zijn die nu hun kinderen op school B hebben, die be zwaar hebben hun kinderen op de school voor M. U. L. 0. te zenden. Hier tegenover werd door den heer Brants opgemerkt, dat voor de onder le genoemde ouders de gelegenheid bestaat hun kinderen naar de school voor M. U. L. O. te zenden. Door een doeltreffende schoolgeldregeling zou hierin afdoende zijn te voorzien. Ten einde aan het tweede bezwaar tege moet te komen, zou een regeling van de plaatsing der leerlingen in de verschil lende klassen moeten worden ontworpen, op de wijze als dit nu reeds geschiedt door de commissie voor classificatie. Bij de inrichting van de paralelklassen in de volksschool zal men sociaal gelijksoortige leerlingen zeer goed bij elkaar kunnen plaatsen. In de onder de bijlagen opgenomen kostenberekening wordt uitgecijferd, dat dan minder aan salarissen zou worden betaald een bedrag van f 8725, terwijl ook het onderhoud in de meisjesschool en van de woning van een hoofd sa men a f170 zouden vervallen. Dus min der een totaal van f8895. Daarentegen zouden meer aan salaris sen worden betaald: hoofd M. U. L. 0. f 2000, voor gymnastiek f 1000, voor tee kenen en zang f 150, en voorts aan wachtgelden op 1/6 van het salaris voor drie onderwijzeressensamen f655, to taal meerdere uitgaven f 3895. Er zou dus in 't geheel f5000 minder uitgegeven worden en bovendien zouden disponibel komen het gebouw der meisjes school en een woning van een der hoof den van scholen. Vlissingen. Voor het eindexamen van de Handelsschool zijn geslaagd de leerlingen W. J. N. Jansen, H. C. de Raad en W. G. C. Walrave. 1 leerling werd afgewezen en 1 trok zich gedurende het examen terug. (VI. Crt.) Geslaagd voor het eerste gedeelte Notarieel Staatsexamen mej. J. C. van den Berg te Goedereedeen voor het tweede gedeelte de heer F. M. de Beste te 's Gravenhage. Teek en en M. 0. Het mondeling gedeelte van de akte-examens middelbaar onderwijs in teekenen zal, wat betreft de examens ter verkrijging van de akte Ma (aanvulling), van de akte Me en van de akte Mf, voor zooiver die in het open baar worden gehouden, worden afgenomen te Rotterdam, in het gebouw der Aciademie van Beeldende Kunsten en Technische We tenschappen, op de volgende dagen en urenakte Ma (aanvulling) op 16 Juli 1914; akte Me op' 17 en 18 Juli 1914; akte Mf op 20, '21, 22, 23 en 24 Juli 1914, telkens van 9 uur v.m. tot 4 uur n.m. '0 n g 1 u k k e n. Tte Noorden is Dins dag het 3-jarig meisje van G. te water geraakt en verdronken. Te Koudekerk is Dinsdag het 3-jarig zoontje van D. V. te water geraakt en verdronken. Gisteren is te Nieuwerkerk a/d IJsel het 2-jarig zoontje yan J. d. O. te water geraakt en verdronken. Gisteren isv in de Bakkerskil onder de gemeente Krim pen aan de Lek in venen staat van ont binding drijvende aangetroffen het lijk van een man, naar schatting 40 jaar. Het lijk was geheel naakt. Men vermoedt, dat het te voorschijn is gekomen van on der een houtvlot, dat den vorigen dag van Duitschland daar was aangekomen. Dinsdag is te Ferwerd het 12-jarig zoon tje van den armmeester D. B. uit een wagen geslingerd, doordat het paard op hol sloeg. Gistermiddag is het knaapje in het Diaconessenhuis te Leeuwarden overleden. Onweer. Tijdens het on weder van Dinsdagmiddag sloeg de bliksem in de arbeiderswoning van S., nabij Apeldoorn. Na de beide windveeren gesplinterd te, hebben werd een gat in den grond ge slagen vlak voor een 15-jarigen knaap, die geruimen tijd bewusteloos bleef. Te Loenen op de Veluwe sloeg de blik sem in de woning van zekeren H. In het woonvertrek werd zeer veel schade aan gericht, daar vele huismeubelen op den vloer en aan den wand werden vernield. De bewoners bleven met den hevigen schrik vrij. Dinsdagmiddag sloeg .tij dens het hevig onweder de bliksem in do woning van J. H., te Silvolde. De bliksem sloeg een gat in den zolder, ver nielde de kachelpijp in de keuken en richtte door het geheele vertrek schade aan. De vrouw des huizes, die juist haar kind verzorgde, klaagde later over pijin. Brand werd niet veroorzaakt. Te Lisse is gistermiddag een man door den blik sem getroffen en op slag gedood. Hij laat jeen vrouw met 10 kinderen achter. Te Hemen in Maas en Waal is bij het hevig onweer van gisteren een boeren hofstede afgebrand. Aan het Winscho- terdiep nabij Groningen, is gistermiddag door den bliksem de boerderij van K. Makken afgebrand. Bij het onweer is gisteren te Zandvoort een man, K. ge naamd,. door den bliksem doodgeslagen. Te Harmeien is gisteren de bliksem geslagen in de hooiberg van een land bouwer. De hooiberg met ongeveer 100.000 K.G. best hooi is geheel afgebrand, evenals de hofstede. Hij was van plan te trou wen. Door den Burgemeester ©ener ge meente in het land van Maas en Waal werd een schrijven ontvangen van den navolgenden inhoud: Den U Mijn Heer Burgenmeester van ikhep Een vrindellijk verzoek aan u en ik hoop Dat u aan mijn verzoek voldoen zult Mijn heer Burgenmeester om reeden dat ik zoo Zlegt de tijd hep en ook al iegen de reiskosten op zie om dat ik zoo veel aan moet schaften En hep te zorgen en van voornemens ben om Tetrouwen mijnheer ik heb hier een bofstijke Gepacht voor 6 jaar en heb Februari aan moeten Faaren en daar zittik nu alleen in mijnheer Hoe eer dat ik een vrouw hep hoe beeter en daarom Ferzoek ik u vrindlijk Mijnheer en zorgt daar Voor het staat wel vrei en strand van mij dat Ik U zoo dikwijls plaag maar ik hoop dat u het Mijn kwalijk zult neemen om dat ik u vroeger ook lastig hep gevallen en daarom Hoop ik dat het nu de laatstekeer zal zijn Daarom mijn heer hoop ik dat u zoo goed Zijt en stuurt mijne papiere zoo gauw mogel Lijk Mijn Adres Mijn heer is zoo An U Mijn Burgen Meester met al len hoog Achting Hartelijk gegroet van Die zich Noemt U weet Jt,et toch wat voor papieren dat ik Daar voor Noodig hep en doop Akten Mijn geloof ik dat is genoeg om dat MijUe Ouders nog alle twee leevfen". „Rott." Een gevaarlijke kerel. [Wij1 lezen in „Le Soir": Maandagavond had leen inwoner van Brussel, zekere Jean B. een reus van een kerel met herculisch© kracht begaafd, maar tevens een onverbe terlijke liederlijke dronkaard post gevat op den straatweg van Ixelles en vond er zijn vermaak in de voorbijgangers te molesteeren. De meesten gingen stilzwij gend voorbij, uit vrees voor den Woesteling, doch een iiet zich dat niet welgevallen. De woesteling greep hem daarop zoo ste vig in zijn armen dat de arme man zich niet meer verroeren kon, en zeide: „Ik zal je onder de tram werpen." Juist was er een tram in aantocht en de dronkaard maakte aanstalten om zijn bedreiging waar te maken. De aangeval lene deed veigeefsche pogingen om zich uit zijn ijzeren greep te bevrijden. Om standers die het geval zagen, meenden tusschenbeide te 'moeten komen. Ze vielen gezamenlijk op hem aan en noodzaakten den onverlaat zijn slachtoffer los te laten. Doch nu keerde de dronken reus zich tegen zijn 'aanvallers en het zou een kwaad oogenblik geworden zijn, als niet twee agenten waren komen opdagen, die met behulp der burgers den woesteling overmanden en naar het bureau sleepten. Hij is een oude bekende van de politie en zal zijn straf niet ontgaan. Natuurverschijnsel. Dins dagavond nam men te Zinnik, naar het Brusselsche „N. v. d. D:."' te. vertellen weet, een eigenaardig natuurverschijnsel waar. Er viel plotseling een stortregen van buitengewone hevigheid. Op enkele oogenblikken draaide dan de wind met zulk een kracht, dat Hij het water van den grond in pyramides omhoog deed rijzen. De regen viel slechts in Zinnik, buiten het plaatsje kwam geen druppel water- neer. In het plaatsje werd intus- •schen door den geweldigen regenval, die rn de straten overstroomingen veroor zaakte, heel wat schade aangericht. B otsing. Op een landweg naar het dorpje Zuyenkerke hij Brugge kwam een auto, waarin de oud-senator Verbeke ge zeten was', in botsing met een motorfiets, v^aarvan de berijder met een koord de fiets van zijn gezellin voorttrok. De bot sing, door een on verwachten draai van de auto veroorzaakt, was geweldig. De be lijder van den motor werd gedood en de hem vergezellende dame doodelijk gewond. De oud-senator en zijn chauffeur werden vrij ernstig gewond. President Poincaré is naar Duinkerken vertrokken, waar hij scbqep gaat naar Rusland. De suffragettes. Op het oogen blik dat Mc Kimon Wood, staatssecretaris van Schotland, zijn woning verliet, werd hij door twee suffragettes aangevallen en met zweepen afgeranseld. De vrouwen werden in hechtenis genomen. Ondernemend. Uit Bridgeport (Engeland) is een bejaarde kreupele man, Harborrow geheeten, per zeilboot vertrok ken om een reis over den Oceaan te ondernemen. De zeilboot is door den koe nen zteevaarder zelf in twee jaar tijds ge bouwd. Harborrow heeft voor langen tijd proviand bij zich. Een eigenaardig propagan- d a-m i d d e 1 heeft de „National Free Church" van Engeland uitgedacht om het kerkbezoek op Zondag te bevorderen. Ze heeft namelijk 5 millioen briefzfegels la ten drukken van schelle rood-groene kleur, een heuvel met een kerkje er boven op vertoonend met de vermaning „Kom 's Zondags ter kerke!" Lynchpa rtij. Te Orangeburg in Zuid-Carolina heeft weer eens een dier weerzinwekkende lynchpartijen plaats ge vonden, die-in de Zuidelijke Staten der Unie nog altijd talrijk blijven. Meestal is het dan een neger, die wordt opgeknoopt of neergeschoten wegens aanranding van een blanke vrouw. Maar ditmaal was de gelynchte een negerin, Rosa Carson. Zij was in voor- loopige hechtenis wegens het doodranse len van een 12-jarig blank meisje, met wier familie zij ongenoegen had gehad. Een woedende menigte haalde de vrouw uit de gevangenis, hing haar op en door zeefde daarop' het lichaam met geweer kogels. Geen inktvlekken meer. Iedereen heeft zich wel eens geërgerd over een bijzonder groote inktvlek, die op het onverwachtst een keurig geschreven brief kwam bederven. Dan probeert men 't ongeluk met een radeermes te doen ver dwijnen, met gewoonlijk als eenige resul taat, dat bet papier onder de pogingen be zwijkt. Nu is er echter een radicaal mid del gevonden. Het nieuwe apparaat bestaat irit een horsteltje van ragfijne draden ge sponnen glas, dat in een aluminium-fou- draal bewaard wordt. Op een oppervlakte Van drie maal 9 m.M. bevinden zich niet minder dan 4000 van dergelijke draden. Met dit instrument gaat men over de vlek heen en de glasnaaldjes doen de inkt verdwijnen, zonder dar. het papier aange tast wordt. Men kan op de geradeerd© plek schrijven zonder dat de inkt uit vloeit. Een reuzenkreeft. Volgens het Bulletin van den dierentuin te New-York huist in het aquarium al daar een kreeft, die in grootte zelden zijn gelijke vond. Het diep meet niet minder dan 95 c.M. en heeft een lichaamsgewicht van 21 pond. In zwaarte haalt hij geen record. Want fin het jaar 1887 bezat hetzelfde aquarium een kreeft, die met 60 c.M. lengte niet minder dan 34 pond woog. Misschien mogen de bewakers van den reuzenkreeft er in slagen, hun pleeg kind nog eens zoo vet te voeren, dat hij ook dit record slaat. Toch is het dier ook nu ai een bezienswaardigheid. MIDDELBURG. Een extra-trein uit Oostende voerde nog 121 reizigers aan. 's GRAVENHAGE. Hedenmorgen is weer een stakings verga dering gehouden onder leiding van dhr. Ferra van de R.-K. or ganisatie. Daar de Maatschappij bekend ba.d gemaakt, dat zij zooveel mogelijk lijn 8 zou laten rijden, waren op' het Plein en op1 andere plaatsen politie maatregelen getroffen. Een drietal ar restaties had plaats. Pleinen Scheve- ningsche weg worden door maréchaussées beschermd. Ook de Haagsche stoomtram. Twee conducteurs hebben het werk her vat. Vanavond zal een groote openbare ver gadering gehouden worden, waarin de heeren Hoejenbos, Wesselink en het Ka merlid Van der Voort van Zijp' het woord zullen voeren. 's GRAVENHAGE. Hedenmorgen zijn al hier aangekomen 6 Afrikaansche land bouw ere. Ze werden verwelkomd door liet bestuur van de Kon. Ned. Landbouw- vereeniging. Ze maakten o.a. een tocht door het Westland. 's GRAVENHAGE. Omtrent het vertrek van de „Kortenaeir" is nog niets bekend. 's GRAVENHAGE. Voor de pestbestrij- ding is reeds meer dan 240 mille inge zameld. ST. PETERSBURG. In, de nabijheid van bet station heeft een brand gewoed, waar bij 25 huizen verwoest zijn. Ongeveer 1000 menischen zijn nu werkloos. Tot nog toe zijn 6 lijken gevonden. Soldaten hel pen bij het reddingswerk. MEXICO CITY. Officieel wordt gemeld, dat Huerta gister-namiddag aan het con gres bericht gezonden heeft, dat hij zijn ontslag neemt. Hij z:al opgevolgd worden door Carbajal, den huidigen minister van Buitenlandsche Zaken. NEW-YORK. Uit Mexico-City wordt ge meld, dat alle leden van het kabinet af getreden zijn. NEW-YORK. De nieuwe president van Mexico Carbajal heeft -den eed afgelegd. Bijbel, dat is de gansche Heilige Schrift bevattende al de Canonieke Boeken des Ouden en Nieuwen Testa ments, door last van de Hoog-Mog heeren Staten-Generaal der Vereenig- de Nederlanden, en volgens besluit van de Synode Nationaal, gehouden te Dordrecht, in de jaren 1618 en 1619, uit de oorspronkelijke talen in onze Nederlandsohe taal getrouwelijk overgezet met nieuwe bijgevoegde ver klaringen op de duistere plaatsen, en aanteekeningen van de gelijklui dende teksten, vroeger uitgegeven bij Jacob en Pieter Keur te Dordrecht. Kampen, J. H. Kok. Bovenstaande is de volledige titel van den Bijbel van Keur, gelijk die door den uitgever Kok te Kampen opnieuw wordt uitgegeven; en wel in 45 afleveringen van 25 cent, dat is 8 cent per week, waarbij men nog 3 stempelbanden gratis ont vangt. De uitgaaf is nog slechts tot af levering e 1 f gevorderd, derhalve kan men ieder oogenblik van den dag bij zijn boek handelaar inteekenen. De kanlteekeningen staan nu onder aan de bladzijden; dat is wel zoo gemakkelijk. Ook het formaat van deze uitgaaf is handiger dan van den ouden Keur. In een groot huisgezin kan niet altijd die groote Bijbel op de tafel liggen, en moet vader hem wel eens op zijn knie leggendit behoeft met dezen Bijbel in dit formaat nooit het geval te zijn. Hierbij komt dat nog nimmer een Statenbijbel geheel naar de oorspronke lijke uitgaaf herdrukt tot zoo geringeni prijs den lezer in banden kwam. Ons Bijbelvaste Zeeuwsche volk waardeere dan ook deze poging van den heer Kok, door zich de nieuwe uitgaaf aan te schaffen. Acht cent per week! 'tls de prijs van een paar sigaren die onze jongelui slechts minder dan zij gewoon zijln hebben op te rooken, en deze Statenbijbel een geschenk voor het levenis de hunne. Raad van Beroep. In de heden te Middelburg gehouden openbare terechtzitting van den raad van beroep (Ongevallenverzekering) had de uitspraak plaats inzake W. Rv Hulst, waarbij de beslissing der Rijksverzeke ringsbank werd vernietigd en de premie werd vastgesteld over het tijdvak- Van 1 Juli 1913 tot '1 Januari 1914 op1 f O.-öO1/). Aan J. H. 0. WzL te1 Bruinisse werd toegekend genees- en heelkundige behan deling voor rekening der Rijksverzeke ringsbank. Aan R. d. L. te IJzendijke werd de vordering ontzegd. De beslissingen der Rijksbank werden bevestigd en aan F. A, te Hulst, C. 'tG. te Oud-Vossenieer, A. F. te Zierikzee, L. H. te Hulst, C. R. te Middelburg, de rente toegekend bedoeld bij art. 369 der in validiteitswet. De beslissingen werden 'bevestigd eni de vorderingen ontzegd inzake A. d. B. wed. J. B. d. K. te Clinge, J. R. wed. J. W. te Terneuzen, E. v. d. Z. echtge- noote v. W. v. D. te Oud-Vossemeer, M. T. B. wed. A. J. te Clinge, K. d. V. echtgenoot© P. B. te Zierikzee, J. W. S. te Zierikzee, R. S. te St. Jansteen, A. C. v. 'tH. wed. v. M. M. te' Stavenisse, J. P. wed. J. K. te' ierseke, E. d. M. iechtgenoote y. A. F. te Terneuzen, L. v. 0. edhtgenoote v. E. F. I. te Westdorpe, M. L. T. wed. L., te Westdorpe, H. B. te Westdorpe. Aan het gebouw van het provin ciaal bestuur te Middelburg werd heden aanbesteed a. Het vernieuwen van het brugdek der Westbrug te Sas van Gent behoorende tot de werken van het kanaal van Ter neuzen. Raming f 2315. Inschrijvers de heeren G. J. Balkenstein f 2245, G. A. van der Straaten f 2175 en A. Kaan f2150. Al deze inschrijvers jvonen te Terneuzen. b. Het opruimen, plaatsen en verplaat sen van duodalven, hanepooten en vloei- palen in de tramweghavens! aan het Zijpe en het plaatsen van een ducdalf tot be scherming van de Rijkspeilschaal te Sta venisse in den havenmond aldaar. Ra ming f650. Inschrijvers de heeren: G. W. de Wolf te Dordrecht f 850, W|. Kloot wijk te Papendrecht f 710, J. A. Engel- vaart f 647.20, C. Gasteleijn en Zoon, te Dordrecht f 620 en H. van Dongen f 600. Kamperland. Afloop verkooping ten overstaan van notaris Pilaar. Veldvruch ten haver f 52 a f 80, kroonerwten f 116, zomergerst f52'a f62, paardebooneri f86 a f 130, rogge f 48 a f 80, kleine erwten f 128 a f 132, alles per gemet. Woonhuis aan den Veerweg: hoogste inschrijver L. Huijssoon f 553, verkocht voor f 605 aan J. Huijssoon. 8 gem. dijk, hoogste inschrijver W. Wisse te Wolfaarts- dijk voor f 1051. Kooper Abr. Imanse voor f1505. Wemeldinge. Gistemamiddag is door den bouwkundige Th. Roddingius namens zijn principaal aanbesteed het bouwen van een woon- en winkelhuis. Inschrijvers de heeren: B. Smit, Kattendijke, f6200; Jobs. Dronkers, Kapelle, f5995; A. de Bruin te Goes f 5950. Het werk is niet gegund, Biezelinge. Gisteren werd door ndta* ris J. C. A. Huvers te Kapelle publiek verkocht voor de erfgenamen van C. de Graaf, een huis en tuin te Biezelinge, Kad. Sectie E. no. 1035, groot 5 Aren'. Kooper werd dhr. Simon Nieuwenhuize alhier voor f1735, onverm. 81/2 pCt. onk. Waar waarnemingen in den morgen van 16 Juli medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De BUI. Hoogste barometerstand 772.1 ie Horta, laagste stand 755.8 te Aberdeen. Verwachting tot den avond van 17 Juli Zwakke tot matigen, Zuidelijke tot Wes telijken wind. Afwisselende, meest zware bewolking. Waarschijnlijk nog regen- of onweersbuien. Weinig verandering van temperatuur. H. H. Berichtgevers. We ontvin gen nog niet alle kwartaalnota's. Och, mochten wij ze spoedig ontvangen. MIDDELBURG, 16 Juli 1914. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer zeer gering, de noteering onveranderd. Jarige Tarwe f7.75 a f8. Boter 67 a 75 ct, Particulieren 76 ct. Eieren f4,10 a f0.—Particuliei en f4.50. V eilingsvereeniging. Eieren f3.90 a f4.30, Eendeneieren f0. a f 0.Ganzeneieren f 0.a f 0.Kievits eieren f0.— a f0.—Kalkoeneieren f0.—a 10.— Vlissingon, 16 Juli 1914. Bij de gisteren gehouden groente-, fruit en eierenveiling werden de volgend© prij zen besteed: zuring 2 a 4 ct., pogteleijn 1 a 4 ct., tuinboon-en 11 a 15 ct., boere- kool 4 ct., doperwten 33 a 59 ct., an dijvie 21 a 24 ct., alles per mand; uien 2 a 3,1/2' ct-, pceu 3V2 a li/2 ct., ramenas 1 a li/s! ct., rapen 1 a 2% ct., rhabarber V» a 1 ct., pieterselie 21/2 a 3 ct., selde rij 1 a 2 jclt., kijojten 2 a 3 ct., alles per bos; kropsla I1/2 a 2 cit., bloemkool 1 a 12 ct., savoy© kool 3 a 11 ct., roode kool 41/2 a 7 ct., witte kool 51/2 a 81/2 ct., perziken 3 a 6 ct., meloenen 8 ct., kom kommers 51/2 a 71/2 ct., alles per stuk; peulen 19 a 20 ct., kruisbessen 22 a 38 ct., aardbeden 31 a 42 ct., aalbessen 42 a 55 ct., suikerboonen 11 a 51 ct., alles per vijfkop; suikerboonen per griet 68 a 72 ct., aardappelen f2.64 a f4.04; poters 48 ct. a f 1.40 per H.L. kersen 23 ct., tomaten 31 ct. beiden per K.G.; eieren 52 ct. per 13 stuks; augurken 50 a 56 ct. per 200 stuks. AMSTERDAM, 15 Juli. Aardappelen. De aardappelenprfjzen waren heden: Andijker muizen groot per mud f 3.25 a 3.80 Andijker muizen klein 1.40 1.90 Andjjker blauwen 3.70 4. Zeeuwsche bonten 0.0. blauwen 0 0.— eigenh. 0.- 0.— Zeeuwsche bravo's 0.0. Westlandsche ronden „3.80 „4.20 Westlandsche muizen 3.40 3.60 Rijper muizen 2.50 2.80 Noord Holl. muizen 2.10 2.40 Schoolmeesters 3.60 3.80 Friesche muizen 2.80 3.20 Friesche borgers 0.— 0.— Aanvoer 9 ladingen. Woensdag 15 Juli 1914. ANTWERPEN. Tarwe op termjjn in francs Slot. 3e 2e Open. Vor. Juli 19.— 19.92'/, 18.80 18.75 18.87'/, Sept. 18.55 18.30 18.27'/, 18.2718.37'/, Dec. 18.57'/, 18.47'/, 18.45 18.37'/; 18.50 Suiker 88 gr. kalm; per Juli fr. 30,75 a 31,25, witte no. 3 gedruktper Juli fr. 33,87 ver koopers, per Aug fr. 34 dito, per Sept. fr. 33.75 betaald en verkoopers, per 4 md. van Oct. fr. 32.12 verkoopers, per 4 eerste mnd. fr. 32.50 verkoopers. Lijnolie kalm; per Juli fr. 60.75 betaald, per Aug. fr. 61.25 dito, per '4 laatste md. fr. 62.75 a 63, per 4 md. van Nov. fr. 63.25 a 63.50, per 4 eerste md. fr. 64 a 64.25 NEW-YORK. Tarwe. De termijnmarkt opende vast en zonder zaken, fluctueerde verder om dezelfde redenen als te Chicago en sloot vast. Loco vast. 15 Juli 14 Juli 13 Juli 11 Juli North 99'/, 98'/, 99 ÏOO'A Roode Winter 87'/4 86'/4 87 88 Juli Sept. Dec. 15 Juli 88'/4 86'/4 897a 14 88 85'/, 88'/. 13 88'/, 85'/a 88'/, 11 89'/a 87'/4 90 CHICAGO. Tarwe. De termijnmarkt opende vast en c. hooger, steeg verder naar aanleiding van ongunstige oogstberich- ten, wegens groote loco-vraag op berichten uit Liverpool en in verband met groote uit- klaringen. Het siot was vast. Juli Sept. Dec. Mei 15 Juli 78'/g 773/4 80'/4 U 76'74 76'/, 793/4 - 13 77'/a 77 80 11 78V4 777a 807a - N. R. C. Heden overleed mijn geliefde echtgenoot de heer in den ouderdom van ruim 81 jaren. Wed. Iz. DAANE— Huibregtsen. O. en W.-Souburg, 14 Juli 1914. Algemeene Kennisgeving.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1914 | | pagina 3