Telegrammen. Wetenschap en Kunst. Kerknieuws. Onderwijs. Laatste Berichten. Afloop verkooplnpn, aanbesiedinoen, enz. Marktberichten. Burgerlijke Stand. Advertentiën. bracht, is hij spoedig aan de gevolgen overleden. Te Lobith hebben de amb tenaren van den stroomdiienst uit den| Rijn het lijk opgehaald van een naar schatting 20-jarige tengere vrouw. Het lijk schijnt nog met lang te water te heb ben gelegen. Spoorwegongeluk te Hoek van Holland. De express-trein Am sterdamHoek van Holland, is Zaterdag avond bij1 aankomst aan het station te ■Hoek van Holland om 11 uur 27 min., vermoedelijk tengevolge van het weigeren van een rem, doorgeloopen in het bagage depót, waar belangrijke materiëele schade werd veroorzaakt, en zwaar gewond wer den de hoofdconducteurs Riem, Vis en de kantoorklerk L. van Zanden. Van de reizigers is niemand gekwetst. Onweer. Vrijdagavond is de blik sem in de boerderij1 van J. A. te Lemallo geslagen, waardoor deze geheel is afge brand. Een kalf kwam in de vlammen om. Te Hattem is een nieuwe villa door den bliksem een prooi der vlam men geworden. Te Zieuwent onder Lichtenvoorde is een jongen, die in de keuken op een stoel zat, door den blik sem gedood. V ijl f kinderen gestikt. Uit het dorp Buire in het Sommedepartement wordt een noodlottige brand gemeld. Vijf kinderen van een arbeider waren alleen thuis gelaten. Waarschijnlijk door onvoor zichtigheid van één hunner ontstond er brand, tengevolge waarvan alle 5 kin deren den dood vonden door verstikking. Een vreemd geval. Zaterdag morgen vond de veerman van 't Kater- veer aan den Gelderschen oever bezijden de pont in 't water een rijwiel, waarop zich een cape fen ©en handelsreizigerstasch bevonden. In de tasch trof men o.a. ©en stalenboek aan van de firma L., ijzerhandel te Arnhem. Vermoedelijk is deze fiets dus van een vertegenwoordiger dier firma af komstig. 't Is nog niet uitgemaakt of hier aan een ongeluk of aan ©en rijwieldief stal gedacht moet worden. „Zw. Ct." Spel van den bliksem. Te Aalten werd een jongen, die bij1 zijn fa milie aan tafel zat, door den bliksem getroffen. De straal kwam bij de teenen in en verdween van bet hoofd door den muur. De getroffene was onmiddellijk een lijk. In een villa te Hattem doet zich het eigenaardige verschijnsel voor, dat een waranda-deur naar buitan is ge drukt en een mieter ver weggeslingerd. Op welke wijze dit geschied is kan men niet nagaan, want door den wind is bij na onmogelijk, en van den bliksem kan men niets bespeuren, alleen een klein bruin plekje tegen ©en der deurposten. Vergiftiging. Te Drunen is ©en 4-jarig kind, dat eenige rood© bessen had gegeten, aan vergiftiging overleden. Bij de Hollandsche Spoor is thans in gebruik een groote locomotief zooals bij de Staatsspoor eenige loopen. Deze machine doet uitsluitend dienst bij de groote express-treinen; een twaalftal van dat systeem zal worden aangeschaft. Droes. Men schrijft uit Hazers- woude: In de afgeloopen week heeft men acht paarden moeten afmaken, welke aan kwade droes leden. Gewetensgeld. De Minister van Financiën maakt bekend, dat ten behoeve van 's Rijks schatkist, uit Utrecht, van een onbekende, is ontvangen f640 aan bankbiljetten, ter voldoening van aan het Rijk toekomende gelden. Inbraak en geweldpleging. Veldwachter Hoogteijling te Voorscho ten, bode van de Wilhelmina-vereenL ging, had pas contributie geind en ook juist zijn salaris ontvangen. Dit wisten blijkbaar een paar individuen, die door een raam klommen en uit een kast f 200 stalen. Toen Hoogteijling nu van morgen over drieën thuds kwam, werd hij door het tweetal achter zijn huis overvallen, hem peper in de oogen gestrooid en hevig op het hoofd geslagen, zoodat hij neerviel. De dieven namen toen de vlucht. Door het schreeuwen van H. waren diens huis- genooten wakker geworden en verleenden hem hulp. Ontzettend. Te Nevers werd een auto, waarin 4 personen gezeten waren, door een trein gegrepen. Alle vier per sonen werden .gedood en hun vreeselijk verminkte lijken ver van de plaats van het ongeluk teruggevonden. De wichelroede. Men schrijft uit Winterswijk, aan het „Hbl.": Aan de exportslachterij der firma Zwa nenberg zijn op aanwijzing van den man met de wichelroede (den heer Ter Horst nit Delden), pogingen gedaan, om water te vinden. De firma Hoogedoorn uit Gies- sendani werd nu (met dit werk belast, doch slaagde aanvankelijk niet in hare pogin gen, tengevolge van de dikke leemlaag. Ze zette haar taak echter verder voort en thans met het beste resultaat; want op een diepte van 60 M. welt het water zoo overvloedig op, dat vanzelf 280 a 300 liter water per uur opwelt, terwijl met behulp van de pomp 9 a 10.000 liter per uur verkregen wordt. Dit resultaat is des te verrassender, omdat vroeger aangewende pogingen steeds mislukt waren en niemand in dezen zoo leemhoudenden bodem water had durven verwachten. De man met de wichelroede heeft de plank dus niet zooveel mis geslagen. Alleen gaven zijne aanwijzingen 30 meter diepte aan, terwijl er inderdaad tweemaal zoo diep geboord moest worden. Uit alles blijkt tevens, dat men hier met een waterader t© doen heeft. Het water is nu voor bacteriologisch onderzoek naar Amster Jam opgezonden. Gelukkignietjuist. Naar aan leiding van bet door ons vermelde be richt uit het „Utr. Dbld.", als kou Wouter de Hjeps, die een van de spoorbrug in 't water gévallen Duitscher het leven red de, thans na een hevig lijden in het Barboragesticht te Culemborg bezweken zijn, schrijft onze Cplemborgsche corres pondent ons het volgende Wouter de Heus is thans werkzaam aan den braggénb'ouw voor de S.S. te 's Her togenbosch en verheugt zich nog steeds in een goede gezondheid. Onjuist is even eens dat hij ten gevolge van een te sterk toegetrokken touw, waaraan hij bij; h,et reddingswerk van de brag werd neer gelaten, dusdanig is gekwetst dat een ope ratie noodig bleek. (Hij is dan ook niet in een ziekengesticht opgenomen. De man, die in de Lek viel, jis even min overleden, doch ,een maand geleden weder naar het buitenland vertrokken, daar de werkzaamheden voor de ver sterking aan de spoorbrug alhier gereed waren. (Vad.) Een Bourbon. Te Montpellier is Zaterdag plotseling overleden prins August Jan de Bourbon, geboren te Maastricht op 6 November 1872, Brand. In het museum van Meche- len is Zaterdagmiddag brand uitgebroken. Bij het afzenden van het bericht was het dak reeds vernield en vreesde men voor het behoud der archieven van de stad, die zich in het museum bevinden en die als documenten de belangwekkendste zijn van België. De droog-komische Secreta ris-Generaal. Een vereeniging voor be roepskeuze had aan verschillende autori teiten per circulaire medewerking verzocht, ook aan de ministeries en kreeg weldra van alle departementen antwoord behalve van Oorlog. Dies zond de secretaris der vereeniging aan het ministerie van Oor log het volgende briefje: „Beleefd herinneren wij u er aan, dat wij nog geen antwoord ontvingen op ons schrijven van de vorige week. Wij ver zoeken u vriendelijk zoo mogelijk, om gaand even te berichten." Veertien dagen later kreeg de vereeni ging haar circulaire en het herinnerings briefje teruggezonden, met het volgende schrijven er bij: „Aan den requestrant worden neveiv gaande verzoekschriften teruggezonden met de opmerking, dat daarop geen acht geslagen kan worden, vermits daarbij niet voldaan is aan de wettelijke bepalingen op het Recht van Zegel en zij ook niet door [den requestrant onderteekend zij'n. „Voor zooveel noodig diene tot naricht, dat verzoekschriften, weikei aan het Recht van Zegel onderworpen zijn, moeten zijn geschreven op papier van Nederlandsch zegel voorzien, of vergezeld moeten zijn van een bewijs van onvermogen tot het betalen der zegelkosten. „In geval dé requestrant niet kan schrij ven, moet door hem een kruisje of ander handmerk onder het stuk worden ge plaatst." Toch niet onaardig van dien oorlogs- hooge! „Het Volk." Aan den dood ontkomen. In de „Deli Courant" werd in de beschrijl- ving van een tochtje naar de Sibajak (mel ding gemaakt van een mandoer van den Topografischen dienst, die daar eenzaam op den top van de Pintau zijn spiegel bediende. Die mandoer is aan de redactie van het blad komen vertellen en toonen hoe wonderbaarlijk hij aan den dood ont komen was. Vrijdagmiddag 5 Juni, zocht hij tijdens een hevig on weder een schuil plaats in zijn hut tegen den regen. Nauwe lijks echter was hij binnen of de bliksem trof zijn armoedige woning en bewuste loos bleef hij liggen. Na een uur kwam hij weer bij, geholpen door de koelies van een opnemer van den dienst, die juist op den top was aangekomen. Het bleek toen, dat de bliksem den armen man op het hoofd had getroffen, daar het haar een weinig had geschroeid en verder langs den hals en de borst naar beneden over het lichaam was gegaan, een breed© geschroeide streep daar op teekeruende en de haren verschroeiende. Naderhand herinnerde de getroffene dat hiji het weerlichten had gezien, dat hem had getroffen, donder had hij echter niet gehoord. Lichamelijk nadeel had hij gelukkig niet ondervonden. Een op dien top aanwezig kompas was door den bliksem absoluut van streek geraakt en wees thans het Noorden, waar het in normale omstandig heden Jiet zuiden zou wijzen. Verder was een mes dat een der men- schen in zijn zak droeg zeer sterk mag netisch geworden, welke eigenschap het vroeger nooit had vertoond. Een huis ingestort. Een huur kazerne van zes verdiepingen te New- York is ingestort. De politie is van oor deel, dat de ramp is veroorzaakt door de ontploffing van een bom, die in het huis vervaardigd werd. Er zijn drie doodeoj gevonden; een der lijken is herkend als dat van een bekend leider der Industrial Workers of the World. Een andere lezing zegt dat de instor ting vermoedelijk veroorzaakt is door een verzakking dier fundamenten als ge volg van dynamietontploffingen bij! den aanleg van een tunnel voor de onder- grondsche sporen. Volgens deze lezing moeten er een vijftig slachtoffers zijn on reeds acht lijken zijn gevonden. Afschaffing nachtarbeid. Door de gezamenlijke bakkers 'te Sassen- heim is besloten den nachtarbeid af te schaffen. Is het gebruik van groen ten gezond? „Moleschott1behandelt deze vraag en concludeert als volgt: „Maken wij de balans op, dan zien wij, dat wij door het gebruik van groenten lo. verschillende plantenzouten en -zuren gebruiken; 3o. in de gemakkelijke gelegenheid zijn andere voedingsstoffen te gebruiken en wel voornamelijk vet 3o. zoig dragen voor een zeer gewich tige lichamelijke functie, van groot be lang voor ons wel bevinden. Hiervoor is het echter noodig, dat wij slechts rijpe groenten gebruiken, daar onrijpe groenten evenals onrijp fruit diarrhee kan doen ontstaan (alleen augur ken worden onrijp gébruikt). Ongekookte groenten behooren vóór het gebruik zeer zorgvuldig gereinigd te worden (salade), daar anders gemakkelijk infectie b.v. met wormeieren plaats Vinden kan. Ook moet de groenten steeds toebe reid zijn, groenten zondervet ie .ouwel zonder medicijn." De suffragetten. De Etigelsche bladen maken van een zonderling voorval melding, dat veel weg heeft van een mis lukten moordaanslag op koning Georg. Een suffragette is wederom het hande lend -personage in deze. In den vroegen morgen, zoo melden de bladen, verscheen in het Buckingham-paleis een eenvoudig, maar net gekleed© dame, die den koning wenschte te spreken. Haar vreemd voor komen en haar zonderlinge houding vie len zoo zeer op, dat men haar naar de anti-chambre leidde en de politie ont bood om haar te fouilleeren. Men vond then op ha,ar twee scherpi geladen revol vers. Ondervraagd omtrent het doel, waar voor deze bestemd waren, kon de dame geen antwoord geven. Ze werd daarop in verzekerde bewaring gesteld. De politie doet ijverige pogingen, om het geval op te helderen. De koningin vertoeft tegenwoordig in het Buckingham- paleis. De koning daarentegen was op het oogenblik, dat het géval zich voor deed afwezig en vertoefde nog in Shrews bury. Door een dreigbrief. Uit Evreux komt hét bericht, dat in de kleine gemeente Gauge van een gezin, bestaande uit een vader en drie zoons, de jongste zoon, oud 18 jaar, een brief ontving, waarin hijl met den dood werd bedreigd. Uit angst verloor hij het verstand. Het gevolg was, dat ook de drie andere leden van het gezin dermate werden aangetast, dat thans alle vier aan vervolgingswaan zin lijden. De omstandigheid, dat men den veldwachter van het dorp 's nachts bij het gezin laat waken, heeft niets aan hun toestand doen veranderen. De gevolgen van een dolle hondsbeet. Eenige maanden geleden werd de 38-jarige verhuizer Charles Verg- nier te Parijs door den hond van zijn patroon gebeten. Daar deze verklaarde dat het dier gezond was lette hij er ver der niet op en verwaarloosde de wond ©enigszins, en ondervond trouwens ook geen hinderlijke gevolgen ervan. Dezer dagen voelde hij zich evenwel niet goed en plotseling door een vlaag van waanzin aangegrepen wierp hij zich op zijn' vrouw, beet haar- in de wang en viel vervolgens terwijl het schuim ihem op de lippen kwam bewusteloos neer. Agenten brachten hem naar het commissariaat van politie en daar gekomen kreeghij weer een aan val en wilde den inspecteur bijten, zoo dat men genoodzaakt was hem vast te binden tusschen twee matrassen. De beide echtelieden en tevens nog twee andere verhuizers van denzelfderj patroon die evenetens gebeten zijln door den hond zijn naar het Instituut van Pasteur gebracht om onderzocht te wor den, terwijl de, gevaarlijke hond naar een veearts is gebracht ter onderzoeking. MIDDELBURG. Betreffend© het ongeluk Zaterdagavond, den heer T. overkomen, vernemen we nader, dat deze zijn rechter been heeft gebroken. Een uitgebreid on derzoek door de politie heeft uitgewezen, dat de chauffeur der auto in 't geheel geen schuld aan het ongeval heeft. 's GRAVENHAGE. Gistermiddag is hier een giek omgeslagen. Van de twee in zittenden, een beer en 'een dame, is de heer verdronken. LEIDEN. Hedenmorgen is in „Zomer- zorg" te Leiden de 65e algemeen© ver gadering van de Nederlandsche maat schappij tot bevordering der Geneeskunst door den voorzitter, prof. dr. H. Zwaar demaker, uit Utrecht geopend. LEIDEN. Hedenmiddag is in „Zomer- zol'g" f© Leiden de vergadering Van zie- kenfondsgeneesheerien gehouden, welke in overleg met het hoofdbestuur der Neder landsche Maatschappij tot bevordering, der geneeskunst door het_ Centraal Comité tot behartiging van het ziékenfondswezen was bijeengeroepen. Besproken werd d©' aan ziekenfondsen te yerleenen specialistische hulp aan de hand van het rapport uitgebracht door een commissie, Welke, op verzoek vair het hoofdbestuur door den voorzitter van genoemd oomitó Dr. P. Ribbius, voor dit doel werd samenge steld. NOORDWIJKERHOUT. Als blijk! van in genomenheid met den nieuwen predikant dr. H. v. Wessel, gaf de heer A. v. Dijk de kerk een electrische installatie ten geschenke, en de heer J. Wassenaar een 'zilveren doopvont. ARNHEM. Het stoffelijk overschot van luitenant Spandaw is heden van Utrecht per trein van 12.20 u. naar Arnhem ver voerd, waar het 1.40 u. arriveerde. Bij het overbrengen van het lijk van het militair hospitaal te Utrecht naar het station vergezelden detachementen genie troepen en vesting-artillerie den stoet. De muziek van het regiment genietroepen speelde treurmarschen. Bij de begrafenis werd het woord ge voerd door den eersten secretaris der Kon. Ned. Luchtvaartvereeniging jhr. van den Berch van Heemstede. BIRMINGHAM. Heden had hier de plech tige teraardebestelling plaats van lord Chamberlain. Alleen familieleden woon den de begrafenis bij. Vooraf was in de Messias kerk een lijkdienst gehouden, waarbij vertegenwoordigers van verschei dene corporaties in Birmingham tegen woordig waren. STETTIN. Het s.s. „Saxonia" overvoer in den nacht van Zaterdag op Zondag éen kleine boot, die zonder licht voer. Van de vier inzittenden zijn er drie verdronken. BERLIJN. Gistermiddag brak op hetj kroondomein Roriz bij Potsdam een elec- trische geleiding. Vijf personen werden; op slag gedood. GENUA. In de woning van een kleer maker heeft een ontploffing plaats gehad, waardoor de muren instortten. Zijn 12- jarig dochtertje werd onder het puin be dolven en gedood. Vele personen wei-den gewond. De catastrophe zou veroorzaakt zijn dooi; een bom, die de zoon des huizes gevonden had. BATAVIA. Kapitein C. M. Quack, die zich met voorbijgaan van zijn chef tot het legerbestuur wendde met klachten over cantine-knoeierijën in Atjeh, heeft buiten- landsch verlof gekregen. Hij ontving een tevredenheidsbetuiging van den leger commandant. DURAZZO. Volgens een nog niet be vestigd bericht hebben de Epiroiten Koritza ingenomen, na een jheftigen tegenstand van de regeeringstroepen. De Nederland sch© officieren Snellen van Vollenhoven en Mallirikradt 'zijn gevangen genomen. p— De vlucht van de huis'vlieg. De Fransche bioloog dr. Hindi© heeft speciaal studie gemaakt van de wijlze, waarop onze gewone huisvliegten zich voortbewegen in de lucht. Allereerst merkte hij op, dat vliegen zich zelden door den wind laten dragen, doch dat ze altijd tégen den wind in vliegen. Dat is waarschijnlijk het gevolg van de directe werking van den jwind op de vleugels, doch even waarschijnlijk is het, dat de insecten op die wijze heter alle géurtjes kunnen waarnemen, die Ze ontmoeten. Bij mooi, warm weer vliegen ze véél meer dan hij slecht koud weer en op het vrije veld veel meer dan in de stad. Dr. Hindle kleurde een aantal vliegen, en mat toen de afstanden, die ze af legden. In het algemeen is de reis van een huisvlieg niet langer dan 400 M. Een enkele keer Vond de geleerde, dat een vlieg meer dan 600 M. vloog, doch dat bleek te zijn over een poel of moeras. In den middag vliegen de dieren loomer en korter dan 's morgens. Ned. Herv. "Kerk. Tweetal te Hoogeveen, M. van Grie- ■ken te Delft en N. van der Snoek te Vlaar- dingen. Beroepen te Uitwijk en Waardhuizen, Wi. van Limburgh, cand. te Uithoorn; te Jofuile, J. D. Schmidt te Kapelle. (R qdterda mmer Djs. A. S. Talma zal Zoindag 19 Juli te Biennebroiek worden bevestigd door ds. A. Voorhoeve te Amsterdam en des namiddags zijn intrede hemden. Geref. Kerken. Met de voortzetting van het beroe- pingswerk in de Geref. Kerk te Rotter dam, ter vervulling van de vacature-wijlen ds. IJ. H. Veder en voortdurend door het bedanken van dr. K. van Dijk te Rijs wijk en dis. A- Hoeneveld te Nijfcerk, zal vojlgens blesluit van den kerkeraad gewacht wojdien tot September a.s. (Roitt.) Goes. Door Bi. en W'. dezer gemeente zijn de tijdelijke onderwijzeressen aan de Meisjesschool méj. J. W. van' Schmidt auf Altenstadt en onej. M. van Effenen herbenoemd als! zoodanig tot zoolang niet definitief in de Vacatures zal zijn voor zien, doch uiterlijk tot 1 September 1915. Aan het eerste admissie-examen voor de theologische school té Kampen heeft voldaan de heer D. Scheel© tja Terneuzen. WEMELDINGE. Door den Algemeenen Nederlandse-ben politiebond is aan den heer F. Wabeke, burgemeester alhier, uitgereikt het bronzen dienstkrais voor 10-jarigen trouwen dienst. Schore. De bouw van de nieuwe Ned. Herv. Kerk .alhier is opgedragen aan den heer A. M. Kuijper van Heinkenszancl, pis minste inschrijver, vopr f 13150. Den 13en Juli zal met de slooping een aanvang wopden gemaakt. ROTTERDAM, 6 Juli 1914. Binnenlandsche granen. Tarwe matig getoond. Langzaam, on veranderd verkoicht. Essex pér iLÜO K.G. f 11.50 a f 12.50, Wilhelmina pUike f 10.60 a f 10.75, goede f 10.25 a f 10.50, afwij kende f 9.50 a f 10, erwten f 10 a f 10.25, karwijZaad f 15.75 a f 16, lijhzaad 13.25 a f 14.25. - Buitenlandsche granen. Miais. Grove Donau loco f 131.50, id. stoomend f 131, Galfax loco f 131.50, stoo- mend f 131, id. JuliOct. f 131, L,a Plata aangekoimen f140, id. stoomend f 137.50, id. Sept.Oct. f128, id. J;an.Apt-, f133, Amerik. mixed Dec.Juli f 138. Eieren. Zeeuwsche f4.30 a f4.60, Overmaasche f4.75 a f5.per 100 st. Varkens. 22, 23 a 24 ets., lichte voor .export '22 a 23 ets. Aanvoer 807 varkens. Vlas. Geen aanvoer. Aardappelen. Westlandsch© school meesters, zand f2.40 a f2.60; idem klei f2.10 a f2.30; idem Due of Yorks f2.20 a f2.40, alles per kin; Springs 13 a 14 ct. per kilo. Flinke aanvoer. Goede vraag. Telegrafisch. Weerbericht. Naar waarnemingen in den morgen van 6 Juli medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 773.3 te Horta, laagste stand 751.8 te Aberdeen. Verwachting tot den avond van 7 Juli: Zwakke tot matigen, Westelijke tot Zui delijken wind. Betrokken tot Zwaarbe wolkte lucht. Tijdelijk opklarend. Waar schijnlijk regenbuien. Weinig verandering van temperatuur. GOES. Huwel. afkon.4, Kous van Fnaassen, 29 j. jm. te 'Goes en Johanna Cornelia Nijsse, 27 j. jd. te Heinkenszand, onlangs te Goes. Van 46 Juli. MIDDELBURG. Ondertrouwd: Wi. M. Bosman, 37 j. jm. en J. E. van Goozen, 20 j. jd. Getreu\vd: M. J. Verhuist, 28 j. jm. en S. (Boassoif) 25 j. jd. Bevallen: P. M. van Zweden, geb. O ver duin, d. (twee!.); P. A. Mpris, geb. De Looff, d.; F. B. van Oorschot, geb. Van Roosbroek, zK. Merison, geb. Zpndee, d. Overleden: M. Fokker, 67 j., ongeh. d. Van 30 Juni tot 4 Juli. -WLISSINGEN. Ondertrouwd: G. C. Sinke, jm. 23 j. eu M. Minderhoud, jd. 22 j.; M. D. Castenmillei', jm. 26 j. en M. S. Lerooy, jd. 24 j'. Getrouwd: FI. A. J. Bergmans, jm. 26 j. en M. J. L. Plaizier, jd. 22 j. Bevallen: P. J. Lauw, geb. Sorel, z.; C. J. Kest, geb. Bomer, d.; W|. Jasperse, geb. de Visser, d. Overleden: A. W- Sfcroo, ongeh. zi. 23 j.; C. C. Veheul, z. 14 j'.'L. de Vos, man van J. Verhrugge, 74 j. Over de maand Juni 1914. 'sHEERENHOEK. Gehuwd: 2, Alph. L. de Moor, 42 j. 'tie Borsele en P. van Waardenburg 22 j.; 16, Joannes Rijk, 24 j. en Catharina Remijn, 23 j. Geboren: 1, Gerard, Z. v. G. Moisoni en J. Verdonk; Abraham, z. v. C. Fraanje en A. C. de Maaker; 14, Adri- ana, d. v. L. Uitterhoeve en L. Hiuigè; 25, Joannes Francisous, z.v. P. de Vos en M. de Jonge; 28, Elisabeth Geertje, d. v. C. van Sluis en H. van Doorn. Overleden: 4, Jan Boonman, 73 j„ wedr. van Janna van Zweeden; 7, P. Apers, wedr. van C. Geeis, nu getrouwd met Joha. de Block; 13, Joannes, 5 m„ 'Z. v. P. Faes en Jobina Kopmels; 28, Jacobus Joannes, 10 m., z. v. J. P. van 'tWiest- einde en A. M. de Koning. Heden overleed zacht en kalm, na een langdurig, doch geduldig lijden, onze geliefde Echtgenoot, Stiefvader, Behuwd- en Stiefgroot- vader C0RNELIS DOMMISSE, in den ouderdom van bijna 75 jaar. Biggekerke, 5 Juli 1914. Wed. C. DOMMISSE—Boone. J. W. OSTÉ-Koole. C OSTüi W. J. VERHAGEKoole. L. VERHAGE. I. VERHAGE. I Heden ontsliep in haar Heer en Heiland, onze innig geliefde Echt- genoote, Moeder, Dochter, Zuster en Behuwdzuster EPPELINA DE BRU1JN, in den bloeienden leeftijd van 29 jaar. H De Heere sterke ons in dit smar- Itelijk verlies. Uit aller naam, P. MELIS. Bussum, 3 Juli '14.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1914 | | pagina 3