Binnenland. Uit de Provincie. Zending. Reclames. Waarom worden zij oude vrijsters? Kerknieuws. Onderwijs. Reclames Heupjicht. Leestafel. Uit de Pers. feaan of jia wat discussie z. h. s. zijn aangenomen. 'tLaat zich denken, dat de discussies kort waren. Want wie haakt niet naar de vrijheid in deze uitgelezen zomermaanden? Over het in de eens te plaats in behan deling komende wetsontwerp, houdende nadere bepalingen omtrent den aocijnis op den wijn, maakte de heer Hovy (a.-r.) enkele opmerkingen, er o.a. op wijzende, dat sedert de indiening, ruim I1/2 jaar geleden van dit ontwerp, dat een eindé wil maken aan knoeierijen in den wijin- handel, de staat een schade van ongeveer f 15,000 per maand, dus circa f 250.000 totaal is blijven lijden. De minister van Financiën verdedigde de late behandeling van het ontwerp met het beroep op nader overleg, gepleegd met de vereeniging van .Wijnhandelaren, 'en tengevolge waarvan nog wijzigingen in het ontwerp moesten worden aange bracht. De Minister wees op het verzoek van den heer Hovy om natuurwijn naar even redigheid van het alcoholgehalte te be lasten, omdat inderdaad de buitenland- sche tractaten zich daartegen verzetten. ooral Portugal heeft er voor zijn wij nen groot bezwaar tegen. Tegen het hebben van een entrepot voor handelaren in de provincie bestaat natuurlijk geen bezwaar, doch dan gullen de handelaren daarvan de kosten zelf hebben te dragen. De Staat kan die kos ten niet voor zijn rekening nemen. Heit wetsontwerp werd daarop aange nomen. De Minister had te voren nog in zijn repliek zich bereid verklaard te overwe gen 0111 voor de .provinciale wijnhande laren een alge mee n entrepot te ope nen voor alleen voor uitvoer bestemde wijnon. Het wetsontwerp tot verkrijging van het algemeen nut der onteigening ten behoeve van uitbreiding van het centraal-station te Amsterdam enz., gaf den Minister van aterstaat aanleiding te verklaren in antwoord op de desbetreffende opmer kingen in het Voorloopig Verslag dat da hierbedoelde uitbreiding geen vertra ging zal teweegbrengen in de uitvoering der plannen van de Staatscommissie ten aanzien der spoorwegen in en om Am sterdam, aangezien het onderhavige wets ontwerp is te beschouwen als een on derdeel van die plannen der Staatscom missie. Ook dit ontwerp verkreeg daarop de goedkeuring, z. h. s. „Stemmen" kent men in ons Hooger- huis niet. Toen gingen de heeren huis-toe. T h o m s on. Het dageiijksch bestuur van de gemeente Velsen zal namens de gemeente, bij aan komst van Hr. Ms. pantserdekschip Noord- Brabant, met het lijk van luitenant-kolo nel Thomson aan boord, op de kist een palmtak met de kleuren der gemeente leggen, waarvoor bereids de toestemming van den minister van marine is verkre gen. De Noord-Brabant wordt in den yacht van 14 op 15 dezer tusschen 12 eu 2 uur te IJmuiden verwacht. (N. R. Gt) Albanië. 'Generaal De Veer meldt uit Durazzo Verhuist en Reimers zijn. in goeden, welstand, zullen, naai- Sjak worden ge bracht. De commissie zal hun invrijheid stelling edschen, welke waarschijnlijk zal Worden verleend. Middelerwijl worden Zij goed behandeld. De Statendam. De „Statendam", het nieuwe stoom schip van de Holland Amerika-lrjn, is eeigisteren te Belfast van de werf Har- land en Wolff van stapel geloopen. Het reusachtige schip gleed statig te water en bleef vlak buiten de werf liggen. Er was een enorme massa kijkers. De plech tigheid werd begunstigd door prachtig stil weer. De „Statendam" heeft een inhoud van ruim 34.000 ton, is bestemd voor de vaart op New-York en is thans het grootste stoomschip der Nederi. Handelsvloot. Het edele voetbalspel. Dat is flink gezegd zoo „De vuistvechter (oftewel bokser) wordt evenals de gladiatoren in de da gen der Romeinsche degeneratie, tot den rang van held verheven. De bla den wijden kolommen aan zijn daden, zij interviewen hem, kieken hem, ver gulden hem. Hij wordt van top tot teen gemeten en gewagen als een bekroonde stier op een landbouwtentoonstelling. Dit alles heeft niets met sport te ma ken. Het is eenvoudig een stuk van den modernen waanzin waaraan wij lij den, een verschijnsel van de woeste zucht naar sensatie, van de hysterie, die man en vrouw heeft aangetast." iZóó zei het de „Universé". „De Telegr." vertaalde het. En voegde er bij: „Wie voor boksen voetballen wil lezen, ga gerust zjjn gang". Juist zoo, beamen wij. Tot schatters der pachtwaarde van gronden, gelegen in het calamitous wa terschap Scherpenisse zijn benoemd de heeren G. v. d. Putte te Vlissingen, A. J. Bierens te St. Annaland, D. K. Rij- stenbil te Scherpenisse, respectievelijk door Gedeputeerde Staten, de Arrondisse- ments-rechtbank te Zierikzee en het ca lamitous waterschap was Scherpenisse. Middelburg. Alhier is gisteren in het Grandhotel eene vergadering gehouden van de Vereeniging van fabrikanten van en handelaars in kunstmeststoffen en voe- derstoffen, waarin o. a. door het bestuur werd verslag uitgebracht ten opzichte van de propaganda tegen de verkeerde toepas sing der coöperatie zoowel als tegen toe standen, die strijdig zijn met de belangen van handel en industrie. Gisterenavond werd het concert in den Buitentuin bijgewoond, terwijl reeds he den morgen te zeven uur een rijtoer aanving over de Oranjezon naar Dom burg en vandaar per tram naar Vlissingen, waar in het Badhotel de afscheidslunch plaats had. De heer Th. A. Schippers, die de kapperszaak, welke tot nu toe door den heer van Leeuwen werd gedreven en wel ke beter bekend was als die van de firma Schellings, heeft zijn zaak een nieuw pakje aangetrokken, de heerensalon is ge heel nieuw geïnstalleerd en ziet er keurig netjes uit, terwijl ook de damessalon flink onderhanden wordt genomen, een en an der is van electrisch licht voorzien, ter wijl de étalage zeker ook de dames tol koopen zal uitlokken. 1 Nadat de koe gisterenavond nog eens bij een poging om haar te grijpen een man te water had gegooid, die er goed afkwam, besloot men de pogingen om haar te vangen verder te staken tot hedenmorgen vroeg, o. a. omdat het aanwezige publiek, geschat op duizend menschen, het werken zeer belemmerde. Hedenmorgen te vier uur waren reeds weder velen aanwezig, toen de jacht op het woeste dier opnieuw begon, het was intusschen uit zichzelf reeds in een andere weide geraakt, toen bleek dat het dier niet te pakken was, werd met toestemming der politie geschoten met hagel, waarbij eerst een oog geheel werd uitgeschoten, en de tweede maal het andere oog ernstig gewond. Door twee agenten van politie, die het dier opwachtten, werd het met den gumnistok geslagen tot het in een sjoot terecht kwam; bij dit werk moesten de agenten zich nog in de tarwe verber gen. In do sloot wist men de woeste koe eindelijk te knevelen, waarna zij op een sleperswagen werd geladen en zoo naar Grijpskerke vervoerd. Goes. De leden van de knapen vereeni ging „Timotheüs" (leiders de heeren Flink on Plenckers) gaan straks weer hun jaar- lijksch uitstapje maken. Den 31 Juli zul len zij per motorboot een bezoek brengen aan Vlissingen. Men maakt ons opmerkzaam, dat de leerlingen der 5e en 6e klasse van de Chr. School (Nieuwstraat) niet 21 Juli, maar 23 Juli hun uitstapje naar Rotter dam hopen te doen. tOver het auto-ongeluk aan het Thool- sche Veer wordt nog gemeld Doordat de chauffeur slechts één dag in dienst was van de firma De Kleyn en zoodoende niet op de hoogte van den toestand aan het Veer, weigerden de remmen en reed de auto te water. Do chauffeur had nog juist tijd er af te springen, evenzoo de heer Stoutjesdijk. Do chauffeur wilde den heer v. d. Lek, die het eerst te water geraakte, nasprin- gen, maar kon niet voldoende zwemmen. 13e heer v. d. Broek uit Goes, die ook nog gepoogd had uit de auto te komen, werd door den sterken stroom meege sleurd. Inmiddels bood een veermans knecht, Schot genaamd, nog juist bijtijds hulp en slaagde er in de twee heeren in het bootje te .halen. De auto is te ongeveer 11 uur door een span paarden van den heer Dogge op het droge gebracht. Blijkens de Goesche Kerkbode zal de Bondsavond van de Afd. Goes Nederi. Meisjesband gehouden worden op 15 Juli, des avonds 8 uur. Mejonkvr. Hoeufft van Middelburg zal mededeelingen doen over de Conferentie te Stockholm. Clinge. Donderdag is het H/2-ja.rig zoon tje van den landbouwer Ferket alhier in een op diens erf staande kuip met water gevallen en eenige oogenblikken daarna daaruit levenloos opgehaald. V. C. Zierikzee. Woensdag werd in de Geref. kerk alhier de eerste Zendingsdag, uit gaande van de classis Zierikzee der Geref. Kerken, gehouden. Deze eerste Zendings dag is uitstekend goed geslaagd. Uit alle gemeenten was men in kleiner of grooter getale opgekomen. De motor uit Colijns- plaats voerde ruim een zestig bezoekers aan. Voor- en namiddag was het kerkge bouw goed bezet. Ds. Staal van Colijnsplaat sprak naar Jesaja 42:13 een keurig openingswoord, waarbij de gemeente bij het doel en de roeping tot de Zending bepaald werd. Daarna sprak Dr. Scheurer over de beteekenis en den grondslag der medische Zending als hulpdienst en over zijn eigen pioniersarbeid als Zendingsarts. Treffende en eigenaardige mededeelingen uit zijn rijke ervaring werden door hem. geschetst. Met blijdschap had hij vernomen, dat de classis Zierikzee op het program van den Zendingsarbeid ook de medische Zending had geplaatst. Hij sprak den wensch en de bede uit, dat dit spoedig werkelijkheid mag worden. 's Naniiddags sprak Ds. Ingwersen, die ook eenige jaren op Java werkzaam is geweest, voornamelijk over de menigvul dige moeilijkheden waarmede een Zende ling te worstelen heeft en over de wijze waarop hij daar arbeidde; treffende en pakkende ontmoetingen verhaalde hij, die getuigden van vrucht op zrjn werk. Ook toonde Zijn Eerw. met verschillende voor beelden aan, dat. als de Zending goed tot zijn recht zal komen, er bepaald me dische Zending als hulpdienst aan verbon den moest worden. Ds J. Sijbesma sprak daarna het slot woord naar Efeze 3:10. Hij sprak zijne voldoening uit over het zoo gunstig slagen van den eersten Zendingsdag der Geref. Kerken Hij dankte allen die daaraan had den medegewerkt, in de eerste plaats aan de sprekers die zich de moeite hadden ge geven de verre reis daarvoor te doen, ten tweede aan de Zendingsdameskrans, die ter afwisseling verschillende Zendingslie deren deed hooren. En eindigde met een ernstig en opwekkend woord, dat allen aan den Zendingsarbeid mede moesten werken met gebed en gaven. Met dankzegging en zegenbede werd deze samenkomst door Zijn Eerw. ge sloten. (Zeeuwsehe Crt.) Dat komt dikwijls doordat hare slechte gezondheid de vrijers heeft verwijderd. Men zal toegeven, dat het voor een jongen en gezonden man weinig bekoring heeft, te dienken dat zijn vrouw voort durend ziek en dat zijne kinderen zwak, sukkelend en yoor het leven slecht ge wapend zullen zijn. Bovendien 'moet men in het oog houden, dat een slechte gezondheid in een gezin een overvloedige reden tot tweedracht is. Hij die ons het meest lief heeft, beklaagt ons éérst en verzorgt ons, maai' hij1 eindigt met er genoeg van te hebben ons altijd lijdend te zien. Indien het aanschouwen van smart begint met de belangstelling te doen toenemen, eindigt het daarentegen altijd met het te vernietigen. De jonge meisjes die verlaten zijn, zien er in den regel niet gezond uit. Talrijk zijn evenwel zij, die er niet goed uitzien en die slechts bloedarm of bleek zuchtig zijn, dat is te zeggen aan wie eene eenvoudige behandeling van eenige weken met de Pink Pillen voldoende zou zijn, 0111 haar eene mooie kleur, krachten en eene bloeiende gezondheid te doen verkrijgen. De Pink Pillen ontwikkelen en onderhouden de schoonheid der vormen en van het gelaat, door hunne werking op het bloed en op het zenuwstelsel. Iedere ingenomen pil verandert in bloed dat de eetlust wekt, de 'zenuwen tot rust brengt., de bleekheid verdrijft, kleur aan de wangen, levendigheid aan de oogen en rood aan de lippen meedeelt. En dit alles bij elkaar doet iedereen uitroepen: „De gezondheid straalt van haar uit". De Pink Pillen zijn verkrijgbaar a fl.75 per doos en f9 per zes doozeu, bij het Generaal-Depöt der Pink Pillen, Da CoRtakade 15, Amsterdam. Verkrijgbaar vuur Zierikzee en omstreken bij J. W. Gudde, te Goes bij Gebr. Mulder, te Tholen bij W. Potter, Apotheker, Stoofstraat. En verder bij verschillende Apothekers en goede Drogisten. Ned. Heiv. Kerk. Beroepen te Delfshaven, S. H. J. James te Lage Zwaluwe; te Amcidc en Tien- hove, S. v. Dorp te Bodegraven. Bedankt voor Anloo, door G. Hornstra, cand. te Huizum; voor Nieuw-Vennep, door J. J. C. Karres te Oudemirdum. Het aantal vacaturen in de Ned. Herv. Kerk bedroeg op 1 dezer 133 tegen 127 op 1 Jan. Zij zijn als volgt over de provincies verdeeld: Gelderland 15, Zuid- Holland 18, Noord-Holland 25, Zeeland 8, Utrecht 7, Friesland 18, Overijsel 8t Groningen 16, Noord-Brabant 9 en Lim burg 2. Het bericht, dat wij indertijd hebben overgenomen uit een Haarlemsch blad, dat ds. A. S. TaJma op Zondag 19 dezer te Bennebroek zal worden bevestigd door ds. A. Voorhoeve te Amsterdam, eischt in zooverre verbetering, dat niet ds. A. Voorhoeve te Amsterdam, doch ds. C. L. Voorhoeve, uit Vlissingen, als bevestiger zal optreden. Hoofdacte. Het mondelinge ge deelte van de examens ter verkrijging van de akte van bekwaamheid als hoofdonder- wijlzer zal o.a. op de volgende plaatsen en tijden worden afgenomen: te Breda, in bet gebouw der sociëteit Concordia, van 15 tot en met 28 Juli, van 3 tot en met 6 Augustus, en van 17 Augustus tot en met 5 September, tel kens van des morgens 9.30 uur af; te Arnhem, in het gebouw Menthenstraat no. 12, van 15 tot en met 18, van 22 tot en 25, van 29 tot en met 31 'Juli, van 1 tot en met 8, op 12 en 13, van 19 tot en met 22, van 26 tot en met 29, op 31 Augustus,, van 1 tot en met 5, van 7 tot en met 12, en van 14 tot en met 19 September, telkens van des morgens 8.15 uur af; te 's Gravenhage, in liet lokaal der Lees- inrichting Oude Molstraat 36, op 17 en 18, van 22 tot en met 25, van 27 tot en biet 30 Juli, van 3 tot en met 8, van 10 tot en met 13, van 26 tot en met 29, op 31 Augustus, van 1 tot én met 3, van 7 tot en met 12, van 14 tot en met 17, op 21 en 22 September, telkens van des morgens 9.30 uur ai. (Jeslaagd voor act tweede gedeelte Notarieel Staatsexamen A. C. Nieboer te Borgen op-Zoom. Naai' het „Wkbl. v. Privaatrecht", Notarisambt en Registratie verneemt, zal het 3de gedeelte notarieel staatsexamen worden afgenomen op 2 en 3 September. Geslaagd te Utrecht voor apothe kersassistente mej. J. M. van Dijke te Kruiningen. Geslaagd voor landmeter dhr. P. Yerhage te Kruiningen. Een pech vogel. Dat men 'bij een examen pech kan hebben is gebleken bij het examen voor toelating tot het le studiejaar van den cursus bij de infan terie, waarvoor de eischen heel matig gesteld zijn. Onder de niet-geslaagden is een korporaal in het bezit van het di ploma eind-examen H. B. S. 5 j. cursus. (Avon dp.) Pijn in den rug kau het eerste kentee- ken zijn van heupjicht (ischias). De pijn kan zich verder ontwikkelen naar de heu pen en vandaar langs het been, waardoor het loopen onmogelijk wordt gemaakt Deze aandoening kan zoo hardnekkig zijn, dat men zelfs operaties heeft voorge steld om haar te doen verdwijnen. De aanwending van zalf, smeersels, enz. op de aangedane plaatsen brengt niet het gewenschto resultaat, omdat zij slechts een tijdelijke verlichting geven. Zij tasten uw kwaal niet in haar wortels aan, d.w.z. in het urinezuur, dat niet door de nieren verwijderd werd. De eenige juiste behandeling is de oor zaak van uw kwaal te doen verdwijnen, het urinezuur, hetwelk de weefsels en spieren heeft aangetast Foster's Rugpijn Nieren Pillen hergeven aan de nieren de kracht om haar werk naar behooren te doen,waardoor het urinezuur met de urine uit het lichaam wordt verwijderd, en zoodoende de oorzaak van alle kwalen van rheumatischen aard wordt wegge nomen. Te Goes verkrijgb. bij de hh. de Paauw Co. en te Middelburg bij Joh. de Roos, Vlasmarkt K 157. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1.75 voor één, of f 10.voor zes doo- zen. Eischt de echte Foster's Rugpijn Nie ren Pillen, weigert elke doos, die niet voorzien is van neven staand handelsmerk. Timotheüs (Uitg. La Rivière pil V'oorhoeve, Zwolle) van deze week is weer even frisch en degelijk als altijd. Aan alles merkt men, dat de verzorgers er voor waken, dat Timotheüs een juweel tje onder de geïllustreerde Christelijke weekbladen biijve. J. N. V. behandelt onder „Nieuw-Tes- tamenlische Vrouwen Figuren" „De Vrouw van Pilatus"; de Hoofdredacteur pchrijft „Indrukken"; A. L. van H. een zonnige schets „Aan den rand van het woud", terwijl mej. H. S. S. K(uyper) weer ve len veiplicht met haar Taalkundige Ver zamelingen, ditmaal nog stiafrijmen. J. H. v. R. schrijft bij een foto van aartshertog Frans Ferdinand van Oosten rijk en zijn gezin en van hun plotseling, verscheiden. We nemen er gaarne een paar brok ken uit over: Welk een aantrekkelijk tafereel! 'tls geen fantasie van den schilder, doch werkelijkheid, door den fotograaf in beeld gebracht. En een jzeldzame foto is het, omdat het een voste- lijke familie is, die we hier in den intiemsten kring voor ons zien. Gelukkige vader én moeder! Gelukkige kinderen! Gelukkig Ja, dat was het gezin tot voor enkele weken. Doch thans hebben dood en rouw hun intrede ge daan in deze vorstelijke woning. De kinderen, die zoo onbezorgd van het leven genoten, die omringd werden door trouwe vaderzorg en hartelijke moeder liefde, werden opeens getroffen dooi den zwaarsten is; tag, die hen treffen kon. God liet het toe, dat hun va der en moeder, terwijl ze ver verwijderd waren, vielen door de hand van een lagen sluipmoordenaar. Veel wordt er dezer dagen over den vermoorden Oostenrijkschen troonop volger geschreven; wat hij gelaan heeft, wat hij doen zou, hoe hij zich in het openbare leven openbaarde, enz. Eén aanhaling trof ons echter bijzonder in die beschrijvingen, en onze foto is ge heel in overeenstemming daarmede: „Vroolijk was de troonopvolger slechts in den familiekring. Rier genoot hij geluk." In den huiselijken kring, bij zijn ge malin en kinderen, daar voelde de ernstige man, die eens tot den schil der, die zijn portret moest schilderen, en wenschte, dat hij vriendelijker zou kijken, zeide: „Ik kan niet lachen", zich op zijn gemak. Daar was hij zich zelf. En is huiselijk geluk niet een groot geluk? Veel tijd besteedden hij en jjjn ge malin aan de opvoeding hunner kin deren, en slechts noode liet het vorste lijk paar zijn lievelingen onder de hoe de van anderen achter. En thans deze kinderen zijn op eens van hun vader en moeder tege lijk beroofd. Wél mocht de Duitsche kei ze.in een telegrafische deelneming- betuiging aan de oudste wees gericht, o.a. zeggen„God sta u )>ij en geve a kracht, dezen slag te dragen". Wij lazen, dal de kinderen den avond, nadat de ramp geschied was, toen zïj nog niet wisten, dat zij woezen waren, voor hun ouders baden. Mochten zij verder in waarachtig gebed tot God hun „Poost zoeken, en in den Vader der weezen een toevlucht vinden! De naam „G o d". Het trof ons, aldus het „Friesch Dag blad". dat Dinsdag j.l. twee van de hoogst- geplaatste dienaren onzer ..bij de gratie Gods" regeerende Koningin den naam „God in hun toespraken ver me de n. Onopzettelijk, naar we vermoeden. De heer Conunissaris der Koningin in Friesland eindigde zijn toespraak tot de leden der Staten: „Mogen onze werkzaamheden onder Hooger Zegen strekken tot heil van het aan onze zorgen toevertrouwd gewest." En zjjn ambtgenoot in de provincie Zuid-Holland, gedenkende de nagelaten be trekkingen van baron Van Wassenaar van Rosande, sprak: „Moge hun van Hooger Hand kracht tot berusten worden geschonken". Nu is het natuurlijk op zichzelf te prijzen, dat deze „goeverneurs" er voor uitkomen, hoe er 'iets 'is bóven den mensch, zelfs daar willen velen niet aan Maar nóg meer zouden we ons verheu gen, als zij het voorbeeld van ons aller Vorstinne volgden, niet een verdoezelen- den rhetorischen zwaai gaven aan hun gedachtengang, maar eenvoudig weg spra ken van den zegen Gods. van Gods hand, kracht, hulp en bijstand. Dat riekt aller minst naar partijdigheid, doch is slechts de erkentenis, dat in een Christenland de naam „God" bij de Overheid géén contrabande is. Iets wat de overgroote meerderheid onzes volks, van wat partij of geloof ook, gelukkig nog erkent en aanneemt Men moet maar durven. „De Rotterdammer" tikt „De Vader lander" niet ongevoelig op de vingers, 'tls dan ook ongehoord, wat dit laat ste blad zijn lezers durft voorzetten. Het meende n.l. het volgende te mogen schrijven „Reeds nu, in het eerste jaar, is het allermoeilijkste verricht en zijn de mid delen gevonden voor de Ouderdoms voorziening, een feit, dat te heugelijker is, omdat Heemskerk in, 5 Vu jaar tijds er niet aan toe kwam de gelden voor Talma's Invaliditeitswet te vinden, daar gelaten, dat de opbrengst van de Ta- riefwet in geen velden of wegen vol doende zou geweest zijn om de kosten daarvan te dekken". f 1 II Wij vree ze i\, zegt „De Rotterdammer" dat, indien de redacteur van „De Vader lander" het bovenstaande in de Tweede Kamer had gezegd, en de heer Heems kerk lid dier Kamer ware, deze den, spre ker zou hebben gevraagd of de geachte afgevaardigde niet soms verondprstellen- derwijs had gesproken. Volgens de becijferingen van den tegen woordigen Minister van Financiën kosten de plannen van Minister Treub, ouder domsvoorziening plus besnoeide In validiteitsverzekering, bijna 20 millioen gulden, en, wanneer de uitsluiting der bedeelden vervalt, ongeveer 24V2 Wil li oen. Bij zeer gunstige uitkomsten van bet overige van Sen dienst, hou den deze kosten juist uitmaken het te dekken tekort. Indien de Inkomsten belasting 10 millioen opbrengt, zijn dus nog 10 a H1/2 millioen ongedekt. Waar schijnlijk blijft meer ongedekt, want de stijging der overige uitgaven zal wel met geheel door het gewone accres der mid delen worden opgewogen. De Invaliditeits- en Ziekteverzekering van Jalma hadden vermoedelijk gekost 11 a 12 millioen- Het Ministerie-Heemskerk had tol dek king daarvan de Tariefwei, te taxeeren op 10 millioen (die niet tot stand i9l gekomen omdat „De Vaderlander" en hare vrienden alle parlementaire-, pers en yerkigzingskunsten hebben aangewend om de totstandkoming te verhinderen); én de Inkomstenbelasting, volgens het ontwerp-Kolkinan, te 'taxeeren op 4 mil lioen, zoodat er nog iets overbleef tot dekking van het tekort, dat er verdeg nog kon zijn "Buitendien had Heemskerk nog voor gesteld ten behoeve der gemeen ten opcenten te heffen op de Bedrijfs belasting op de Naamlooze Vennootschap pen. Dit is door het huidige Kabinet in gevaar gebracht omdat Bertling in de van Kolkman overgenomen Inkomsten belasting deze opcenten (opbrengst te taxeeren op ongeveer 4 millioen) reeds ten behoeve van het Rijk heeft ingelascht. Dus heit tekort is nu juist niet ge dekt, en de gemeenten krijgen nu ver moedelijk niets. Het eenige wat er nog aan te 'doen is om althans eenigermate evenwicht te krijgen, is verwerping of intrekking van de zoogenaamde Ouderdomsvoorziening en behoud van de Invaliditeitsverzekering Talma. Het is dus ongeveer precies het om gekeerde van wat „De Vaderlander zegt. Het wordt nu vacautie. Als „De Va

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1914 | | pagina 2