Telegrammen. Eerste Zeeuwsche Land- en Tuinbouw Leestafel. Gemengd Üieuws. Laatste Berichten. Marktberichten. Burgerlijke Stand. Advertentiën. Maandag 20 Juli 1914, verkoopen: 5 perceelen Aardappelen, 2 perceelen Haver, I perceel Beestenpeeën, 1 perceel Rogge, 2 perceelen Bruine Boonen, 2 perceelen Tarwe, en 2 perceelen Lucerne Klavers, Ie en 2e snede, WOENSDAG 22 JULI 1914, publiek verkoopen: Meubilaire- en andere Goederen als: BILLIJKE PRIJZEN x MONSTER OP AANVRAAG. W. WOITTIEZ, Breskens. ech- bevin- kbaar oor- :den r-< „hun beginsel aan den kapstok hadden gehangen, en de positie van hun wethou der gesteld boven het belang van meer dan 10.000 arbeiders." Zoo kreeg men de volle laag van twee zijden. Verdiend loon voor vroeger. Of de oogen ook open zullen gaan voor het wezen en werken der zich noemende arbeiderspartij Het Eedsvraagstuk. Het r.-k. „Huisgezin" schrijft over het regeeringsvoorstel in zake het Eedsvraag stuk het volgende: De Éiegeering heeft omtrent het eeds vraagstuk een algemeene herziening voor gesteld. Zij komt noch tot een geheel vrije keuze tusschen eed of belofte, noch tot een algeheele afschaffing van den eed. 1 Wat zij voorsbelt is iets tweeslachtigs. Bij het igetudgenis in strafzaken en bur gerlijke zaken handhaaft zij den eed, met vrijstelling van voor hen, die tegen het afleggen van den eed ernstige gewetens bezwaren hebben. Een regeling, door wijlen minister Re- gout reeds in uitzicht gesteld. Voor het overige schaft zij den ambts eed bij het aanvaarden van een openbare betrekking, waardigheid, bediening, te- roep enz. af en vervangt dien door Üe belofte. Dit tweede deel van het regeeringsvoor stel zal in breede kringen op verzet slui ten. v Welke reden is er voor, in een zoo belangrijke levensomstandigheid als het aanvaarden van een ambt is, den eed ge heel overboord te werpen? Vooral daar men den getuigeneed als regel handhaaft en daarmee aan den eed waarde blijkt toe te kennen. Heeft de eed dan geen waarde in om standigheden die van veel meer belang kunnen zijn dan een getuigenis in een rechtzaak bij1 mogelijkheid is? Die getuige legt voor den rechter den eed af, maar de rechter zelf mag hij de aanvaarding van zijn ambt geen eed afleggen. Die rechter moet onderzoeken, of dei. gewetensbezwaren van den getuige tegen het afleggen van den eed oprecht gemeend zijn. Hij zelf moet een belofte afleggen. Daar is in het voorstel iets wat hinkt en wat het christelijk gemoed onaange naam aandoet. Horzels. Ondej- de insecten, welke, voornamelijk bij zonnig, warm weder, onze landbouw- dieren zoo geducht kunnen kwellen, neemt de horzel een eerste plaats in. De horzel behoort tot die vliegen, wier lar ven als parasieten leven in de huid, de maag of de neus- en keelholte dei' die ren, welke zij tot haar gastheer uitge kozen hebben. De horzel welke onzen paarden zooveel last veroorzaakt, ver toeft als larve in de maag der paarden en heet daarom paardemnaaghorziel, of bij Verkorting poardenhorzel. Behalve deze vriend zijn er nog andere horzels, die eveneens tot de paardenplagers behooren. Het wijfje van de paardenhorzel hecht hare eitjes vast aan de haren van het paard. Vroeger meende men algemeen, dat de eitjes door het likken der paarden in de mondholte en vandaar in de maag terecht kwamen. Dit is niet zoo. De "eitjes zijtu voor gneer dan de helft hunner, lengte zoo1 sterk vastgekleefd aan de haren, dat ziji niet door aflikken verwijderd kunnen worden. Dit is trouwens ook niet noodig. De eitjes der paardenhorzels hebben een dekseltje, waardoor de larven gemakke lijk naar buiten kunnen treden. Zij bren gen door haar krieuwelen eene onaan gename jeukte teweeg, welke het paard door likken tracht te doen ophouden. Zoo komen ,zij op de tong van het paard en verder in de maag. Daar hechten zij zich met de mond- haken vast in het slijmvlies en blijiven hier korter of langer tijd leven. Volgens sommigen^ duurt dit maai* 2 maanden, terwijl anderen beweren,' dat het leven dezer parasieten in het spijsverferingska,- naal veel langer duurt. Volgens Brehm voeden de larven zich in de maag met een etterachtig vocht, dat afkomstig is uit hol ten, die zij in het slijmvlies gevormd heb ben. Met de uitwerpselen komt de larve op den grond of in den mesthoop terecht, waar zij zich verpopt. Na verloop van een week of zes, komt de horzel te voor schijn en begint het werk van moeder voort te zetten. Het leggen van eitjeis op de huid der paarden geschiedt al tijd in de buitenlucht; in den stal komt de paardenhorzel niet. Een volgende keer hopen wij iets mede te deelen over de runderhorzels. Napoleon Bonaparte, door P. Ver gers; roet 16 platen in chromo- lithografie. Rotterdam, D. Bolle. Van dit boeiende verhaal verschenen de afl. 16 tot en met 20. Wij 'handhaven onze meening dat dit echte volksboek in alle kringen een waardige ontvangst verdient en strekken zal om de heugenis van leen tijdstip van diepe nationale vernedering, in Europa doorleefd, voor het nageslacht te bewaren, en niet minder om te ver sterken het geloof aan de noodzakelijk heid der vreeze Gods en van den eer bied voor het Overheidsgezag. Ongelukken. Een 11-jarige knaap te Rotterdam heeft aan de politie ken nis gegeven, dat hij Zondagmorgen ge zien heeft, dat zijn kameraadje, (wiens opsporing was verzocht), spelende aan het Prinsenhoofd te water is gevallen en verdronken. De politie heeft ter plaatse, zonder resultaat, gedregd. De 4-jarige A. ten W., uit de Volmarijnstraat te Rot terdam is door een sleeperswagen over reden en gedood. De jongen wilde op dien wagen springen, maar viel, met het gevolg, dat een der achterwielen over zijn geheele lijfje ging. Te Akkram is een klein kind van den spoorwegwachter K. in zijn bedje gestikt. Bij het baden in een kolk is verdronken de 10-jarige P. V. te Beets. Te Koedijk is de 5- jarige J. v. G. te water geraakt en ver dronken. In Almen is gisteren de grond werker S., werkzaam bij het P. W. Jansen Ziekenhuis, door de hitte bezweken. Nabij Schans zijn gisteren de 27- en 29- jarige gebroeders Johan en Bertus V. bij het baden verdronken. De staking te Zaandam heeft zich uitgebreid. Gisteren hebben 14 man van de zagerij De Prins van Oranje het werk neergelegd, omdat zij geen he smet hout wilden lossen. Een goede les. De „Aankondi ger voor de Grafische vakken" schrijft: Elk staatsburger wordt geacht de wetten des lands te kennen. Dat is zoo in theorie, doch dat de prak tijk anders uitwijst, heeft een winkelier in een onzer provincie-plaatsen ervaren. Een poos geleden wist een reiziger in papier hem te bepraten, een flinke hoe veelheid inwikkelpapier te koopen. Toen| de partij werd geleverd, bleek er ruim 20 pCt. te weinig te zijn en de partij bovendien van zoo slechte hoedanigheid te wezen, dat onze winkelier ter plaatse van inwoning voor lager prijs stellig be ter papier zou hebben ontvangen. Hij weigerde dan ook te ontvangen en ten lange leste volgde ten zijnen gunste 'een vonnis, waarbij hij in 't gelijk werd gesteld en de koop nietig werd verklaard. Onze winkelier meende nu van het „koopje" af te zijn. Doch hij had gerekend buiten de rechts kennis van den leverancier. Immers zes weken later stond deze met 'een deurwaarder en diens getuigen benevens de volle hoeveelheid besteld pa pier voor de deur. Of hij 't maar wilde accepteeren, er ontbrak geen velletje aan; er was zelfs nog iets boven het gewicht, voor 't in drogen, ziet u. Onze winkelier naar een advocaat, die zich heel het geval deed pitleggien en hem ten slotte ried, zich maar niet meer te verzetten, omdat anders weer een pro cedure zou volgen met alle daaraan ver bonden kosten. Wat was er gebeurd? De winkelier had verzuimd en hij heeft niet geweten,1 dat hij' dit moest doen, omdat noch kantonrechter noch wie ook hem gewezen heeft op die verplichting bij exploot aan den papierleverancier binnen zes weken het vonnis te doen be- teekenen. Een goede les voor andere kooplieden die niet zoo juist de wetten des lands kennen. R ij k s k e u r i n g voor v o e- dingsmiddelen. Door Van Klooster F.S'zh., c.s., directeuren der N.V. Albino Maat schappij, handel in koloniale waren en grutterswaren met cade au x, te Groningen, is aan de Tweede Kamer een adres gericht, waarin wordt aangedrongen, ter bestrij ding van de oneerlijke mededinging, te besluiten tot een maatregel, waarbij rijks keuring van voedingsmiddelen zoo spoedig mogelijk worde ingevoerd. Doodgebloed. Te Drotngelen woonde een zekere van Beusekom, geheel alleen. De man kreeg een beenaderhfeuk, waar-uit het bloed vrij vloeide. Toen het te erg werd, riep; hij een buurvrouw, die direct voor geneeskundige hulp zorgde. Onderwijl werd niets beproefd het bloe den tegen te gaan en toen de docteïl kwam was de man helaas doodgebloed. Op een zandbank. De passa- giensboot „De Mervvede", van Fop' Smit, die Maandagmiddag met 000 Bossche pel grims uit Brielle huiswaarts keerde, ge raakte omstreeks halfvier op' een zand bank even voorbij de sluis te Andelst. Een inmiddels ter hulp ontboden boot uit Heusden mocht het niet gelukken de passagiersboot vlot te krijgen; daarop is hulp uit 's Hertogeinbdsch gekomen. De „Bossche Neutraal" bracht gistermorgen om tien uur 200 der pelgrims, te 's Her togenbosch terug, terwijl de overigen 's middags naar huis zouden terugkee- ren. Zonder stoornis zouden de pelgrims reeds Maandagavond te elf uur thuis ge weest zijn, meldt de „Nieuwe Crt." Onweer en brand. Dinsdagmid dag zijn te Doornspijk twee hooibergen en een koe door den bliksem getroffen en gedood. Te Oldenbroek werden drie koeien en te VVezep drie boerderijen dooi den bliksem getroffen en verbrand. Een uitgebreide dieve nhen- de. Door de arrestatie welke de Parij- sche politie eenige weken geleden ge daan heeft, in verband met een winkel diefstal, heeft zij' de' draden in handen ge kregen van een complete dievenorganR satie. Reeds lang hadden in Parijs en in geheel Frankrijk diefstallen plaats op groote schaal en gepleegd door mannen van 't vak, wat uit alles bleek. De ver schillende diefstallen waren vernuftig op gezet en behendig uitgevoerd en vertoon den zooveel overeenkomst met elkander, dat reeds lang vermoed werd, dat hier samenwerking in het spel was. Door uit gebreide onderzoekingen is de politie er thans in geslaagd 63 leden der bende te arresteeren en er zijn nog ruim 300 be velen tot aanhouding uitgevaardigd, Dei officier van justitie heeft meer dan 500 aangiften ontvangen. Bij de chefs dezer bende werden huis zoekingen Igehouden, die een ongeloofe- lijke massa gestolen voorwerpen voor den dag deden komen, o.a. verscheiden wa genvrachten champagne en andere wijnen, 300 kisten sieraden, 1000 kisten koffie, 1200 kisten thee en chocolade, 500 zak ken kurkwaren, 550 liter benzine en 40 naaimachines. De inbrekersvereeniging maakte niet alleen winkels doch ook depóts en pak huizen tot haar operatieterrein. Tragisch sterfgeval. Een tragisch incident had in (Spanje plaat^ aan boord van het koninklijk jacht „Gi- ralda". Tijdens de lunch bleef nl. de ad judant des konings, kapitein Montes, aan de koninklijke tafel plotseling dood. Ko ning Alfons was zeer ontroerd door het gebeurde en beval, dat de regatta, waar bij hij reeds den internationalen prijs ge wonnen had, niet verder zou doorgaan. Kapers aandekust. Een Spaan- sche visschersboot werd gisteren op dei Afrikaansch© kust bij Ceuta door Moor- sche vrijbuiters overvallen. Na een hevig gevecht werden vier visschers door de Moore-n gevangen genomen. Op de leeuwenjacht. De inwo ners van Bourges en omstreken (Frank rijk) zijn de vorige week getuige geweest van een formeel© leeuwenjacht. Wij' meld den reeds dat een leeuw was ontsnapt uit een circus aldaar en er grooten schrik heerschte onder dé bevolking, aangezien de Woestijnkoningin (het was een leeuwin) vrij rondliep. Onmiddellijk werd, ofschoon het reeds laat in' den avond was een klopjacht georganiseerd, waaraan deel namen, burgers, personeel van den circus, agenten van politie, gendarmen en sol daten van het 23e regiment. I ritus schelt had de leeuwin zich naar het boscih be geven en de late wandelaars, die haar hier ontmoetten kwamen in doodsangst de stad binnensnellen. Anderen waren bij het zien van het monster, dat evenwel niemand deerde en parmantig, trotsch op zijn vrijheid, door de lanen kuierde, hals over kop in de hoornen geklommen, waaruit zij1 niet te voorschijn kwamen voordat de leeuwin afgemaakt was. Den geheelen nacht maakten de jagers jacht op het beest, evenwel zonder het te vangen. Tégen den morgen vluchtte het weder naar de stad, waar zij een vreeselijke paniek onder de bewoners ver oorzaakte. In een oogenblik waren de deu ren en ramen gebarrikeerd. Daar men tenslotte (inzag da.t het dier, dat een prachtexemplaar was, niet levend was te vangen, werd bet met geweerschoten ge dood. Schip gezonken. Te Tocnafjord aan de Westkust van Noorwegen, is het koopvaardijschip „Joan Bogoslov" uit Pe tersburg met den eigenaar, zijn vrouw en de geheele bemanning gezonken. Vleeschvergiftiging. Te Ober- lind in Thuringen liggen 200 menschen aan vleeschvergiftiging ziek. Een hunner is gestorven, velen zijn er ernstig aan toe. Keizer F r an z J o a e is gisteren voor het eerst op jacht gegaan. De Fiansche Staatsbegrno ting is goedgekeurd; met 373 tegen 126 stemmen. M i s - o o g s t. In Noord-Rusland ver oorzaakt de hitte steeds meer boschbran- den, waarhij ook branden in de dorpen in overgroot aantal komen. Veel grooter ongerustheid wordt ech ter nog gewekt door den slechten toestand van den oogst. In de Noordelijke gouverne menten wordt minstens de helft van den oogst als mislukt beschouwd. Wanneer er nu in de volgende weken overvloedig regen mocht vallen, dan zou den de vooruitzichten nog ©enigszins kun nen verbeteren. In elk geval moet echter met misoogst rekening worden gehouden. De gevolgen van bijziend- heid. In de rechtszaal van het Landge richt te Berlijn heeft zich bij een zitting een vermakelijk geval voorgedaan, waar bij de bijziendheid van den voorzitter de algemeene vroolijkheid opwekte. De zaak van een bookmaker kwam voor. De voor zitter blikte even op en keek den be klaagde aan. Dan klonk het: Sta eens op. Maar in het beklaagdenbankje scheen zich niets te verroeren en de voorzitter riep andermaal Opstaan. Maar, alsof de beklaagde niet hoorde, er bewoog zich niets. De president werd ongeduldig en riep nog eens: U is (toch niet doof. Opstaan zeg ik. De beklaagde scheen geheel van streek en keek angstig in het rond. Geen be weging evenwel. Dat verdreef den presi dent en niet bulderende stem klonk het: Hoe is dat, wilt u opstaan of niet? Maar verlegen klonk het nu: Mijnheer de president, ik ben al Tang opgestaan. Wat bleek nu het geval. De beklaagde was werkelijk reeds lang opgestaan, maar hij was zoo klein, dat hij niet opgemerkt was en het scheen of hij zat. Bij teen andere gelegenheid moet de zelfde voorzitter eens een koddige ver gissing gemaakt hebben door zijn bij ziendheid. Hij sprak een jonge dame met heerenhoed op1 en een boord en sportdas aan, met „mijnheer" aan,, en gelastte haar den hoed af te zetten. Het hoogte-wereldrecord staat thans op naam van den Duitschen vlieger Oelerich, die met zijn tweedrekker een hoogte bereikte van 7500 meter. RILLAND-BATH. Reeds eenigen tijd heerschte onder de boerenknechts in den Fredericapolder alhier, eenige ontevreden heid, daar zij volgens hun meening in slechter conditiën verkeerden dan ande ren. Zij hebben hun grieven aan de pa troons bekend gemaakt, en als eisch ge steld fl per week loonsverhooging. Daar de patroons hier jniet op willen in gaan, hebben de knechts op de heide hofsteden hedenmorgen het werk neergelegd. SCHERPENISSE. Dinsdag vergaderde de gemeenteraad. Aangeboden wordt de gemeente rekening over 1913 met een ont vang van f 16399,78, een uitgaaf van f 15349.40, alzoo met een batig slot van f 1050.38. Aan B. en W. wordt machtiging verleend tot openbare verhuring van de legplaatsen voor de suikerbieten en tot verkoop' van de op de gemeentemestvaalt liggende straatmest. Vastgesteld wordt een 2e suppletoir kohier hondenbelasting 1914 op een bedrag van f 2.50. Wegens perio dieke aftreding van de heeren C. Hartog en C. A. Geuze als zetters voor 's Rijks di recte belastingen met 31 Dec. a.s. wordt de volgende voordracht opgemaakt: 1. Cornclis Hartog A.Az.; 2. Cornelis Adri- aan Geuze; 3. Anthonie Oudesluijs M.Lz.; 4. Marcelis Andriesse. Op een verzoek van C. Bolier Mz. alhier om een gedeelte van den tuin achter het schoolgebouw in erfpacht te verkrijgen wordt afwijzend beschikt. Voor kennisgeving wordt aan genomen een proces-verbaal van kasop- neming bij den gemeente-ontvanger op1 23 'Juni j.l., waaruit blijkt, dat op idem dag in kas was f 2002.63V2- Een verzoek schrift van den veldwachter Jobse om eene gratificatie wordt aangehouden tot de laatste in dit jaar te houden vergade ring. De bezoldiging van den houder van het telefoonkantoor alhier wordt met in gang van 1 Januari 1915 gebracht op f 200 's jaars onverminderd de vergoe ding voor den Zondagsdienst en de ver goeding voor kantoorhuur enz. 'sGRAVENHAGEHaagsohe Tram- staking. Vanmorgen was de toestand onveranderd. Geen enkele tram rijdt; al leen de tram naar Delft wel. De directie had een onderhoud met den burgemeester, om inlichtingen te vTagen in verband met de houding, die de burgemeester- denkt in te nemen met hét oog op1 de raads vergadering van heden. MEXICO. (Hbl.) Het gezin van Huerta is met eenige intieme vrienden naar Vera Cruz vertrokken. Men verwacht, dat Huer ta met den vice-president Blanquet ook spoedig heengaan. BERLIJN. Uit Uri in Zwitserland wordt gemeld, dat "hevige onweders, welke over het geheele land woedden, groote schade hebben aangericht. Van verschillende kan ten komen berichten over hoog water en op vele plaatsen is door aardverschui vingen het verkeer onderbroken. Bij het meer van Constanz jverden 5 huizen door den bliksem getroffen en in de asoh gelegd. Ook moesten vele huizen wegens' gevaar voor instorting ontruimd >vorden. DURAZZO. Het Stefam-agentsohap meldt: Volgens hier van generaal De Veer uit Valona over den toestand aldaar bin nengekomen berichten heeft de Albaansche regeering daarheen gisteravond het stoom schip „Herzegowina" gezonden, om alle wapens en munitie aan boord te nemen. BERLIJN. Uit Duxazzo wordt gemeld, dat generaal De Veer aan Vorst Wilhelm Verzocht manschappen, wapens en mu nitie naar yalona te zenden, daar hij anders de tstad niet kan verdedigen. De vorst heeft daarop het stoomschip „Herze gowina" met troepen en oorlogsmateriaal naar Valona gezonden. OOSTBURG, 15 Juli 1914. Oude Tarwe f 10.50 a t 11.50, nieuwe Tarwe f a f Rogge f0.— a f0.—nieuwe Wintergerst f 9.50 a f 10.Zomergerst f 0.— a f 0.nieuwe Haver 18.50 a f 9.—, Kookerwten f 10.50 a f 11.VoererwteD f 0.— a f 0.—, Paardeboonen f9.50 a f9.75 alles per 100 K.G. ROTTERDAM, 14 Juli 1914. Vee. Aanvoer74 paarden, 2 veulens, 14 ezels 1164 magere en 425 vette runderen, 200 vette, 332 nuchtere en 170 graskalveren, schapen of lammeren, varkens, 114 biggen, 7 bokken of geiten. Koeien 35 tot 39 a 44 c., ossen 35 tot 39 a 44 c., stieren 34 tot 37 a c., kalveren 45 tot 52'/2 a 55 c., exportkalveren tot a c. per halve kilo. Pr\jzen per stuk van Mager Vee. Melk koeien f 175 a 340, kalf koeien f 180 a 360, stieren f 110 a 350, pinken f 100 a 140, vaar zen f120 a 180, paarden f150 a 200, slaeht- paarden f 80 a 130, hitten f 100 a 180. Nuchtere kalveren (fok) f 16 a 26, idem slacht f 7 a 14, Biggen f7 a 12 per week f 1.40 a f 1.50. AMSTERDAM, 14 Juli. Aardappelen. De aardappelenprjjzen waren heden: Andijker muizen groot per mud f 3.— a 3.70 Andijker muizen klein „1.40 „1.80 Andjjker blauwen 4.— 4.20 Zeeuwsohe bomen 0.— 0. blauwen 0.— 0.— eigenh. o.- 0.— Zeeuwsche bravo's „0—„0.— Westlandsche ronden 3.20 3.70 Westlandsche muizen 3.40 3.60 Rijper muizen u.— 0.— Noord Holl. muizen 2.10 2.40 Schoolmeesters r u.—0.— Friesc-he muizen 2.40 2.70 Friesche borgers o.— 0.— Aanvoer 7 ladingen. Telegrafisch Weerbericht. Naar waarnemingen in den morgen 15 Juli medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 771.7 te Horta, laagste .stand 756.4 te Malinhead. Verwachting tot den avond van 16 Juli Zwakke tot matigen wind uit Weste lijke richtingen. Meest zwaarbewolkte lucht. Aanvankelijk waarschijnlijk regen- of onweersbuien. Later opklarend. Koeler. Van 14 en 15 Juli. MIDDELBURG. Bevallen: A. Moens, geb. Moens, d. van 11 tot 14 Juli. VLISSINGEN. OndertrouwdA. P. de Vries, jm. 27 j. en P. Swint, jd. 30 j. Bevallen: J. Hendrikse, geb. Louwer- se, d. L Overleden: A. J. Beers, z. 3 j.; W. J. J. Monté, man van F. Snikkers, 32 j.; L. F. Timmerman, wedr. van J. T. Lefe- bure, 79 j.; P. J. van Beers, d. 7 w. KRABBENDIJKE. Geboren: 2, Willem, z. v. Willem Jacobus Staal eu Helena Vagel; 7, Adriana, d. v. Jacobus Lutijln en Cornelia Wieststrate; 7, Dankert Pie- ter, z. v. Adriaan Pieter Woutersen en Willemijne Petronilla Sneep. Heden overleed mijn geliefde echtgenoot de heer fz. 0AANE in den ouderdom van ruim 81 jaren. Wed. Iz. DAANE— Huibregtsen. O. en W.-Souburg, 14 Juli 1914. Algemeene Kennisgeving. Heden overleed te Oost-Souburg na een kortstondig lijden onze ge liefde Oom en Behuwd-Oom de heer Iz. DAANE in den ouderdom van ruim 81 jaar. J. SUURMOND. J. M. SUURMOND— Lous. Vlissingen, 14 Juli 1914. De Notaris PILAAR, zal des avonds te 6 uur te Ovezand, in de herberg bij L van Gessel, voor dhr. W. WESTVEER, in Ovezand, in den Louizepolder nabij de hofstede, bewoond door D. Remijnse. De Notaris) |E. (C. VAN DISSEL te Goes, zal op des voormiddags om 10 ure, te Goes, in het Venduhuis aan de Kade, eene groote partij Kasten, Tafels, Stoelen met en zon" de trijpen zittingen, Amerikaansch Or" gel, Spiegels, Lampen, Klokken, Pendu" les, Karpetten, Vloerkleeden, Kachels, Gasornamenten, Ledikanten en Keuken gereedschap. VoortsRijwielen, Kinderwagens, Boeren- Mans- en Vrouwenkleeren, Boe ken (waaronder Godsdienstige werken van Smijtegelt en Brakel), Parapluie's, belegen Algiersche Wijn, Witte- en Roode Port, Malaga en eenige flesschen Champagne. Zindelijke goederen worden dagelijks aangenomen door den vendumeester A. SCHRIJVER. Kijkdag Dinsdag 21 Juli 1914 van 10 tot 4 uur. geregelde voorraad WA&.LVORM.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1914 | | pagina 3