Telegrammen. DEHOFSTEDE 2. BIIGIIEII-mSPill, 29 sis HOORNVEE, -Al Laatste Berichten. Land- en Tuinbouw Burgerlijke Stand. Marktberichten. Advertentiën. Notarishuis - Middelburg. VERKOOPING Openbare Verkooping. verkoopen: op Vrijdag 3 Juli 1914, „ZWANENBURG", perceel BOUWLAND, publiek presenteeren te verkoopen: 1. Openbare Verkooping Woensdag 22 Juli 1914, KAPITALEN 7 PAARDEN, HUISRAAD. 26 perceelen Tarwe, 15 perceelen Erwten, 8 perceelen Haver, 9 perceelen Wintergerst, 2 perc. Lucerne Klaver De Oppervruchten in den boomgaard. 81 Telegrafisch Weerbericht. Eau de Cologne van Boidoot Donderdag 2 Juli 1914, openbaar verkoopen Donderdag 9 Juli 1914, aan te besteden: Het leggen van plm. 4000 M2. Straten en aanhoorige werken. Donderdag 9 Juli 1914, Vrijdag 24 Juli 1914, verkoopen: 2 perceelen HAVER, 2 perceelen ROGGE, 3 perceelen TARWE, 2 perceelen GERST, Zaterdag 25 Juli 1914, verkoopen: Azij nextract-flesehj es De bond heeft ruim 20 plaatsen waar hij vertegenwoordigd is en groeit snel. De agenda is geheel gewijd aan orga nisatie en men wil komen tot de aan stelling van een gesalarieerd propagan dist, tevens redacteur van het orgaan „De Chr. Typograaf." „Roes t". Ook in het Oldambt komt in de" tarwe, maar vooral in de gerst, de bekende plantenziekte „roest" in erge mate voor. Bijna geen enkel gersteveld is meer vrij van de ziekte. De korrels zitten vol van de geelachtige vlokken der roestzwammenvan de meeste aren zijn al meer dan 50 pCt. aangetast. In dit voor jaar zaten de schoenen en zelfs de klee- ren der mannen en vrouwen, die in het koren aan het wieden en schoffelen wa ren, vol van die roestkleurige korreltjes. Daar door de „roest" de korrels hun mooï- etn natuurlijken glans verliezen, verliest het koren een belangrijk deel zijner waar de, ja, kan zelfs geheel waardeloos worden. Uit wraak. In het Toevluchts oord voor dakloozen te Rotterdam, was een der dakloozen, wien daar als huis knecht werk was verschaft, wegens on geschiktheid ontslagen. Uit wraak zette hij bij zijn vertrek Zondagmiddag een gaskraan open en nam hij tevens de klee- ren van een anderen daklooze mede. Hij werd echter spoedig op straat aangehou den. Daar het openzetten van do gas kraan spoedig ontdekt werd had dit geen schadelijke gevolgen. Een nieuwe uitvinding. Op de Waalsdorpervlakte is te Amsterdam een proef genomen met een nieuwe uit vinding van luitenant Bolten, aangaande het afleiden van de rook van mitrailleuses naar een bepaald punt. De eerste proef is naar wensch geslaagd, men zal echter de proefneming voortzetten. Zou 't werkelijk nu komen? Abbé Moureux, directeur van het Obser vatorium van Bourges voorspelt, naar de „Maasb." schrijft, zeventien jaren van droogte, die alsdan gevolgd worden door evenveel natte jaren. Het maximum van natte dagen, die de geleerde voor 1914 voorspeld heeft, schijnt nu bereikt te zijn en de droge periode gaat nu in en zal 'duren tot 1935. De verschillende jaargetijden zullen voortaan weer scherp gemarqueerd zijn, de winters kouder, de zomers heeter. Treurige bezoldiging. Te Werkendam wordt gevraagd een ambte naar ter. secretarie, volkomen op de hoog te met de gemeente-administratie en in staat zelfstandig te kunnen werken. Jaar wedde f 200, met uitzicht om te worden benoemd tot administrateur der gemeen tewaterleiding, jaarwedde f 100. Sollici tanten moeten meerderjarig zijn. Het Engel se hekoningspaar en de suffragettes. Toen koning George en koningin Marie Zaterdagmid dag in 'nopen gala rij tuig het Hydepark binnenreden, om een parade van de brand weer bij te wonen, snelden twee suffra gettes op het koninklijke rijtuig toe en wierpen een bundel propaganda-blaadjes naar de beide souvereinen. Het pakket trof den hoed des konings en de parasol van de koningin vrij krachtig. De ko ning boog het hoofd slechts een weinig ter zijde en lachte. De beide vrouwen werden door politie agenten gegrepen en onder heftigen tegen stand verwijderd. 'De menigte nam een dreigende houding aan en wilde de beide vrouwen lynchen. Het vrij zware pakket zou den koning nog heviger geraakt hebben, als niet een krantenverkooper, die de vrouw haar hand omhoog zag steken, en meende dat zij een bom wilde werpen, een slag had gegeven op den uitgestoken arm, zoodat de kracht van den worp hierdoor ge broken werd. Een paard voor het koninklijk fijtuig werd schichtig, hiaar de koetsier wist het i n toom te houden. Recept tegen muizen. Men schrijft aan de „D. Ct.": Nu het geen moeite kost in de weiden, bij voorkeur langs de slootkanten, de wil de kruisemunt te krijgen, geven we in onderstaand versje ©en middel aan de hand om van de muizen ontslagen te komen: Hebt ge in schuren of in huizen, \rienden! overlast van muizen, Knagend aan uw kaas en brood, Peinst gij soms met somber zwijgen, Hoe gij 't volkje weg zult ki-ijgen, Zint gij zelf op gif en dood; Strooi op planken en in kasten, Waar de muizen zich vergasten Frissche wilde kruizemunt, 'k Wed, dat gij na weinig dagen, Van de gansche horde ontslagen, Gif en vallen missen kimt. Scheepsongeluk. De „Califor nia van de Anchor Line is bij Tory- eiland op de rotsen geloopen. Twee ka nonneerbooten zijn uitgegaan om hulp te bieden. De „California" is op twee plaatsen, iok geslagen. Het schip is {ernstig hiet- schadigd. De passagiers zijn behouden en wel aan land gekomen. tjee en boerinnetjes van 11 tot 14 jaar, naar de „Midd. Crt." meldt, begin Augus tus een concert geven in het Kurha,us te Scheveningen. SCHERPENISSE. Een 9-jarig paard van den landbouwer C. Nelisse, waarvoor den eigenaar verleden .week nog f500 was geboden, geraakte gisteren in een sloot .waardoor het verdronk. Zeker een groote schadepost voor den man. Een kalf van den landbouwer Joh. van der sWerff Pz. onderging hetzelfde lot. JVVESTKAPELLE. De heer G. Houteka- mer zal met zijn kinderkoor „De kleine 0 v es Us a ppe] a a rs bestaande uit 50 boer- MIDDELBURG. Vanwege hei gemeente bestuur zijn heden bij de ingezetenen cir culaires verspreid, waarin voorkomen de voorwaarden voor het maken der elec- trische installation door het gemeentelijk electriseh bedrijf in woningen, waarvan de kadastrale huurwaarde f350 niet te boven gaat. Bij iedere circulaire is een ex. gevoegd van het verleden jaar ver schenen werkje „De Electrieiteit in de huishouding en de klein-industrie", be werkt door den directeur v. h. Gem. elektrisch bedrijf, dhr. H. Streefkerk. 's GRAVENHAGE. Hedenmorgen te 10 uur heeft alhier een ontploffing plaats gehad in de distilleerderij1 van W. R. Van de twee knechts en de twee kom miezen, die er aanwezig waren, zijn er drie gewond. De distilleerderijl is groo- tendeels verwoest, daar de muren ge deeltelijk zijn ingestort. De bovenbewoners konden daardoor niet langs den gewonen weg vluchten; een vrouw en een kind izijn door de ramen naar buiten gehaald. Een andere vrouw moest over de daken vluchten. De ruiten van den nabijgelegen winkel werden vermeld. Een begin van brand kon tijdig gebluscht worden. ZAANDAM. Alhier is heden afgebrand de „Dokkenmolen". Twee pakhuizen en een voorraad koren gingen in vlam men op. BENNEBROEK. Ds. A. S. Tajma hoopt 26 Juli bevestigd te worden en zijn in trede te doen als predikant bij de Ned. Herv. Gem. te Bennebroek. W.EENEN. In Agram heerscht groote opwinding. Sedert gisteren worden hier groote demonstraties gehóuden. De afge vaardigde Zatluka spreekt de menigte aan en hitst haar op tegen Servië. DURAZZO. De reis van Toerchan pasja wordt hier als een vlucht beschouwd. SERAJEWO. Gisteravond 6 uur had de overbrenging plaats naar het station van de lijken van aartshertog Frans Josef en zijn gemalin. Te 7 uur werden ze naar Metkovitz gevoerd, om vervolgens per oor logschip naar Weenen gebracht te worden, waar het Donderdagavond om 10 uur zal aankomen. Vrijdag wordt het stoffelijk overschot in den Burgkapel gezegend, waarna het in de Slotkerk te Argstetten zal bijgezet worden. SERAJEWO. (Hbl.) De daders van de beide aanslagen, Princip en Kabreniovio, gedragen zich nog even cynisch en too- nen geen berouw. Integendeel, ze schij nen verheugd over "het .welslagen van hun plapnen. "Ze erkennen de bómmen uit Belgrado te hebben gekregen en met elkander in verbinding je hebben gestaan. Naar waarnemingen in den morgen van 30 Juni medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut ie De Bilt. Hoogste barometerstand 773.1 te Horta, laagste stand 752.0 te Seijdisfjord. Verwachting tot den avond van 1 Juli: Zwakke tot matigen, meest Zuid-Ooste lijke wind. Lichtbewolkte lucht. Waar schijnlijk droog weer. Weinig verandering van temperatuur. Excursie Landhuishoudkun- d i g congres. Z. K. H. de Prins is voornemens, den 2en Juli a.s. de excursie mede te ma ken, door de leden van bet Landhuishoud- kundig congres op Het Loo te houden op de domeinen van H. M. en Z. K. H. TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften: 26, Leonard Johan Francois van Dalen, 33 j., jm. en Florentina Rosalia de Pauw, 25 j-> jd- Huwelijks-voltrekkingen25Reinier Gerardus Wieland, 26 j., jm. en Anna Jozina Frederiksen, 25 j., jd.; Karei Wil lem Bauts, 26 j., jm. en Johanna de Doelder, 21 j., jd.; Martinus Verschoor, 35 j., weduwn. en Maatje Coomans, 25 j-> jd. Geboren: 21, Martinus, z. v. Elisabeth Kaan; 22, Rosalia, d. v. Gideon van den Berge en van Juliana Hofman; Krijn Cor nelis, z. v. Krijn Dees en van Anna Krina de Vos; Neeltje Catharina, d. v. Pieter Jacobus van de Velde en van Cornelia Jacomina Michielsen; 23, Martha Maria, d. v. Izaak ven Cadsand en van Adriana Maria Dieleman; 24, Philipbert Joseph Marie, z. v. Franciscus Lauret en van Maria Johanna van Hurck; 25, Helena Catharina, d. v. Guillaan Johanes Broek hoven en van Cornelia Elisabeth de Ruij- ter; 26, Cornelis Johannes, z. v. Christi- aan Schijvens en van Anna Cornet; 27, Cornelis, z. v. Johannes de Kubber en van Suzanna Adriana Verberkmoes. „Ter Neuz. Ct." Vedi in gsvereeniging „Walcheren' Kleine veiling. Middelburg, 30 Juni. ct., Aardappels 5 a 8 cfl., poteqsl 4 a 41/2, ct., uien 12 ct., aardbeien 50 a 10 ct... frambozen 24 a 30 ct., roode bessen 12 a 23 ct., witte bessen 11 ct., thorha- ten 22 a 24 ct., tuinboonen 3 a 4 ct. per K.G.; doperwten 19 a 30 ct., peulen C2C7 a 32 ct., kruisbessen 35 ct., per 5 literl snijboonen 35 ct. per 100 stuks; sta 1/4 a 1 ct., andijvie 1 a ct., komkommers !2 h 5 ct., bloemkool 2 a 12 ct., savoije- kool 2 a 3 ct., per stuk; spinazie 15 a 22 ct., andijvie (moskrul) 4 a 9 ct., postelein 8 a 12 ct., per mandje; peen 2 a 41/2 ct., karoten 3 a 5 ct., rapen 1 ct., rammenas 1 a 21/2 ct, radijs 1 ct., selderij 3 a 4 ct., pieterselie 1 a 3 ct., uien I1/2 a 51/, ct., kunne 3 a 4 ot.( rhabarber 2 a 5 ct. per bos. Groote veiling. Roode bessen f 10.10, witte bessen f8.10 per 100 K.G. Veilingsvereeniging „Zuid-Beveland". Goes, 30 Juni. Groote veiling. Geveild werden 4800 K.G. zwarte bes sen tegen f 18 a f 19 per 100 K.G., 5600 K.G. roode bessen f 10.30 a f 12 per 100 K.G. Kleine veiling. Aardbeien 6 a 7 ct., Meikersen 8 a 14 ,ct., zwarte kersen 10 a 12 ct., zwarte bessen 10 a 12 ct., aardappels 6 a 8 ct., per K.G.; tuinboonen 30 ct. per mand. Vlissingen, 30 Juni 1914. Bij de gisteren gehouden groente- en fruitveiling werden de volgende prijzefi besteed: I" zuring 5a 8 ct., spinazie 20 a 31 ct., kropfslhl 7 a 13 pit., tuinboonen 26 a 32 ct., doperwten 37 a 6 ct., moskrul 6 ct., postoleijn 28 a 42 ct., alles per mand; frambozen 9 a 16 ct. per klein rond mandje, posteleijin 7 a 14 ct. per vijfkops- grietje, aardappelen (muizen) f4 a f5.80, aardappelen (blauwe) f 5.72 a f 5.96, po ters (muizen) f 2.44 a f 3.28, poters (blauwe) f2.52 a f2.60, alles per H.L.; bloemkool U/2 a 16 ct., komkommers 4*/2 a 71/2 ct., savoijekool 51/2 a 6 ct., alles per stuk; aardbeien 18 a 42 ct., peulen 31 a 55 ct., aalbessen 39 a 48 ct., kruis bessen 27 a 45 ct, alles per vijf kopuien 31/2' a 61/2? peen 2a 5_i/o ct., rhabarber 3 a 5 ct., ramenas U/2 a 2 ct., rapen V2 a 1 ct., pieterselie 2 a 31/2 ct., b.oo- nenkruid 1 a 2xj^ ct., kroten 21/2 a 6 ct., selderie 2 a 3 ct., alles per bos, zwarte bessen 10 ct., tomaten 45 ct., kersen 21 a 211/2 ct., alles per K.G. Vlissingen, 30 Juni 1914. Boter per V, Kilo f0.70 a f0.72>/2. Eieren per 104 stuks f 4.20 a f 0.—. Goes, 30 Juni 1914. Geen noteering. Opgaaf van de marktzetters der gemeente. Eieren per 100 stuks f3.60 a f4.Mid- denprijs per 25 stuks fl.—Aan particulie ren verkocht f0.— Boter per kilo fl.20 a 11.28. Middenprijs per halve kilo f0.63. Aan particulieren ver kocht f 0.65. Afwijkende boter f 0.per kilo. Aanvoer boter tamelijk. Opgaaf van de Landbouw-Maatschappp. Boter fl.20 a fl.28. Rekenprijs f 1.26. Aan particulieren verkocht fl.30 per K.G. Eieren f 3.60 a f 3.90. Rekenprijs f 3.80. Aan particulieren verkocht f 0.p. 100 stuks. Eierenverkoop Onderafd. Zuid-Bev. V. P. N. Aanvoer 15620 Eieren. Prijs f3.90 per 100 stuks. Aanvoer buiten de V. P. N. 700 stuks. ROTTERDAM 29 Juni. Vee. Aanvoer 96 vette runderen, 233 vette kalveren, 786 schapen en 649 varkens. Koeien en ossen 34 tot 39 a 44 c., stieren tot c., vette kalveren 47V» tot 52'/s a 55 c., voor export 47Vs a c., schapen (over jarige) 22 tot 27 c., dito (jarige) 27 a 32 c. fokschapen c., lammeren tot c., zuig- lammeren f 15 tot 19 a per stuk). AMSTERDAM, 29 Juni. Aardappelen. De aardappelenprpzen waren heden Andijker muizen groot per mud f 5.20 a 5.80 Andjjker muizen klein 3.60 4.20 Zeeuwsche bonten 0.— 0.— blauwen t0.-,0.- eigenh. 0.— 0.— Zeeuwsche bravo's 0.— 0.— Westlandsche ronden 4.80 5. Westlandsche muizen 4.80 5. Rjjper muizen 4.40 4.50 Noord Holl. muizen 4.80 5.20 Schoolmeesters 4.80 5.20 Priesche muizen 4.80 5.20 Aanvoer 7 ladingen. 1874. 1914. WILLEM TILR0E en CORNELIA POORTVLIET liopen op 3 Juli D. V. den dag te herdenken, waarop zij voor veertig jaar in den Echt zijn getreden. Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Wemeldinge, 30 Juni 1914. Morgen Woensdag 10 uur van den Netten Inboedel. Donderdag a. s. des middags 2 uur vierkante Dek- en Graanzeilen, Dakpannen per maat en in fl. vanaf 25 cent met 5 korting. L. JANSE, Noordstr. Middelburg. Sanatogen, Sanguinose, Abdijsiroop, Kloosterbalsem, Pinkpillen, Beechams- pillen, Fosters N;er- en Maagpillen, Ur- banuspillen, Staalpillen per 500 50 cent, per 1000 90 cent, Eiwitstaai, Haarlem, merolie, enz. De 5 pCt. korting wordt desverlangd dadelijk gegeven, zoodat niemand de bons kan verliezen. Aanbevelend, L. JANSE, Korte Noordstr., Middelburg. De Deurwaarders HOLLMANN VERHOEK te Goes, zullen des voormiddags om lO'/a uur aan het woonhuis en ten verzoeke van Mej. de Wed. JACOB TRAAS Jansz. te Baarland, in den Zuidpolder 3 veeren Bedden met toebehooren, Tafels, Stoelen, Spiegels, Lamp, Kachels, Kleerkisten, Naaimachine met Tafel, Klok, 11 bevolkte Bijenkorven, Brand hout, Mest in den mestput, Ladders, Geeselsteen met paard, Banken, Tobben, Emmers, Keulsche Potten, Windmolen, Kruiwagens, Dop, Spekstang, Kanthooi, Arbeidersgereedschap, Glas- en Aarde werk, enz. enz. De Notaris J. C. BLAUPOT TEN CATE, zal des voormiddags te 10 uur, ten verzoeke van de Erven van den WelEdelGestr. Heer Mr. A. P. Snouck Hurgronje, op de bovenzaal der Sociëteit „de Verge noeging", aan de Groote Markt, te Middelburg, in het staande in de gemeente Oostkapeile, be woond door den lieer Krijn Melis, be staande in Woonhuis, Schuur, Wa genhuis, steenen Varkenshok en verderen Timmer, Tuin en Boom gaarden, met daarbij behoorende Bouw en Weilanden, liggende in de gemeenten Oostkapeile, Serooskerke en Grijpskerke, ter gezamenlijke grootte van 62 Hectaren 51 Aren 19 Centiaren. Te veilen in 47 perceelen met ver schillende combinatiën en in massa. Benevenjs een liggende in de gemeente Oostkapeile, bij de hofstede van den heer S. Wijkhuijs, groot I Hectare 50 Aren 20 Centiaren. Gedrukte notitiën met kaarten dezer veiling zijn met nadere inlichtingen ver krijgbaar ten kantore van voornoemden Notaris te Middelburg, aan de Lange Delft I no. 21. HET GEMEENTEBESTUUR van lerseke zal op 's namiddags te 3'/2 uur, in het Gemeente huis trachten Inlichtingen worden op aanvrage ver strekt door den gemeente-opzichter. Het bestek en voorwaarden liggen ter secretarie ter inzage. lerseke, 22 Juni 1914. Het Gemeentebestuur voornoemd, J. SINKE Jz., Burgemeester. P. DE VEIJ, Secretaris. De Notaris J. W. VERHULST, zal op des avonds ten acht uur, op de boven zaal van de Sociëteit „de Vergenoeging" op de Groote Markt te Middelburg, aan de Molstraat te Middelburg, gemerkt F 88. aan de Kuiperspoort aldaar, gemerkt G 81. Voormelde onroerende goederen zijn te zien daags vóór en op den verkoop dag des voormiddags van 10 tot 12 en des namiddags van 2 tot 4 uur op ver toon van een bewijs van toegang met verdere inlichtingen, verkrijgbaar ten kantore van genoemden Notaris. OP des voormiddags te tien uur, in de gemeente Heinkenszand, nabij het dorp, op de hofstede bewoond door Mejuffrouw Weduwe J. BRAAMSE—OP 'tfiOF, ten overstaan van den Notaris PILAAR te Goes, van den bestaande o. a. uit als: Zwarte Merrie, oud 12jaar, bruine Ruin, oud 10 jaar, bruine Merrie, oud 7 jaar, bruine Merrie, oud 3 jaar, zwarte Merrie, oud 1 jaar, en 2 Veulens. als 5 baatgevende Melkkoeien, 5 Kalf- vaarzen, 1 tweejarige Vaars, ;1 twee jarigen Os, 8 anderhalfjarige Ossen, 14 Aanhoudkalveren, 1 vet Varken> 1 Zeug, 12 Mestputloopers, 100 Kip pen en 4 Hanen, 3 Ganzen, 2 Berg eenden. 2 Menwagens, Tentwagen, Lamoen- kar, Cultivator, 2 Sack's-ploegen, 3 Zeeuwsche Ploegen, Moorploeg, 7 Eg gen in soort, 2 Slepers, 2 Sleep-Eggen, Rolblok, Snijmolen, Moesmolen, Wind molen, Koebak, Voederbak, Geeselsteen met Paard, Bascule met Gewichten, Maten, Zaaddorschzeil, Voorladders, Draadpalen, Mestplanken, Peeënplanken, Vleeschblok, Ladders, Repen en Pleiën, Griepen, Vorken, Rijven, Schoppen, Zeeften, Zwengen, Hooihaak, 14 Bijen korven, Lamoen, Melkontroomer(Meys), Victoria Karn, Roombussen, 2 Boter- gelten, Emmers, Harnassement, Stroo en Mest in den mestput en eindelijk EENIG Met den verkoop van het beestiaal wordt te één 'uur aangevangen. Op de hofstede is een bergplaats voor fietsen, doch geen stalling. Muziek is verboden. De Notaris PILAAR, zal des namiddags te 2 uur, te Heinkenszand, in de herberg bij A. Vermeulen, voor Mejuffrouw Wed. J. BRAAMSE c.s. onder Heinkenszand, in de Plate aan het Slekkepad. Breeder bij biljetten omschreven. De Notaris PILAAR, zal des namiddags te 2 uur, te 's Heerenhoek, in de herberg bij Mej. Wed. A. v. d. Bulck, voor den heer C. BOONMAN, (2de snede) EN Boekjes zullen verkrijgbaar zijn vanaf 15 Juli a.s., in gemelde herberg en op de hofstede „Vleugelhof". 3 K.G. br. en fr. 1,85 gld. 5 K.G. id. 2,40 eld. 10 K.G. id. 4^20 gld. tegen postwissel, verzendt J. GERRITSEN te Andelst. Hofleverancier van H. M. de Koningin. worden voor 20 cent gevuld bij L. JANSE, Drogisterij „De Zon", Korte Noordstr.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1914 | | pagina 3