Gemengd Nieuws. Ingezonden Stukken. Uit de Provincie. Rechtszaken. iWat moet bij deze lieden de haat tegen het Christendom toch diep wortel ge schoten hebben, om zulke vruchten te kunnen dragen. (Chr. Mijnw.) Voor een berisping? De burgemeester van Zaandam, de heer Ter Laan, had Zaterdag een onderhoud met minister Cort yan der Linden. Huldiging Thomson. Gelijk men weet, heeft zich uit het 12e regiment infanterie eene oommissie gevormd, om een blijvend teeken ter na gedachtenis van majoor Thomson in het leven te roepen. Genoemd regiment wil daartoe nabij of aan de kazerne, waar majoor Thomson ons leger het laatst heeft gediend, een borstbeeld plaatsen of een gedenkplaat aanbrengen. De commissie heeft zich thans met een oproeping tot officieren, onderofficieren, korporaals en soldaten, die met het plan instemmen, gericht. Zij spreekt het ver trouwen uit, dat de huldiging er eene Van onze geheele landmacht moge worden. De commissie is samengesteld uit luj'.- kol. 'Staal voorzitter, majoor Sark, kapitein De Bas, 1ste luitenant Sieperda (secre taris), 1ste luit.-kwartiermeester Supheert (penningmeester), adj.-onderoff. Recourt, serg.-maj. adm. Vroom, sergeant Water man, korporaal Sandjer, milicien Lam- merts. N. R.C. Staking. Te Winschoten is aan de Noord-Neder- landsche Machimefabriek een staking uit gebroken, die ongeveer 135 personen om vat. De. directie had een opdracht ont vangen om een werk voor de Friesch- Groningsche Beetwortelsuikerfabriek te voltooien, Waaraan de firma Gonnerman Co. te Haarlem was begonnen. Deze kon het werk door de staking daar niet voltooien. Zes bondsleden aan de Noord-Neder- landscbe Weigerden Dinsdagmorgen met dat werk te beginnen. Toen werd het werk opgedragen aan twee niet-bonds- leden. Deze begonnen er aan, doch Werden in het schaftuur overgehaald, bondslid te worden, waartoe 'zij, volgens hun me- dedeeling nit vrees, besloten. Woensdagmorgen vernam de directeur, dat niemand zou mogen werken aan bo vengenoemd werk, maar dat bovendien, het materiaal voor dat werk binnen 24 luren van liet terrein moest worden ver- wijdertl, wilde de directie een algemeene staking voorkomen. De directie weigerde beslist dien eisch in te willigen, en in verband met dien eisch werden Woensdag acht werklieden ontslagen. Thans werken nog ongeveer dertig personen. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Aan belanghebbenden b ij de K r u i s b e s s e n c u 11 u u r. In de locale Betuwsche pers werd onze aandacht getrokken door de volgende, an nonce Commissie van Advies voor O vieirBetu we. Zij, die met Nasfa tegen den sAmeri- kaanschen Kruisbéssenmeeldauw. wen- schen te spuiten, worden in hun gjgen belang aangeraden, eerst inlichtingen te vragen bij de Commissie van Advies voor Over-Betuwe. Berichten aangaande het middel wor den gaarne ingewicht bij den Secretaris der Commissie. 1 Namens het Bestuur: de Secretaris E. H. VAN DEN BiOSCH, Oosterhout (Geld.) De redactie dezer annonce liet geen twijfel over omtrent de bedoeling van hare opstellers: de kruisbe.ssenkweekers te waarschuwen tegen het door ons in den handel gebrachte middel ter bestrijding yan den Amerikaanschen Kruisbessen- meeldauw, het Nasfa. Waarom deze „waarschuwende inlich tingen" niet in de bladen gepubliceerd jverden, maar alleen per brief konden worden medegedeeld aan hen, die er om vroegen, konden wij alleen verklaren door de veronderstelling, dat zij den toets der openbaarheid niet zouden kunnen door- tetaan. Deze veronderstelling bleek ons de juiste te zijn, nadat wij in de gele genheid waren, enkele dier waarschuwin gen te lezen. Geschreven op papier met het hoofd: „Phytopathologischen dienst. Commissie van Advies voor de Over-Betuwe" en onderteekiend door den heer E. H. ,v. d. Bosch, Secretaris der Commissie, bevat ten zij in hoofdzaak de volgende waar schuwingen 1. dat volgens de door de Commissie ingewonnen informaties, Nasfa geen af doend middel is tegen den Amerikaan schen Kruisbessenmeeldauw, zooals de ad vertenties aangeven; 2. dat door enkele personen er haat bij gevonden is, doch voor hoogstens 10 a 14 dagen, zoodat de hespuitingen elke •10 dagen herhaald moeten worden, het geen volgens de opinie der Commissie Keel te duur uitkomt; 3. dat verschillende andere personen mededeelen, dat het middel niet helpt; 4. dat de Commissie verscheidene brie yen ter visie heeft liggen; r '5. dat hern, die het middel wenscht ,te probeeren, aangeraden wordt, dan maar ,een kleine 'hoeveelheid te nemen, want „door veel personen alhier is al reeds veel geld uitgegeven zonder resultaat"; 6. dat door een bessenkweeker f 1000 is geboden aan de Amsterdamsche Su- perfosfaatfabriek, indien zijn boomgaard geheel van de genoemde ziekte werd he- vTijd, zonder schade aan te richten, doch dat de Amsterdamsche Superfosfaatfabriek hierop niet is ingegaan. De commissie van advies voor de Over- Betuwe, een officieel lichaam, belast met het geven van adviezen aan de kweekers, Weet dus, waar het een nieuw middel betreft ter bestrijding van esne zoo ge vreesde ziekte als de Amerikaansche Kruisbessen meeldauw, niets beters te doen dan het middel verdacht te maken jn de oogen van belanghebbenden. Z ij heeft het middel niet order- iz och t. Zij grondt haar afkeurend oordeel niet op eigen ervaring, maar op „inge wonnen informaties". Wij vinden, dat dit officieele lichaam zijn taak al zeer lichtvaardig opneemt door niet gelf t!e onderzoeken, doch af te gaan op informaties. Wij zouden wel eens willen weten bij ,wie de commissie geïnformeerd heeft. Heeft ,z,ij alleen on gunstige rapporten ontvangen? Dat is wel zeer toevallig, waar w ij zooveel gunsti ge rapporten ontvangen hebben, waar onder van zeer groote kweekers. Afschrif ten dezer attesten, door ons overigenis in de bladen gepubliceerd, zenden wij iederen belanghebbende op aanvrage gaar ne toe. Tegenover punt 2 voeren wij aan, dat ons bekend zijn vele personen, die er baat hij gevonden hebben, en voor 1 a n- ger dan 10 a 14 dagen. Men leze onze attesten. Heeft de Commissie die nooit onder oogen gehad? Zij heeft toch pnze annonces gelezen! Hadden deze attesten haar niet tot voorzichtigheid in haar oor deel moeten aanmanen? Heeft zij er ver der niet aan gedacht, dat het nog zoo'n wonder niet is, indien zich weder meel dauw in een bespoten boomgaard ver toont? Nasfa is toch geen voorbehoed middel, dat men slechts behoeft in ,te spuiten, bij wijze van een serum, pm de planten onvatbaar te maken voor de ziekte! Het heeft die pretentie niet. Het is. slechts een geneesmiddel, en wij hou den vol, gegrond op onze eigen proeven en de ervaring van anderen, dat het een goed geneesmiddel is en afdoend ook. Maar waar de ziekte zoo schrikba rend woedt, en de besmetting zoo jicht kan worden overgebracht, kan een gene zen struik, die midden tusschen besmette terreinen staat, gemakkelijk weder besmet ^worden. Als de commissie dat eens in ,het oog had gehouden, dan zou zij in plaats van tegen Nasfa te waarschuwen, op zooveel mogelijk algemeene bespuiting met Nasfa hebben aangedrongen, dan zou zij hebben medegewerkt om Nasfa gelegenheid to geven te toonen, dat het werkelijk is Wat het op bescheiden schaal reeds ge toond heeft te zijneen middel, .dat be- .ter zal werken dan alle maatregelen bij Koninklijk Besluit voorgeschreven. 'Op punt 3 en 4 behoeven ,wij niet veel te zeggen. Ieder kruisbessenkweekejr weet nu reeds lang, dat vele perso nen mededeelen, dat het mid del wel helpt. En dat zijn personen, die genoemd mogen worden. En heeft Lde Commissie verscheidene brieven ter visie heeft liggen, wel, het is de .vraag, wie er meer ter visie heeft liggen: de Com missie of wij- Punt 5 geeft blijk yan kortzichtigheid der Commissie. Juist het weinige, het onvoldoende 'gebruik werkt de bestrijding tegen. Ernstige kwalen worden niet met halve maatregelen bestreden. En |dat er door „veel personen alhier (de Over-Be tuwe) reeds veel geld uitgegeven is pon der resultaat", kunnen wij beslist tegen spreken. Er is in de Betuwe niet veel geld aan Nasfa uitgegeven, hoofdzakelijk te wijten aan hen, die geroepen zijn een middel ter bestrijding van deze ramp te zoeken. Er blijft ons thans nog alleen over, de bewering te weerleggen, uitgesproken jn plint 6, n.l. dat wij niet ingegaan zou den zijn op het aanbod van een bessen kweeker, die ons f 1000 bood als wij zijn boomgaard geheel bevrijden zouden yan de gevreesde ziekte zonder ^chade aan te richten. De Commissie moet hier weder op praatjes afgegaan zijn, zij kan die zaak niet onderzocht hebben, want wij willen niet veronderstellen, dat zij zich opzettelijk aan onwaarheid spreken zou willen schub dig maken. Wij zijln niet alleen op het aanbod ingegaan, maar hebben het zelfs in gunstiger zin voor den voorsteller ge wijzigd. Wijl hebben dien bessenkweeker schriftelijk voorgesteld zijin geheelen boom gaard te behandelen onder de conditie „geen resultaat, geen betaling" en hem niet gehouden aan zijn aanbieding van f 1000. Doch de voorsteller heeft zich teruggetrokken. De geheele corresponden tie ligt, o o k voor de Commissie, ten onzen kantore ter inzage. Wij vertrouwen, dat de commissie de zaak zal onderzoe ken en hare beschuldiging zal intrek ken. Ten slotte nog dit. De Commissie van Advies in Zeeland, waar zeer groote boomgaarden bespoten zijn, waar veel meer Nasfa gebruikt is dan in de Over- Betuwe, heeft het tot nu toe niet noodig geoordeeld tegen Nasfa te waarschuwen. Zij werkt de toepassing van het middel niet tegen. Zij schort haar oordeel op. Is dat niet de aangewezen weg? Is djt niet meer in het belang van de kruis,- bessenkweekers dan de ongemotiveerde bestrijding der Commissie voor de Over- Betuwe Aan den lezer het oordeel AMSTERDAMSCHE SUPERFOSFAAT- FABRIEK, AMSTERDAM. Provinciale Staten. Nog is door Ged. Staten ingediend een nota van wijziging in de ingediende be grooting voor 1915, waardoor het eind cijfer met f300 wordt verhoogd en dat der onvoorziene uitgaven met f300 wordt verlaagd, zoodat deze bedragen resp. worden f 829.298.4H/2 en fl5.501.5H/2- Van het bestuur der Vereeniging „Zee vaartschool'' te Vlissingen is pen verzoek ingekomen om verhooging van de Pro vinciale subsidie in verband met eene uitbreidingvan het onderwijzend perso neel. Daar het onderzoek daaromtrent niet tijdig kan zijn afgeloopen voor het nemen van eene beslissing in de eerstvolgende zitting, geven Ged. Staten in overweging het stuk in hunne Runden te stellen, ten pinde daaromtrent in de aanstaande na- jaarszitting een voorstel in te dienen. Tenslotte is nog ingekomen een adres van het bestuur van de afdeeling Vlis singen der Nederlandsche Zeemansveree- niging „Volharding", waarin het verklaart met gemengde genoegens te hebben kennis genomen van het voorstel van Ged. Staten inzake het personeel der Provinciale stoornbootdiensten op de Wester-Schelde, hetwelk voor zoover 't het personeel be neden den rang van stuurman betrefc voor het overgroote deel in genoemde organi satie is vereenigd. Waar eenerzijds het maximum wordt verbeterd, wordt ander zijds door intrekking van het kosfgeld, de positie van dat gedeelte van het dek personeel wat minder dan 8 jaren in dienst is verslechterd, in ieder geval niet verbeterd, in aanmerking genomen het door Ged. Staten verleden jaar gedane voorste], waarbij het salaris van het ge heele dekpersoneel met f50 zou zijn ver hoogd. Ook wat het stokerspersoneel betreft is de ontwoipen regeling zoodanig, dat pas na 8 jaren dienst het eerste voordeel intreedt. i i i Het bestuur verzoekt het daarheen te willen leiden, dat het maximum salaris inplaats van na 12 jaar dienst reeds be reikt wordt na 6 jaren dienst met clien verstande dat de periodieke verhoogingen na 2 jaar dienst worden verdubbeld en dus gebracht op f50 'sjaars. In de bij het adres gevoegde memorie van toelichting wijzen adressanten èr o.a. op, dat zij1 met Ged. Staten wenschen dat de thans te maken regeling voor een Ireeks van jaren zal gelden, en bij aan neming van het ongewijzigd voorstel van Ged. Staten zouden adressanten genood zaakt ieder jaar weder om verandering te vragen. Verder wordt gewezen op den duren levensstandaard vooral te Vlissin gen en op den lapgen werktijd. De militie eerste-luitenant J. A. Visser van het 3e reg. inf. wordt 1 Aug. overgeplaatst bij het 37ste bataljon land weer infanterie - (district Rotterdam III). Middelburg. Het Middelburgsch Mu ziekkorps zal inplaats van Woensdag 8 Juli op Dinsdag 7 Juli des ayondsj ten 8 uur op bet Molenwater een uitvoe ring geven. Op den Na dorst weg alhier is heden morgen om 7 uur een voor een melkwagen gespannen paard van een handkar ge schrokken en achteruit 'met wagen en al in een sloot terecht gekomen. Het koste heel wat moeite het paard weder op het droge te krijgen, terwijl aan den wagen vrij veel schade werd aangebracht. Bij een onderlinge vechtpartij tus- Ischen de bemanning Van de bark „Bethle hem" welke hier aan de Loskade ligt, werd in den nacht van Zaterdag op Zon dag de stuurman, die dronken was, op tal van plaatsen aan hoofd en handen licht verwond. De poli tip nam den man rnedo naar dp wacht op het stadhuis waar hij verbonden wprd, en later naar boord teruggebracht. t Zaterdagavond raad de heer T. op zijn rijwiel door de Korte Noordstraat, toen van het Hofplpin juist de automobiel van den waarnernenden burgemeester kwam, de heer T. schrok en bij het plotse ling krachtig naar rechts sturen raaktp de rem hpt frame, waardoor de heer T. kwam Jte vallen. Mjet een gekneusd beein werd hij eerst bij! dr. Wap bin nengebracht en later per brancard naar huis vervoetrd. Ofschoon de auto den man niet aanreed pfcelt de politie toch een onderzoeik in of hipr van schuld sprake kan zijn. Onze Middelburgsche correspondent schrijft Het bezoek aan de bloemisterij van den heer J. H. A. Baljeu in den Joden- gang is Zaterdagavond zeer groot geweest en alle bezoekers hebben den Nachtcactus, die in bloei stond, bewonderd. Dit was de derde bloem, die aan deze plant bloeide, namelijk een Maandagavond, een Vrijdag avond en deze Zaterdagavond. De heer Baljeu kweekte de plant en nog een an dere Cereus Grandiflorus in zeven jaar, de laatstbedoelde heeft dit jaar slechts een bloem voortgebracht, welke mede Vrij dagavond openging. De eerstbedoelde plant had 13 knoppen, de laatste zeven. Nu de planten eenmaal gebloeid hebben, verwacht men volgende jaar weder bloe men. Wij zullen alsdan hopelijk bijtijds onze lezers kunnen waarschuwen, als het opengaan wordt verwacht. (Cactus-planten vormen een plantenfa- mdlie, die vooral in de heete gewesten van Amerika thuis behoort en zulke ken merkende eigensclxappen bezit, dat zij als een der best afgesloten groepen van het plantenrijk mag beschouwd worden. Ze ondersclieiden zich door een sterk ver dikten, uit een saprijke, vleezige massa bestaanden, kogelronden, zuil- of blad- vormigen, met een grijs-groene, leerach tige opperhuid bedekten stengel of stam, verder door gemis aan bladeren en het bezit van kleine of grootere waterachtige verhevenheden, die met borstelharen of stevige doornen gewapend zijn. eindelijk door bloemen, die zich in vele gevallen, door schitterende kleurenpracht onder scheiden en uit .talrijke bloembladen en meeldraden en een onderstandig, éénhok- kig vruchtbeginsel bestaan, dat één stijl en verschillende stempels draagt, en later in een saprijke bes overgaat. Het geslacht Cereus heeft stengels, die in uiterlijk met kantige, vertakte of onvertakte, soms slangacht'g© verlengde zuilen of lange smalle bladeren overeen komen. Vele Ce rei bloeien allerprach tigst. De bloemen van de Cactus gran- diflora verbreiden een heerlijke vanielje- geur. Red.) Goes. Het Muziekgezelschap „Hosanna" (directeur de heer J. C. Anderson) hoopt morgen, Dinsdagavond, bij gunstig weder in den tuin der sociëteit V. O. V. voor begunstigers en huisgenooten een uitvoe ring te geven. Da leerlingen der 5e en 6e klasse van de Christelijke school in de Nieuw- straat alhier, zullen onder leiding van het onderwijzend personeel op 21 Juli ,ajs. een uitstapje maken per Staatsspoor naar Rotterdam. Als no. één op het pro gramma staat natuurlijk een bezoek aan .de diergaarde. Vlissingen, Vanwege den Viissingpchen Bestuurdersbond is aan B. en W. verzocht een collecte te houden voor de stakers en staakstei-s te Zaandam en Almelo. B. en W. hebben daartoe geen verlof ge geven. Zaterdagmiddag werden nu bonnen te koop aangeboden legen den prijs van 5 cent per stuk. V. C. Gisteravond is de Tent van de Ne derlandsche Tentzènding geopend; een schare van «circa duizend menschen zat neder op de eenvoudige banken onder het zeildoek; de leiding dezer eerste samen komst was in handen van dhr. Potermeijor van Middelburg; op diems verzoek sprak ds. C. L. Voorhoeve een gebed uit en las ds. D. 'Pol voor 2 Cor. 5:11—21. 't Woord weTd daarna geroerd door dhr. Petermeijer, ds. Jonker en ds. Oberman; mevr. Dekker gaf op verdienstelijke wijze een paar solo-nummers uit de bekende liederenbundel ten bestegroote aandacht wjas er bij de talrijke hoorders gedurende heel de bijeenkomst; wij! twijfelen niet of 4® tent zal ook hier ter stede gaande weg meer volk trekkengelijk wij ho pen, dat God over haar arbeid rijken zegen gebieden mag uit Sions zalen. Wij kunnen nog mededeelen, dat het plaatselijk comité gevormd wordt door de Herv. predikanten van Vlissingen, ds. Oberman, ds. D. Pol en de heeren P. G. Laernoes Jr., M. J. Ver harst en C. N. J. de Veij Mestdagh. Nisse. Zaterdagmiddag had de landbou wer A. de W. het ongeluk bij het afrijden van een opril met zijn tentwagen in de sloot te geraken. De vrouw van d. W. brak daarbij 'haar pols. D,r. Klos alhier verleende heelkundige hulp. Stavenisse. In deze gemeente doen zich weer enkele gevallen van besmettelijke varkensziekte voor. Eén dier is er reeds aan bezweken. De gemeenteraad heeft in zijne he den, Maandag, gehouden vergadering voor de derde maal het punt „Medewerking Waterleiding eiland Tholen" behandeld. Voorgelezen werd een adres, geteekend door ongeveer 75 pCt. der gezinshoofden, waarin dein Raad werd verzocht, alsnog aan totstandkoming eener waterleiding zijne medewerking te verleenen. Op dat verzoek nam de Raad eene gunstige be slissing. Het besluit is genomen met 3 tegen 2 stemmen; 2 onthoudingen. Rilland-Bath. De officiëele opening der R.-K. school alhier zal niet zooaiis gemeld is plaats hebben op 6 Juli. De juiste datum is nog niet vastgesteld, doch zal vermoedelijk zijin de laatste dag vóór de groote vacantie. Wél wordt op 6 Juli de bewaarschool geopend. Als helpster bij de bewaarschool is benoemd mej. Rika Heinse alhier. 's Heer Abtskerke. De raad vergaderde 4 Juli. Present alle leden. De gemeente- rekening van 1913 werd aangeboden in ontvang op f8434.725 in uitgaaf met f8356.23. Alzoo met een goed slot van f 78.495. In de begrooting der armbesturen over 1914 werd eene wijziging goedge keurd. De begrooting der armbesturen goedgekeurd voor den dienst 1915 als volgt: 'sHeer Abtskerke op f4650,91, Si- noutskerke op f 3658,97, Baarsdorp op f2907,97. De rekeningen over 1913 dier besturen werden goedgekeurd als volgt: 'Heer Abtskerke ontvangsten f4183.08, uitgaven f 2952,99, goed slot f 1230.09. Si- noutskerke ontvangsten £3122,09, uitga ven f2326,67, goed slot f795,42. Baars dorp ontvangsten f2525,67, uitgaven, £1396,34, goed slot f 1129,33. Voor den tijd van 3 jaren zal ontheffing worden gevraagd van het onderwijs in de vrije- en ordeoefeningen der gymnastiek. Domburg. Met aanzienlijke kosten zijin in den afgeloopen winter te Domburg „Golflinks" aangelegd. Lieden die 't we ten kunnen, hebben reden om te meenen, dat deze courses vooral Engelsche bad gasten zullen trekken. Dit neemt niet weg, dat ook Duitschers en Hollanders zich daar zullen amuseeren. Het terrein bevat 9 afstanden. Grootere velden hebben 18 afstanden, maar in de toekomst zal het terrein nog wel worden uitgebreid. Vrij dagmiddag zijn de Golflinks feestelijk ge opend. Velen waren echter meer in 'tdaar ter plaatse aardige paviljoentje, dan cpl het heuvelachtige vroon, ter oorzake van den regen. Aan spelers en belangstel lenden ontbrak het niet. Door de „Administrateur de Badts", geëxploiteerd wordende door de Holland- Belgische 'Ple zi e rva a rt-M a a tsch app ijzijin reeds dit seizoen van Antwerpen naar Vlissingen plus minus 4000 personen ver voerd, terwijl naar andere plaatsen o.a. ook van uit Antwerpen verscheidene vaar ten hebben plaats gehad. Ook voor de maand Juli zijn reeds een "tiental da gen van uit Antwerpen besproken en zul len de vaarten van Ostende en Blan- kenberghe naar zee, en eveneens van daar naar Zeeland een aanvang nemen. Kantongerecht te Goes. Door den Kantonrechter te Goes zijn veroordeeld wegens in gesloten jachttijd jagen zonder con sent: P. K., Nieuwdorp, f2 b. s. 1 d. h., uitl. geweer of fl.50 b. s. 1 d. h., P. H„ Hoedekenskerke, 13 b. s. 3 d. h., uitl. geweer of f5 b. s. 2 d. h.; niet beletten dat hond wild opspoort: J. G., Biezelinge, J. de K. Sr., (J. v. d. J. Jzn., A. M., allen te 'lerseke, ieder f 1 b. s. ld. h.; pogen met strik wild te bemachtigen: J. G. 'sHeerenhoek, f'2 b. s. 1 w. tuchtsch., M. de J., Kwadendamme f 10 b. s. 4 d. h., bev. strikken vernietigen; eieren van waterwild zoeken: A. V., Driewegen, teruggegeven; eieren van waterwild zoe ken en loopen over bezaaiden grond: B. v. O., J. H. v. d. V., beiden te lerseke, ieder 2 maal f 1 b. s. 2 maal 1 w. tuchtsch.; eieren van waterwild vervoe ren: H. v. L., Baarland f2 b. s. 1 d. h., uitl. eieren of f027 b. s. 1 d. h.vis- schen zonder akte: M. H„ Goes f2 b. s. 1 d. h., uitl. net of f0.50 b. s. 1 d. h.; visschen zonder vergunning: L. B., Goes f2 b. s. 1 d. h„ net verbeurd vernieti gen; visschen me! hengel niet geaasd met kunstvlieg: D. S., lerseke f0.50 b. s. 1 d. h., hengel teruggeven; straatschen derij: F. J. F., Goes f 1 b. s. 1 «w!. tuchtsch., M. ,W. R., Wilhelminadorp, J. C. de L., Goes, teruggeven aan ouders; trekdier on dier onbeheerd laten staan: J. S., Kloe- tinge, M. v. H. te Kattendijke fl b. <s. 1 d. h.; in Mei loopen over weiland: A. A. D., Kattendijke fl b. s. 1 d. h.; loopen over beplanten grond: G. G., ,Krui- ningen, J. C., Hansweerd, beiden fl b. s. 1 d. h.; overtreding wapenwet: D. de P., Kapelle f 1 b. s. 1 d. h., buks teruggeven; met rijnschip te spoorbrug te dicht na deren, M. B., zonder woonplaats, f10 b. s. 4 d. h.; op straat schreeuwen: D. v. G., Kortgene, A. v. d. V., Wissenkerke, beiden fl b. s. 1 d. h.; op straat met centen spelen: J. V., Wemeldinge fl b. s. 1 d. ,h„ S. V., J. C. S. B., A. H. S. B., allen te Wemeldinge, teruggeven aan ouders; 'savonds fietsen zonder lan taarn: D. J. de N„ Goes, D. v. G., M. P., Kortgene, C. v. d. V., 'sHeer Arendskerke, A. W., Oudelande, J. S., Oudelande, allen f 1 b. s. ld. jb,; idem en opgeven valschen naam: H. v. d. V., Goes fib. ld. h. en f3 b. s. 2 d. h.; Schelde bevisschen zonder consent: L. B. S. Jr.. lerseke, C. F. Pzn., St. Maartensdijk, beiden 11 b. s. 1 d. h.; net voor weer plaatsen: H. A. K., Tholen f10 b. s. 5 d. h.; in Zeeland in dijk graven: P. v. H., Krab- bendijke fö b. s. 2 d. h.; dronkenschap: L. J. A. D., Goes, A. P. v. L.. Wissen- kerke, beiden fib. s. 1 d. h.idem en overtr. Wapenwet: A. P., lerseke 2 maal f 1 b. s. 2 maal 1 d. h.idem bij 7e herhaling: L. V., Goes 3 w. h. Raad van Beroep. In de heden te Middelburg gehouden terechtzitting van den Raad van Beroep voor de Ongevallenverzekering, had de uitspraak plaats in zake A. P. IL, Vlis singen; J. A. W., Hulst; A. M., Sluis; T. W., Clinge; A. C. H., Bruinisse; J. M., Hulst; J. v. d. W. wed. M. K„ Nieuw en St. Joosland; J. F. B., Hansweert; P. v. d. V. wed. W. R., Noordwelle; M. R., St. Philipsland; A. M. 'K. wed. A. W., Hontenisse; P. v. M„ Oostbuig; A. de G., 'sHeer Arendskerke; M. v. 11. wed. A. de B„ Clinge; M. A. W. wed. S. v. d. V., Brouwershaven; E. de J., Brouwershaven en W. de J., Kapelle bij Goes, waarbij de beslissingen der Rijks verzekeringsbank werd bevestigd en aan klagers de vordering ontzegd. Het beroep werd niet ontvankelijk ver klaard in zake J. B. D. Tz. te Terneuzen. Ongelukken. Aan de Hembrug is een 33-jarig man bij het zwemmen in het Noordzeekanaal verdronken. Uit het water van de Houthaven te Amster dam is het lijk van een ongeveer 45- jarig man opgehaald. Uit den Rijn bij Wageningen is opgevischt het lijk van een vrouw, vermoedelijk dat van de schippersvrouw, die verleden week brj Emmerik overboord is geslagen. Te Ilaskerdijken is de 13-jarige D. S. onder een omvallend voer hooi geraakt en ge stikt. Te Veelervecn is een zoontje van den werkman M. in een put verdron ken. De voermanskniecht, die Vrijdag nabij Groningen door de Drachtster stoom tram werd aangereden, is aan de gevolgen overleden. Het lijk van den zandschip- per P. de J., die 16 Juni te Ameide in de rivier de Lek over boord is gevallen, is onder Streefkerk gevonden. Eer gisteren is te Utrecht een 17-jarige tim merman sleerling van ©en in aanbouw zijnd huis aan de Maliebaan, van em groote hoogte op straat gevallen, na eerst tegen een schuttingrand te zijn terecht gekomen. Naai- de rijksklinieken o verge-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1914 | | pagina 2