Telegrammen. Afgeroomde Melk. Predikbeurten Rechtszaken Gemengd Nieuws. Laatste Berichten. Marktberichten. Wetenschap en Kunst. taklprijn ran lane, Olie en SeKer. Telegrafisch Weerbericht. Burgerlijke® Stand. Advertentiën. Preiiüeiirtöï fler Geref. M tc Gees. WOENSDAG 22 JULI 1914, publiek verkoopen: Meubilaire- en andere Goederen als: versche afgeroomde Melk. Melkinrichting Loskade, Middelburg. flea-lander soms mocht antwoorden, zullen ,wij onze repliek uitstellen tot de herope ning van het seizoen, liefst tot na het verschijnen van de millioenen-nota. Deze zal, naar wij vreezen, toonen dat het nog een beetje erger is. C h a mbe rla i n. De Standaard schreef van hem: In de twee laatste jaren der vorige eeuw was Chamberlain's naam voor Ne derland de incarnatie van 't sluw en niets ontziend geweld, dat over mannenmoed en broedertrouw in Transvaal en in den ■Oranje Vrijstaat triomfeerde. Er leefde destijds in 'thart van ons volk aan haat grenzende afkeer van den geslepen Staatsman, die niets ontzag, door alles heen kroop, en het vrije Boeren volk vertrapte. Sinds stierf zijn naam jn den stille Een beroerte ontmande den al-aandur- ver. Levend was hij begraven. En ter halver wege althans maakten de Wittigs, weer aan 'troer gekomen, goed, wat heel Europa ten gruwel was geworden. Thans kwam de doodsmare van den man, die eens de schrik was van al wat zich leende om Engelands koloniaal be zit te worden, en nauwelijks iemand voel de zich door deze doodstijding aange grepen. Chamberlain telde reeds zeven jaar lang piet meer onder de Staatslieden van beteekenis mede. Toch mag .ons dit niet weerhouden, bij zijn !s' terven aan zijn geheel eenige politiek gaven, schier alomvattende girootheidsplannen en zeldzame Staats- manstalenten hulde te brengen. De machtige stoot, die Engelands kolo niaal bezit zoo schier reusachtig in om vang winnen deed, is van Chamberlain uitgegaan. Wat Bismarck voor Duitsch- land op continentaal gebied deed, wrocht Chamberlain voor Groot-Brittanje op ko loniaal terrein. Zij, die na hem aan de grootheid van Engelands koloniale oppermacht voort- arbeiden, deden weinig anders dan zijn arehitectoniek ten uitvoer brengen. Chamberlain i s in Groot Brittanje's his torie een zeldzaam machtige factor ge weest. De smaad, die hem ook na zijn ster ven achtervolgt, ligt eeniglijk in wat we nog kortelings wraakten, in de leuze van macht boven recht. Maar al had Chamberlain deze booze leus met Bismarck gemeen, - wat hem toch zooverre beneden den Duitschen Staatsman van ijzer en staal deed staan, was zijn gedurig grijpen naar middelen van slim- en sluwheid. Wat ten eenenmale in hem ontbrak, was 't. heroïeke der kloekheid. Bismarck was dan althans nog een meesterlijk schaakspeler geweest. Hij was kaartspeler, en verviel bij zijn spel maar al te dikwijls in wat bij 't kaartspel al 'tnobele missen doet. NED. HERV. KERK. Zondag 12 Juli 1914. Goes 9.30 ds. Steinz (bed. H. A.), 2 u. ds. Homburg (bed. H. A.), 6 u. ds. De Vries (dankz. en coll. Zend. Sangi- eu Talauer eilanden), 9.30 u (lokaal Wijngaardstraat) ds. Homburg. Kantongerecht te Middelburg. Voor het kantongerecht te Middelburg werd hedenmorgen voortgezet de zaak tegen den visscher P.-A. v. B. uit Vlis- singen, die zooals wij in ons nummer van 27 Juni meldden terecht staat we gens het visschen van kleine visschen en het zonder consent visschen in de Engelsche Kade Je Vlissingen. De thans gehoorde getuige, de waarne mende opzichter yan de visscherij-politie, L. van der Weel, zeide, dat de Engelsche kade beschouwd .wordt als open water, omdat de sluizen bijna nooit dicht gaan en alleen behouden blijven op verzoek van de gemeente om in geval van brand het water bij eb te houden; de gemeejnte nam dan ook het onderhoud van den [waterstaat over. De gemeente mag wel bet water yerpachten als ambachtsheer, maar dan .mag er toch niet zonder con sent worden gevischt. Getuige acht het niet waar, dat er dan ieder die voorzien is van een consent er visschen mag, want dit kan door afpaling steeds gorden aan gegeven. De eisch luidde tweemaal f2 boete subs, tweemaal 2 dagen hechtenis, met vrijspraak voor het hebben van kleine visch in zijn boot, omdat deze niet in de boot doch in de kaar waren, die naast het gchip dreef. B- E. G. te Middelburg en de vrouw De M. met wie hij samenwoont, waren veroordeeld bpj verstek wegens het ma ken van burengerucht in den nacht van 13 op 14 November 1913. Nu het op uitzitten of betalen der straf aankwam, hadden beide verzet aangeteekend en nu verklaarden zij, dat alleen G. gevloekt, gescholden enz. had, maar dat zijne vrien din rustig was, de'buren werden niet wak ker van het leven dat zij maakten, maar van het kloppen op de ruiten door twee agenten van politie, die hen tot kalmte kwamen aanmanen. Een dezer agenten als getuige gehoord zeide, dat hij met zijln collega op de Stationstraat was en toen hoorden zij in de richting van de Vischinarkt de ruzie, zij gingen daarheen en bemerkten toen dat de beide beklaagden aan het schel den waren. De ambtenaar wees erop, dat voor ver oordeeling wegens burengerucht niet noo- dig .is, dat er menschen wakker wor den, maar reeds voldoende dat het vol gens den verbalisant mogelijk zou zijn. Hij vraagt bevestiging van de verstek- vonnissen. Ongelukken. Gisternamiddag wilde de 76-jarige vader van den stations chef te Egmond a.' Zee op de reeds in be weging zijnde tram stoppen. Hij stapte mis en beide beenen werden hem afge reden; even later is de oude man over leden. De schippersknecht P. v. d. H., fdie met het lichterschip „Koophandel", komende van Maastricht, naar Rotterdam voer, had nabij Alblasserdam het ongeluk met zijn linkerbeen bekneld te raken in een sleeptros, waardoor het been zwaar verwond werd en brak. Snoode daad. De dochter van den hrbeider v. d. W. te Slagharen (Gron.) is Donderdag gearresteerd, omdat zij het water in de put van haar buurman heeft vergiftigd. Zij heeft bekend. De eerste peren. Men schrijft uit Culemborg: Alhier zijn Vrijdag in den tuin Van de wed. S. Davids de eerste peren geplukt. Arm© D o m e 1 a. Voor Dornela Nieuwenhuis, die, naar hij meedeelt, aan ai-moede ten prooi is geworden,, wordt in de anarchistische pers een oproep ge daan om financieelen steun. Er heeft zich ben commissie gevormd om tot dat doel geld in te zamelen. M a z 1 e n. Te Enkhuizen en om geving jheierscht een kwaadaardig soort mazelen, waaraan te Enkhnizeii reeds 20 kinderen en te Bovenkarspel-Grootebroek 15 kinderen bezweken zijn in één week tijdsT l I ,Eien treffend gelukte oog operatie houdt te Diever ieders aan dacht bezig. Een bijna tachtigjarige mej. weduwe Bolding, verloor in de laatste jaren langzamerhand totaal haar gezichts vermogen, zoodat ze bijna geheel blind werd. Op aanraden van den geneesheer, den heer Miedema, stelde zij zich onder behandeling te Utrecht. Hier werd het ©ene oog geopereerd met het gevolg, dat d© goed© vrouw weer, 'kon Izien. Men stelle zich de blijdschap der kinderen voor, die tot hun onuitsprekelijk geluk ontwaarden, dat moeder hen weer zag en weer kon waarnemen, Wat haar pmgaf. En dat geluk vermeerderde nog toen de oude vrouw met groote zekerheid de deur uitstapte om ©sn bezoek aan een der familieleden in het dorp te brengen. Heerlijk zijn toch dikwijls de resultaten der wetenschap. De dankbaarheid in dit gezin is met geen woorden uit te drukken! W onderdokter De Haas. Men schrijft aan het „Vad.": Schreven wij voor eenigen tijd, dat de heer De Haas, de bekende wonderdokteï, zijn villa „Habis Perkara" onder Zoeter- woude verlaten had, door huiselijke on aangenaamheden genoodzaakt, thans is zijn adres .weder bekend. De heer J. de Haas is .te Noordwijk aan Zee zich gaan vestigen in de Schoolstraat. Of zijn patiënten daar weer worden ontvangen is ons onbekend. Generaal Villa. Het bericht, dat generaal Villa in Mexico vermoord zou zijn, is nog niet bevestigd. Hoogwater. De Boven-Rijn gtijlgt snel. De zijrivieren zijn sterk gewassen en op vele plaatsen zijn de oevers over stroomd. Ook het meer van Constanz is op vele plaatsen buiten de oevers getreden. Uit het canton Schweiz komen eveneens hoog waterberichten. In de stad Bern zijn de laagstgelegen gedeelten over stroomd. Klaaglied op Albanië. Ie mand die zich Paul Pietjes teekent, schrijft in „De Tijd" het volgende versje: In den Balkan ligt een landje vol met bergen. Maar een handje menschen wonen daar te gader die lijk kikkers van. <Ze us vader, van de Groote Mogendheden 'n Koning hebben afgebeden. Lijk de fabel heeft geleeiaard Waren zij niet zulk een eer waard. Zoo ook ging het hier ten dezen Met die truwe Albaneezen. Nauw'lijks hadden zij een Koning in 't paleis een wrakke woning lijk bij ons niet meer in tel is of zij weiden ook rebellisch. Maar al wilde het niet vlotten 'tGaat niet aan om zoo te spotten, zich 4(e toonen ontevreden mej 't besluit der Mogendheden. „Von Wied blijve, hij! regeere!" zeiden toch de groote heexen. „Komen jullie aan zijln rechten, moet hij vechten, al maar vechten." 'tGaf toen een geweldig standje in dat onbehouwen landje. 'tWerd een heele groote rompsion. Holland zond toen majoor Thomson met wat officieren henen, om de weinigen te trainen, die Von Wied als vorst erkenden. tWerd toen meenens. Heele benden Kwamen uit de binnenlanden om het troontje aan te randen. tGing niet van een leien dakje. Holland deed een duit in 't zakje en het troontje staat nog immer, maar de toestand wordt steeds slimmer. Mogendheden redeneeren, disputeeren, intrigeeren, zitten netjes te beramen, zoetjes ,met de Handen samen, zeggen ditjes, zeggen datjes, stoppen in beide ooren watjes, durven geen soldaat te zenden om 't neutrale niet te schenden kijken toe en zien de zaken immer maar verwarder raken. En Von Wied zegt: ach, ik kan niet! 'n Ander zegtje bent de man niet 'n Derde zegttoch moet je blijven om het zaakje voort te drijven. En zoo blijven we dan vechten al door vechten, al maar vechten. En ze zeggen, dat het hard is. Dat de toestand zoo verward is. Mogendheden disputeeren, redeneeren, intrigeeren, en ze zeuren en ze praten, maar ze sturen geen soldaten. Arme Koningvoor een kroontje en een heel, heel wankel troontje moet hij: 'tin zijn eentje stellen, - tegen 'n heelen troep rebellen 'tls maar ruzie, 't blijft maar ruzie, en een groote desillusie De stadhouder en het klok kengelui! Daar hebben de Duitsche en de Fransche blad 't dezer dagen druk over gehad, want het geschiedde in den Elzas, in het grensgebied. Dr. Von Dallwitz, de stadhouder van het rijksland, bracht Vrijdag een bezoek aan den kreits Saarburg. In het dorp Harzweiler /weigerde de pastoor dé klokken te zijner eere te laten luiden. De bur gemeester liet daarop bij den kreitsdirec- teur informeeren, die terug liet weten, dat de klokken volgens het voorschrift geluid moesten worden. Daar de pastoor nog in zijn weigering volhardde, moest de gendarmerie tusschenbeide komen. Nu vroeg men den pastoor om de sleutels en hij gaf ze eindelijk over. Zoo konden ten slotte de klokken nog geluid worden ter eere van den keizerlijken stadhouder. Hoe kwam die pastoor zoo stijf? Hij verdedigt zich thans met de ver klaring, dat hij, volgens een afspraak tus- scben het burgerlijke bestuur en de bisschoppelijke overheid, dit slechts hij 'een bezoek van een lid van het keizer lijk© huis of op' 's Keizers Verjaardag heeft te doen. In alle andere (gevallen, waarin de klokken niet voor godsdienstige han delingen en gebruiken moeten dienen, moet eerst vergunning aan den bisschop gevraagd. Het teekent de verhoudingen in den Elzas, als van zulk een kleinigheid zoo'n drukte moet worden gemaakt! De brand te New-York. Men meldt uit's Gravenhage. Het is gebleken, dat bij den jongsten bevigen brand te New-York, is omgeko men de 22-jarige tijdelijke brandwacht Hendrik van Luttervelt, Nederlander, wiens ouders hier ter stede wonen, waar zijn vader timmerman is. Hij werd be dolven door en dood te voorschijn ge haald van onder het puin der ingestorte tweede verdieping van het huis, waarin de brand woedde en was 6 weken te voren gehuwd. Een dievenbende gearres teerd. De politie te Barmen is er in geslaagd, de hand te leggen op tien le den eener dieven- en inbrekerstbende, die voornamelijk in fabrieken „werkte". jUit een fabriek te Elberfeld hebben zij voor 10.000 mark aan goederen gestolen, die bij helers te Barmen tegen spo'tprijlzen werden verkocht. Staking te Almelo. ALMELO. De staking bij de firma's Smits en Bendien is hedenmorgen opge heven. Maandag zullen de eerste groepen het werk hervatten. De stakers ont vangen geen loonsverhooging. De vrije Zaterdagmiddag zal ingesteld worden, mits iederen dag een balf uur langer gearbeid wordt. Voor overwerk (na 8 uur) zal 25 pet. en voor 'Zondagsar- beid 50 pet. extra loon gegeven worden. Er zullen geen rancune-maatregelen ge troffen worden. 's-GRAVENHAGE. Bij het departement van oorlog is van generaal de Veer te Valona een telegram ontvangen, waarin gemeld wordt, dat de officieren Snellen van Vollenhoven, Doorman en Mallinkrodt gisteren te Valona zijn aangekomen en dat 'zij, evenals de andere officieren, zich in goeden welstand bevinden. 's-GRAVENHAGE. Het Carman Sylva- coniité heeft "Van H. M. een telegram van dankbetuiging ontvangen voor het hulde album. 's-GRAVENHAGE. Vice-admiraal Tyde- man keert 14 Juli in het vaderland terug. WEERT. Onder deze gemeente is on geveer 300 H.A. dennenbosch door brand vernield. Honderden arbeiders namen aan de blussching deel. KEULEN. De door sommige Duitsche bladen gepubliceerde berichten, volgens welke gedurende de laatste dagen in het slot van Nieuwied groote goederenzendin gen voor de vorstelijke hofhouding aange komen zouden zijn, worden ongegrond verklaard. MIDDELBURG. Voor de betrekking van vader en moeder in het Weeshuis alhier hebben zich niet minder dan 71 echtparen aangemeld. handeling besproken van generale para lysis, voortkomende uit een ziekte van het ruggemerg. Het serum, dat hij aanwendde, Was genomen van genezen patiënten, die in hun jeugd aan paralysis hadden geleden. Dat serum bevat, in weerwil van een tijdsverloop van 20 jaren, de werkzame bestanddeelen. die het den zieke mogelijk maken de ziekte te boven te komen. In dit geval werd er teen man van 34 jaar mee ingespoten, die leed aan alge- meene verlamming. De patient, die bet gebruik van zijn beide beenen had ver loren ,was, naar verzekerd wordt, na twee dagen in staat van zijn bed op te staan ©n weinig weken later kon hij zijn ge wone bezigheden verrichten. Veilingsvereeniging „Walcheren". MIDDELBURG, 11 Juli. Aardappelen 47; poters 23; uien 12; doperwten 512 peulen 911; tuin- boonen 23; suikerboonen 4660; snij1- boonen 64; aardbeien 1430; frambozen 1830; kruisbessen 211; roode aalbes sen 1316; witte id. 1418; morellen '2328; zure appels 15; thomaten 26 - 29; alles per K.G.; perziken 46; sla 12; andijvie 1/2 2; komkommers 46; bloemkool 212; roode 2; eavoye 2; alles per stukspinazie 37zuring 27 postelein 18; alles per ben; peen 2 4; karoten 23; rhabarber 12; ram menas 12; pieterselie 13; selderij 1 2; uien 14; kunne 12; alles per bos. Veilingvereeniging „Zuid-Beveland' Goes, 11 Juli 1914. Schoolmeesters 4 a 5 ct. muizen 5 a 6 ct., vroege blauwe 4 ct., alles per K.G., bloemkool 3 a 6 ct. per stuk, kruisbessen 4 a 5 ct. per K.G. VLISSINGEN. 11 Juli. U):j de gisteren gehouden veiling van groente en fruit te Vlissingen werden de volgende prijzen besteed Spinazie 1723; zuring 39: krop sla 1536; ituinboonen 1721; dop erwten 2759; postelein 6—20; boero- kool 45; andijvie 3235;, alles per mand. Frambozen 722; morellen 12 16; pruimen 20; alles, per klein rond mandje. Uien 13; kunne 23; peen 35; rammenas 12; rhabarber 12; [rapen 12; kroten 34; kervel 45; selderij 13; pieterselie 312; alles per bos. Aalbessen 350; kruisbessen 2040 aardbeien 3652; zlvvarte bes sen 4042; suikei'boonen fl.06f 1.11 peulen 1321; alles per vijfkop. Kom kommers '78; bloemkool 211; savoy© 24; roode 511; alles per stuk. Aard appelen (muizen) f3.60f4.88; poters id. fl.36f2; aardappelen (blauwe) f3.68—f4.80; poters id. f 1.60—f 1.64; al les per H.L.; Tomaten 3136 ct. per K.G. AXEL, 11 Juli 1914. Oude Tarwe f 0.a f 0.Nieuwe Tarwe f 10.a f 10.25, Rogge f8.—a f8.50, Nieuwe Wintergerst f0.— a f0.Zomergerst f0.— a f0.—Nieuwe Haver f8.a f8.75, Kook- erwten f a f Voererwten f 0.a f 0.—Paardeboonen fa f Lijnzaad f a f 0.—Koolzaad f 15.— a f 17. Aard appelen f3.50 a f4.Alles per 100 Kilo. AMSTERDAM, 10 Juli. Aardappelen. De aardappelenprijzen waren heden: Andijker muizen groot per mud f 4.40 a 4.60 Andijker muizen klein 1.30 1.70 Andijker blauwen 4.— 5 Zeeuwsche bonten 0.— 0 blauwen 0.— 0.— eigenh. 0.- 0.— Zeeuwsche bravo's 0.— 0.— Westlandsche ronden 4.— 4.20 Westlandsche muizen 4 4.20 Rijper muizen 3.50 3.60 Noord Holl. muizen 4 4.40 Schoolmeesters Priesche muizen Eriesche borgers Aanvoer 8 ladingen. 4.10 4.50 3.50 3.80 3.50 3.80 Serum tegen algemeen© her- senverl amming. Pïof. Neth van de Fransche Academie van Wetenschappen heeft ©en nieuwe be- Vrijdag 10 iuli 1914. ANTWERPEN. Tarwe op termijn in francs Slot. 3e 2e Open. Vor. Juli 19.22'/, 19.22'/= 19.20 19.15 19.12'/, Sept. 18.65 18.67 18.62'/, 18.60 18.57'/, Dec. 18.90 18.90 18.82 7, 18.80 18.77'/, PARIJS. Tarwe kalm; per Juli fr. 26.95 a 26.90 betaald, per Aug. fr. 26.40 a 26.45, per Sept./Oct. fr. 26.30 a 26.40, per 4 laatste mnd. fr. 26.35 a 26.40 betaald, per 4 mnd.van Nov. fr. 26.45 a 26.50. Suiker 88 gr. kalm; per Juli fr. 31 a 31,25, witte no. 3 prijsh.per Juli fr. 34 betaald en verkoopers, per Aug fr. 34.12 verkoopers, per Sept. fr. 33.87 koopers, per 4 md. van Oct. fr. 32.12 waard, per 4 eerste mnd. fr. 32.62 betaald en koopers, Lijnolie prijsh.per Juli fr. 60.50 betaald, per Aug. fr. 61, a 61.25 per 4 laatste md. fr. 62.05 betaald, per 4 md. van Nov. fr. 63 a 63.25 per 4 eerste md. fr. 64 betaald. NEW-YORK. Tarwe. De termijnmarkt opende prijsh. en zonder zaken, fluctueerde verder om dezelfde redenen als te Chicago en sloot traag. Loco traag. 10 Juli 9 Juli 8 Juli 7 Juli North lOOV, 100»/, 101 101'/., Roode Winter 88'/4 88'/, 883/4 89 Juli Sept. Dec. 10 Juli 897, 867e 897e 9 8978 87'/, 90'/, 8 j, 90 87>/4 907e 7 90 87Vs 907e CHICAGO. Tarwe. De termijnmarkt opende prijshoudend a c- hooger, steeg verder op oogst berichten uit Rusland en naar aanleiding van betere telegrammen, maar gunstig weder, grif aanbod en aandrong tot verkoopen veroorzaakten eene daling. De markt sloot traag. juli Sept. Dec. Mei 10 Juli 7874 7878 81 9 793/a 78-/4 81'/, - 8 797, 787, 81',, - 7 80 79'/, 82 N. R. C. v Naar waarnemingen in den morgen van 11 Juli medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Ineiitxmt te De Bilt. Hoogste barometerstand 769.5 te Chris- tiansund, laagste stand 760.3 te Valentia. Verwachting tot den avond van .12 Juli Zwakke wind uit Oostelijke richtingen. Lichtbewolkte lucht. Droog weer, behou dens geringe kans op plaatselijk onweer. Wellicht nog iets warmeir. Van 25 Juni9 Juli. WEMELDINGE. Ondertrouwd: Leendert de Bat, jm. 23 j. te Kruiningen en Jan netje Klazina Lampei-, jd. 19 j. Gehuwd: David Anthonise, jm. 20 j. en arthina de Bourgraaf, jd. 19 j. Geboren: Cornelia Paulina, d. v. Hen drik Haverhoek en Paulina Schouwenaar. Overleden: Hendrik Oudeman, 39 j., echtgenoot van Jannetje v. d. Boomgaard; Anton Jahrling, 14 j., uit Klein Gerau (Duitschland). KAPELLE-BIEZELINGE. Geboren: Ja cob Cornelis, z. v. Jan Francois Meeuse en Janna van Leeuwen; Tannetje, d. v. Jacobus van Liere en Cornelia Ileijns- dijk; Janna Cornelia, d. v. Giljam Lepoe- ter en Dina van Liere; Cornelis Jan, z. v. Adriaan Jacobus Berrnan en Pieter- nella Leijs; Adriaan, z. v. Johannes Wil lem v. d. Linde en Pieternella Koole; Pietter, z. v. Jan Smallegange en Cathe- rina Midavaine. Overleden: Cornelis de Graaf, 74 j., wedn. van Janna Jacoba Wadde van Roon. (Kr. Crt.j Heden overleed tot onze diepe droefheid onze geliefde nog eenige Dochter, Zuster- en Behuwdzuster JACOBA, in den leeftijd van ruim 23 jaren. De Heere sterke ons allen in deze zware beproeving. Wed. C. MOL—Donga. P. A. MOL. P. MOL—Schippers. D. H. MOL. M. MOL—Steketee. M. MOL. J. MOLMijnsbergen. Goes, 9 Juli 1914. Bij deze vervullen wij den treuri- gen plicht, U kennis te geven, dat heden door den dood van ons is weggenomen onze geliefde Echtge noot en Vader, de heer LOUIS MARINUS DE VOS, in den hoogen ouderdom van 84 jaar en 8 maanden. Namens de Familie, Wed. L. M. DE VOSDe Regt en Kinderen. Colijnsplaat, 10 Juli 1914. ZONDAG 12 JULI. Voorin. 9,30 uurLeeskerk. Nam. 2 uur: Idem. Avond 6 uurDs. F. W. H Bamer, van Heinkenszand. De Notaris E. C. VAN DISSEL te Goes, zal op des voormiddags om 10 ure, te Goes, in het Venduhuls aan de Kade, eene groote partij Kasten, Tafels, Stoelen met en zon der trijpen zittingen, Amerikaansch Or gel, Spiegels, Lampen, Klokken, Pendu les, Karpetten, Vloerkleeden, Kachels, Gasornamenten, Ledikanten en Keuken gereedschap. V o Is: Rijwielen, Kinderwagens, Boeren- Mans- en Vrouwenkleeren, Boe ken (waaronder Godsdienstige werken van Smijtegelt en Brakel), Parapluie's, belegen Algiersche Wijn, Witte- en Roode Port, Malaga en eenige flesschen Champagne. Zindelijke goederen worden dagelijks aangenomen door den vendumeester A. SCHRIJVER. Kijkdag Dinsdag 21 Juli 1914 van 10 tot 4 uur. Dagelijksche afnemers gevraagd voor

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1914 | | pagina 3