Telel Uit de Provincie. Leestafel. Wetenschap en Kunst. Reclames De bekommeringen der nenrasthenielijders. Gemengd Nieuws. Reclames. Voor vrouwen. Kerknieuws. Onderwijs. Allerlei. li Laatsl Pre Telegraf Burge Zendingslectuur; en derhalve waard is algemeen, ruim te worden gesteund door alle Zendingsvrienden, en die 't villen worden 1 Het Nederlandsch Zendelinggenootschap heeft niet voldoenden steun ontvangen op zijn dringende bede om hulp". He ontvangsten bedroegen tot 31 Mei f 19694, de raming over 5 maanden bedroegen f55661; dus is er slechts een derde bin nen gekomen. En dat terwijl dezer da gen twee zendeling-artsen, twee diacones sen en een onderwijzeres zullen uitge zonden worden voor de bestrijding dei- pest en de verpleging der melaatschen. Dit zal niet gaan wanneer niet vóór 1 Augustus een zestigduizend gulden bin nenkomt. Dat zou verschrikkelijk jammer zijn. Middelburg. Naar wij vernemen is met ingang van heden het loon van de koet siers en wagenrijdars van de Petroleum- en Benzineverkooprnaatschappij ,,üe Auto maat" met 10 tot 25 pCt. verhoogd, v Hedenmorgen geraakte een jongen alhier onder een van een wagen val lende zak, waarbij hij aan het hoofd ver- jyondi werd. Goes. Men schijnt nog steeds niet te we ten, dat het streng verboden is op de z.g. „weidjes", onder de gemeente Kloetinge, buiten de voetpaden te loopen of te zit ten. Althans deze week is door den rijks veldwachter alhier tegen verscheidene per sonen proces-verbaal opgemaakt. Opgepast dusl Vlissingen. Gisteren kwam hiei' binnen het Duitsohe stoomschip „Sonneberg", met een lading hout voor de firma Alberts en Co. te Middelburg. Het Bureau voor Rechtskundig ad vies aan arbeiders, uitgaande van het Christelijk Plaatselijk Arbeidssecretariaat alhier, gevestigd Noordstraat 34, mocht zich gedurende het le halfjaar 1914 wederom in een zeer groote belangstel ling verheugen. Beschikte dit Bureau vroe ger slechts over één lokaliteit des oens- dagsavonds tusschen 8 en 10 uur, de groote toeloop was oorzaak, dat er twee lokaliteiten noodig waren, waarvan er een jverd ingericht voor spreek- en een voor Wachtkamer. Gedurende deze laatste 6 maanden werden er 203 gevallen behan deld, tegen 48 in het le halfjaar 1913. Bij minnelijke schikking konden 13 geval len worden afgedaan. Voorts werden 33 gevallen bij den rechter aanhangig ge maakt, waarvan 21 bij het kantongerecht, 8 hij den Raad van Beroep en 4 bij den Centralen Raad van Beroep. 4 ge vallen werden door den kantonrechter aan dit Bureau toegewezen, terwijl nog 17 gevallen bij dezen aanhangig zijn. 1 ge val werd door den Raad van Beroep toegewezen, van de 7 andere gevallen is de uitslag nog niet bekend. 4 geval len zijn nog steeds bij den Centralen Raad van Beroep aanhangig. Gedurende het le halfjaar 1914 werd met 309 per sonen geconfereerd. Vereenigingen met een gezamenlijk aantal van ruim 800 leden zijn bij dit Bureau, aangesloten. Aan hen, die niet tot een aangesloten vereeniging behooren wordt advies voor f 0.25 ver leend. Advies wordt omtrent allerlei rechtszaken gegeven. Krabbendijke. Vrijdagmorgen had hier een vrij ernstig ongeluk plaats. Joh. Kok, Dorpsstraat, had zijn hauw scherp ge maakt en sloeg daarop zijn gereedschap los. Er vloog hem toen een stukje ijizer of steen in het oog. Het oog deed gewel dig zeer. Dhr. Gèdll kon er niets aan doen en raadde den patiënt aan dadelijk naar Middelburg te gaan. Bij onderzoek bleek, dat waarschijnlijk het oog verlo ren is. Terneuzen. Het hevige onweder dat Don derdagmorgen omstreeks 8 uur boven onze gemeente woedde en gepaard ging met ontzettend krachtige regenval liep, voor zoover we weten, zonder ongelukken af. Er werd gezegd dat een tweetal meisjes ta Sluiskil door den bliksem getroffen .waren, doch dit is gelukkig niet het ge val geweest, wel kwam daar een vuurbal in het kanaai terecht. (L. e't Eni.) Tholen. Vlas. Door de lage prijzen, di'e in het voorjaar in „voorkoop" wer den geboden, i's h'ier dit jaar bijzonder jweïnig vlas uitgezaaid. De prijs is nu Weer een weinig gestegen; men besteedt 'van f 150 tot f 200 p&r Blooils gemot (39,24 A.) Een groot deel van h'et (met vlas bezaaide land is echter verhuurd aan Belgische kooplui, waardoor de eige naars der verhuurde pterceelen geen ri sico lijden. De „M. Crt."-correspondent le Tho len schrijft aan zijin blad Naar ik vernam bestaat de mogelijk heid, dat de waterlteidingkwestie ten derde male in den raad der gemeente Stavenisse .ter sprake zal worden ge bracht. De "kansen, dat ook Stavenisse aan de waterleiding zal deelnemen, wor den gunstiger. Te Tholen en ook c*p an dere plaatsen wordt met groote belang stelling het besluit van Stavenisse te gemoet gezien, omdat reeds velen op het tot stand komen der waterleiding reke nen en vele belangrijke maatregelen in verband daarmede genomen en uitgesteld kijn. Te Tholen worden ernstige pogin gen aangewend om tot oprichting van eene zuivelfabriek te geraken. Het niet .tot standkomen eaner waterleiding zal de oprichting niet in dien weg staan, doch door een waterleiding zou het welslagen zeer bevorderd kunnen worden. Het ligt in het voornemen op bescheiden schaal te beginnen, en te trachten het. Oostelijk deel van ffet eiland aan de fa briek te verbinden. (M. Crt.) Onze Gids, 12e jaarg., no. 10 bevat onder meer Politiek Overzicht va,n ds. Sybesma, een artikel van dr. Beumer, Waarin hij een onhebbelijken chr. socialist onder handen neemt; van W. Verschoor de voortzetting va,n de rubriek Talma en Treub. Wij blijven Onze Gids aanbevelen in de achting van alle rechtsche kiezers en in zonderheid van de leden onzer propa- gandaelubs. De Vriend des Huizes van deze maand opent met een tooneeltje uit 't landbouwbedrijf, geeft een mooie plaat van den Heiland te Bethanie, een aller- boeiendst maandoverzicht, met tal van photo's gesierd, en doorspekt met velerlei herinneringen; en handhaaft voorts, ook in de overige rubrieken, zijn ouden roem. Vele lezers van „De Vriend" hebben 't (dezer dagen te ^1 ruk om te lezen, maar „De Vriend" zullen zij wel niet overslaan. Wie hem 'kent, kan hem niet meer missen; dat leert de ervaring. De Spiegel is deze week bijzonder belangrijk. Behalve de photo van baron v. Wassenaer, bevat hij photo's van aarts hertog Cari en zijn vrouw, wijlen aarts hertog Frans met zijn lieve familie; den Keizer, diens overleden vrouw, den aartshertog met 'Keizer Wilhelm; don Kedaer op manoeuvres, en de Troonop volger naast hem, wijlen den Kroonprins, eenige interessante nummers van de Bij beltentoonstelling; de begrafenis van ko lonel Thomson; de plechtigheid aan de groeve; mooie kiekjes van de Groninger feesten, enz. Uit onzen B 1 o e i t ij dschetsen van het leven onzer vaderen in de 17e eeuw; serie 3, no. 9, uitg. Hollandia-drukkerij, Baarn, bevat een hoogst belangrijke be schrijving van de godsdienstoefeningen der gereformeerden, door prof. dr. S. D. v. Veen; met tal van eigenaardige bijzon derheden. die het onthouden overwaard zijn. Psalmberijming, liturgie, dienst, col lecteeren, plechtigheden van allerlei aard krijgen in dit boeiend verhaal een beurt. Wij1 bevelen het zeer aan. Letterlijke en Practical© verkla ring van het Oude Testament, door Matthew Henry. Kampen, J. H. Kok. Deze prachtuitgave nadert haar vol tooiing voor wat het le deel aangaat. Reeds verscheen de 46e aflevering tot en met Joh 20. ,Welk een vooruitgang! Een halve eeuw terug was het een zeld zaamheid, wanneer een predikant Henry had. Op aucties boden de studenten tegen elkander op om er een vast te krijgen, en dan liep de prijs steeds ver over de honderd gulden. En nu bezorgt de heer Kok ons het Nieuwe Testament voor f25; en het Oude Testament tot en met Job tot dezen zelfden prijs, met gratis pracht banden. Er zijn dan ook reeds honderden gemeenteleden die deze uitgaaf bezitten en gebruiken. Moge ook het 2e gedeelte spoedig verschijnen; dan zal de uitgever zich voor altijd verzekerd houden van de dankbaarheid der Velen die prijs 'stellen op een gezonde degelijke Bijbelverklaring gelijk deze is. Francis Campbell, f In deze week vierden wij, ter gelegen heid van het jubileum van den organist A. Pomper, te Rotterdam, de energie en het talent dat blinde musici ontwikkelen, dank zij een buitengewone begaafdheid voor de muzikale kunst. Sir Francis Campbell, die op zeer hoo- gen leeftijd ;te Norwood hij Londen is overleden, is algemeen geëerd geworden als een pionier voor de hoogere opvoe ding van blinden. Hij was Amerikaan, als kind op zijn vierde jaar blind gewor den, en had op de blinden-school zich zóó aangepakt en ijverig, ook op de gestudeerd, dat hij als onderwijzer aan die school, te Tennesssee, werd aange steld. Te Boston werkte hij vervolgens jarenlang als muziekonderwijzer. Maar in 1869 vertrok hij naar Leipzig, naai' het het Conservatorium voor muziek, toen naar Berlijn, toen naar Londen. En te Norwood, werd Campbell de leider der kon. normaalschool en muziekacademie voor blinden. Veertig jaar lang bleef hij hij dit. In 1912 is hij opgevolgd door zijn zoon. Wat hij voor zijn lotgenooten gedaan heeft is moeilijk op te sommenook voor hun lichamelijke ontwikkeling „had hij oog". Hij was zelf een sportman, een bergbeklimmer. „Hand." De talen in België. Het jaar verslag van het ministerie van binneni- landsche zaken meldt, dat uit de jongste volkstelling gebleken is, dat 7.887 procent dei' Belgen slechts ééne taal spreken 38.17 pTocent spreken alleen Fransch, 43.38 procent alleen Vlaamsch en 0.42 procent Duitsch. De andere 12.13 procent spreken verscheidene talen, en van dit overige gedeelte spreekt 34.75 procent meest Fransch, 60.70 procent meest Vlaamsch en 4.55 procent meest Duitsch Huygens' „Hofwijck". Gisteren is de acte verleden, waarbij1 de Ver. „Hofwijck" Huygens' buitenplaats heeft aangekocht. Ze wacht nu op de restauratie. Zooals men weet zal er een Huygens-museum gesticht worden. De Neurasthenie heeft verschillende oor zaken maar die allen de voedende krach ten van het bloed hebben verminderd. Bij sommige zieken is de verslapping van het denkvermogen overheerschend en ken merkt zich deze door bekommeringen, wanhoop en de vrees niet te genezen. Bij andere zieken neemt men aandoeningen! van de maag of van het hart waar. Weer anderen hebben een zeer lastige voort durende slapeloosheid. Zoo het hen al gelukt in te slalpen, worden zij spoedig wakker ten prooi a aft schrikkelijke droo- men. Hieraan moeten nog toegevoegd wor den de onophoudelijke besluiteloosheid en de ontmoediging. Het bloed is niet voedend meer. De organen onderhouden dus iederen dag den voortdurenden loop van het, leven, maar zonder van het bloed in ruil te ontvangen liet voedsel dat zij moesten hebben. Het organisme gedraagt zich dan als een man van wien gij om zijne krachten te herstellen, slechts een voedsel verstrekt in onvoldoende hoeveel heid en van geringe hoedanigheid. 'De uitputting gaat snel. Talrijke waarnemin gen hebben aangetoond dat de Pink Pil len uitmuntend waren in de gevallen van neurasthenie. De Pink Pillen geven rijk en zuiver bloed van den neurasthenie- lijder de voedende krachten die hem ont breken, welk gebrek aan krachten hem langzaam doet sterven te jniddon der ergste kwellingen. Ze zijn verkrijgbaar A f 1.75 per doos en f9 per zes doozen, bij het Generaal-Depót der Pink Pillen, Da Costakade 15, Amsterdam. Verkrijgbaar voor Zierikzee en omstreken bij J. W. Gudde, te Goes bij Gebr. Mulder, te Tholen bij W. Potter, Apotheker, Stoofstraat. En verder bij verschillende Apothekers en goede Drogisten. Ongelukken. De tamboer der in fanterie Tennis van Lith, "ip garnizoen te Breda, met verlof bij zijn ouders te Ophemelt, is bij het baden in de Kil verdronken. In den proeftuin te Bre da is een li/2-jarig logeetje van den tuinbaas in het waterreservoir gevallen en verdronken. Het. meisje was uit Am sterdam afkomstig. De 73-jarige Ba- lings te Boxtel is bij het kersenplukken doodgevallen. Te Meedhuizen is een 12-jarige knaap hij het zwemmen in een sloot verdronken. Gisteren is te Schie dam de 6-jarige P. B. door een sleepers- jtvagen overreden. Het kind is aan de ge volgen overleden. ln de Kerkstraat te Watergraafsmeer is gisteravond eon 9-jarig knaapje door een automobiel over- ireden en in zeer zorgwekkenden toestand naar het gasthuis vervoerd. De auto was het knaapje over de horst gegaan. De Drachtster stoomtram heeft gisteren nabij Groningen een wagen met hooi aangereden, waardoor de voerman naar beneden werd gesmakt en levensgevaar lijk gewond. Die ellendige lectuur! Se dert Zondag worden, naar de „Tel" meldt, te Bussem twee jeugdige knapen, ge naamd Bosman en Hamming, vermist. Hun uitlatingen duiden erop, dat zij ge ïnspireerd door de werken over „Nick Carter", het leven van den avontuurlij- ken kant wilden meemaken. Voorloopig 'zou dan Duitschland het doel van hun reis en het terrein van hun werkzaamheden worden. Hulp der politie is door de beangstigde ouders voor op sporing ingeroepen. Aardappelziekte. In het antwoord van Minister Treub op het afdeelingsverslagje der Eerste Ka mer nopens het ontwierp, houdend© bepa lingen tot wering van ziekten van aard appelen, dankt de minister voor de waar deering, door hem voor de indiening van het ontwerp vernomen en verdedigt hij den titel „Aardappelwet" boven den aan bevolen naam „Aardappelziektenwet", daar hij kort is en de naam eener wet bovenal kort moet zijn. Verwarring kan uit den naam „Aardappelwet" niet voort vloeien, daar geen andere wettelijke re geling betreffende aardappelen in ons land bestaat. Knipsels. Uit een Dokkumsch blad geknipt: Er biedt zich aaneen net burger meisje, „voor Huishoudster of iets der gelijks. ln een Christelijk gezin, liefst in de omstreken van Schiermonnikoog." Voor zeevaste menschen zijn de om streken van Urk of Marken anders ook lang niet onverdienstelijk. Een p ap i er-Hi mal aya. De „Opr. Haarl. Crt." deelt mee: „Te Drachten is een oude vrouw over leden, „die heel .schraaltjes, leefde van de opbrengst van een huis en een stukje land." De erfgenamen vonden in het bed- stroo14 duizend gulden aan pa pier!" Dat is ad 2 cent per kilo, 14 mil- lioen pond papier. I11 het bedstroo. Op vallend. (Tel.) Woelige studenten. Den vo- rigen nacht was het in de omgeving der Studentensociëteit op de Breestraat te Leiden, zeer rumoerig. Een groot aantal studenten verstoorde er de nachtrust der bewoners. Van de stoep van het gebouw werd' zelfs met bierglazen en stoelen naar de politie geworpen, en dit werd zóó erg, dat de agenten van de sabel gebruik moesten maken. Op die wijze dieven zij de studenten de sociëteit in. Ee n geheim zinnigegeschie- d e n i s. Twee groentenhandelaars, die samen sinds eenige weken een winkel in de Roggeveenstraat te Amsterdam drijven, kwamen bij de politie aangifte doen, dat zij beiden even te voren in hun gemeen schappelijke woning ernstig mishandeld waren. Een hunner was, terwijl hij nog te lied lag, volgens zijn aangifte vermoe delijk met een hamer op het hoofd ge slagen, zoodat hij bloedend verwond was geraakt. De ander was reeds op en was volgens zijn zeggen eveneens mishandeld. Geen van beiden kon lechter een signa lement van den dader opgeven. De ge wonde werd in het gasthuis verbonden. De politie stelde een onderzoek in. Zij vond, volgens het „Hbld.", termen aan wezig 0111 den 21-jarigen compagnon van den gekwetste aan te houden, ofschoon deze, gelijk gezegd, beweerde, pveneeins door een onbekende te zijn mishandeld. De gearresteerde zou binnenkort ophouden compagnon te zjjn. Een geheimzinnige moord aanslag. Door een tol nu toe onbe kend gebleven persoon is een moordaan slag gepleegd op mevrouw Doyen, de vrouw van den wereld beroemden Parij- schen chirurg. Een oogenblik nadat zij, ongeveer half twee in den nacht, haar woning in de Rue Duret verlaten had, om naar Belle- vue te tuffen, reed een taxi 'haar auto achterop. Een in den huurauto zittend persoon loste tlrie revolverschoten op mevrouw Doyen. die echter niet gekwetst werd, evenmin als de gezelschapsjuffrouw, noch haar chauffeur, die op het geluid der schoten zoo hard hij kon wegreed en langs een omweg mevrouw Doyer weer naar haar woning terugbracht. Volgens den heer Doyen was hot den aanvallers blijkbaar te doen 0111 zijn vrouw te dooden en niet om haar te 'herooven. Want daartoe zouden zij wel een ander oogenblik en een andere plaats hebben gekozen. De politie doet onderzoek. Een brutale diefstal. Graaf Nicolaas Mouravief, een Russisch hove ling, is te Calais het slachtoffer gewor den van een diefstal ten bedrage van ruim 120.000 francs. Hij had Londen eer gisteravond om 9 uur verlaten en was op weg naar Parijs. Te Calais stapte hij op het station in een coupé eerste klasse (en plaatste een valies ,niet juwelen en documenten naast zich. Toen hij zijn zitplaats even verliet' gm op het perron een krant te koopen en daarna weer naar zijn coupé terugkeerde, was zijn tasch verdwenen. Onmiddellijk word aangifte bij de politie gedaan. Gisterochtend is een politiebeambte naar Brussel en een an der naar Londen vertrokken, om don dader op te sporen, die zonder twijfel tot een internationale dievenbende behoort. Zijn signalement is bekend. Het is volkomen waar, dat vele vrou wen lijden aan kwalen als rugpijn, ze nuwachtigheid, prikkelbaarheid, hoofdpijn, slapeLoosheid, loomheid, enz., doch man nen lijden er even goed aan. Er is dus geen reden 0111 dergelijke kwalen s.beeds als vrouwenkwalen te beschouwen. Een, feit is. dat de nieren zoo nauw verbonden zijn met de inwendige organen, dat wan neer de nieren ziek worden, alles er on der lijdt. Foster's Rugpijn Nieren Pillen helpen de nieren om haar werk behoorlijk te verrichten, helpen haar om de onzuiver heden uit het lichaam af te voeren, die de oorzaak van tal van kwalen vormen. Veel kommer zou voorkomen worden, indien vrouwen op vastgestelde tijdpei(- ken Foster's Rugpijn Nieren Pillen ge bruikten. Hun uitwerking op terneerdruk kende pijnen en zwakte is wonderlijk en zij .zijn het bestbekende geneesmiddel voor kwalen als rugpijn, duizeligheid, water zuchtige zwellingen, urimekwalen, pijn in de lendenen, de zijden en heupen, rheu- matische pijnen, enz. Te Goes verkrijgb. bij de hh. de Paauw Co. en te Middelburg bij Joh. de Roos, VI as markt K 157. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1.75 voor één, of f 10.voor zes doo zen. Eischt de echte Foster's Rugpijn Nie ren Pillen, weigert elke doos, die niet voorzien is van neven staand handelsmerk. Ned. llerv. Kerk. Beroepen te Katwijk aan Zee (3e prcd. pl.), F. G. Hospers te Hdlegom. Aangenomen naar Koudutn door G. Ve- vema te Birdaard. Zierikzee. Gisteren heeft dr. J. Hel der te Zierikzee den dag herdacht, waarop hij vijftig jaar- geleden het ambt van predikant aanvaardde. Namens den kerkeraad werd de jubilaris op treffen de wijze toegesproken door ds. Gouver neur. Vervolgens bood uit naam van vrienden, leerlingen en oud leerlingen de heer L. Ochtman een album aan, bevat tende photographieën, betrekking heb bende op zijn herderlijke loopbaan en ten slotte sprak namens de ringbroeders ds. van der Linde van Nieuwerkerk. Diep getroffen heeft de jubilaris bedankt. (N. R. Ct.) Ge-ref. Kerken. Bedankt voor Ze, en hoven en Noorden, C. A. vaar Nood te Harmeien. Ds. Jol). Visser hoopt Zondag 9 Augustus a.s. van de Geref. Kerk te Driebergen afscheid te nemen en Zondag 16 Augustus d.a.v. in zijn nieuwe ge meente Winsum-Oberguni intrede te doen, na bevestigd te zijn door den consul ent Ds. J. Bruin, van llaflo. Op de aanbeveling ter benoeming tot leeraar in de oude talen aan liet gymnasium te Zutphem komt als no. 2 voor: dr. L. A. J. Rurgersdijk te 'Mid delburg. 'le Leiden is geslaagd voor het eerste gedeelte van het artsexamen mei. L. C. Bolle. Krabbendijke. Dhr. L. J. AHaart, al hier geboren, slaagde bij het toelatings examen aan de Theologische school te Kampen. Vergeten en vergeven. Tegen het .e'.nde van den oorlog van' 1870, was in het leger voor Parijs een jonge Zweedsche graaf, die gaarne een aandenken mee naar huis wilde nemen, van de groote mannen, we'.ke hij hier ont moet had. Zóo had hij reeds vele hand- teekeningen verzameld en in zijn album opgenomen. Onder anderen staat daarin van de hand van Guizot den voormaligen minister van Lodewijk Philips: I11 mijn lang leven heb ik twee wijzle lessen ge leerd de eene isvoel te vergevende ander is: niets te vergeten. Onder deze woorden schreef de presi dent der Franse,he republiek Thiers: „tk 'heb ondervonden dat een weinig vergeet achtigheid aan de oprechtheid der ver geving niet schaadt." En onder dezen zin heeft de Duitsche Rijkskanselier Bismarck ten slotte zijn spreuk geschreven: ,,In mijn leven heb ik geleerd veel te vergeten en mij veel te late nvergeven." Van drie b r u i 1 o f ten. Het volgende korte en merkwaardige ver haal, dat streng historisch is, bewijst duidelijk dat het een groote zegen is God te kennen, maar niet minder dat het een heerlijk voorrecht is God in de jeugd reeds te leeren kennen en die nen. Een jong, jolig paartje uit den kleinen burgerstand vierde bruiloft. Zoo min de bruid en de bruidegom als een der gasten wist wat de vreeze des Hoe ren was. Het ging er dus toe zooals dikwijls het geval is en toch nooit in een Christenland moest voorkomen. Toen de gasten goed gegeten en te veel gedron ken jhiadden, kreeg men in 't hoofd om op het IJ bij Amsterdam te gaan spe levaren. Zoo gezegd zoo gedaan, 't Slot was dat het bootje, waarin de koning en de koningin van 't feest zaten, omsloeg en die heiden met de grootste moeite gered wérden. We ,zijn twaalf en een half jaar later op de koperen bruiloft van 't zelfde paar. Kort geleden ..werd de man door den Hcere in 'thart gegrepen, en niet lang daarna mocht hij 'zelfs in Gods hand het middel wezen, om zijn vrouw aan den voet van het kruis te brengen, maar zooals ik Zei 'twas nog maar kort. geleden, en verscheiden jaren lang hadden hun kinderen een zeer slecht voorbeeld gehad. De bruiloft even wel was zeer aangenaam. Een godvreezend burgervrouwtje, dat thans stokoud is, maar nog altijd leven dig en frisch van geest, heeft mij meer malen verhaald hoeveel zielsgenot zij er gehad heeft. De zaken van den bruidegom waren niet vooruitgaande tijlens zijn hu welijk en ook aan den koperen hruilofts- disch was Schraalhans keukenmeester. Het feestmaal bestond alleen uit rogge brood met spek, waarbij koffie gedron ken werd. Maar tot laat in den nacht was men hijeen onder het bespreken van Gods leidingen, en weergalmde {xet ach terkamertje van de dank psalmen. En nu weer twaalf en een hall' jaar later. De zaakjes zijln vooruitgegaan. De man heeft iets oververdiend. Hij heeft, zijn kindertjes een eenvoudige maar goede maatschappelijke opvoed ng kunnen, geven. De kinderen zijn ook goed geplaatst en hebben flink hun brood. Maar het beginsel der wijsheid, de vreeze des H e- ren, is niet hun deel. De ou.de man is in de laatste jaren ziekelijk geworden en kan niet veel meer werken. Maar dat doet thans min der ter zake. De zilveren bruiloft is op handen en zal met zwier ge vier J worden. De bruid en de bruidegom behoeven daar echter niet voor te zorgen. De kinderen hebben op zich genomen om een fijn feestmaal gereed te laten maken, en dat het zilveren paar aan te bieden. Al de vrienden uit de jeugd van va der en moeder, voor zoover zij nog in 't land der levenden 'zijn, worden er bij genoodigd. Maar nu gebeurt er iets, da.t ge in tienen niet raden zoudt. Twee dagen te voren krijgen de kinderen samen jtwist. De een wil dien kok hebben en de twee de een ander. Die zoon wil zulke ppijzen opdisschen, en die andere wil een an der „menu" hebben. De kwestie loopt zoo hoog dat men ter nauwernood zich onthoudt van handgemeen te worden. En ze wordt niet bijgelegd. Niemand van de belanghebbenden betoont de minste in schikkelijkheid Don avond vóór den bruiloftsdag worden al de gap ten afgezel veren bru i feestdag en verlat*'! Voor alle o| geschiedenis eerste begl zijns wegs, ool| zijn, zal hij (Spr. 22:6). Ex. MIDDELBUrf men alhier kul fiteeren van l| Oerup Gladiflc tus, welke te van den heer dodengang. Od der bloemen nacht zoer fraJ bekijks. Na h<| geen bloemen SCHERPEN)! 1 September waarop hij vól meenteveldwa cl AMSTERDAM zal Dinsdag l| komen, waarnf van Thomson den. NIJMEGEN, plaatsen heeftl woed. De oogsT Vier boerderijJ getroffen en al de het water Ida ST. PETERS Wij Zijn bezoelT (trek nemen in I Grootvorstin Ml landsche en üT K. H. diners \i NEf Zond Goes, 9.30 uur Steinz (CatJ 6 uur ds. Middelburg. hofstede „Zwad van notaris BI perc. 4347| 86.20 A. weilaf 1.8.92 H A. en P. de Potter fel perc. 48 en 49I A. bouwland ei! huize te Oostkf tale opbrengst Perc. 11 en J. Nijland (nie! voor f 3290. Perc. 25 lis Jzn. ,te Oostlj f1121.) Naar tvaarnei 4 Juli Kon. Ned. Afe| Hoogste bare laagste stand Verwachting Zwakke tot L lijko richtingenI ken lucht met tl schijn lijk regenl van temperatuif OUDELANDEl Cornelis Jansenl de Leeuw, 25 I Geboren15,1 van Schaik en| 28, Jan, z. v. C'| rina Jacomina KLOETINGE. L cus Boel, 28 j.l van de Kreeke, van Aartsen, 21 Jannetje van i Adriaan Koema^ do Puit, 19 j] 22 j. j'm. en Mal 25 j. jd. Overleden: Cl wed. van Matt| AXEL. Huw.- pliile Vogel aerej 25 j. jm. en SI jd.; 18, Willem I 21 j. jm. en a 20 j. jd.; 19, jm. en Elisab j. jd. Geboren21, aan Verschellir 28, Maria Anna! Kerf en Clemel Overleden echtg. van DonJ Clementina Boel en Mathilda Mal Juli. 8 Roedeken^ Neervoort.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1914 | | pagina 2