Binnenland. Uit de Provincie- Uit de Pers. Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws. ■on op $je balcons moesten verwijderd Jwtorden. Meer dan 1000 gendarmen wa ren uit het binnenland in cfe stad samen getrokken om voor den veiligheidsdienst ite zorgen. En nóg hebben de pan-Servische ele menten kans gezien den ziel van het Oos ten rijksch imperialisme te treffen. De na tionalistische Serviërs, zooajs men weet bestaat de bevolking van Bosnië grooten- deels uit Serviërs, hebben hiermede weer lucht gegeven aa,n hun haat tegen het Oo&tenrijksche bewind en propaganda ge maakt voor bun hoogste ideaal, de in lijving bijl het Servische Koninkrijk. Gravin Choteck, een tante van de kin deren van het hertogelijk echtpaar, had ,de pijnlijke taak op zich genomen om den kinderen het gebeurde mede te deelen. Zondagmiddag vertelde ze hun alleen, dat te Weernen bericht ontvangen was, dat hun ouders een ongeval hadden ge had, waarschijnlijk een automobielonge luk. Dit .verhaal deed de kinderen zoo ontstellen, dat de gravin het niet geraden achtte hun voorloopig nog meer te zego den. Dés avonds baden de kinderen nog, dat God alles tot een goed einde mocht leiden en dat hun ouders gauw hersteld mochten zijn. Intusschen kon gha vin Cho teck de waarheid niet langer verzwijgen, Maar de kinderen, en vooral het 13-jarig oudste meisje, bijzonder schrander zijin en aan him omgeving moesten merken, d'at er iets ernstigere gebeurd was dan zij wisten. Gisterochtend heeft gravin Cho teck deti kinderen de volle waarheid ver teld. Hun ontzetting was verschrikkelijk. Met moeite gelukte het de oudste twee kinderen zoover Jtot kalmte te brengen, dat men zi,ch niet meei' ongerust be.- hoefde te maken. Zij zijn zich den om: Vang van het ongeluk volkomen bewust. Nu moeten ze rustige^ geworden zijn en te midden van de naaste bloedverwanten der moeder zitten ze stil te weenejn. Volgens de ,,Neue Freie Presse" heeft aartshertog Frans Ferdinand, toen hij doo- delijk was getroffen, nog gezegd„Sophie, blijf levén voor onze kinderen". Den dag voor zijn dood nog, voor hij van Ilidze naar aerajewo ging, had hij nog een telegram aan zijn kinderen geschreven, waarin hij de gebeurtenissen van Zaterdag .vertelde. Het telegram eindigde met de volgende woorden„.Veel groeten en kussen van Pappi en Mam nn Daar ,de anti-Servische betoogingen be denkelijk werden, is de staat van beleg afgekondigd. Gistermiddag heeft overste von Schiiia?- da i!n overleg met den regeeringscom.- lissaris het commando over Serajewo op zich genomen, pe militaire overheid zal met het regeeri ngsc ommissaria at den vei ligheidsdienst iin de stad verzekeren. De .bommenwerpers gijn nog niet uit geroeid. pn de vermetelheid van deze an archisten is ongeëvenaard. Gisteren zijn n'og op twee plaatsen bony men geworpen. Gelukkig hebben ze zoo goed als geen schade veroorzaakt. Slechts één persoon bekw'am lichte kwetsuren. De daders konden, trots de veiligheidsmaat regelen, niet gevonden worden. Men .vermoedt hier met medeplichti gen van .Princip en Cabrinovic te doen gehad hebben. Thans moet het weer volkomen rustig in de stad zijn. tristeren liep het gerucht, dat Keizer Frans Josef overleden was. Te Weenen wordt het echter volslagen ongegrond genoemd. Wat moet er niet in het hoofd van den .grijzen monarch omgaan! Stemmen wij in met het GotterhalteTranz, den Kaiser! den yensch, of liever het gebed op de liplpen yan de duizenden, die hem be donderen en liefhebben. De indruk op het Vaticaan was ook verschrikkelijk. De Paus we ontleenen weer aan de „N. R. Crt." was door het We- ■^.riciht van den aanslag "in Serajewoi zoo geschokt, dat hij zich nauwelijks staande kon houden. Ofschoon de doktoren hem dringend aanrieden naai' bed te gaan, is de Paus nog om 8 uur des avonds naar de St. Pieterskerk gegaan om aan het Apostolische altaar te bidden voor de 'zielerust van de vermoorden. De Paus viel daarbij in zwijm. Ook -in andere kringen van het Vaticaan is men hevig geschokt. De Paus zelf heeft een brief aan keizer Frans Jozef geschreven, waarin hij de tzegen des Hemels afsmeekt over de be,- roofde kinderen van Sen aartshertog. Het geitje van onze Prinses. Prinses Juliana kreeg zin in 't geitje. 't Is enkele weken geleden, vlak vóór het vertrek van het Hof naar Het Loo. Op een der rijtoeren, in de nabijheid van het Huis ten Bosch, zag Prinses Juliana een drietal geitjes. Ze dartelden levensblij en maakten allerkoddigste sprongen. Dat moest de Prinses zien. Even stilstaan. .Weer deden de geitjes 't. Wat eclit! Kijk, boe lief spelen die diertjes. En in minder dan enkele oogenblikkien ontwaakte bij do Prinses de lust zich ook in het bezit van zulk een geitje te mogen verheugen. Het rijtuig ging voort. Maar thuis ge komen, was de Prinses die Levendige diertjes, al springend en buitenlend daar in het sappige gras, nog niet vergeten. Telkens weer babbelde ze van de geitjes. Ze wou er toch zoo graag een hebben. Ééntje maar. Niet zooveel als van die witte muizen, waarvan ze er vier kreeg, en er later tachtig te tellen waren. Neen, één geitje maar, dan was ze volkomen gelukkig, zoo'n springend, huppelend geitje 1 Enkele dagen later ging Freule van de Poll met Prinses Juliana weer langs de plaats, die haar zoo had aangetrokken. Maar nu was 't om te beproeven, een geitje machtig te worden. De Freule ver telde, dat de Prinses zoo graag een geitje wilde hebben. De eigenaar vond het ver rukkelijk, dat een zijner geitjes door het Prinsesje begeerd werd. Ze mocht het mooiste diertje uitzoeken, zei hij. Gaarne wilde hij dat schenken. Neen, dat ging niet. Als de Prinses iets wilde hebben, moest ze dat ook betalen. En na spoedig beslist te hebben, wat zij meende het liefste dier te zijn, telde Prinses Juliana in de band van den eigenaar enkele goud stukken neer, waarmee hij zoo vereerd was, dat hij later zichzelf plechtig be loofde die geldstukken nimmer uit te geven, maar als een aandenken immer te bewaren. Maar veel blijder nog was de Prinses, toen 's avonds het zoo zeer begeerde springertje in den paleistuin werd gebracht en dat nu op Het Loo dartelt! (Rott.) Vaccine en Tuberculose. Dezer dagen stond in „De Telegraaf" het volgende stuk: Landouzy vermeldde in de „Revue d'hygiène" als zijn meening, dat ieder een, die aan de pokken lijdt, eens candi- daat wordt voor de tuberculose. Van 300 personen, die de teekenen droegen eener doorstane pokziekte, vond hij er slechts 10 (3 procent) vrij van tuberculose. En terwijl het verus der vaccine een voorbe hoedmiddel is tegen de pokken, volgt daar uit, volgens Landouzy, dat het veel ge lijkenis heeft met het gif der pokken. Nu had echter Landouzy niet gedacht, dat hij met deze hypothese een wapen in de hand gaf aan tegenstanders der vacci natie. Dr. Solari toch, voortgaande op dit stramien te borduren, meent dat het zeer goed mogelijk is dat pokken en vaccine veroorzaakt wordt door dezelfde microbe. Verscheidene onderzoekers slaagden er in om variolastof in vaccine om te zetten. Gelijke oorzaken hebben gelijke gevol gen; dus is de slotsom dat de koepokin enting het menschelijk lichaam moet voor beschikken voor de tuberculose. SolarJ vermeldt talrijke klinische feiten tot steun zijner theorie gedurende zijn 20-jarige ge neeskundige loopbaan verzameld. Hij heeft (in Italië) waargenomen, dat de tubercu lose meer verspreid was in de 'provincies, waar de vaccinatie het meest wordt toe gepast. Talrijke gezonde en goed gevoede kinderen zijn na de vaccinatie tubercu leus geworden. Hij werd getroffen door het aantal tuberculeuzen bij de jonge soldaten, die men gerevaccineerd had. Men moet de slechte woningen in groote steden niet beschuldigen; de landlieden, die in groote steden gaan arbeiden, wor den niet tuberculeus, als men ze maar niet inent. In zijn hoedanigheid van stedelijk ge neesheer bevond Solari zich opvolgen^ in twee gemeenten, die een groot contin gent leverden aan de landverhuizing. De landverhuizers uit de eene gemeente gin gen bijna allen naar Zwitserland en Noor delijk Europa, die uit de andere ge meente naar Amerika. Zeldzaam kwam een der landverhuizers van de eerste groep terug, lijdende aan tuberculose, ter wijl die der tweede groep ernstig door deze ziekte werden getroffen. De eerste groep kon volstaan met een geneeskundig getuigschrift eener vaccinatie in de kinder jaren; de tweede groep werd niet inge scheept, noch om te gaan, noch om terug te keeren, -zonder door den geneesheer van het schip te zijn ingeënt. Wat was dus de oorzaak van de sterke tuberculose bij hen, die naar Amerika verhuisden? Waarom zou 't de vaccinatie niet zijn? De geschiedenis der epidemieën levert volgens Solari ook 'bewijzen. In de leeuwen, die het gebruik en bet misbruik der vaccinatie zijn voorafgegaan, was de tu berculose noch zoo veelvuldig voorko mend, noch zoo verspreid als thans, of schoon de bevolking geen voorzorgsmaat regelen, nam, om er zich van te vrijwaren. Solari eindigt met te zeggen, dat hij de vraag stelt zonder ze op te lossen. Maar als voortgezette waarnemingen haar be vestigen, zou men moeten ophouden met de vaccinatie algemeen toe te passen. Orgaan van den Bond tegen de Vac cinatie. Opstand op Timor. De bevolking van Lewingo in Oost- Flores (Timor) is in opstand. Aan de zijde der opstandelingen zoo vel als aan de zijde van de rustbewaar ders zijn dooden en gewonden. Kapitein Sar is met verlof, wegens gezondheidsrede nen, op weg naar Nederland. O vers te Th om son f- Voor Mevr. de Wed. Thomson zijn aan het Ministerie van Oorlog ontvangen tele grammen van deelneming van de Alba- neesche dames te Valona, vormende eene commissie tot het verleenen van hulp en van den burgemeester van Corridsja. De staking te Zaandam. Aan den burgemeester van Zaandam is liet volgende schrijven gericht: Den Edelachtbaren Heer Burgemeester dor Gemeente Zaandam. Edelachtbare heer. Met referte aan ons telefonisch ge sprek van hedenmorgen wil ik niet na laten mijne verwondering over het door U ingenomen standpunt uit te spreken. F we weigering om nota te nemen van mijne telefonische mededeeling, dat ik hedenmorgen op ergerlijke wijze door stakers gehinderd werd bij het lossen van een schuit hout aan het Rustenburg, moge naar de letter der wet verdedigbaar zijn, zij is ten slotte niets anders dan het opzettelijk afsnijden van den kori sten weg om hulp in te roepen voor hen, die in hun persoonlijke vrijheid belemmerd worden en aan wie u krachtens uw ambt bescherming moet verleenen. Op deze wijze zie ik mij gedwongen om te voorkomen, dat ik op een zeker oogenhlik aan mishandeling word bloot gesteld in het vervolg met het inroe pen van de bescherming der politie niet te wachten tot deze strikt noodig is, doch dit ,te doen zoodra de mogelijkheid be staat, dat zij noodig zal zijn. Een verwijt, dat op deze wijze de taak der politie noodeloos verzwaard wordt, kan slechts U, niet mij treffen. Ik zal mij veroorloven dezen brief te publiceeren, en copie daarvan te zenden, aan den HoogEdelGestr. Heer Commissaris der Koningin in Noord-Holland. Met verschuldigde gevoelens, (w. g.) P. KOP. Provinciale Staten. Door do voorgestelde wijzigingen in do beg rooting der Provincie voor 1914, waarvan wij noemen de ontvangsten door het aangaan van een gedeelte der geldleening van f430.000, groot f335.000 en van het tweede gedeelte van de geldleening voor het renteloos voorschot aan de Zeeuwsch Vlaainsohe tramwegmaatschappij, groot f190.000, komt het eindcijfer op f 1.806.198.43 en de post voor onvoor zien oo f 11.880.35. Deze laatste post is met f9.326.33 verminderd. Nog zijn ingekomen een verzoek van den gemeenteraad van Domburg om een renteloos voorschot voor den aan leg van een behoorlijke rioleering in die gemeente en een van den Bond van Neder- landsche schilderpatroons om verandering te brengen in de voorwaarden van, aanbe steding van verfwerken. Daar het onder zoek omtrent deze zaken nog niet, is afge- loopen stellen Ged. Staten in beide ge vallen voor het verzoek in hun handen te stellen, teneinde daarover in de aan staande Najaarszitting een voorstel te doen. Middelburg. De firma C. A. Schulte Co.. die in idles met haar tijd mede- gaat, heeft dit wederom weer getoond door aanschaffing van een kasregister van de nieuwste vinding, voor iederen be diende. Verschillende tabellen geven aan aan hoeveel ieder bediende ontvangen en hoeveel klanten hij bediend heeft, terwijl ook het totaal der ontvangsten en dat der bezoekers wordt genoteerd. Voor de controle en voor aanmoediging tot acti viteit zeker een uitstekende verbetering. Alhier is heden de algemeene vergadering gehouden van de vereeniging „Zeeland", wier doel het is de belangen van*voogdijkinderen te behartigen. De se cretaris, de heer mr. J. F. van Deinse, bracht het jaarverslag over 1913 uit, waaruit blijkt dat het ledental steeds, min dert en thans 81 bedraagt. De finanti- eele 'toestand is ook veel verminderd, de uitgaven werden wel f 100 minder, doch door het uitblijven van extra giften, die in 1912 f 850 bedroegen, werden de ontvangsten ook f 1000 minder. Het be stuur Zal dan ook binnenkort een beroep doen op de leden om hun daadwerkelijke steun te verleenen bij de pogingen tot aanwerven van Veel neuwe leden, hetgeen de eeltige radicale verbetering zal kunnen brengen. Het bestuur meent dat eene vetr- eeniging als deze recht heeft op meer belangstelling "uit geheel Zeekind. De kinderen gaven op een enkele uit zondering na reden tot tevredenheid, al leen een jongen bleek geheel onhandel baar; in 'geen beroep had hij lust en toen hij eindelijk op zijn verzoek om naai' zee te mogen op een der booten van de 'Maatschappij Zeeland was ge plaatst. deserteerde hij nog en werd hij later door tusschenkomst van de recht bank voor één jaar in een tuchtschool geplaatst. Ook èen der meisjes gaf reden tot ontevredenheid door haar ongestadig heid in werklust en haar groote veran derlijkheid. De physieke toestand der kin deren is over het algemeen goed. Voor een der meisjes wordt §chter plaatsing in een gesticht voor gebrekkige kinderen overwogen. De vrouw A. M., die alhier was aangehouden wegens overtreding van het „Rendez-vous"-vèrbod en die voor den officier van justitie was geleid is na ver hoor door den politiecommissaris weder op vrije voeten gesteld. Goes. Herbenoemd tot lid van het col lege voor de visscherijen de heer J. J. Ochtman alhier. De tegen gisteren uitgeschre ven vergadering ter constitueering van een vrijzinnig „Vreemdelingenver keer"' is volgens mededeeling van heeren oproepers uitgesteld, wijl de heeren meen den nog niet alle bescheiden daartoe noo dig in bezit te hebben Zooals men weet zou in deze verga dering hebben moeten opgetreden de heer H. .1. G. Hartman, uit Middelburg. Vlissingen. Hedenmorgen ie van Ider vertrokken het Zweedsche stoomschip „Starkodder", na eon lading cokes te hebben ingenomen voor Karlstad (Zwe den). Hedennacht is hier binnengekomen de torpedoboot der Kon. Ned. Marine ..Ophir", welke ligplaats nam in de le B.nnenhaven. Om kwart voor negea van morgen is ze weer naar de Noordzee vertrokken. Hedenmorgen ontstond door het .weg werpen yan een lucifer brand in den kel der van det immerfabriek „Zelandia" al hier, welke kelder gevuld was met krul len en hout. De gealarmeerde brandweer was spoedig ter plaatse en taste het vuur met vier slangen aan, één op de stoom spuit, twee handspuiten en één slang op de .waterleiding. Om ongeveer kwart over 7 werd de brand ontdekt en te 11 uur was het blusschingswerk afgeloopen. Gedurende veertien dagen, van den 5en19en Juli. zal op de groote Markt hier ter stede de Tentzending haar Evan gelisatiewerk ten uitvoer leggen. In de eerste week zal er alleen des avonds samenkomst gehouden worden, terwijl er plan beslaat, om in de tweede week nog een middagbijeenkomst daaraan toe te voe gen. Verscheidene sprekers doden reeds toezegging om het woord to voeren, onder wie 11.D. Vermeer, Hogerzeil, Pol, Ober man, de Vey Mestdag, Netelenbos, Van Selms, Wielenga, Jonker en ook dhr. Petermeijer. Muziek en zang zullen mede werken tot bereiking van het beoogd© doel. Wemeldinge. Binnen korten tijd zullen nabij de gasfabriek alhier 10 arbeiders woningen worden gebouwd, die voor het meerendeel zullen worden betrokken door bewoners van de gebouwen van de over zijde van 't kanaal, welke afgebroken zul len worden voor een te bouwen derde schutsluis. Kloetinge. Wij herinneren nogmaals aan het 12e 'Zomerfeest onzer N.- en Z.-b'eve- landsche Jongelinqsrere enigingen, Don derdag 2 Juli alhier te houden; aanvang 1 uur in den boomgaard van den heer Paardekooper. Wij herinneren er tevens aan dat op dezen zelfden 2en Juli (op een Woensdag) van het jaar 1873 insge lijks alhier op een weide niet 'ver van de zen boomgaard hei eerste Zuider Zen- dingsfeest gehouden werd. De lezers van ons blad welke met ons dit Zendingsfeest hebben medegemaakt, zullen zich herin neren, hoe gezellig het er was, en hoe stichtelijk, dat er zevenduizend feestgan gers waren uit Zuid-Holland, Zeeland en Noord-Brabant samengestroomd, dat Dr. Cohen Stuart, „de remonstrantsche pre dikant met zijn gereformeerd hart", zooals kenners in die dagen hein noemden, de Openingsrede sprak, na liet plechtig Ope ningsvotum van den voorzitter Van bet Feest ds. Nonhebei uit Middelburg. "\len zaï zien herinneren, dat eveneens op traden ar. Hoede maker, ds. Knottnerus, zendeling Kruvt van Modjowarno, en an deren. Het Zuider Zendingsfeest was vrucht eener splitsing van het Nationaal Zendingsfeest, in een Centraal, een Noor delijk en een Zuider. En thans is ook het 'Zuider Zendingsfeest weer in al klei nere Zomerfeesten uiteengegaan. Schou wen, Noord-Beveland, Zeeuwsch Vlaan deren West, Zeeuwsch Vlaanderen Oost, Zuid-Beveland, het heeft alles zijn eigen Zomer- en Zendingsfeesten. Zoo is men uiteengegaan om te beter te kunnen bou wen. Moge er ook op het Zomerfeest alhier, op den herinnerigsdatum van het eerste Zeeuvvsche Zendingsfeest, hier ge houden, een rijke zegen bereid zijn aan vie er aan zullen deelnemen. En zij hun allen de eere Gods, naar den eisch van 1 Cor. 1031, het hoogste Terneuzen. Gisteravond had het zoontje van den winkelier W. alhier het ongeluk ■al spelende in de Westhaven te geraken. De heer A. Daelman, die daar juist ter plaatse kwam, sprong geheel gekleed te water en mocht de voldoening smaken het knaapje van een anders wissen dood te redden. IJzendijke. Door Gedeputeerde Staten is aan den heer JFGeeraard alhier eervol ontslag verleend a'.s lid-werkman van den Raad van Beroep (ongevallen verzekering) te Middelburg. Hontenisse. Door Gedeputeerde Staten ïs inplaats van den heer K. J. A. G. baron Collot d'Escury, wien op zijn ver zoek eervol ontslag is verleend als lid der voor Zeeland ingestelde commissie, belast met het toezicht op de proefvelden, benoemd dhr. J. W. A. G. baron Collot d'Escury alhier. Waarom doodgezwegen? In de „Nieuwe Haagsche Courant" schrijft De W.: Het is een verblijdend verschijnsel, dat de ambtsdragers en met name de predi kanten in de Kerk des Heeren zich hoe langer hoe meer bewust pogen te worden van het standpunt, dat zij tegenover de machtige vraagstukken, die thans allo volken beroeren, hebben in te nemen. De schare die opgaat in de bedehuizen, is hongerig en dorstig, en kan alleen gespij zigd en gelaafd worden door hen, die het volle Woord Gods verkondigen, maar het dan ook tevens verstaan, dat dit Woord geldt voor alle tijden en voor alle om standigheden, geenie uitgezonderd. Daarom behoort de dienaar des Woords in het zoo zware ambt, waarin God hem plaat ste, meer dan iemand anders het volk en het volksleven te kennen, daarin dooi" te dringen en te verstaan de moeilijk heden des levens, waarvoor zoo veten zich geplaatst zien, opdat zijn prediking niet dor en droog, maai' levend en leven brengend zij. Geen aparte sociale pieeken. Wij heb ben het vroeger al breedvoerig betoogd. Maar preeken, waaruit blijkt, dat de lee- raar het leven kent, van de vraagstukke» dezes trjds op de hoogte is en het volk des Heeren in al zijn maatschappelijke rangen en standen, als gemeente van Christus innig liefheeft, zooals Jezus den waren herder der kudde teekent tegen over den huurling. Het stemt tot dankbaarheid, dat zoovele dienaren des Woords, vaak op al te kari ge soldij gezet, zich zoo ten volle geven voor het werk waartoe ze geroepen zijn en hun taak breed opvatten. Toch moge ons, om het hoog belang der zaak, een opmerking vergund zijn. Ilij de prediking des Woords en in de gebeden wordt telkens de arbeid van de zending, van de evangelisatie, van het Christelijk onderwijs, en zooveel meer, herdacht en aangehaald. Zoo behoort het ook. Het is, om iets te noemën, voor onze Chr. onderwijzers zooveel waard te weten, dat de gemeente hen in den gebede gedenkt, en dat op den kansel over hun arbeid wordt gesproken. Maar eilieve, waarom wordt de arbeid der Christelijke pers, men zou haast zeg gen stelselmatig doodgezwegen? De tee kent die dan niets voor de uitbreiding van (iods Koninkrijk en van de afbreking en nederwerping van het rijk van Satan 7 Neen? Welnu, dan deden do honderden in ons vaderland, die in dien moeizamer» arbeid betrokken zijn, wijs, met hoe eer hoe beter hun werk te staken. Verbeeld u, dat de Standaard, de Ne derlander, de Rotterdammer, Timotheus, de Spiegel enz. enz. eens ophielden te bestaanHet ware eene nationale ramp, zeker niet veel kleiner, dan dat we op eenmaal van al onze Chr. Scholen be roofd werden. Het dunkt ons een fout, die herstelling behoeft, dat drie kwart van de dienaren des Woords in hun prediking stelselmatig doen, alsof er geen Chr. pers in ons land bestaal. Die Chr. pers heeft, onder Gods zegen, ons hoogere en lagere scholen, ons vrijheid en meerdere rechtsgelijkheid bezorgd, en duizenden helpen opvoeden tot krachtige helden in de slagorden Gods. Het zou niet slechts ondankbaar maar ook kortzichtig zijn, dit te vergeten. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Vierlingsbeek, J. Henzei te Boxmeer. Bedankt voor Nijega (toez.), dooi S. Kooistra te Stavoren. Tholen. Zondagochtend nam 3s. G. Lans van St. Annaland afscheid van de gemeente alhier, welke hij als ringbroeder ruim 2 jaren rpoeht bedienen. Z.Eerw. lracT tot tekst gekózeiï Dttuférii.' 3327. Na 't einde der leerrede werd door zijn Eerw. achtereenvolgens in gevoelvolle woorden toegesproken de kerkelijke col lega's, kerkeraad, koster, voorzanger en organist. 'Daarna werd op verzoek van den kerkeraad door de gemeente dem leeraar staande toegezongen Psalm 1214. Het kerkgebouw was tot op alle plaat sen bezet. (Z. N.) St-Annaland. Zondagnamiddag nam ds. Lans afscheid van ae gemeente naar aan leiding van Joh. 3 vers 7. Een talrijke menigte, waaronder vele vreemdelingen, vulde het kerkgebouw. '(Z. N.) Geref. Kerken. Tweetal te Enter, A. Taal te Rruinisse en J. E. Westerhuis te Gramsbergen. Beroepen te Jutrijp-Hommerts en te Reeuwijk-Sluipwij'k, S. Verlare, cand. te Krabbeindijke. Aangenomen naar Nederhorst den Berg, door W. H. Bouwman te Schoenrewoeid. Bedankt voor Abcoude, door A. Voogel te Puttershoekvoor Lollum, door J. V. Loo te Mijdrecht; voor Pae- setns en voor Oosterend, door J. C. Aal- ders te Beetgum. Chr. Geref. Kerk. j Beroepen te De Krim, J. de Brein te Broek op Langend ijk. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Terneuzen, door G. H. Kersten te lerseke. (Rotterd.) Voor het overgangsexamen van het le naar het 2e studiejaar aan de rijksvee- ■artse|nijschool te Utrecht slaagde o.a. de heer J. A. "de Wolf, van Koudekerke. Ongelukken. Te Nedenveert is Zondagavond bij gedegenheid van de ker mis bij een twist zekere P. Smits uit Weert, met een mes zoodanig in de borst verwond, dat hij eenige oogenblikken later overleed. De dader is gevlucht. De „T. Ct." meldt, dat een visscher giste ren, nabij den ingang van de vluchthaven te Tiel het in staat van ontbinding ver- keerende lijk van een jonge vrouw ge- vischt heeft. Om een der polsen droeg zij een leeren band met horloge en aan de rechterhand een paar ringen. De 70- jarige P. ,D. te Assen is Zaterdagavond bij het hooi laden van den wagen gevallen en aan de gevolgen overleden. Van oen man op jaren, die zich te Delft in liet met een twist tusschen een echtpaar over een kind, werd een vinger afgebeten. DeChristelijkeTypografe»- bond. De Christelijke Typografenbond houdt 20 Juli te Den Ilaag zijn 12ik> jaarvergadering

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1914 | | pagina 2